Aslan Burcunda Tam Güneş Tutulması

  • 19 Ağustos 2017
Aslan Burcunda Tam Güneş Tutulması

Tam Güneş Tutulması: 21.8. 2017- Ankara/28 drc,52 dk Time:21:30

Merhabalar,

Öncelikle ateş elementinde yaşanacak (Güneş tutulması Yeni ay)  ile karmik (kadersel) durumlara karşı en iyi çözümlerin üretileceği, aşılacağı döneme giriş yapıldığını söyleyebiliriz. Bunun yolu da kişisel anlamda insiyatif almak, kendine güvenmek, eyleme geçmek olacaktır.

Haritanın yükseleni (Asc) Koç oldukça güzel. (Öncü/Ateş/Başlatan/Yeni başlangıçlara hazır/farklı)

Son derece cesur, girişken, heyecanlı, harekete geçmeye hazır olduğumuz hızlı bir zaman dilimi başlıyor.

Artık insiyatif kullanmak, sesimizin yüksek çıktığı, benmerkezci tutumlar ön planda. Gerek kendimize gerekse başkalarına bir şeyleri ıspatlama arzusu çok güçlü. Bunu yaparken ayakta kalma mücadelesi teslim olmayacağımızı gösteriyor. Oldukça hırslı, bencil, gerektiğinde kendini savunabilen, rekabetçi tutumlar göze çarpıyor. Uranüs’ün 1. evde olması her anlamda bizi özgür kılan, hayata, ilişkilere, kendimizden beklentilerimizde, yenilikler, orijinal yanlarımız, sezgilerimiz, fark yaratmaya hazır yönümüzü kullanabilmekten bahsediyor.  Önümüzdeki döneme ışık tutuyor!

Yeni Ay /Güneş Tutulması haritanın 5. evinde yaşanıyor! Aslan, Ateş /Sabit

Demek oluyor ki, kişisel gücümüzü, arzularımızı, ihtiraslarımızı, yaratıcılığımızı, aşklarımızı, çocuklarla ilgili konuları, sanatsal becerilerimizi büyütmek yanında hayatın pozitif yanlarına yönelik özlediğimiz  enerjilere itiliyoruz. Artık geçmişi tam anlamı ile geri planda bırakmak, bizi bağlayan, engel oluşturan duygulardan/konulardan/kişilerden bağımızı koparmak mottomuz. (29 drc)

Asc/Ruler/Mc exalt Mars 5. evde!

Her türlü isteklerimizi tutkuyla, hırsla, mücadele ederek, hayattan keyif alarak, alkış toplamaya yönelik arzular üzerinden gerçekleştirmeye yönelik olunacağını gösteriyor. Bir yandan da son dekan yöneticisi olarak tutulmanın önemli diğer aktörü belli ki Mars! Savaşkan yanlarımız, güç kullanma, efor sarf etmemiz gereken konular, şeref/onur elde etme çabası, cesaret gerektiren temalar, libido, şehvet, arzular, gerginlikler, tartışmalar yanında gurur yapılacak konularda sağduyunun sesine kulak vermemizi söylüyor.

Bu nedenle; Mars/Kuzey Düğüm/Hırs yaptığımız her konuda meydan okumak, rekabet etmekten ziyade (belki de kendi kendimizle yarışmak) olarak kullanabilmeliyiz. Vizyon yüklenmek, hayata umutla, neşeyle bakmak, canlılık, motivasyon ile yapabileceklerimiz hakkında sınırları zorlama güdüsünün peşine takılırken uzun vadeli yapılanmalara yol alınıyor. Bireyselliğin, özgürlüğün eşliğinde (Güneş/Uranüs ) diğer destek Mars/Satürn etkileşiminden gelmekte bir yandan da.(15 günlük süreçte pik yaparken, 6 aylık süreç dahilinde)

Haritada (Mc) tepe noktası/Oğlak!

Kariyere, amaçlara, hedeflere yönelik yolculuğumuzda, toplumsal anlamda kökten değişimlerin altını çiziyor. Güçleniyoruz, kararlıyız, hedeflerimizden vazgeçmiyor kalıcılık istiyoruz. Yeni bir disiplin, yeni bir sorumluluk anlayışı geliştirmek, farklı/istikrarlı/uzun soluklu olanı hayata geçirmek anlamında akıllıca hareket edebilme gücü vermekte.

Bu anlamda Uranüs/Satürn etkisi yaratıcı, uzak görüşlü olmak adına destekleyici. Hayata daha gerçekçi, tutarlı, ayakları yere basan bir perspektiften bakmak konusunda akıcı, destekleyici şanslar veriyor. Ataklarımızı uzun soluklu düşünebilmek, süreklilik kazandırmak anlamında itici bir yanı var. Sesimizi daha geniş çevrelere duyurmak, işe dair hedefler, başkalarıyla ilişkiler, hedeflerin uluslararası boyutu, eğitim, yabancılarla ilgili temaslar, akademik planlar, uluslararası tamalar, hukuki meselelerde yol alınacak gibi görünmekte. Bilgiye, eğitime, kendimizi geliştireceğimiz temalara, doğal yeteneklerimize önem vereceğimiz adımlardan söz edilebilir.

Ayrıca, haritada Ateş elementi yoğunluğu önemli bir gösterge!

Sevginin, duyguların,  ifade edilişi coşku, heves, spontan etkiler taşırken heyecan/agresyon yükselebilir. Başkalarına ilham vermek, harekete geçirmek konusunda ise pozitif etkiler öne çıkabilir. Kendine, güven, risk alabilmek, gözünü budaktan esirgememek, vizyon, heyecan, kalben mutlu olmak anlamında odağımızda her neler varsa çok değerli görünmekte. Ayakların yere bastığı, uzun vadeli, yapmak istediğimiz değişimi sindire sindire zaman yaymak üzere pek çok atağa girişilecek. Kendimizi ortaya koymak, kişisel projelere odaklanmak, parlamak, spot ışıklarının altında olduğumuz hissi kendimizi, hedeflerimizi gerçekleştirmek konusunda iyimserlik, inanç taşımakta. 7.evde Terazi burcunda bulunan (Jüpiter/Mars/Satürn etkileşimleri) ilişkiler, ortaklıklar, işbirlikleri, kariyerde çıkışların, dış dünyadan gelecek desteklerin önemli fırsatlara evrileceğini gösteriyor.

Sağlıkta; göğüs, sırtın üst kısmı, omurilik, kalp ve dolaşım rahatsızlıkları adına dikkatli olunmalı, kronik olarak yaşanan hassasiyetlere önem verilmeli lütfen.

*Gölge yanları ile kibir, aşırı ego, kendimizi merkeze almak, başkalarını dikkate almayan bencil/acımasız davranışlar, buyurgan/meydan okuyan tutumlar, debdebe/ alkış merakı, kontrolsüz risk en önemli engelimiz olarak görünmekte.

Retro Merkür/Neptün karşıtlığı kafa karışıklığı, belirsizlikler, net olmayan her türlü duruma karşı aceleci olmamak, geçmişte bitmeyen konuların yorgunluğuna, tüketici yanları konusunda uyarıcı 6 Eylül sürecine dek! Hemen ardından 23 Ağustos gün ortası  Güneş Başak geçişi ile son derece etkin, organize, esnek, iş bitirici, becerikli, mükemmeliyetçi olunacak zamanlara giriş yapılıyor.  26 Ağustos ise Venüs su burcu Yengeç’ten ayrılarak Aslan burcunda kendini göstermek, sıcaklığını, cömertliğini, sevgi/aşk ve sosyal ilişkiler olmak üzere varlığını hissettirmek üzere canlı, dışa dönük etkilerle buluşma şansı sunuyor olacak.

Genel olarak burçlara göre minik olası tüyolara gelince;

Koç’lar: Aşk hayatında hoş duygular, cesaret, tutku arayışı bu alanda sizi motive edecektir. Özel hayatla ilgili önemli ataklar zamanı. Çocuklarınızla ilgili çok mutlu eden haberler, gelişmeler yanında  yapılacak başlangıçlar, önemli bir süreç taşıyor. Annelik yaşamak isteyenler adına heyecanlı, hevesli bir dönem. Kişisel yetenekleriniz, hobileriniz, size heyecan veren çeşitli aktivitelere başlamak için şahane zamanlar. Belki aileden gelecek finansal destekler, kendi kişisel yatırımlarınız/bolca bonkörlük yapılacak harcamalar zamanı. Önemli öncelikler arasında yeni yatırımların önünü açacak gelişmeleri hızlandırmak yanında unutulan heyecanları, hayata yeniden katılmanın, yüklerden kurtulmanın rahatlığına kavuşuyorsunuz.

Boğa’lar; Yuvanızda oldukça heyecanlı bir rüzgar esiyor. Uzun zamandır düşünülen yenilenmeler, evde dekoratif değişikliklerin her açıdan konfor içermesi mümkün. Yeni bir mekana taşınabileceğiniz gibi var olan yerin yeniden tasarlanmasına yönelik kararlar dışında ev/emlak alım satım konuları hakkında yenilik içeren süreç. Anne, babaya dair konular, özel hayata ilişkin şimdiye dek olan duruşunuzu yenilemek sorunları onarmak, yenilenmek söz konusu. Artık içe dönük/kapalı yaşadığınız süreçleri geri planda bırakmak, psikolojik anlamda iyileşme dönemi olarak yaşanabilir. Bir yandan da kariyere dönük önemli atılımların içinden geçilecek süreç olarak düşünülebilir kimileri adına.

İkizler; Son derece güzel etkiler var.  İşinizin eğitim, medya, satış/pazarlama boyutuna dikkat çekecek girişimler dönemi. Düşüncelerinizi, bilgilerinizi çarpıcı biçimde başkalarına aktarabileceğiniz eylem planları devrede. Bu konuların sunumları, prezantasyon boyutu, satış/pazarlama yöntemleri adına çeşitli fırsatlar yaratmak mümkün. Yeni iş anlaşmaları, kitap, yayın dünyası, eğitim hayatına ilişkin konuların yenilenmesi yönünde çalışmalara daha uzun soluklu bakacağınız projeler, sosyal bağlar, umutların tazelenmesi mümkün. Yazılı, görsel medya avantajları bir adım öne çıkmanızı sağlarken, fark edilir olmanız kaçınılmaz. Davalar, kardeşlerin hayatında olup biten değişiklikler ve onlarla ilişkileriniz yenileniyor.

Yengeç’ler; Kişisel anlamda umutlar büyümekte. Önemli atakların kazançlar, gelir artışı, yeteneklerin, iş potansiyelinin getireceği şanslarla kazanç potansiyeliniz yenileniyor. Yeni bir yatırım, alım/satım konusu, babanın içinde olduğu destekler, yatırımlar hakkında önemli atılımlar yapılabilir. Kişisel yatırım, bütçe planlaması adına cesur kararlar alırken, büyük ölçekli planlar öne çıkabilir. Kariyer hedefleri ise bir ihtimal yenileniyor. Çok farklı iş konuları, kazançları, alternatif fırsatlar size yeni bir soluk katarken, kurum değişiklikleri yanında yükselişe geçme arzunuz var.

Aslan’lar; Hayatınızda çok yeni bir sayfa açılıyor aslında. Gelecek dönemi ilgilendiren önemli adımların, kararların direk kendi hedeflerinizi içine alması söz konusu. Var olan kabiliyetlerin, yeteneklerin dikkat çekeceği, iş hayatında görünür olması adına ataklar zamanı. Yaşamınıza dair önemli kararlar alırken, fiziksel imajınız, sağlığınız, yuva hayatınıza ilişkin değişiklikler düşünülebilir. Bunu hayata geçirmeden önce geçmişi ardınızda bırakmanız gereken pek duygu/ alışkanlık/ilişkilere olan bakışınız, kendinize verdiğiniz değerle ilgili çok yeni kararlar aşaması. Dış dünya ile olan temaslar, yaşam kalitenizi artıracak hedefler adına güvenle hareket ediyorsunuz. Şimdiye dek cesaret edemediğiniz pek çok konuda farklı bakış açıları kazanmakta, ortaya koymakta kararlısınız. Özellikle Mars yeni bir döngüden bahsederken girişimlere hız vermek, yeni bir kimlik oluşturma dönemi olarak bakılabilir. Başkalarını etkileyebilme gücünü dikkatli kullanmalı, aşırı böbürlenmenin tuzaklarına düşmemelisiniz.

Başak’lar; Pek geri planda yaşansa da size pek çok mesaj veriyor.! İş hayatına ilişkin önemli organizasyonların hazırlık evresi içindesiniz. Gizli kapaklı, riskli konuların aydınlanması, ya da sizi kısıtlayan, kendinizi ifade edememenin, gurur yaptığınız konuların üstesinden gelme dönemi. Ruhsal anlamda başka farkındalıklar kazanmanız mümkün. Ruh/beden sağlığınızı zorlayan konularda destek almak yerinde olabilir şu günlerde. Takım çalışmaları, işten kaynaklanan rutinler adına pek çok şeyi düzenlemek isterken,  yaratıcı, parlak fikirlerin üretileceği zamanları değerlendirmek adına harika olabilir bu süreç.  Ruhsal deneyimler, size iyi gelen enerjiler, ortamlarda aradığınızı bulurken artık bitmesi gerekenleri geçmişte bırakma zamanı. Finansal anlamda karmaşa yaratan konulara sürpriz destekler çıkabilir.

Terazi’ler; Şahane etkiler gelecekle ilgili umutlarınızı büyüteceğinizi gösteriyor. Oldukça kararlı, yaratıcı, kendinizi gösterebileceğiniz çevreler, kişiler, ortamlar hayatınızda. Yakın arkadaşlar, dostlar aracılığı ile destek alacağınız ataklara, girişimlere yol alma vakti.  Bir yandan da sosyal çevrenizin genişlemesi, yeni tanışacağınız insanlar, iş bağlantılı konularda yepyeni olanaklarla buluşma fırsatı getirebilir. İş hayatında şimdiye dek kazandığınız tecrübeleri başkalarına sunmak adına güzel bir süreç. Sevdiğiniz dostların, arkadaşların hayatında yeni rüzgarlar eserken gereksiz, zorlayan dostluklara bir nebze sınır çizmek isteyebilirsiniz. Özel hayatı ilgilendiren sürpriz gelişmeler de kimileri adına heyecan verici olacaktır. Özellikle geçmişle ilgili bir ilişkinin yeniden gündeme taşınması, güven tesis edilmesi adına sürpriz gelişmeler başka bir olasılık.

Akrep’ler; Kariyere dönük hedefler bambaşka bir boyuttan bakılıyor. Yeni görev tanımları, atamalar, hedeflerde kararlı seçimler, başarıların görünür olacağı gelişmeler öne çıkabilir. Popülariteniz artarken, başarılarınızın taçlanacağı zamanlar taşıyabilir sizlere. Çalışılan kurumda yaşanan değişimden bahsedilebilir belki. İş ilişkileri, yönetsel, idari konular, bu yöndeki becerilerinizi baskı unsuru olarak kullanmamalı esnek olmalısınız. Gerektiğinde gücünüzü ortaya koymak, taleplerinizi dile getirmek adına fırsatlar öne çıkarken, finansal anlamda coşkulu/şanslı bir dönem. Mesleki anlamda amaçları uzun vadeli planlamanız gereken gelişmeler içindesiniz.

Yay’lar; Hayattan beklentileriniz büyümekte. Yurt dışı ilişkiler, medya, yayın, iletişim, eğitsel/akademik, kariyer odaklı yeni adımlar dönemi. Kendinize çok yeni bir rota çizerken kararlılık göstereceğiniz çeşitli konular hayatınıza başka bir ivme katıyor. Güçlü, etkili kişilerle ilişkiler bağlantılar önünüzü açacak gelişmeleri hızlandıracak gibi. Eşin kardeşleri, akrabaları, yolculuklar öne çıkarken, hukuki konularda beklentilere olumlu cevaplar beklenebilir. Dış dünyaya kendinizi ifade edebileceğiniz, etkiler, yetenekler, profesyonelce girişimler, yolculuklar, sunum/konferans ya da çocuklarınızı ilgilendiren sorumluluklar hakkında önemli ataklar zamanı.

Oğlak’lar; Ortaklı paralar, paylaşımlar, borçlar adına cesur kararlar almak üzere harekete geçiyorsunuz. Ancak riskleri minimize etmekte fayda var. Özellikle eşle ortak harcamalar, borçlar ya da ortağın alabileceği riskler anlamında. Yeni kaynak arayışları, bu alanda yaşanan sorunları aşmak için farklı çözümler aramak, işten, eşten, ortaktan gelebilecek fırsatları zorlama zamanı. Belki ortak ya da kişisel yatırımlar, aileden kaynaklı parasal konularda önemli planlar yapılacak gibi. Yeni krediler, bankalarla olan finansal zorunlulukların, yüklerin altından kalkabilmek adına çözüm odaklı destekler arama zamanı. Birtakım korkuları/kaygıları aşmak, psikolojik anlamda çözmek, miras, ortaklı paylaşımlara yönelik eylemlere girişirken, eşin finansal durumunda güzel gelişmeler beklenebilir. Sağlıkla ilgili operasyon gerektiren durumları zorunluluk değilse Mars Aslan çıkışını beklemekte fayda var. Duygusal yakın bağlarda gurur yapılan yanları bırakmak, esnemek, mutlu paylaşımlara yönelmek mümkün.

Kova’lar; Oldukça coşkulu bir dönem. Yeni işbirlikleri, anlaşmalar, özel hayata ilişkin güzel kararlar süreci. Özellikle yeni ilişkilerin başlaması yanında, evlilik kararları olanak dahilinde. Kariyeri bağlayan yeni oluşumlar başkalarından gelecek önerilerin değeri ölçülür olacağı gelişmeler taşıyacağı söylenebilir. Son derece canlı sosyal ilişkiler, bağlar yaşamak adına pozitif yenilenmeler var. Yeni bir dava açma süreci yanında bu konuda gereken atakları, görüşmeleri hızlandırmak yanında dikkatli olmak gerekecek. Taşınılması düşünülen alternatif bir mekan arayışına yönelebilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar, belki medya, iletişim sektörü anlamında yeni işbirlikleri gündeme gelebilir.

Balık’lar: Günlük hayat, rutinler, çalışma koşulları tazeleniyor. Son derece yoğun, tempolu, aktif süreçler. Çok yeni, farklı iş projeleri üretirken, müşteri ilişkilerini olumlu yönde ilerletme dönemi. Yeni bir iş kararı gündeme gelirken, taşınma olasılığı yanında, farklı bir ofis düzenlemesi/taşınması, var olanın yenilenmesi yönünde kararlar alınabilir. Önemli kazançlar elde edilecek iş fırsatları adına çeşitli olanakları değerlendirme fırsatı sizlerle. Yeni eleman arayışları, altınızda çalışan, size hizmet veren kişilerle ilgili organize edilmesi zorunlu değişiklikler gündemi meşgul edecek gibi. Bu arada kişisel anlamda sosyal/sağlık hizmetlerinden fayda sağlamaya yönelik girişimler destekler bulurken çatışmacı tutumlardan kaçınmak, sağlıkla ilgili zayıflıklara karşı temkinli olmak gerekecek. Beslenme, spor, beden/ruh sağlığınıza yönelik desteklere yönelebilirsiniz.

 

Sevgiyle, neşeyle, umutla kalın lütfen

 

Güner Yönel

#LibraAstrology

www.guneryonel.com

İletişim:gyonellibra@gmail.com