Gökyüzünde Bu Hafta 17/23 Mart

  • 16 Mart 2014
Gökyüzünde Bu Hafta 17/23 Mart

17 Mart Pazartesi

Pazar günü yaşanan Dolunay etkileri sürse de akıl ve duygu arasında kalmanın getirdiği gerginlikleri aşıyoruz. Ay Terazi burcunda yerini alırken duygusal anlamda samimi ve duyarlı yanlarımızı öne çıkarma şansımız var. Ortaklıklar ve işbirliği gerektiren konularda ise objektif yanlarımızı kullanmalı, gereksiz gerginliklere kapılmamalıyız. Ay /Uranüs kontağı ani heyecanlar, ilişkilerde beklenmedik sonuçlar getirebilir. Bir yandan da sıra dışı konular ve ortamlar bizi yeterince hareketli kılacaktır.  Gerek sosyal, gerekse ikili ilişkilerde sevgimizi iletebilmek, keyif almak için hoş bir atmosfer yaratma becerisi gösterebiliriz. Yaratıcı konularda da destekleyici ve geliştirici yenilikler yapılabilir.   

18 Mart Salı

Merkür Balık burcunda yolculuğuna başladı. İletişim alanında rasyonel olmakta zorlanabilir, gerçeklerden uzaklaşabiliriz. Sezgilerimizi kullanırken, kolay etki altında kalabileceğimizi göz ardı etmeyelim. Hayal gücümüzü harekete geçiren konulara ilgi duyabiliriz. Ay Terazi yolculuğu ise sürüyor.. Harekete geçmek ve karar almak istediğimiz konularda bizi işbirliğine ve taviz vermeye zorlayan konuları dikkate almalıyız. Özellikle ilerleyen saatlerde kışkırtılmaya açık olabiliriz. Dayanıklılığımızı test eden durumları sakin karşılamamız gerekecek.

19 Mart Çarşamba

Saat 11:14’e kadar Ay boşlukta olacak. Üzerinde çalıştığımız işleri bitirmeye gayret etmeliyiz. Harekete geçmek istediğimiz yeni konularda temkinli ilerlemeliyiz. Enerjimizde yaşanan düşüş ve beklemeler yıpratıcı olabilir. Daha sonra Ay Akrep burcunda yerini alıyor. Artık sezgilerimizi doğru kullanabileceğimiz, araştırma gerektiren eylemlerde yol alabiliriz. Ancak duygularımızın yoğunluğu bizi şüpheci ve takıntılı bir noktaya taşımamalı. Aşırı inat ve yıkıcı yanlarımız ortaya çıkabilir. Bastırılan dürtüler, kinayeli ifadelerle başkalarını kolay manipule edebiliriz.

20 Mart Perşembe

Depresif ve melankolik duygulardan uzaklaşıyoruz. Derin ve kurcalayıcı yanlarımızı yumuşatan etkilerle daha yapıcı bir gün geçirebiliriz. Korucu yanlarımızı başkalarına sunmamız için güzel koşullar altındayız. Güçlü ve iyileştirici etkilerle başkalarına destek olabilir, arınabileceğimiz temalara daha fazla yer açabiliriz. Duygusal açıdan da kendimizi güçlü hissedeceğimiz, başkalarını etkileyeceğimiz fırsatlar söz konusu. Akşam saatlerinden sonra yaşanacak Ay/Satürn birleşmesi bizleri anne ile ilgili konularda test edecek. Belki de yalnızlık duygusu ile baş etmemiz gereken zamanlar içinde olacağız. Güneş Koç burcunda yerini aldığında yeni adımlar atmak için hevesli olacağımız bir ay başlıyor. Bu yaparken tek başına değil başkaları ile ortak hareket edebilme bilinci içinde olmaya çalışalım.

21 Mart Cuma

Saat 17:40 civarına kadar Ay boşlukta olacak. Gün içinde kendi içimizde yolculuk yaparak, dinginlik sağlamaya çalışabiliriz. Daha sonra Ay Yay burcuna geçiş yaparak bizi duygusal açıdan dışa dönük etkilerle buluşturacak. Yaratıcı kapasitemiz ve cesaretimiz artıyor. Coşkulu ve sabırsız davranışlar tatmin kaynağı olabilir. Duygusal açıdan bizi etkileyen karmaşık durumlar karşısında iyimserliğimizi korumalıyız.

22 Mart Cumartesi

Ay Yay etkisi sürerken, bize yenilikler ve farklı arayışlar peşinde olacağımızı gösteriyor. Hoşgörülü yanlarımızla hayatın farklı yanlarını yaşamaya açığız. Hafta sonuna yönelik planlarımız arasına kısa geziler, yeni deneyimler edineceğimiz konular ve yabancı kültürlerle ilgili temalar alabiliriz. Merkür/Neptün birlikteliği ilham alabileceğimiz konuların öne çıkacağını gösteriyor. Ancak, zihinsel açıdan konsantre olmakta zorlanabiliriz. Pazarlık gerektiren konularda acele etmeyelim. Hatalara açık olabiliriz.

23 Mart Pazar

12: 41 ile 22: 04 arası Ay boşlukta olacak. Günü akışta geçirmek, içimizden geldiği gibi hareket etmek mümkün. Maceracı ve meraklı yanlarımızı besleyen konularla güne dinamizm kazandırabiliriz. Ayrıca değişik inançlar ve felsefi konular üzerinde durmak günü keyifli geçirmemizi sağlayabilir. Bunu yaparken, hayata karşı kayıtsız kalmamalı, hafta başında kararlı olmamız gereken konulara göz atmalıyız. İlerleyen saatlerde Ay Oğlak burcunda olacak.

 

Sevgilerimle

Güner Yönel

Mart 2014, Moda