Burçlar 2017

  • 9 Aralık 2016
Burçlar 2017

Merhabalar,

Yeni yıla (19 Aralık) süreci başlayacak olan Oğlak burcundaki Merkür retrosu altında girerken 8 Ocak tarihinde Yay burcunda düz harekete başlıyor. Yıl içinde diğer Merkür Retroları yine toprak elementi burçlarda devam edecek. 9 Nisan/3 Mayıs arası Boğa ve Koç burcundaki retro dönemine 13 Ağustos/5 Eylül arası Başak/Aslan retro süreci eklendiğinde; maddi konular, iş, organize planlar,  daha fazla pratik olma ihtiyacı, somutlaştırma, elle tutulur planlar yapma gayreti, hizmet, detaylı işler ve üzerinde çalıştığımız konulara tekrar göz atma zorunluluğu yanında özellikle anlaşmalar, ilişkiler cephesinde dikkatli olmaya itecektir. Daha önceden gözümüzden kaçanları toparlamak adına ikinci bir fırsat olarak düşünebiliriz.

images-4

Merkür geri gittiği zamanlarda nasıl etkileniriz:Haberleşme, iletişim, iletişim araçları, yolculuklarla ilgili birtakım aksaklıklar yaşanabilir. Yanlış bilgi akışı, iletişimde yanlış anlaşılmalar, bilgisayar ve teknolojik aletlerde çıkabilecek sorunlar veya yolculuk esnasında ortaya çıkan sıkıntılarla uğraşabiliriz.”Merkür geri giderken” verilen pek çok kararı tekrar gözden geçirmek gerekecektir. Eksik yönlerimizi ve hatalarımızı, aniden verdiğimiz kararları düzeltmek için daha fazla çaba göstermemiz geçmişe bir bakmamız gerekecek. Net ve son kararın Merkür düze döndükten sonra verme ihtiyacı duyulacaktır belki de. Zira o dönem verilen kararlardan dönmek ihtimali bulunmaktadır. Geçmiş ve o ana dair ilişkilerde dahil olmak üzere. (Merkür genel anlamda iletişim, pazarlıklar, yazışmalar, anlaşmalar, aracılar ve kardeşleri sembolize eder)

Venüs geri hareketi süresince genel anlamda:Sevgi, hoşlandığımız şeyler, zevkler, seçimler, ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar, bir araya gelebilme becerisi isteyen temalar, uzlaşı ve uyum yaratmak istediğimiz konular, sosyal bağlarımız ve finansal konularımız adına temkinli olunması gerekiyor açıkçası. Koç burcundaki bir Venüs ile gürültünün/patırtının ortasında kalabilir derdimizi anlatamamanın sıkıntısı yanında uzlaşı kültüründen bir hayli uzaklaşabilir, düşüncesizce riskler alabiliriz.!

symbol-venus

Venüs’ün geri hareketi süresince 4 Mart/15 Nisan arası; aşkı bulmak, uyum yakalamak için daha fazla çaba göstermek gerekecek. İlişkilerde kendimizi sorgulamak, beraberliklerde sıkıntıya düştüğümüz konuları daha rahat görebileceğiniz bir dönem olarak değerlendirmeye gayret edelim lütfen. Aceleye gerek yok. Aşk ve beraberlikler, evlenmek, ticari ortaklıklara girmek ve parasal konular beklediğimiz tatmini yaşamaktan mahrum bırakabilir. Barış yapmak zorlaşabilir, hayattan zevk almak, eğlence, zevkli alışverişlerden, konfor yaratmak istediğimiz her tür eylemden haz almak hoşnutluk duymak kolay olmayacaktır. Bir miktar içe dönmek, yalnızlık duygusu, sosyal hayattan uzaklaşmak özellikle ilişkileri yeniden düşünmemiz gereken duygularla yüklü olunacak bu süreçte. Geçmişte yaşanan aşklar, ilişkiler yeniden aklımızı çelmeye, bizi düşünmeye itecektir. Özlem duygusu kimilerini tekrar bağlantı kurmaya yöneltirken, bitmeyen pişmanlıklar kırıklıklar çokça gündemi doldurabilir. Yeni bir şans vermek ne derece tatmin edici olabilir en çok kafa karıştıran yanı da bu olacak gibi. Bu süreçte yeni tanışmaların, başlayan ilişkilerin ne derece uzun vadeli, sürükleyici olabileceği de ayrı bir problem kaynağı olurken bize güven/sağlamlık duygusu vermekten uzak kalabilir. (3/15 Nisan) Venüs değişken Balık burcunda gerilediği dönem de ise kafalar karışacak. Çift durumlar, bulanık etkiler, sınır çizememek, fedakarlıkların boyunu aşması, stabil bağlar kurmakta zorlanmak, kararsızlıkların getireceği hatalara kapılmak yanında belki de afetmek/acıma duygusu girecek hayatlara kim bilir. Venüs Balık sürecinde ilhama açıklık, yaratıcı etkiler, estetik dokunuşlar sanatsal uğraşları olanlar adına çok verimli geçebilir. Fiziksel görünüm ve estetikle ilgili kaygıların yarattığı değişim arzusunu dizginlerken (özel günlerimiz olan nişan, düğün, kutlamalar yanında açılışlar, lansmanlar, ev dekorasyonu vb) elverişli bir süreç olmayacaktır. (Detaylı bilgi paylaşılacaktır)

Ay Düğümlerinin burç değiştirecek olması yılın önemli geçişi aslında:10 Mayıs 2017 itibari ile Ay Düğümleri Aslan/Kova ekseninde yerini alıyor. Yaşanacak tutulmalar Şubat 2017 itibari ile başlıyor. Güneş/Ay tutulmalarının getireceği kadersel etkilerle beraber haritalarımızda Aslan/Kova burçlarının bulunduğu alanlar önemli değişimler içinden geçecektir. Sabit burçlar, Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’lar tutulmaların hedefindeki burçlar olurken özellikle (harita akslarında ise) bu dört burcun bulunduğu 1/4/7/10 evler köklü değişimlere sahne olacaktır. (Kuzey Düğüm Aslan/Güney Düğüm Kova)

Kuzey Düğüm Aslan Güneş tutulmaları; Genel anlamda, kendimizden emin, yaratıcı potansiyelimizi şekillendirmek adına önemli değişimlerden geçilecek. Sahip olmak istediğimiz güç, kendimizi/karizmamızı gösterme arzumuz bir yandan da egosantrik yanlarımıza vurgu yapacaktır. Bu tutulmalar dönemi yapıcı, olmak, özellikle içimizdeki sevgiyi, aşkı ve kendimize güvenimizi baskı kurmadan, başkaları ile paylaşmak, topluluklarda ve gruplarda ortak çıkarları gözeterek kullanma dönemi kısaca söylemek gerekirse.(Tutulmalarla ilgili detaylı paylaşım yapılacaktır)

Güneş Burcunuz ve Yükselen Burcunuz ile birlikte okuyunuz lütfen.

KOÇ/YÜKSELEN KOÇ:

Jüpiter 11 Ekim tarihine dek 7.evinizde ilişkilere dikkat çekiyor. Yakın arkadaşlıklar, dostluklar ve yeni tanışmaların uyumlu ve keyif veren yanları sizi çevrelerken süregelen ilişkilerin evliliğe taşınması mümkün. Yolunda gitmeye ilişkiler ve ortaklıklar adına ise sorunları aşma çabası yanında birtakım ilişki/ortaklıklar adına uzlaşı gerektiren durumlar, davalar ya da sıkıntılar gündeme gelebilir. Genel anlamda yeni öneriler alabilir, siz de evlilik olayına bir adım atabilirsiniz. Bunun yanında yurt dışı bağlantısı olan ya da bir anlamda size yabancı bir partner olasılığı var.  Her açıdan hayatınıza giren kişilerden destek görmek, işbirlikleri kurmak yeni ortaklıklar yapmak adına güzel olanaklar bekliyor halen. Bir yandan da amaçlar ve iş hayatına ilişkin beklentilerin yükselişe geçeceği bu dönem özellikle ufuk çizgisi üzerinde seyreden Jüpiter’in ekstra şansları getireceği popülarite olacaktır elbette. Önerilerin, fırsatların dış dünyadan geleceği bu süreçte yurt dışı/uluslararası bir konunun getireceği işbirlikleri dikkate değer olacak. İşinizin yurt dışı bağlantısı olan temalar, uluslararası bir konu ve kurumlar/kişiler de işin içinde olabilir. Yasal konuları olanların son derece destekleyici şartlarla buluşması süregelen uzlaşmazlıklar adına çok daha anlayış ve işbirliği içinde kalarak müzakerelere açık olmak önemli. Belki babanın geçmişinden gelen servetine dair gelişmeler yanında hukuki bir konuda olumlu danışmanlıklar alabilirsiniz. Bir yandan da eş ya da ortağın hayatında yaşanan güzel gelişmelerden bahsedebiliriz.

Jüpiter’in Retro yapacağı (4 Şubat/10 Haziran) arasında; Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların,  beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıkları, ilişkileri , başkaları ile olan işbirlikleri ve destekleri, hukuki konuları yeniden gözden geçirmek ve ılımlı olmak gerekecek.

11 Ekim tarihinde Jüpiter Akrep burcu geçişi ile;Yatırımlar, borç alacak konuları, ortak paylaşımlar, eş/ortak yolu ile gelebilecek destekler, aileyi içine alan miras, alım satım ve yatırım konuları öncelik kazanıyor. Başkalarının, eşin ve diğer fırsatların getireceği finansal kaynaklardan yararlanma şansınız başlıyor. Kişisel anlamda yatırım, miras, alım satım ve borçların yapılandırılması, vergi, prim ve kredibiliteniz açısından verimli ve değişim içeren bir süreç olacaktır.

Kariyer, finansal şanslar: Yılın ilk ayı özellikle iş ve kariyere yönelik beklentilerde önemli bir süreç. Gerek kişisel adımlarınız gerekse başkalarından beklenen destekler anlamında itici güç olacak gelişmeler öne çıkabilir. Bir takım dönüşümlerin de işin içinde olacağı 12 Ocak mesleki açıdan beklenen sonuçların ardından başlayan adımlar, kararların hızlanması bir yandan da aile, yaşam alanınız, bir yere yerleşmekle ilgili planları olanlar adına uzun vadeli etkiler söz konusu. Satürn/Uranüs akıcı etkisi ile uzun soluklu yurt dışı projeler, hedefler, yeni yapılanmalar peşindesiniz. Şubat, Mart, Mayıs, Haziran ve Kasım süreçleri birtakım şanslar ve kendi kişisel adımlarınız iş/ gelecek hedefleriniz açısından dönüştürücü olacaktır. Aralık Sonu Satürn/Oğlak geçişi ile tamamen mesleki hedeflerin bilincinde hareket edilecek uzun soluklu bir dönem başlıyor. Tam anlamı sağlam kariyer planları, kurumsal anlamda kalıcılık içeren adımlar, çalışılan kurumun yapısında değişiklikler, görev tanımları ve kendi işini kurmak isteyenler adına azimli amaçlara odaklı önemli bir süreç olacaktır. (Satürn Oğlak geçişi detayları paylaşılacaktır)

Aşk hayatı, Çocuklar, Yaratıcı Eylemler Ve Sevgi İlişkileri:

28 Mart tarihi önemli, burcunuzda yaşanacak Yeni ay kişisel hedefler yanında özel hayata dair konulara ışık tutacak etkiler taşısa da Venüs geri hareketi süresince özenli olmak gerekecek. 15 Nisan sonrası daha rahat bir dönem söz konusu.23 Temmuz sonrası bir aylık süreç yanında, 27 Ağustos sonrası aşk, çocuklar, yaratıcı eylemler, hayatın keyifli ve riskli yanları adına sizi harekete geçiren coşkulu dönemler. 15 Ekim/8 Kasım arası Venüs ilişkiler, evlilik kararları, var olan ilişkinin yaratacağı hoş atmosfer, yeni destekler tanışmalar açısından çok olumlu bir dönem olabilir. Aşkta Aslan burcunda yaşanacak Güneş/Ay tutulmaları pek çok açıdan önemli olacak. Özellikle 11 Şubat aşk, sevgi ilişkileri ve özel hayatı içine alan gelişmelerin hızlıca hayatınıza getireceği, önemli kararların görünür olacağı sonuç odaklı dönem. Aynı zamanda aileden gelebilecek destekler, yatırım planları adına destekleyici etkiler var. Çocukların hayatında yaşanan yenilenmeler, anne/baba olmakla alakalı kararlar, yaratıcı yanlarınızı öne çıkaracağınız aktiviteler ve gelecekle ilgili tasarılar, umutlar canlılık kazanıyor olacak. 7 Ağustos tarihinde Kova burcundaki Ay tutulması ile gerek sosyal hedefler, içinde bulunduğunuz topluluk ve gruplar, arkadaşlıklar, işten/anneden gelene kazanımlar adına yenilik içeren, çeşitli, farklı gruplaşmaların önünü açan dönem olacaktır. Kendi kişisel yaratıcılığınız, aşktaki beklentileriniz, çocuklarla ilgili temalarınız adına harekete geçiren enerjiler söz konusu.

4 Mart/15 Nisan arası yaşanacak Venüs retro dönemi; Estetik planlarla ilgili kararlarınız, sağlığınız, parasal konular/yatırımlar, özel hayat, evlilik, ilişkiler, iş ortaklıkları ve davalarınız adına riskli bir süreç olacaktır. Geçmişe ilgili bitmemiş bir ilişki üzerinde yeniden durmak gerekebilir. Uzlaşmaz bir tutum içine girmeniz mümkün. Gereksiz yere risk almak, kişisel başlangıçlarda, başkaları ile olan bağlarınızda, düşünmeden harekete geçmek kazanımlarınızı, para durumunuzu, yatırımlarınıza yönelik kararlarınızı ve uzlaşı gerektiren diğer konuları ilerletmekle ilgili sıkıntılar getirecektir. Kişisel başlangıçlar ve kararlar aşamasında olunacak bu süreçte sizlerin çok daha özenli olması gerekecek. 3 Nisan sonrası kontrol edilemeyen, arka planda kalmış, geçmişe yönelik, kafa karıştıran konular, kişiler, ilişkiler ve parasal konular sizi çaresiz kılabilir. Akışta kalmalısınız. 28 Nisan sonrası yine dikkatli, paylaşmaya açık, başkalarının beklentilerine, önerilerine kulak vermek, işbirliği yapmak konusunda aceleden ve benmerkezci tutumlardan kaçınarak olayları ele alırken, yolunda gitmeyen sıkıntıları aşma şansınız başlıyor.

BOĞA/YÜKSELEN BOĞA:

Jüpiter transiti 11 Ekim’e dek günlük hayatınıza iyimserlik, rehavet ve tatlı tatlı bir tembellik taşıyor. Bir yandan da rutin hayatı yeniden düzenlemek, sağlıkla ilgili konular, beslenme, diyet, alışkanlıkların getirdiği handikaplara göz atma zamanı. Ruh/bedensel ihtiyaçlarınızın farkında olmak önemli olacak. Sağlıkta koruyucu etkiler altında olsanız bile özellikle beslenme alışkanlıklarınıza göz atarken, diyet kararlarınızda profesyonelce alınacak yardımlara açık olun. Küçük bir evcil canlı edinebilir, var olanların hayatını kolaylaştıracak şartlar oluşturabilirsiniz. Çalışma hayatı olanlar adına ise son derece verimli bir dönem. Çalışma ortamında düzen sağlamak, yeni bir ortam oluşturmak, ofis yenilenmeleri, bununla ilgili loksayon değişiklikleri daha geniş ve ferah iş şartlarına kavuşacağınızı gösteriyor belki de. Yeni iş arkadaşları edinirken eleman yenilenmeleri yanında çalışmaktan keyif alınacak süreç. Yeni iş imkanları, beraber çalışılan kişilerden alınacak destekler, işin halkla ilişkiler boyutu,  belki turizm yanında eğitimin işveren tarafından sağlanacağı imkanlar da dahil edilebilir. Özellikle son bir yıldır kendinize yaptığınız yatırımların, yeteneklerin profesyonelce kullanılması, ustalığınızı, becerilerinizi ortaya koyma, elle tutulur hale getirme şansı sürüyor. Yeni iş fırsatları ve projeleri yanında özellikle kendi işini yapanlar adına geniş imkanlar, müşteri ilişkilerini geliştirmek adına fırsatlar ve ortaklaşa işler devam ediyor.  Bu arada gardrop yenilenmeleri adına sofistike seçimlere, yeni trendlerin cazibesi zevkli kararlara götürecek sizleri.

Jüpiter’in Retro yapacağı (4 Şubat/10 Haziran) arasında;Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıkları, iş ilişkilerini, projeleri ve sağlık konularını gözden geçirmek, ılımlı olmak gerekecek.

11 Ekim sonrası Jüpiter Akrep geçişi ile; Yeni bir dönem başlıyor. İlişkiler, ortaklıklar, eşin hayatında yaşanan genişlemeler, fırsatlar, başkalarından gelecek destekler, özel hayata dair kararlar, maddi manevi paylaşımların içinde olduğu yenilenmeler içine giriliyor. Yeni iş ortaklıkları yanında evlilik kararlarının alınabileceği dönem başlıyor. Kariyer hayatınızı da ilgilendiren önemli açılımlar aynı zamana içinde yabancıların olduğu temalara işaret edecektir.

Kariyer, finansal şanslar; Kariyer planlarında, hayata dair amaçlarda mesleki konularda ve görevlerde Aslan/Kova burçlarında yaşanacak tutulmalar kadersel etkiler getirmekte. 11 Şubat ve 7 Ağustos dönemleri ev, aile, yaşanan yere dair değişiklikler, yenilenmeler, taşınma ve mülk alımı konusunda imkanlar getirmekte olup, tam anlamı ile yukarıdaki konularda kökten değişiklikler içinden geçiyor olacaksınız. Önemli başlangıçlar yuvada planlanan kalıcı projelere yönelik olurken,  gerek iş gerekse evde düşünülen yenilenmeler adına güzel geçişler getiriyor. Alım satım, dekorasyon, eşya ya da ev yenilenmeleri adına aileden gelebilecek destekler de öne çıkabilir. 7 Ağustos tarihinde kariyer seçimleri, alternatif iş kararları, sizi özgürleştiren sıra dışı seçimler adına harekete geçirici olacak. 21 Nisan süreci yanında özellikle 25 Mayıs sürecinden sonra kazançlar yatırımlar, iş ve eldeki imkanların getireceği finansal hedefler önemli olacak. Bir yandan da artan harcamalar, masraflar öne çıkarken, yatırım odaklı planlar hızlanabilir.

Aşk Hayatı, Çocuklar, Yaratıcı Eylemler Ve Sevgi İlişkileri: 7 Haziran/8 Temmuz arası; Kendinizden ve ilişkilerden beklentiniz artıyor. Son derece sağlam, kalıcı, sahiplenici ve güven veren adımlar atılabilir, cazibenizi, başkalarının dikkatini çekme şansını kullanabilirsiniz. 21 Eylül/15 Ekim arası; Aşk ve sevgi ilişkilerinde son derece keyifli bir yandan da akılcı hareket edilecek dönem. Yeni ilişkilerin başlayabileceği bu süreç aynı zamanda çocuklarla ilgili konuların organize edileceği, planlama yapılacağı ve sorumluluk alınacağı dönem olacaktır. 13 Ağustos/11 Eylül arası bu yöndeki kararlarınızı gözden geçirmek aceleden uzak tekrar bir değerlendirme yapmak gerekebilir. Özellikle aşk ve spekülatif konularda, geçmişle ilgili ya da yeni başlayan ilişkilerde sıkıntı yaratacak gelişmelere karşı dikkatli olunmalı.8 Kasım/1 Aralık süreci ise; İlişkiler cephesinde tutku artıyor. Güç ve kontrol etme duygusu öne çıkarken çeşitli kıskançlıkların ilişkiye zarar vermemesi adına özenli olmak güçleşebilir. Karşılıklı baskı çeşitli sorunlara yol açabilir. Yeni tanışılan kişilerin arka planına karşı uyanık olmalı güven ve sağlamlık arayışınızı ortaya koyarken taleplerde/beklentilerde açık olmalısınız.

4 Mart/15 Nisan arası yaşanacak Venüs Retro dönemi: Fiziksel görünümünüz, estetikle ilgili kararlarınız, sağlığınız, özel hayat, evlilik, ilişkiler, işe dair sorumluluklar, çalışma düzeni, rutin zorunluluklar, iş projeleri ve iş ilişkilerinde zorlu bir süreç olacaktır çalışma hayatı olanlar adına. Gereksiz yere risk almak, düşünmeden harekete geçmek kazanımlarınızı, kararlarınızı ve uzlaşı gerektiren diğer konuları ilerletmekle ilgili sıkıntılar getirecektir. Biraz geri planda kalmak, özelikle gizli saklı, ilişkilerde kontrol edilemeyen, göremediğiniz ve risk içeren eylemlerden uzak durmak gerekecek. Sizi etkileyecek dedikodu ya da kadınlarla alakalı sorunlara karşı dikkatli olmalısınız. Biraz yalnızlığa sığınmak ve hayatı akışına bırakmak yerinde olabilir. Yine 3 Nisan sonrası arkadaşlıklar, içinde olduğunuz ortak çalışmalar, dostlarla olan bağlar, anne ya da işten beklenen finansal destekler birtakım belirsizlikler ve fedakarlıklar getirebilir. Sizlerin Haziran ilk haftası daha net ve bilinçli adımlar atabileceğiniz süreç olacaktır.

İKİZLER/YÜKSELEN İKİZLER:

11 Ekim tarihine kadar Jüpiter sizleri pozitif bir evden etkiliyor. 5. ev temaları arasında aşk ilk sırada. İlişkilerin getireceği romantizm eşliğinde son derece keyifli, aşka dair etkiler, ilişkilerden çok şey öğreneceğiniz fırsatlar sürüyor. Olabildiğince dışa dönük ve sosyal yaşanacak bu süreçte özellikle alkış almak istediğiniz konularda dikkat çekecek işler peşindesiniz. Terazi dendiğinde aklımıza Sanat geliyorsa (Dans, müzik, moda/tasarım, güzellikle ilgili çeşitli uğraşlara yer açılabilir. Bu konuyla ilgili rafine seçimlere, denemelere girişecek olanlarımız mutlaka vardır. Her ne yapılırsa yapılsın son derece şık, özenle ve dantel gibi işlenmiş ürünlerin tanıtımı, reklam/medya bağlantısına dair uğraşlar adına süreç devam ediyor. Entelektüel açıdan sizi geliştirecek, öne çıkaracak ortaklaşa konulara da yer bulunacak belli. Asc/Mc noktasına yapacağı üçgen açılarla işte de şanslı etkiler/kazançlarda görünür olacak. Kendinizi geliştireceğiniz ve göstereceğiniz değişik eğitim ya da yaratıcı iş projelerinin iş hayatına yansımaları olacaktır. Aynı zamanda çocuk sahibi olma keyfi anne adaylarını yakından ilgilendirecek. Çocuklarla ilişkilerinizi düzenlemek, onların hayatında yaşanmakta olan başarılara yol açan gelişmeler sürüyor olacak. Yine onların entelektüel gelişimine/eğitimine yönelik katkı sağlayacak girişimler için akıllıca kararlar alınabilir. Bolca seyahat edebilirsiniz bu arada. Doğum haritanızda zararlı ya da güçsüz durumda bir Jüpiter varsa risk altına girmeyin şansın sınırlarını zorlamayın lütfen.

Jüpiter’in Retro yapacağı (4 Şubat/10 Haziran) arasında;Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklı işleri, ilişkileri, yaratıcı eylemleri, çocuklarla ilgili konuları ve spekülatif planları/yatırımları yeniden gözden geçirmek gerekecek.

11 Ekim sonrası Jüpiter Akrep geçişi ile; Öncelikle sağlık, beden ve beslenme tarzınıza yönelik iyileştirici temalar söz konusu. İş ortamında yenilikler, geniş bir mekan arayışı/bakım/onarım, ofis içi değişiklikler ve işin eğitsel boyutu öncelikli. Ustalık aradığınız/kazandığınız her alanda yeteneklerinize yönelik fırsatlar sizinle.  Çeşitli iş olanakları ile karşılaşmak,  kazanç getirecek iş projeleri üretmek ve çalışanlarla ilgili konular adına olumlu bir dönem olacaktır. İş arayışları, pozisyon değişiklikleri adına verimli bir süreç.

Kariyer, finansal şanslar;Kariyer fırsatları Jüpiter ile yaratıcı ve entelektüel anlamda size destek verirken, Satürn 7. ev temasına çok daha başka anlamlar yüklemek gerekiyor. Kişisel açıdan yeni hedefler ve akademik planlar peşinde koşuyorsunuz ve dışsal koşullara ayak uydurma zorunluluğunuz sürüyor. Başkaları tarafından test edildiğiniz dönem 20 Aralık tarihine dek sürerken ekilenler biçilecek. Bir yandan da ilişkiler boyutunda uzun vadeli kararlar ya da sorunlu ilişkilere veda dönemi olabilir. 20 Aralık sonrası Satürn Oğlak geçişi önemli olacaktır. Uzun soluklu işler, içinde finansal planların, yatırımların, eşle, ortakla olan bağların sorgulandığı sürece giriş yapılıyor olacak. Hemen şu süreçte ise, Ocak ayı önemli görünüyor. Çeşitli imkanlar, anlaşmalar, iş arayışları, görüşmeler, destekler ve kendi hedefleriniz hakkında girişimler süreci. Belli ki çok çalışılacak aynı zamanda birtakım fedakarlıklar yapılacak. 11 Şubat/ 7 Ağustos tarihleri olmak üzere akademik, yurt dışı, medya, yayıncılık ve kariyerle ilgili hedefler yanında Hukuki konularda önemli kararlar  aşamasına geçilecek süreçler. 18 Şubat/20 Mart arası gücünüzü ve hedeflerinizi ortaya koyma dönemi olsa da Venüs/Merkür geri hareketi etkisi altında olunacak. 10 Mart/21 Nisan arası da eklendiğinde kontrol edilemeyen durumlar, iş yükü, sağlık ve geri planda sizi kısıtlayan durumlara karşı direnmemeli, akışta kalmalısınız. Temmuz süreci gerek kazançlar, iş potansiyeli gerekse yatırım ve harcamalar yönünde sizi hareketli ve hırslı kılan temalara odaklanma ihtiyacı doğacak.

Aşk Hayatı, Çocuklar, Yaratıcı Eylemler Ve Sevgi İlişkileri: Aşk hayatınız adına Jüpiter size destek verirken, bir yandan da 25 Mayıs/18 Haziran arası çok hareketli, girişken, aşkta havai bir o kadarda eğlenceli süreçler olabilir. 15 Ekim/7 Kasım arası; tam anlamı ile aşkın tadını çıkarmak, yeni ilişkilere yol almak, çocuklarla ilgili hevesler, anne olmakla alakalı güzel kararlar süreci olurken, yaratıcı eylemler, hobiler, sanatsal yetenekler adına önemli girişimler yapılabilir. 2 Aralık sonrası; ilişkilerin özgür bırakan, sizi çok daha risk almaya iten aynı zamanda mutlu edecek kararlara yol açan dönemler olarak değerlendirilebilir. Evlilik aşamasına gelmenin yanı sıra, yeni ilişkilere başlanacak destek alınacak renkli bir dönem olacaktır çoğu anlamda.

4 Mart/15 Nisan arası yaşanacak Venüs Retro dönemi; Parasal konular, aşk/özel hayat, iş ilişkileri, ortaklıklar, anneden beklenen finansal destekler, gelecekle ilgili tasarılar, ortaklı çalışmalar, getireceği kazanımlar, sosyal organizasyonlar, arkadaşlıkları içine alan her konularda riskli bir süreç olacaktır. Gereksiz yere risk almak, düşünmeden harekete geçmek kazanımlarınızı, kararlarınızı ve uzlaşı gerektiren diğer konuları ilerletmekle ilgili sıkıntılar olabilir. Gruplar, arkadaşlıklar, dostluklar, işle bağlantılı projeler, kazanımlar ve başkalarından beklenen destekler aksarken anlaşmazlıklar yaşanabilir. Ortak bir projenin, oluşumun hakkında bir takım aksilikler, ilerlemeyen, uzlaşılamayan konular öne çıkabilir. 3 Nisan sonrası kariyerde beklentilerin aksaması, iş ilişkileri, görev değişiklikleri, işe dair anlaşmalar, parasal yanı, anneye ilişkin konular yine sorun kaynağı olurken kariyer hedeflerinde belirsizlikler, çalışılan kurumla ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Bu yöndeki planları hayata geçirmek konusunda sabırlı ve özenli olmak yanında var olan konular 4 Mart tarihine dek hayata geçirme fırsatı varsa ne ala. 28 Nisan sonrası yine dikkatli, paylaşmaya açık, başkalarının beklentilerine, önerilerine kulak vermek, uzlaşmaz tutumlardan kaçınarak aksayan projelerin/konuların üzerinden ilerleme süreci olacaktır.

YENGEÇ/YÜKSELEN YENGEÇ:

Jüpiter’in 4 eviniz Terazi burcundaki yolculuğu ile oldukça keyifli bir dönem yaşıyor olmalısınız. Aile ve kendi iç dünyanızda de uyum ve huzur havası eserken, yaşanan yerle ilgili güzel değişiklikler, yuvanın yenilenmesi, daha geniş bir eve yerleşmek, evde düşünülen yeniliklerin yapılması, konfor yaratmak adına lüks ve zevkli seçimleriniz belli ki harcamalar da getiriyor olmalı. Kimileri eldeki kaynaklar, ya da aileden gelen destekle yatırım odaklı alım satım işlerine girişebilirler. Önemli bitiş ve başlangıçların yaşanacağı bu dönem pek çok açıdan desteklendiğiniz süreçtesiniz. Aile içi ilişkiler ve özel hayata dair bazı sorunlara çözüm bulmakta zorlanmayacak yapıcı adımlar atacaksınız. Aynı zamanda bolluk ve refah getiren imkanlar, ailenin genişlemesi belki bir bebek olayı kimilerini yuvaya bağlayan başka bir neden olabilir. Bazılarınız evlilik yapabileceği gibi, lokasyon değişikliği, yaşanan yere tekrardan dönüş söz konusu olabilir. Evde yabancılarla ilgili bir konu daha fazla gündeme taşınırken kimilerimiz çeşitli nedenler/seçimler sonucu kariyer planlarını yenilemek üzere evden çalışmak, iş üretme hazırlıkları yapabilir. Bu transit etki bir yandan da babanın ya da geçmişten gelen gayrimenkul, taşınmaz mallar, toprağa dair konular hakkında bazı dinamikleri harekete geçiren meşguliyetler taşırken, yatırımların, alım satım konularının gündemde yerini alması söz konusu.

Jüpiter’in Retro yapacağı (4 Şubat/10 Haziran) arasında; Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Aile içi ilişkileri, özel hayatı, yerleşim, dekorasyon ve alım satım konularını yeniden gözden geçirilmesi gereken süreç olacaktır.

11 Ekim sonrası Jüpiter Akrep burcu geçişi ile; Aşk hayatınızda tutku, yaratıcı uğraşlarda yeni bir soluk, heyecan ve arzu yaratan hobiler, annelik, çocuğunuzla alakalı yenilenmeler, kişisel ya da aileden gelecek finansal yatırım fırsatları gündeminize yerleşmeye başlıyor. Yeteneklerinizi derinden ele alabileceğiniz yeni arayışlar ve kazanç getirecek boyuta taşıma ihtimalini kullanmak için harika bir süreç başlıyor aslında.

Kariyer, finansal şanslar; Yılın ilk ayı kariyere yönelik ortaklıklar, yeni öneriler, başkalarının sunacağı uzun soluklu projeler dikkat çekebilir. Esas hatları ile Satürn/Uranüs etkileşimi Şubat, Mart, Mayıs, Haziran ve Kasım dönemi önemli fırsatlar şeklinde kendini gösterecektir. Yeni projeler, yeteneklerin iş hayatına aktarılması, iş ilişkilerinin, müşteri arayışlarının, üstlerle bağlantılı temasların getireceği önemli yapılanmalar dikkat çekerken farklı iş kollarına yönelim yolu başka bir seçim olabilir. 11 Şubat ve 7 Ağustos dönemleri başkaları ile olan para konuları, ödemeler, borçlar, parasal paylaşım ve yatırım planlarına dair önemli kararlara sonuçlara yaklaşma şansı olacaktır. Şubat civarı yatırım ve alım satım konuları, baba ya da iş projelerinden gelebilecek kazanımlar söz konusu. 27 Ocak/10 Mart arası Kariyer planlarında, hedeflerde, görev ve pozisyon değişikliklerinde, kendi işini kurmak isteyenleri de içine alan girişimlerin hız kazanacağı dönem olarak görünüyor. Özellikle  Mart dönemi yeni atakları başlatmak adına önemli olsa da Venüs geri hareketine dikkat edilmeli. Ağustos ayı kazanç/yatırım dengeniz ve uzun soluklu iş hedefleriniz adına büyük ölçekli planlar ve kazanımlar açısından önemli görünüyor.

Aşk Hayatı, Çocuklar, Yaratıcı Eylemler Ve Sevgi İlişkileri: 4/28 Haziran süreci; sıcak, güvenli, kendinizi huzura teslim ettiğiniz sevgi ihtiyacınızın arttığı dönem. İlişkilerde güven arayışı öne çıkarken, yeni adımlar kararlar gündemde olabilir sevgi dünyanızda. 17 Ağustos/12 Eylül dönemi özel hayatınıza ilişkin pek çok konuda uyum ve mutluluk yaratma süreci. Hemen ardından aşkta tutku ve arzulu süreçler, Sosyal hayatın içinde pek çok fırsat öne çıkarken, yeni tanışmaların, duygusal bağların derinlik kazanması mümkün. Ancak çocuklarla ilgili konular da olmak üzere birtakım sorunlara daha akılcı ve objektif olmaya çalışmalısınız. Yaratıcı uğraşlar bu dönemde sizi oldukça kararlı ve hevesli girişimlere götürecektir.

4 Mart/15 Nisan arası yaşanacak Venüs Retro dönemi: 10. ve 9. evinizdeki geri hareketi süresince meslek, kariyer kararları, bu yöndeki ortaklıklar, görev değişiklikleri, iş arayışları, sosyal statünüzü etkileyecek kararlar, üstlerle ilişkiler, evlilik ve kazançlara yönelik beklentilerde bir takım aksaklıklar, uzlaşmazlıklar öne çıkabilir. Ailevi konular da olmak üzere bu yöndeki kararlarınızı hayata geçirme şansınız varsa 4 Mart tarihine dek uygulanabilir görünüyor. 3 Nisan sonrası yurt dışı ilişkiler, eğitim, uzaklardaki akrabalar, uzun yolculuklar, akademik planlar ve yasal süreçler adına sizi yoracak koşullar aksaklıklar olabilir. 28 Nisan sonrası yukarıdaki konuları hayata geçirmekte kolaylık yaşarken, Boğa burcu geçişi ile çok daha akıcı bir zaman dilimi gerek mesleki gerekse iş ve ortak projeleriniz adına başlıyor olacak.

ASLAN/YÜKSELEN ASLAN

Jüpiter’in 3. evinizde getireceği şanslar geniş bir yelpazede düşünülmeli. Zira kariyerde önemli olan çıkış dönemini destekliyor. Özellikle zihinsel açıdan son derece yaratıcı, estetik, kendi içinde alımlı çalışmalara yönelme şansınız sürmekte. İçinde eğitim/iletişim konularının olduğu her tür temaya açıksınız. Çok daha fazla kişisel gelişiminize destek veren entelektüel çalışmalar, satış/pazarlama konuları, olumlu yönde gelişecek büyük ölçekli anlaşmalar ve iş bağlantıları dikkat çekici oluyor halen. Web, blog çalışmalarında yeni tasarımlar yapılabilir. Tanıtım ve sunumlar adına çok hoş denemeler, yenilikler yapabilir sesinizi, düşüncelerinizi geniş çevrelere duyurabilirsiniz. Güçlü ifade yeteneğiniz yanınızda olacaktır. Projeleriniz arasında yazmak, bir yayın evi ile işbirliği yapmak için hoş imkanlar var düşünenler adına. Yazılı/görsel basın, medya ve digital iletişim kanallarını olabildiğince kullanın lütfen. Şansınız orada. İşinizin ticari boyutuna dair son derece akıllıca girişimler/anlaşmaların yapılabileceği söylenebilir. 5.evinizdeki Satürn etkileşimi dönemlerinde harika gelişmeler beklenebilir. Yolculuklar da sıklaşıyor. Bir başka açıdan bakıldığında yakın çevre, kardeşler, kuzenler ve akrabalarla olan ilişkilerin yeniden ele alınması, varsa sorunların yapıcı biçimde onarılması ve bağların güçlenmesi konusunda destekleyici. Özellikle kardeşlerin hayatında yaşanan güzel etkiler, gelişmeler gözlemleyebilirsiniz. Yeni bir dil öğrenme arzusu, eğitim ve sınav süreçleri yanında yazma yeteneği olanlar ise çeşitli kurslara katılabilir sosyal medya desteğinden yararlanarak çok iş çıkarabilirsiniz.

Jüpiter’in Retro yapacağı (4 Şubat/10 Haziran) arasında; Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıkları, pazarlıkları, ilişkileri, tasarıları, anlaşmaları ve eğitsel/zihinsel hedefleri yeniden gözden geçirmek üzerinde çalışmak gerekecek.

11 Ekim sonrası Jüpiter Akrep burcu geçişi ile; Öncelikle yaşanan yere dair güzel değişiklikler, yenilenmeler söz konusu. Ev alım satımı yanında çeşitli bakım, dekorasyon ve eşya düzenlemeleri yapılabilir. Başka bir yerleşim planı olanların taşınma süreçleri, kimileri adına evlilik nedeni ile yer değişikliğine yol açabilir. Ortaklaşa kaynaklar dışında sahip olduğunuz değerleri uzun vadeli yatırımlar şeklinde düşünebilirsiniz. Evden çalışma potansiyeli özellikle yaratıcı yeteneklerin zihinsel, entelektüel ya da eğitsel yanına dikkat çekerken, anne olmanın getirdiği süreç olarak değerlendirebilirsiniz.

Kariyer, finansal şanslar; 11 Şubat civarı önemli açılımlar, ortaklık ve yasal konularla beraber geçmiş ve duygusal bağlara yönelik kararlar aşaması. Kendinizi gösterebileceğiniz atılımlar söz konusu. 2017 Mart, Nisan, Mayıs ve Kasım olmak üzere işe dair yeni projeler, bağlantılar, yeni fırsatlar ve yeteneklerin dış dünyada ses getireceği dönemler olarak görünüyor. Önemli yeni yapılanmaların içinden geçiyor olunacak. Aynı zamanda iş hayatına dair önemli organizasyonların yaratıcı boyutu güçlü değişimler yaratma imkanı verecektir. 17 Mayıs/6 Haziran arası özellikle; İş hayatında önemli bağlantılar, kalıcılık taşıyan hedefler, anlaşmalar, içinde parasal şansların olabileceği girişimler, görev değişiklikleri yanında iş fırsatlarının değerlendirileceği süreç olacaktır. Büyük ölçekli gruplarla bir arada çok iş üretilmesi yanında bu iki farklı sesin uyumunu sağlamak yolu ile (Satürn/Uranüs) bir arada kullanılacağı avantajlar şans getirici ve uzun soluklu olacak gibi duruyor. Esas hatları ile Satürn Oğlak geçişi 2017 Aralık sonu; tam anlamı ile yeteneklerin, becerilerin üzerinden sağlanacak kazançlar, iş kurma faaliyetleri, ustalık kazandığınız konulara yönelik çalışmalar, ofis ve iş ortamında yönelik yeni organizasyonlar dikkat çekici bir dönemin işaretlerini veriyor olacak. Profesyonel boyutu her açıdan kalıcı girişimlere yol açarken bir yandan da çok sıkı bir çalışma temposunun içinde olunacak.

Aşk Hayatı, Çocuklar, Yaratıcı Eylemler Ve Sevgi İlişkileri: Aşk hayatında en çok sizlerin stres altında olduğunuz söylenebilir. Bir yıl daha bu alanda artan bir sorumluluk, çekinceler, aşırı güven ve sağlamlık arzusu üzerinden ilerlenirken geçmiş bir ilişkinin gündeme gelmesi, sorunların aşılması halinde ciddi kararlar aşamasının yaşanması mümkün. Başlayacak olan tutulmalar da hayatınızda majör etkiler taşırken, gerek yaratıcı, sanatsal gerekse kişisel yeteneklerin görünür olacağı adımlar hızlanacaktır. Çocuklarla ilgili sorumluluklar devam edecektir. 27 Ağustos/21 Eylül arası son derece dışa dönük ve güvenle ilişkilerde beklentiler artıyor. Parlayacağınız bu süreçte önemli ataklar, kararlar gündeme gelebilir. Hayatın pozitif yönleri heyecanlı bir sürece işaret ediyor. Kova burcunda yaşanacak Ay tutulması dönemleri 11 Şubat ve 7 Ağustos süreci hayatınızda çok önemli majör değişiklikler, kararlar evlilik, özel hayat, iş ilişkilerini içine alan kadersel gelişmelere yol alınacağını anlatıyor.

4 Mart/15 Nisan arası yaşanacak Venüs Retro dönemi:Sizin adınıza uzaklarla olan ilişkiler, iş yolculukları, yurt dışı projeler, medya, akademik planlar, eğitsel çalışmalar, sunumlar belki davalarınız adına riskli bir süreç olacaktır. Özellikle iş ve yakın çevre, kardeş ve mesleki alanda beklenen planların, anlaşmaların belki de lokasyon değişikliklerinin aksayacağı etkiler taşıyor olacak. Bu konularla ilgili planlarda yaşanabilecek aksaklıkları acele ele almadan, gereksiz risklerden kaçınarak düşünmeden harekete geçmemelisiniz. Kazanımlarınızı, hedeflerinizi uzlaşı gerektiren diğer konuları ilerletmekle ilgili sıkıntılar getirecektir. Aynı zamanda 3 Nisan sonrası ortak paralar, paylaşım gerektiren konular, kredi, vergi, prim, bankalarla olan bağlar, miras, ortağın para durumuna dair karışıklıklar gündeme taşınabilir. Çözüm bekleyen yukarıdaki konular ve finansal sorunlar retro ertesi aşılabilir olacaktır.

BAŞAK/YÜKSELEN BAŞAK:

Jüpiter 2. ev seyri ile oldukça kazançlı çıkılacak iş girişimleri, müşteri ilişkileri, kendi işini kurmak isteyenler adına yeni kararlar ve ortaklıkları ilgilendiren finansal gelişmeler sürmekte. Maddi konuları çok daha ciddiye almanız gereken bu süreçte değer sisteminizi oluşturmak, kendi emeklerinize güvenerek tekrar kuracağınız ve kaynak arayışına gidilecek pek çok yeni fırsat söz konusu halen. İş potansiyeli yaratmak için çeşitli girişimler yapabilir, müşteri ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. İçinde eğitim, akademik çalışmalar, ticari konular ve alım satım projeleri geliştireceğiniz girişimlere yönelirken ortaklıkların önemi unutulmamalı. Büyük olasılıkla işinizin reklam, tasarım ve iletişimle ilgili boyutuna ağırlık verebilirsiniz. Ortaklık içeren konulardan yeni gelirler sağlama şansı bulabilirsiniz. Ortaklaşa para konuları, devletle ilintili, geçmişten gelen miras ya da hukuki yanı olan parasal konulara vurgu yapan alacak verecek meseleleri önemli. Çalışma hayatında farklı iş girişimleri yapmak bütçenizde yaşanan daralmayı aşacak önlemler sizleri daha çok dikkatli olmaya iterken, emek vererek, üzerinde çalışarak uzmanlık kazanılan her konu kazançlarınızı olumlu etkilerken tasarruflu olmak başka bir yol. Yeni iş olanakları yanında ödemeler ve borçlarla ilgili sorunları düzenlemeniz gereken süreç eşin finansal durumunda da pozitif gelişmeler beklenebilir.

Jüpiter’in Retro yapacağı (4 Şubat/10 Haziran) arasında; Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıkları, ilişkileri yeniden gözden geçirmek beklentilerde, işle ilgili fırsatların ve kişisel kazançların yaratacağı avantajlarda ölçülü ve riskten uzak kalmak gerekecek.

11 Ekim sonrası Jüpiter Akrep burcu geçişi ile; Yakın çevre, kardeşler, kuzenler, ortaklıkları ilgilendiren anlaşmalar, içine ortak paylaşımların olduğu konular ve kardeş hayatında yaşanan yenilenmeler söz konusu. Daha sık yolculuk yapabilir, eve dair yenilenmeler, taşınma ya da yerleşik düzene dair önemli değişikliklere gidebilirsiniz. Ortaklı işe İşlere dair fırsatlar, destekler, yolculuklar yanında eğitim, işe ve ticari boyutuna dair projeler, anlaşmalar yönünde gelişmeler sizlerle. Medya bağlantısı, yayıncılıkla ilgili planları olanlar yanında bu mecralarıın tüm olanaklarından her tür iş dahil olmak üzere yararlanılabilir. Yeni bir dil öğrenmek konusunda destekleyici etkiler taşıyor olacak.

Kariyer, finansal şanslar; Kariyerde ve kazançlarda Jüpiter etkisi hoş bir rüzgar estiriyor olsa da esas anlamda Satürn bir yıl daha sabırlı olmanızı istiyor. Gerçek anlamda hedeflere ulaşmak konusunda net beklentiler yıl sonu itibari ile kendini gösterecek ve çıkış yolunda hızlanıyor olacaksınız. Satürn Oğlak geçişi 20 Aralık itibari ile başlarken yetenekler, işe dair projeler ve sorumluluk artışına sebep olacak süreç uzun soluklu olurken, 11 Şubat ve 7 Ağustos dönemleri iş ortamında yenilenen koşullar, farklı seçimler, işe dair görev tanımları belki de işte lokasyon değişimi yaratacak gelişmelere şahit olabilirsiniz. Kısa vadede kazançları ve iş bağlantılarını etkileyecek dönemler 4/27 Şubat dönemi hırslı ve atak yapmaya açık bir dönem. Yeni destekler, ödemeler dengesi ve ortak bütçe adına elverişli şartlar var. 15 Ekim/7 Kasım arası avantajlı anlaşmalar, kazançlar ve keyifli harcamalar da gündemde.

Aşk Hayatı, Çocuklar, Yaratıcı Eylemler Ve Sevgi İlişkileri: Yeni yılda Merkür geri hareketi sizi yakından ilgilendiriyor. Aşk, yatırımlar, riskli spekülatif konular ve çocuklarla ilgili kararlarda biraz dikkat istiyor. Yeni ilişkiler hakkında dikkatli olmalı, eski sevgililerle alakalı gelişmelere çekinceli yaklaşmalısınız. Üzerinde çalışılan iş projeleri hakkında aksayan yanları gözden geçirmek bir yandan da yeteneklerin daha ciddi boyutta değerlendirilmesi gereken şartlar olacaktır. 3 Ocak sonrası/Şubat ayı ilk günlerine dek ilişkilerde romantizm, yeni aşklar, evlilik kararları dikkat çekebilir özel hayata ilişkin beklentilerde.

4 Mart/15 Nisan arası yaşanacak Venüs Retro dönemi: Sizi 8.ve 7. evlerden ilgilendiriyor. Parasal konular, yatırımlar, özel hayat, içinde paranın olduğu iş ve ortaklı boyutu, borçlar, ödemeler, başkalarının kaynakları, paylaşımlar, kredileri yatırımlar ve ticari planlar, getirdiği yasal sorumluluklar sizi bağlıyor. Kişisel kazançlar yanında başkalarından beklenen para mevzuları, borçlar ve ödemeler adına riskli ve pay kapma yarışına benzer bir süreç olacaktır. Bu alanlardaki planlarınızda dışsal durumlar iyi gözlenmeli. Gereksiz yere risk almak, düşünmeden harekete geçmek kazanımlarınızı, kararlarınızı, uzlaşı gerektiren diğer konuları ilerletmekle ilgili sıkıntıları/krizleri dikkatli yönetmek gerekiyor. Yine 3 Nisan sonrası ortaklı iş projeleri, aranan destekler, evlilik, anlaşmalar, ortaklık gerektiren durumlar, başkalarından beklenen destekler adına dikkatli olunmalı. 28 Nisan sonrası yine paylaşmaya açık, gelen önerileri değerlendirmek, kulak vermek, işbirliği yapmak konusunda yukarıdaki olayları ele almaya yeni bir değerlendirme yapmaya başlanacak zaman dilimi olacaktır.

TERAZİ/YÜKSELEN TERAZİ:

Jüpiter hayatınızda pek çok alanda fırsatlar getirmiş olmalı 4 aylık süreçte. 12 yılda gelen bu olumlu etki ile sizi ileriye taşıyacak, aşama kaydedeceğiniz fırsatlar sürüyor. Sanatsal yetenekleri ya da işinizin bir parçası ise fırsata çevirme süreci devam ediyor. En hoş tarafı ilişkiler ve aşk anlamında hayatınıza girecek güzel olasılıkların evliliğe taşınma olasılığı. Kimilerinin yeni bir ilişkiye başlama şansı devam etmekte. Kimileriniz ise anne olmanın getirdiği duygusal mutluluklar yaşama şansı sürerken, yeni hedefler peşinden gitmek başlangıçların özellikle iş ve kariyer hayatına yönelik boyutuna önem vermek gerekecek. Kendi şansınızı yaratabileceğiniz gibi dış dünyadan, iş bağlantılı ilişkilerden ve sosyal bağlardan gelecek güzel olanaklar, işbirlikleri söz konusu.  Çalışma hayatına yönelik yenilikleri, kolayca hayata adapte edeceğiniz olanaklar, kişisel anlamda içinde yabancıların bulunduğu temalar/fikirler/arayışlar hayatınızı fazlasıyla dolduruyor olmalı. Yeni yolculuklar, keşifler düşünsel anlamda sizi farklı noktalara taşıyacak öğretilerde hayatınızda. Bu konu özellikle işinizin sosyal medya, basın iletişim bağlantısının getireceği imkanlar, iş projelerine dahil edilebilir. Fiziksel olabileceği gibi, kişisel bakım, giyim tarzı ve alışılan zevk ve seçimler dışına çıkabilir daha sofistike yenilenmeler tercih edebilir. Bu transitin diğer önemli yanı yakın çevre, kardeşler, kuzenler ve akrabalarla olan ilişkilere keyif katacağı. Bu arada zihinsel açıdan odaklanmanız gereken çalışmalar, eğitsel konular, üzerinde hazırlıklarını yaptığınız projelerin dikkat çekmesi adına hareketli bir süreç. Sık yolculuklar, keyfi olabileceği gibi iş amaçlı yaşanabilir.

Jüpiter’in Retro yapacağı (4 Şubat/10 Haziran) arasında; Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıkları, ilişkileri ve yakın çevre konularını yeniden gözden geçirmek, iç gözlem yapmak ve ılımlı olmak gerekecek.

11 Ekim sonrası Jüpiter Akrep burcu geçişi ile; Son bir yıldır kişisel anlamda yapılan yatırımların, bağlantıların getireceği elle tutulur finansal kazanımların zamanı. Yeni ortaklıklar, iş hayatında yeteneklerin kazanca dönüşmesi,  ödemeler dengesi, bütçe, kazanç getirecek iş fırsatları, ortaklaşa alanda paylaşılan kaynaklar, ortak ya da eşten beklenen destekler, yatırımlar ve alım/satım üzerinden sağlanacak avantajlar öne çıkıyor olacak.

Kariyer, finansal şanslar; Yıl içinde Temmuz, Kasım ayları önemli girişimler, kazanca ve kariyere yönelik gelişmelerin hızlıca hayata geçeceği, iş potansiyeli üzerinden yaşanacak atılımlar, gelirlerde artış, müşteri ve iş ilişkilerinin getireceği avantajlar süreci olabilir. Jüpiter Akrep süreci dışında başka opsiyonlar da var sizler için uzun vadeli bakıldığında aslında. Satürn Yay yolculuğu çeşitli arayışlar ve bağlantılar anlamında iş hedeflerinide sorumlulukların süreceğini anlatıyor. Özellikle Satürn/Uranüs etkileşimi dönemi Ocak, Şubat, Mayıs, Haziran ve Kasım ayları olmak üzere kariyerde ve hedeflerde önemli değişimler içinden geçilecek süreçler olacaktır. İş projeleri, ortaklıklar, anlaşmalar, başkaları ile olan ilişkiler, evlilik veya ortak vasıtası ile gelen yenilenmelerin önem kazanacağı dönem olabilir. 20 Aralık 2017 Satürn Oğlak geçişi sonrası ise,  gerek yatırım, aileyi içine alan paylaşım, destek, ev alım satımı üzerinden yaşanacak uzun soluklu planlara vurgu yapacak. Aile büyüklerinin sorumlulukları ya da onların yaşadığı bazı durumlar size bağlayacaktır. Bir yandan da kariyer hedeflerinde dikkatli ve sabırlı olunması gereken bundan sonraki süreçte oldukça kalıcı planların hazırlığı, evden iş üretmek şeklinde kendini gösterebilir kimileri adına. Aile ve yuvaya dair sorumluluklar, belki evlilik kararının öne çıkması yanında kişisel yetenekler ve spekülatif yatırımlar hakkında akılcı yatırımlar da yapılabilir. İşe dair hedeflerde sabırlı olmak ilerleyen dönemde size çok şey kazandıracaktır.

Aşk Hayatı, Çocuklar, Yaratıcı Eylemler Ve Sevgi İlişkileri: 20 Ocak/18 Şubat arası yaratıcı enerjiler, yetenekler ve üzerinde çalışılan her tür hobi, sanatsal yetenek ön planda. Aynı zamanda çocuklar ve aşk hayatında sizi bağımsız kılan keyifli bir dönem. 27 Ocak Yeni ay etkisi ile bu yöndeki adımları hızlandırmak, yeni ilişkilere yönelmek, aşkta heyecanlı gelişmeler, çocuklar, kendinizi ifade edeceğiniz konuları geliştirmek ve başkaları ile olan ilişkileri düzenlemek adına önemli olacaktır. Şubat sonuna dek gerek evlilik gerekse ortaklaşa iş konuları adına sizi harekete geçiren etkiler başlarken, uzlaşı isteyen yeni ilişkiler, ortak projeler ve yasal konular önceliğiniz. Yeni öneriler ve anlaşmalar dikkat çekebilir. 15 Ekim/7 Kasım süreci şahane günler. Gerek ilişkiler gerekse aşka dair konular sizi cezbediyor. Başkalarının dikkati üzerinizde iken çoğu fırsat sizinle. Her anlamda başkaları ile olan bağları avantaja çevirmek, özel hayatı yoluna koymak belki de önemli kararları uygulamak adına keyifli zamanlar. Aslan/Kova ekseninde yaşanacak tutulmalar ise aşk, yaratıcı çalışmalar, sosyal çevreniz, çocuklar, gruplar ve sevgiye dair konularda önemli değişimlere işaret edecek. 11 Şubat ve 7 Ağustos tarihleri bu anlamda çarpıcı gelişmeler taşırken, annelik, işinizin/kariyerinizin sahne boyutu, medya bağlantısı başarılı kararlara sürüklerken, özellikle aşkta farklı bakış açıları yaratacak rüzgar esiyor olacak hayatınızda.

4 Mart/15 Nisan arası yaşanacak Venüs retro dönemi;Sizler 7. ve 6. evden etkilenirken, en başta estetikle ilgili kararlarınız, kişisel adımlarınız/konularınız, sağlığınız, özel hayat, evlilik, ilişkiler, boşanma, eşi/ ortağı ilgilendiren konular yasal mevzular, başlayan ilişkiler, ortaklık önerileri, eşin, ortağın para, iş durumuna dair mevzularda sorunlu bir süreç olacaktır. Bu süreçte yeni tanışılan kişiler hakkında hemen karar verilmemeli. Ortaklıklar ve işbirlikleri adına alınan öneriler, ortak bir projenin hayata geçmesi zorlaşabilir. Gereksiz yere risk almak, düşünmeden harekete geçmek, düşündüğünüz kazanımları, uzlaşı gerektiren diğer konuları ilerletmekle ilgili sıkıntılar getirecektir. Bir yandan da 3 Nisan sonrası, iş ve çalışma şartlarında sizi esir eden konular, iş projeleri, dağınık enerjiler, çok çalışmanın getirdiği yorgunluklar, sağlık, düzen sağlama zorunluluğu yorucu zamanlar taşıyabilir. Evcil canlılar varsa özenli olmalısınız. 28 Nisan sonrası yukarıdaki aksayan gelişmeleri sağduyu ile tekrar değerlendirme şansını kullanmaya başlıyorsunuz.

AKREP YÜKSELEN AKREP:

Jüpiter’in 12. eviniz Terazi burcunda devam eden etkileri iç dünyanıza yönelik huzur arayışları getirmekte. Kendinizi biraz izole ederken ruhsal anlamda size dinlendirecek ritüellere yönelme ihtiyacınız devam ederken, bir süreliğine gerçek zenginliğin dış dünyada olmadığı duygusu pek çoğunuzu besliyor olmalı. Hoşgörü, kabullenmek, biraz da boyun eğmenin getireceği tecrübelerin kazanımları bazı şeyleri geçmişte bırakmaya itiyor aslında.  Sağlıkla ilgili alınması gereken önlemler, beden ve ruh sağlığınızı onarmanın yanı sıra sizi zorlayan alışkanlıklarınız varsa, özellikle tutsaklık duygusu ve ilişkiler hakkında taşıdığınız gizli korkulardan arınmak adına bu dönemin en güzel kazanımı olmaya aday. Bir yandan da hazırlıklarınızı geri planda organize etmeye başlıyorsunuz. Özellikle aktif çalışma hayatı olanlar işin mutfağında çok fazla iş, hizmet ya da derin araştırmalar yer alabilir. Daha ziyade başkalarına destek ve yardımda bulunacağınız koşullar biraz fedakarlık isteyecektir. Kariyerde ön planda olma arzunuza rağmen bu süreçte sizleri zorlayan ve mecbur bırakan iş şartlarını kucaklamak önemli olacak.

Jüpiter’in Retro yapacağı (4 Şubat/10 Haziran) arasında; yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek gizli şansların, fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıkları, ilişkileri yeniden gözden geçirmek, ılımlı olmak ve akışta kalmak gerekecek.

11 Ekim sonrası Jüpiter Akrep burcu geçişi ile; Geçmişi ardınızda bırakarak hayata yeniden başlama dönemi. Sağlık, bedene ait sıkıntıları aşmak yenilenmek mümkün. Kilo artışına dikkat etmek kaydı ile. Kişisel atılımlarınız, iş ve parasal hedefleriniz adına önemli adımlar, içinde yabancılar ve akademik konuların da olduğu gelişime, şansa açık bir yıl geçireceksiniz. Aynı zamanda aşk, hayatın keyifleri, çocuklarınızı ilgilendiren mutluluklar, anne/baba olmakla ilgili hoş duygular içine girilme ihtimali artıyor. Genel anlamda iyimserlik hayatınızın pek çok alanında hakim olurken başkalarının kaynakları, finansal konuları içine alan yenilenmeler ve özel hayata dair pozitif duygulara, adımlara yer açılıyor.

Kariyer, finansal şanslar; Son 2 yıldır verilen emekler, akademik ya da başka anlamda iş hayatını ilgilendiren konular, finansal kaynaklar hakkında oldukça yol aldınız. Satürn etkisi bir yıl daha size bu yönde sorumluluk taşırken gerek yatırım gerekse kazanç siteminizi toparlamak adına ciddiyet getiriyor. Satürn/Uranüs etkileşimi dönemi Ocak, Şubat, Mayıs, Haziran ve Kasım ayları olmak üzere kariyerde ve hedeflerde önemli değişimler içinden geçilecek süreçler olacaktır. İş projeleri, rutin hayatın yenilenmesi, işte sizi özgürleştiren temalara giriş, akıcı kazançlar, yatırımlar ve sorumlulukların da önemli olacağı dönem yaşanacak. Özellikle 20 Aralık 2017 süreci Satürn Oğlak geçişi ile başka temalar söz konusu. İşe dair sorumluluklar, anlaşmalar ve kalıcı hedefler adına artan ciddiyet kazanan bir tempo önemli olacak. İş yolculukları yanında ticari boyutuna dair arayışlar önem kazanacak. Yıl içinde Aslan/kova burçlarında yaşanacak Güneş/Ay tutulmaları sürecinde 11 Şubat, 7 Ağustos dönemleri kariyere yönelik başarı getiren değişiklikler, hedefler, aile, baba ve yaşanan yere yönelik paylaşımlar, taşınma ve mülk alımı anlamında, yatırımlarınız adına önemli açılımların başladığı süreçleri hızlandıran kadersel etkiler var.

Aşk Hayatı, Çocuklar, Yaratıcı Eylemler Ve Sevgi İlişkileri: 7 Haziran/5 Temmuz arası; gerek ilişkiler, yeni tanışmalar, evlilik kararları ya da önerileri sunmak yolu ile harekete geçilebilecek dönem. Aranan güven ve istikrar bu süreçte hayata geçebilir. Uzun soluklu arayışlara gidilebilir. 23 Ekim/7 Kasım arası; ilişkiler boyutunda önemli kararların alınmasından ziyade biraz düşünmek aynı zamanda fedakarlıkların, sınırların, ne derece çizileceğine dair hazırlık süreci. Gizli kapaklı konulara dikkat edilmeli. 8 Kasım/2 Aralık dönemi ise oldukça tutkulu ve arzulu hareket edilecek dönem olacaktır. Gereksiz şüpheler, takıntılar, gizlilik, duyguları bastırmaktan ve yorucu enerjilerden uzak kalındığında yapıcı ilişkiler kurulabilir, ya da ilişkinin yönü hakkında kararlar alınabilir. Cazibeniz ve çekiciliğiniz artıyor ayrıca.

4 Mart/15 Nisan arası yaşanacak Venüs Retro dönemi: Sizler önce sağlığınız, iş ortamı, düzenlemeler, ofis yenilenmeleri, çalışma rutinleri, işle ilgili projeler, geçmişe dair kontrol edilemeyen sorunlar yanında sağlıkla ilgili bir süreci yönetmek gerekecek. Gereksiz yere risk almak, düşünmeden harekete geçmek, işte sizi bağlayan sorumluluklar, yükler ve iş ilişkilerini zora sokacak sıkıntılara dikkat etmelisiniz. Aşk hayatınızda 3 Nisan sonrası yeniden sorgulamanız gereken yanlar olabilir, geçmiş ilişkiler, yaşanan bağların getirdiği bulanık şartlara dikkat çekerken romantizm, aşka dair paylaşımlar, sevdiğinizle keyifler, sınırları ve fedakarlıkları ne derece tolere edeceğiniz hakkında,  çocuklar, spekülatif eylemler, yaratıcı çalışmalar, evden, babadan beklenen destekler, yatırım veya alım satım konuları varsa dikkati elden bırakmayın. 28 Nisan sonrası  yukarıdaki konuları, olayları, engellenen iş projeleriniz, aksayan iş ve çalışma koşullarını, kişisel planları ele almanız mümkün.

YAY/YÜKSELEN YAY:

Jüpiter’in burcunuzun yöneticisi olarak Terazi seyri sürerken destekleyici imkanlar devam ediyor. İçinde bulunduğunuz sosyal çevre yenilenirken size yer açacak çeşitli olanaklara açıksınız halen. Yeni arkadaşlıklar edinmeniz yanında var olan dostluk/arkadaşlık ilişkilerinde yaşanacak karşılıklı destekler çeşitli ortak eylem planları, içinde eğitim, zihinsel temalarının olduğu aktiviteler içinde yer alma süreci. Ortak umutların etrafında buluşmak, sizinle paylaşmaya hazır kişilerle çok iş çıkaracağınız koşullar yanında dış dünyada olacağınız söylenebilir. Kişisel anlamda gelecekle ilgili planlar/projeler, iş odaklı çalışma planları, grup aktiviteleri belki dernek/vakıf çalışmalarının getireceği projeler finansal kazanımlarda önemli. Sosyal açıdan geniş olanakların ve kişilerin destekleri yanında sizler de başkalarına destek olurken, arkadaşlarınızın hayatında yaşanan olumlu gelişmeler başka güzel bir olasılık. Özellikle işle ilintili konular, yeni gruplarla bağlarınız yanında, işin akademik ya da eğitsel boyutuna öncelik verilebilir. Bu arada her tür proje ve gelecekle ilgili tasarıda başkalarının tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. Cemiyet hayatının getireceği olanaklar farklı ve donanımlı kişilerle temaslarınızı güçlendirmek için kararlı bir duruş sergileme şansınız sürüyor.

Jüpiter’in Retro yapacağı (4 Şubat/10 Haziran) arasında; Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıkları, sosyal ilişkileri, grup paylaşımları, etkinlikleri ve geleceğe dönük planları yeniden gözden geçirmek ve ılımlı olmak gerekecek.

10 Ekim sonrası Jüpiter Akrep burcu geçişi ile; Biraz geçmişle hesaplaşmak ancak kontrol edilemeyen hırsları ve sizi bağlayan konuları akışına bırakmak gereken süreç başlıyor. Özellikle kendinize bile itiraf edemediğiniz gizli tutkulara, duygusal anlamdaki korkulara yönelik yüzleşmeler yaşamanız mümkün. Sağlık ve bağımlılıklar adına kendinize karşı ayrı bir özen göstermeniz gerekecek. Başkalarına yararlı çalışmalar, aileyi yuvayı ilgilendiren konular da olmak üzere arka planda bazı fedakarlıklar yapılsa da çok iş üreteceğiniz konular, araştırmalar ve ruhsal anlamda sizi yenileyecek ritüeller gündeminize yerleşiyor.

Kariyer, finansal şanslar; Yılın ilk ayı yaşanan Yeni ay etkisi ile para ve iş konuları yanında ortaklıklar ve başkalarından beklenen desteklere yönelik adımlar var.  Para durumunuz, kazançlarınız ve bütçenize ait kalıcı adımlar yanında sorumluluklar önemli olacak. Haziran süreci yetenekler, iş planları ve kazançlar yönünde adımlar atılabilir. Esas hatları ile 20 Aralık Satürn/Oğlak geçişine dek hayatınıza yeni bir yön verme sorumluluğu devam ediyor. Birtakım elemeler, testler ve uzun soluklu başlangıçlar yorucu olsa da ilerleyen süreçlerde ne denli emek verdiğinizi daha net gözlerle görüyor olacaksınız.  Oğlak burcuna geçen Satürn döneminden sonra, finansal anlamda, iş hayatına dair hedeflerde, kardeşlerle ilgili paylaşımlarda, işinizin devletle olan boyutunda, resmiyetle ilişkisinde ve yatırımlarda uzun soluklu projelere yer açma dönemi başlayacaktır. Yetenekler, kazanç kapasiteniz hakkında kalıcı planlar yapmak ekonomik göstergeleri yapılandırmak, uzun soluklu kılmak adına önemli bir süreç başlayacaktır.

Aşk Hayatı, Çocuklar, Yaratıcı Eylemler Ve Sevgi İlişkileri: 28 Ocak sonrası girişken ve heyecanlı olunacak aşk hayatı, yaratıcı eylemler, hobiler ve çocuklarla ilgili konularda hızlı bir dönem. Son derece dinamik ve öne çıkmaya hazır olduğun bu süreçte yenilikler, aşka yaklaşım, ilişkilerde biraz kıskançlık ve rekabet yanında tutku da olacaktır. Keyiflere gidecek harcamalarla beraber çocukları ilgilendiren her konuyu ele alma üstesinden gelme şansınız var. Sosyal ilişkiler ve yeteneklerin üzerinden gelen kazanımlar ön planda. 4 Mart sonrası çok daha sabırlı, düşünmeniz gereken projeler, çocuklar ve yaratıcı eylemler adına yavaşlamak gerekecek. 5/4 29 Temmuz arası; Canlı, hevesli, ilişkilerden keyif alınan, yeni kararlar, evlilik girişimleri ve aradığınız hareketlilik başlıyor. Son derece eğlenceli geçecek bu dönem bir yandan da çift durumlara karşı dikkatli olunmalı. Siz uyum sağlamak, korumak ve bağlanmak isterken bir miktar dağınık, kararsız, zorunlulukları ve sizin beklentilerinizi hafife alan kişilerle karşılaşma olasılığı unutulmamalı.

4 Mart/15 Nisan arası yaşanacak Venüs Retro dönemi:Spekülatif parasal konular/yatırımlar, özel hayat, ilişkiler, ortak çalışmalar yanında çeşitli plan/projeler üretme dönemi ancak işler istediğiniz yönde ilerletmekte acele etmeyin. Çocuklar, annelik, aşk ya da eski bir ilişkinin gerginlikleri, yaratıcı eylemlerin, üzerinde çalışılan konuların ve çocuklarınızın hayatına dair sorumluluklar yanında iş ve ofis ortamına yönelik planlarınızı iyi düşünmelisiniz. Gereksiz yere risk almak, hızlı hareket etmekten ziyade kazanımlarınızı, kararlarınızı dikkatli ilerletmeli aksi halde beklemelisiniz. Bir yandan da 3 Nisan sonrası ev, yaşanan yere dair yükler, aile, büyükler, baba, ve yerleşimle ilgili konular, alım satım işleri adına karışık şartları akışına bırakmakta fayda var. 28 Nisan sonrası yukarıdaki konuları aşma çabanız sonuçsuz kalmayacak.

OĞLAK/YÜKSELEN OĞLAK:

Jüpiter halen 10. evinizde iken kazandığınız deneyimleri iş hayatına ve topluma sunacağınız geçiş dönemi sürüyor. Yapacak çok şeyiniz var ve kendinize güvenmenin getirdiği çeşitli olanakları hayata geçirme kararlılığı içindesiniz. Kariyerde çıkış getiren yeni iş ilişkilerinin ön planda olacağı şartlarla buluşmak, bağlantılarınız uzaklarla ilgili bir eğitim konusu ya da yolculuk gerektiren bir tema olabileceği gibi, prestij getiren yeni iş olanakları adına destekleyici. Kariyerde beklenen fırsatlar, şans getiren ilişkiler ağı kurulabilir. Ast üst ilişkilerinin ılımlı ilerleyeceği maddi açıdan da destek getirecek imkanlardan yanında özellikle yeni iş arayışları olanlar çok uluslu ya da içinde yabancıların olduğu işlerden yana fırsatlar çıkabilir. Belki içinde medya/basın ve iletişim temaları bulunan konularda çeşitli fırsatlar, bilgi ve tecrübelerinizi sunacağınız imkanlar yaratabilme becerisi sizlerle. Terfi bekleyenlerin başkalarının gözünde önemli pozisyona gelmeleri mümkün. Aile ilişkileri, özel hayata dair statü getiren gelişmeler (evlilik) kimilerinin hayatında öncelikli yer tutabilir. Kimilerinin kendi işini kurmak yönünde önemli kararlara yöneleceği dönem sürüyor ayrıca.

Jüpiter’in Retro yapacağı (4 Şubat/10 Haziran) arasında; Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıkları,  hedefleri, ilişkileri yeniden gözden geçirmek ve ılımlı olmak gerekecek.

11 Ekim sonrası Jüpiter Akrep burcu geçişi ile; Sosyal açıdan çevrenizin genişlemesi, iş, dost odaklı takım çalışmaları, işten beklenen kazançlarda artış ayrıca gelecekle ilgili pek çok plan yapıyor olacaksınız. Aynı zamanda özel hayat, çocuklar ve aşk ilişkilerinde daha tutkulu bir süreç olarak yaşanabilir kimileri adına. Çeşitli değişimlerin içinde ortaklıkların bulunduğu eylemler açısından majör hedeflere yol alınacak süreç olacaktır.

Kariyer, finansal şanslar; Jüpiter dışında en önemli kalıcı hedefler belirlemek, hayatınızı yeniden dizayn etmek adına 20 Aralık Satürn Oğlak geçişini önemsemelisiniz. Bu tarihten sonra akıntıya kürek çektiğiniz, sizi engelleyen, hedeflerde belirsizlik yaratmış ya da ilerlemeyen konulara bilinçli adımlarla yaklaşıyor olunacak. Uzun vadeli projeler, yeni başlangıçlar ve kalıcılık istediğiniz kararları hayata geçirme vakti olacaktır. Çeşitli sorumluluklar yanında hayat yönünüzü yeniden belirlemek isterken ilişkilere olan yaklaşımınız da nasibini alacaktır bu geçişten.  11 Şubat tarihinde mülk alım satımı, yatırımlar, kazançlar, yetenekler, iş, bütçeniz konusuna, ortaklıklardan gelecek fırsatlar, geçmişe yönelik ödemeler hakkında çözümler üretirken, 24 Temmuz dönemi tam anlamı ile yukarıdaki konularda kökten değişiklikler içinden geçiyor olacaksınız. Önemli başlangıçlar parasal konulara, yeni desteklere, ortak finansal projelere yönelik olurken, parasal alanda daha fazla ihtiyaç öne çıkacaktır. Eşin, ortağın finansal durumuna yönelik yeni girişimlerin kazanımları da söz konusu. 11 Şubat ve 7 Ağustos dönemi alternatif iş kararları, sizi özgürleştiren sıra dışı kaynak arayışları ve bütçeye, ödemelere yönelik krizleri aşma mücadelesini aşmaya yönelik önemli değişimler dönemi olurken yıl bazında önemli atılımlar, yetenekler, iş potansiyeli, başkaları ile olan paylaşımlar, gelir gider dengesi ve yatırımlar adına önemli açılımların başladığı süreçler kadersel etkiler getirecektir.

Aşk Hayatı, Çocuklar, Yaratıcı Eylemler Ve Sevgi İlişkileri: 7 Haziran/5 Temmuz arası; Aşkta heyecan ve istikrar arayışı bir arada olacak. Cinsel arzuların yükseldiği, sağlam bağların önemsendiği dönem. Sevdiğinizle, çocuklarınızla ortak keyifler öne çıkarken, tatil ve keyiflere harcamalar dikkat çekebilir. Aynı zamanda iş hayatı ve diğer yaratıcı konuları içine alan son derece verimli, üretken, elle tutulur imkanların kullanılacağı süreç olarak değerlendirilebilir. 1/27 Ağustos dönemi; Gerek özel hayat gerekse evlilik ve yakın ilişkilerde sıcak bir dönem. İlişkilerin uzun soluklu olması isteniyorsa değerlendirilebilir. Yeni ilişkilerin başlaması, gönül bağının kurulması adına verimli yaşanabilir.

4 Mart/15 Nisan arası yaşanacak Venüs Retro dönemi:Sizi öncelikle yuva, yaşanan yer ve düşündüğünüz değişiklikler üzerinden etkiliyor olacak. Parasal konular/eve, mülke dair yatırımlar/alım satım konuları, özel hayat, yerleşim, taşınma, evde yeni bir düzen sağlama, güvenlik, aile içi ilişkiler üzerinden bazı planlar yapıyor iken bazı aksaklıklarla karşılaşma olasılığı var. İstediğiniz ölçüde  verim alamadığınızda aceleden ziyade akışa bırakmakta fayda var. Bir yandan da 3 Nisan sonrası yakın çevre, akraba, kardeş ilişkileri, anlaşmalar, yolculuklar, lokasyon değişiklikleri adına karışık etkiler altında hareket edilmemeli. Gereksiz yere risk almak, kararsız kalınan konularda ısrar etmek yerine 28 Nisan sonrası yukarıdaki tüm konuları ilerletmekle ilgili sıkıntılar aşılıyor olacaktır.

KOVA/YÜKSELEN KOVA:

Jüpiter’in 9.evinize geçmesi ile hayatı büyük ölçekte algılayacağınız etkiler size çok farklı düşünceler fikirler kazandırıyor. Daha ziyade akla yönelik yatırım planlarınıza akademik çalışmalar ve eğitimle ilgili projeleri eklemek olarak düşünebilirsiniz. Lisan, belki de farklı bir alanda kendinizi geliştireceğiniz eğitsel temalara yönelme süreci ticari konuları, kazançları da içine alabilir. Toplumla ilişkilerinizi güçlendirecek ve geniş olanaklar getirecek güçlü kişilerle bağlantılar yanınızda olmaya devam ediyor. Hukuki konulara vurgu yapan gelişmeler olumlu yönde hızlanırken, yayıncılık, medya bağlantılı konuları olanların son derece önemli yapılanmalar içinde yol alacaklardır. Sizden farklı kişilerle bir araya gelmek, onların tecrübelerinden yararlanmak ve dünya görüşünüzü tazelemek adına pozitif gelişmeler bir yandan da işin uzaklarla olan boyutu, uluslararası bağlantıları, ihracat/ithalat ayağı yanında dış dünya ile olan bağlardan faydalanırken, ortaklıkları/işbirliklerini öne çıkaracaktır. Ortaklıkların yabancılarla olan bağlantısına dikkat etmeli fırsatlara açık olmalısınız. Yurt dışı yolculukların getireceği deneyimler oldukça geliştirici keyifler/keşifler şeklinde olacaktır.

Jüpiter’in Retro yapacağı (4 Şubat/10 Haziran) arasında; yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıkları, yurt dışı ilişkileri, medya, akademik, hukuki ya da yabancıların içinde olduğu planları yeniden gözden geçirmek gerekecek.

11 Ekim sonrası Jüpiter 10. Eviniz Akrep burcu geçişi ile; Kazandığınız tecrübeleri iş hayatında değerlendirmek, dikkat çekmek, belki işin akademik boyutuna yönelik yanı, maddi kazanımlar, yeni iş olanaklarının devrede olacağı fırsatlar dönemine giriliyor. İçinde yabancıların, çok uluslu kurumların olduğu fırsatlar sizi çevrelerken hedeflerinizi ve iş ilişkilerinizi geliştirme fırsatını kullanabilirsiniz. Çeşitli başarıların görünür olacağı, çeşitli destekler yanında gelecekle ilgili iş hedeflerine tutkulu biçimde sarılma zamanı.

Kariyer, finansal şanslar; Aslında Jüpiter tepe noktasından destek sunarken bir yandan da Satürn Yay yolculuğunun getirdiği sorumluluklar sürecek. Uzun vadeli iş hedeflerinde artık yeni bir soluk almak adına, geri planda hazırlık yaparken, sosyal farkındalık içinde ortak eylemlerin getirdiği zorunluluklar içindesiniz halen. Geleceği tasarlarken aynı zamanda uzunca bir döngünün sonuna geliniyor. Gelecek inşa etme dönemi bir yandan da. Bazı elemelerin dostluk ve sosyal çevre üzerinden yaşanması, mesafe girmesi mümkün yıl sonuna kadar. 20 Aralık 2017 Satürn Oğlak geçişi ile hayata dair büyük ölçekli beklentilerde risk almak bir yana geri çekilme dönemi. Kadersel etkiler, başkalarının, iş hayatının sorumlulukları, sizin beklentileriniz yorucu ve yıpratıcı olsa da arka planda bundan sonraki önemli döngüyü tasarlamak/yönetmek için yavaşlamak, gerekiyorsa geçmişe sünger çekmek psikolojik/ruhsal anlamda belki de. Yıl içinde kariyer ve ortaklıklara yönelik fırsatlar 11 Şubat ve 8 Ağustos dönemleri kişisel kararlar ilişkiler ve hedefler anlamında harekete geçiren fırsatlar sunarken, Aslan burcunda yaşanacak Güneş Tutulması etkileri ile; önemli fırsatlara, desteklere, işbirliklerine, yeni anlaşmalar, ortaklıklar ve özel hayata dair şansların dış dünyadan geleceği kadersel gelişmeler kararlarınızda belirleyici olacaktır.

Aşk Hayatı, Çocuklar, Yaratıcı Eylemler Ve Sevgi İlişkileri: 21 Nisan sonrası aşk, sevgi, çocuklar ve yaratıcı hedefler adına oldukça dinamik bir süreç. Çeşitli yenilikler zihinsel beceriler, çocukların hayatına yönelik gelişmeler adına canlılık kazanıyorsunuz. Özellikle 25 Mayıs ve devamında çok hoş ilişkiler, yeni çevreler, bebek sahibi olmakla ilgili kararlar dönemine giriliyor. Temmuz ayı süresince aşkta çift durumlar, hobilerde çeşitlilik ve renk katacak arayışlara yönelme arzusu öne çıkabilir. 

4 Mart/15 Nisan arası yaşanacak Venüs Retro dönemi: 3. ve 2. evinizde etkisini gösterecek. Kardeşlerle ilgili sorunlar, anlaşmazlık içeren konular, yakın çevre ilişkileri, ticari plan, çeşitli anlaşmalar, medya, yayıncılık, hukuki ve eğitsel temalar adına dikkat isteyen bir süreç olacaktır. Gereksiz yere risk almaktan kaçınırken, ilerlemeyen ve uzlaşı sağlanamayan gelişmeleri, sıkıntıları en aza indirmekte fayda var. Ayrıca 3 Nisan sonrası beklenen parasal kazançlar, anlaşmalar, iş, yatırım ve alım satım işleri, bütçe ya da ödemeler dengenize yönelik planlarda dikkatli olmak gerekecek. 28 Nisan sonrası  bu yöndeki beklentilerinizi ve yukarıdaki diğer konuları ele alma süreci olacaktır.

BALIK/YÜKSELEN BALIK:

Jüpiter’in 8.evinizdeki seyri devam ederken öncelikle pek çok açıdan gerginlikleri yatıştırmaya yönelik psikolojik yenilenme süreci devam ediyor. Sizin yöneticiniz olması nedeni ile finansal açıdan daha fazla arayış içinde olacağınız imkanlara ulaşma şansınız var. Her ne kadar dışsal koşullar içinde olsanız da özellikle kariyerde ortaklı işler ve sermayenin başkaları tarafından karşılanacağı şanslara açıksınız. Krediler, ödemeler, alacaklar, bankalarla olan ilişkileri gündeme getiren konular, kredibiliteniz adına çeşitli avantajlar sunacaktır halen. Ölçülü beklentilerle hareket etmek koşulu ile. Daha fazla destek göreceğiniz finansal konular, borçlarınızı ödemek yanında, yeni bir yatırım/alım-satım konusuna dair harekete geçiren kişilerle bir araya gelirken, eşin, ortağın risk alabileceği ihtimali ise unutulmamalı. Onların parasal durumuna dair pozitif gelişmelerden yarar sağlanabilir. Ortak kazançlarda yaşanacak artışlar, miras, parasal paylaşımlar, nafaka, prim ve vergilerle ilgili iyileştirici ve çözüm üretmeye yönelik kararların gündeme gelmesi de söz konusu.

Jüpiter’in Retro yapacağı (4 Şubat/10 Haziran) arasında; yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıkları, ilişkileri yeniden gözden geçirmek yatırım, borçlar ve vergi konularında dair yeni düzenlemeler yapılması gerekecek.

11 Ekim sonrası Jüpiter 9.eviniz Akrep burcu geçişi ile; Yöneticiniz, dış dünyada yeni şanslar aramanın zamanı geldiğini söylüyor olacak. Gerek kariyer gerekse kendi kişisel gelişiminiz adına yurt dışı bağlantıların önemini bilerek yeni girişimlere yol alınıyor. Mesleki konuların getirdiği yolculuklar, yeni kişilerle temaslar, farklı bağlantılar, eğitsel temalar ve hayat görüşünüzün yenileneceği enteresan yerler/konuların ilginizi çekeceği dönem olacaktır. İş ve finansal fırsatların dış dünyadan geleceği girişimler de önem kazanacaktır.

Kariyer, finansal şanslar; Kariyerde uzun soluklu sorumluluklar, alınan görevler, mesleki hedefler açısından Satürn etkileri devam etmekte. Genel anlamda yılın ilk yarısında uzun vadeli yapılanmaların, mesleki açılımların getireceği kazanımlar, iş fırsatları, yurt dışı bağlantısı ve güçlü kişilerden gelecek destekler söz konusu. Ocak, Şubat, Mayıs, Haziran ve Kasım ayları olmak üzere kariyerde ve hedeflerde önemli değişimler içinden geçilecek süreçler olacaktır. Yakın süreçte 28 Ocak/10 Mart arası finansal açıdan oldukça hırslı ve kazançlarınız hakkında cesurca adımlar atılabilir. Harcamalar ve yatırımlar, alım satım işleri, anlaşmalar gündeme gelebilir. Venüs geri hareketi süresine dek çeşitli ataklar yapmaya müsait bir dönem. Aslan burcunda yaşanacak Güneş tutulmaları; çalışma ortamı, düzenlemeler, yeni iş projeleri ve uzmanlığınızı, tecrübelerinizi geliştireceğiniz fırsatlara işaret edecektir. 20 Aralık 2017 sonrası Satürn Oğlak burcunda 11. evinizde yer alırken artık sosyal çevre, arkadaşlık ilişkileri daha fazla ciddiyet kazanırken birtakım elemeler söz konusu. İşten gelen kazançlar, işin kurumsal boyutu, ortak aktiviteler, güçlü bağlar, geleceğe dönük inşa etmeniz gereken tasarılar, uzun soluklu hedefler dönemi başlarken aşk ve çocuklarla ilgili sorumluluklardan uzak kalınabilir..

Aşk Hayatı, Çocuklar, Yaratıcı Eylemler Ve Sevgi İlişkileri: 3 Şubat itibari ile aşk ve sevgi ilişkilerinde yapıcı, şansa açık çeşitli fırsatları ve ilişkilere yönelik keyifleri yaşama dönemi başlıyor. 5 Haziran sonrası biraz çatışmalı, alıngan ve aşırı fedakarlıkların olabileceği ilişkiler aşk hayatınızda dikkatli olmayı gerektiriyor. Belki çocuklarınızla ilgili sorumluluklar, yaratıcı hobiler de yorucu olabilir ay süresince. 24 Haziran ise önemli başlangıçlar var. Aşk, çocuklar ve yaratıcılık alanında başlayan yeni adımlar, kararlar ve keyif/güven veren paylaşımlarla sorunlara başka gözlerle bakma dönemi.

4 Mart/15 Nisan arası yaşanacak Venüs retro dönemi:2. ve 1. evinizde yaşanırken, para durumunuzu, nakit akışınızı, kazançlarınızı, yatırım ve diğer finansal konuları ilgilendiren planlar süreci olacak belli ki. Ayrıca iş ortaklıkları ve parasal paylaşımlar adına dikkatli adımlar atılması gerekecek. Ticari konular, parasal hedefler, kazanç ve yatırımlar, iş hayatına ilişkin projeler yanında başkalarından beklenen desteklerde beklentilerinizi, planlarınızı aceleye getirmeyin. Gereksiz yere risk almak, düşünmeden harekete geçmek yerine aksaklıkları retro sonrası hayata geçirebilir planları hızlıca uygulama şansı bulabilirsiniz. Bir yandan da 3 Nisan sonrası gerek sağlığınız, gerekse estetik planlarınız, operasyon konularınız adına beklemede olmalısınız. İlişkiler, kişisel adımlar, başkaları ile olan bağlarınızda ve yukarıdaki konularda 28 Nisan sonrası gayretli bir dönem olacaktır.  

Dikkatinize:Bilgiler sizlerin arzusu üzerine hazırlanmaktadır. Doğum anı haritalarınızdan bağımsızdır, geneldir.

Huzurlu, Sağlıklı, Keyifli Yeni Yıl Dileklerimle Sevgiler 

Güner Yönel

Libra Astroloji/Danışmanlık/Eğitim

İletişim: gyonellibra@gmail.com