Gökyüzünde Bu Hafta 27 Ocak- 2 Şubat

  • 26 Ocak 2014

27 OCAK Pazartesi

Ay Yay yolculuğu ile hareketli ve dışadönük eylemler içinde olacağız. İdeallerimize yönelik beklentilerimiz, ilişkilerde aradığımız heyecan bizi canlı enerjilerle bir araya getirebilir. Değişik bilgilere olan ilgimiz sayesinde entelektüel açıdan bizi besleyen konulara odaklanmaya gayret edelim.  Sosyal ilişkilerin yoğunlaşması ile yeniliklerden payımıza çok şey düşebilir. Arkadaşlarla keyifli paylaşımlar yaşamak, gruplar içinde destekleyici şartlar bulmak için planlarımızda esnek olmalıyız.

28 OCAK Salı

Ay Oğlak burcunda yerini alırken, bize pek çok konuda sorumluluk almamız gerektiğini hatırlatıyor. Duygusal açıdan keyifli olmasak bile eldeki işlere, ailevi konulara gereken önemi vermeye çalışmalıyız. Geçmişle ilgili derin duyguların harekete geçmesi ile günün bir kısmını ailemizle ilişkilere ayırmaya çalışalım. İş hayatında başlattığımız konuların üzerimizdeki baskısı ile duygusal gerginlikleri aşmaya çalışmalıyız.

29 OCAK Çarşamba

Bizi hırslı ve ciddi kılan pek çok konu ile bir aradayız. Eldeki işlere yönelik endişeler ve yalnızlık duygusu ile baş etmeye gayret etmemiz gerekiyor. Bizi yorgun kılan koşulları geri plana atarak, organize olunması gereken yeni sorumluluklar almalıyız. Akşam saatlerinde Ay boşluğa girmeden eldeki konuların farkında hareket etmeliyiz.

30 OCAK Perşembe

Duygusal açıdan bizi rahat ve özgür bırakan enerjiler var. Ay Kova burcunda yerini alırken, daha dışadönük ve sosyal olacağımız söylenebilir. Sosyal sorumluluklar ve toplumsal konularda fark yaratacak planlar yapabiliriz. Gruplar içinde yeni düzenlemeler yapmak adına başkalarına destek olmamız gerekebilir.  Ancak Kova burcunda yaşanacak Yeni ay öncesi hazırlıklarımızı gözden geçirmeye çalışmalı, bizi sıkıştıran koşulların bitmesine izin vermeliyiz.

31 OCAK Cuma

Yaşanan Yeni ayın ardından önemli adımlarımız hız kazanıyor. Gelecekler ilgili değişik planlar, sosyal açıdan bizi sorumlu kılan yenilenmeler üzerinde durabiliriz. Bir yandan da değişik kişilerle bir araya geleceğimiz bu gün, çeşitli heyecanlara açık olmalıyız. Entelektüel konular, özgün düşünceler üreterek dikkat çekici kararlar alabileceğimiz koşulları önemsemeliyiz.

1 ŞUBAT Cumartesi

Hafta sonu Ay Balık yolculuğu ile güne hazırlanmalıyız. Biraz karmaşa ve bulanık etkiler altında olmamız nedeni ile dağılma riskimiz var. Aynı zamanda bugün Merkür Balık burcunda yerini alırken, rasyonel düşüncelerden uzaklaşabilir, objektif olmakta zorlanabiliriz. Biraz hayal, biraz da sezgi gücü ile yaratıcılığımızı kullanabileceğimiz konulardan keyif almaya gayret etmeliyiz.

2 ŞUBAT Pazar

Haftanın son günü kendi dünyamıza yönelik konulara odaklanabilir, iç sesimize kulak verebiliriz. Sevdiklerimizle birlikte olmak, anılarla baş başa kalmak bize hoş duygular yaşatabilir. Hafta başında başlayacak canlı koşullar öncesinde, merhamet göstermemiz gereken konular da bizi çevreleyebilir. Akşam 18:35 sonrasında Ay boşlukta olacak. Yapılacak hazırlıkları, eylem planlarını yeniden gözden geçirmemiz gerekebilir.

 

Güner Yönel

Ocak 2014, Moda

www.guneryonel.com