Gökyüzünde Bu Hafta

  • 23 Mart 2014
Gökyüzünde Bu Hafta

24 Mart Pazartesi

Oğlak burcunda bulunan Ay ciddi planlar yapabileceğimizi gösteriyor. Bugün bize sorumluluk getiren konulara odaklanma zamanı. Dayanıklı ve disiplinli davranarak pek çok işin üstesinden gelme başarısı göstereceğiz. Duygusal keyiflerden uzaklaşarak çevremize sınırlar çizmemiz de söz konusu. Dikkatimizi iş hayatına yönelik yeni düzenlemelere vermeli, eksiklerimizi gözden geçirmek adına temkinli kararlar almaya çalışmalıyız. Gün ortasında duygusal gerginlikler yanında, geçmişten gelen alışkanlıklarımız bizi engelleyebilir.

25 Mart Salı

14:35 itibari ile kadar Ay boşlukta. Tamamlanması gereken konuların üzerinde durmakta yarar var.  Zaman ayırmadığımız ve ihmal ettiğimiz işlerin bitirilmesi adına yeterince vaktimiz olacak. İş hayatının getirdiği sorumluluklar nedeni ile ailemizle ilgili ertelediğimiz konulara göz atabiliriz. Aynı zamanda Venüs/Satürn etkisi altına giriyoruz. İlişkilerde sorunlar ve mesafe öne çıkabilir. Şimdiden olası gelişmeleri sağduyulu ve esnek yaklaşmanın yollarını aramalıyız.

26 Mart Çarşamba

Ay Kova yolculuğu ile kurallar ve kısıtlayıcı şartlardan sıyrılıyoruz. Özellikle duygusal açıdan kendimizi özgür ve rahat hissedeceğimiz seçimler yapabiliriz. İlişkilere ise soğukkanlı yaklaşmak gerekebilir. Gereksiz çatışmalara sürükleneceğimiz bu günlerde esneklik önem kazanıyor. Arkadaşlıklar ve toplumsal konular harekete geçirici fırsatlar getirebilir. Kendimizi daha özgün biçimde ortaya koyabileceğimiz çalışmalara yönelebiliriz. Beklenen Jüpiter/Merkür etkisi düşünülen pazarlıklar ve anlaşmalarda planlarımızı akıcı ilerleteceğimiz şartları oluşturmakta. Dikkatimizden kaçan konuları daha net görebiliriz. Eğitim faaliyetleri açısından verimli bir gün olabilir.

27 Mart Perşembe

15:14’ den itibaren Ay boşlukta olacak. Ay Kova’da yerini korurken gruplar ve sosyal konularda hızlı ilerlemeye çalışmalıyız. Yenilikler, keyif veren farklı konularla bir arada olabiliriz. Dostluklar ve ilişkiler sürerken entelektüel becerilerimizi başkalarına aktarma fırsatı bulabiliriz. Orijinal ve yaratıcı yanlarımızla başkalarının dikkatini çekme şansını unutmayalım. Bugün ilişkilerde yaşanan testler ve mesafeler biraz olsun aşılabilir. Mutluluk arayışımız yanında sevgimizi iletebilme çabası içinde olmaya gayret edelim. Duygularımızı dostça ifade etmeye gönüllü olmalıyız.

28 Mart Cuma

Geç saatlere kadar Ay boşlukta olacak. Ay Balık burcunda iken günü dinlenerek geçirmek, sorumlulukları biraz yavaşlatmak gerekebilir. Spiritüel konulara yer açmak, meditasyon yapmak için olumlu şartlar var. Duygularımızdan ve gerçeklerden kaçma eğilimi içinde olmak ise bizi yanlış kararlara götürebilir. Hayal dünyasından uzaklaşmalı yaratıcı yanlarımıza güvenmeliyiz. Zira bilinçaltı oyunlar nedeni ile yanlış seçimler yapabiliriz. Fedakarlık yapılması gereken konularda sınırlarımızı korumamız gerek. Akşam saatlerinden sonra sezgilerimize güvenmeli, karmaşa yaratan konulara daha bilinçli yaklaşmalıyız.

29 Mart Cumartesi

15:45’den itibaren Ay boşlukta olacak. Üzerine çalışılan konular, ortak bir hedefe odaklanarak yapılacak eylemler üzerinde durulabilir. Başkalarının duygularına dokunmak manevi açıdan tatmin kaynağı olacaktır. Ancak hassasiyet gösterilmesi gereken temalar karşısında kendimizi korumaya özen gösterelim. Gün içinde belirsizliğin artması ile kendimizi yetersizlik içinde bulabiliriz.

30 Mart Pazar

Ay Koç burcunda bize hareketli ve enerjik olacağımız bir güne hazırlıyor. Ancak rekabet gerektiren ve risk içeren adımlardan kaçınmalıyız. Yeni ay öncesi hazırlıklarımızı yaparken, ani kararlardan uzak durulmalı. Zira insiyatifi ele alacağımız konular ve başlangıçların öncesinde huzursuzluk ve engellenmiş duygusu hakim. Haftanın son günü bizi bağlayan konulardan özgür hareket etmekte yarar var. Güneş/Uranüs etkisi yaklaşırken, sıra dışı ve yaratıcı yönlerimizi yenden keşfedeceğimiz planlara yönelebiliriz. Yaşanacak Yeniay’ın ardından hafta başında bizi bekleyen çeşitli sürprizler, beklenmedik ani gelişmeler hız kazanacak.

 

Sevgilerimle

Güner Yönel

Mart 2014, Moda

Web:www.guneryonel.com