Gökyüzünde Bu Hafta (6-12 Ocak)

  • 5 Ocak 2014

KOÇ:Ateş-Öncü (21 Mart-20 Nisan)                                                                            

Haftanın ilk günü dikkatli olmaya gayret edin. Ev ve ailevi konularda kontrol edemediğiniz gelişmeler olabilir. Dışsal koşullar sizi çevrelerken, özellikle iş hayatında kendinize koyduğunuz hedeflerde sabırlı olun.  Birtakım konuşmalar, görüşmeler öne çıkarken, tepkilerinizde makul ve gerçekçi olmalısınız. Kariyerde kişisel hırslar, değişimin getirdiği mücadele sürecek. İkili ilişkilerde ise, krizlere daha bilinçli yaklaşmalısınız. Öfkenizi kontrol altına almalısınız. Salı ve Çarşamba Ay burcunuzda size yeni adımlar ve girişkenlik getirmekte. Kendinizi yenilemek, planlarınızı ortaya koymak için aceleci olabilirsiniz. Ancak süren sorunları rayından çıkarma ve tetikleme riskiniz var. İlişkilerde yaşanabilecek sürtüşmeler beklenmedik kopmalar getirebilir. Kendi iç dünyanıza sığınmalı, ailenizle beraber olmalısınız.  Maddi açıdan devam eden sorumluluklar yanında, ortaklıklarda, anlaşmalarda süren açmazlar var. Perşembe günü, maddi kaynaklar, kişisel kazançlar önem kazanıyor. Yeteneklerinize yönelik her adım önemli. Performansınıza güvenmeli, ancak maddi beklentilerde ölçülü olmalısınız. Aileden gelecek yeni destekler ve yatırım planlarınız öne çıkabilir.  Cuma günü, kaynakların kısıtlı olduğu gerçeği sizi yorabilir. Aynı zamanda ödemeler ve geçmişten gelen borçlar gündemde. Nakit durumunuza dikkat edin. Cumartesi günü, saat 14:30 ‘da Ay İkizler burcunda yerini alıyor. Yakın çevrenizle daha sık görüşebilir, ailenizle bir arada olabilirsiniz. İletişim ve eğitsel konularda yaratıcı düşünceler size yeni fikirler verebilir. Ancak başkalarını ikna etmekte, inandırıcı olmakta zorlanabilirsiniz. Pazar günü ise, duygusal açıdan akıcı bir atmosfer var. Yakın ilişkilerde, arkadaşlıklarda paylaşıma açıksınız. Sosyal projelerde yeni fikirler ortaya koyabilir, başkalarının yararına sunabilirsiniz.

BOĞA:  Toprak-Sabit (21 Nisan-21 Mayıs)

Haftanın ilk günü başkaları ile daha çok bir arada olacağınız konular devreye giriyor. Aynı amaçla ortak bir eylem içinde yer alabilir, sosyal çalışmaların getirdiği çeşitli fedakarlıklara yer açabilirsiniz. Hayat enerjinizi daha büyük aktivitelere ayırmak size duygusal açıdan doyum yaşatacaktır. Salı, Çarşamba toplumun gözü önünde olmadan da çok şey yapabileceğinizi görmelisiniz. İyilik yapmaya yönelebilir, ruhsal açıdan yaşanacak deneyimlerle tanışabilirsiniz. Ancak gizli kalmış konuların ortaya çıkması ile şaşkınlık yaşanabilir. Perşembe ve Cuma ise Ay burcunuzda size canlı ve daha kararlı olacağınız şartlar getirecek. Hayatın huzurlu yanları, keyifleri moralinizi yükseltecek. Kardeşlerle ilişkileri yeniden düzenleme şansınız var. Kişisel konularınız, direk kendinizle ilgili kararlar öne çıkabilir. Cuma günü ilerleyen saatlerinde ikili ilişkilerin getirdiği baskılara dikkat edin. Gereksiz mutsuzluklar yaratmaktan kaçının. Cumartesi 14:30 civarına kadar yurt dışı bağlantılı konulara göz atma gereği var. Daha sonra iş ve para konularında yeni düşünceler peşindesiniz. Çift durumlar, kazanma kapasitenize yönelik düşünceler üretebilirsiniz. Ancak harcamalarda dengeyi korumakta yarar var. Pazar günü ise hafta başı iş hayatında bekleyen değişiklikleri organize etmek, günlük rutinlere yönelmek gerekebilir.

İKİZLER:  Hava-Değişken (22 Mayıs-21 Haziran)

Haftanın ilk günü iş hayatında daha fazla fedakarlık içinde olacaksınız. Yetenekler ve sezgiler ön planda olabilir. Ancak kariyer planlarında ve maddi konularda daha çekinceli davranmanız gerekiyor. Salı ve Çarşamba Ay Koç burcunda 11. evinizde size yenilikler yapmanız adına yeni fikirler verecek. Yeni bir grup çalışması güne yön verebilir. Hatta liderlik edeceğiniz yeni gruplar içinde yer alabilirsiniz. Bunu yaparken, uzlaşı ve başkalarının beklentileri ön planda tutulmalı. Meslekten gelebilecek maddi kaynaklarda ise mücadele ve risk söz konusu. Gelecekle ilgili parasal planlarda riskli adımlardan kaçının. Aşk hayatınızda canlı ve tutkulu zamanlar sizi bekliyor. Perşembe, Cuma maddi konularda risk almaktan kaçının. Endişeler sizi yanlış kararlar almaya itebilir. İç dünyanız biraz karışabilir. Doğal çevrenizden uzaklaşmak ve ruhsal açıdan sizi bağlayan temalara yönelmek isteyebilirsiniz. Yalnızlık sizi geçmişe götürebilir.  Duygusal açıdan içe dönmek isteyebilirsiniz. Cumartesi 14:30 civarı Ay 1.evinizde olacak. Hareket ve canlı enerjilerle yola koyulacaksınız. Pazar günü hafta başı sizi bekleyen konuların hazırlığına başlayabilirsiniz. Aynı zamanda aşk hayatı ve yaratıcı uğraşlarda akıcı bir gün yaşanabilir.

YENGEÇ:  Su-Öncü (22 Haziran-22 Temmuz)

Haftanın ilk günü son derece yaratıcı etkilerle hareket edeceksiniz. Farklı duygular ve düşünceler, yabancılarla ilgili konular sizi harekete geçirecek. Yurt dışı ilişkilerde sizi yenileyen olanaklar elde edebilirsiniz. Salı ve Çarşamba Ay Koç burcunda. İş hayatına yönelik adımların hızlandığı günler öne çıkacak. Ancak büyük beklentilerin içinde olmayın. Tam aksi bu dönem iş hayatında sabırlı ve toleranslı olmanız gerekiyor. Toplumsal itibarınızı korumak, işi şansa bırakmamak lazım. Ast üst ilişkilerinde gerginliklere açıksınız. Perşembe, Cuma sosyal hayatta canlı zamanlar başlıyor. Özellikle Perşembe günü ortak bir amaç için eyleme geçeceğiniz, duyarlılık göstereceğiniz konular olabilir. Bir yandan da maddi konularda sizi kaygılandıran gelişmeleri iyi gözleyin. Meslekten gelebilecek kaynaklarda sorun yaşanabilir. Cumartesi ise dostlarınızla güven problemi yaşanabilir. Saat 14:30 sonrası Ay İkizler burcunda yer alacak. İçe dönük ve karmaşık duygular içinde olabilirsiniz. Derin düşüncelerden uzaklaşmalı, sakinlik içinde kalmalısınız. Özellikle Pazar günü kafanız karışık olabilir. Geçmişten gelen miras konuları, finansal sorunların sizi kaygılandırmasına izin vermeyin.

ASLAN: Ateş-Sabit (23 Temmuz-23 Ağustos)

Haftanın ilk günü duygusal açıdan dış etkilere açık olabilirsiniz. Başkaları ile olan parasal paylaşımlarda belirsizlik ve risk söz konusu. Birtakım yanılgılar ve kontrol edemediğiniz gelişmelere karşı uyanık olmalısınız. Eşin kaynaklarına yönelik riskler sizi zorlayabilir. Salı ve Çarşamba Ay Koç burcunda. Hayatın size yeni fırsatlar sunacağı hissi ile heyecanlısınız. Yeni ve heyecan verici bağlantılar kurulabilir. Özellikle yabancılar, medya ve iletişim konularında yeni adımlar atabilirsiniz. Yolculuk planlarınız var ise daha dikkatli olmanız gerek. Perşembe, Cuma iş hayatına odaklı günler söz konusu.  Kariyer planlarınızda acele etmeyin. Artan sorumluluklar yanında, maddi kaygıların getirdiği stresler öne çıkabilir. Bu günlerde iş ilişkilerinde sakin ve ölçülü olmanızda yarar var. Ev ve aile hayatınız yanında, anne ile ilgili sorunlar sizi yakından etkileyebilir. Cumartesi 14:30 civarına dek günlük işler ve rutinleri tamamlamaya gayret edin. Daha sonra Ay İkizler burcunda yer alacak. Sosyal ilişkilerde canlılık başlıyor. Arkadaşlıklar, sosyal paylaşımlar açısından yaşanacak çok şey var. Aynı zamanda maddi konularda birtakım pazarlıklar ve konuşmalar gündeminizde daha fazla yer tutabilir. Pazar günü değişik sosyal ortamlarda bulunabilirsiniz Arkadaşların beklentilerine yönelik farklı keyifler yaratılabilir.

BAŞAK: Toprak-Değişken (24 Ağustos-22 Eylül)

Haftanın ilk günü Ortaklık ve ikili ilişkilerde yaşanabilecek iniş çıkışlar söz konusu. Güven duygunuzu sağlam tutmalısınız. Ortaklıkların getirdiği sorumluluklar, arkadaşlarla beraber hareket edilmesi gereken konulara yakından bakma gereği duyulabilir. Salı ve Çarşamba Ay Koç burcunda. Ortak paraların yönetimi, finansal anlaşmalarda yapılacak ortaklıklar öne çıkabilir. Başkalarından destek almak kolay olmayacak. Ortağın para kaynaklarında risk taşıyan gelişmelere dikkat etmelisiniz. Kendi kaynaklarınızı ve bütçenizi sağlamlaştırma çabası içinde olmalısınız. Perşembe ve Cuma, daha büyük beklentilerle hareket edeceksiniz. Yabancılarla olan bağlantılarınıza önem vermelisiniz. Kısa ya da uzun iş yolculukları, hayata bakışınızı etkileyen kişilerle bir araya gelme şansınız var. Cumartesi 14:30 civarı Ay İkizler burcunda olacak. İş hayatına ilişkin yeni planlar ve hareket öne çıkabilir. Ev ve aileye ait konular adına yaşanan aksaklıklara göz atabilirsiniz. Pazar günü değişik dinlenceler yaratmak, çocuklarla ilgili sorumluluklara göz atmak mümkün.

TERAZİ: Hava-Öncü (23 Eylül- 23 Ekim)

Haftanın ilk günü, iş ortamı ve günlük işlerde fedakarlık yapmanız gerekecek. Bir yandan da yaratıcı yanlarınızla ön planda olmayı başaracaksınız. Ev ve iş arasında denge kurmak önemli. Salı ve Çarşamba çok hızlı gelişmeler var. İlişkilerde ani kararlar vermekten kaçınmalısınız. İş hayatında ve ortaklıklarda destek almakta zorlanabilir, sorunlarla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Dışsal koşulları iyi yönetmelisiniz. Perşembe ve Cuma maddi açıdan sizi kaygılı kılan konular olsa da, yatırım planlarınıza yönelik destekler var. Emlak ve toprağa ait bir konuda beklediğiniz destekler öne çıkarken, acele karar vermeyin. Evde başlatılan konuların üzerinde durmalısınız. Cumartesi 14 30 civarında Ay ikizler burcunda olacak. Zihinsel açıdan canlandırıcı koşullar başlıyor. Entelektüel açıdan sizi yenileyen, zenginleştiren konulara yönelebilirsiniz. Aynı zamanda aşk ilişkilerinde sizi heveslendiren gelişmeler yaşanabilir. Yolculuklar açısından akıcı bir hafta sonu planlayabilirsiniz. Yaratıcı düşüncelerle çok şey yapabilirsiniz.

AKREP: Su-Sabit (24 Ekim-22 Kasım)

Haftanın ilk günü bazı streslerden uzaklaşmak için çaba gösterin. Biraz gevşemeli,  içinizden geldiği gibi davranmaya çalışmalısınız. Çocuklarınız için fedakarlık yapabilirsiniz. Sevgi ilişkilerinde ise yapıcı etkiler altındasınız. Ayrıca yaratıcı potansiyelinizi yenilemek, kendinizi mutlu edeceğiniz konular keşfetmek zor olmasa gerek. Salı ve Çarşamba süregelen işler ve çalışma ortamında yaşanan yenilenmeler ön planda olacak. İş temponuz yükseliyor. Ancak rutin işlerin sizi bağlaması sonucu, daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Bir yandan da çalıştığınız kişiler, ya da size hizmet edenlerle ilgili tatsızlıklara karşı hazır olmalısınız. Geri planda kalarak sağlığınızla ilgili konulara zaman ayırabilirsiniz. Perşembe ve Cuma günleri ortaklıklar alanında sizi sorumlu kılan gelişmeler söz konusu. Dışsal koşullar nedeni ile tek başına hareket etmek zorlaşabilir. Güven problemleri yaşanan ilişkilerde dikkatli ve sabırlı olunmalı. Aynı zamanda maddi manevi paylaşımların daha fazla sorgulanması yıpratıcı olabilir. Cumartesi 14: 30 civarı gündeminizde maddi konulara yer alacak. İş ortaklıklarının getireceği kaynaklar, eşle olan finansal konular üzerinde durmanız gerekebilir.  Pazar günü ise yakın çevre ile ziyaretler, kardeşlerle ilgili konuların getirdiği desteklerle kararlılık kazanacaksınız.

YAY: Ateş- Değişken (23 Kasım-21 Aralık)

Haftanın ilk günü yoğun bir gündeminiz var. Sizi evinizde bekleyen uğraşlar ve eldeki maddi kaynaklar konusunda yeni kararlar alabilirsiniz. Ailenizden destek alacağınız gelişmeler dikkat çekebilir. Salı ve Çarşamba sosyal hayatın getirdiği konular ve kendi istekleriniz öne çıkacak. Duygusal açıdan sizi heyecanlı kılan değişik temalarla ilgilenebilirsiniz. Hayatın keyifleri, kısa geziler yanında yaratıcı konularda çok şey yapılabilir. Aşk hayatınızda yaşanabilecek ani değişiklikler ise sizi şaşırtmamalı. Ortak çalışmaların aktif olduğu bu dönem yeni gruplar içinde yer alabilirsiniz. Aynı zamanda dost ve arkadaş çevrenizde yaşanabilecek gerginliklere dikkat edin. Gereksiz yere yapılan harcamalar riskli olabilir. Perşembe ve Cuma rutin işler yanında iş ortamında sizi kısıtlayan konulara odaklanabilirsiniz. Çalışma yöntemlerinizi yenilemek için şartları zorlamakta fayda var. Size hizmet edenlerin desteğini almakta zorlanabilirsiniz. Özellikle Cuma günü yeteneklerinizi kullanacağınız adımlar kazançlarınızı olumlu yönde etkileyebilir. Cumartesi saat 14 :30 civarı Ay İkizler burcunda olacak. Artık yakın ilişkiler ve arkadaşlıklar size hevesli zamanlar getirecek. Ancak, ortaklıklarda yeni önerilere çekinceli bir gözle bakmalısınız. Pazar ise son derece şanslı ve akıcı enerjiler var. Yalnız kalmayacak, sevdiklerinizle bira arada olacaksınız.      

OĞLAK: Toprak-Öncü ( 22 Aralık-20 Ocak)

Haftanın ilk günü yakın çevrenizle sıcak ve ılımlı ilişkiler içindesiniz. Özellikle kardeşler ve akrabalarla bir araya geleceğiniz ortamlar yaratabilirsiniz. Dil yeteneğinizi geliştirmek, eğitim konularında yeni trendler yakalamak sizi motive edebilir. Ortaklıklarla ilgili konuşmalar da önemli görünüyor. Salı ve Çarşamba, aile ve yakınlarla ilgili konular yanında, özel hayata dair gerginliklere dikkat etmelisiniz. Bu konuda yaşanacak ani gelişmeleri yönetmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle iş hayatında alınan sorumluluklar nedeni ile yakınlarla ilişkilerde zorunlu bir mesafe söz konusu olabilir. Perşembe ve Cuma günleri daha iyimser ve kişisel keyiflerin peşinde olacağınız söylenebilir. Ancak sosyal hayatın keyifleri sizi yanıltmasın. Zira ortaklaşa işler, grup çalışmaları açısından artan sorumluluklar devam edecek. Katı kuralların olduğu dernek ya da işle bağlantılı konular önceliğini koruyacak.  Gelecekle ilgili projelerin hızlandığı bu günlerde önemli kararlar alacaksınız. Cumartesi günü saat 14:30 civarı günlük koşturmacalar, planlanması gereken konular sizi huzursuz etmemeli. Pazar gününü ise biraz dinlenerek geçirmelisiniz.

KOVA: Hava- Sabit (21 Ocak-19 Şubat)

Haftanın ilk günü, para durumunuza ilişkin konulara odaklısınız. Çok daha net planlar yapmalısınız. Başkalarının sizi yanlış yönlendirme riskini göz ardı etmeyin. Daha fazla çalışarak, yaratıcı yeteneklerinizle kazanç kaynakları bulabilirsiniz. Bu günlerde çalışmalarınızda çok daha idealist olacaksınız. Salı ve Çarşamba, yeni düşünceler eğitim hayatınızda esin kaynağı olabilir. Bilgilerinizi başkalarıyla paylaşacağınız düşünsel konular ön plana çıkarken, yaratıcı fikirlerle başkalarını etkileyebilirsiniz. Ancak kısa ya da uzun yolculuklarda daha dikkatli olmaya çalışın. Perşembe ve Cuma, evde daha fazla vakit geçirmek için önemli nedenleriniz olacak. Ailenizle bira arada olmak yanında, toprağa ait değerleri gözden geçirmek ve kaynak arayışı içine girmek isteyebilirsiniz. Cumartesi günü saat 14:30 civarı Ay 5. Evinizde sizi karşılayacak. Aşk ilişkilerinde ve eğlence hayatında sizi mutlu eden gelişmelere yer açabilirsiniz. Canlı ortamlar, yaratıcı konularla mutlu olmanız çok kolay. Pazar günü ise sevdiğiniz kişiler, varsa çocuklarla ilgili eğlenceli paylaşımlar dinlendirici zamanlar getirebilir.

BALIK: Su-Değişken ( 20 Şubat- 20 Mart)

Haftanın ilk günü Ay burcunuzda sezgilerinize ve yaratıcılığınıza güvenebileceğinizi söylüyor. Ancak duygularınızla hareket etmekten, etki altında kalmaktan kaçınmalısınız. Sosyal ilişkilerin ve işle ilgili organizasyonların getirdiği sorumluluklar unutulmamalı. Salı ve Çarşamba Ay Koç burcunda size para durumunuza yönelik adımlar atma fırsatı getirebilir. Çalışma hayatınızda yaşanan yenilenmelere rağmen, riskli bir dönemde olduğunuzu bilerek hareket etmelisiniz. Nakit kaynaklarınızı, paraya ilişkin tutumunuzu gözden geçirerek, harcamalarda ölçülü olmaya çalışmalısınız. Ekonomik açıdan daha fazla mücadele içinde olacaksınız. Perşembe ve Cuma sakinlik içindesiniz. Yakın çevrenizde yaşanacak ziyaretler, çocukların eğitimine ait görüşmeler öne çıkabilir. Ancak iletişim ve zihinsel çalışmalar açısından artan sorumluluklar olabilir. Yine Cuma günü arkadaşlarla ilişkiler, işle ilgili sorumlulukları paylaşabileceğiniz fırsatlar var. Cumartesi 14:30 sonrası öncelikler değişecek. Evde yaşanan karmaşayı dikkate almalı, planlı olmalısınız. Yer değişikliği, güvenliğinize ilişkin konular sizi yorabilir. Özellikle Pazar günü sezgileriniz sizi yanıltabilir. Kafa karışıklığı yaratan gelişmeleri yönetmekte zorlanabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Güner Yönel

Ocak 2014, Moda