Aslan burcunda Yeni Ay

  • 23 Temmuz 2017
Aslan burcunda Yeni Ay

Aslan Burcunda Yeni Ay

23 Temmuz 2017/ 12:46 Ankara (Whole Sign)

Merhabalar,

Haritanın yükseleni (Asc) Terazi. Oldukça güzel.

İlişkiler, ortaklıklar, işbirlikleri, aşk, hayatın uyumlu/huzurlu yanlarının önem kazandığı dönemi gösteriyor. Bu duyguyu yakalayabilmek için kişisel olandan uzaklaşmak, başkaları ile bir araya gelmek, onların fikirlerine önem vermek gerektiğini düşündürdü açıkçası. Sosyal olabilmek, tamamlanmak, evlilik ve flörtlerin hayatlara girebileceği gibi test altında olunacak gelişmeler beklenebilir.

Yükselen Yöneticisi İkizler burcunda ve 9. evde.

Demek oluyor ki hayata bakışımız, algılama şeklimiz, perspektifimiz geniş.

Aynı zamanda harita, Hava elementinde Asc/Venüs/Güney Düğüm bağlantılı) güzel, akıcı bir üçgen taşıyor. Tam anlamı ile kendimizi ifade etmek isterken, eşitlikçi ve etik değerlere uygun davranmaya itiliyoruz. Ayrıca iletişimin çeşitli anlamlarda ne derece önemli, değerli olduğunun farkındayız. Bilgiye, eğitime, kendimizi geliştireceğimiz temalara, doğal yeteneklerimize önem vereceğimiz adımlardan söz edilebilir. Hukuki konular, yolculuklar, işin/hedeflerin yurt dışı bağlantısı önemli. İlişkiler, anlaşmalar, hedefler ve finansal konulara dikkatli, resyonel, farkındalık içinde yaklaşmaya zorlayan temalar yok değil! Venüs/Satürn ayın son haftası özellikle dikkat çekici. Satürn etkisinin verdiği sorumluluk, ciddiyet önemsenmeli.

Genel anlamda yine haritada Ateş/Hava element vurgusu ayrı bir önem taşıyor!

Kendimizi ve hayatı anlamlandırmak adına insanlarla iletişim içinde olmanın önemi artacaktır. Özellikle yurt dışı hedeflerimiz konusunda idealizm, ilhama açıklık, düşünceleri harekete geçirebilme becerisi yoğun. Dolu dolu olduğumuz, yeni fikirlerle açıklık, hevesli, spontan olmaya itildiğimiz pek çok tema girecek gibi hayatlara. Ancak fazla dağınıklık girişilecek her konuda istikrarı elden bırakma diyor. Toprak elementi eksikliği ile ayaklar yerden kolay kesilebilir. Devamını getirmekle ilgili enerji kayıplarına izin vermemeye gayret edebilmekten dem vuruyor.

Bu haritada Mc Yengeç! Kariyer amaçlar, hedeflere yolculuk duygusal güven ihtiyacı, bazı çekinceler taşıyor olsa da bizlere!

Yeni Ay Haritanın 11. Evinde/Mc üzerinde Aslan burcunda doğuyor.  (Sabit/Ateş/Mars eşliğinde)

İlk dekan (0) derece yeni adımların/başlangıçların son derece güçlü, şeffaf, fark edilir olacağı, hızlıca aksiyon almamız gerektiğine işaret ediyor. İstikrar ve kalıcılık önemli.

Bir yandan da Uranüs/MC kare etkileşimi (burç dışı) yenilikleri, farklı olanı, sıradanın dışındakine cesur yaklaşmamız, yenilenmemiz, bizi sınırlayan alışılagelmiş her şeyden uzaklaşma arzusunu tetikliyor. Aşırı ego, beklenmeyen durumlara hazırlıksız yakalanmamak adına uyarıcı bir rol taşıyor.

Ego, motivasyon, hırs, yasam enerjisi yükselişte olacaktır. Yön ve hedef belirlemek adına insiyatif bizim elimizde. Harekete geçme gücü yoğun.! Ancak artan heyecan/coşku duygusu başımızı fazla döndürmemeli! gergin, kışkırtıcı çatışmacı tutumlar, aşırı tepkiselliğin getireceği etkileri göz ardı etmemeliyiz.

Mc noktası 2.exalt ruler Jüpiter Asc/Terazi burcunda ise;

Bu durumu bonus olarak düşünebiliriz!!

Ne yaparsak yapalım duygulardan arınmış, realite akıl, mantık düzleminde yol alınacağını gösteriyor. Kendimizi ortaya koymak, kişisel hedeflerimize odaklanmak, parlamak, spot ışıklarının altında olduğumuz hissi kendimizi, hedeflerimizi gerçekleştirmek konusunda iyimserlik, inanç taşımakta. Güç mücadelelerinden sakınmak, geçmişten uzaklaşma cesareti göstermek kaydı  kaydı ile.!

Tüm bu verilere bakarak yüzümüzü geleceğe dönmenin zamanı denilebilir!

Ümitler tazelenmeyi, cesaretle vizyonumuzu ortaya koymayı talep ediyor bizlerden. Heyecanlı, yaratıcı, cesur, hırslıyız. Kendimize güvenirken, merkezde olma ihtiyacımız ise yükseliyor. Kişisel amaçlar, hedeflere odaklanırken, tek başına olmayacağımız şartlar da işin içinde olabilir büyük ihtimalle.

Ortak değerler, amaçlarımıza destek verecek, kişiler, oluşumlar, daha geniş büyük bir grubun parçası olmak, bireysel gelişim adına planlara sıkıca sarılmak için elverişli şartlar var. Son derece sosyal, dinamik, enerjik kişilerle bir araya gelinebilir. İşten beklenen kazançları ilgilendiren ataklar da söz konusu.  Ancak ittifak halinde olmaya ayrı bir özen göstermek, arkadaşlıkları, dostlukları önemsemek, duygusal anlamda egomuzu başkalarını yaralamadan ortaya koymak önemli olacaktır.

11.evdeki yoğunluğa, Merkür/Kuzey düğüm beraberliği/Uranüs/Satürn etkisi eklendiğinde, yaratıcı, uzak görüşlü olmak anlamında destekleyici. Ticari, ortak ya da kişisel bir ürünün sunumu, prezantasyonu, anlaşmalar, zihinsel becerilerin öne çıkabileceği ataklar anlamında önemli açılımlara yol alınacak gibi görünmekte.

Sağlıkta; göğüs, sırtın üst kısmı, omurilik, kalp ve dolaşım rahatsızlıkları adına dikkatli olunmalı kronik olarak yaşanan rahatsızlıklara ayrı bir önem verilmeli.

*Gölge yanları ile kibir, aşırı ego, kendimizi merkeze almak, ,buyurgan yanlar, despotluk, debdebe/alkış merakı.

Genel olarak burçlara göre minik olası tüyolara gelince;

Koç’lar: Aşk! Eğer yalnız iseniz hoş duygular, paylaşımlar, cesurca kendinizi ortaya koyacağınız adımlar dönemi. Özel hayatla ilgili önemli ataklar yapılabilir. Çocuklarınızla ilgili çok mutlu eden haberler, gelişmelerin ardından yapacakları başlangıçlar, önemli kararlar alınabilir. Annelik yaşamak isteyenler adına elverişli bir dönem. Kişisel yetenekleriniz, hobileriniz, size heyecan veren çeşitli aktivitelere başlamak için şahane bir zaman dilimi olacaktır. Belki aileden gelecek finansal destekler, kendi kişisel yatırımlarınız/bolca bonkörlük yapılacak harcamalar zamanı. Aşkta, çocuğunuzla ilişkide egosal tutumlara, çatışmalara karşı kendiniz kontrol etmenizde fayda var.

Boğa’lar; Yuvanızda oldukça heyecanlı bir rüzgar esiyor. Uzun zamandır düşünülen yenilenmeler, evde dekoratif değişikliklerin her açıdan konfor ve rahatlık içermesi mümkün. Yeni bir mekana taşınabileceğiniz gibi var olan yerin yeniden tasarlanmasına yönelik boyutu ele alınabilir Ev/emlak alım satım konuları yanında iş hayatı, anne, babaya dair konularda işin içinde olabilir.  Aile içi ilişkilerde, çalışanlar adına iş konularında çatışmacı tutumlara özen gösterilmeli. Çocuklarınızın hayatında henüz netleşmemiş, belirsizlik taşıyan konularda bazı hazırlıkların içinde olabilirsiniz. Eşin ailesi ile ilişkiler, onların hayatına dair değişikliklerde olası başka bir gelişme.

İkizler; Son derece güzel etkiler altındasınız.  İşinizin eğitim, medya, satış/pazarlama boyutuna dikkat çekecek ataklar yapma dönemi. Düşüncelerini dikkat çekici biçimde başkalarına aktarabilir, sunup, prezantasyon çalışmalarınızı organize edebilirsiniz. Yeni iş anlaşmaları, kitap, yayın dünyası, eğitim hayatına ilişkin konuların yenilenmesi yönünde çalışmalara hız vermekten bahsedilebilir. Yazılı, görsel medya avantajları bir adım öne çıkmanızı sağlayacak fırsatlar getirirken, davalar, kardeşlerin hayatında olup biten değişiklikler, yolculuk planları hayatınızın merkezinde. Çocuklarınızın dost, arkadaş çevresi, gelecekle ilgili ümitleri taze enerjiler taşımakta.

Yengeç’ler; Kişisel anlamda umutlar büyümekte. Finansal açıdan sizi yeni hediyeler bekliyor olmalı. Önemli atakların kazançlar, gelir artışı, jestiyon, yeteneklerin , iş potansiyelinin getireceği şanslarla gelirler hanesi dolmaya başlamakta. Yeni bir yatırım, alım/satım konusu, babanın içinde olduğu desteklere ilerliyorsunuz. Taşınabilir mallar hakkında öneli atılımlar yapılabilir. Kendi keyifleriniz, zevkleriniz adına oldukça cömert harcamalara dikkat etmelisiniz. Kişisel yatırım, bütçe planlaması adına cesur kararlar alıyorsunuz. Çocukların iş hayatı, mesleki hedefleri, kazançları adına yeni gelişmeler beklenebilir.

Aslan’lar; Sizler adına majör bir süreç aslında. Sadece burcunuzda yaşanacak bir Yeni ay olarak düşünmemeli ardından gelecek dönemin habercisi olduğunu bilmelisiniz. Çok önemli adımların, kararların direk kendi hedefleriniz, seçimleriniz üzerinden hayata geçirme gayreti başlıyor. Başkalarını düşüncelerinizle etkileme gücünüz ise yükselişte. Var olan kabiliyetlerin dikkat çekeceği, iş hayatında görünür olacağı ataklar içindesiniz. Yaşamınıza dair önemli kararlar alırken, fiziksel imajınız, sağlığınız ve yuva hayatınıza ilişkin değişiklikler düşünülebilir. İlişkiler, dış dünya ile olan temaslar, yaşam kalitenizi artıracak hedefler, çocukların eğitim hayatı, yurt dışı bağlantısı adına olumlu girişimler planlanabilir. Özellikle Mars sizin adınıza yeni bir döngüden bahsederken; girişimlere hız vermenin, tek başına mücadele etmenin getireceği stresli zamanlara, ilişkiler boyutuna dikkat etmeniz adına uyarmakta.

Başak’lar; Pek geri planda yaşansa da size çok şey fısıldıyor Yeni ay.! Yeter ki sabırlı ve sakin olun. İş hayatına ilişkin önemli organizasyonlar hazırlık evresinde olduğunuzu gösteriyor. Gizli kapaklı, riskli konuların aydınlanması adına çaba sarf etmek, ruh/beden sağlığınız zorlayan konularda destek almak yerinde olabilir. Takım çalışmaları, işten kaynaklanan rutinler adına pek çok şeyi düzenlemek isterken,  Riskli, kontrol edemediğiniz durumları göz ardı etmemeli, kontrolden kaçınmalısınız. Biraz teslimiyet içinde olmakta fayda var. Yaratıcı, parlak fikirlerin üretileceği zamanları değerlendirmek adına harika olabilir bu dönem.  Çocukların kazanç, para durumuna ilişkin sorumluluklar sizi bağlayabilir.

Terazi’ler; Şahane etkiler sizi gelecekle ilgili umutlara götürüyor. Oldukça kararlı, yaratıcı, kendinizi gösterebileceğiniz çevreler, kişiler hayatınızda. Yakın arkadaşlar, dostlar aracılığı ile destek alınacak ataklara, girişimlere yol alınabilir. Bir yandan da sosyal çevrenizin genişlemesi, yeni tanışacağını insanlar iş bağlantılı konularda yepyeni olanaklarla buluşmanızı sağlayabilir. İş hayatında şimdiye dek kazandığınız tecrübeleri başkalarına sunmak adına güzel bir süreç. Sevdiğiniz dostların, arkadaşların hayatında yeni rüzgarlar esiyor olabilir. Çocukların özel hayatı, işbirlikleri, anlaşmaları adına önemli başlangıçlar dönemi belki de.

Akrep’ler; Kariyere dönük hedefler bambaşka boyutlara yol alıyor. Yeni görev tanımları, atamalar, hedeflerde kararlı seçimler, başarıların görünür olacağı gelişmeler öne çıkabilir. Popülariteniz artarken, başarılarınızın finansal anlamda taçlanacağı zamanlar taşıyabilir sizlere. Çalışılan kurum ya da işverenlerin hayatında sizi bağlayan çeşitli değişimlerden bahsedilebilir belki. Yönetsel, idari konular, bu yöndeki becerilerinizi baskı unsuru olarak kullanmamalı esnek olmalısınız iş ilişkilerinde. Aile, anne, eşin babası ya da çocuğunuzun günlük iş hayatına yönelik yenilenmeler, sorumluluklar öne çıkabilir.

Yay’lar; Hayattan beklentiler büyümekte. Yurt dışı ilişkiler, medya, yayın, iletişim, eğitsel/akademik ve kariyer odaklı yeni adımlar dönemi. Çok yeni bir rota çizmekte kararlılık göstereceğiniz çeşitli konular hayatınıza başka bir ivme katacaktır. Güçlü, etkili kişilerle ilişkiler bağlantılar önünüzü açacak gelişmeleri hızlandıracak gibi. Eşin kardeşleri, akrabaları, yolculuklar ya da hukuki bir konu öne çıkabilir. Ancak yasal süreçleri dikkatli yönetmek lazım. Çocukların aşk/sevgi ilişkileri, duygusal hayatlarına dair yenilenmeler öne çıkabilir. Asc’ye olan etkileşimi dış dünyaya kendinizi ifade edebileceğiniz, etkiler, yolculuklar, sunum/konferans çalışmaları hakkında ipuçları taşımakta kimileri adına.

Oğlak’lar; Ortaklı paralar, paylaşımlar, borçlar adına cesur kararlar almak üzere harekete geçiyorsunuz. Ancak riskleri minimize etmekte fayda var. Özellikle eşle ortak harcamalar, borçlar ya da ortağın alabileceği riskler anlamında. Yeni kaynak arayışları, bu alanda yaşanan sorunları aşmak için farklı çözümler aramak, işten, eşten, ortaktan gelebilecek fırsatları zorlama zamanı. Ortak ya da kişisel yatırımlar, aileden kaynaklı parasal konular gündemde önemli bir yer tutabilir. Yeni krediler, bankalarla olan finansal zorunlulukların, yüklerin altından kalkabilmek adına çözüm aranan zamanlar içindesiniz.  Birtakım korkuları/kaygıları aşmak, psikolojik anlamda çözmek için destek alırken, miras, ortaklı paylaşımlara yönelik eylemler olabilir. Sağlıkla ilgili operasyon gerektiren durumları zorunluluk değilse Mars Aslan çıkışını beklemekte fayda var.

Kova’lar; Oldukça coşkulu bir dönem. Yeni işbirlikleri, anlaşmalar, özel hayata ilişkin güzel kararlar süreci. Özellikle yeni ilişkilerin başlayabileceği canlı etkiler söz konusu. Kariyeri bağlayan yeni oluşumlar başkalarından gelecek önerilerin değeri ölçülür olacağı gelişmeler taşıyacağı söylenebilir. Yeni bir dava açma süreci yanında bu konuda gereken atakları, görüşmeleri hızlandırmak yanında dikkatli olmak gerekecek. Çatışmacı, rekabet içeren durumlara özenle yaklaşılmalı. Taşınılması düşünülen alternatif bir mekan arayışına yönelebilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar, çocuğunuz eğitim hayatını ilgilendiren belki medya, iletişim sektörü anlamında yeni işbirlikleri gündeme gelebilir.

Balık’lar: Günlük hayat, rutinler, çalışma koşulları tazeleniyor. Son derece yoğun, tempolu aktif zamanlara hazır olmalısınız. Çok yeni, farklı iş projeleri üretirken, müşteri ilişkileri olumlu yönde ilerlemekte. Yeni bir iş kararı gündeme taşınabilir arayışta olanlar adına. Farklı bir ofis düzenlemesi/taşınması, var olanın yenilenmesi yönünde kararlar alınabilir. Yeni eleman arayışları, altınızda çalışan, size hizmet veren kişilerle ilgili organize edilmesi zorunlu değişiklikler yapılabilir.  Bu arada kişisel anlamda sosyal/sağlık hizmetlerinden fayda sağlamaya yönelik girişimler destekler bulurken çatışmacı tutumlar, agresif tavırlar iş ilişkilerinde sorun kaynağı olmamalı. Beslenme, alışkanlıkların sizi zayıf düşüren yanlarına yönelik kararlar yanında, çocukların iş ve kazanç sisteminde önemli gelişmeler, ataklar zamanı diyebiliriz.

 

Sevgilerimle

Güner Yönel

www.guneryonel.com