Şubat Ayı Burçlar

  • 2 Şubat 2016
Şubat Ayı Burçlar

Lütfen Yükselen ve Güneş Burcunuza göre takip ediniz.

 

KOÇ YÜKSELEN KOÇ (22 Mart-21 Nisan/Ateş-Öncü)

8 Şubat tarihinde Kova burcunda 11. evinizde Yeni Ay oluşuyor. Yeni gruplar, arkadaşlıklar sıradanın dışında projeler yanında bolca destek alınacak paylaşımlar söz konusu. Geleceğe dönük planlara yakınlaşırken bir yandan da iş hayatına dair organize konular, üstlerle olan ilişkiler ve beklentileri hayata geçirmekle ilgili planlar devrede. Arkadaşlarla girişilecek yeni bir konu öne çıkabilir. Aynı zamanda son derece sosyal ve dışa dönük paylaşımlar çevrenizin genişleyeceğini gösteriyor. İşte beklenen finansal destekler biraz mücadele getirse de kararlılık kazançlı çıkacağınız sonuçlara yol açacaktır. Yeni iş görüşmeleri hızlanırken, aynı zamanda parasal alanda son derece tatmin getiren kararlar alma dönemi. Yetenekler ve iş bitirici adımlar kolayca kendinizi gösterme şansı verecektir. 22 Şubat’a kadar başlangıçları ve yeni konuları büyütme şansınız var. Şubat ortasına dek Merkür/Venüs Oğlak etkisi ile kariyerde yapılanma, amaçlar ve görevler, ilişkileri, finansal kazanımlar ve kadınlardan destek devam ediyor. Hemen ardından Kova geçişi ile son derece keyifli, sosyal açıdan hareketli, aşk ve işi bir arada götürdüğünüz olanaklar devrede. Aşk ve sosyal ilişkiler son derece canlılık ve farklı eylemlere götürüyor sizleri. Ortak bir gaye adına işbirliği geliştirmek ve toplumsal konulara yönelik aktif çalışmalar var. Aynı zamanda parti ve davetlerin getirdiği yoğunluk yaşanabilir. 19 Şubat Güneş Balık geçişi ile biraz geri planda kalmak, akışta olmanız gereken her konuyu kabullenmek bir yandan da yaratıcılığın ve sezgilerin getirdiği imkanlara açık olunmalı. Biraz enerjiniz düşebilir, geri planda alınan sorumluluklar sizi yorabilir. Aynı zamanda 22 Şubat Başak Dolunay etkisi sizi bazı kararlar almaya yöneltecektir. Günlük rutin ve koşturmacaları organize etmek, planlı olmak, alınan iş projelerinin sonuçlarına odaklanmak gerekirken, sağlık, beden ve sizi zorlayan alışkanlıkların yüklerin, geride bırakılacağı zamanlar yaşanacaktır. Ayın son haftası gerek kariyer gerekse yurt dışı bağlantılı çeşitli konularda sizi destekleyen ve yenileyen fırsatlarla buluşabilirsiniz.

BOĞA YÜKSELEN BOĞA (21 Nisan-20 Mayıs/Toprak-Sabit)

8 Şubat tarihinde Kova burcunda 10. evinizde yaşanacak Yeni Ay etkisi sizleri kariyer hayatı, yeni amaçlar, görevler ve sorumluluklar adına yaşanacak önemli adımlara yol aldığınız zamanlara sürüklüyor. Yeni iş girişimleri, anlaşmaları ya da statü değişiklikleri açısından yenilenen şartlar söz konusu. Bir yandan da aileye/eve dönük uğraşlar gündemde olabilir. Kariyere ilişkin her konuda destekleyici şartlar özellikle Şubat ortasından sonra ivme kazanacaktır. Yurt dışı ilişkiler, yolculuklar, ticari ve resmi uğraşlar yanında eğitimle ilgili tüm işlerinizde hızlı bir dönem ayrıca. Şubat ortasına dek Merkür/Venüs Oğlak süreci yurt dışı ilişkiler, eğitim ve iş hayatına yönelik organize konulara odaklısınız. Hemen ardından Kova geçişi ile daha fazla fırsat, finansal gelişmeler ve ortaklaşa iş projeleri ve iş ilişkileri destekleyici yönde hızlanıyor. 19 Şubat Güneş Balık geçişi ile iş ve sosyal çevre ilişkileri bir parça fedakarlık taşımakta olup sizin başkalarına destek vereceğiniz koşullar belirecektir. İş hayatına dair adımların büyüdüğü 22 Şubat tarihine dek çeşitli avantajlar üstlerle ilişkiler önemli olacaktır. Biraz gerginlik ya da fikir ayrılığının getirdiği inatlaşmalara karşı dikkatli olmalısınız. Bir yandan da yaratıcı eylemlerin, yolculukların ve çocuklarla ilişkilerin önemli olduğu günlerdesiniz. Sosyal paylaşım içeren eylemler artarken finansal açıdan iş hayatında beklentiler öncelikli olacaktır. Gelecekle ilgili planlar, ümitler, yeni dostluklar söz konusu. 22 Şubat Başak Dolunay etkisi ile aşk ilişkileri, çocuklarla ilgili konular ve bebek sahibi olmakla ilgili konular yanında çocukların eğitim hayatına dair planlar/kararlar göze çarpacak. Aileden gelecek finansal destekler ve yatırım planları üzerinde durulabilir. Yaratıcı yetenekler, sunumlar, emek verdiğiniz konularda görünür olacak sonuçlar sizlerle. Ayın son haftası iş hayatından gelen kazançlar yanında yurt dışı ilişkiler ve yolculuklar gelişebilir. Profesyonel anlamda destekleyici koşullar içinde yer alabilirsiniz.

İKİZLER Yükselen İKİZLER (21 Mayıs-20 Haziran/Hava-Değişken)  

8 Şubat tarihinde Kova burcunda 9.evinizde yaşanacak Yeni Ay etkisi ile düşünsel açıdan sizi yenileyen konulara yöneliyorsunuz. Özellikle içinde zihinsel bir temanın olduğu atılımlar söz konusu. Uluslararası işler, eğitim/akademik planlar, yolculuklar, kendinizi ve toplumla ilişkileri geliştireceğiniz girişimler hayatınıza hareket getirecektir. Yeni bir eğitim programı yanında sosyal açıdan farklı kişilerle bir araya geleceğiniz temaslar kurulabilir. Zihinsel açıdan farklı araştırmalar, hukuki konular ve toplantılar devrede iken önemli adımların atılacağı söylenebilir. Acak Şubat ortasına dek Merkür/Venüs Oğlak etkisi finansal konular, prim ve ödemeler yanında yatırım planları üzerinden yaşanan dışsal koşullar sizi bağlarken destek almak ve çözüm üretme şansınız var. Hemen ardından Kova geçişi ile hayatınıza giren büyük ölçekli yenilikler hızlanıyor. Yabancılarla ilgili işler, yeni öğretiler ve destek alacağınız bağlantılar önemli gelişmelerin habercisi. Yolculuk ve medya/iletişim konuları çok daha verimli çalışmalara yöneleceğiniz fırsatlar sunabilir. 19 Şubat Güneş Balık burcu geçişi ile kariyer hayatınıza yönelik hareketlilik, kendinizi göstereceğiniz girişimler, görevler, mesleki açıdan tatmin sağlayan desteklere yönelme süreci 22 Şubat tarihine dek beklentilerinizi büyütme süreci olacaktır, İş görüşmeleri yanında hedeflerinizi gerçekleştirme çabasına girişebilirsiniz. Mesleki açıdan yenilenmeler ve kariyere yönelik planlar, üstlerle ilişkiler ön planda. 22 Şubat tarihinde yaşanacak Başak Dolunayı ile ev ve ailevi konular gündeminizin en önemli konusu oluyor. Yerleşim, taşınma, alım/satım, ailevi konular ve özel hayata dair iyileştirici kararlar alınabilir. Eldeki kaynaklar hakkında yeni bir yol haritası çizilebilir. Yaşanan yerle ilgili çeşitli düzenlemelerin organize edilme süreci olacaktır aynı zamanda. Yaşanan yerle ilgili düzenlemeler yanında özel hayata dair paylaşımlar sorumluluk taşıyor olacak. Ayın son haftası işbirlikleri, anlaşmalar, geleceğe dönük planlar yanında işi içine takım çalışmaları adına oldukça keyifli gelişmeler var. Son günleri özellikle kariyere yönelik desteklerin görünür olacağı söylenebilir.

YENGEÇ Yükselen YENGEÇ (21 Haziran-20 Temmuz/Su-Öncü)

8 Şubat tarihinde Kova burcunda 8.evinizde yaşanacak Yeni Ay etkisi ile ortak paralar, borç ve alacaklar, kredi planları, eşin para durumunda yaşanan değişim önemli olacaktır. Ayrıca finansal yatırım planlarınıza yeni bir yön verebilir, bütçenizi toparlama çabasına girişebilirsiniz. Başkalarının maddi desteğini alacağınız bu dönem önemli yatırım planları yapılabilir. Şubat ortasına dek Merkür/Venüs Oğlak yolculuğu ikili ilişkiler, ortaklıklar ve özel hayata dair her konuda sizi bağlıyor. Eş ve evlilik temaları sorumluluklarınız arasında. Hemen ardından Kova geçişi ile son derece verimli işbirlikleri, size destek olan kişilerle bir araya gelme şansınız var. Yeni anlaşmalar finansal konuları ve yatırımları içine alacak şekilde gelişebilir. Ayrıca vergi, prim, ödemelerini kolaylıkla halledeceğiniz zamanlar olacaktır. Miras ve geçmişten gelen alacak verecek konuları da gündeme taşınabilir. 19 Şubat Güneş Balık geçişi ile hayata dair bakış açınız, yurt dışı ilişkileriniz, ticari ve eğitsel konuların önemi artıyor. Ruhsal açıdan da sizi besleyen konulara yönelebilir çeşitli eğitim ve gelişim konularına yer açabilirsiniz. 22 Şubat tarihine dek bu alanda önemli başlangıçlar içinde olabilirsiniz. Hemen ardından Başak burcunda yaşanacak Dolunay ile yukarıdaki konuların sonuçlarını almak konusunda kararlar almaya sürükleyecektir sizi. Aynı zamanda yakın çevre ilişkileri, kardeşler, iş hayatına yönelik organize konular, eğitim ve getirdiği zihinsel yoğunluk sizi çevreliyor. Yurt dışı ilişkiler, işe dair planlar, içinde Ayın son haftası gerek sağlık, gerekse iş ve para konularında yeni fırsatlar önünüzü açacak destekler sunacaktır.

ASLAN Yükselen ASLAN (22 Temmuz-21 Ağustos/Ateş-Sabit)

8 Şubat tarihinde Kova burcunda 7.evinizde yaşanacak Yeni Ay etkisi ile özel hayata dair gelişmeler, eşin yaşamındaki değişiklikler, önemli başlangıçlar var. İş hayatında da önemli ortaklıklar, anlaşmalar ya da hukuki konuların getireceği görüşmeler hızlanabilir. Arkadaşlıkların içinde olduğu paylaşımlar ve gruplar adına ise aktif bir döneme giriş yapıyorsunuz ayrıca. Şubat ortasına dek Merkür/Venüs Oğlak etkisi iş ve yeteneklerin getirdiği kazançlar yanında günlük hayatın sorumlulukları sizinle halen. Hemen ardından Kova’ya geçişi ile yalnız olanların ilişkilerinde gelişmeler hareketlilik getirirken farklı bir boyuta taşınabilir. Yeni bir ilişkinin, dostluğun başlangıcı ivme kazanabilir. Bir yandan da iş hayatı, ortaklıklar ve başkalarından gelecek desteklerin parasal konuları içine alacak şekilde gelişmesi mümkün. Ayrıca hukuki ya da takım çalışması içeren konularda işbirliği geliştirmek için elverişli zamanlar başlıyor. Başkalarının önerileri ve fikirlerine önem vermekte fayda var. 19 Şubat Güneş Balık burcu geçişi ile parasal konular, ödemeler dengesi, borç ve alacaklar yanında primleri içine alan konular devrede. Ortak ya da eşle olan parasal konuları olanları sorumlu kılan gelişmeler bazı fedakarlıklara yol açabilir. Ortak giderler ve krediler konusunda ölçülü olunmalı her şeye rağmen.  22 Şubat dönemi yaşanacak Başak Dolunay etkisi iş ve para konusunda yeni kararların alınacağı dönem olacaktır. Kazançlar, harcamalar ve bütçeye yönelik yeni bir karar aşaması öne çıkarken geçmişten gelen ödeme ve alacaklar dikkat çekebilir. Müşteri ilişkileri yanında yeteneklerin getirdiği finansal fırsatlar elde edilebilir. Başkaları ile olan maddi konulara, borçlara ve bankalarla olan meselelere de önem vermek gerekecek. Ayın son haftası başlayan harika etkiler gerek hukuki gerekse ortaklı işlerin getireceği fırsatlara, desteklere işaret ediyor. İkili ve özel hayata dair konular destekleyici olurken hukuki konuların da içinde olduğu anlaşmalar öne çıkabilir. Aşk ve yaratıcı eylemlerin hayatınıza kazandıracağı ivme oldukça etkin medya bağlantıları ya da kendinizi göstereceğiniz olanaklar sunabilir. Keyifli kazançlar da devrede olacaktır.

BAŞAK Yükselen BAŞAK (22 Ağustos-21 Eylül/Toprak-Değişken)

8 Şubat tarihinde Kova burcunda 6.evinizde oluşacak Yeni Ay günlük hayatın akışında değişikliklere işaret ediyor. Bu etki ile pek çok yenilik yapabilir çalışma teknikleriniz, yöntemleriniz hakkında çeşitli arayışlara gidebilirsiniz. Özellikle biraz daha özgürleşmek sizi daha yaratıcı ve üretken yapacaktır. Yetenekler ve becerilerin ustaca kullanılacağı şartlar değişikliğe uğrarken, yeni iş bağlantıları, görüşmeleri adına şans getirici etkiler olacaktır. Ay ortasına dek  5. Evinizde ilerleyen Merkür/Venüs Oğlak süreci yaratıcı konularla ilgilenenler adına üretken bir dönem. İş ve keyif bir arada yaşanıyor. Çocuklar, bebekle ilgili planların getirdiği yorgunluklar sorumluluklar arasında. Aşk hayatı ve spekülatif alanda sizi düşündüren finansal beklentiler devam ediyor. Hemen ardından Kova burcuna geçişi ile iş hayatına dair her konu ve günlük rutinler hızlanıyor. Kadınlardan destek, yeni takım çalışmaları ve zihinsel açıdan sizi meşgul eden pek çok konu devrede. Daha fazla teknoloji ve iletişim ağı iş ortamında destekleyici olacaktır. Artan organize işler ve detaylar bir yandan da bedene dair yorgunluklara yol açabilir. Ev ve iş hayatı iç içe geçerken kariyerde ne tür hedefler peşindesiniz biraz düşünmek biraz da yavaşlamak gerekecek sanki. Sağlıkla ilgili alternatif tedavi yöntemleri kullanılabilir gerek duyulursa. 19 Şubat Güneş Balık geçişi ile yeni ortaklıklar ve önerilerle yol almaya başlıyorsunuz. Aynı zamanda eş ya da ortağa dair konularla ilgilenmek gerekecek. Onların hayatında olup bitenler sizi yakından ilgilendirecektir. Hukuki meseleler, geçmişten gelen sorunlar ya da ortak para, finansal konular adına ortak çözüm arayışına gidilebilir. Yeni ilişkiler de öne çıkabilir. En çok 22 Şubat tarihinde burcunuzda oluşacak Dolunay ile iş ve ortaklıklara dair kararlara yöneleceksiniz.  Kişisel konular ve sağlık ve fiziksel görünümünüzle ilgili kararlar alınabilir. Yurt dışı bağlantılı konular veya yolculukların getirdiği organize işler sizi sorumlu kılarken, dışsal koşulların getirdiği dayatmalara eşlik edilmesi gerekebilir bir yandan da. Ayın son haftası bu yöndeki belirsizlik ve karmaşaya dikkat etmelisiniz. Eşin hayatında biraz dağınık etkiler olabilir. Ancak yine de iş ve evden gelen kaynakların kullanımı, evde düşünülen kalıcı planlar, yatırım, ödemeler belki yaşanan krizleri çözmek adına destek arayışı çözüm bulmaya yönelik adımlara götürecektir sizleri.

TERAZİ Yükselen TERAZİ (22 Eylül-23 Ekim/Hava-Öncü)

8 Şubat tarihinde Kova burcunda 5.evinizde yaşanacak Yeni Ay etkisi ile son derece keyifli ve yaratıcı zamanlar başlıyor. Şubat ayına damgasını vuran pozitif gelişmeler taşıyor ayrıca. Öncelikle yaratıcı yetenekler, hobiler, sizi mutlu ve kararlı kılan uğraşlar üzerinden yeni adımlar atma şansınız var. Sizi mutlu eden konu her ne ise sarılın ve heyecanla girişin içinizden geldiği gibi. Ayrıca iş hayatınızı içine alan fark yaratacak eylemler görünür olacak başarılara sebep olabilir. Ancak ay ortasına kadar Merkür/Venüs Oğlak süreci ev hayatı, kazanç yaratma çabası ve ailevi konular yanında yerleşime dair planlar sizi sorumlu kılıyor halen. Hemen ardından Kova geçişi ile farklı bir hobi ya da üzerinde çalışılan konuyu geliştirmek yanında dikkat çekici kazançlara girişme şansınız söz konusu. Zihinsel yaratıcılığın tam zamanı aslında. Ya da medya içerikli kanallar sahneniz olabilir. Çocukları olanların hayatında ise keyifli gelişmeler ivme kazanıyor. Onların başarısı ile mutlu olabilirsiniz. Bir yandan da sosyal hayat ve arkadaşlıklar üzerinden yaşanacak yeni fırsatlara yol alıyorsunuz. Bu gelişmelere heyecanlı aşk ve sevgi ilişkileri eklenebilir. Daha özgür ve bireysel hareket edilecek ilişkiler önemli olacaktır. Mantık ağırlıklı ve arkadaşça yaşanacak ilişkiler farklı/ entelektüel insanlara daha fazla çekim duyma şansı veriyor. Dostlarla eğlence ve çeşitli paylaşımlar renkli ortamlara götürecektir kimilerini. 19 Şubat Güneş Balık geçişi ile biraz hayatın keyifleri ile eldeki işler arasında denge kurmak ve sorumluluklara odaklanma gereği var. Çalışma şartları, düzen ve tertip isteyen konuları ele almak, iş projelerini önemsemek yanında müşteri ilişkilerini geliştirmek gerekecek. Yetenekler ve beceriler yaratıcı biçimde iş hayatına aktarılabilir kazançlar anlamında yeni fırsatlar getirebilir. Bedensel ve fiziksel olarak yorgunluk yaratan şartları önemsemeli dinlencelere yer açmalısınız. 22 Şubat tarihinde Başak burcunda yaşanacak Dolunay ile yorgunluklar artabilir ve işe dair gözden kaçan konulara göz atabilirsiniz. Yıpratıcı iş şartları ve arka planda iş üretmenin yorgunluklarına dikkat etmelisiniz. Rutinlerde yapılacak değişiklikler yanında çok daha yaratıcı ve sezgisel olmanız mümkün. Sağlığınıza, beslenme tarzınıza ve kilonuzla ilgili sorunlar varsa diyet programı uygulamak için harekete geçebilirsiniz. Ayın son haftası özel hayat, ikili ilişkiler, işe ait destekler ve anlaşmalar yanında eğitim ve yolculuk temalarının son derece keyifli gelişmeler ve kendinizi göstereceğiniz sürpriz imkanlara işaret edecektir.

AKREP Yükselen AKREP (24 Ekim-22 Kasım/Su- Sabit)

8 Şubat tarihinde Kova burcunda 4. evinizde oluşan Yeni Ay yuva ve aileye dair konularda yeni kararlar alma dönemi olacaktır. Özellikle yerleşik düzene dair planlar, yatırım, alım satım temaları veya yer değişikliği hakkında yeniliklere sürükleyebilir sizleri. Baba veya özel hayata yönelik sorumluluklar da unutulmamalı. İş hayatını ilgilendiren konulara farklı bakmak bir yandan da aile içi ilişkileri düzenlemek gerekebilir. Şubat ortasına dek Merkür/Venüs Oğlak süreci yakın çevre ilişkileri, işe dair konuşma ve sözleşmeler yanında yolculukların getirdiği sorumluluklar ise sürüyor. Hemen ardından Kova burcuna geçişi ile adımlar hızlanırken, evde düşünülen bakım onarım dekoratif düzenlemeler için uygun şartlar hızlanmakta. Belki eldeki kaynakların ne derece akıllıca kullanılacağı, aileden gelecek destekle uzun vadeli kararlara yönelebilirsiniz (alım/satım/taşınma). Özel hayata yönelme, evde sosyalleşme ve hareketlilik artabilir. 19 Şubat Güneş Balık geçişi ise bazı sorumluluklar hafiflerken hayatın keyifleri, çocuklarınız veya onlarla ilgili yeni bir program yapmanız mümkün. Kendi mutluluklarınız yanında çocuğunuzun yeteneklerini izlemeye çalışın. Belki de onun müzik, bale, resim, dans ve diğer yaratıcı yanlarına yönelik farkındalık kazanma şansı bulunabilir. Tatil ve eğlence gevşemek adına güzel bir tercih olabilir. Spekülatif konularda gözü kapalı hareket etmemeli ayrıca keyiflere gidecek harcamalarda dikkatli olunmalı. Aşk ise ayın en keyifli teması olarak hayatınıza girebilir. Aşkın duygular ve romantizm esir alabilir bazılarınızı. Bir yandan da size huzur ve sukûnet sağlayacak uğraşlar, yaratıcı eylemler ve hobilerle ilgilenmek için fırsatlar yaratılabilir. 22 Şubat tarihinde Başak burcunda yaşanacak Dolunay ile sosyal çevre ilişkileri, arkadaşlıklar ve ekip çalışması içeren konulara göz atma zamanı. Bu alanda yeni planlar yapmak ve organize edilmesi gereken konuların neler olabileceği hakkında düşünmek gerekecek. Gelecekle ilgili planlar, takım çalışmaları, alınan iş/kariyere yönelik projelerin sonuçları ve yeni arayışlar adına hızlı bir dönem. İşten beklenen kazançlar da öne çıkabilir. Ayın son haftası ise finansal anlamda destekleyici ve verilen emeklerin getireceği gelirler elde edilebilir. Büyük ölçekli parasal planlar, toprağa ya da eve dair alım satım konularında önemli destekler söz konusu. Aynı zamanda çalışma şartlarında yenilenen koşulların, iş ilişkilerinin olumlu yansımaları beklenebilir.

YAY Yükselen YAY (22 Kasım-21 Aralık/Ateş-Değişken)

8 Şubat Tarihinde Kova burcunda 3.evinizde oluşan Yeni Ay ile hayatınızda başka öncelikler başlıyor. Son derece kararlı ve etkin olacağınız işlerin üstesinden gelme gücü yanında özellikle alternatif sunumlar, entelektüel beceriler, eğitim çalışmaları, medya ve iletişim organlarına yönelik konular gündeme taşınıyor. Oldukça hareketli geçecek bu ay kısa yolculukların sıklaşacağı yurt dışı bağlantılı konuların da önemini anlatıyor. Yaratıcı yeteneklerin de işin içinde olduğu fark yaratacak eylemler bir yandan da anlaşmalar ve işbirliği getiren çeşitli konulara girişme şansı verecektir. Ay ortasına dek Merkür/Venüs Oğlak süreci kazanç, gelir, gider ve bütçeyi yönetmek adına disiplin sağlama çabanız sürecek. Müşteri ilişkilerini önemseme, kazanç yaratma ve ölçülü kullanma süreci ayrıca. Hemen ardından Kova burcu geçişi ile şans getiren destekler, başarı, sosyal bağlar ve arkadaşlarla yapılacak ortak eylemler ve Yeni Ay süreci başlayan konular hızlanıyor. Düşünceleriniz ve fikirlerinizle başkalarını etkileyebilir ikna gücünüzü kullanabilirsiniz. Satış/pazarlama ve ticari boyutu olan her konuda yenilikler yapabilir blog,Web çalışmalarına girişebilirsiniz. Yakın çevre ile ilişkiler, kardeşlerin içinde olduğu konular ve anlaşmaların da gündeme gelme olasılığı var. 19 Şubat Güneş Balık geçişi ile biraz eve yönelik konulara odaklanmak, aile içi ve özel hayat yanında yaşanan yerle ilgili konuların getirdiği fedakarlıklar da sizi yakından ilgilendirecek. 22 Şubat tarihinde Başak burcunda yaşanacak Dolunay ile kariyer ve mesleki konularda yeni açılımlar, çok başka bağlantılar ve projelerin üzerinden alınabilecek kararlar söz konusu. Ruhsal anlamda sizi geliştirmek yanında başkalarını içine alan organize işler söz konusu olabilir. Ancak bazı yorgunluklar, aileye veya yaşadığınız yere dair sorumluluklar halen üzerinizde baskı ve stres kaynağı yaratmaya devam ederken ilişkilerde huzursuzluklara dikkat edin lütfen. Ayın son haftası ise son derece iç açıcı destekler, yakın çevrede uzlaşının kolay sağlanacağı,  işbirliği getiren iş konuları, anlaşmalar ve yaratıcı eylemlerin çok başka bir aşamaya taşınması gündemde. Eğitim, sunum ve reklam planları adına çok şey yapabilecek kendinizi gösterebileceğiniz fırsatlar yaratabileceksiniz.

OĞLAK Yükselen OĞLAK (22 Aralık-22 Ocak/Toprak-Öncü)

8 Şubat tarihinde Kova burcunda 2.evinizde oluşacak Yeni Ay etkisi oldukça kazançlı çıkacağınız parasal konulara yöneleceğiniz süreç olacaktır. Özellikle iş ve yeteneklerin getireceği kazançlar yolda. Daha alternatif iş bağlantıları kurabilirsiniz. Ortaklı konularda beklenen destekler hızlanırken ödemeler dengenizi yeniden kurmaya gayret ediyorsunuz. Şubat ortasına dek Merkür/Venüs burcunuzda kalırken kendinizi dışadönük hissediyor ve ilişkilerden keyif alıyorsunuz. Hemen ardından Kova geçişi ile iş anlaşmaları, beklenen paralar, ödemeler konusunda destekleyici etkiler hızlanıyor. Alım satım konuları, yatırım planları adına önemli girişimler söz konusu. Ancak harcamalar ve kişisel açıdan sizi mutlu edecek giderler de olabilir.  Ortak yatırım planları da ivme kazanacaktır büyük olasılıkla. İş hayatına yönelik bağlantılar kazançları olumlu yönde etkileyecektir. 19 Şubat Güneş Balık burcu geçişi ile yakın çevre ilişkileri ve kardeşler, akrabalarla bağlar sizi ilgilendirecek. Yolculuklara yönelme dönemi de olacaktır büyük ihtimalle. İletişim, eğitsel konular yanında zihinsel açıdan yoğun bir dönem aynı zamanda. İş ve parasal konularda anlaşmalar ve konuşmalar gündeme gelebilir. Bu arada uzak ya da yakın yolculuklar, işin yurt dışı bağlantısı ve ortaklıkların getirdiği çeşitli arayışlar hayata bakışınızı ve düşüncelerinizi yenileme fırsatı getirecektir. 22 Şubat tarihinde Başak burcunda yaşanacak Dolunay ile oldukça organize ve planlı hareket edilmesi gereken işler önünüze gelecek. İş ve uzaklarla ilgili temasların getirdiği sonuçlarla yeni bir rota çizme şansınız var. Akademik planlar, işin uluslararası bağlantısı önem kazanmakta. Aynı zamanda ayın son haftası finansal alanda önemli projeler, yatırımlar, aileden gelecek destekler ve kazanımlara dair anlaşmalar gündeme gelebilir.

KOVA Yükselen KOVA (22 Ocak-19 Şubat/Hava-Sabit)

8 Şubat tarihinde burcunuzda yaşanacak Yeni Ay eşliğinde kişisel açıdan sizi yakından ilgilendiren konulara girişiyorsunuz. Önemli başlangıçlar gerek iş gerekse özel hayata dair konularda harekete geçirici olacaktır. Sağlık ve bedene yönelik yenilenmeler yanında imaj ve ilişkiler üzerinden yaşanacak değişiklikler söz konusu. Ancak Merkür/Venüs Oğlak süreci biraz sıkıntı yaratıyor ay ortasına dek.  14 Şubat tarihine kadar biraz akışta kalmalı kafa karışıklığı yaratan konularda dikkatli olmalısınız. Bir yandan da Venüs 12. ev etkisi ilişkiler ve sosyal bağlar adına size belirsizlik taşımakta olup geri planda olup bitenlerin farkına varmanız zorlaşabilir. 17 Şubat sonrası her açıdan dikkat çekeceğiniz, fiziksel görünüşünüzle ilgili yenilenmelere yönelmek, sevdiğiniz insanlarla ilişkilere odaklanma şansınız hızlanıyor olacak. Aşk ve diğer ilişkilerde olayları yönlendirme başarısı yanında özgürce kendinizi ifade edeceğiniz eylemleri bilinçli yönetme şansınız var. 19 Şubat Güneş Balık geçişi ile para durumunuza dair konular gündeminizin başka boyutu. Gelir ve gider dengenize yönelik akıllıca kararlar almak yanında işbirliği içeren iş konularına odaklanma süreci içindesiniz. Dikkatsizce yapılacak alışverişler de özenli olmalı gerçekten ihtiyaçlarınızı belirlemeye çalışmalısınız. Bir yandan da 22 Şubat tarihinde Başak burcunda yaşanacak Dolunay ile ortaklıkların parasal yanı, ortağın finansal açıdan yaşadığı gelişmeler belki vergilerle ilgili boyutu sizi bağlıyor olacak. Kredi beklentileri ya da borçlarla ilgili planlarınızda dikkatli olmalısınız. Ortak yatırım planlarının kararları, beklenen destekler, ortak harcama ve giderlerin tanzimi yanında bir takım kaygılar ve duygusal anlamda sizi zorlayan konuları esnek karşılama becerisi gösterebilirsiniz. Ayrıca ortak yatırım planları üzerinden karar alma aşaması olacaktır. Ayın son haftası son derece canlı etkiler de ön planda. Kendinizi öne çıkaracağınız eğitsel ve entelektüel çalışmalar, zihinsel beceriler, yakın çevre ilişkileri ivme kazanacaktır. Aynı zamanda sosyal çevre ve iş odaklı ortak eylemlerin taşıyacağı sorumluluklar artıyor. Yeni bir takım çalışması yanında gelecekle ilgili planlara yön vermek yanında iş hayatından beklenen kazançlar şans getiren desteklere yol açacaktır.

BALIK Yükselen BALIK (20 Şubat-21 Mart/Su-Değişken)  

Sizler biraz dikkatli olmalı ve gözü kapalı hareket etmekten kaçınmalısınız. 8 Şubat tarihinde 12. evinizde oluşacak Yeni Ay ile iş koşullarına dair bir takım farkındalıklar ve fedakarlıklar bir arada yaşanacak. Daha fazla çaba isteyen konular yanında özellikle sağlıkla ilgili konularda farkında olmadığınız riskleri göz ardı etmeyin. Çalışma hayatına yönelik konular oldukça yıpratıcı şartlara sahne olurken yaratıcı duygular ve düşüncelerin desteğine güvenebilirsiniz. Ancak arka planda olan biten zayıflatıcı etkilere karşı uyanık davranmalı kendinizi kurban edeceğiniz durumlara dikkat etmelisiniz.  Şubat ortasına dek Merkür/Venüs Oğlak süreci sosyal sorumluluklar, işle ilgili organize işler ve kazançlar adına olumlu destekler alıyorsunuz. Cemiyet hayatı, yeni çevrelerin getirdiği avantajlar söz konusu halen. Hemen ardından Kova burcu geçişi ile iş hayatında, projelerde, ortak çalışma gerektiren, sosyal anlamda kendinizi beslediğiniz işlerin getirdiği hareketlilik var. Bir yandan da parasal konuların getirdiği riskleri dikkatli izlemeli, özel ilişkilerde, aşk hayatında sizi yıpratan kişilerden uzak durmalısınız. Yakın çevreden uzaklaşmak ve yalnızlığın tadını çıkarmak yolu ile güzel bir inziva dönemi yaşanabilir aslında. Platonik ya da gizli duygular/ilişkiler sizi dış dünyadan alıkoyabilir. İlhama açıklık ve yaratıcılık sayesinde çok iş çıkarabileceğinizi bilerek kendinize güvenmeli sanatsal uğraşlara da yer açmalısınız varsa. Hazırlık sürecinizi işe ait konularda da verimli geçirme şansınız var. Ruhsal yöndeki eğilimlerinizi besleyerek, kafanızdaki projeleri şekillendirerek hazırlıklarınızı geri planda yapabilirsiniz. 19 Şubat Güneş burcunuza geçiyor. Nice keyifli, yaratıcı ve sağlıklı yaşlar dilerim. Doğum gününüz kutlu olsun şirin Balık’lar. Kendinizi şımartmak için uzun zamandır yapmadığınız, özlediğiniz her şeyin tadını çıkarabilirsiniz. Mesele kendinize güzel bir SPA tatili hediye edebilirsiniz hafta sonu gelmişken.

hal

Her şekilde kendine güven kaybı yaşamamalı olaylara daha bilinçli bakmak ve planları hayata hızlıca geçirme fırsatını kullanmalısınız Güneş’in verdiği enerji ile. Sizi bağlayan konularda bir nebze de olsa sıyrılmanın rahatlığı ile en azından sağlık ve işe dair rutinleri sorumluluk duygusu ile karşılamaya başlıyorsunuz. 22 Şubat tarihinde Başak burcunda yaşanacak Dolunay etkisi son derece ani gelişen konulara götürecektir sizleri. Ortaklık ve ikili ilişkilerin üzerinden alınacak kararlar yanında varsa hukuki anlamda önemli sonuçlar devrede olacaktır. Başkalarının beklentileri, işbirlikleri ve aşk/evlilik konularına dair sonuçlar dikkat çekebilir. Yeni ortaklıklara yol alırken bu yöndeki kararlar görünür olacaktır. Dışsal koşullar tek başına karar almanızı zorlaştırabilir. Ancak son derece destekleyici kişilerle bir aradasınız. Ayın son haftası ise kariyer hayatı ve getireceği yenilenmeler statü ve kazançlar üzerinden sağlam bir yandan da kalıcı etkilere yol açarken, farkında olmadığınız akıcı şanslarla ayı tamamlıyorsunuz. Bir parça otoritelerle ilişkiler ve amaçlar konusunda aşmanız gereken engelleri size güç kazandıran etkiler olarak görmeli, stres yaratan konular nedeni ile sağlığınıza karşı özenli olmalısınız ayrıca.

 

Mutlu ve huzurlu Şubat ayı dileklerime sevgiler…

Güner Yönel

Mail: gyonellibra@gmail.com