Balık Burcunda DOLUNAY

  • 26 Ağustos 2018
Balık Burcunda DOLUNAY

Merhabalar!

Balık burcunda yaşanacak Dolunay bugün saat: 14:56, 3 drc 12 dk. ile gerçekleşirken;  

 ‘’Değişken’’ yoğunluğu bizi çevreliyor. Bir yandan da bırakmak, sonlandırmak, var olan koşulları bitirmekle alakalı konuları sembolize ettiğini söyleyebiliriz.

 Bir ölçüde olsa karışık duygular çevreleyebilir bizleri. Ruh dünyamız, duygusal motivasyonumuz dış etkilere açık hale gelebilir, hassas kılabilir.

Ancak bağımlılıklara arkamızı dönmek isteyeceğimiz bu günlerde, elimizi kolumuzu bağlayan konuları, duygusal anlamda çözülmeleri arka planda bırakma şansı veren etkiler çok ağırlıklı! Dayanıklılık, istikrar, konsantre olma gücü, pratiklik, maddi dünya gerçeklerinin farkında, bu yönde yetenekleri kullanma becerisi çok yoğun.

Öncelikle ilişkilerde romantizm rüzgarı esecek belli ki, ancak hayallerle gerçekleri ayırabilecek durumdayız . Bir yandan da ilhama açık duygular, yaratıcılık, esin kaynağı olabilecek konular, koşulsuz sevgi, ilahi olana, arınmaya ihtiyaç duyduğumuz her şeyin en derinden/sezgisel hissedileceği günlerdeyiz. Yeter ki bağımlılıklar, alışkanlıklar, sınırları bir türlü çizemediğimiz kişiler, durumlar, konular, ilişkilerde kendimizi gereksiz boyutta adadığımız temalara kurban etmeden.

Şayet şefkatimizi, merhametimizi kullanmamız gereken durumlar varsa kolektif anlamda bunu hayata geçirmenin tatmini doyurucu olacak. Kendimize merhamet gösterirken, başkalarına karşı aşırı eleştirel/yargılayıcı olmaktan da imtina etmeliyiz. Bu günlerde ruhsal anlamda kendimizi büyük bir gücün varlığına teslim olurken bulabiliriz.

Tam karşıda Güneş Başak seyri ise ayakların yere basacağı, akıllıca hareket edileceği konusunda destek vermekte! O kadar kolay teslim olunmayacak açıkçası. Bu süreçte geri planda hazırlıklara odaklanmak için şartları fazla zorlamadan elimizden geldiğince çaba göstermek, emek vermek, sorumluluk duygusundan uzaklaşmamak, yardımlaşmak biraz da sabırlı olmak gerekecek.

Zira rutinler, düzen, organize işler, projeler, titizlikle ele alınması gereken sorumluluklar adına son derece üretken/planlı zamanlara ilerlediğimizi gösteriyor. Fayda yaratmak, işe yarar olmak, başkalarına yardım edeceğimiz konulara yönelmek mümkün. Aynı zamanda bizi ‘’kurban’’ duygusundan ustaca uzaklaştıracak etkiler (Satürn/Uranüs etkileşimi) eşliğinde gerçekçi, tutarlı, hayatımızın dağılan parçalarını, aksayan yanlarını toparlamak üzere çok iyi bir organizasyon, elle tutulur planlar dahilinde hareket edileceğinin göstergesi.

Dolunay’ın oyuncuları Ay/Güneş; Uranüs/Satürn bağlantısı (uçurtma açı kalıbı) bizlere toprak elementinde var olan (üçgen) enerjiyi dinamik biçimde kullanma şansı veriyor. Ayakları yere basan hedefleri, yaratıcılığımızı, hayallerimizi, değişik fikirlerimizi elle tutulur hale getirebilmek konusunda oldukça etkin bir görünüm vermekte.

 

Burçlara göre olası, genel tüyolara gelince;

Koç/Yükselen Koç:

12.evinizde yaşanacak Dolunay akışta kalmanızı söylüyor. Her şeyi kontrol edemeyeceğiniz bu günlerde biraz içe dönme, dış dünyadan uzaklaşma ihtiyacı duyulabilir. Dolunay ile birlikte sizleri hassas kılan konular açığa çıkarken yüzleşmeler yaşayarak geçmişe veda etme zamanı bir bakıma. Bu yüzden hayatınızın akışını yavaşlatmak, içinde bulunduğunuz şartları kabul etmek önemli ruhsal farkındalıklar barındırıyor içinde. Bağımlılıklardan, alışkanlıklardan sıyrılmak, duygu durumunuzu zorlayan temalar var ise arınmak esas tema. Özellikle duygularınızı anlamakla, ifade etmekle ilgili sıkıntılara aile/yuva konularıyla baş etmeye çalışmak eklenince kısa süreliğine de olsa yorgunluk yaratabilir. Kendi hayallerinizi gerçekleştirmeye odaklanırken başkalarının faydasına olacak eylemlere girişebilirsiniz. Gerek fiziksel zafiyetleriniz gerekse iş koşullarının, günlük rutinlerin getirdiği yoğunluğu toparlamak, organize olmak gerekiyor. İşle ilgili çok yeni fırsatların karşınıza çıkma ihtimali var. Bu yüzden işinizi, rutinlerinizi yeniden düzenlemek, eksiklerinizi tamamlamak için yapıcı bir çabaya girişme zamanı. Belki eldeki projelerin sonuçlarının alınmasının ardından iş hayatında size sorumluluk getiren, emek isteyen konulara yer açmak gerekecek. Ortaklı konular, yatırım, genel sağlık, eş, iş, miras, ödemeler, bankalarla olan ilişkiler, ortak giderler açısından elverişli şartlar içindesiniz.

Boğa/Yükselen Boğa:

11.evinizde yaşanacak Dolunay ile ilişkileriniz, arkadaşlıklarınız, sosyal çevreniz ve ortak hareket edilen konulara vurgu yapıyor. Bu alanda eldeki sonuçlarla yola devam etmek, gelecekle ilgili ideallerinize odaklanmak konusunda biraz kararlılık biraz da güzel niyetler gerekmekte. Bu durum aslında çalışma hayatı aktif olanlar adına önceden başlayan ortaklaşa işlerin büyümesi ile sonuç alınacağı dönem olabilir. Ancak sosyal çevre ile olan ilişkileriniz, arkadaşlıklar, işle ilgili ortak projeleri içine alan konulara mantık, işbirliği çerçevesinde bakmalı ortak eylemler adına işbirliklerini güçlendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Aynı zamanda aşk, çocuklarla ilişkiler, onların temel sorunları, hayatlarına düzen getirmek için planlı, tertipli hareket etme zorunluluğu var. Özel ya da sosyal amaçlı toplantılar, çeşitli aktiviteler öne çıkabilir. Yaratıcı yeteneklerinizi kullandığınız işleriniz varsa son derece üretken olacağınız şartları yönetmek, güvenmek, iş hayatında becerilerinizi geliştirmek konusunda gerekli ortamı yaratma beceriniz çok güçlü. Gerek ilişkiler, gerek özel hayatınıza dair önemli işbirlikleri, eşin hayatında başlayan yenilenmeler, kimileri adına evliliğe dair konularda hareketli zamanlar.

İkizler/Yükselen İkizler

10.evinizde yaşanacak Dolunay eşliğinde ev hayatı, iş arasında dengeye ihtiyaç var. Her açıdan stres yaratan konuları aşacak durumdasınız. Sorumluluk duygusu ile yaklaşacağınız mesleki hedefler, amaçlar, iş beklentileri adına başarı getirecek kararlar aşaması olabilir. Ayrıca iş ve hayat planlarınızda esneklik, iş ilişkileri ve yöneticilerle olan görüşmelere odaklanmak ta da önceden yaptığınız iş girişimlerine dair kararlara, sonuçlara yönelebilirsiniz. Amaçlarda kafa bulandıran durumlara karşı dikkatli olurken, kararlarınızın bundan sonraki süreci yakından etkileyeceği bilinmeli. Kariyerde yeni bir misyon yüklenme, bu yönde hedef belirlemek olası. Finansal açıdan da önemli farkındalıklar, değişimler zamanı. Bu arada evle ilgilenmek, yaşadığınız mekana dair değişiklikler, artan sorumluluklar, bir yere yerleşmekle ilgili kararlar, sizi bağlayan ailevi konuların toparlanması gereken zamanlar.  Kendi iç dünyanıza yönelirken, yuvada değişen şartları da organize etmeye çalışmanız gerekecek. Aile ile ilişkilerin yükleri dış dünyadan bir ölçüde olsa uzaklaşmanıza neden olacaktır. Günlük hayat düzeni, iş projeleri, çalışma koşulları, ofis ortamı ve profesyonel iş hayatında yeni yapılanmaları organize etmek üzere elle tutulur işler çıkarma vakti.

 Yengeç/Yükselen Yengeç:

9.evinizde yaşanacak Dolunay ile hayattan beklentileriniz büyürken dış dünyaya oldukça açıksınız. Yurt dışı ilişkiler, eğitim, işinizin iletişim ayağına yönelik kararlara yöneleceğinizi gösteriyor. Aynı zamanda kimileri adına medya/yayın bağlantılı çalışmalara daha yakından bakmak yeni bir rota çizme dönemi. Hayat amaçlarınızda daha sezgisel ancak tutarlı, hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz ideallere yakın olmalısınız. Bazılarınız çok sık yolculuk yaparken, bir yandan da kardeşler ve yakın çevre ilişkilerinde biraz sağduyulu, sakin, eleştirel tutumlardan sakınmak gerek. Aynı zamanda zihinsel açıdan sizi meşgul eden konular, eğitim projeleri, sözleşmeler, iş ve alım/satımla ilgili konuları olanların üzerinde durulması gereken süreç taşımakta Akıl/duygu arasında biraz bocalamanız mümkün. Bu arada lokasyon değişikliği veya işle bağlantılı parasal bir konunun sonuçları üzerinden ilerleyebilirsiniz. Önemli anlaşmalar yanında iş amaçlı yolculuk veya eğitim konuları gündeme gelebilir. işbirlikleri, sosyal çevrenizi içine alan yenilenmeler, gelecek planları adına somut beklentilerle dolusunuz. Hayata daha iyimser bakabilmeye ihtiyacınız var. Aşk, spekülatif konular, yatırımlar, sevgi ilişkileri, çocuklar, hamilelik planları gündeminizi dolduracak görünüyor.

Aslan/Yükselen Aslan:

8.evinizde yaşanacak Dolunay etkisi parasal konular, ortak kazançlar, ödemeler dengesi, harcamalar, alacak/verecek konuları, yatırımlar üzerinden yaşanıyor olabilir. Bu konularda net karar almak, gelirlerinizi artıracak arayışlara yönelmek adına çeşitli planlar içinde olmalısınız. Ayrıca bundan sonrası için gelir/ gider dengenizi nasıl kuracağınız konusunda bazı karmaşalar içinde olunabilir. Size destek olacak kişiler, eş, kurumlarla ilişkilerin getireceği avantajları sağlam bir temelde hayata geçirmeye gayret edin. Vergi, prim, sigorta, miras bağlantılı konuları olanlar hızlıca harekete geçebilirler. Aynı zamanda rüyalarınız güçlenebilir, ruhsal hayata dair derin arayışlar içinden geçiyor olabilirsiniz. Duygusal yakın beraberlikler /ilişkilerde olası belirsizlikleri, korkuları geçmişte bırakma zamanı. Kazançlarınızı artırabileceğiniz girişimler, yeteneklerin ortaya konabileceği bağlantılar, iş odaklı planlar, üretkenlik, çok çaba ile gelir kaynaklarınızı artırabilme becerisi önemli olacaktır. Kendi kaynaklarınız bu dönemde ciddiyetle gözden geçirilmeli, sağlam bir bütçe planı yapmalısınız. Bu anlamda akılcı çözümler, projeler, ayakları yere basan işler üretmek size düşecek. Yerleşim, yuva, aile bağları, evde düzen kurmakla ilgili uğraşlar halen meşgul olmanız gereken konular olurken, eve dair harcamalarda ölçülü olmalısınız.

Başak/Yükselen Başak: 

7.evinizde yaşanacak Dolunay pek çok açıdan sizleri etkisi altına alıyor. Ortaklıklar, iş ilişkileri dikkat çekerken, bu alanda önemli farkındalıklar gün gibi aydınlanıyor. Hedeflerinize, kendinize odaklandığınız son günlerde evlilik, ortaklıklar alanında sizi hassas kılan konuları nasıl çözeceğinize dair karmaşalardan sıyrılma şansınız var. Özellikle içinde anlaşmaların ve ortak eylemlerin sonuçları üzerinden akılcı bir bakış açısı ortaya koyarak yeni bir yön çizilebilir. Direk kendinizle ilgili konulara ve adımlara odaklanmışken dışsal şartların getirdiği değişikliklere uyum sağlamak gerekecek. Yeni bir ilişki, hayallerinize eşlik edecek kişiler, durumlar yaşanabilir. Özellikle ilişkiler, evlilik ve kariyerle ilgili konularda hayatınıza yeni bir form verecek yenilenmeler ciddi destekler alacağınızı gösteriyor. . Özel ilişki ya da ortaklıklarda güven vermeyen durumlara son noktayı koyma süreci kimileri adına mümkün. Yine uzun vadeli evliliğe adım atacaklar için dönemi hızlandırma şansı var. İşle ilgili anlaşmalar, yolculuklar, zihinsel açıdan yoğun çalışmalar, yakın çevre, kardeş ilişkileri gündeminizde.

Terazi/Yükselen Terazi:

6.evinizde yaşanacak Dolunay, günlük yaşam, rutinler, iş koşulları, sağlık anlamında sizleri harekete geçiriyor. Bu konularda yeni bir düzen oluşturmak zor gelse bile arka planda iş bitirici olmak önemli. Ancak sağlığınıza, sizi ruhen/bedenen yoran, aşırı fedakarlık içeren durumları, rutinleri, iş projelerini ele alırken yararlı olanla olmayanı belirlemek durumundasınız. Günlük yaşamınızı daha kaliteli hale getirmeye ihtiyaç duyanlara ilaç gibi gelecek enerjiler var. Yeni bir diyete başlamak yanında beslenme alışkanlıklarınıza göz atabilir, uzman desteği alabilirsiniz. İş hayatında süregelen şartlar biraz fedakarlık biraz da dağınık etkilere rağmen akıllıca yönetme şansınız var. Yaratıcılığınız, kişisel yetenekleriniz sayesinde çok çarpıcı işler çıkarabilir, bunların hazırlıklarına koyulabilirsiniz. İşle ilgili beklentilerde henüz olgunlaşmamış koşulları zorlamamalı, desteklere güvenmelisiniz. Biraz geri planda kalmanız gereken bu dönem içsel huzursuzluklara dikkat ederek başkalarına yardımda, destekle bulunacağınız konular arasında boğulmadan kendinize merhametli davranmak önceliğiniz olmalı. Gereksiz endişe/ kuruntudan ziyade dinlenmekten, huzurdan mahrum etmeyin kendinizi. Kişisel hayatınızda, ilişkilerde, hedeflerde, kariyer planlarında kendi şansınızı yaratabileceğiniz olanaklara rağmen bütçe, harcamalar, ödemeler anlamında temkinli olmakta fayda var.

Akrep/Yükselen Akrep:

5.evinizde yaşanacak Dolunay, aşk hayatınıza, duygusal ilişkilere odaklı olacağınızı gösteriyor Belli ki yeni bir aşkın getirdiği heyecanlara kapılmaya açıksınız. Aşk’ta beklentilerin yeniden tanımlanması, yolunda gitmeyenlerin sonlanması mümkün. Hamilelik/doğumla ilgili haberler, kararlar öne çıkabilir. Çocukların hayatına, seçimlerine yönelik kararlar aşaması yaşanırken, onlarla alakalı hayallerinizin gerçekleşebileceği şartlar içinde olunabilir. Sevdiklerinizle beraber yolculuk planı, biraz gevşemek adına hayatın keyiflerine yer açabilirsiniz. Yaratıcılığınız, hobileriniz, sanatsal çalışmalarınız ya da üzerinde çalıştığınız konuların sonuçları üzerinden yeni işbirlikleri, özel hayata ilişkin konular gündeme gelebilir. Bu konularda tanıtım/reklam boyutuna yönelik yeni kararlar alınabilir. Sosyal hayat, arkadaşlıkların canlandığı bu dönem yeni ortak eylemlere, başkaları ile olan ilişkilere/önerilere yakın olma gereği de var. Özellikle iş hayatına odaklandığınız son sürecin getirdiği gelişmeler ise faydalı işler çıkaracağınız organizasyonlar, takım çalışmaları, işten beklenen kazançlar, gelecek planlarınız, umutlarınız adına değişim içeren adımlar peşindesiniz. Özellikle yaşama dair inançlarınız, güveniniz sayesinde pek çok yeni kararın hayata geçebileceği şanslar önümüzdeki dönemde gözle görünür olacaktır.

Yay/Yükselen Yay:

Dolunay 4. evinizde yaşanırken ev, aile, yaşadığınız mekanla ilgili yeni değişiklikler ya da düzenlemelere gideceğiniz günler. Evde düşünülen tadilat, bakım, onarım ya da işe ait konuların da eve taşınması gereken sıkışık bir tempo öne çıkabilir. Özel hayat ve aile büyükleri ile ilgili konulara daha fazla yer açmak, ziyaretler yapmak planlarınızı aksatsa bile üstesinden gelecek gücünüz var. Ancak bir yandan da kariyerde çok daha etkin, üretken olacağınız koşullar sizi dış dünyaya itmekte. İş hayatına yönelik, hedefleri görünür hale getireceğiniz şartlar kısa zamanda öne çıkacaktır. Yetenekleriniz, becerileriniz elle tutulur sonuçlara, kazançlara yol açacak etkiler taşımakta. Yuva alanınızda düzen sağlamak, koşulları toparlamak, yerleşik düzeni yaşanır hale getirmek adına bir hayli yoğun olacağınız haftanın son demleri aslında. Artan sorumluluklar ev/iş dengesini kurmak gerekecek. İşe dair hedeflerin büyümesi ile öncelikler yer değiştirebilir. Bunları yaparken biraz fedakarlık yapmak gerekecek. İş temposu, başkalarının, elde olmayan şartların baskısı olsa da iç dünyanızda dinginlik, akışa güvenmek ve sabır en büyük destekçiniz. Kısa dönemde önünüzü açacak şanslara hazır olmanızı öğütlüyor.

 Oğlak/Yükselen Oğlak:

3.evinizde yaşanacak Dolunay etkisi yakın çevre ilişkilerinin, iletişim trafiğinin artacağı gelişmeleri anlatıyor. Kardeş, akraba, yakınlarla olan ilişkilerde ne derece fedakarlık yapacağınız hakkında tutarlı kararlar zamanı. Özellikle iş hayatı ve ilişkiler üzerinden yaşanacak önemli bağlantılar devrede olabilir. İş görüşmeleri, sözleşmeler, yeni öneriler ve kendi kişisel hedefleriniz dikkat çekerken, uzaklarla ilgili konulara odaklanmak gerekecek. Özellikle seyahat planları, lokasyon değişikliği, yakın çevre konularını düzenlemek adına canlı zamanlar. Eğitimle ilgili projeler, tanıtım,  medya bağlantılı konuların detayları ise size yeni sorumluluklar taşımakta.  Kendinizi geliştireceğiniz yurt dışı ilişkili faaliyetlere, öğrenime, bilgilere, kişilere yakın durmakta fayda var. Yaşama biraz da vizyon katabilmek, yaratıcı fikirleri izlemek, kararlarınızın üstünde durmak önemli olacaktır. Rotanızı iyi takip etmeye gayret edin lütfen. Gelecek planları, sosyal çevre, arkadaşlıklar, çeşitli cemiyetlerin içinde olduğu olanaklar önem kazanacak. İlerleyen yakın dönemde bu yönde yaşanacak gelişmeler içindesiniz büyük ihtimalle.

Kova/Yükselen Kova:

2.evinizde yaşanacak Dolunay etkisi para konuları, kazançlar, ödemeler dengesi, harcamalar üzerinden yaşanıyor olmalı son günlerde. Bu konularda çok daha net karar almak, gelirlerinizi artıracak arayışlara yönelmek adına çeşitli adımlar atılabilir. Değişime açıklık, sadece kendi doğrularınıza takılmadan hareket edebilmek önemli.  Bundan sonrası için gelir/gider dengenizi nasıl kuracağınız konusunda çeşitli arayışlara gidebilir. Ev, gayrimenkul yatırımları, aileden gelebilecek destekler öne çıkabilir. İçinde başkalarının olduğu finansal ortaklıkların yaratacağı stresleri, endişeleri ya da kriz yaratan boyutunda yeni destekler alınabilir. Yaşam hedefleriniz, yerleşik düzeniniz, iş hayatınız hakkında elle tutulur istekler öne çıkarken daha objektif hareket etmelisiniz. Mesleki açıdan hedeflerin, amaçların, kariyer planlarının ağırlık kazanması ile istediğiniz değişim yolda. Aksayan alacak ve ödemelerle ilgili projeler, eşin/ortağın para durumunda yaşanan değişimler ya da bankalarla olan ilişkilerin yansımaları aşılabilir görünüyor. Size destek olacak kişiler ya da kurumlarla ilişkilere dikkat ederken ortak yatırım ve alım satım projeleri öne çıkabilir.  Stres/endişe yaratan kaygılardan uzaklaşmak ilaç gibi gelecektir.

Balık/Yükselen Balık: 

Dolunay burcunuzda.! Sizlere idealleriniz, hayalleriniz, kişisel konularınız, ilişkilere bakışınız üzerinden güzel gelişmeler taşıyor.  Bir takım bağımlılıklar, sizi hareketsiz kılan, belirsizlik yaratan konulardan, durumlardan sıyrılma gayretiniz çok yüksek seyrediyor. Bu günlerde ikili ilişkiler, ortaklıklarınız, belki hukuki konular, işbirliği içinde olmanız gereken gelişmelere odaklanmışken getireceği önemli destekler var.  Sizi uzlaşmaya iten kişilerle bağlarınıza ise objektif yaklaşmanız gerek.  Evlilik kararları, özel hayata ilişkin güzel gelişmeler, evlilik,  iş hayatına dair pozitif yenilenmeler uzun soluklu etkilere yol açacak gibi. Ortak bir hayal/ideal gerçekleştirebileceğiniz kişilerle bağlantılar çok mümkün. Aynı zamanda sağlık ve dış görünüşünüzle ilgili konulara öncelik vermeniz söz konusu. Son yaşanan Yeni ay/Güneş tutulması dönemi atılan adımların, aldığınız kararların hangi merkezde olduğu hakkında belirleyici sonuçlarla karşılaşma zamanı. En önemlisi yaşam hedefleriniz, kariyeriniz, yurt dışı planlarınız, güçlü insanlarla olan bağlarınızı dönüştürebileceğiniz fırsatlar, yolculuklar çok değerli kazanımlar taşıyor. Bu günlerde ikili ilişkiler, ortaklıkları, hukuki konuları, işbirliği gerektiren gelişmeleri içine alan konular yakın zamanda hızlanacaktır.

 

Sevgilerimle♥♥

Güner Yönel

 

gyonellibra@gmail.com

www.guneryonel.com