Gökyüzünde Bu Hafta

  • 31 Mart 2014
Gökyüzünde Bu Hafta

31 Mart Pazartesi

Dün akşam yaşanan Yeni ay sonrası haftaya hızlı başlanıyor. Ay Koç etkisi ve yeni ayın getirdiği hevesle gün boyunca yeni adımlar atmaya odaklanabiliriz. Farklı olana bir adım daha yaklaşmak için güçlü bir arzu duyulacak. Bir yandan hızlı alınacak kararlar bazı riskler taşımakta. Gündemi değiştirecek alternatif arayışlar içinde olabiliriz. En azından özgürlüğümüzün ve yeni olanın peşinden gitme şansımızı kullanabiliriz. Ancak kendi arzularımız peşinde giderken egomuzu dizginlememiz gereken bir dönemin içinden geçiyoruz.

1 Nisan Salı

Ay Boğa ile biraz yavaşlamalı, olaylara sakin bir gözle bakmalıyız. Daha huzurlu ve tutarlı olacağımız zamanlar yaratmaya çalışabiliriz. Duygusal açıdan rahat ve dengeli olmamız kişisel keyiflere daha fazla yöneleceğimizi gösteriyor. Maddi ve manevi açıdan artan güven ihtiyacımız bizi riskli adımlardan uzaklaştıracaktır. Soyut düşünceler pratiğe dökülebilir. Konsantre olunması gereken konuların getirdiği sorumluluklar artabilir.

2 Nisan Çarşamba

Ay Boğa yolculuğu ile dinginlik arayışımız sürüyor. Ancak finansal alanda daha dikkatli olmalı, önümüzü göremediğimiz adımlar atmaktan kaçınmalıyız. Bu arada gergin enerjilerle beraber olduğumuzu görmeliyiz. Kural tanımaz, isyankar yanlarımız beklenmedik riskler getirebilir. Aynı zamanda irademizi ortaya koymak isterken güç gösterisinden kaçınmak gerekiyor.

3 Nisan Perşembe

Saat 15:20 civarına kadar Ay Boğa’da. Ayakların yere bastığı ve üretkenliğin öne çıktığı görünüyor. Rahata olan düşkünlük abartılmadan eldeki işlere odaklanmak, yeni bir adım atmaktan kaçınmak gerek. İlişkilerde aşırı inat sorunları büyütebilir. Daha sonra Ay İkizler geçişi ile güne hareket getirecek eylemler içinde olabiliriz. Söyleyecek çok şeyimiz var. Düşüncelerimizi başkalarıyla paylaşacağımız sohbetlerden keyif alabiliriz. Başkalarını da dinleyerek, sabırla ve hedefe yönelik bilgiler edinmeye çalışalım.

4 Nisan Cuma

Pek çok açıdan bizi motive edebilen, heyecanlı kılan konularla beraberiz. Duygusal açıdan bizi yenileyen ortamlar ve kişiler vasıtası ile farkındalık kazanmak mümkün. Ancak düş gücünün artabileceği bugün gerçeklerden uzaklaşmadan hareket etmeliyiz. Kardeşler ve eğitimle ilgili konulara zaman ayırmak, daha fazla okumak bize keyif verecektir.

5 Nisan Cumartesi

Duygusal açıdan kendimizi ortaya koyma arzusu içindeyiz. Bunu yaparken ilişkilerde değişken tavırlarımız nedeni ile dengeli olmakta zorlanabiliriz. Ayrıca hırsımızı ve yaşam enerjimizi dengelemekte fayda var. İnsiyatifi ele almak için güçlü bir arzu duymaktayız. Ancak, ilişkiler ve ortaklıklar alanında beklenmedik sorunlara hazırlıklı olmamız gerek. Uzlaşma zemini yaratmaya gayret edelim.

6 Nisan Pazar

Venüs Balık burcunda. İlişkilerimizde daha duyarlı ve yardımsever olacağız. Anlayış geliştirmek, sıcaklık yaratmak için ihtiyaçlarımızın farkında olmalıyız. Haftanın son günü ise Ay Yengeç yolculuğu ile çok daha duygu yüklü, akıcı zamanlar yaşanabilir. Birazda kuruntulu olabiliriz. Ancak sezgilerimiz güçlü olacak. Başkalarının düşüncelerine, duygularına kayıtsız kalmayacağız. Günün ikinci yarısında duygusal beklentilerimiz artacak. Sevdiklerimiz ve ailemizle ilgili konularda daha fazla fedakarlık yapabiliriz. Ancak duygusal açıdan zorlayıcı temalar bizi güdülerimizle hareket etmeye itebilir. Güç savaşları ve manipülasyonlar öne çıkabilir.

 

Sevgilerimle

Güner Yönel

Mart 2014, Moda