Ay tutulması/Dolunay Kova Burcunda

  • 25 Temmuz 2018
Ay tutulması/Dolunay Kova Burcunda

Merhabalar,

Kadersel değişime bir adım daha. !

(27 Temmuz/11 Ağustos)

Kova burcunda Ay tutulması/Dolunay 27 Temmuz 2018 (4 drc, 44 dk) Saat:23:20/Ankara

Sabit burçlarda yaşanan tutulmalar her anlamda kolay olmasa da değişimden, yenilenmekten korkmayanlar adına önemli açılımlara yol açan etkiler taşıdığını söylemeliyiz. Özellikle iki Güneş tutulması arasında yaşanacak bu Ay tutulması ayrı bir önem taşımakta.

2018 yılının geri kalan ayları ciddiyet kazanırken son 6 aydır hayatımızın merkezinde olan konuların sonuçlarının yaşanması, ardından yeni değişiklikler yanında geçmişle alakalı konuların tamamlanması ile gelen süreci değerlendirme zamanı. Ağustos ilk yarısında Aslan burcunda gerçekleşecek Yeni Ay/Güneş tutulması ile 18 yıl sonra buluşmak üzere Ay Düğümleri Aslan/Kova seyrine veda ediliyor.

Bugünlerde özellikle duygusal hassasiyetler, üstü örtülü konular, yüzleşmek istemediğimiz durumlar gün yüzüne çıkabilir. Özellikle duygusal hayatımızı, konforumuzu, aileye ilişkin konuları ve ilişkileri içine alma potansiyeli çok güçlü. Esas anlamda ruhsal olarak bizi sıkıştıran her türlü duygu durumundan bağımsızlaşma, değişimlere yol alma dönemi dersek yanlış olmaz. Uranüs’ün şartları  hızlandırması retrolara rağmen mümkün. İlişkilerde yaşanacak boyutunda gerginlik/çatışmalara dikkat edilmeli. Aslında ana tema alışkanlıklarımız, geçmişten bugüne taşıdığımız yükler, bizi kısıtlayan, ayak bağı oluşturan, sınırlayan tüm şartlardan, duygusal bağlar da olmak üzere özgürleşme isteği ön planda.

Belki duygusal hayatı, anneyle ilgili hassas bir konuyu, aileye ilişkin senaryoları içine alan hezeyanlar yoğun hissedilebilir. Bir yandan da her türlü bastırılmış duyguyu bilince taşıdığımızda yaşanacak yüzleşmeler, bizleri özgürleştiren her tür düşünce üzerinden eyleme geçme arzusu vurgulanmakta.

Arkadaşlıklar, dostluklar, kişisel arzuları hayata geçirmek, her türlü ilişkide bağımsızlıktan yana hareket etmek, hayatımıza almak istediğimiz projeleri, yeni fikirleri gerçekleştirmek adına stres altında olacağımız belli. Özellikle dayanışma içeren, ortaklı konular, ekip çalışmaları yapanlar adına esneklikten yoksunluk, kendi düşüncelerimizi dayatma ısrarı çeşitli kopuşlara, gerginlik yaratan durumlara işaret edebilir. Bu durumda çok daha fazla çaba ve özen isteyen şartların farkındalığı önemli olurken duygusal bağların zedelenme olasılığına işaret etmekte, uyarmakta.

Özellikle Güney Düğüm/Mars’ın etkisi, (Rx) olması olası konuların geçmişle bağlantılı yanına, kadersel boyutuna ayrı bir dikkat çekmekte. Çok iyi huylu bilinmeyen bu enerjinin çeşitli öfke patlamaları, kızgınlıkları, agresyonu, çeşitli sakarlıkları içine alan durumları tetikleyen yanına karşı dikkatli olmak gerekecek. (T-Kare açı kalıbında Uranüs en etkin, en güçlü rolde.)

Yıkıcılık, öfkeyi kontrol etmekte zorlanmak, dürtülerle hareket etmekten kaçınmak, akılcı, soğukkanlı tutumlar içinde olmak pişmanlıklardan alıkoyacaktır. Bir yandan da Uranüs ile kare etkileşimi özgürlük arzumuz, insiyatif almak istediğimiz konular, riskli durumlar, otoriteye fütursuzca meydan okumak, biriken öfke patlamalarına yol açacak etkiler barındırmakta. Her türlü kararlarımızda acele etmemek, içinden geçtiğimiz bu zaman dilimini mantık/akıl düzeyinde kalarak aşmak, bir miktar beklemede kalmak önemli.

Dolunay etkisinin farkındalık getiren yanlarını dikkate alırken, ne yöne gideceğimiz konusunda yaşanan içsel çatışmaların içinden çıkma mücadelesi  5/11 ekseninde yaşanıyor.

An haritasında Koç burcu yükseliyor;

Yeni başlangıçlar, atılım isteği, hemen harekete geçmekten, risk almaktan, tek başınalıktan dem vuruyor. Umutlarımız, gelecek planlarımız, ideallerimiz, içinde bulunduğumuz kolektif çalışmalar, dostluk, arkadaşlık ilişkileri, iş hayatından gelen kazançlar üzerinden çeşitli hedefler içinde olmaktan bahsedilebilir. Pek çok anlamda fütursuzca riskler almaya eğilim yok değil! Ay tutulmasının 11. evde gerçekleşmesi/Asc yöneticisi ile birlikte olması yukarıdaki konularda henüz dilediğimiz şekilde rahat hareket etmekle alakalı duraksamaların, engellerin, bizi bağlayan temaların olduğuna dikkat çekiyor.

Aynı zamanda yönetici Satürn (Rx)/Oğlak tepede! yaşam hedeflerimiz, amaçlarımız, kariyerimiz adına somut, uzun vadeli, kalıcılık içeren, disiplin gerektiren pek çok konunun getireceği mücadelenin, sabırlı olmanın zorunluluğuna işaret ediyor. Ancak dolunayda Aslan burcunda yoğunlaşan enerjiler kendimizi merkeze almak adına oldukça hırslı, gururlu, mağrur enerjiler taşımakta. Mars ile olan etkileşiminde ise öfke seli, kızgınlık, ego başrolde. Her şekilde ego değil yaratıcılık sahnede olmalı dercesine sesleniyor.

Sosyal bağlar, arkadaşlıklar, kolektif konular, dayanışma içeren eylemler, işten gelen kazanımlar ve kişisel mutluluklarımız arasında kalmanın getireceği zorlayıcı etkiler altında olunabilir. Bu enerjiyi soğukkanlı kullandığımızda kişisel hayatlarda son derece motive edici biçimde değerlendirebiliriz. Mars eşliğinde fazladan fiziksel çaba, cesaretle, güvenle girişilecek hedeflerde, projelerde oldukça yorucu günler bizi bekliyor olsa da, şimdiye kadar çekindiğimiz, cesaret edemediğimiz fark yaratacak girişimler/kararlar üzerinde sağlıklı düşünülmesi gereken zaman dilimi olarak bakılabilir. Elbette Mars’ın retro hareketini unutmamalı, henüz harekete geçmek, start vermekle alakalı elimizi kolumuzu bağlayan temaların olduğunun bilincinde hareket edilmeli. Bir yandan da aşk, hayatın keyifleri, bizi mutlu eden eylemler, çocuklar, kişisel yatırımlar, spekülatif boyutu, aileden gelen finansal destekler önceliğini hissettiriyor olacak. Ayrıca Venüs/Neptün (uzaklaşan açıda) finansal açıdan belirsizlikleri, kontrol dışı faktörleri, ilişkileri/belirsizlik içeren yanını, göremediğimiz riskleri, çalışma/günlük hayata dair yanında dağınıklık, hevesten yoksunluk adına karışıklık yaratsa da Pluton ile kontağı oldukça dönüştürücü. İş hayatı, bağları adına gereken motivasyonu, gücü taşırken emek yoğun işlerde, finansal boyutunda destekleyici.

(Haritalarımızda Mars’ın konumu, bulunduğu burç ve ev anlamında dikkate alınmalı. 6/8/12 evlerde bulunan Mars bir takım mücadeleleri, mağlubiyetleri ya da sağlıkla ilgili konuları gündeme taşıyabilir. Koç/Akrep burçlarının düştüğü evlere özellikle dikkat etmeliyiz)

-Genel anlamda Kova burcu dendiğinde; Toplumsal konulara vurgu yapan durumlar, sivil toplum kuruluşları, bilim, teknoloji, yüksek zeka, insan/imtiyaz hakları, özgürlük talepleri, başkaldırı, otoriteye karşı durmak, dernekler, sendikalar, radikal gruplar, azınlıklara işaret eden gelişmeler, astroloji, dostluklar, arkadaşlıklar, sosyal medyada toplumun sesini yükselteceği hareketler, sıra dışı konular, insanlığı ilgilendiren çalışmalar, düşünce özgürlüklerine ilişkin temalar, getireceği mücadeleler gündemde olacak gibi!

-Kısaca göz atarsak; ülkemizin 8. evinde yaşanan bu Ay tutulması tam anlamı ile finansal açıdan pek çok riskli durumların içinden geçildiğini, krizlerin kontrol edilmesinin zor olacağını, spekülatif anlamda piyasalar üzerinde sarsıcı etkilerinin tecrübe edileceğini gösteriyor. Aynı zamanda 2017 Güneş dönüşü haritasının neredeyse sonlarına gelirken finansal krizlerin, kayıpların tam da şu dönemde kontrol edilemediği (Solar 12. evde Ay tutulması üzerinden yaşanması tesadüf değil yazık ki) 2018 Güneş dönüşü haritasında ise aynı şekilde mücadeleci, riskli, parasal dalgalanmalara, finansal göstergelerin zorluğuna işaret eden pek çok vurgu göze çarpıyor.!!

Yükselen burçlara göre kısaca genel tüyo vermek gerekirse;

Koç; Sosyal alan, arkadaşlık, dostluk ilişkileri mercek altında. Bu anlamda çok yeni bakış açıları kazanmak, gerektiğinde yolunda gitmeyen ilişkileri sonlandırmak adına özgürlüğün tercih edileceği şartlar içinde olabilirsiniz. Belki çok yeni bir gruplaşma içinde aktif rol almak isterken, kişisel ideallerin, umutların tam anlamı ile gözden geçirilmesi, tamamlanması gereken boyutu stresli zamanlar getirebilir. İşten beklenen kazançlar, amaçlar,  kariyer planları, iş ilişkileri adına son derece sabırlı, metanetli ve kalıcı olana emek verilmesi gereken zaman dilimi. Sosyal bağlar, dostluklar adına gerginlik yaratan çatışmalara ise dikkat edilmeli. Sosyal canlılık taşıyan boyutunu değerlendirirken, aşk, çocuklar, kendi kişisel mutluluklarınız, bireysel yaratıcılığınıza yatırım yapmak, geliştirmek anlamında destekleyici. Canlı şartlardan keyif almaya çalışın lütfen. Spekülatif anlamda riskli planlara dikkat. Ağustos sonu itibari ile Merkür rero bitimi eylemler, tercihler, seçenekler net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Boğa; En tepe noktada yaşanan Ay tutulması kariyer hedeflerine, amaçlara, sizi özgürleştiren ya da daha farklı fırsatları, denenmemiş olanın tecrübe edileceği durumları gözler önüne serebilir. Çok farklı organizasyonlar, iş planları, amaçların yön değiştirmesi adına harekete geçmekten yana motivasyon yüksek. Bu arada iş bağlantılı ilişkiler, görev tanımları, kendinizi kanıtlamanız gereken projeler adına çeşitli gerginlikleri sakin yönetmek gerekecek. Yeni iş olanakları, teklifleri bekleyenler adına sürpriz gelişmeler söz konusu. Özellikle iş/aile ekseninde yaşanabilecek gerginlikler yıpratıcı olabilecek yanı unutulmamalı. Özel/kişisel hayat ile aile hayatı arasında gerginlikleri tırmandırmaktan ziyade kendi önceliklerinize odaklanmak yerinde olacaktır. Bu Ay tutulmasının hayatınıza taşıyacağı aşamalar aynı zamanda yurt dışı bağlantılı boyutu, ticari ya da akademik yanı adına sabırlı, etik, kararlı ve kalıcı olanı tasarlamak açısından size çeşitli sorumlulukların kapısını aralayacaktır. Yer değişiklikleri, çocuklarınız, aile büyükleri, yaşam alanınıza dair genişleyen imkanlar, fırsatlar içinden geçmek, organize edilmesi gerekenleri düzenlemek gerekebilir. Kimilerinin hedeflerinin yurt dışı organizasyon boyutu oldukça sıkı çalışmak, çaba göstermek adına baskı yaratabilir. Ara ara kendinize dönmek, yolculuk planlamak, evde dinlenebileceğiniz alanlar yaratmak tercih edilebilir. 20 Ağustos sonrası yerinde kararlar almak, yakınlarla iletişim sorunlarını aşmak, yerleşik düzeni yerli yerine oturmak için harekete geçilebilir.

İkizler; Yurt dışı hedefleriniz, eğitim, akademik, uluslararası bağlantılarınız adına gündeminiz yüklü. Ay tutulmasının etkileri iletişim, eğitim, zihinsel uğraşlar, kariyer hedefleri ve uzun yolculukları zorunlu kılan şekilde sizi yeni oluşumlara götürmekte. Hayat felsefeniz, kendinize koyduğunuz hedefleri hukuki konular, medya, yayıncılıkla, akademik bir çalışmaya yönelik kararlarınızda etkin, sizi özgürleştiren, geçmişten gelen boyutu dahil olmak üzere sonuç odaklı yenilikler söz konusu. İdealler, umutlar tazelenirken medya, eğitsel, tanıtım boyutuna dair elinizi güçlendirecek mücadeleler içinde olunabilir. İş, kariyer odaklı yeni atak, karar aşamasında iseniz uluslararası yanı veya tez, akademik sunum içeren konular gündemde yerini alabilir. Ancak yasal boyutu olan konularınız varsa çeşitli sorunlar, belki yolculuklarda yaşanacak aksaklıklar öne çıkabilir. Bir yandan da yakın çevre bağlantılı işler, anlaşmalar, düşüncelerinizi başkalarına aktarabileceğiniz iletişi temaları, zihinsel yaratıcılık gerektiren her türlü proje aydınlanmakta, genişleyen fırsatlar getirmekte. Bir yandan da finansal konular, burs beklentisi, ortak ödemeler, vergi, prim ya da yatırım odaklı işlerin getirdiği sorumluluklar sizi bağlıyor olacak. Bu nedenle işe dair kontratlar, fikir alışverişi gerektiren durumları da olmak üzere 20 Ağustos sonrası gündeme taşımak, her türlü kararınızı kafanızda netleştirmek, eksiklikleri gidermek adına aceleci olunmamalı.

Yengeç; Zor bir evde yaşanacak olan Ay tutulması finansal konulara ışık tutuyor. Özellikle geçmişle ilintili parasal yükler ya da alacaklar varsa mücadeleden kaçınmayın. Yeni borçlanmalar, krediler, eşten gelebilecek desteklere odaklanma şansı olsa da burada çok fazla dış kaynaklara dayanmaktan ziyade bir temizlik yapma vakti olarak değerlendirilebilir. Eşin finansal kaynaklarına dair çeşitli sorunlar, miras, yatırım, alım satım işlerinin taşıdığı sorumluluklardan kurtulmak için yeni hamleler planlanabilir. Özellikle yüklü bir borcun, zorunlu bir ödemenin gündemi meşgul etmesi kimileri adına mümkün. Özellikle geçmişle bağlantılı ihmal edilen, ötelenen bir sağlık konusu, operasyon boyutu için acele edilmemeli. Eş, iş bağlantılı her türlü konunun getirdiği sorumluluklar, başkalarına bağlı olduğunuz şartları önemsemek durumundasınız. Bu tutulma bir yandan da kendinize güveninizi, inancınızı kişisel kaynaklarınız üzerinden ortaya koyma şansı vermekte. Aile bağlantılı parasal konularda çeşitli çekişmeler büyütülmemeli. Odak noktanızın finansal konular olması yeni kazanç imkanları yaratmak, kişisel yatırımlarınızı genişletmek, yeteneklerinizi parlatmak adına son derece güzel fırsatlar taşımakta. Ağustos sonuna dek Merkür retro hareketini dikkate alarak kontrat, ticari ya da kişisel yatırımlar adına gözden kaçan eksiklikleri gözden geçirmeye gayret etmelisiniz.

Aslan; Son derece önemli bir alanda Ay tutulması kapınızda! Özellikle evlilik hayatı yolunda gitmeyenler adına kritik sürecin sonuna gelinmiş olabilir. Aynı zamanda özel ilişkiler içinde olanlar, evlilik süreci içinde bulunanlar adına hareketli, stresli, gergin oluşumlara karşı hazırlıklı olunmalı, sakin kalınmalı. Kimileri adına ani evlilikler gündeme gelebilir. Bu arada aşırı ego sahnede olacaktır. Kendi kişisel tercihleriniz, hedefleriniz ile dışsal koşullar, ilişkiler, durumların getirdiği streslere dikkat edilmeli. Başka önemli boyutu ise kariyer hedeflerinde sizi yenilik yapmaya zorlayan şartların hayata nasıl geçeceği sorusu olabilir? Mesleki hedeflerde yön değişikliği, amaçlarda başka gayeler peşinden gitme zorunluluğu altında olanlar yoğun bir baskı hissedebilirler. Hayat kendinize güvenmenizi söylüyor aslında.! Gerek yasal, gerek, özel gerekse iş bağlantıları adına her türlü geçmişle ilgili boyutu kimilerini yakından ilgilendirecek, biraz sancılı şartlar getirebilecektir. Zira farkında olmadığınız ya da üstünü kapattığınız gizli durumlarla yüzleşmeler kaçınılmaz olabilir. Bu arada iş hayatınız, projeleriniz, günlük hayat düzeniniz, yetenekleriniz adına uzun soluklu yapılanmalar içinden geçiyor olduğunuzun farkındasınız. Sağlığı, bedeni, ruhu yoran yükleri elenmesi, profesyonel iş hayatına ağırlık verilmesi gereken döngü içindesiniz. Çeşitli anlaşmaların, uzlaşma gerektiren durumların ya da iş odaklı boyutunun sunacağı gelişmeler en çok ta ilişkiler adına Ağustos sonu itibari ile gelişmeler yönetilir hale gelecektir.

Başak; Öncelikle sağlığınız olmak üzere gündeminiz yüklü. Beden, ruh dengenizi yoran durumları aşmak adına çeşitli önlemler almak durumunda kalabilirsiniz. Diyet, beslenme alışkanlıklarında ya da sizi güçsüz düşüren çeşitli durumları fark etmek, önlemci olmak gerekecek. Özellikle bilinçaltı farkındalığın çok yoğun yaşanacağı bu süreçte alışkanlıklara veda etme ihtiyacını yoğun hissedeceksiniz. Çalışma hayatı, koşulları, düzen gerektiren işler ve işe dair projeler üzerinden etkileyebilir. Çok farklı iş projeleri, iş ortamında teknolojik değişiklikler, denemeler yapmak üzere harekete geçirici olacaktır. Çalışma arkadaşlarınızla ilgili sorunlar ya da eleman değişikliği yapmanız gereken durumlar kimilerini yeni kararlara götürebilir. Yeni bir iş önerisi, bağlantısı trafiği hızlandırabilir. İş bağlantılı ilişkilerde çeşitli gerginlikler yaşanıyorsa kendinize zaman ayırmak, dinlenmek için molalar vermeye gayret edin. Başka bir ihtimal iş düzeninde çeşitli değişiklikler olabileceği gibi çoktandır düşünülen lokasyon değişiklikleri, eşin sağlığına dair zorunluluklarla ilgilenmeniz mümkün. Çocuklar, onların sorumlulukları, hayat düzenleri ve iş hayatında profesyonelce duruş kazanmak adına sorumluluklar almak, kalıcı kılmak durumundasınız uzun süredir. İşinizin yurt dışı bağlantıları, kişisel anlamda kendinizi yenileyeceğiniz ataklarda ani gelişmeler, eğitim ya da hukuki anlamda beklenmedik durumlara karşı dikkatli olmakta fayda var. Kafa karışıklığı yaratan durumlar, genel sağlık, iş aile temaları adına Ağustos sonunu beklemekte fayda var.

Terazi; 5.evinizde gerçekleşecek bu tutulma ile öncelikle aşk hayatında beklenmedik durumların habercisi olabilir. Aniden kapınızı çalan bir aşk ya da geçmişle alakalı bir hikayenin yeniden kafanızı meşgul etme olasılığı var. Bu arada aşırı tutkulu olduğunuz söylenebilir. Ancak bu tutkuyu, enerjiyi aşka mı tüketeceksiniz? Ya da sizi mutlu eden, heyecanlandıran bir hobi/yaratıcı bir eyleme kanalize etmek arasında kalma olasılığı var. Şayet yeni bir hobi, sanatsal, creatif çalışma düşünüyorsanız aceleci olmamalısınız. Bu arada aşırı harcamaların hızlanma olasılığını bilerek tam tersi kazanç yaratacak eylemleri iş, kariyer üzerinden ilerletmek, medya,/reklam bağlantısına önem vermek akıllıca olacaktır. Bir yandan da bebek sahibi olmakla ilgili kararlar, hamilelik, doğum haberleri, eşten gelebilecek sürprizler öne çıkabilir.  Bir o kadar da sizin özgürlüğünüzü sınırlayan tüm yüklerden kurtulma arzusu gerginliklere sahne olurken, sosyal hayat, arkadaşlıklar, gelecekle ilgili tasarılarınız, umutlarınız size göz kırpıyor. Yeni çevreler, kişiler, ortamlar vasıtası ile olanaklarınızı genişletmeye, fırsatlara açık durmaya çalışmalısınız. Bu arada çeşitli aktiviteleri eve taşıma zorunluluğu doğabilir. Ailevi konuların yükleri, yerleşik düzene dair ağır ancak kalıcı kararlar, kariyerde yavaş ilerleyen şartlar altında olduğunuzu bilmelisiniz. Merkür retrosunu unutmadan Ağustos sonu itibari ile kararlarınızın netleşmesini beklemek, türlü eksiklikleri, yolculukları, iletişim, eğitim ve ilişkiler olmak üzere kararlar hayata geçecektir.

Akrep; Yuvada, yerleşik düzende, aile bağlarında yeni durumlar stres kaynağı haline gelebilir ancak son derece yenileyici şartlar, kararlar söz konusu. Bitişler, başlangıçlar bu ev alanında oldukça hareketli zamanlara işaret ediyor. Başka bir yere yerleşmek ya da emlakla alakalı çeşitli girişimlerin mücadelesi, aile bağlarından ya da yerleşik düzenin yenilemesi adına çeşitli girişimler söz konusu. Tam anlamı ile kendinizi özgür hissedeceğiniz durumlar oluşturmak, tek başına hareket etmek adına geçmişle bağları koparmak gerekebilir kimileri adına. Aynı zamanda kariyer planlarına dair önemli atakların öncesinde olmanız sizleri her açıdan gergin kılarken aile içi ya da beraber yaşadığınız yakın kişilerle ilişkilerde sükunete çağırıyor. Kariyer hedeflerinde en tepede bulunan Güneş artık amaçlara odaklanmanız, sosyal statü, prestij, mesleki alanda şanslar yakalamanız adına geniş imkanlar barındırmakta. Kendinizi kanıtlamak, parlatmak adına çeşitli fırsatların eşiğinden geçmekte olduğunuz söylenebilir. Ancak 4/10 ev ekseninde dengede kalma zorunluluğu var. Kardeşler, yakın çevre, eğitim, pek çok amacın kalıcı olabilmesi adına sorumluluklar altında olduğunuzu bilerek, Merkür retro hareketi düşünüldüğünde Ağustos sonu itibari ile kararların hayata geçme olanağı verecektir.

Yay;Duygusal anlamda sizi bağlayan temalar, yakın çevre, kardeşler, çok yakın akrabalar olmak üzere 3. evden etkiliyor. Bu açıdan pek çok yeni haber, bilgi, onların hayatında olup biten temalara yönelik gelişmeler sizi ilgilendirecek. Duygusal anlamda sizi şaşırtan durumlar olabileceği gibi günlük hayat düzeni, işe dair sorumluluklar arasında sıkışabilirsiniz. Spontan gelişecek yolculuklar yanında zihnen yüklü olduğunuz eğitim, bilgi danışmanlığı, işinizin satı/pazarlama boyutu, medya, ticari ya da anlaşma gerektiren yanları,  hobi veya profesyonelce yaptığınız işlerin yoğunluğu oldukça yükselen bir tempo getiriyor. Çocukların hayatını, eğitim konularını düzenlemek adına stresli koşturmacalar olabilir. Bu anlamda tüm bu konuların geçmişle ilintili yanından özgürleşmek, kendi kişisel önceliklerinize odaklanmak için hızlı kararlar alma zamanı. Bir yandan da kişisel becerilerin kazanca dönüşeceği olanakları çeşitli sorumluluklar alarak, uzun soluklu hedeflere bağlı ilerletmek gerekecek. Bu arada yurt dışı bağlantılı işler, hayat felsefeniz, akademik, medya, iletişim temalarını içine alan pek çok olanağın içinden geçiliyor. Kendinizi geliştireceğiniz eğitsel konular, iş hayatını içine alan güçlü destekler, organize edilmesi gereken temalar, yolculuklar, tanıtımla ilgili projeler Merkür retro nedeni ile Ağustos ayının son haftasına kadar türlü şekillerde eksikliklerin, aksaklıkların gözden geçirilmesi gereken sürecin yavaşlaması söz konusu.

Oğlak; Kişisel kaynaklarınız, nakit durumunuz hakkında farkındalık zamanı. Bu nedenle bütçeniz, eldeki kaynaklarınız, kazanç yaratma potansiyeliniz üzerinden yeni kararlara yol alıyorsunuz. Bunu yaparken kontrol edilemeyen giderler, risk barındıran zorunlu para ihtiyaçları, bütçeyi denkleştirme gayretine girişirken, aşırı para çıkışlarını kontrol etmek kolay olmayabilir. Alım satım, yatırım planları olanlar adına da oldukça çaba isteyen şartlar söz konusu. Genel olarak oldukça üretken, hırslı, gayretli bir dönem olması nedeni ile başkalarının imkanlarından yararlanma olanağı yok değil. Bekleyen krediler, eş ya da iş kaynaklı ekstra para girişleri yaşanabilir. Nafaka, miras, bir mülkün paylaşımı ya da çeşitli hak edişleri bekleyenler adına bir takım gecikmeler öne çıkabilir. Ortak paralara, ödemelere dair sorumluluklar olsa da güçlü etkiler güvenle olayların üzerine gideceğinizi gösteriyor. Özellikle Merkür retro hareketini dikkate almak bu yöndeki kontratları dikkatle incelemek, aceleden uzak hareket etme zorunluluğu doğabilir. Ayrıca eski ödemeler, kredi kararları, başkalarından beklenen parasal destekler, bankalarla olan boyutu öncelikli olacak. Sağlıkla alakalı konular da zihnen meşgul edici olacaktır. Her açıdan kendinize güvenmek, maddi, manevi ağır sorumlulukları sırtlanmak, yeteneklerinizi kazanca dönüştürmek konusunda üstün bir çaba gösterme dönemi olacaktır.

Kova; Sizin burcunuzda yaşanan Ay tutulması kişisel önceliklerinize vurgu yapıyor. Mesela beden, sağlık, fiziksel imaj, kişisel yetenekler, kendinizden ve hayattan beklentileriniz, kafanızdaki projeler önemli olacaktır. Bu konularda çok yeni kararlar almak, harekete geçmek, sizi özgürleştiren temalardan sıyrılmak adına radikal bir süreç. Kişisel atılımların, zihinsel, akademik, entelektüel ya da eğitimle alakalı yanı çeşitli yenilikleri içinde barındıracak, geçmişle bağlantılı yanı sizi bağlayacak. Ayrıca gerek özel hayat gerekse aile içi ilişkilerde çeşitli gerginlikleri esneklik önemli olacaktır. Bir yandan da sabrınızı test eden durumlar dışsal koşullar, aile, yuva temalarında öne çıkabilir. Diğer taraftan evlilik, özel hayat adına ani kararlar vermeden önce düşünmelisiniz. Özellikle ortaklı konular, kariyer, finansal boyutu, yeni işbirlikleri açısından son derece güzel olanaklar söz konusu. Güçlü işbirlikleri, sosyal, toplumsal bağları genişletmek, başkalarından destek görmek adına sizi desteleyen durumlar, oluşumlarla buluşturan etkiler ağırlıklı. Merkür Retro, en önemlisi Mars geri hareketi nedeni iken Ağustos sonuna kadar planların gözden geçirilmesi, iç gözlem yapılması, kendi iç sesinize güvenerek hareket edilmesi yerinde olacaktır.

Balık: Hayat kontrol etme, akışta kal şeklinde seslere kulak vermelisiniz. Uzun zamandır arka planda zaten sıkışmış olduğunuz düşünülürse şimdi bu evreyi ruhsal anlamda farkındalık kazanmak, geçmişten özgürleşmek, sizi bağlayan temalarda farkındalık kazanmak üzere değerlendirebilirsiniz. Ancak her şeyden önce artık bağımlılıklara, alışkanlıklara arkanızı dönme, sağlığınızı zorlayan çeşitli durumlara çözüm arama yoluna gidilebilir. Uzun zamandı gizlediğiniz ya da sizden gizlenen riskli durumların ortaya çıkması ile yüzleşmeler yaşanması mümkün. Çeşitli kontrol dışı faktörler, gizlilik içeren risklere arşı dikkatli olmalısınız. Bu durumlar sizin hiçbir şey yapmadan bekleyeceğiniz anlamına gelmiyor. Zira son derece yenileyen, düşünsel anlamda sıra dışı fikirler ortaya koyabilme becerinize odaklanmak, maddi konularda yeni hedefleri tasarlamak adına hazırlık süreci olarak değerlendirilebilir. Gelecek planları, umutları, yeni iş odaklı grupların, ortamların getireceği sorumluluklar, uzun vadeli projeleriniz sabırlı, adım adım ilerlemeniz gerektiğini söylüyor. En önemlisi iş hayatı, çalışma koşulları, düzen oluşturmak, çalışma ortamına dair yenilikler, iş fırsatları adına çeşitli arayışlar ağırlığını hissettirecektir. Merkür,/Mars retro hareketini dikkate alarak Ağustos sonuna dek eksikliklerin gözden geçirilmesi, yeni bir değerlendirilme yapılması gereken zaman dilimi olacaktır.

 

Sevgiyle huzurla kalın lütfen

 

11 Ağustos tarihinde Aslan burcunda yaşanacak son Kuzey D/Güneş tutulması/Yeni ay bilgilerinde buluşmak üzere..

 

Güner Yönel

 

#LibraAstroloji

www.guneryonel.com