Gökyüzünde Bu Hafta

  • 16 Şubat 2014
Gökyüzünde Bu Hafta

17 Şubat Pazartesi

Akşam saatlerine kadar Ay boşlukta kalarak bize sıkışık zamanlar içinde olacağımızı hatırlatıyor. Daha fazla düzen ihtiyacı içinde olmak ve eldeki işlere yönelmek için gayretli hareket edebiliriz. Ay Başak burcunda iken üzerinde çalıştığımız konuları organize etmek ve titizlik göstermemiz gereken konulara odaklanmak yerinde olacak. Duygularımızı kontrol altında tutmalı,  gereksiz huzursuzluklardan kaçınmalıyız. Pratik ve metodik düşünceler üretebilir, sağlıkla ilgili konulara daha fazla yer açabiliriz.

18 Şubat Salı

Ay Terazi yolculuğu ile daha dışa dönük,  sosyal paylaşımlara açık olacağımız şartlar yaratabiliriz. Artistik ve kültürel konular, bizi cezbeden sanatsal faaliyetler günü keyifli geçirme şansımız olduğunu gösteriyor. Ancak duygusal açıdan istikrarsızlık yaratan ilişkiler cephesinde sakin olmaya ihtiyacımız var. Çatışmaları büyütmek kimseye yarar getirmeyecektir. Gereksiz duygusal güç çatışmaları da eklenince içinden çıkmakta zorlanacağımız gelişmeler yaratmayalım.

19 Şubat Çarşamba

Güneş Balık burcunda yerini alırken, bambaşka temalarla bir arada olacağız. Dikkatimizi dış dünyadan iç dünyaya yöneltmek, hassasiyet göstereceğimiz konulara yakınlaşmak için pek çok neden bulabiliriz Olan biten olayları olgunlukla izlemek bize yeni bir bilinç kazandırabilir. Hayal gücümüz eşliğinde yaratıcı konularda çok şey yapabiliriz Ay Terazi burcunda yerini korurken duygusal alanda bizi harekete geçiren eylemlerde gündemini koruyacak. Ancak, öfkemizi kontrol etmeli, depresif düşüncelerin bize engel olmasına izin vermemeliyiz.

20 Şubat Perşembe

Duygusal ihtiyaçlarımız derinleşirken, yıkıcı olabileceğimiz şartların farkında olmalıyız. Ay Akrep yolculuğu bize sezgilerimizi kullanmak ve yaralarımızı sarmak konusunda güç verecektir. Kendimizi adayacağımız konular üzerinde yoğunlaşabiliriz. Özellikle bize ilham veren konular güne farklı enerjiler katabilir. Gerçeklerden fazla uzaklaşmadan, ayaklarımızı yere sağlam basmalıyız.

21 Şubat Cuma

Akşam saatlerine kadar güzellik yaratabileceğimiz, ilişkilerden keyif alabileceğimiz zamanlar yaşamaya açığız. Destekleyici şartları önemsemeli, gereksiz inatlaşmalardan sakınmalıyız. Daha sonra bize sorumluluklarımızı hatırlatan ailevi konular öncelik kazanabilir. Duygusal açıdan kısıtlayıcı olan şartlara direnmekten kaçınalım.

22 Şubat Cumartesi

Gün ortasına kadar Ay boşlukta ve Akrep burcunda yerini koruyacak. Günün ikinci yarısına yönelik planlar yapmak üzere harekete geçebiliriz. Ay Yay burcuna geçtiğinde bizi kısıtlayan ve sorumlu kılan pek çok konunun dışına çıkabileceğiz. Tam da hafta sonuna yakışan enerjilerle içimizden geldiği gibi hareket etme özgürlüğümüz olacak. Ancak belirsizlik içine itildiğimiz duygusu ve yaratacağı endişeler bizi engellememeli. Zira duygusal alanda iyimserlik getiren konular dikkat çekecek. Ortak amaçlar ve idealler peşinde olacağımız çalışmalar içinde yer alacağımız fırsatlar olacak.

23 Şubat Pazar

Haftanın son günü entelektüel açıdan bizi besleyen ve zenginleştiren konulara ilgi büyüyor. Kendimizi geliştireceğimiz, kültürel konular ve gezilere zaman ayırma fırsatımız var. Turistik kısa turlar heyecan verici olabilir. Ayrıca bugün hayatın getirdiği derin çelişkilerle yüzleşmek, başkalarının duygularını hoşgörü ile karşılamak adına anlam arayışı içine girebiliriz.

Sevgilerimle

Güner Yönel

Şubat 2014, Moda

gyonellibra@gmail.com