Gökyüzünde Bu Hafta 20/27 Ocak

  • 19 Ocak 2014
Gökyüzünde Bu Hafta 20/27 Ocak

 

20 OCAK Pazartesi

Haftanın ilk günü önemli işlerimiz üzerinde durmaya çalışmalıyız. Başlattığımız konularda mükemmeli aramak, işe yarar sonuçlar almak yönünde adımlar atılabilir. Başkalarına yararlı olacağımız çalışmalar ve etkinliklere gereken önemi vermeliyiz. Ayrıca ilişkilerde destekleyici etkiler altında olduğumuzu bilmeliyiz. Kişisel kontrolümüzü kullanabilecek gücümüz olacak. Özellikle düzen sağlamamız gereken işlere yer açmak için destekleyici etkiler var.

21 OCAK Salı

Ay Başak yolculuğu bize yeni sorumluluklar ve tertipli olmamız gereken uğraşlar getirmekte. Eldeki işlerin önemine göre tanzim etmek gerekecek. Harekete geçemediğimiz konularda aceleci olmayalım. Saat 15:00 civarı Ay Terazi burcunda yerini alacak. Güvenli ve dengeli biçimde harekete geçebiliriz. Ancak aşırı tembellikten kaçınmalıyız. Daha dışadönük ve sosyal olacağımız zamanlara hazırlık yapabiliriz. Bize zevk ve keyif getiren konularla ilgilenmek için gereken motivasyonumuz var. Fakat ilişkilerde süregelen çatışmaları körükleyecek davranışlardan uzak durmalıyız. Sağduyulu olmaya ihtiyacımız olacak.

22 OCAK Çarşamba

Konsantrasyonumuzu yüksek tutmamız gereken çalışmalar,  grup aktiviteleri bize yeni sorumluluklar getirebilir. Aşırı inat ve sabit fikirli olmaktan kaçındığımızda, fikirlerimizi paylaşabileceğimiz imkanlar yaratabiliriz. Üzerinde çalışmamız gereken entelektüel konularda akıcı sonuçlar alınabilir. Ancak ilişkilerde duygusal açıdan istikrarı korumak kolay olmayacak.  Duygusal özgürlük ihtiyacımız beklenmedik çıkışlara yol açabilir.

23 OCAK Perşembe

Günü sakin, huzurlu ve uyum içinde kalarak geçirmeye çalışmalıyız. Ay Terazi yolculuğu ilişkilerde diplomasi ve uzlaşma gerektiren gelişmelere dikkat çekiyor. Ancak, bunu yaparken kendi haklarımızı da unutmamalıyız. Duygu ve düşüncelerimizi güvenle ortaya koyabileceğimiz aktiviteler sürecektir. Eldeki işlere yönelik planlar yapabilir,  kişisel keyifler yönelik arayışlarımızı sürdürebiliriz.

24 OCAK Cuma

Pek çok açıdan derinlik arayacağımız, güçlü arzularla hareket edeceğimiz söylenebilir. Ancak duygusal güvence ihtiyacımızı ölçülü tutmalı, başkalarını ve kendimizi yıpratmaktan kaçınmalıyız. İlişkilerde gizleyici yanların esnetilmesi, objektif olunması gereken bu dönem aşırı uçlarda gezmeyelim. İyileştirici yanlarımızı geliştirmek, ilham alabileceğimiz konulara yakınlaşarak günü dinlendirici geçirmemizi sağlayabilir. Sosyal açıdan canlı şartlar bulabilir, başkalarının düşüncelerinden etkileneceğimiz konulara odaklanabiliriz.  Akşam saatlerinde daha koruyucu ve besleyici duygular kazanıyoruz. Sezgilerimiz bize çok şey söyleyecek.

25 OCAK Cumartesi

Bugün her açıdan stres altında olabiliriz. Duygusal açıdan kendimizi baskı altına alabileceğimiz gibi, yalnızlık içinde bulabiliriz. Bir yandan da harekete geçmekte zorlanacağımız konularda ve kararlarda ısrarcı olmamamız gerekiyor. Biraz arınmak, içe dönmek veya aileye ait konulara odaklanmak yerinde olacak.

26 OCAK Pazar

Günün ilk yarısı biraz karmaşa ve belirsizlik bizi huzursuz edebilir. Ancak Ay Yay yolculuğu ile üzerimizdeki streslerden uzaklaşma şansımız var.  Neşeli ve eğlenceli zamanlar planlarken, hayatın olumlu yanlarına göz atmak zor olmayacak. Pek çok konuda kendimizi ifade edebilir, özgür hareket etmenin keyfine varabiliriz. Bizi harekete geçiren yeni ve heyecanlı konulara olan ilgimiz artacaktır.

 

Güner Yönel

OCAK 2014, Moda