Gökyüzünde Bu Hafta

  • 29 Aralık 2013

astro                                                                          

 KOÇ:  Ateş-Öncü (21 Mart-20 Nisan)

Haftanın ilk iki günü heyecan ve coşku sizi sarıp sarmalıyor. Medya bağlantılı konular, beklediğiniz haberler moral kaynağı olabilir. Yabancılarla ilgili konular, eğitim temaları güne daha hızlı yön verecek. Sizi yenilik getiren konularla yakından ilgilenebilirsiniz. Ancak, yeni yıla bir gün kala da olsa, çalışma hayatınıza yönelik planlar içindesiniz. Artan sorumluluklar ve görevlere ciddiyetle yaklaşmak gerekiyor. Çarşamba, aileye ait konular, yeni sorumluluklara rağmen biraz dinlenmeye çalışın. Üstlerle güç mücadelesinden kaçının. Gün ortasından sonra Yeni ayla birlikte hızlı hareket edeceksiniz. Perşembe, kariyerle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Ancak ev ve aile hayatınız, ilişkilerinizde yaşanabilecek gerginliklere dikkat edin. Artan baskılara karşı sabırlı olmalısınız. Cuma, çalışmalarınızın görünür olacağı adımlar atılabilir, başkalarının dikkatini çekeceğiniz başarılara yönelebilirsiniz. Arkadaşlarla olan ortak aktiviteler, gelecekle ilgili parasal planlar ön planda olabilir. Beklediğiniz maddi destekler konusunda yeni anlaşmaların zeminini hazırlamalısınız. Cumartesi ise sosyal açıdan hareketli zamanlar var. Akşam saatlerinden sonra biraz akışta kalmalısınız. Gönülden yanında olacağınız, sosyal yardım içeren konulara yakınlık duyabilirsiniz. Ruhsal açıdan sizi besleyecek temalarla bir arada olmaya gayret edin. Pazar ise sezgilerinizi ve psişik yönlerinizi geliştirecek çalışmalar yapabilirsiniz.

BOĞA:  Toprak-Sabit (21 Nisan-20 Mayıs)

Haftanın ilk iki günü önceliğiniz maddi konularda risk almamak olmalı. Başkaları ile olan parasal paylaşımlar sizi huzursuz edebilir.  Bu günlerde yurt dışı bağlantılı konularınıza odaklanmakta fayda var. Çarşamba günü, işle ilgili seyahat planları, yakın ya da uzak akrabalarla ilgili konular sizi oyalayabilir. Ticari faaliyetlerin hızlandığı bu günlerde beklentilerde ölçülü olmalısınız. Hukuki konularda dikkati elden bırakmayın. Gün ortasından sonra Yeni ay sizi harekete geçiren fırsatlar getirecek. Perşembe, kariyere yönelik hazırlıkların öncesinde iş ortamında sizi zorlayan konuların ilerletilmesi kolay değil. Ortaklaşa yapılması gereken işler yük gibi gelse de siz, gönüllü olmaya çalışın. Ancak sağlığınızı korumaya gayret etmelisiniz. Kendinizi geliştireceğiniz fırsatlara adapte olmakta yarar var. Cuma, kariyerde göz önünde olacağınız, dikkat çekeceğiniz gelişmeler var. Hedeflerde tek başına yön bulmaktan çok, yeni ortaklıklara ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak bazı belirsizlikleri göz ardı etmeyin. Cumartesi, Pazar ise düşüncelerinizi paylaşacağınız, başkalarına destek olacağınız sosyal konular öne çıkıyor. Manevi açıdan sizi doyuran, sosyal sorumluluk projelerinde yer alabilirsiniz. Kardeşlerle bir araya gelmek, gelecekle ilgili ideallerinizi paylaşmak isteyeceksiniz.

İKİZLER:  Hava-Değişken (21 Mayıs-21 Haziran)

Haftanın ilk iki günü yakın ilişkilerde keyif söz konusu. Sosyal ilişkilerde süren gerginlikler  yerini  bağımsız hareket edeceğiniz ilişkilere bırakıyor. Hayata bakışınızı destekleyen farklı kişilerle akıcı paylaşımlar içinde olabilir, ortak çalışmalar yapabilirsiniz. Yaratıcı konular ve risk içeren eylemlere de yöneleceksiniz fakat, maddi açıdan sizi zorlayan harcamalara dikkat edin. Çarşamba tüm dikkatinizle finansal konulara öncelik verebilirsiniz. Ancak, vergi, borsa ve kurumsal finans konularında özenli olun. En önemlisi paylaşılan kaynaklara yönelik beklentilerinize odaklanabilirsiniz. Bir yandan da yeni sorumluluklar sizi bağlıyor olacak. Ortak kaynaklarda yaşanacak mücadele kriz yaratabilir. Çarşamba gün ortasından sonra yaşanacak Yeni ay eşliğinde adımlarınız hızlanıyor.  Perşembe akşam saatleri duygusal açıdan sizi kısıtlayan konularda biraz olsun rahatlayacaksınız. Medya, yayıncılık ve yüksek eğitimle ilgili planlar size yeni fikirler verecek. Yurt dışı işler aynı zamanda para kazançlara yönelik adımlar atabileceğinizi gösteriyor. Cuma akşamı ve Cumartesi ise yeni planlar, konferanslar ve hayat görüşünüzü etkileyecek girişimler için uygun bir gün. Seyahatler yapılabilir. Haftanın son günü, biraz akışta kalmalı, kariyere yönelik gelirlerin planlaması için yeni projeler üzerinde durmaya çalışmalısınız.

YENGEÇ:   Su-Öncü (22 Haziran-22 Temmuz)

Haftanın ilk iki günü, hizmet temalarında son derece heveslisiniz. Tüm işlerinizi hızlı biçimde ilerleyebilir. Risk alabilen çalışma arkadaşlarınızı idare etmekte ise becerikli ve sağduyulu davranacaksınız. Sağlıkla ilgili göstergelerin sizi koruduğu söylenebilir. Ancak ev ve iş hayatı birbirine geçmiş olabilir. Dengeyi korumaya çalışın. Çarşamba, dışsal koşullar sizi bir miktar kısıtlayacaktır. Ortaklaşa işlerde aşırı beklenti içinde olsanız bile, pek destek beklemeyin. Yeni anlaşmaların öncesi kendi çıkarlarınıza yönelik planlar yapmaya çalışmalısınız. Evlilik ve iş hayatına yansıyan sorumluluklar arasında bocalamak yorucu olacaktır. Manipulasyona açık zamanlar var. Gün ortasından sonra yaşanacak Yeni ay ile konular netlik kazanıyor. Yeni ortak adımlar atılabilir. Perşembe, işbirliklerinden olumlu sonuçlar alınabilir. Cuma, duygusal yakın paylaşımlarda yaşanan mesafe ya da sorunlar sizi üzmesin. Tutkular kısıtlanabilir. Ortak finansal paylaşımlar, eşin maddi durumunda yaşanan değişime uyum göstermelisiniz. Cumartesi akşam saatleri ve Pazar, huzur ve dinginliği uzaklarda arayacaksınız. Sizi büyüleyen kişiler, öğretiler, sosyal açıdan besleyen konular hayatınıza girebilir. Aynı zamanda işle ilgili eğitim temaları, kurslar öne çıkabilir.

ASLAN:  Ateş-Sabit (23 Temmuz-23 Ağustos)

Haftanın ilk iki günü keyifler ve dışa dönük uğraşlar sizi mutlu edecek. Uzaklardan gelen haberlerle planlarınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Zihinsel çalışmalarda daha aktif olacak, sunumlar, tanıtımları öne çıkabilir. Bilgilerinizi ve görüşlerinizi başkalarına sunabileceğiniz aktif zamanları değerlendirin. Blog, tanıtım ve iletişim konuları destek alacağınız fırsatlar getirebilir. İç dünyanızda gezindiğiniz bu dönem, yanlış fikirlere kapılmayın. Özellikle spekülatif konularda sizi risk almaya iten gereksiz adımlardan sakının. Tam aksi yaratıcı konularda çok özgün çalışmalar yapılabilir. Çarşamba ve Perşembe en yoğun günleriniz. İşte kriz yaratan konulara daha kontrollü yaklaşın. Çarşamba gün ortasından sonra yaşanacak Yeni ay ile adımlarınız hızlanıyor. Ancak yeni yıl ertesi sizi bekleyen iki şey var. Tempo ve değişime zorlayan şartlar. Çalışma hayatınızda yeni oluşumlara yer açmaya gayret edin. Egonuzu test eden iş ilişkileri, sizi zorlayan organize konular sağlığınızla ilgili sorunları tetikleyebilir. Servis vermek ve satışla ilgili konular işin içinde ise bu dönemde başkalarından destek görmeniz kolay olmayacak. Enerjinizi tüketen yardım organizasyonları ve arkadaşlarla ilişkileriniz bu dönem sizi zorlayabilir. Perşembe akşam saatlerinden sonra dışa dönük duygular ve bireysel açıdan size renk katan yakın arkadaşlıklar söz konusu. Yaratıcı kişiler ve yakın ilişkiler keyif getirecek. Cuma günü egonuzu geri planda tutmalı, ilişkiler ve evlilik temalarına, sorumluluklara göz atmalısınız. Hafta sonunda duygusal yakın ilişkiler ve ortaklaşa finans konuları sizi endişelendirebilir. Şartları kontrol etmek istediğinizde elde olmayan nedenlerle karşılaşabilirsiniz. Derin ihtiyaçlarınıza yönelmeli, akışta kalmalısınız.

BAŞAK: Toprak-Değişken (24 Ağustos-23 Eylül)

Haftanın ilk iki günü, eve ait konular nedeni ile günlük hayatınız biraz telaşlı biraz da endişeli geçebilir. Ancak yerleşimle ilgili konularda istediğiniz yönde hareket edecek, aile bireylerinden destek alabileceksiniz. Arkadaşlarla değişik organizasyonlar düzenleyebilir, onları evinizde ağırlayabilirsiniz. Yetenekleriniz üzerinden elde edilecek kazançlar olsa bile, harcamalar ve beklenmedik para çıkışları söz konusu. Çarşamba ve Perşembe, arkadaşlarla ortak hedefler belirlerken, işe ait konular gündemde olacak. Çarşamba gün ortasından sonra yaşanacak Yeni ay size hız kazandıracak. Organizasyonlar yapmak için harekete geçirici etkiler var. Biraz sabırlı olduğunuzda, üzerinde çalıştığınız yaratıcı bir iş projesi hızlanabilir. Çocuklarınızla yakından ilgilenmeye de özen gösterin. Duygusal ilişkiler ve aşk hayatı adına çok fazla tatmin edici şartlar altında değilsiniz bu günlerde. Daha kontrollü ve programlı olmanız gereken işle ilgili çalışmalar, kariyerle ilgili konular size yeni sorumluluklar getirebilir.  Cuma, Cumartesi sağlıkla ilgili konular ve düzenlenmesi gereken işler öne çıkıyor. Çalışma stilinizi yenilemek adına akıcı şartlar olacak. Daha sistemli olmalı, işle ilgili gönüllü çalışmalara yer açmalısınız. Cumartesi akşam saatlerinden sonra gündeminize ilişkiler girecek. Haftanın son günü sevdikleriniz ve arkadaşlarınızla yakından ilgilenmek, evlilik hayatınızla ilgili biraz fedakarlık yapma zamanı. Yalnız olanlarınız adına arkadaşlık temeline dayanan romantik bir ilişki gündeme gelebilir.

TERAZİ: Hava-Öncü (24 Eylül- 23 Ekim)

Haftanın ilk iki günü,  yakın çevrede yaşanan hareketli koşullar sizi canlı tutacak. Eğitim ve yazışmalara oldukça canlı ve verimli zamanlar geçireceğiniz söylenebilir. İletişim ve araştırma içinde olacağınız bu günlerde işle ilgili planlarınızı hızlandırabilirsiniz. İlişkilerde devam eden gerginliklere rağmen yapacak çok işiniz var. Kardeşlerle ilişkilere de yer açabilirsiniz. Çarşamba ve Perşembe akşamına kadar sizi sıkıştıran ailevi konular stres altında olacağınızı gösteriyor. Sorumluluklar artabilir. Daha fazla evde bulunmak zorunda kalabilirsiniz. Aile büyükleri, babaya ait konuların getirdiği sorunlar artabilir. Çarşamba yaşanacak Yeni ay ile gün ortasından sonra yerleşimle ilgili kararlarınızı uygulamak için harekete geçeceksiniz. İş ve ev arasında bazı mücadeleler devam edecektir. Biraz soğukkanlı olmaya çalışın. Perşembe akşam saatlerinden sonra dışa dönük, hevesli olacağınız aktivitelerle ilgilenebilirsiniz. İşle ilgili konularda daha yaratıcı olacağınız seçimler yapabilirsiniz. Çocuklarla duygusal bağlarınıza da göz atma vakti. Cuma, Cumartesi   sosyal ve canlı olacaksınız. Kişisel kazançların getirdiği akıcılık güzel ama, keyiflere yapılacak harcamaları abartabilirsiniz. Aşk ilişkileri olanlar için heyecan yaratan etkiler yaşanabilir. Cumartesi akşam saatlerinde Ay Balık yolculuğu sizi biraz dağıtabilir. Sağlığınıza dikkat edin. Hafta sonu yorgunlukları atacağınız dinlenceler yaratmalı, sağlığınızla ilgili konularda tedbirli olmalısınız. Pazar ise günlük işlerin üstesinden gelmekte zorlanmayacaksınız. Yine de akışta kalmaya özen gösterin.

AKREP: Su-Sabit (24 Ekim-22 Kasım)

Haftanın ilk iki günü, iyimserliğin getirdiği aşırı harcamaları abartmayın. Zira kontrol edilemeyen giderleri yeni yıl heyecanı ile görme şansınız olmayabilir. Yine de sahip olduğunuz kaynakları geliştirmek ve genişletmek konusunda risk almadan ilerleme şansınız bulunuyor. Çarşamba, Perşembe yakın çevreye odaklı konular hayatınıza girecek. Özellikle Çarşamba gün ortasından sonra yaşanacak Yeni ay ile önünüzü daha iyi göreceksiniz. Kardeşlerle ilişkilerde yaşanan sorunların çözümüne yönelik adımlar atabilirsiniz. Ancak kural getiren yanlarınızı esnetmeye çalışın. Aynı zamanda zihinsel açıdan konsantre olmanız gereken iş görüşmeleri, konuşmalar gündeminizde önemli bir yer tutabilir. Başkalarını ikna edeceğiniz konularda başarılı olabilirsiniz. Ancak aşırı baskın olmaktan kaçının. Sorumluluklarınız, kısa yolculuklar da işin içinde olacaktır. Perşembe akşam saatlerinden sonra ailenizle ilgili konular içindesiniz. Cuma ve Cumartesi evde ilgilenmeniz gereken işler yorucu olabilir. Yer değişimi, evde başlayan bakım onarım işleri sizi kısıtlayabilir. Cumartesi akşamı keyiflere yönelme şansınız var. Çocuklarınızla hafta sonu planları yapabilir, duygusal paylaşımlarınıza yer açabilirsiniz. Pazar günü tamamen kendi istekleriniz, aşk hayatınız, biraz da sizi dinlendirecek konularla ilgilenebilirsiniz.

YAY: Ateş- Değişken (23 Kasım-21 Aralık)

Haftanın ilk iki günü, harekete geçirici şartlarla dolusunuz. Sizi mutlu eden aşk hayatı yanında, yenilikleri akıcı bir şekilde hayatınıza alacağınız fırsatlar bulabilirsiniz. Ancak giderlerinizi kontrol etmeye özellikle itina edin. Özellikle işten gelecek kaynaklar için artan bir mücadele içindesiniz. Domestik konularda sizi zorlayan etkiler de söz konusu olabilir. Dağılmamaya çalışın. Çarşamba ve Perşembe maddi konularda önemli girişimlerin öne çıkması ile gündeminiz değişecek. Büyük ölçüde sizi etkileyecek adımlar, parasal konularda yapılacak anlaşmalar üzerinde duracaksınız. Özellikle Çarşamba gün ortasında yaşanacak Yeni ay eşliğinde harekete geçebilirsiniz. Ancak beklentilerde ölçülü olun. Henüz alacaklara yönelik bir ilerleme için erken. İş hayatında gizli kalmış konular maddi durumunuzu etkileyebilir. Cuma, Cumartesi, yakın çevrenizle ilişkilerde özgürlük hakim olacak. Dostça bir yaklaşım içinde kalmak önem kazanacak. Medya içerikli konularla yakından ilgilenirken, daha fazla okuma imkanı bulabilirsiniz. Aynı zamanda ortaklıkların maddi yanına yönelik konuşmalar sizi bağlayabilir. Sosyal çalışmaların getirdiği sorumluluklarda artış olabilir. Arkadaşlık ilişkilerinde yaşanan rekabetin yerini akıcı şartlar alırken, aşk ilişkilerinde ani olaylara dikkat edin. Pazar günü duygusal açıdan sizi kısıtlayan aileye yönelik fedakarlıklar söz konusu. Yerleşim ya da güvenlikle ilgili konulara öncelik verme zamanı. Ev atmosferinde bulanıklık öne çıkabilir. Yeni ay ile başlayan maddi girişimlere göz atmaya çalışmalı, kaynakların daha bilinçli yönetilmesi adına değişik fırsatları değerlendirmeye özen göstermelisiniz.                                       

OĞLAK: Toprak-Öncü ( 22 Aralık-20 Ocak)

Haftanın ilk iki günü, kendi iç dünyanızda geziniyorsunuz. Aşırı düzensizlik ve kuralsızlık sizi huzursuz edebilir. Hırsınızı kontrol etmeli, riskli adımlardan kaçınmalısınız. Bugünlerde sizi bağlayan pek çok konu ön planda iken dikkatiniz dağılmamalı. Salı akşam saatlerinde Ay burcunuzda yerini alacak. Biraz olsun sizi kısıtlayan konularda ısrarcı olmaktan kaçının. Duygusal keyiflerden uzak olmak size huzursuz etse de, Çarşamba gün ortasına kadar sabırlı olun. Zira Yeni ay öncesi harekete geçmekte zorlanabilirsiniz. Sonrasında ise direk sizinle ilgili konular, kişisel adımlar ve önemli başlangıçlar söz konusu. Ancak, iş hayatına yönelik kararların hemen sonuçlanmasını beklemeyin. Kariyer hayatınızda yaşanan mücadele sizi zorlayabilir, çatışmalara zemin hazırlayabilir. Cuma, Cumartesi, iş ve para durumunuza yönelik akıllıca kararlar alınabilir. İşbirliği içinde olmanız gereken ortaklıklar öne çıkabilir. Kazanç sisteminizi ve bütçenizi yenileyecek destekleyici şartlar bulabilirsiniz. Cumartesi akşam saatlerinden sonra ve Pazar kardeşlerle, yakın çevre ile ilişkilerde fedakarlık zamanı. Esneklik içinde olmalı, evlilik ya da yakın ilişkilerde yapıcı bir noktada durmalısınız. Güç mücadelesini bir kenara bırakmalısınız. Başkalarının düşüncelerinden etkileneceğiniz bu günlerde objektif olmakta yarar var.

KOVA: Hava- Sabit (21 Ocak-19 Şubat)

Haftanın ilk iki günü, sizi kısıtlayan koşullara rağmen iyimser ve coşkulu olabilirsiniz. Hayata bakışınız, din ve felsefi konular, arkadaşlıklar açısından canlı zamanlar yaşanabilir. Sosyal konularda daha duyarlı olacağınız, etik konulara yönelmeniz mümkün. Yardım kuruluşları ve ortak çalışmalar size sorumluluk getirebilir. Çarşamba, Perşembe sizi sınırlayan konular ağırlığını hissettirecek. İşle ilgili adımlarınızı dikkatli atın. Özellikle Çarşamba gün ortasına kadar iç dünyanıza ilişkin yetersizlik duygusu hakim olacaktır. Gün ortasında yaşanacak Yeni ay ile başkalarına destek olacağınız konularda fedakarlıklar öne çıkacak. Ancak Perşembe akşamına kadar elde olmayan nedenler sizinle. Gizli kapaklı işler nedeni ile zor durumda kalabilirsiniz. Özellikle sağlığınıza yönelik endişeler artabilir. Akşam saatlerinden sonra biraz olsun dışa dönük günler başlıyor. Kişisel özgürlüğünüz, gruplar ve sosyal konular size iyimserlik getirecek. Cuma ise, son derece yaratıcı eylemler içinde yer alabilirsiniz. İletişim, zihinsel konular, medya bağlantılı işler size heyecan getiren gelişmeler taşıyabilir. Düşüncelerinizi başkalarıyla paylaşacağınız konuşmalar ön planda olabilir. Cumartesi ise, ailevi konular ya da işe ait gelişmeler duygusal açıdan streslere işaret ediyor. Kontrol edilemeyen konularda sabırlı olmalısınız. Pazar, maddi durumunuza ilişkin sorunlara dikkat edin. Harcama alışkanlıklarınızı gözden geçirmelisiniz. İş hayatına yönelik planlar, hafta başı harekete geçeceğiniz konuları tasarlama şansınız olacak.

BALIK: Su-Değişken ( 20 Şubat- 20 Mart)

Haftanın ilk iki günü, dışa dönük etkiler söz konusu. Kariyerde daha büyük beklentiler içinde olabilirsiniz. Ancak kararların hayata geçebileceği şartları beklemeniz gerek. Yaratıcı yanlarınızı, donanımlarınızı kullanarak çok şey yapabilirsiniz. Toplumu saran çalışmalarla verimli olmaya çalışmalısınız. Çarşamba günü sizi sıkıştıran şartları zorlamayın. Gün ortasından yaşanacak Yeni ay size önemli adımlar atma şansı verecek. İş hayatının getirdiği sorumluluklar yanında, parasal desteklerde sizi tatmin etmese de yeni açılımlar olabilir. Arkadaş çevreniz ve sosyal olanakların yenileneceği koşulları dikkatle izleyin.  Bulunduğunuz gruplarda önemli değişiklikler yaşanabilir. Gelecekle ilgili planlarda istikrarlı kararlar alınabilir. Yabancıların içinde olduğu yeni işbirlikleri de gündeme gelebilir. Perşembe akşamına kadar, ortak organizasyonlar, başkalarına destek olmanız gereken uğraşlar yoğunlaşacaktır. Aşk hayatını bu günlerde ihmal edebilirsiniz. Cuma ve Cumartesi akşam saatlerine kadar iç dünyanıza dönük olacaksınız. Huzur arayışı, biraz da yalnızlık sizi dinlendirebilir. Dış etkilerin getirdiği hassasiyet karşısında dirençli olmaya çalışın. Hüzünden uzak durun. Haftanın son günü Ay burcunuzda yerini alarak size keyif ve neşe getirecek. Çekiciliğinizle ilgi odağı olabilirsiniz. Özellikle ara verdiğiniz aşk ilişkileri, sevdiklerinizle bir orada olmak sizi mutlu etmeye yetecektir.

Sevgilerimle,

Güner Yönel

Aralık 2013, Moda