Boğa Burcu (Nisan)

  • 18 Nisan 2014

Doğum Gününüz Kutlu olsun Sevgili Boğalar:)

images (84)

 

Merhabalar, Bu ay, Boğa burcu ve yükselen burcu Boğa olanlarınız için 1 Aylık genel bilgilerinizi sunuyorum. 

20 Nisan-21 Mayıs

Elementiniz: Toprak

Nitelik: Sabit

Yönetici Gezegeniniz: Venüs                                                 

*İlkbahar’ın ortasına gelindiği şu günlerde birtakım engeller sürse de, biraz olsun dinginlik ve huzurun tadını almaya başlıyorsunuz. Basit ve huzurlu ortamlarda dinlendirici enerjilerle, keyiflere, zevklere yönelme şansınız az değil. Nihayet 20 Nisan/21 Mayıs tarihleri arasında Güneş sizinle. Artık pek çok konuda size yaşamınızı şekillendirmek ve girişimlerinize odaklanmak için cesaret verecek. İrade ve kararlılıkla sizi engel oluşturan ve düşündüren konulara akılcı yaklaşarak içinde bulunduğunuz süreci yönetmeye gayret edeceksiniz.

*23 Nisan tarihine kadar; derin düşüncelerin getirdiği yorgunluk ve zihnen karmaşa içinde olabilirsiniz. Daha ziyade spritüel konuların entelektüel boyutu ile ilgilenmeye çalışın. Aşk ve çocuklarla ilgili konularda endişeden kaçının. Gizli bir rekabet içine girmemeli, anlaşmalar konusunda çekinceli davranmalısınız. Burcunuzda yaşanacak Yeni ay öncesi şartları zorlamamalı, iş ve para konularında kontrollü ilerlemelisiniz.

*23 Nisan’dan Mayıs sonuna dek finans konularında yeteneklerinizi konuşturacak, satış pazarlama ve ticari konularda yeni girişimler yapabileceksiniz. Kardeşler ya da çift durumların getirdiği fırsatları kazanca çevirebilirsiniz. Yaratıcı konuların getireceği beceriler size yeni kaynaklar getirebilir. Dengeli olmak kaydı ile kişisel keyiflere, beğenilere harcama yapılabilir. Maddi değer yaratmak adına yeteneklerinize güvenmeniz, güç ve iradeyi bir araya getirmeniz zor olmayacak. İş anlaşmaları ve yatırım planları için uygun şartlar bulabilirsiniz.

*29 Nisan tarihinde burcunuzda yaşanacak GÜNEŞ TUTULMASI bu ayın yanı sıra, yılın en önemli konusu olacak. Maddi manevi açıdan sizi harekete geçiren fırsatlar yaratabilir, başlangıçlar yapabilir ve kendinizi güven içinde hissedeceğiniz istikrarlı adımlar atabilirsiniz. Yeni projeler hayatınıza girebilir. Sağlıkla ilgili konularınıza odaklanabilirsiniz. Özellikle haritanızdaki Güneş derecesine yakın bir tutulma yaşanacaksa; kendinize olan güveniniz ve yaratıcılığınız sizi önemli değişimlerin içine itecektir. Kafanızda esen önemli projeler öne çıkabilir. Otorite figürleri ile ilgili gelişmeler, kadın olanlarınız için eş ya da partnerle alakalı konular gündeme gelebilir.

*Bu gelişmelerin yanı sıra 3 Mayıs’a dek sosyal hayat ve ilişkileriniz yapıcı ilerliyor. Keyifli paylaşımlarınız sürerken, gelecekle ilgili planlarınıza arkadaşlardan destekler alabilir, sizde onlar için çok şey yapabilirsiniz. Dayanışma gerektiren ortak paydalar üretebilirsiniz. Sosyal uyum içinde hareket edeceğiniz çalışmalar ve işten gelen kazançlar dikkat çekebilir.

Mayıs’ın ilk haftası yurt dışı ilişkilerde, işle ilgili bağlantılarda, gücünüzü ortaya koyabileceğiniz şartlar içindesiniz. Kariyer hayatınıza yönelik gelişmeler hızlanabilir. Size güç kazandıran kişilerle bir araya gelebilir, hayata dair düşüncelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Yolculuk planları, eğitim ya da ticari konular organize edilebilir. Çeşitli konuşmalar, başkalarını ikna edeceğiniz girişimler ve sunumlar öne çıkabilir.

*9/14 Mayıs aralığında, dikkatli olmalısınız İlişkiler ve ortaklaşa alanda istikrarı korumak adına yüzleşmeniz gereken gelişmeler olabilir. Değişimi sevmeyen Boğa’lar sizi zorlayan temalardan yenilenerek ve dönüşerek çıkmanız gereken süreci dikkate almalısınız. Hayatın bu alanında, huzursuz ve güvensiz olmayı bırakmalı, arka planda olup bitenleri kontrol etmekten sakınmalısınız. Özellikle, iş ve özel ilişkilerde daha esnek olmak, işten kaynaklanan sorunlara yapıcı yaklaşmak gerekiyor. Aynı zamanda ortaklıklar ve ilişkilerde sizi sınırlayan ve kural getiren taleplere özenli yaklaşın. İş ortamında beklenmedik sakarlıklar yaşanabilir. Akışta kalmaya özen gösterin. 29 Nisan tarihinde yaşanan Güneş tutulmasında atılan adımların, başlangıçların sonuçlarına yaklaşırken (14 Mayıs Dolunay) ilişkiler yanında ortaklaşa konulara odaklanabilir, elde kalanlarla neler yapılacağına dair kafa yorabilirsiniz. Sağduyulu ve sabırlı olmak, biz diyebilmek sorunları aşmak için size yeni bir kapı aralayabilir. 

*3/29 Mayıs arası, hayatın keyiflerinden uzak kalmak isteyebilirsiniz. İlişkiler ve işe ait sorumluluklar sizi zorlarken, kendinizi yeterince güzel, cazip ve değerli bulmadığınız endişesine kapılmayın. Sahip olduklarınızı kaybetme korkunuzu dizginleyin, ilişkilerinizde güven ve sadakat duygunuzu koruyun. Net olmayan konularda ise acele karar vermeyin. En önemlisi içsel bütünlüğünüzü koruyun. Ayrıca maddi, manevi açıdan yaşanacak yenilenme ve yapılanmalar size daha çok paylaşmak, uzlaşmak konusunda esneklik kazandıracaktır. Belki bu dönem hayat sizi, başkalarının mutlulukları için fedakarlık yapmaya iterken, işle ilgili sorumluluklar ve sosyal yardım içeren konular yoğunlaşabilir.

*29 Mayıs sonrası; kendinizi huzurlu ve çekici hissedeceğiniz süreç başlıyor. Sosyal hayat, arkadaşlıklar ve ilişkiler önem kazanacak. Başkalarını cezbetmek konusunda yeterince arzulu ve şanslısınız. Direk kendinizle ilgili kişisel konulara, güzellik ve bakımınıza daha fazla özen gösterebilir, hoş değişiklikler yapabilirsiniz. Ancak sağlıkla ilgili konularınız varsa, 21 Mayıs sonrasına ertelemeye çalışın. Yine işle ilgili aksayan konuları, projeleri ve günlük rutinleri rahat, somut biçimde yönetebileceksiniz. 

Doğum haritalarınızla ilgili daha detaylı Danışmanlık almak,  veya bu tür bir çalışmayı sevdiklerinize hediye olarak sunmak isterseniz; Doğum tarihi; Gün, Ay, Yıl, doğum saati ve yaşanan yer bilgilerini gyonellibra@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

 

Sevgilerimle

Güner Yönel

Nisan 2014, Moda