Aslan Burcunda Güneş Tutulması

  • 8 Ağustos 2018
Aslan Burcunda Güneş Tutulması

Ankara/18 drc,41 dk Time:12:58-2018

Merhabalar,

Öncelikle ateş elementi/Sabit Aslan burcunda yaşanacak son tutulma ile karmik durumlara karşı en iyi çözümleri üretirken, aşılması gereken mücadelelerin içinden geçileceği söylenebilir. Bunun yolu da kişisel anlamda insiyatif almak, kendine güven, eyleme geçmek olacaktır. Samimi, babacan, koruyucu ve cömert olmayı unutmamalıyız. Baba, otoriteye dair konular sıkça gündemde olacak gibi. Ayrıca güç/iktidar sahibi olmak, gurur, böbürlenme dikkat çekme, aşırı baskın ve otoriter olma eğilimi gölge yanları ile en büyük engelimiz. Süreç ilk etapta Eylül ayını içine alırken bir sonraki 2019 Ocak Oğlak Güneş tutulması dönemine dek etkileri yoğun hissedilecek, zamana yayılacaktır.

Demek oluyor ki; kişisel gücümüzü, arzularımızı, ihtiraslarımızı, yaratıcılığımızı, aşklarımızı, çocuklarla ilgili konuları, sanatsal becerilerimizi büyütmek yanında hayatın pozitif yanlarını yaşamayı özlediğimiz enerjilere itiliyoruz. Artık geçmişi tam anlamı ile geri planda bırakmak, bizi bağlayan, engel oluşturan duygulardan/konulardan/kişilerden bağları sorgulamak mottomuz. Kuzey düğüm yönünü işaret eden bu tutulma geleceğe bakmak, yönümüzü tayin etmek, amaçlarımıza, kariyerimize, ailemize yönelik konulara öncelik vermemiz gerektiğini söylerken, haritada Ateş elementi yoğunluğu, göstergeleri; Sevginin, duyguların,  ifade edilişi coşku, heves, spontan etkiler yanında aşırı heyecan/agresyon yükselebilir. Başkalarına ilham vermek konusunda ise pozitif etkiler öne çıkabilir. Kendine, güven, risk alabilmek, gözünü budaktan esirgememek, vizyon, heyecan, kalben mutlu olmak anlamında odağımızda her neler varsa değerli görünmekte. Kendimizi ortaya koymak, kişisel projelere odaklanmak, parlamak, spot ışıklarının altında olduğumuz hissi kendimizi, hedeflerimizi gerçekleştirmek konusunda iyimserlik, inanç taşımakta.

Ancak sabit ağırlığının uyarıcı yanları yok değil.!

Değişime ne derece açık olunduğu hakkında türlü sorularla baş başa kalabiliriz. Çeşitli şekillerde direnç göstermek, dışsal koşulların üzerimizdeki baskısı yükselişte açıkçası. Yeni Ay/Pluton bağlantısı ise tutulmanın kadersel yanına ekstra bir vurgu yapıyor. Zira derinlikleri, krizleri, dönüşümü, mücadeleyi, kontrol dışı faktörlerin diğer ayağını oluşturmakta! Bu ikilinin enerjisini sağduyulu kullandığımızda bu gücün farkındalığına erişebiliriz. Öte yandan Neptün ile etkileşimi gücün, kibrin, egonun, benmerkezci yanların yumuşaması, kolektif boyutunun, başkalarıyla bir hareket edebilmenin, idealizm vurgusunun, fedakarlık yapabilmenin, sınırsızlığın, akışa teslim olmanın gerekliliğini anlatıyor.

Haritanın yükseleni (Asc) Akrep.! (Sabit/Su)

Son derece kararlı, tutkulu, bir süreç. Değişim ve çok yoğun duygusal ilişkilerin yaşanacağı dönem olabilir. Aynı zamanda tutkunun getirdiği kıskançlık, gizli bir rekabet söz konusu. Her şeyden önce hayata bakışımızın kökten değişimleri, bir dönemin gerçekten kapandığı, yeni bir dönemin başladığına dair ipuçları çok güçlü. Yeniden doğuşu sembolize eden etkiler var. Gerek kendimize gerekse başkalarına bir şeyleri ıspatlama arzusu çok güçlü. Bunu yaparken ayakta kalma mücadelesi teslim olmayacağımızı gösteriyor. Oldukça hırslı, bencil, gerektiğinde kendini ısrarla savunabilen, rekabetçi tutumlar göze çarpıyor. Yükselen ruler Mars Kova (Rx) 4. Evde! Mars/Güney Düğüm/Hırs yaptığımız, insiyatif almak istediğimiz, aile, yuva, anne/baba, yerleşik düzene dair bitmemiş, geçmişi içine alan konuların, güvenlik duygumuzun mücadele alanımız olduğunu gösteriyor. Bizi bağlayan çeşitli durumlardan özgürleşmek adına Ağustos süresince üzerimizde baskı kuran durumların süreceği söylenebilir.

Haritada 7.evde Boğa burcunda bulunan Uranüs ise ilişkiler, ortaklıklar, işbirlikleri, kariyerde çıkışların, dış dünyadan gelecek desteklerin önemli fırsatlara evrileceğini  gösteriyor. Her anlamda bizi özgür kılan, hayata, ilişkilere, kendimizden beklentilerimizde, yenilikler, orijinal yanlarımız, sezgilerimiz, fark yaratmaya hazır yönümüzü kullanabilmekten bahsediyor.  Önümüzdeki döneme ışık tutuyor! Ancak 12. evde (Terazi) Venüs/Satürn ile ters bağlantısı her şekilde elde olmayan nedenlerin, sesimizi duyurmakta zorlukların, belirsizliklerin, zorunlu sorumluluklar altında olduğumuzu gösteriyor. Gerek özel hayat gerekse finansal konularda testlerin, kısıtlamaların altını çiziyor. Düğümlerle olan etkileşimi ilişkilerde kadersel etkilerin varlığına işaret ediyor. Ayrıca ‘’Yeni ay Kuzey düğüm bağlantısı (Jüpiter etkisi olarak bakarsak) yeni deneyimlere açıklık, onları büyütmek, genişletmek özellikle kariyeri pozitif yönde etkileyen durumlara zemin hazırladığını düşünebiliriz.

Yeni Ay/Parçalı Güneş Tutulması haritanın 10. evinde Mc üstünde doğuyor.!

Kariyere, amaçlara, hedeflere yönelik yolculuğumuzda toplumsal anlamda önüne geçilemeyen kökten değişimler var belli ki. Güçleniyoruz, kararlıyız, hedeflerimizden vazgeçmiyor, prestij, genişleme arzusu taşıyoruz. Yeni bir disiplin, yeni bir sorumluluk anlayışı geliştirmek, farklı olanı hayata geçirmek anlamında akıllıca hareket edebilme fırsatını kullanmamızı söylüyor.

Jüpiter Akrep/Yeni ay bağlantısı sesimizi daha geniş çevrelere duyurmak, işe dair hedefler, başkalarıyla ilişkiler, hedeflerin uluslararası boyutu, eğitim, yabancılarla ilgili temaslar, akademik planlar, uluslararası konular, hukuki meselelerde yol almak isterken aşırı beklenti, risk, kibir, yoğun genişleme arzusu, finansal konular olmak üzere dikkatli olunmasını öğütlüyor.  Bilgiye, eğitime, kendimizi geliştireceğimiz temalara, doğal yeteneklerimize önem vereceğimiz bu dönemi sağduyulu kucaklamak gerekecek.

Her şeye rağmen ayakların yere bastığı, uzun vadeli, yapmak istediğimiz değişimi sindire sindire zaman yaymak üzere pek çok atağa girişilecek, hayat bizi buna zorlayacak. Bu anlamda Uranüs/Satürn etkisi yaratıcı, uzak görüşlü olmak adına destekleyici. Hayata daha gerçekçi, tutarlı, ayakları yere basan bir perspektiften bakmak konusunda akıcı, destekleyici şanslar veriyor. Ataklarımızı uzun soluklu düşünebilmek, süreklilik kazandırmak anlamında itici bir güç. Yeni yapılanmaların Satürn/Uranüs rahat etkileşimi türlü zorluklar taşısa da hayata geçirme süreci başlıyor. Merkür, Satürn, Mars (Rx) hareketinin bitimi ile kendini hissettireceği söylenebilir.

Sağlıkta; göğüs, sırtın üst kısmı, omurilik, kalp ve dolaşım rahatsızlıkları adına dikkatli olunmalı kronik olarak yaşanan rahatsızlıklara ayrı bir önem verilmeli.

*Gölge yanları ile; Kibir, aşırı ego, kendimizi merkeze almak, başkalarına acımasız davranışlar, buyurgan/meydan okuyan tutumlar, debdebe/ alkış merakı, kontrolsüz risk en önemli engelimiz olarak görünmekte.

Genel olarak burçlara göre minik olası tüyolara gelince;

Koçlar: Aşk hayatında duygular, kişisel mutluluklar, cesaret, tutku arayışı var. Özel hayatla ilgili önemli ataklar, başlangıçlar süreci. Çocuklarınızla ilgili çok mutlu eden gelişmeler yanında çeşitli sorunları aşmak, çözüm aramak gerekecek. Annelik yaşamak isteyenler adına heyecanlı, hevesli bir dönem. Kişisel yetenekleriniz, hobileriniz, size heyecan veren çeşitli aktivitelere başlamak için cesaret var ancak finansal açıdan sizi engelleyen, dikkatli olmaya iten şartlar içinde olabilirsiniz. Belki aileden gelecek finansal destekler, kendi kişisel yatırımlarınız/bolca bonkörlük yapılacak harcamalarda önlemci olmak gerekecek. Gelişmeleri hızlandırmak isterken boyunuzu aşan hedefler, beklentiler içinde olunmamalı. Hayata yeniden katılmanın, yüklerden kurtulmanın rahatlığına erişmek için Mars/Merkür retro hareketini dikkate almalısınız.

Boğalar; Yuvanızda oldukça hareketli zamanlar var.  Uzun zamandır düşünülen yenilenmeler, evde dekoratif değişikliklerin içinden geçiyor olabilirsiniz. Yeni bir mekana taşınabileceğiniz gibi var olan yerin yeniden tasarlanmasına yönelik kararlar, ev/emlak alım satım konuları hakkında yenilik içeren süreç olabilir kimileri adına. Anne, babaya dair konular, özel hayata ilişkin şimdiye dek olan duruşunuzu yenilemek, sorunları onarmak, aile içi bağları gözden geçirmek adına sakin ilerlemelisiniz. İçe dönük/kapalı yaşadığınız süreçleri geri planda bırakmak, psikolojik anlamda iyileşmek dönemi olarak yaşanabilir bu süreç. Bir yandan da kariyere, amaçlara, çocuklarla ilgili sorumluluklara dönük önemli atılım planları olanlar dahil Mars/Merkür retro hareketinin dikkate alınması önemli.

İkizler; Son derece güzel etkiler başlıyor.  İşinizin eğitim, medya, satış/pazarlama boyutuna dikkat çekecek girişimler zamanı. Düşüncelerinizi, bilgilerinizi çarpıcı biçimde başkalarına aktarabileceğiniz eylem planları, yolculuklar öne çıkabilir. Ancak sivri dilli bir iletişimin gerginlik yaratabileceği, sözleşmelerde sorun çıkarabileceği unutulmamalı. Bu konuların sunumları, prezantasyon boyutu, satış/pazarlama yöntemleri, digital yanı adına çeşitli fırsatlar yaratmak mümkün. Yeni iş anlaşmaları, kitap, yayın dünyası, eğitim hayatına ilişkin konuların yenilenmesi, çalışmalarınıza daha uzun soluklu ele alacağınız projeler, sosyal bağların  tazelenmesi mümkün. Yazılı, görsel medya avantajları bir adım öne çıkmanızı sağlarken, fark edilir olmanız kaçınılmaz. Davalar, kardeşlerin hayatında olup biten değişiklikler, onlarla ilişkileriniz yeniden yapılanırken her türlü anlaşma, uzlaşma gerektiren koşulları Mars/Merkür geri hareketini dikkate alarak hareket etmelisiniz.

Yengeçler; Kişisel anlamda umutlar büyümekte. Önemli atakların kazançlar, gelir artışı, yeteneklerin, iş potansiyelinin getireceği şanslarla kazanç potansiyeliniz yenileme arzusu güçlü. Yeni bir yatırım, alım/satım konusu, babanın içinde olduğu destekler, yatırımlar hakkında önemli atılımlar düşünülüyorsa dikkatli olunmalı. Kişisel yatırım, bütçe planlaması adına cesur kararlar, büyük ölçekli planlarda acele edilmemeli. Kariyer hedefleri ise bir ihtimal yenileniyor. Çok farklı iş konuları, kazançları, alternatif fırsatlar size yeni bir soluk katarken, kurum değişikliklerinin getirebileceği yükseliş öne çıkabilir. Tün bu olası gelişmeler ışığında Merkür/Mars geri hareketini dikkate almakta yarar var. Zira ortak harcama, bütçe, ödemeler ve finansal destek ihtiyacınız adına akıcı bir dönem değil.

Aslanlar; Tutulmanın ev sahibi olarak gözler üzerinizde. Hayatınızda çok yeni bir sayfa açılıyor. Gelecek dönemi ilgilendiren önemli adımların, kararların direk kendi hedeflerinizi içine alması söz konusu. Var olan kabiliyetlerin, yeteneklerin dikkat çekeceği, iş hayatında görünür olması adına  insiyatifi, kaderin iplerini ele alma zamanı. Gerçekten bundan sonra nasıl bir yol izlenecek, rotanız nereye evrilecek sorularının cevapları sizde olacak. Yaşamınıza dair önemli kararlar alırken, fiziksel imajınız, sağlığınız, yuva hayatınıza ilişkin değişiklikler düşünülebilir. Bunu hayata geçirmeden önce geçmişi ardınızda bırakmanız gereken pek çok duygu/ alışkanlık/ilişkilere olan bakışınız, kendinize verdiğiniz değerle ilgili kararlar aşaması belki de. Dış dünya ile olan temaslar, yaşam kalitenizi artıracak hedefler adına güvenle hareket etmek, değişime gönüllü olmak gerekiyor. Şimdiye dek cesaret edemediğiniz pek çok konuda farklı bakış açıları kazanmakta, ortaya koymakta kararlısınız. Başkalarını etkileyebilme gücünü dikkatli kullanmalı, aşırı böbürlenmenin tuzaklarına düşmemelisiniz. Özellikle burcunuzda Merkür/karşı evinizde Mars geri hareketi sürerken ilişkiler ve başkaları ile işbirliği gerektiren boyutunda dikkatli olmanız gerekiyor. Sizin iradenizi aşan unsurları sağduyulu yönetmeniz gerekiyor.

Başaklar; Pek geri planda yaşansa da size pek çok mesaj veriyor.! İş hayatına ilişkin önemli organizasyonların hazırlık evresi içinde olabilirsiniz. Gizli kapaklı, riskli konuların aydınlanması, ya da sizi kısıtlayan, kendinizi ifade edememenin, gurur yaptığınız konuların üstesinden gelme vakti olarak değerlendirilebilir. Ruhsal anlamda çok başka farkındalıklar kazanmanız mümkün. Ruh/beden sağlığınızı zorlayan konularda destek almak yerinde olabilir şu günlerde. Hayat düzeninizi, alışkanlıklarınızı biraz esnetmenin, dinlenmenin, keyiflere yer açmanın ruh/psikolojik sağlığınızı korumak adına tam da zamanı. Takım çalışmaları, işten kaynaklanan rutinler adına pek çok şeyi düzenlemek isterken, yaratıcı, parlak fikirlerin üretileceği zamanlar yaratmak için harika süreç.  Ruhsal deneyimler, size iyi gelen enerjiler ve ortamlarda aradığınızı bulurken artık bitmesi gerekenleri geçmişte bırakma zamanı. Merkür/Mars geri hareketini dikkate almalı elinizi kolunuzu bağlayan şartlar yanında sağlık, düzen, iş konularında yavaşlayın lütfen.

Teraziler; Gelecekle ilgili umutlarınızı büyüteceğinizi gösteriyor. Oldukça kararlı, yaratıcı, kendinizi gösterebileceğiniz çevreler, kişiler, ortamlar hayatınızda yer alabilir. Yakın arkadaşlar, dostlar aracılığı ile destek alacağınız ataklara, girişimlere yol alma vakti olurken farklı çevreler işin içinde belki. Bir yandan da sosyal çevrenizin genişlemesi, yeni tanışacağınız insanlar, iş bağlantılı konularda yepyeni olanaklarla buluşma arzunuz var. Bol bol sosyalleşin. İş hayatında şimdiye dek kazandığınız tecrübeleri başkalarına sunmak adına organize planlar yapabilirsiniz. Sevdiğiniz dostların, arkadaşların hayatında yeni rüzgarlar eserken sizi zorlayan dostluklara bir nebze sınır çizmek isteyebilirsiniz. Özel hayatı ilgilendiren sürpriz gelişmeler de kimileri adına heyecan verici olacaktır. Özellikle geçmişle ilgili bir ilişkinin yeniden gündeme taşınması, güven tesis edilmesi adına acele edilmemeli. Mars/Merkür geri hareketini dikkate alarak eylem planlarına girişmeli, spekülatif konular ya da harcamalarda ölçülü olmalısınız.

Akrepler; Kariyere dönük hedefler bambaşka bir boyuttan bakılıyor. Yeni görev tanımları, atamalar, hedeflerde kararlı seçimler, başarıların görünür olacağı gelişmeler odağınızda. Popülariteniz artarken, başarılarınızı, yeteneklerinizi gösterme çabasına girişilmeli. Çalışılan kurumda yaşanan değişimden bahsedilebilir belki. İş ilişkileri, yönetsel, idari konular, bu yöndeki beklentilerinizi baskı unsuru olarak kullanmamalı otoritelerle ilişkilerde esnek olmalısınız. Ego problemleri sorunları tetikleyebilir. Gerektiğinde gücünüzü ortaya koymak, taleplerinizi dile getirmek adına fırsatlar adına Mars/Merkür geri hareketini dikkate almakta fayda var. Mesleki anlamda amaçları uzun vadeli planlamanız gereken gelişmeler içindesiniz.

Yaylar; Hayattan beklentileriniz büyümekte. Yurt dışı ilişkiler, medya, yayın, iletişim, eğitsel/akademik, kariyer odaklı yeni adımlar dönemi. Kendinize çok yeni bir rota çizerken kararlılık göstereceğiniz çeşitli konular gerek kişisel gerek mesleki hayatınıza başka bir ivme katıyor. Güçlü, etkili kişilerle ilişkiler, bağlantılar önünüzü açacak gelişmeler getirecek gibi. Eşin kardeşleri, akrabaları, yolculuklar öne çıkarken, hukuki konularda beklentileri olanlar temkinli hareket etmeli.  Dış dünyaya kendinizi ifade edebileceğiniz, etkiler, yetenekler, profesyonelce girişimler, yolculuklar, sunum/konferans ya da çocuklarınızı ilgilendiren sorumluluklar hakkında önemli ataklar Mars/Merkür geri hareketini dikkate alarak planlanmalı. Tüm yaz  sizi kısıtlayan yüklerden kurtuluyorsunuz.

Oğlaklar; Ortaklı paralar, paylaşımlar, borçlar adına cesur kararlar almak üzere harekete geçiyor, cesaret gösteriyorsunuz. Ancak riskleri minimize etmekte fayda var. Özellikle eşle ortak harcamalar, borçlar ya da ortağın alabileceği riskler anlamında. Yeni kaynak arayışları, bu alanda yaşanan sorunları aşmak için farklı çözümler aramak, işten, eşten, ortaktan gelebilecek fırsatları zorlama zamanı. Ortak ya da kişisel yatırımlar, aileden kaynaklı parasal konularda önemli planlar yapılacak gibi. Yeni krediler, bankalarla olan finansal zorunlulukların, yüklerin altından kalkabilmek adına çözüm odaklı alternatiflere ihtiyaç var. Giderler, zorunlu ödemeler adına stresler sürmekte. Birtakım korkuları/kaygıları aşmak, psikolojik anlamda çözmek, miras, ortaklı paylaşımlara yönelik eylemler planlamak, eşin finansal durumunda güzel gelişmelerden fayda sağlamak mümkün. Varsa sağlıkla ilgili operasyon gerektiren durumlar olmak üzere Mars/Merkür geri hareketini  takip etmekte fayda var. Duygusal yakın bağlarda gurur yaptığınız durumları aşmak, bırakmak, mutlu paylaşımlara yönelmek, esnemek gerekecek.

Kovalar; Oldukça önemli bir alanda gerçekleşiyor tutulma. Yeni işbirlikleri, anlaşmalar, özel hayata ilişkin yeni kararlar, adımlar süreci. Özellikle yeni ilişkilerin başlaması yanında, evlilik kararları olanak dahilinde. Kariyeri bağlayan yeni oluşumlar başkalarından gelecek önerilerin değeri ölçülür olacağı gelişmeler taşıması ego yarışından, dışsal şartlara uyum göstermekten geçecek gibi. Son derece canlı sosyal ilişkiler, bağlar yaşamak adına pozitif yenilenmeler içinden geçilebilir. Yeni bir dava açma süreci yanında bu konuda gereken atakları, görüşmeleri hızlandırmadan önce düşünmek gerekecek. Taşınılması düşünülen alternatif bir mekan ya da yerleşime dair konuların getirdiği yükler ilişkileri gerebilir. Yeni arkadaşlıklar, belki medya, iletişim sektörü anlamında yeni işbirlikleri gündeme gelebilir ancak Merkür/Mars geri hareketini dikkate alarak temkinli hareket etmelisiniz.

Balıklar: Günlük hayat, rutinler, çalışma koşulları tazeleniyor. Son derece yoğun, tempolu, aktif süreçler bir yandan da zorlayıcı. Çok yeni, farklı iş projeleri ortaya koyarken, müşteri ilişkilerini olumlu yönde ilerletmekte zorlanabilirsiniz. Yeni bir işe geçme kararı, taşınma olasılığı yanında, farklı bir ofis düzenlemesi/taşınması, var olanı yenilenme planları yapılabilir. Yeni eleman arayışları, altınızda çalışan, size hizmet veren kişilerle ilgili organize edilmesi zorunlu değişiklikler gündemi meşgul edecek, gerginliklere sahne olacak gibi. Bu arada kişisel anlamda sosyal/sağlık hizmetlerinden fayda sağlamaya yönelik girişimler destekler bulurken çatışmacı tutumlardan, kişilerden kaçınmak, sağlıkla ilgili zayıflıklara karşı temkinli olmak gerekecek. Beslenme, spor, beden/ruh sağlığınıza yönelik desteklere yönelmek, geri planda sizi engelleyen şartların olduğu bilerek ani ataklar yapmamalısınız. Merkür/Mars geri hareketi olayları kontrol etmekte zorlandığınızı gösteriyor.

 

Sevgiyle, neşeyle kalın lütfen 

 

Güner Yönel

#LibraAstrology

www.guneryonel.com

İletişim:gyonellibra@gmail.com