Gökyüzünde Bu Hafta

  • 24 Şubat 2014
Gökyüzünde Bu Hafta

24 Şubat Pazartesi

Doyasıya yaşadığımız Ay Yay yolculuğu ile bizi heyecanlı kılan aktiviteler bitiyor. Şimdi günü daha işe yarar geçirmek adına eldeki işlere odaklanmak, yeni hazırlıklar içinde olmak gerekecek. Gün içinde 11:26/15:51 arası biraz akışta kalmak ve düzenlenmesi zorunlu hale gelen işlere yönelmek doğru olacak. Daha sonra Ay Oğlak burcu geçişi ile dayanıklı ve sistemli olmaya iten konulara öncelik verebiliriz. Az laf çok işi prensibi ile hayatımızda önem taşıyan konularda istikrarlı ilerleme şansımız var. Güvence ihtiyacımız ve hırsımız yönünde planlar yaparken, ölçülü olmalıyız. Kariyerimizle ilgili beklentilerimiz bizi hayatın olumlu yanlarından alıkoymamalı. Sezgilerimize sığınmak, içimizdeki rafine duyguları açığa çıkarmak için fırsatlar yaratabiliriz.

25 Şubat Salı

Ay Oğlak burcunda yerini koruyor. Sorumluluk duygusu ile hareket edeceğimiz pek çok konuda istediğimiz yönde ilerleme şansımız var. Özellikle akşam saatlerine kadar aşırı duygusal yoğunluk ve stres karşımıza engeller çıkarabilir. Yaşanan kutuplaşmalar bize farkındalık kazandıracağını bilelim. Daha sonra kontrol altında tutulan duygular yerini, ilişkilerimize daha pozitif gözlerle bakacağımız enerjilere bırakıyor. Sevgimizi ölçülü de olsa iletebilir, paylaşımcı olabiliriz. Bize keyif veren konularda yalın ve sade arayışlar içinde olacağız

26 Şubat Çarşamba

Gün ortasına kadar önemli planlarımızda acele etmeyelim. Zira 12: 52/16:56 arasında Ay boşlukta kalarak bizi biraz hareketsiz kılacaktır. Yeni bir eylem hazırlığı içinde olmaktan ziyade aile, ev ve sosyal hayatımıza yönelik konularla ilgilenerek günü geçirmeye çalışalım. İlerleyen saatlerde Ay Kova yolculuğu ile daha farklı gündemler yaratabiliriz.

27 Şubat Perşembe

İlgi alanlarımız ve duygusal keyiflerimiz bizi yeniliklere götürüyor. Her tür yakınlık ve paylaşım fikirler doğrultusunda yaşanacaktır. Özellikle sosyal becerilerimiz ve yeteneklerimiz bizi çok farklı uğraşlara yöneltebilir. Modern ve teknolojik açıdan farklı bulduğumuz çeşitli aktiviteler içinde yer alabiliriz. Özellikle topluluklar ve arkadaşlıklar açısından yaratıcı çalışmaların destekleyici etkisi olabilir.

28 Şubat Cuma

Gün ortasından 16.53’e kadar Ay boşlukta bizi dış dünyadan uzaklaştırsa da sorumluluklarımızı ele alabileceğiz. Entelektüel alanda bize ilham veren ve yaratıcı kılan çalışmalar sürdürülebilir. Daha sonra Ay Balık geçişi ile daha hassas zamanlar içinde olabiliriz. Kırılganlıklarımız yanında şiirsel ve hayal gücümüzü harekete geçiren duygularla bir arada olmaya bakalım. Başkalarının beklentilerini anında sezerek ruhsal bütünlük içine girebiliriz. Manevi açıdan zenginlik taşıyan yanlarımıza yönelebiliriz. Yeni ay öncesi bizi fedakarlık içinde olmaya sürükleyen etkiler altındayız.

1 Mart Cumartesi

Saat 10:00 civarı yaşanan Yeni ay enerjisi ile hafta sonuna başlıyoruz. Etrafımızdaki insanları korumak, kollamak adına güne yakışır planlar yapabiliriz. Merhamet duygumuzu paylaşabileceğimiz sosyal konular, yardımlaşma temaları anlam arayışımıza ışık tutacaktır. Hayallerimizden çok şey çıkarabilir, yaratıcı konularla ilgilenebiliriz. Ancak kişisel açıdan ihtiyacımız olan huzur ve yalnızlık hissinden uzaklaşmayalım. Akışta kalarak, ruhsal bütünlüğümüzü korumaya ve sınırlarımızı doğru çizmeye gayret etmeliyiz. Mars geri hareketine başlarken ilişkilerde daha sakin olunması gereken döneme de giriliyor. Bugün çatışmacı yanlarımızı kontrol etmeye çalışalım. Sevdiklerimizle bağlarımızı güçlendirecek adımlar atabiliriz. Merkür düz hareketine geçerken, iletişim ve haberleşme ağında yaşanan aksaklıklar bitmekte. Birtakım konuşmalar ve yazışmaların üzerinde düşünebilir yeni çözümler üretebiliriz.

2 Mart Pazar

Yaşanan Yeni ayın ardından iyimserliğimizi korumak ve sosyal açıdan bizi duyarlı kılan aktivitelere yönelme şansımız var. Sorumluluk duygumuzu harekete geçiren konularla ilgilenirken, kurban duygusu içine girmekten kaçınmak gerek. Gün ortasından 17:40 civarına dek olup biten konulara göz atmalıyız.  Akşam saatlerinde Ay Koç burcuna geçtiğinde daha aktif ve dışa dönük olacağımız planlar yapılabilir.  

Sevgilerimle

Güner Yönel

Şubat 2014, Moda

Web:www.guneryonel.com