Aslan Burcunda Ay Tutulması(Dolunay)

  • 29 Ocak 2018
Aslan Burcunda Ay Tutulması(Dolunay)

Merhabalar,

31 Ocak 2018 16:28 Ankara

11 drc/37 dk

Aslan burcunda yaşanacak Ay tutulması ile,

Her şeyden önce kadersel, özel bir yıl bekliyor bizleri.

Yılın ikinci yarısı devam edecek şeklide, yılın rengi hakkında ilk ipuçları Ay tutulması ile start vermekte.!

Dolunay (Ay tutulması) etkisi ile duygusal açıdan birtakım hassasiyetler yanında gerginlik taşıyan bir haftaya giriş yapmış durumdayız. Bir yandan da arzuların, isteklerin artışa geçmesi özellikle ikili ilişkilerde yaşanacak tansiyona, heyecana dikkat çekecektir.

-Yaratıcı enerjinin öne çıkacağı bu süreçte yaşamdan zevk alabilmek, kendimizi göstermek önceliğimiz. Sanatsal beceriler, sahne sanatları, Show business, aşk, flört, cinsellik, çocuklar, eğlence, organizasyonel işler, yanında hayata dair isteklere coşku ile yaklaşıyor, güçlü arzular taşıyoruz. Merkezde olmak, kendine güven, hayatın eğlenceli yanları değerli. Kadın figürler, annelik, toplumsal anlamda kadınları içine alan fenomenler ön planda.

-Yaratıcılığımız, alkış/övgü almak, cömertlik, risk, otoritemizi ortaya koymaktan bahseden etkiler söz konusu. Her şeyi yapabileceğimiz inancı ise çok yüksek. Kibir, gurur, ego içeren tutumlar en büyük risk aslında.

-Genel anlamda bakıldığında duygu dünyamız biraz çalkantılı etkiler altında olabilir.  Ego anlamında çatışmalar, krizler, duygusal baskı yaratan konular, kişiler duygu durumumuz üzerinde majör rol oynayabilir. Belli ki üzerimizdeki hissedeceğimiz baskının aşırı gurur, kibir, egoist, buyurgan tutumları tetikleme olasılığı var. İlişkiler cephesine bakıldığında arka planda kalmış belki de farkında olunmayan, biriken gerginlikler, geçmişten bu güne tolere edilenler, sabrın test edildiği bağlar gözden geçirilecek. Ego savaşları tavan yapabilir, karşılıklı olarak başkalarının istekleri, duyguları görmezden gelinebilir. Duygu/Mantık arasında çatışmalar gün yüzüne çıkabilir.

-Aslan burcu tutulmaları son derece iyimserlik kazandığımız sürece de işaret eder. Tek başına yapmak istediğimiz çok şey var. Güven, cesaret oldukça fazla. Öne çıkmak, kendimizi göstermek, hedeflerimizi parlatmak, kendimizle gurur duymak istediğimiz konu başlıkları oldukça fazla. Bunları yaparken, kendi hedeflerimiz yanında başkaları ile bir araya gelerek ümitleri paylaşmak, ortak hareket etmek, sosyal organizasyonlar, ilişkiler, topluluk çalışmaları, iş odaklı ekip aktiviteleri önemli.

-Oldukça etkileyici, dikkat çekici yeni vizyonlar, ses getirecek başarılar, hayattan beklentilere, hedeflere yönelik bambaşka yaratıcı enerjilerin, projelerin adını koyma zamanı. Bunların kişisel hedeflerimizi teşkil etmesine rağmen diğer bir yanımız/yönümüzde idealizm içeren çeşitli sosyal, entelektüel paylaşımlara yer açma ihtiyacının doğacak olması. Ego savaşlarını, kutuplaşmaları, anlayışsızlığı kenara itebilmek önemli elbette. Ortak paydaşlığa açık, yaratıcı enerjileri (Kova/Aslan) birleştirebilenler, ilkelerinden vazgeçmeden uzlaşmayı başaranlar, esnekliğini koruyanlar Ay tutulmasından payını alarak yola devam edecekler.

-Sağlıkta; göğüs, sırtın üst kısmı, omurilik, kalp, dolaşım rahatsızlıkları adına dikkatli olunmalı kronik olarak yaşanan rahatsızlıklara önem verilmeli. Annelik, hamilelik, çocuklarla ilgili gelişmeler, liderler/yöneticilerle ilgili öne çıkan haberler, ünlü kişiler, sanatçılar belki de onların annelikleri/aşk hayatları ilgili konular fazlaca gündeme gelebilir. Para piyasaları, spekülatif konular, çeşitli yatırım araçlarına ilişkin kararlar ya da girişimlerimizde risk almaya eğilim artarken dikkatli olmalıyız.

Koç;

Aşk, çocuklar, sevgi ilişkilerinde hoş bir dönem. Bu anlamda beklentilerinizi açıkça ifade etmek adına cesaretli kararlar alma aşaması. Hayattan keyif almak istediğiniz her konuda öne çıkma şansınız var. Yeni bir hobi, çocuk sahibi olmak, onların hayatında başlayan yenilenmeleri yönetmek, kararlar almak mümkün. İçinizdeki yaşam enerjisini, çocuğu olabildiğince beslemeyi yeniden hatırlamaktan bahsedilebilir. Evden, aileden gelecek finansal destekler, yatırım içerikli konular öne çıkabilir. Bu yönde bir pozisyon almak isteniyorsa spekülatif/risk içeren boyutuna dikkat edilmeli. Çok fazla sosyal ilişki, arkadaş çevresi içinde olmaya iten şartlar, dostlukların getirdiği paylaşımlar, işten beklenen finansal kazanımlar adına fedakarlıklar söz konusu. Özellikle ortak payda üretilmeyen kişiler, çevre konulardan özgürleşme ihtiyacı duyarken gelecek planlarınıza odaklanma zorunluluğu içinde olunacak.

Boğa; Ailenizle olan ilişkiler, anne/baba, özel hayat, yerleşim konularında sizi harekete geçiren durumlar var. Özellikle yaşanan yere ilişkin düşünülen önemli değişiklikler, konfor içeren durumlarda farkındalık zamanı. Eve yönelik yatırım, alım satım konuları yanında özellikle eşin kariyeri, kardeşin para durumuna dair beklenen farkındalıklar yaşanabilir. Çalışma hayatı olanlar adına kariyer hedeflerine yönelik yeni durumların, beklentilerin öne çıkması, bu yönde bağlayıcı koşulları yönetmek, iş ve ev arasındaki dengeleri korumak önemli olacak.

İkizler; Zihinsel açıdan yoğun çalışmalar, projelere dair kararlar, yenilerine yol alma süreci. Düşüncelerinizle kendinizi ortaya koymak, parlak fikirlerinizi öne çıkaracağınız çalışmalar, medya, yayın dünyası anlamında çarpıcı günler. Sürpriz haberler, bilgiler alınabilir. Kazanç, ticari, iş içerikli projelerin içinde olduğu anlaşmalar gündeme gelebilir. Sınavlar, eğitim, yolculuklar, hukuki konular, kendinize yeni bir hayat felsefesi oluşturmak konusunda meşgul eden şartlar var. Kardeşler, yakın çevreyle ilgili konularda yeni kararlar alınabilir. Geçmişten bu yana süregelen hukuk, eğitim, akademik konularda sizi bağlayan yanlardan özgürleşmek, yeni yollar aramak, gerekiyorsa işbirliği yapmak adına önemli bir dönem.

Yengeç; Gelirler, eldeki kaynaklar, kendi değerinizi yeniden tanımlayacağınız kararlar dönemi. Kazanç sisteminizi etkileyecek adımlar ortaya koyarken, kazançlarınızı ilgilendiren iş, projeler öne çıkabilir. Gelir kaynaklarınızı etkileyen iş bağlantıları içinde olabilirsiniz. Aşırı boyutta harcamalar ise dikkat istemekte. Alacakların tahsili, yatırımlar anlamında önemli bir süreç. Eş, iş, ortak üzerinden yaşanacak finansal ödemeler, kontrat gerektiren durumlar, miras, müşterek maddi konularda kriz yaratan şartlardan kazançlı çıkma olasılığı var.  Maddi anlamda daha güçlü destekler alacağınız bir süreç.

Aslan; Direk kendiniz, hedeflerinizle alakalı konular hakkında değişimler hızlanırken, sizi ekstra yakından ilgilendiriyor. Kendinizi yenilemek, hayatınıza katabileceğiniz her türlü fırsatı değerlendirme zamanı aslında. Kariyer planları adına da güçlü kararlar süreci. İlişkileri, olası sorunları, ortaklıkları içine alan krizleri yönetmek, yoluna koymak, sonuca odaklı kararlar almak üzere önemli adımlar var. Spot ışıkları egonuzu aşırı besleyebilir, aman dikkat. Özellikle evlilik, özel hayat, yasal konulara, ortaklı işlere vurgu yapan yanları sizi esnek olmaya itecektir. Gereksiz olanları hayatınızdan çıkarma olasılığı yanında, özel hayat, iş partnerleri, dostlukların önemseneceği süreç. Bir yandan da geçmişten bu yana sizi engelleyen korkuları, endişeleri, güvensizlikleri aşmak adına güçlü arzular var.

Başak; Farkında olmadığınız, bastırdığınız yönlerinizin farkına varma zamanı. Sürekli başkalarını düşünerek yaşamanın getirdiği duygusal hezeyanlardan uzaklaşmak,  kendi değerinizi bilme vakti. İş hayatına dair konuların sonuçlanması, değişim gerektiren durumlar, çalışma rutinlerinin yenilenmesi yönünde gelişmeler söz konusu. Bilinçaltı çalışmalar, var olan potansiyeli açığa çıkaran eylemlere girişilebilir. İş ya da dost çevrenizle alakalı sorunlara, gizlilik içeren durumların ortaya çıkması  durumunda sakin yaklaşmalısınız.  Bu süreç çalışma koşulların, iş yöntemleri veya iş ilişkilerinde çeşitli değişiklikleri gündeme taşıyabilir. Genel sağlığınız adına dikkatli olmak, sizi yoran alışkanlık haline gelen bağımlılıklara veda etme kararı alınabilir.

Terazi; Gelecek hedeflere, ümitlere, hayallere odaklanma zamanı. Dostlarla ilişkiler, ortak hareket edebileceğiniz planların uzun vadeli olması önemli. Yeni bir atak içinde bulunduğunuz grup, kişisel adımlar,  yaratıcı yeteneklerin bir grubun yararına sunulması mümkün. Yeni bir konuyu organize etme çabası yanında sosyal, arkadaş çevrenizde hareketlilik başlamakta. Özellikle iş hayatına ilişkin önemli projelerin, kazanç getiren boyutunun organize edilmesi öncelik kazanabilir. Bir yandan da aşk, yetenekler, medya bağlantılı yanı, hobiler, çocuk sahibi olmak, onlarla ilişkileri düzenlemek gerekecek.

Akrep; Kariyer alanınızda önemli gelişmeler süreci. Bu anlamda yeni hedefler koymak, öne çıkmak için çok şey yapılabilir. Daha farkındalıklı hareket etmek, yeni bir yön çizmek, görev/iş değişiklikleri adına güçlü arzular taşıyorsunuz. Mesleki anlamda değişiklikler, güçlü kişilerden destekler almak, kadın figürleri ile ilişkiler, toplumsal imajınıza yönelik önemli ataklara işaret edecek. Kimileri adına mesleki konularda sonlanma yaşanabilir. Genel anlamda ev hayatı, yerleşim, ailevi konular da bu dönem önemini koruyacaktır. Yuva, özel hayat, taşınma, mülke dair bir alım/satım, lokasyon değişikliği gerektiren konular anlamında sizi bağlayan durumlar içinde olabilirsiniz.

Yay; Yurt dışı temaslar, medya, iletişim, reklam, uzaklarla alakalı bir eğitim planı, hukuki bir süreç hakkında cesurca kararlar zamanı. Kişisel anlamda yeni ufuklar, farklı projeler, iş hayatına dair yeni bir vizyon ortaya koymak adına önemli işlerin organizasyonu, kariyere yönelik bağlantılar kurulabilir. Bir yandan da yakın çevre, kardeş ilişkileri, iletişim, sosyal medya, sunumlar, eğitim amaçlı planların sizleri meşgul edeceği durumlar içinde olmaya iten şartlar var.

Oğlak; Finansal konular önemli olacak. Gerek eş gerekse iş bağlantılı kazançların getirileri adına önemli ataklar zamanı. Çeşitli sonuçlar almak istediğiniz borçlar, ödemeler dengesi, eşin para durumunda yaşanan değişimlerin getireceği imkanlardan yararlanma ihtimali var.  Bir yandan kendi kazançlarınıza yönelik gayretler, iş potansiyeli, projeler üretmek adına oldukça üretken bir dönem. Çeşitli yatırımların, alım, satım planları adına aileyi ilgilendiren boyutu öne çıkabilir. Var olan yetenekleri başka bir aşamaya taşımak, kişisel bütçeyi toparlamak adına olumlu yönde girişimler yaparken risk taşıyan belirsizliklere, kafa karışıklıklarına dikkat edilmeli.

Kova; Yakın ilişkiler, ortaklıklar anlamında kararlar almaya iten şartlar var.  Yeni işbirlikleri geliştirmek yanında dış dünyadan destek alınacak süreç olarak değerlendirilebilir. Özellikle yeni ortaklıklar, kontratlar, ortaklı işler anlamında geliştirici etkileri avantaja çevirme zamanı. Özel hayatta bitmesi gereken ilişkiler, ortaklıklar sonlanabileceği gibi yerini dolduracak farklı işbirlikleri gündemde. Hukuki, profesyonel iş hayatı olmak üzere önemli değişimlerin içindesiniz.

Balık; İş hayatı, çalışma koşulları, iş projeleri adına üretken bir dönem.  Yaratıcı anlamda kendinizi cesaretle ortaya koyma dönemi ivme kazanmakta.  Çok farklı işlerin üretileceği, aktif, hızlı, organize olunması gereken durumlar ön planda büyük ihtimalle. Özellikle işinizin yaratıcı, eğlence, sahne boyutu varsa pek çok yenilik yapılabilir. Yeni eleman alımları, ortam değişiklikleri ya da farklı iş seçenekleri gündeme gelebilir. Bir süre arka plan çalışmalar da yorucu bir tempoya işaret ediyor. Kendi içinize dönmek, dinlenmek, sağlığı bağlayan yorgunluklara göz atma zorunluluğu içinde olabilirsiniz. Özellikle ruh/beden sağlığınızı onarmaya yönelik uyku, beslenme düzeni oluşturmak adına önemli günler.

 

Sevgiyle

#Libra&Atölye

İletişim:gyonellibra@gmail.com

#GökyüzüHepimizin

www.guneryonel.com