Gökyüzünde Bu Hafta

  • 9 Şubat 2014
Gökyüzünde Bu Hafta

10 Şubat Pazartesi

Bugün kendi duygularımıza yönelik olacağımız zamanlar konusu. Aynı zamanda sezgilerimizin güçleneceği görünüyor. Başkalarını koruma içgüdüsü ile kendimizden fedakarlık yapabileceğimiz gelişmelere yakından bakmak isteyebiliriz. Duygusal güvence ihtiyacımız önem kazanırken, geçmiş ve ailemizle ilgili konularda sorumluluk almaya açığız. Başkalarına destek olacağımız konularda duyarlılık göstereceğiz.

11 Şubat Salı

Ay Yengeç yolculuğu sürerken, aile, iş ve ilişkiler konusunda çatışmalara açık olabiliriz. Belki güvenliğimizi ilgilendiren konuların getirdiği baskılar öne çıkabilir. Çözüm arayışımızı hızlandıracak adımlar atmaktan çekinmeyelim ancak, risk getirecek güç mücadelesinden uzak durmakta yarar var. Limitlerimizin bilincinde hareket etme gereği doğabilir. Gereksiz korkuları geri planda bırakmak adına yüzleşmelere hazır olmalıyız.

12 Şubat Çarşamba

12:52/21:16 saatleri arasında Ay boşlukta olacak. Planlarımızı hayata geçirmek konusunda aceleci olmayalım. Biraz eldeki işleri düzenlemek, zaman ayırmadığımız konulara yönelmek için çaba göstermeliyiz. Duygusal olarak bizi huzursuz eden gelişmeleri sağduyulu karşılamak, tepkilerimizde soğukkanlı olmak bizim elimizde. Entelektüel konularda insiyatifi ele alabilir, bizleri harekete geçiren sosyal çalışmalarda verimlilik kazanabiliriz.

13 Şubat Perşembe

Ay Aslan burcunda yerini alırken, hayatın olumlu yanlarına çok daha yakınız. Kendimize olan güvenimizi ortaya koymak, yaratıcı ve artistik yeteneklerimizi kullanabileceğimiz çalışmalara yönelme şansımız var. Egomuzu bir kenara bırakmamız gereken konularda ise paylaşımcı olmalı,  ortak hareket edebilme becerisi göstermeliyiz. Bize farklı gelen ve sıradanın dışında olan kişiler ve olaylar heyecan yaratabilir. Toplum içinde olmaktan keyif duyacağımız bu günlerde aynı zamanda gergin enerjiler altında olduğumuzu bilmeliyiz.

14 Şubat Cuma

Aslan/Kova aksında yaşanacak Dolunay öncesi çalışmalarımıza hız verebileceğimiz fırsatlar üzerinde durabiliriz. Yaratıcı etkiler ve hayal gücümüzü harekete geçiren konularda kendimize güvenmeli ve cesaretimizi korumalıyız. Ancak, bizi kısıtlayan ve kural getiren durumları yapıcı karşılamamızda yarar var. Daha önce farkında olmadığımız, gözden kaçan konulara daha yakından bakma şansı yaratabiliriz.

15 Şubat Cumartesi

Gece 01;52 civarı yaşanan Dolunay’ın ardından Ay Başak burcunda. Bizi daha etkin olmak, sorumluluk almak konusunda uyaran hareketli şartlar içinde olmaya hazırız. Duygularımız sakinlik kazanırken, verimli olacağımız, becerilerimizi somut biçimde uygulayacağımız işler önem kazanabilir. Fakat, detaylı işler yanında, domestik konularda kafamız biraz karışacak. Gereksiz endişelerle kendimizi yıpratmaktan kaçınmalıyız.

16 Şubat Pazar

Haftanın son günü daha esnek ve yapıcı etkilerle beraberiz. İlişkilerde duygularımızı öne çıkarabilecek, gereken desteği görmekte zorlanmayacağız. Bizde başkalarının ihtiyaçlarına karşı duyarlı olmak için gereken özveriyi göstermeli, gereksiz huzursuzluklara yer vermemeliyiz.

 

Sevgilerimle

Güner Yönel

Şubat 2014, Moda

Web:www.guneryonel.com