Gökyüzünde Bu Hafta

  • 24 Kasım 2013

25 Kasım Pazartesi

Saat 14:10’a kadar Ay boşlukta ve Aslan burcunda. Hemen arkasından Başak burcunda yerini alacak.  Şimdiden öğleden sonrası için hazırlık yapmalıyız. Ancak bizi dağıtan ve karmaşa getiren duyguların kurbanı olmayalım. Günlük işlerimizi organize etmek için yeni bir plana ihtiyacımız var. Yeni adımlar, üzerinde durulması gereken detaylar zaman alabilir. Gün içinde ilişkilere göz atmak, işbirliği içinde kalmak için çaba göstermeliyiz. Bu alanda daha fazla sorumluluk duygusu geliştirmemiz gerekebilir.

26 Kasım Salı

Bugün daha istikrarlı ilerleme şansımız var. Üzerinde çalışmamız gereken konulara odaklanmak zor olmayacak. Zihinsel açıdan bizi zorlayan düşüncelerden uzak durmakta fayda var. Konsantre olunması gerekli işlerin üstesinden gelebilme becerisine sahibiz. Hayatımıza vizyon ve cesaret getiren etkilere açık durmaktan vazgeçmeyelim.

27 Kasım Çarşamba

Bugün Ay başak burcunda iken daha titiz ve eleştirel olabiliriz. Duygularımızı paylaşmakta zorluklar yaşarken,  bir yandan da başkalarına destek olacağımız konulara odaklanmak gerekecek. Pratik yanlarımızla pek çok işin üstesinden gelebileceğimize inanalım. İş ve sağlık temalarında çözüm aranması gereken konulara odaklanma şansımız var. Saat 13: 43’den sonra sonuç alamayacağımız işlere girişmekten kaçınmalıyız.

28 Kasım Perşembe

Hafta ortası gündemimiz değişiyor. Kendimizi dışadönük hissedecek Ay terazi etkisi ile daha sosyal olmayı başaracağız. Kendi kişisel tercihlerimiz yanında, ortaklıklar ve işbirliği gerektiren konulara odaklanma gereği duyabiliriz. Ancak günün ilerleyen saatlerinde Uranüs/Venüs kontağı gerginliklere sahne olabilir. Daha akılcı olmamız gereken bu günlerde ani kararlar almaktan kaçınmalıyız.

29 Kasım Cuma

İçinde olduğumuz işbirlikleri, kişisel çıkarlarımız önem kazanıyor. Aynı zamanda ilişkilerimizden beklentilerimiz somut değerlere dayanmakta. Bu yüzden, bize çatışma getiren koşullara dayatmacı yaklaşmaktan kaçınmalı, esnek olmalıyız. Zira Saat: 13:13 ay boşlukta. Yeni bir adım atmaktan uzak duralım.

30 Kasım Cumartesi

Hafta sonu pek keyifli ve dışadönük olmayacağımız görünüyor. Ay akrep burcunda ve Ay’ın ışığı küçülmekte. İç huzurumuzu ve dengemizi korumak pek kolay değil. Kendimizi yıpratabilir, gereksiz kuşkularla tükenebiliriz. Bunun yerine, yalnızlığı tercih etmek bize daha iyi gelecektir. Manevi açıdan arınmak, kendi derinliklerimizle yüzleşmek isteyebiliriz. İçe dönme ve sezgilerin gücünü kullanma zamanı.

1 Aralık Pazar

Duygusal anlamda kendimizi kısıtlamaktan vazgeçelim. Zira Ay/Satürn etkisi ile yalnızlık duygusu bizi esir alabilir. Aynı zamanda ev ailevi konularda daha fazla sorumluluk altında olabiliriz. Saat 16:00’dan sonra sezgilerimiz bize güzel şeyler söyleyecek. Pek çok açıdan akıcı ilerleyecek zamanlara hazırlanalım. Sevdiklerimiz, ailemiz ve korumamız gereken pek çok şeyin farkına varabiliriz.

 

Güner Yönel

Kasım 2013, Moda