Aslan Burcunda Dolunay/Ay Tutulması

  • 20 Ocak 2019
Aslan Burcunda Dolunay/Ay Tutulması

Merhabalar, yılın ilk tam Ay tutulması/Dolunay Aslan burcunda yarın yaşanıyor.!

21 Ocak 2019 08:16/0 drc/51 dk

Dolunay (Ay tutulması) etkisi ile duygusal açıdan birtakım hassasiyetler yanında gerginlik taşıyan bir haftaya giriş yapıyoruz.

Bu gerginlik korkulacak bir şey değil elbette. Arzuların, isteklerin artışa geçmesi özellikle ikili ilişkilerde yaşanacak tansiyona, heyecana dikkat çekecektir.

Genel anlamda yaratıcı enerjinin öne çıkacağı (Ay tutulması) enerjisi ile yaşamdan zevk alabilmek, kendimizi göstermek önceliğimiz. Yaratıcı beceriler, sahne sanatları, show business, aşk, flört, cinsellik, çocuklar, eğlence, organizasyonel işler yanında hayata dair isteklerimize coşkulu, güçlü arzularla bakacağız . Merkezde olmak, kendine güven, hayatın eğlenceli yanları değerli. Yaşamı doyasıya hissedebilmek ana tema.

Geçmiş son bir buçuk yılın hesabını kapatmaktan, en önemlisi özgürleşmekten bahsediyor olması gündeme damgasını vuracak.

Yaratıcılık, alkış/övgü almak, cömertlik, risk, otoritemizi ortaya koymaktan bahsedilebilir. Her şeyi yapabileceğimiz inancı ise çok yüksek. Kibir, gurur, ego içeren tutumlar en büyük risk aslında.

Üzerimizde hissedeceğimiz baskının aşırı gurur, kibir, egoist, buyurgan tutumları tetikleme olasılığı var. İlişkiler cephesine bakıldığında arka planda kalmış belki de farkında bile olunmayan, biriken gerginlikler, geçmişten bu güne tolere edilenler, sabrın test edildiği bağlar gözden geçirilecek. Ego savaşlarının tavan yapmasına meydan vermeden, karşılıklı olarak başkalarının isteklerini, duygularını görmezden gelme hatasına düşmemeliyiz. Duygu/Mantık arasında yaşanabilecek çatışmaları sakin kucaklamak yerinde olacaktır.

Öne çıkmak, kendimizi göstermek, hedeflerimizi parlatmak, kendimizle gurur duymak istediğimiz her türlü konuya odaklanma şansımız artmakta. Bunları yaparken, kendi hedeflerimiz yanında başkaları ile bir araya gelerek ümitleri paylaşmak, ortak hareket etmek, sosyal organizasyonlar, ilişkiler, topluluk çalışmaları, iş odaklı ekip aktivitelerinin değerli olduğu bilinmeli. Zira oldukça etkileyici, dikkat çekici yeni vizyonlar, ses getirecek başarılar, hayattan beklentilere, hedeflere yönelik bambaşka yaratıcı enerjilerin, projelerin adını koyma zamanı. Tüm bunlar kişisel hedeflerimizi teşkil etmesine rağmen diğer bir yanımız/yönümüzde idealizm içeren çeşitli sosyal, entelektüel paylaşımlara yer açma ihtiyacının doğacak olması. Ortak paydaşlığa açık, yaratıcı enerjileri (Kova/Aslan) birleştirebilenler, ilkelerinden vazgeçmeden uzlaşmayı başaranlar, esnekliğini koruyanlar Ay tutulmasından payını alanlar olacak. Son bir buçuk yılın (Aslan/Kova tutulmaları) muhasebesini yaparak yeni bir yol haritası çizmek mümkün görünüyor.

Zira her şekilde güven, cesaret enerjisi oldukça fazla.!

”Uranüs” etkisi bu Dolunayda majör rol oynarken kader olarak nitelendirilen çoğu şeyin üstüne çıkabilme gücü bize ait olacaktır. Kalbinin götürdüğü yere yol al, yaşamına sahip çık, değişime eşlik et mesajı veriyor.

Olası genel tüyolara burçlara göre bakarsak;

Koç;

Aşk, çocuklar, sevgi ilişkilerinde hoş bir dönem. Bu anlamda beklentilerinizi açıkça ifade etmek adına kararları gözden geçirme, yeni kararlara yönelmeniz mümkün.  Hayattan keyif almak istediğiniz her konuda öne çıkma şansınız var. Yeni bir hobi, çocuk sahibi olmak, onların hayatında başlayan yenilenmeleri yönetmek için motivasyon yükselişte. Evden, aileden gelecek finansal destekler, yatırım planlarına göz atılabilir. Çok fazla sosyal ilişki içinde olabilir, arkadaş çevresi içinde olmaya iten şartlar, dostlukların getirdiği paylaşımlar, işten beklenen finansal kazanımlar adına çeşitli gelişmeler içinde yer alabilirsiniz. Özellikle ortak payda üretilmeyen kişiler, çevre konulardan özgürleşme ihtiyacı duyarken gelecek planlarınıza odaklanma zorunluluğu, amaçlar, kariyer, mesleki hedefler ciddiyetini korumakta.

Boğa; Ailenizle olan ilişkiler, anne/baba, özel hayat, yerleşim konularında sizi harekete geçiren durumlar var. Özellikle yaşanan yere ilişkin düşünülen önemli değişiklikler adına farkındalık kazanıyor, net kararlar alıyorsunuz.  Yine yatırım, alım satım konuları yanında özellikle eşin kariyeri, kardeşin para durumuna dair beklenen farkındalıklar yaşanabilir. Çalışma hayatı olanlar adına kariyer hedeflerine yönelik yeni durumların, beklentilerin öne çıkması, bu yönde bağlayıcı koşullar içindesiniz. Bu yüzden ve ev arasındaki dengeleri korumak önemli olacak. Toplumla ilişkiler, akademik planlar, yurt dışı bağlantılar, kurumsal işler, işinizin eğitim ya da ticari boyutu sorumluluklara işaret edecektir.

İkizler; Zihinsel açıdan yoğun çalışmalar, projeler, bu yönde dair kararlar alma süreci. Düşüncelerinizle kendinizi ortaya koymak, parlak fikirlerinizi başkalarına aktarabileceğimiz çalışmalar, medya, yayın dünyası anlamında etkin günler. Sürpriz haberler, bilgiler alınabilir, yazışmalar yoğunlaşabilir. Kazanç, ticari, iş içerikli projelerin içinde olduğu anlaşmalar gündeme gelebilir. Sınavlar, eğitim, yolculuklar, hukuki konulara farklı gözlerle bakabilirsiniz, Kardeşler, yakın çevreyle ilgili konularda yeni kararlar alınabilir. Geçmişten bu yana süregelen hukuk, eğitim, akademik konularda sizi bağlayan yanlardan özgürleşmek, yeni yollar aramak adına önemli bir dönem. Bir yandan da ortak paralar, sizi bağlayan finansal krizler, vergi, prim, belki yatırımlar, aileyi ilgilendiren boyutu ve iş hayatında sorumluluk getiren parasal temalar içinde olunabilir.

Yengeç; Gelirler, eldeki kaynaklar, bütçe ve kazanç potansiyeliniz mercek altında. Kendi değerinizi yeniden tanımlayacağınız kararlar alınması çok olası. Kazanç sisteminizi etkileyecek adımlar ortaya koyarken, gelir kaynaklarınızı ilgilendiren işler/projeler öne çıkabilir. Gelir kaynaklarınızı etkileyen iş bağlantıları içinde olabilirsiniz. Aşırı boyutta harcamalar ise dikkat istemekte. Alacakların tahsili, yatırımlar anlamında önemli bir süreç. Eş, iş, ortak üzerinden yaşanacak finansal ödemeler, kontrat gerektiren durumlar, miras, müşterek maddi konularda kriz yaratan şartlardan kazançlı çıkma olasılığı var.  Maddi anlamda daha güçlü destekler alacağınız bir süreç. Eş, iş profesyonel bağlantılar adına önemli yapılanmalar, sorumluluk taşıyan durumlar söz konusu.

Aslan; Bu tutulma direk kendinizle, hedeflerinizle alakalı konular hakkında değişimler hızlanırken, sizi ekstra yakından ilgilendirmekte. Kendinizi yenilemek, hayatınıza katabileceğiniz her türlü fırsatı  hayata geçirme zamanı aslında. Kariyer planları adına da güçlü kararlar süreci olabilir. İlişkileri, olası sorunları, ortaklıkları içine alan krizleri yönetmek, yoluna koymak, sonuca odaklı kararlar almak üzere önemli gelişmeler içinden geçilebilir. Ego/gurur ikilisini nasıl kullanacağınız tamamen size bağlı olacaktır.  Özellikle evlilik, özel hayat, yasal konulara, ortaklı işlere vurgu yapan yanları kimilerini esnek olmak konusunda uyaracaktır. Özel, iş, partneri, yakın dostlukları önemseyeceğiniz bu süreçte geçmişten bu yana sizi engelleyen korkuları, endişeleri, güvensizlikleri aşmak adına güçlü arzular var. İş hayatı, günlük rutinler, düzen sağlanması gerekli yükler altında ezilmeden planlı ilerlemeye çalışmalısınız. Sağlıkta itinalı, özenli olunmalı.

Başak; Farkında olmadığınız konular, bastırılan duygularla baş edebilme gücü kazanma fırsatı doğuyor. Bu duygunun sizi kısıtlayan durumlardan özgürleşme şansı vereceğine inancınızı korumalısınız. Sürekli başkalarını düşünerek yaşamanın getirdiği duygusal hezeyanlardan uzaklaşmanın, kendi değerinizi bilmenin zamanı gelmiş olmalı. İş hayatına dair konuların sonuçlanması, değişim gerektiren durumlar, çalışma rutinlerinin yenilenmesi yönünde gelişmeler de söz konusu büyük ihtimalle. Özellikle bilinçaltı çalışmalar, var olan potansiyeli açığa çıkaran eylemlere girişerek arınma ihtiyacınızı göz ardı etmemelisiniz. İş ya da dost çevrenizle alakalı sorunların, gizlilik içeren durumların ortaya çıkması durumunda sakin olunmalı. Genel sağlığınız adına dikkatli olmak, sizi yoran, alışkanlık haline gelen bağımlılıklara veda etmek için uygun bir dönem.  İş hayatında daha fazla emek, sabır, sorumluluk duygusu içinde olma zorunluluğu var. Çocuklar, onların hayatında gelişen konular, yaratıcı yeteneklerin profesyonelce değerlendirilme süreci ağırlığını hissettirmekte.

Terazi; Gelecek hedeflere, ümitlere, hayallere odaklanma zamanı. Dostlarla ilişkiler, ortak hareket edebileceğiniz planların uzun vadeli olması önemli. Yeni bir atak içinde bulunduğunuz grup, kişisel adımlar,  yaratıcı yeteneklerin bir grubun yararına sunulması mümkün. Yeni bir konuyu organize etme çabası yanında sosyal/ arkadaş çevrenizde hareketlilik başlamakta. Özellikle iş hayatına ilişkin önemli projelerin, kazanç getiren boyutunun organize edilmesi öncelik kazanabilir kimileri adına. Bir yandan da aşk, yetenekler, medya bağlantılı yanı, hobiler, çocuk sahibi olmak, onlarla ilişkileri düzenleme gereği doğabilir. Ev, aile, baba, yerleşik düzene dair sorumluluklar, iş hayatında temellenmesi gereken durumlar bir miktar yük olmaya devam edecek.

Akrep; Kariyer alanınızda önemli gelişmeler süreci. Bu anlamda yeni hedefler koymak, öne çıkmak için çok şey yapılabilir. Çok daha farkındalıkla hareket etmek, yeni bir yön çizmek, görev/iş değişiklikleri adına güçlü arzular taşıyorsunuz. Mesleki anlamda değişiklikler, güçlü kişilerden destekler almak, kadın figürleri ile ilişkiler, toplumsal imajınıza yönelik önemli ataklara işaret eden olasılıklar güçlü. Kimileri adına mesleki konularda sonlanma yaşanabilir. Genel anlamda ev hayatı, yerleşim, ailevi konular da bu dönem önemini koruyacaktır. Yuva, özel hayat, taşınma, mülke dair bir alım/satım, lokasyon değişikliği gerektiren konular anlamında sizi bağlayan durumlar içinde olabilirsiniz. Yakın çevre, kardeş, iletişim, iş ve zihinsel konular açısından sizi sorumlu kılan şartlar önemsenmeli.

Yay; Yurt dışı temaslar, medya, iletişim, reklam, uzaklarla alakalı bir eğitim planı, sunumlar, hukuki bir süreç hakkında cesurca kararlar zamanı. Kişisel anlamda yeni ufuklar, farklı projeler, iş hayatına dair yeni bir vizyon ortaya koymak adına önemli işlerin organizasyonu gündeme gelebilir.  Özellikle kariyere yönelik güçlü bağlantılar kurmanın tam zamanı. Bir yandan da yakın çevre, kardeş ilişkileri, iletişim, sosyal medya, sunumlar, eğitim amaçlı planların sizleri meşgul edeceği durumlar içinde olmaya iten şartlar var. Bu durumların getireceği parasal girdiler, harcamalar, bütçenin doğru yönetilmesi adına çeşitli sorumluluklar, kısıtlamalara çözüm arayışı söz konusu.

Oğlak; Finansal konular önemli. Gerek eş gerekse iş bağlantılı kazançların getirileri adına önemli ataklar zamanı. Çeşitli sonuçlar almak istediğiniz borçlar, ödemeler dengesi, eşin para durumunda yaşanan değişimlerin getireceği imkanlardan yararlanma, bütçeye dair yeni bir muhasebe yapma ihtimali var.  Bir yandan kendi kazançlarınıza yönelik gayretler, iş potansiyeli, projeler üretmek adına oldukça üretken bir dönem. Çeşitli yatırımların, alım, satım planları adına aileyi ilgilendiren boyutu öne çıkabilir. Var olan yetenekleri başka bir aşamaya taşımak, kişisel bütçeyi toparlamak adına olumlu bir zaman dilimi. Kişisel anlamda alınacak her türlü insiyatif, uzun vadeli düşünme potansiyeli destekçiniz.

Kova; Yakın ilişkiler, ortaklıklar anlamında kararlar almaya iten şartlar var.  Yeni işbirlikleri geliştirmek yanında dış dünyadan destek alınacak süreç olarak değerlendirilebilir. Özellikle yeni ortaklıklar, kontratlar, ortaklı işler anlamında geliştirici etkileri avantaja çevirme ihtimali güçlü. Özel hayatta bitmesi gereken ilişkiler, ortaklıklar sonlanabilir, yerini dolduracak farklı işbirliklerine girişebilirsiniz. Hukuki, profesyonel iş hayatı olmak üzere önemli değişimlerin içinden geçerken, geçmişi bağlayan yanı sizi mantıklı ve esnek olmaya itecektir. Henüz geçmişe dair boyutu olan ancak netleşmeyen durumların sizi halen bağladığı söylenebilir.

Balık; İş hayatı, projeler, çalışma koşulları adına üretken bir süreç.  Yaratıcı anlamda kendinizi cesaretle ortaya koyma şansı ivme kazanmakta.  Çok farklı işlerin üretileceği, aktif, hızlı, organize olunması gereken durumlar ön planda olacak büyük ihtimalle. Özellikle işinizin yaratıcı, organize olunması gereken boyutu varsa pek çok yenilik yapılabilir. Yeni eleman alımları, ortam değişiklikleri ya da farklı iş seçenekleri gündeme gelebilir. Bir süre arka plan çalışmalar da yorucu bir tempoya işaret ediyor. Kendi içinize dönmek, dinlenmek, sağlığı bağlayan yorgunluklara göz atma zorunluluğunu önemsemelisiniz. Özellikle ruh/beden sağlığınızı onarmaya yönelik uyku, beslenme düzeni oluşturmak adına sabırlı, tedbirli olunmalı. Gelecek planları, gruplar, destek aradığınız iş/arkadaş çevresi ile ilişkiler dikkatli yönetilmeli.

 

Sevgiyle kalın dostlar

#LibraAstroloji

#GökyüzüHepimizin

www.guneryonel.com

gyonellibra@gmail.com