Gökyüzünde Bu hafta

  • 12 Ocak 2014

13 Ocak Pazartesi 

Haftanın ilk günü duygusal açıdan canlı zamanlar geçirebiliriz. Öğrenme merakımız, zihinsel çalışmalarda alınacak aktif roller gün boyunca devam edebilir. Eğitim hayatımıza ilişkin konular, yapılacak ortak faaliyetler içinde olabiliriz. Yaratıcı düşüncelerle çok şey yapabileceğimizi bilelim. Sosyal çevrede yaşanacak canlılık duygusal keyiflere dikkat çekebilir. İş hayatında alınan sorumluluklar ise unutulmamalı. Planlı olunması gereken işlere göz atmalıyız.

14 Ocak Salı

Ay Yengeç burcunda iken duygusal ihtiyaçlar, ailemiz ve yuvamızla ilgili temalar daha fazla gündeme gelebilir. Geçmişe ve anılara yönelik arayışlarımızın bize hüzün taşımasına izin vermeyelim. Sevdiklerimizle daha sıcak paylaşımlar içinde olmaya gayret edelim. Ancak hayatın getirdiği sorumluluklar ve duygusal taleplerimiz arasında denge sağlamaya çalışmalıyız.

15 Ocak Çarşamba

Duygusal açıdan daha iyimser beklentiler içinde olabiliriz. Bir yandan da domestik konularda yeni adımlar atmak, çeşitli değişiklikleri yapmak için hevesli olacağız.. Ancak duygusal açıdan öfkemizi kontrol etmekte zorlanacağımız zamanlar da yok değil.  Özellikle ilişkilerde gereksiz alınganlıklar göstermekten sakınmalıyız.

16 Ocak Perşembe

Perşembe sabah saatlerinde yaşanan Dolunay etkisi ile güne başlıyoruz. 1 Ocak’ta yaşanan Yeni ay ile başlatılan konuların sonuçları ile yüzleşeceğiz. İş ve özel hayata yönelik pek çok konuda ılımlı olmalı, uyum içinde kalmaya çalışmalıyız. Bizlere mücadele getiren gelişmeler hakkında harekete geçirici şartlar bulacağız. Uzun soluklu planların üzerinde ciddiyetle durma vakti. 15:30 civarına kadar sabırlı olmamız gerek. Daha sonra Ay Aslan burcunda yerini alıyor. Biraz olsun keyfimizi yerine getirecek zamanlar başlıyor. Dışadönük ve canlı olacağımız değişik uğraşlar hayatın yüklerinden kurtulmak için fırsat olabilir. Sanatsal çalışmalara ve keyiflere daha fazla yer verebiliriz. Harcamalar ve spekülatif konularda gereksiz riskler almamalıyız.

17 Ocak Cuma

Bizi heyecanlı kılan konular hayatınıza girebilir. Duygusal açıdan coşkulu ve yaratıcı olacağımız akıcı şartların keyfini çıkarmalıyız. Ancak mantık dışı ve akılcı olmayan düşüncelerden uzak kalalım. Zira zihinsel yaratıcılığın kullanılabileceği önemli çalışmalarda destekleyici etkiler var. Bizi heyecanlandıran ilginç fikirler üretebiliriz.  

18 Ocak Cumartesi

Gündelik planlarımız, sorumlu olduğumuz ailevi konular hafta sonu bizi esir alabilir. Ancak sosyal hayatın getirdiği canlılıktan uzak kalmayalım. Arkadaşlıklardan ve sosyal ortamlarda yerimiz hazır. Sevdiğimiz kişiler ve çocuklarımızla bir araya gelerek küçük keyifler yaratabiliriz. Akşam saatlerinde duygusal açıdan bizi kısıtlayan koşullar nedeni ile eldeki işler odaklanmak gerekebilir. 

19 Ocak Pazar

Ay Başak yolculuğu ile dikkatimiz çok farklı konulara yöneliyor. Sabah saatlerinde duygusal açıdan bizi huzursuz eden, belirsizlik yaratan konular dikkatimizi dağıtabilir. Bilinçaltı endişelerin bizi yanıltmasına izin vermemeliyiz. Sağlığımızla ilgili zayıflıklarımızı önemseyelim. İlerleyen saatlere kadar bizi yıpratan konularda pratik ve akılcı çözümler üretmeliyiz. Günlük rutinler, sağlık ve düzen sağlanması gereken işler öne çıkabilir.

Sevgilerimle

Güner Yönel

Aralık 2013, Moda