Aslan burcunda Yeni ay

  • 30 Temmuz 2019
Aslan burcunda Yeni ay

Merhabalar,

1 Ağustos 2019 Saat: (06:11/8 derece)

Haritada  (ASC) Aslan burcu yükseliyor (Ateş/Sabit)

Haritanın 1. evinde gerçekleşen Aslan/Yeni ayı güvenle, güçlü isteklerle, cesaretle kendimize, yeteneklerimize odaklı olabileceğimiz zamanlara işaret ediyor. Kendini ifade etmek, gücümüzü ortaya koyma arzusu yüksek. Bu anlamda ne yaparsak yapalım yaratmak,  kendimize güvenmek, gücümüzü ortaya koymaktan yana tavır alınmasından bahsedebiliriz. Yaratıcı yönümüzü ele almak, çabalarımızın fark edilir, dikkat çeker hale getirilmesi yanında karalılığımızı egoist biçimde kullanmaktan imtina edilmeli. Aslan burcunun yükseliyor olması baba’ya dair konuların da dikkat çekebileceğinin göstergesi.

Venüs ise finansal konuların, ödemelerin sıkıntılı yanlarına işaret ederken (Uranüs karesi) riskli durumlar, abartılı beklentiler konusunda uyarıcı. Elden çıkma riski olan paralar, geçmiş borçlar, ödemeler, bonkörce, şımarıkça yapılacak harcamalar adına uyarıyor, sinyal veriyor.

Bir yandan da iş hayatında ve toplum önünde cesur, girişken olunacak bir dönem. Kariyerde başarılı olma arzusu bizi kısıtlayan koşullar/durumlardan bağımsız hareket edebilme, ilginç fikirleri iş hayatında uygulama isteği vermekte. Radikal kararlar almaktan yana tavır çizerken, iş ve özel ilişkilerde kurallara, dayatmalara karşı koyma ihtiyacı, özerk olma isteği yükseliyor. Bu anlamda ani kararlar, adımlar süreklilik aradığımız durumlara ket vurabilir, evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Ayrıca Uranüs etkisi ekstradan duygusal açıdan birtakım hassasiyetler yanında gerginlik taşıyan günlere işaret etmekte. Bu gerginlik korkulacak bir şey değil elbette. Arzuların, isteklerin artışa geçmesi özellikle ikili ilişkilerde olmak üzere yaşanacak tansiyona, heyecana dikkat çekecektir.

Genel anlamda yaratıcı enerjinin öne çıkacağı (yeni ay) enerjisi ile yaşamdan zevk alabilmek, kendimizi göstermek önceliğimiz. Yaratıcı beceriler, sahne sanatları, show business, aşk, flört, cinsellik, çocuklar, tatil, yolculuk, eğlence, organizasyonel işler yanında hayata dair isteklerimize coşku ile yaklaşıyor, güçlü arzular taşıyoruz. Merkezde olmak, kendine güven, hayatın eğlenceli yanları değerli. Yaşamın getirdiği yüklerden bağımsız hayatın hoş yanlarına özlem yok değil. Yaratıcılık, alkış/övgü almak, cömertlik, risk, otoritemizi ortaya koymaktan bahsedilebilir. Her şeyi yapabileceğimiz inancı ise çok yüksek. Kibir, gurur, ego içeren tutumların en büyük risk faktörü olabileceği aşikar. Zira üzerimizde hissedeceğimiz baskının aşırı gurur, kibir, egoist, buyurgan tutumları tetikleme olasılığı var. İlişkiler cephesine bakıldığında arka planda kalmış belki de farkında bile olunmayan, biriken gerginlikler, geçmişten bu güne tolere edilenler, sabrın test edildiği bağlar gözden geçirilecek. Ego savaşlarının tavan yapmasına meydan vermeden, karşılıklı olarak başkalarının isteklerini, duygularını görmezden gelme hatasına düşmemeliyiz. Zira yeni ay/Venüs/Mars/Şans noktası (Fortuna)  5. ev Yay burcundaki Jüpiter ile olan (120) kontağı elbette çok etkileyici. Sonsuz bir iyimserlikten uzak kalındığında, atıl bırakılmadığında doğal biçimde kendimizden beklentilerimizi,kendi şansımızı yaratma potansiyeli, yukarıdaki satırlarda bahsedilen hoş duyguları, yetenekleri, kendimize olan güveni hayata geçirmek konusunda desteğini yanımızda hissedeceğiz. Zira her şekilde güven, cesaret enerjisi oldukça fazla.! Yerinde, dozunda kullanmak şartı ile.

Burçlara göre olası tüyo bekleyenlerimiz için;

Koç; Aşk, çocuklar, sevgi ilişkilerinde hoş bir dönem. Bu anlamda beklentilerinizi açıkça ifade etmek adına yeni adımlar atma heyecanı sarabilir.  Hayattan keyif almak istediğiniz her konuda öne çıkma şansınız var. Yeni bir hobi, çocuk sahibi olmak, onların hayatında başlayan yenilenmeleri yönetmek mümkün. Evden, aileden gelecek finansal destekler, yatırım planlarına göz atılabilir ancak risk faktörü özellikle sizleri yakından ilgilendirecektir. Abartılı harcamalar veya yatırım, spekülatif hedefleri olanlar adına aşırı hırs, kendine güven, kar’dan çok zarar getirici olabilir. Çok fazla sosyal ilişki, arkadaş çevresi içinde olmaya iten şartlar eşiğinde dostlukların getirdiği paylaşımları odağınıza alabilirsiniz. Seyahat, tatil, hayatın streslerinden uzaklaşacağınız ortamlar, kişilerle, eğlence, dinlence planları yapabilirsiniz.

Boğa; Ailenizle olan ilişkiler, anne/baba, özel hayat, yerleşim konularında sizi harekete geçiren durumlar içinde olunabilir. Özellikle yaşanan yere ilişkin düşünülen önemli değişiklikler adına farkındalık kazanıyor, yenilik arıyorsunuz. Yerleşik hayatı içine alan çeşitli güzellik, hoşluk yaratma fikri bir hayli harekete geçirici olacaktır. Yine yatırım, alım satım konuları yanında özellikle eşin kariyeri, kardeşin para durumuna dair beklenen değişiklikler gündeme gelebilir. Çalışma hayatı olanlar adına kariyer hedeflerine yönelik yeni durumların, beklentilerin öne çıkması, bu yönde hedef odaklı zamanlar içinde olsanız da Mars Aslan yerleşimi biraz sabır istemekte. Bu yüzden ve ev arasındaki dengeleri korumak önemli olacak.

İkizler; Zihinsel açıdan yoğun çalışmalar, projeler, bu yönde dair kararlar alma süreci.  Düşüncelerinizle kendinizi ortaya koymak, parlak fikirlerinizi başkalarına aktarabileceğimiz çalışmalar, medya, yayın dünyası anlamında etkin günler. Sürpriz haberler, bilgiler alınabilir, yazışmalar, anlaşmalar yoğunlaşabilir. Kazanç, ticari, iş içerikli projelerin içinde olduğu anlaşmalar veya yaz eğitimleri, kursları düzenlemek isteyenler adına aktif zamanlar. Yakın çevreyle ilgili konularda yeni kararlar alınabilir. Geçmişten bu yana süregelen hukuk, eğitim, akademik konularda sizi bağlayan yanlardan özgürleşmek, yeni yollar aramak adına önemli bir dönem.

Yengeç; Gelirler, eldeki nakit kaynaklar, bütçe ve kazanç potansiyeliniz mercek altında. Kendi değerinizi yeniden tanımlayacağınız kararlar alınması çok olası. Kazanç sisteminizi etkileyecek adımlar ortaya koyarken, gelir kaynaklarınızı ilgilendiren işler/projeler öne çıkabilir. İş bağlantıları içinde olabilirsiniz. Aşırı boyutta harcamalar ise dikkat istemekte. Ayrıca işten, arkadaşların içinde olduğu parasal beklentilerde daha esnek, dikkatli olmalısınız. Başkalarına finansal destek olmanız gereken durumları aceleye getirmeyin. Alacakların tahsili, yatırımlar anlamında dikkatli hareket edin. Maddi anlamda destekler alacağınız, kişisel becerilerinizle birtakım şeylerin üstesinden gelme gayretinize eş, iş ve profesyonel bağlantılar eklenebilir.

Aslan; Yeni ay direk kendinizle, hedeflerinizle alakalı konular hakkında cesurca kararlar alabileceğinizi gösteriyor. Kendinizi yenilemek isterken, hayatınıza katabileceğiniz her türlü fırsatı yaratabilme arzunuzu ortaya koyun. Kariyer, mesleki girişimleriniz, çocukların şans ve başarısı adına canlı, heveslendiren koşullara giriş yapılabilir. İlişkileri, ortaklıkları içine alan kararlar süreci de olabilir kimileri adına. Ego/gurur ikilisini nasıl kullanacağınız tamamen size bağlı olacaktır.  Özellikle evlilik, özel hayat, kariyer hedeflerine vurgu yapan enerjiler esnek olmak konusunda uyaracaktır. Özel, iş,  partner ve yakın dostlukları önemseyeceğiniz bu süreçte geçmişten bu yana sizi engelleyen korkuları, endişeleri, güvensizlikleri aşmak adına güçlü bir dönem. Daha ziyade iş ve aile konularında şartlarınız çok başkalaşırken ilişkilere daha sağduyulu yaklaşmalısınız. İmajınız, genel sağlığınız adına keyifli değişiklikler yapılabilir.

Başak; Farkında olmadığınız konular, bastırılan duygularla baş edebilme gücü doğuyor. Bu duygunun sizi kısıtlayan durumlardan özgürleşme şansı vereceğine inancınızı korumalısınız. Sürekli başkalarını düşünerek yaşamanın getirdiği duygusal hezeyanlardan uzaklaşmanın, kendi değerinizi bilmenin zamanı gelmiş olabilir. İş hayatına dair konular, geleceğe dönük değişim gerektiren durumlar hakkında aceleci olunmamalı. İç sesinize güvenmek, olumlu duygu/düşünceler içinde olmak en büyük dayanağınız aslında. Özellikle bilinçaltı çalışmalar, var olan potansiyeli açığa çıkaran eylemlere girişerek arınma ihtiyacınızı göz ardı etmemelisiniz. İş, arkadaş, dost çevrenizle alakalı sorunları, bastırılmış duyguları bambaşka gözlerle değerlendirmek sizin elinizde. Genel sağlığınız adına dikkatli olurken, sizi yoran türlü alışkanlıklara, bağımlılıklara veda edecek adımlar atabilirsiniz. İş hayatında daha fazla emek, sabır, sorumluluk duygusu içinde olma zorunluluğu var. Bir miktar içe dönmeniz, yalnızlık, dış dünyadan bir nebze olsa uzak durmanız gereken koşullar, zorunlu sorumluluklar olsa da bunu aşabileceğiniz şartlar var. Önemli bir hazırlık evresinde olduğunuzu hatırlayın lütfen.

Terazi; Gelecek hedeflere, ümitlere, hayallere odaklanmak için güçlü bir motivasyon var. Bu yönde güzel adımlar atabilir, destekler bulabilirsiniz. Dostlarla ilişkiler, ortak hareket edebileceğiniz planlar gündeme alınabilir. Ancak kadın arkadaşlarla ilişkilerin parasal yanı kimileri adına gerginlik kaynağı olabilir. Belki de uzun zamandır harekete geçmekte zorlandığınız konularda amaç (iş odaklı), yeni bir atak içinde bulunmak için daha hevesli olacaksınız. Yeteneklerin bir grubun yararına sunulması, maddi getirisi öncelikler arasında yer alabilir. Yeni bir konuyu organize etme çabası yanında sosyal/ arkadaş çevrenizde hareketlilik başlamakta. Çok yakın arkadaş, dostlun hayatında ivme kazanan gelişmeler yaşanırken, daha fazla sosyalleşebilirsiniz. Özellikle çalışanlar adına iş hayatına ilişkin önemli projelerin, kazanç getiren boyutunun organize edilmesi öncelik kazanabilir kimileri adına. Bir yandan da aşk, hobiler, çocuklarla ilintili durumlar, onlarla ilişkileri düzenleme gereği doğabilir.

Akrep; Kariyer alanınızda önemli gelişmeler süreci. Bu anlamda kendinize yeni hedefler koymak, öne çıkmak için çok şey yapmaya kararlı olacaksınız. Çok daha farkındalıkla hareket etmek, yeni bir yön çizmek, görev/iş değişiklikleri adına güçlü arzular taşıyorsunuz. İş çevresinden kaynaklı kadın figürlerle ilişkilere yine de dikkat edilmeli. Mesleki anlamda değişiklikler, güçlü kişilerden destekler almak, toplumsal imajınıza yönelik önemli ataklara işaret eden olasılıklar gücenirken, kimileri adına mesleki konularda sonlanma yaşanabilir aşırı benmerkezci tutumlar nedeni ile. Genel anlamda ev hayatı, yerleşim, ailevi konular, ebeveynlerle ilişkiler bu dönem önemini koruyacaktır.

Yay; Yeni ay etkisi ile yurt dışı temaslar, medya, iletişim, hukuk, uzaklarla alakalı bir eğitim planı, sunum çalışmaları adına cesurca kararlar zamanı. Kişisel anlamda yeni ufuklar, farklı projeler, iş hayatına dair yeni bir vizyon ortaya koymak için önemli işlerin organizasyonu gündeme gelebilir.  Özellikle kariyere yönelik güçlü bağlantılar kurmanın tam zamanı. Bir yandan da iletişim, sosyal medya amaçlı planlara başka gözlerle bakmak, artık daha fazla görünür olmak, iş hayatında yeteneklerinizi başka boyuta taşıma gücü, yolculuklar, eşin akrabaları, kardeşleri hakkında çeşitli gündemler öne çıkabilir.

Oğlak; Finansal konular önemli. Gerek eş gerekse iş bağlantılı kazançların getirileri adına önemli ataklar zamanı. Çeşitli sonuçlar almak istediğiniz borçlar, ödemeler dengesi, eşin para durumunda yaşanan değişimlerin getireceği imkanlardan yararlanmak, bütçeye dair yeni bir muhasebe yapma ihtimali güçlü. Ancak riskleri minimize etmekte, ölçülü olmakta fayda var. Bir yandan kendi kazançlarınıza yönelik gayretler, iş potansiyeli, projeler adına oldukça üretken bir dönem. Çeşitli yatırımların, alım, satım planları, aileyi ilgilendiren boyutu öne çıkabilir. Var olan yetenekleri başka bir aşamaya taşımak, kişisel bütçeyi toparlamak için olumlu bir zaman dilimi. Gerek kişisel gerek ortaklı işler adına alınacak her türlü insiyatif gündemde olacak.

Kova; Yakın ilişkiler, ortaklıklar, evlilik anlamında yeni öneriler, kararlar almaya iten oluşumlar var.  Yeni işbirlikleri geliştirmek yanında dış dünyadan destek alınacak süreç olarak değerlendirilebilir. Özellikle yeni ortaklıklar, kontratlar, ortaklı işler anlamında geliştirici etkileri avantaja çevirme ihtimali güçlü. Özel hayatta bitmesi gereken ilişkiler, ortaklıklar sonlanabileceği gibi yerini dolduracak farklı işbirlikleri gündemde yerini alacak gibi duruyor. Hukuki, profesyonel iş hayatı olmak üzere önemli değişimlerin içinden geçerken, özel hayat, ailevi konular olmak üzere zorunlu yenilenmelerin daha esnek karşılanması bir zorunluluk.

Balık; İş hayatı, projeler, çalışma koşulları adına üretken, yeni oluşumlara açık bir süreç.  Yaratıcı anlamda kendinizi cesaretle ortaya koyma şansı yaratılabilir.  Çok farklı işlerin üretileceği, aktif, hızlı, organize olunması gereken durumlar ön planda olacak büyük ihtimalle. Yeni eleman alımları, ortam değişiklikleri ya da farklı iş seçenekleri gündeme gelebilir. Yeni bir iş başlangıcı adına harekete geçebilirsiniz. Bir süre arka plan çalışmalar da yorucu bir tempoya işaret ediyor. Kendi içinize dönmek, dinlenmek, sağlığı bağlayan yorgunluklara göz atma zorunluluğunu önemsemelisiniz. Özellikle ruh/beden sağlığınızı onarmaya yönelik uyku, beslenme düzeni oluşturmak adına sabırlı, tedbirli olunmalı. Gelecek planları, amaçlar, kariyer alanında iş/arkadaş çevresi ile ilişkilerde güçlü desteklere, şanslara açıklık söz konusu olsa da iş ilişkilerinde gurur yapacağınız durumları tekrar gözden geçirmek yerinde olacaktır.

 

Görüşmek dileği ile sevgiyle kalın.

#LibraAstroloji

#GökyüzüHepimizin

www.guneryonel.com