Balık Burcunda Güneş Tutulması

  • 24 Şubat 2017
Balık Burcunda Güneş Tutulması

Başak/Balık ekseninde yaşanan (bir buçuk yıldır) tutulmalar sonlanıyor.!

*Balık Burcunda Güneş tutulması (Halkalı/Güney düğüm yönünde) 26 Şubat, Pazar Saat:17:59

*Neptün önemli bir rolde olduğuna göre..!(3 derecelik orb)

-Sembolize ettiği konulara göz atarsak; idealizm, vizyon, şefkat, hayaller, rüyalar, sezgiler, adayış, aldanma, aldatma, spritüelizm, bağımlılıklarımız, yaratıcılık, belirsizlikler, çözülmek, dağılmak ve sorgulamadan gözü kapalı hareket etmek olarak özetleyebiliriz.

-Kişisel anlamda şartların değişkenlik ve belirsizlik taşıması nedeni ile içe dönük, biraz da yalnızlıkla barışık bir duygu haline bürünebiliriz. Hedeflerin ne derece akılcı ve gerçek olduğu hakkında karmaşa içine düşmek, belki birtakım belirsizliklerin, yanılgıların etrafımızı çevrelemesi mümkün.

-Şimdiye dek kendimizden verdiğimiz, belki de kurban duygusu yaşadığımız, sınırsızca özveride bulunduğumuz ve sınır çizemediğimiz konularda farkındalık kazanarak ruh durumumuzu onarmaya, iyileştirmeye yönelmek son olarak kendimizle kucaklaşma süreci.

-Bir yandan da hayatımızın aksayan, dağılan alanlarını toparlamak, gerçekçi bir duruş sergilemek, hayal değil reel olanı hayata geçirmek üzere yola koyulacağız. Ancak ay ortasına kadar biraz hevessiz, isteksiz ve karmaşa duygusu içinde olunabilir. Özellikle bilinçaltı korkular, endişelerden/geçmişin izlerinden kopmak kolay olmayacaktır. Bu yüzden ihtiyaç duyulursa terapi, meditasyon tarzında çalışmalara sığınabilir hayatı bir ölçüde olsa akışına bırakabiliriz.

Toplumsal boyutu ise; Ülkede türlü siyasi skandallar zincirinin ortaya dökülmesi, aynı tonda devam etmesi, geçmişten gelen yolsuzlukların afişe olması, tekrarlanması, politik söylemlerin kafa karıştıran boyutu yanında, otorite konumundaki kişilerin (iktidarsız duruşları) sisli, bulanık etkiler altında olacağını, yönsüzlük içinde kalmaya devam edeceğini gösteriyor. Dolayısı ile toplumsal karmaşayı besleyen sisli koşulların hayatımıza daha fazla yansıyacağı söylenebilir.

*Güneş ve Yükselen burcunuza göre değerlendirebilirsiniz♥

Koç:

Balık burcunda yaşanacak Güneş tutulması/Yeni Ay 12. evinizde gerçekleşiyor. Korkularınız çözülüyor, hayalleriniz değişiyor. Son süreçte kararlı biçimde sıkıca sarıldığınız, sahiplendiğiniz her şeyin elinizden kayıp gittiği duygusuna rağmen bu etki ile sizi bağımlı kılan her konuda artık geçmişe, acılara, iz bırakan kötü anılara son noktayı koyma zamanı. Birtakım kontrol dışı konuların elinizi kolunuzu bağladığı şartlar biterken, risklere karşı uyanık olmalısınız. İşe dair yapılanmaların, hedeflerin ve beklentilerin yanı sıra kendi kişisel yönünüzü doğru belirlemek, her açıdan sınırlarınızı doğru çizmek ve bilince taşımak gerekecek. Son 1,5 yıldır yapılan fedakarlıklar, elde olmayan nedenlerin ruhsal alanda size kazandırdıklarını göz ardı etmeyin. Psikolojik sağlığınızı korumalı, desteklere açık olmalısınız. Özellikle sizlerin hayatı bir süreliğine akışa bırakmaya, izlenimci olmaya ihtiyacınız var.

Boğa:

Güneş tutulması/Yeni Ay 11. evinizde gerçekleşiyor. Geleceğe dönük ümitler ele alınıyor ancak bu ideallerin ne derece gerçekçi olduğu konusunda gözü kapalı olunabilir. İçinde bulunduğunuz gerek sosyal gerekse dost çevrenizde birtakım ayıklamalar, geçmişten bugüne taşınan arkadaşlıkların yarattığı istismar duygusuna veda etme dönemi bir yandan da. Çok daha ruhsal hedefler çizerken ayaklar yere basmalı. Aynı zamanda iş projelerinin, arkadaşlıkların getirdiği çalışmalar kariyer hayatı aktif olanların yeni iş imkanları ve çeşitli projelere yol alması mümkün. İş ilişkilerinin getirebileceği çatışmalara dikkat ederken, aşk ya da çocuklarla ilgili konuların toparlanması yönünde kararlar süreci bir yandan da.

İkizler:

Güneş tutulması/Yeni Ay 10.evinizde gerçekleşiyor. Genel anlamda sosyal statünüzü etkileyen (evlilik, boşanma) yanında kariyerinize yönelik çeşitli yenilenmelerin toplum tarafından görüneceği süreç söz konusu. Amaçlar, başarıların görünür olacağı şanslar, mesleki anlamda yeni seçimler söz konusu. Şayet çok katı kuralları olan bir kurumda çalışılıyorsa yeni amaçlar edinmek, mesleki anlamda hedefleri yenilemek adına bazı şeyleri feda etmek gerekebilir. Daha ziyade sahip olduğunuz yetenekleri mümkün olduğunca paylaşmak, topluma sunmak şeklinde yeni kararlara götürebilir kimilerini. İşinizin medya, yaratıcılık, entelektüel ya da sanatsal bir yanı varsa ses getirecek  adımlara yol alınabilir. Yerleşik düzene dair yenilenmelerden bahsedilebilir. Eş ya da ortağın hayatında her açıdan yaşanan olumlu gelişmelere tanıklık edilebilir.

Yengeç:

Güneş tutulması, Yeni Ay 9. evinizde gerçekleşiyor. Yurt dışına, uluslararası konulara yönelik yeni adımlar, yeni bakış açıları eşliğinde öne çıkıyor. İşinizin ticari yanı olmak üzere kariyere dönük hedefleri organize etme süreci başlıyor. Geçmişten gelen ya da şu döneme dair yasal bir konuda uyanık olmalı tecrübeli kişilerden destek almalısınız. Birtakım belirsizlikleri dikkate almakta fayda var. Ev, yuva, yerleşim ve ailevi konularda yenilenmeler düşündüğünüz planları hayata geçirme çabası bazı mücadeleler ya da kontrol edememe duygusu yaratabilir. Yolculuklar, vize/pasaport işlemlerine ait konular yanında eğitimle/akademik hedeflerle ilgili projeler işinizi profesyonel anlamda ileriye götürecek donanımların neler olabileceğine dair sorgulanması gereken konular var aslında. Bu anlamda karşınıza çıkacak kişilerin yönünüzü dağıtmasına izin vermemelisiniz. Hedeflerin kimilerine kazandıracağı arayışlar, medya yayın dünyasına yönelik yanı önemli girişimlere yol alınacağını gösteriyor.

Aslan:

Güneş tutulması/Yeni Ay 8.evinizde yaşanacak.  Borç ve sorunlu finansal konuları ele alma süreci. Bazı sorunları aşma çabasına girişirken, bütçe ve ödemeler dengenizde sorunlar varsa birtakım endişeler yaşanabilir. Özellikle geçmişi ilgilendiren finansal bağlar, yasal boyutu adına yeni gelişmeler söz konusu. Bu yönde çeşitli fikir ayrılıkları, çatışma olasılıklarını doğru yönetmek destek almak durumunda kalınabilir. Olayları çok fazla kontrol edebilme gücünüz yok.  Eş ya da ortakla ilgili parasal konuları, miras, vergi boyutu da işin içinde olabilir. Bu etki bir yandan da psikolojik olarak bazı yükler getirmekte size. Belki eski bir duygusal yakınlığın taşıdığı izleri takip etmek sorgulamak anlamında bir yolculuktan söz edebiliriz. Kısaca geçmişe dair maddi, manevi ve ruhsal anlamda eski defterleri kapatmak yanında kariyere dönük planlara yön verme süreci olacaktır.

Başak:

Güneş tutulması/Yeni Ay 7.evinizde gerçekleşiyor. Ortaklı işler, ilişkilerde yeni kararlar, eş ya da ortak üzerinden yaşanacak yenilenmeler var. Özel hayata ilişkin yeni kararlar verilebilir. Evlilik ya da ayrılık temaları, ilişkinin ne boyuta taşınacağı konusunda kararlar alınabilir. Özellikle iş hayatına dair önemli olan bu dönemi son bir viraj olarak düşünmelisiniz.  Eş ve ortak üzerinden gelecek desteklerin kalıcı olması yönünde çeşitli fedakarlıklar da sizi bağlayacak gibi görünüyor. Özellikle eşin hayatında yaşanan değişim sürecinin size yansımaları, ortak bir sorunun, yasal bir konunun çözümü yönünde harekete geçirici planları gerçekçi biçimde uygulamak gerekecek. Kısa vadede önemli anlaşmaların gerçekleşmesi yönünde bir süre belirsizlikler yaşanabilir.

Terazi:

Güneş tutulması/Yeni Ay 6.evinizde gerçekleşiyor.  Bu süreçte dağılmamalı, tam aksi günlük hayat, rutin sorumluluklar, sağlık ve çalışma temponuzu gözden geçirme zamanı diyor. Daha ziyade iş projeleri yanında, yaratıcı ve üretken olunacak kararlara götürebilir sizi. Ruh ve beden sağlığınızı, dengenizi bozan dönemin son evresinde yapacak çok yeni şeyler bulacaksınız. Aşırı yorgunlukları bertaraf etmek adına destek almakta sakınca yok. Kişisel konular, hedefler, işe dair yeni bir soluk aranırken, size esin kaynağı olacak yaratıcı yeteneklerin, artistik becerilerin neler olabileceği hakkında önemli ipuçları verecektir. İş ilişkileri ve dış dünyadan gelecek fırsatları değerlendirme şansınız var. Ancak ilişkiler, dışsal koşullar ve sizi zorlayabilecek kişilerle iletişim dili sertleşebilir bir süre. Sağlık dendiğinde en çok beslenme, spor ve rutin hayatı yeniden toparlama çabasına girişmekten bahsedilebilir. Aşamadığınız yorucu şartlara kendinizi kurban etmekten kaçınmalı, bir süre akışa bırakmalısınız.

Akrep:

Güneş tutulması/Yeni Ay 5. evinizde gerçekleşiyor. Yeni bir aşkın, romantizmin, sevgi ve duygusal mutlulukların öncelikli olduğu bir tutulma. Ancak, özellikle aşkta geçmişten gelen bir ilişkiye kucak açmak isteyenler önemli sorgulamalar yapmalı, alma verme dengesini ve yaşananları gözden geçirmeli. Kimileri adına eski bir aşka veda yaşanırken yeni ilişkinin içine girerken gözü kapalı hareket etmekten imtina etmeli. Biraz büyülü etkiler altında olunabilir. İlişkiden ne bekliyorsunuz, sevgi alma verme potansiyelinizi gerçekçi ele aldığınızda hoş bir başlangıç yapılabilir. Yeni bir bebek sahibi olmakla ilgili hayaliniz yanında var olan çocuğun hayatında yaşanan güzel gelişmeler, onun eğitim ya da hayata dair seçimlerinin getireceği mutluluk/hüzün bir arada yaşanabilir. Bu evde yaratıcı, ilhama açık, özel yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz konularda medya bağlantısı çok başka heyecanlara, heveslere yol alabilecek etkiler getirmekte. Özellikle işinizle ilgili bir hayalinizi hayata geçirme şansı dikkat çekici.

Yay

Güneş tutulması, Yeni Ay 4.evinizde gerçekleşiyor; uzun süredir karmaşa getiren konuları uğurluyorsunuz. Ardından yeni başlangıçlar var. Bunlar özel hayat olabileceği gibi, aile, yaşanan ortam, domestik değişiklikler, anne/baba temalı konular adına bazı fedakarlıklar yapmak size düşebilir. Özellikle babaya dair gözü kapalı fedakarlık yaptığınız konularda sınırları yeniden çizme süreci olabilir. Beklenen destekler, yatırım planları, alım satım konuları yanında kariyer hayatına ilişkin önemli adımlara yol açacak planlar düşünülüyor olacak büyük olasılıkla. Zira  kariyere ilişkin hedefler, fırsatlar size çok uzak değil. Bu yöndeki şansları beklerken duygusal olmaktan ziyade akılcı düşünmek yeni insanlarla bir araya gelme fırsatını uzun vadeye taşımak konusunda değerlendirmekten yana hareket edilmeli.

Oğlak:

Güneş tutulması, Yeni ay, 3. evinizde gerçekleşiyor. Uzun süredir karmaşa yaşanan yakınlarla ilişkilere başka gözlerle bakmak,  özellikle kardeşler üzerinden yaşanabilecek konuların size taşıyabileceği durumları akılcı ele alma dönemi. Bu yönde yapılan fedakarlıkların boyutunu, sınırlarını biraz sorgulamak gerekecek.  Daha fazla ne kadar körleşebilirim soruları sıkça kafanızı meşgul edebilir. Aynı zamanda kariyere, ortaklıklara ve yakın arkadaşlıklara ilişkin hedefleri gerçekçi ilerletmek yönünde adımlar atılabilir. Lokasyon değişiklikleri, işe, kariyere yönelik anlaşmalar, kendinizi sözlerle ifade ettiğiniz iletişim konuları, getireceği anlaşmalar, ticari boyutu, öne çıkabilir. Özellikle anlaşmalarda satır aralarını doğru okumak gerçekçi planlar yapma zamanı.

Kova:

Güneş tutulması/Yeni Ay 2.evinizde gerçekleşiyor; İşe ait temaslar, atılımlar, finansal kazanımlara yönelik boyutu, yeteneklerin getireceği yeni iş konularında önemli hamleler zamanı. Özellikle kişisel açıdan sahip olunan bir yeteneğinizin size kazandıracağı şanslardan, getirilerden bahsedilebilir. Kişisel yatırımlar, iş anlaşmaları ve diğer finansal konularda birtakım fırsatlar bulunabilir. Artık miyadı dolmuş finansal bir konu, sahip olduğunuz bir değerin elinizden çıkma olasılığı karşısında daha dikkatli olmalısınız. İşinizin eğitsel ya da akademik boyutuna ilişkin dikkat çekici çekici gelişmeler, ilişkilerde denge kurmak önemli olacaktır. Parasal konularda alınacak kararlar hakkında puslu birtakım şeyler varsa biraz temkin lütfen.

Balık:

Güneş tutulması, Yeni Ay sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Kendinizi her açıdan yenileyeceğiniz bu dönem sağlık ve fiziksel anlamda yenilikler yapılabilir. Aynı zamanda ilişkiler cephesinde yeni kararlar alma süreci. (Evlilik, boşanma, ortaklık) konularını ilgilendiren adımlar söz konusu. Bir takım kopmalar karşısında taviz vermeniz gerek durumlara karşı dikkatli hareket edilmeli. Aşk, çocuklar ya da spekülatif konularda daha özenli olmakta fayda var. Özellikle ortaklıklar açısından haklarınızı korumaya yönelik bir tutum içinde olunması gereken gelişmeler yaşanabilir. Bir yandan da kariyer hayatınızı ilgilendiren önemli adımlar, uzun soluklu çok yeni bir döneme giriş yapılıyor.

 

Güner Yönel

 

Sevgilerimle..

 

İletişim:gyonellibra@gmail.com

Libra Astrolojik Danışmanlık/Eğitim

Web:www.guneryonel.com

@GunerYonel

Bilgiler geneldir. Doğum anı haritanızla ilgili net bilgilere dayanmayan yorumlar olduğunu bilmelisiniz.