Akrep Burcunda Yeni Ay

  • 23 Ekim 2016
Akrep Burcunda Yeni Ay

GÜNEŞ AKREP (23 Ekim/22 Kasım)

 (30 Ekim Yeni Ay/Merkür ile)

*Bugün ”Güneş Akrep” geçişi ile tüm doğa/canlılar yenilenmek üzere içe dönüyor. Doğal olarak soğuğu daha yoğun hissedeceğimiz günler başlarken dağılan enerjimizi toparlama süreci.

Akrep’e özgü olan yeniden yaratmak ve yenilenmek üzere geçireceğimiz 30 günlük süreç (30 Ekim Yeni/Ay/Merkür) eşliğinde ayrı bir önem kazanıyor. Değişimi sembolize eden Akrep temaları hayatımıza girerken, duygusal alanda yaşanacak bütünleşme ile beraber derin paylaşımları ifade eden yanı güçlü biçimde öne çıkacaktır. Özellikle ilişkilerde duyguları yoğun paylaşma ihtiyacı artıyor. Güven aranan tutumlar öne çıkarken, yaşanan bağlarda kontrol duygusu, daha fazla sahiplenici olma hali tutkunun dozunu artıracaktır. Ancak uzlaşmaz, kindar ve intikam duygusu dışında kalarak bir tutam gizem bir tutam seksapel ile ilişkilerde heyecan yaratılabilir.

Bir ay süresince direncimizi test edeceğimiz bu dönem ‘’sürekli bir değişim halindeki durumları’’ çok başka noktalara taşımak/dönüştürmek korkularımızı aşma çabası da işin içinde. Gizlilik, derinlerde gezme, bilinmeyene merak, metafizik, psikolojik ve sır içeren konulara ilgi artacaktır. Ayrıca hayatımıza almak istediğimiz konulara tutku ile yaklaşmak, gücümüzü ortaya koymak adına önemli olacak.

Genel anlamda maddi/yakın duygusal,cinsel paylaşımları, vergi, miras, ortak hesaplar/yatırımlar başkalarının kaynakları, ödemeler, bankalar, kredibilitemiz, borçlarımız, fonlar, sigorta, eşin ya da ortağın kaynakları hakkında pek çok konuyu sembolize ederken; bu alanlarda kişisel hedefler de olmak üzere kriz yaratan konulardan/yüklerden kurtulma çabasına girişirken, çözüme odaklı girişimlerde son derece elverişli, iyiye evrilebilecek şartlar söz konusu.

Haritalarımızda ise Akrep burcunun olduğu evde; yenilenme, dönüşüm, yeniden yaratabilmek adına fazladan sorumluluk almak, mücadele etmek gerekecek. Bazı bitişler söz konusu elbette, ardından yeniden başlamak. Bulunduğu evle ilgili bizi bağlayan özellikle maddi/manevi, ruhsal ve psikolojik bağımlılıklarımız adına farkındalık yaratacak başlangıçlar ön planda.

Elbette Akrep burcunun bir takım gölgeleri unutulmamalı; Obsesif, kompulsif durumlar, kontrol duygusu ve bırakamamak diyebiliriz.

Yeni ay yöneticisi Mars/Oğlak yerleşimi ise son derece güçlü, kararlı, uzun vadeli ve istikrarlı olmak üzere somut beklentileri destekliyor. Çok daha kontrollü, ayakları yere basan ve bilinçli bir hırs yükselişte. Başarının peşinden adım adım sabırla giderken, iradenin ortaya konulacağı, mesleki hedeflerin öncelikli olacağı süreç olacaktır 14 Kasım tarihine dek. Ardından yaşanacak Boğa Dolunay’ı çok önemli bir dönem/ay olduğunu zaten gösteriyor. Israrla bağlandığımız, sahip olduklarımız ve güven duygusu aradığımız her alanda, ekonomik ve parasal beklentilerde yeni/kalıcı tutumlar geliştirmeye götürüyor olacak bizleri.

Yükselen Koç’lar;

Güneş Akrep geçişi ile başkaları ile maddi/manevi paylaşımlar adına değişim yaratma arzunuz var. Hemen ardından (30 Ekim) oluşacak Yeni ay ile ödemeler, miras, borçlar, sizi zorlayan, kurumsal finans konularında krizlere çözüm bulmak adına itici bir güç olacaktır. Eş ya da ortağın hayatında olup biten değişimlerden faydalanmak, ortak yatırım projelerine girişmek, anlaşmalardan gelecek parasal gelirler sağlamak adına önemli. Bir yandan da sorumluluklar yükleniyorsunuz. Kariyere/aileye ilişkin konuları da içine alan uzun soluklu yatırım, alım satım konularınızı yönetmek zor olmayacak. Duygusal yakın ilişkilerde aşırı kontrol edici yıpratıcı etkilerine rağmen dışsal şartların avantajlarını kullanabileceksiniz. Takıntılarınızı dönüştürmek, psişik yeteneklerinizi geliştirmek adına pek çok bilgiye merakınız artacaktır.

Yükselen Boğa’lar;

Güneş Akrep burcu geçişi ile eş ve ortaklık içeren bağlar önem kazanıyor. Hemen ardından (30 Ekim) oluşacak Yeni ay ile ilişkiler, yakın arkadaşlıklar, ortaklıkla bağlantılı konular adına yenilenen şartlar içine giriliyor. Özellikle eşin hayatına dair köklü yenilenmeler, başlangıçlar yolda olabilir. Kalıcı yeni ortaklık ve evlilik kararlarının alınacağı şartlar da kimilerinizi yakından ilgilendirecek. Maddi açıdan paylaşım içinde olunan parasal anlaşmalar, yeni öneriler sayesinde desteklerin öne çıkacağı gelişmeler dikkat çekecek. Her açıdan karşılıklı çıkarların üzerinde düşünülmesi gereken zaman dilimi olacak.

Yükselen İkizler;

Güneş Akrep burcu geçişi ile İş ve çalışma rutinleri adına önemli değişimlere yol alınıyor. Artan tempo iş projelerinin yenileneceği, kazanç getireceği fırsatları kullanma becerisi taşımakta sizlere. Hemen ardından (30 Ekim) oluşacak Yeni ay ile önemli iş bağlantıları, projeler, çalışma koşullarına yönelik adımlar, ofis ortamında değişikliklere tutku ve kararlılıkla yaklaşmanız söz konusu. Sağlık, beden ve sizinle çalışan kişiler hakkında yeni kararlar almak adına önemli adımlara yönelebilirsiniz. Uyku, beslenme ve sizi yoran iş temposunu düzene koyma çabasına girişebilirsiniz. İş bağlantılarınızı yakından etkileyecek konular gündeme taşınırken, finansal alana yönelik girişimlere odaklanma dönemi ayrıca.

Yükselen Yengeçler;

Güneş Akrep burcu geçişi ile hayatın keyifleri ve kişisel alanda yeteneklerin harekete geçirme zamanı başlıyor. Özellikle (30 Ekim) oluşacak Yeni ay ile aşk, çocuklar ve sizi mutlu eden yaratıcı eylemlerin üzerinden yeni kararlara/adımlara yönelme dönemi. Özellikle kaynaklarınızı yenilemek, dönüşen yeteneklerin getireceği kazanımlar öne çıkabilir. Yalnız olanların tutkulu bir ilişkiye başlama olasılığı yanında anne olmakla alakalı kararlar alınabilir. Aile/babanın kaynaklarından yararlanma şansı yanında bir takım yatırımları ilgilendiren planlara girişilebilir. Burada iş ve özel hayata dair ortaklıklara akıl yolu ile yaklaşırken bir takım gerginlikleri doğru yönetmekte fayda var.

Yükselen Aslan’lar;

Güneş Akrep burcu geçişi ile ev ve ailevi konular yanında yuvanızda bir takım değişiklikler öne çıkabilir. Uğraşları ve projeleri eve taşımak yanında hemen ardından (30 Ekim) Yeni ay ile taşınma, lokasyon değişikliği, aile büyüklerine yönelik konular, iş hayatına dair planlara odaklanma süreci başlıyor. Toprağa dair alım satım işleri yanında evde düşünülen değişimlerin hayata geçme süreci olabilir kimileri adına. Finansal anlamda da bazı krizleri dönüştürme çabası var. Bir yandan da günlük yükler, çalışma koşulları ve işe dair sorumluluklar çok daha planlı olmak ve sağlığı korumak adına dikkatli olmayı gerektiriyor.

Yükselen Başak’lar;

Güneş Akrep burcu geçişi ile eğitim hayatı, yakın çevre, kardeş ve aile ilişkileri adına hareket ve sorumluluk taşıyor. Bu konularda sizi meşgul eden yanları gözden geçirmek isterken (30 Ekim) Yeni ay etkisi ile işlerinizin önemi artıyor. Özellikle ticari konular, işle ilintili anlaşma ve yolculuklar adına hareketli bir dönem yeni adımlara yöneldiğinizi gösteriyor. Yakın çevre bağlantılı bazı değişimler, beklediğiniz haberler ve önemli iş görüşmeleri gündeme taşınırken, başkalarını ikna etme gücünüz yükselişte. Bilgilerinizi iş hayatında başkaları ile paylaşabileceğiniz yeni projelerin hazırlıkları adına olumlu bir dönem.

Yükselen Terazi’ler;

Güneş Akrep burcu geçişi ile kazançlara ve çalışma hayatına yönelik planlarınız yoğunlaşıyor. Kendinize verdiğiniz değeri yeniden tanımlama gücünü bulabilmek tek derdiniz. (30 Ekim) oluşacak Yeni ay ile aslında başkaları ile sağlam bağlar kurmaya yakınlaşmak bir avantaj sizler için. Aynı zamanda gelir kaynaklarınızı dönüştürmek, yetenek ve becerilerinizin getireceği imkanları zorlamak ve gelir/ gider dengenizi yeniden oluşturmak üzere harekete geçmeniz gerekecek. Akıllıca iş projelerini paraya çevirme şansınız var. Ortaklıkları ilgilendiren gelişmeler, başkalarının imkanlarından (eş) yararlanmak adına çeşitli anlaşmalar yapılabilir. Kariyer açısından çok daha kalıcı planlar yaparken istikrarlı ve kararlı bir tutum içinde olacaksınız. Bu arada aile ve yuva konularında çeşitli sorumluluklar, işe dair sabır gerektiren şartlar sürerken uzun soluklu yatırım araçları hakkında ince araştırmalar yapmakta fayda var.

Yükselen Akrep’ler;

Güneş burcunuzda yerini alırken bilinçli ve kararlı bir dönem içine giriliyor. Kişisel yeteneklerinizi/başkalarının kaynaklarını kullanarak yeni bir plan çizmek konusunda parasal alanda önemli adımlar atma dönemi. (30 Ekim) Yeni ay etkisi ile bir yandan da yüzeysel ilişkileri sorgularken, iş ve özel ilişkilerde sizinle aynı rotada olanlarla bağları güçlendirme/tutku ile hareket etme arzunuz artıyor. Çekiciliğiniz de ön planda bu arada. Yeni bir ekip çalışmasını organize etmeniz, kontrolü ele almanız gereken sorumluluklar da yok değil. Ayrıca hayata bakış açınızı yenilemeye çalışacağınız bu dönem, beden ve sağlıkla ilgili çeşitli kararlara yönelebilirsiniz. Yakın çevre, aile ve zihnen sizi yoran temaları irdelerken, sorumluluklar alınabilir. En önemlisi kariyere yönelik yeni tasarılar, amaçlar ve hırslar yönünde atılımlarınız öne çıkıyor. Mutlu Yaşlar dilerim..

Yükselen Yay’lar;

Güneş Akrep burcunda (12.ev)yerini alırken bir miktar içe dönük olsanız da ruhsal durumunuzu yenileyecek kararlara yöneliyorsunuz. Aslında bir anlamda kendi gücünüzü fark edeceksiniz. Aynı zamanda bu süreç sizi pek memnun etmeyen işleri toparlamak adına verimli olmaya itecektir. Özellikle (30 Ekim) Yeni ay etkisi ile karmaşık konuları çözmek, eşin iş hayatında başlayan yenilenmeleri ve kendi iş rutinlerinizi toparlamak adına yeterince kararlı hareket edilecek. Özellikle iş ve finansal konularda çok daha uzun vadeli yapılanmaları tasarlamak, eldeki imkanları, yetenekleri kazanca çevirmek konusunda tutarlı adımlar atılıyor. Hırsı kontrollü kullanmak kaydı ile. Sağlığınızla ilgili sorunlarınıza çözüm odaklı destek alacağınız adımlar dönemi ayrıca.

Yükselen Oğlak’lar;

Güneş Akrep burcunda yerini almışken sosyal çevreniz ve iş odaklı hedefleriniz adına önemli atılımlar süreci. Son derece kararlı olunacak(30 Ekim) Yeni ay etkisi ile olayları kontrol etmek ve gücünüzü ortaya koyma potansiyeli getiriyor. İş ve ortak çalışmalarınız adına uzun soluklu yapılanmalar içinden geçerken, kazançlar öncelikli ve size destek veren kişilerle işbirliği geliştirmek mümkün. Uzun soluklu kişisel yeni tasarılar yapmak, ortaklık içeren konularda sorumluluk altına girmek ve güçlü kişilerle bir araya gelmek için güzel olanaklar var. Sizden farklı düşünen kişilerin fikirlerinden yararlanmak adına çeşitli avantajları kullanırken, kişisel anlamda atılacak adımlar konusunda kararlı ve tutarlı hareket edilebilecek.

Yükselen Kova’lar;

Güneş Akrep burcunda yerini alırken, kariyer ve amaçlara dair yeni atılımlar dönemi. Yeni açılımların planlarını yaparken önemli pozisyon değişiklikleri adına güç arzunuz yükseliyor. Bir yandan da  (30 Ekim) Yeni ay etkisi ile önemli adımlar iş/mesleki konularda yükselişe geçmekte olup, başarıların görünür olacağı yeni anlaşmalar yolda olabilir. Ancak bir parça belirsizlik taşıyan konular, belki yeni iş arayışları daha öncelikli gündeminiz. Biraz uyanık olmalısınız. Çeşitli anlaşmazlıklar, ast/üst ilişkilerinden kaynaklanan gizli rekabete dikkat edilmeli uzun soluklu beklentilerde aceleci olunmamalı. 9 Kasım sonrası sizi esir eden ya da emin olamadığınız bir takım şartları aşmaya başlıyorsunuz.

Yükselen Balık’lar;

Güneş Akrep burcu geçişi ile yurt dışı ilişkilerin yeni bir soluk kazanacağı döneme giriş söz konusu. Akademik, ticari ve iş odaklı olmak üzere bağlarınızı güçlendirecek konulara konsantre olma şansınız güçleniyor. Özellikle (30 Ekim)Yeni ay etkisi ile hayata dair pek çok konuda, iş ve yabancılarla bağlantılı hedeflerde, yolculuk gerektiren projelerde ve eğitsel hedefleriniz olmak üzere adımlar atılıyor. Yurt dışına yerleşmek veya uzaklarla olan temasların getirdiği avantajların ortaklıkları ilgilendiren boyutu önceliğiniz olacak. Bu hedefleri uzun vadeli planlarınıza eklemek hayata geçirmek konusunda kararlılık söz konusu.

Kasım ayında detaylı bilgilerle buluşmak üzere,

Sevgilerimle

Güner Yönel

İletişim: gyonellibra@gmail.com

www.guneryonel.com