Ocak Ayı Burçlar 2017

  • 26 Aralık 2016
Ocak Ayı Burçlar 2017

KOÇ YÜKSELEN KOÇ (22 Mart-21 Nisan/Ateş-Öncü)

Ocak ayına Tepe noktasında yaşanan Yeni ay etkisi ile giriyorsunuz. Amaçlar, görevler, beklentiler adına çok daha hırslı ve istikrar aradığınız bir süreç başlamış durumda. İşinizin yurt dışı bağlantısı, uzaklarla olan temaslar ve yasal konulara yönelik gelişmeler içinde olunabilir. Merkür düz hareketi ile 12 Ocak sonrası kariyerle ilgili kararlar beklentiler, adımlar, iş projeleri çok daha net ve planlı ilerlemeye başlıyor. Kariyerde aksayan görüşmeler, anlaşmalar yanında iletişim artıyor. Son derece sistemli ve disiplinli yaşanacak iş hayatına dair sorumluluklar 20 Ocak sürecine dek sizinle. Amaçlarınızı ve hayat yönünüzü somut biçimde planlama süreci. Ancak ayın son günleri iş ilişkilerinde çatışmacı tutumlar, sürtüşmeler sorun yaratabilir. 12 Ocak Yengeç Dolunayı ile yuvanız, aileniz, yaşanan yere dair planlar hakkında yeni kararlar dönemi. Taşınmak, evde yenilikler yapmak gerekiyorsa tam zamanı. Özel hayata ilişkin olumlu etkilerde var. İş ve mesleki konular ise artan bir tempo yanında aile/işle ilgili sorumlulukların baskısı artıyor. 3 Ocak sonrası Venüs Balık seyri başlarken tüm ay süresince temkinli olmalı, biraz dağınık enerjilerin, belirsizliklerin getirebileceği risklerini düşünmelisiniz. İlişkiler, para durumunuz ve bu konularla ilgili karmaşa zorluk yaratabilir. Çünkü Mars Balık seyri de orada sürerken, sağlık, kişisel adımlar, başkaları ile olan paylaşımlar adına göremediğiniz noktalar olabilir. Enerjinizi düşüren eylemlerden, yönsüzlük duygusundan ve gereksiz risklerden sakınmak gerekecek. Adeta sabrınız test ediliyor. Kafanızdaki planları, hedefleri tasarlamak geri planda kalmak en doğrusu ay süresince. Güneş Kova geçişi ile 20 Ocak sonrası daha fazla sosyalleşeceğiniz şartlar çeşitli destekler ve keyifli paylaşımlar öne çıkıyor. Yeni kişilerle kurulacak ilişkilerden faydalanmak yanında iş hayatının getireceği kazanımlara odaklanabilirsiniz. 28 Ocak ise çok önemli Mars burcunuza geçerken yeni adımlar, başlangıçlar, önemli hedefler, hazırlık yaptığınız konulara yönelik girişimler/hamleler zamanı. Beraberinde yaşanan Kova yeni ayı eklendiğinde son derece dinamik ve güvenle girişilecek gelecek yönünde ümitlerinizi büyüttüğünüz, başkalarından destek aldığınız zamanlara giriş yapılıyor. İşbirliği geliştirmek, içinde çeşitli ortak çalışmaların olduğu aktiviteler, sosyal bağlar adına moralinizi yükselten gelişmelerle berabersiniz. Bir yandan da yurt dışı ilişkiler, yeni açılımlar, insiyatif almak istediğiniz konula, uzaklarla ilgili tüm temaslar, yolculuk belki de akademik planlar devrede görünüyor.

BOĞA YÜKSELEN BOĞA (21 Nisan-20 Mayıs/Toprak-Sabit)

Ocak ayına Oğlak burcunda yaşanan Yeni ay etkisi ile giriyorsunuz. Yurt dışı işler, akademik, eğitsel planlar, ticari faaliyetler, yolculuklar adına canlı bir dönem. Kariyerle ilgili temaslar yanında parasal konular, bütçenin dengelenmesi, eş ya da ortakla olan parasal bağlar, kredi, vergi vb türünde sorumlulukları dikkate almak gerekecek. 12 Ocak Merkür düz hareketi ve Oğlak geçişi ile yurt dışı ilişkiler, eğitim, yolculuklara ilişkin hareketlilik başlıyor. Daha fazla araştırma, görüşme ve sağlam beklentiler içindesiniz bu konularda.  Eşin yakınları ile bir araya geleceğiniz gibi, ticari konuları olanlar adına sağlam, tutarlı planlar devrede 20 Ocak sürecine dek.  3 Ocak sonrası başlayan Venüs Balık geçişi ile sosyal ilişkiler, arkadaş çevresinde yenilenmeler, dostluklar, çevrenizi genişleteceğiniz fırsatlar ve kadın arkadaşlarla olan bağlar ön planda. Daha fazla sosyalleşeceğiniz şartlar çeşitli destekler ve keyifli paylaşımlara yol açarken aşk hayatınızı da ilgilendiren tanışmalar yaşanabilir. Yeni kişilerle kurulacak ilişkilerden faydalanırken, anneden gelebilecek bir yandan da iş hayatının getireceği kazanımlara odaklanabilirsiniz. Ancak Mars Balık süreci başkaları ile olan ilişkilere biraz dikkatli yaklaşmalı, arkadaşlar veya içinde bulunduğunuz sosyal etkinlikler, diğer paslaşmalarda veya işten beklenen finansal kazanımlarda bazı gerginlikler olası.  12 Ocak Yengeç Dolunay etkisi ile yakın çevre, kardeşler, aile, akrabalarla ilgili konularda sizi duyarlı kılan konular olabilir. Hassasiyetler, alınganlıklar ya da güven aradığınız bağlarda gerginlik/kırılganlık taşıması mümkün. İşinizin ticari yanı, anlaşmalar, kısa yolculuklarla alakalı yeni bir karar aşamasına girilirken, uzaklarla ilgili sorumluluklara yakın durmak gerekecek. 20 Ocak sonrası işe dair yeni oluşumlar başlıyor. Sizi özgürleştiren bir yandan da yenilik aradığınız beklentilere açıksınız. Kariyer planları ve aileye dair konular önceliğiniz. 28 Ocak süreci meslek evinizde (Kova) Yeni ay etkisi kararlı planlarınız, başarı arzunuz, yeni görev beklentileri, gelecek yönünde ümitlerinize odaklı kararlar yanında, başkalarından destek aldığınız dönem. İşbirliği geliştirmek, içinde çeşitli ortak çalışmaların olduğu gelişmeler, yatırılar, alım satım işleri, parasal konular ve ödemeler dengesini toparlamak adına sorumluluk taşıyor olacak.

İKİZLER Yükselen İKİZLER (21 Mayıs-20 Haziran/Hava-Değişken)

Ocak ayına Oğlak burcundaki Yeni ay etkisi ile giriyorsunuz. Ortak paralar, başkaları ile olan finansal paylaşımlar, yatırımlar, eş ve ortakla ilişkili finansal meseleler, belki mirasa ya da kaynakların bölüşümü hakkında yeni kararlar, adımlar aşaması içindesiniz. Bu alandaki konulara yönelik işlemler, girişimler sürerken 20 Ocak sürecine dek öncelikleriniz bu yönde olacaktır. Merkür düz hareketinin ardından 12 Ocak sonrası bu yöndeki gelişmeleri,  kararları net ve planlı ilerletmeye başlıyorsunuz. Ödemeler, borçlar, yatırımlar, devletle ilişkili kriz yaratan zorunluluklara odaklanma süreci olacaktır.  Yine 12 Ocak Yengeç Dolunay’ı yaşanırken alacaklar, yatırımlar, kazançlar, aileden gelebilecek kaynaklar, kendi iş hayatınızı ilgilendiren kazanç potansiyeli bu yöndeki anlaşmalar öne çıkabilir.  Yüklü bir ödeme yatırım ya da alım satım konuları üzerinden yaşanabilir. 20 Ocak sonrası daha rahatsınız. Yurt dışı ilişkiler, hedefler, yolculuklar, eğitim projeleri, sunumlar, akademik planlara ilişkin temaslar, yasal konular hareketlilik kazanıyor. Ancak ayın son günleri iş ve ortaklı bağların olduğu ilişkilerde çatışmacı tutumlar, sürtüşmeler para konularını içine alabilir. Sorunları aşmaya zorlayabilir sizleri. Bu arada yine Bu arada 3 Ocak sonrası Venüs Balık seyri ile kariyerde oldukça dikkat çekici bağlantılar, ortaklıklar, başarıların, iş ilişkilerinin öne çıkması mümkün ancak Mars biraz dağınık enerjilerin, belirsizliklerin getirebileceği riskleri dikkate alın diyor. Amaçlara dönük arzular, kariyere ilişkin hedefler, iş ilişkilerini tasarlamak adına istikrarı korumak en doğrusu ay süresince. 28 Ocak ise çok önemli. Mars Koç burcu geçişi ile yeni adımlar, başlangıçlar, önemli hedefler, hazırlık yaptığınız konulara yönelik girişimler zamanı. Sosyal paylaşımlar, arkadaşlarla girişilen işler, ekip çalışmalarının organizasyonu ön planda. Aynı dönemde yaşanan Kova yeni ayı eklendiğinde son derece dinamik ve güvenle girişilecek gelecek yönünde ümitlerinizi büyüttüğünüz, başkalarından destek aldığınız zamanlara giriş yapılıyor. Bir yandan da yurt dışı ilişkiler, yeni açılımlar, insiyatif almak istediğiniz konular devrede. Akademik planlar, üniversitelerle bağlantılar, seminer ve sunumlar adına majör bir süreç. İşbirliği geliştirmek, içinde çeşitli ortak çalışmaların olduğu aktiviteler, sosyal bağlar adına moralinizi yükselten gelişmeler bir yandan da prestij aradığınız kariyer hayatınızı içine alıyor büyük ihtimalle.

YENGEÇ Yükselen YENGEÇ (21 Haziran-20 Temmuz/Su-Öncü)

Ocak ayına ilişkiler evinde yaşanan Yeni ay etkisi ile giriyorsunuz. Özel hayat, evlilik, işle ilgili projeler, yeni öneriler ve başkaları ile olan diğer ortaklıklarınız adına önemli adımlar süreci. Aynı zamanda eşin, ortağın hayatında uzun soluklu yenilenmeler, sorumluluklar da yok değil. Eşin işleri ve sağlığı yanında sizin de başkalarına ve kişisel sorumluluklara, işle ilgili yüklere odaklanmanız gerekecek. Merkür düz hareketi ile 12 Ocak sonrası kariyerle ilgili kararlar beklentiler, adımlar, iş projeleri çok daha net ve planlı ilerlemeye başlıyor. Kariyerde aksayan görüşmeler, anlaşmalar yanında iletişim artıyor. Son derece sistemli ve disiplinli yaşanacak iş ve özel hayata dair sorumluluklar 20 Ocak sürecine dek sizinle. Ancak ayın son günleri iş ilişkilerinde çatışmacı tutumlar, sürtüşmeler sorun yaratabilir. Yine 12 Ocak Yengeç Dolunayı ile kişisel adımlar, ilişkilerde sizi bağlayan temalar, sağlıkla ilgili konular gündemde. Başlayan gelişmelerin son rutuşlarını yapmak, bir yandan da dışsal koşulların taşıdığı, önerdiği konulara odaklanmak gerekecek (ortaklık, anlaşma, özel hayat anlamında) yuvanız, ailenize dair planlar hakkında yeni kararlar dönemi. Ancak bir miktar huzursuz edici konularda yüzleşmeler yaşanabilir. Bu arada 3 Ocak sonrası Venüs Balık seyri tüm ay süresince yurt dışı arayışların, planların, yolculuk ya da ticari hedeflerin önemli olduğunu gösteriyor. Çeşitli ilişkiler, eğitim ya da akademik planlar adına yapıcı bir dönem. Mars Balık seyri de orada sürerken, kişisel adımlar iş hayatını içine alan projeler, sıklaşan temas ve yolculuklar adına hareketli bir ay. Güneş Kova geçişi ile 20 Ocak sonrası daha ziyade parasal konular öncelikli. Kredi, borçlar, ortak bütçe, başkalarından beklenen finansal destekler adına arayışlar var. Ortak harcama ya da başkalarına destek olunması gereken şartlara dikkat etmelisiniz. Ortak birikim/yatırım planları da öne çıkabilir kimileri adına. 28 Ocak ise çok önemli. Mars Koç burcu geçişi ile yeni adımlar, başlangıçlar, önemli hedefler, hazırlık yaptığınız kariyere yönelik konulara girişme vakti. İş arayışları, görüşmeleri, beklentiler artışa geçiyor.  Aynı dönemde yaşanan Kova yeni ayı eklendiğinde finansal açıdan başkalarından destek aldığınız, bütçe ve kazanımlara yönelik kararların öne çıkması, aileden gelebilecek kaynaklar, eşin ya da ortağın finansal durumuna yönelik gelişmeler söz konusu. Daha fazla iş yükü, sağlık, üretime odaklı çalışma potansiyeli üzerinde dururken, rutin hayatınızı ilgilendiren konuları düzenleme çabası ön planda.

ASLAN Yükselen ASLAN (22 Temmuz-21 Ağustos/Ateş-Sabit)

Ocak ayına Oğlak burcunda yaşanan Yeni ay etkileri ile giriyorsunuz. Günlük hayat, rutin işleriniz, çalışma koşullarınız, üretken olunması gereken projeler, detaylar, sağlık, düzen ve evcil canlılarınız adına harekete geçilmesi gereken konular 20 Ocak sürecine dek sizlerle. Bir takım zorunluluklar, ertelenen konular, elde biriken işler 12 Ocak Merkür Oğlak geçişi ile hızlanıyor. İş ortamında aksayan görüşmeler ve iletişim artacaktır. Son derece sistemli ve disiplinli şartlar, sorumluluklar, zihinsel açıdan konsantre olunması gerekli işler, sağlık ve gereken kontrollerin ele alınma dönemi. Yine aynı gün Yengeç Dolunayı ise birtakım belirsizlikleri yuva, aile, geçmişe dair sırlar ya da endişelerin üstesinden gelinme sürecini tetikleyebilir. Biraz yalnızlığa sığınabilirsiniz. Sizi duygusal anlamda yoran konular yıpratıcı olurken, yine işe dair projelerin ne durumda olduğu, getirdiği yükler ve sağlıkla ilgili zayıflıklara, gözden kaçanlara ışık tutacak. Ayın son günleri işle ilgili fikir çatışmaları, yenilik aradığınız alanlarda bazı engeller ve sorunlara karşı dikkatli olmalısınız. 3 Ocak sonrası Venüs/Mars Balık süreci bir arada yaşanırken,  ay boyunca parasal konuların önemini hissettiriyor sizlere. Parasal paylaşımlar, bankalarla ilgili konular, kredi talepleri ya da ödemeler boyutu, miras veya diğer alacak konuları üzerinden mücadele getiriyor. Bütçenizi dikkatli yönetmelisiniz. Gereğinden fazla açılmak sorunları ağırlaştırabilir. Birtakım finansal destekler, şanslar gelirken aşırı iyimser olunmamalı. Özellikle Mars Balık etkisi sağlığınız yanında, başkaları ile olan parasal paylaşımlarda riskleri dikkate almalı, eşin kaynaklar üzerinden yaşıyor olabileceği stresleri görmelisiniz. 20 Ocak Güneş Kova geçişi ile yorgunluk yaratan işler yerini,  yakın arkadaşlıklar, ortaklıklar, evlilik, eşle olan bağlar, işbirliği gerektiren gelişmelere odaklanma sürecini başlatıyor. Çok daha sosyal, başkaları ile bir araya gelinecek, çeşitli fırsatların harekete geçirici olacağı, dış dünyadan bazı önerilerin geleceği söylenebilir. Ortak ümitleri büyüttüğünüz, başkalarından destek aldığınız bu dönem işbirliği geliştirmek, içinde çeşitli ortak çalışmaların olduğu aktiviteler, sosyal bağlar adına moralinizi yükselten gelişmeler yolda. Hukuki süreçler, özel hayata dair konular ve ortaklık, anlaşma içeren konular 28 Ocak Kova burcunda yaşanan Yeni ay dönemi hızlanacaktır.  Aynı zamanda aşk, yaratıcı eylemler, medya, üzerinde çalışılan her konu hakkında elle tutulur projeler üretme zamanı. Aynı süreçte Mars Koç burcu geçişi ilginç tecrübelere yol alınacağını, eğitim, seminer, yolculuk, sizden farklı düşünen insanlarla bir araya gelme, avantaj sağlayan temasların hızlıca içine çekileceğinizi anlatıyor. Yasal konular bu süreçte ivme kazanabilir.

BAŞAK Yükselen BAŞAK (22 Ağustos-21 Eylül/Toprak-Değişken)

Ocak ayına Oğlak burcunda yaşanan Yeni ay etkisi ile giriyorsunuz.  Aşk, sevgi ilişkileri, aileden gelebilecek destekler, yaratıcı eylemler, işinizin profesyonel boyutu ve çocuklarınızla ilgili sorumluluklar devrede. Merkür düz hareketi ile 12 Ocak sonrası kariyerle ilgili kararlar beklentiler, adımlar, iş projeleri daha net ve planlı ilerlemeye başlıyor. Geçmiş ilişkilerin baş ağrıtan yanlarına daha akılcı bakarken, sorunlar, çocukların hayatını düzenlemek adına alınan kararlar, anne/baba olmakla ilgili adımlar üzerinden ilerlemeye başlıyorsunuz.  20 Ocak sürecine dek bu konulara yönelik uzun vadeli planlar dönemi.  Ancak ayın son günleri iş ilişkileri, parasal ya da spekülatif alanda aşırı risk ya da bazı çatışmalar iyi gözlenmeli. 3 Ocak sonrası Venüs Balık seyri başlarken tüm ay süresince temkinli olmalı, dış dünyadan gelebilecek dağınık enerjileri, belirsizlikleri dikkate almalısınız.  İlişkiler, para durumunuz ve bu konularla ilgili karmaşa ya da verilen sözlerin yerine gelmemesi olası ilk hafta özellikle. Çünkü Mars Balık seyri de orada sürerken, sağlık, kişisel adımlar, başkaları ile olan paylaşımlar veya geçmişten gelen konular olabilir. Enerjinizi düşüren sizin destek olmanız gereken kişiler ya da özel ilişkilerden kaynaklanan risklerden sakınmak gerekecek. 12 Ocak Yengeç Dolunayı ile yuvanız, ailenize dair planlar hakkında yeni kararlar dönemi.  İş ve mesleki konuların getirdiği ortak planlar, projeler bir miktar huzursuz edici olurken, tamamlanması gereken işlerin getirdiği yükler var. Yeni kazançlar, kişisel yatırımlar, ortaklıkları veya eşin para durumunu ilgilendiren gelişmeleri yönetmek gerekecek. Güneş Kova geçişi ile 20 Ocak sonrası sıkı çalışmak, yeni teknikler, ekip işleri, düzen sağlanması gereken konular ve yorucu şartlar söz konusu. Sağlığınızı zorlayan koşullar sizi bir miktar dinlenmeye itecektir. 28 Ocak Kova Yeni ay etkisi bu yönde yenilikleri hayata geçireceğiniz, farklı iş projeleri üzerinde çalışılacak, daha fazla ustalık ve teknolojiye ihtiyaç duyulabilir. Özellikle iş ortamında yeni yapılanmalar, eleman değişiklikleri hakkında organize işler dikkat çekiyor. Son derece dinamik şartlar,  güvenle girişilecek gelecek yönünde işlerin büyütüldüğü, başkalarından destek alınan zamanlara giriş yapılıyor. Bu arada aile, yaşanan yere dair köklü değişiklikler üzerinden gelen sorumluluklar içindesiniz. Aynı süreçte Mars Koç burcu geçişi ile ortak paralar, ödemeler planı, borçlar, yeni kaynak arayışları ve eşin/ortağın para durumuna dair önemli gelişmeler içindesiniz.

TERAZİ Yükselen TERAZİ (22 Eylül-23 Ekim/Hava-Öncü)

Ocak ayına Oğlak burcunda yaşanan Yeni ay etkileri ile giriyorsunuz Evde, aile ilişkilerinde, yaşanan yere dair her planlarda, mülk/alım satımı, ev içi onarım bakım ve iş hayatına ilişkin önemli bir ay olacak. 12 Ocak sonrası Merkür Oğlak geçişi ile sizi bekleyen, ertelenen, yerleşim, aile, taşınma ve çeşitli anlamda düzen sağlanması gereken işlere odaklanma süreci hızlanıyor. Orada sizi bağlayan yükler, anne/baba ya da kendi özel hayatınıza ilişkin sorumluluklar 20 Ocak sürecine dek sürecektir. Yine 12 Ocak Yengeç Dolunayı kariyer, hedefler, iş potansiyeli, mesleğinizle ilgili beklentiler, iş hayatındaki ilişkiler adına önemli olacaktır. Artık insiyatif almak istediğiniz, daha büyük ölçekli adımlar planladığınız bir yandan da başkaları ile olan ilişkileri hangi noktaya taşıyacağınız hakkında önemli kararlar alınabilir. Aileye, yaşanan yere dair mücadele ya da köklü değişimler üzerinizde duygusal baskı kursa da üstesinden gelme şansı elinizde. Aynı zamanda bu dönem oldukça fazla emek isteyen şartlar altındasınız. 3 Ocak sonrası Venüs Mars Balık burcu seyrine eşlik ediyor. Günlük hayat, rutinler, iş ve çalışma koşulları, alınan sorumluluklar, iş projeleri, sağlık, birlikte çalıştığınız kişiler ve küçük evcil canlılarınızla alakalı konularda sizi yoruyor olacak. Özellikle kendinizi feda edeceğiniz şartları biraz da akışına bırakmakta fayda var. Artan sorumluluklar, yükler nedeni ile bedeninize, sağlığınıza karşı dikkat gerekiyor. Bağışıklık sisteminizi zorlayan alışkanlıklar, beslenme ve diğer bağımlılıklar adına özenli olmaya gayret etmelisiniz. 20 Ocak sonrası biraz nefes alıyorsunuz. Güneş Kova 5. Evinizde. Oldukça eğlenceli, keyifli, sosyal ve aktif zamanlar başlıyor. Dışa dönük ve yaratıcı enerjilere açıksınız. Gösterişi biçimde, perde önü ve arkası işlerinizi fark yaratacak şekilde öne çıkarma şanşınız var. Yeni hobiler, sanatsal çalışmalar, sizi mutlu eden, keyif veren uğraşlarda yenilik yapma zamanı. Aşk. Evet duygusal bağlarda mantıklı ve sizi özgür bırakan ilişkilerden haz duymaya ihtiyaç duyulacak, sosyal hayatınız canlanacak. Yeni tanışmalar, sosyal çevre veya arkadaş çevrenizden hayatınıza girebilir. Belki de çalıştığınız konulara yoğun bir dikkat ve ilgi göstermek başkalarının dikkatini çekme çabasına girişilecek. Baba ya da aileden gelen destekler veya üzerinde çalıştığınız konulardan kazançlar, medya reklam bağlantısı üzerinde durulabilir. Çocuklarla ilgili konular da gündeme gelirken 28 Ocak Kova burcu Yeni ay etkisi ile yukarıdaki konularda tasarladığınız adımlar hızlanıyor. Eşin arkadaşlarından yana keyifli destekler, çevrenizde yenilenmeler, arkadaşlarla girişilecek ortak işler, kendi kariyerinizi ilgilendiren önemli kararlar süreci söz konusu. Çeşitli iletişim kanallarını kullanacağınız, daha fazla zihinsel çalışma ve yakın çevre ilişkilerine yöneleceğiniz konular olacak. Yine aynı süreçte Mars Koç geçişi ile evlilik, yakın arkadaşlıklar, ortak eylemler, sizi harekete geçiren kişiler, yasal konular hızlıca hayatınıza girecektir. Yeni ortaklıklar, anlaşmalar öne çıkabilir. Bir takım çekişme ya da rekabet içine girecek kişilere karşı esnek olmalı, ortak çıkarlara yönelik çaba göstermelisiniz. Diplomasi yeteneğiniz ile her tür ilişkide orta yolu bulma şansı kullanılabilir umarım. Bir takım kontratlar, yasal süreçler de başka bir olasılık.

AKREP Yükselen AKREP (24 Ekim-22 Kasım/Su- Sabit)

Ocak ayına Oğlak burcunda yaşanan Yeni ay etkisi ile giriyorsunuz. Kardeşler, yakın çevre, kardeşler, iletişim ve iş hayatını ilgilendiren konularda önemli bir dönem. Bu yöndeki anlaşmalar, görüşmeler, iş gereği düşünülen yolculuk ya da eğitim konuları Merkür düz hareketi ve 12 Ocak sonrası hızlanıyor. Kariyerle ilgili beklentiler, adımlar, iş projeleri çok daha net ve planlı ilerlemeye başlıyor. Kariyerde aksayan görüşmeler, anlaşmalar yanında iletişim artıyor. Son derece sistemli ve disiplinli yaşanacak iş hayatında sorumluluklar 20 Ocak sürecine dek sizinle. Ancak ayın son günleri iş ilişkilerinde çatışmacı tutumlar, sürtüşmeler sorun yaratabilir. 3 Ocak sonrası Venüs Balık seyri ise aşk, sizi mutlu eden uğraşlar, sevdikleriniz, çocuklarınızla ilgili konularda keyif ve fedakarlık taşıyor. Yeni ilişkiler, var olan hobi ya da sizi mutlu eden uğraşlarda ilhama açıksınız. Romantizm arzunuz artıyor, yeni aşklara da açıksınız. Ancak Mars Balık seyri de orada sürerken,  gereksiz risklerden sakınmak gerekecek. Gerek çocukların sorumlulukları, aşk ta bazı çatışma yaratan gelişmeler gerek kişisel harcama ve masraflar olabilir. 12 Ocak Yengeç burcunda Dolunay etkisi ise biraz sert ve yıpratıcı olabilir. Ticari konular, yaşanan yere dair planlar, uzak ya da yakın çevre ilişkileri, yolculuk veya yasal süreçler adına resmin bütününü görme vakti.  Yuvanız, aileniz, yaşanan yere dair planlar hakkında yeni kararlar dönemi. Taşınmak, evde yenilikler yapmak gerekiyorsa tam zamanı. İş ve mesleki konular ise artan bir tempo yanında yakın çevreniz ve kardeşlerle ilgili sorumluluklara dikkat etmek gerekecek.  Güneş Kova geçişi ile 20 Ocak sonrası daha ev hayatı, yerleşim konuları, aile ya da anne/baba sorumlulukları gündemde. Burada kardeşlerin parası, aileden gelen destekler, geçmişten gelen birikimler de önemli olacaktır kimileri adına. Kariyer hayatı ve ev koşulları arasında bocalamak, özel hayata ilişkin sorunları ele almak gerekebilir. 28 Ocak tarihi bu anlamda önemli. Yaşanan Yeni ay etkisi ile yukarıdaki tüm konularda önemli adımlar, bir yere yerleşmekle ilgili planlar hızlanıyor. Ev içinde düşünülen değişiklikler, yenilenmeler, güvenlikle ilgili değişiklikler, alım satım konuları öne çıkabilir. Kişisel ya da aileden gelen birikimlerin kullanımı, bütçe, harcamalar, kazanımlar ya da iş potansiyelinize yönelik girişimler önemli olacak. 28 Ocak ayrıca Mars çalışma hayatınızı ve günlük rutinlerinizi öne çıkarıyor. Hazırlık yaptığınız iş konularına yönelik planlar süreci. Son derece dinamik yaşanacak bu dönem işbirliği geliştirmek pek kolay olmayacak. Çeşitli rekabet ya da iş arkadaşları ile çekişmelere dikkat etmelisiniz. Yeni müşteri ilişkileri ve projeleri öne çıkacaktır büyük ihtimalle.

YAY Yükselen YAY (22 Kasım-21 Aralık/Ateş-Değişken)

Ocak ayına Oğlak burcunda, para evinizde yaşanan Yeni ay etkisi ile giriyorsunuz. Yeni kazanç arayışları, bütçe, ödemeler, eşten beklenen destekler konusunda tutarlı ve istikrarlı beklentilere yönelme süreci aslında. Ancak Merkür düz hareketi ile 12 Ocak sonrası kariyerle ilgili kararlar beklentiler, adımlar, iş projeleri çok daha net ve planlı ilerlemeye başlıyor. Kariyerde aksayan görüşmeler, anlaşmalar ve başkalarından gelecek destekler adına iletişim artıyor. Son derece sistemli ve disiplinli yaşanacak iş hayatında sorumluluklar 20 Ocak sürecine dek sizinle. Aynı süreçte Yengeç burcundaki Dolunay etkisi bu anlamda önemli olacak. Ortak kaynaklar, eşin para durumu, kendi iş ortaklıklarınız, aileyi ilgilendiren ve sizi bağlayan duygusal endişeler belki yatırım ya da borçlar adına net kararlar alma süreci. Olayları gözlemlerken kendi birikimleriniz, kazançlarınız ve çalışma kapasiteniz de üzerinde durulması gereken sorumlulukları hatırlatıyor. 3 Ocak sonrası Venüs Balık seyri başlarken tüm ay süresince temkinli olmalı, biraz dağınık enerjilerin, belirsizliklerin getirebileceği en aza indirmeye çalışmalısınız. Evde yenilik, bakım, aile ilişkileri, sevdikleriniz, sorumluluklar fazladan fedakarlık getirebileceği gibi, işinizle ilgili zorunluluklar eve taşınabilir. Mars Balık seyri orada sürerken, enerjinizi düşüren şartlar, içe dönük zamanlar, evde artan sorumluluklar, aile ve yuva temaları ağırlıklı. Yuvanız, aileniz, yaşanan yere dair planlar hakkında yeni kararlar dönemi. Taşınmak, evde yenilikler yapmak gerekiyorsa tam zamanı. Özel hayata ilişkin olumlu etkilerde var. İş ve mesleki konular ise artan bir tempo yanında ailenizle ilgili sorumlulukları hatırlatıyor. Ancak ayın son günleri iş ilişkilerinde çatışmacı tutumlar, sürtüşmeler sorun yaratabilir. İlişkiler, para durumunuz ve bu konularla ilgili karmaşa zorluk yaratabilir. Yönsüzlük duygusundan ve gereksiz risklerden sakınmak gerekecek.  Kafanızdaki planları, hedefleri tasarlamak adına biraz evde olmaya ihtiyacınız var. Güneş Kova geçişi ile 20 Ocak sonrası daha fazla sosyalleşeceğiniz şartlar çeşitli destekler ve keyifli paylaşımlar öne çıkıyor. Yeni kişilerle kurulacak ilişkilerden faydalanmak, yakın çevreye yönelik konular, iletişim, daha fazla zihinsel konularda çalışmalar yapmak, blog ya da iletişim gerektiren diğer bağlantıları düzenleme dönemi.  28 Ocak Yaşanan Kova yeni ayı eklendiğinde son derece dinamik ve güvenle girişilecek gelecek yönünde ümitlerinizi büyüttüğünüz, başkalarından destek aldığınız zamanlara giriş yapılıyor. İşbirliği geliştirmek, içinde çeşitli ortak çalışmaların olduğu aktiviteler, sosyal bağlar adına moralinizi yükselten gelişmelerle berabersiniz. Kardeşin ya da yakın çevreye yönelik çeşitli gelişmeler, kendi hedefleriniz, adımlarınız, kişisel projeleriniz adına uzun soluklu adımlara yönelme arzusu içine giriyorsunuz. 28 Ocak dönemi yine Mars Koç burcu geçişi ile dış dünyada yapacak çok şey bulacaksınız. Yeni adımlar, başlangıçlar, önemli hedefler, hazırlık yaptığınız konulara yönelik girişimler zamanı. Aşk ilişkileri canlılık kazanırken, ani başlayan ilişkiler dikkat çekebilir kimileri adına. Yaratıcı konular, yeni hobiler, çalışmalarınızın sunumları ve kişisel keyifler devrede.

OĞLAK Yükselen OĞLAK (22 Aralık-22 Ocak/Toprak-Öncü)

Ocak ayına burcunuzda yaşanan Yeni ay etkisi ile giriyorsunuz. Önemli adımlar, başlangıçlar, iş ve sorumluluklara dayalı, ortaklıkları ve ilişkileri içine alan pek çok eylem planı içindesiniz. Özellikle biraz geri planda hazırlık ve proje dönemini planlarken akışı çok fazla kontrol etmekten imtina edilmeli. Merkür düz hareketi ve burcunuza geçmesi ile 12 Ocak sonrası kariyerle ilgili kararlar beklentiler, adımlar, iş projeleri çok daha net ve planlı ilerlemeye başlıyor. Kariyerde aksayan görüşmeler, anlaşmalar yanında iletişim artıyor. Son derece sistemli ve disiplinli yaşanacak iş hayatında sorumluluklar 20 Ocak sürecine dek sizinle. Ancak ayın son günleri üzerinizdeki baskı artarken aile içi ilişkilerde çatışmacı tutumlar, sürtüşmelere ya da sizi zorlayan şartlara dikkat etmelisiniz. 3 Ocak sonrası Venüs Balık seyri başlarken ay süresince temkinli olmalı, biraz dağınık enerjiler altında olabilirsiniz. Yakın çevre, kardeşler, işle ilgili yolculuklar ve anlaşmalar anlamında fedakarlık getirebilecek konular olabilir. Aynı dönem Mars Balık seyri de eklenince biraz çatışmalı, biraz da kendinizi ifade edemediğiniz durumlar olabilir. Kafanızdaki planları, hedefleri tasarlamak, en doğrusu ay süresince. 12 Ocak Yengeç Dolunayı ile yuvanız, aileniz, yaşanan yere dair planlar hakkında yeni kararlar aşaması.  Özel hayata ilişkin olumlu etkilerde var. İş ve mesleki konular ise artan bir tempo yanında, evlilik de olmak üzere bu yönde güven aradığınız ortalıklar, anlaşmalar majör konularınız olabilir. Eşin/ortağın hayatındaki yenilenmeler önemli burada.  Kendi kişisel hedeflerinize yönelik planlar, organize edilmesi gereken sorumluluklar da ağırlıklı. Özellikle kariyer hayatına yönelik çarpıcı etkiler, destekler, başarılı olma çabası, yeni görevler, ortaklı bir iş konusu gündeme gelebilir. Güneş Kova geçişi ile 20 Ocak sonrası daha ziyade kazanç odaklı iş projeleri, bütçe, giderler, ortak harcamalar, teknolojik ya da diğer ihtiyaçlar adına giderler söz konusu. Eşin kazançlarına dair  yenilenmeler yolda. Belki grup/arkadaş ilişkilerine, iş hayatının getireceği kazanımlara odaklanabilirsiniz.  28 Ocak Kova yeni ayı eklendiğinde son derece dinamik ve güvenle girişilecek para konuları, kazançlar, yeni iş fırsatları adına önemli atılımlar süreci. Başkalarından destek almak yanında geri planda proje geliştirmek, hazırlıklara girişeceğiniz gelişmelerle berabersiniz. Bir yandan da yurt dışı ilişkiler, yeni açılımlar, insiyatif almak istediğiniz konular arka planda kalmaya, çok iş üretmeye itebilir sizleri. 28 Ocak başka anlamda da önemli sizin için. Mars Koç geçişi ile yeni adımlar, başlangıçlardan önce sonlandırmanız gereken konular olabilir. Yaşanan yere dair planlar, taşınma, eve yönelik yatırım, alım satım işleri ya da ev içinde zorunlu düzenlemeler zamanı kimileri için. Aile büyüklerine dair sorumluluklar artabilir.

KOVA Yükselen KOVA (22 Ocak-19 Şubat/Hava-Sabit)

Ocak ayına Oğlak burcunda yaşanan Yeni ay etkisi ile giriyorsunuz. Biraz geri planda olup biten konulara odaklanmak, iç dünyanıza dönmek, yalnızlığın tadını çıkarmak isterken,   yapılması gereken hazırlıklara yönelik projeler sizi bağlıyor. Ancak sağlıkla ilgili zayıflıklara, aşırı sorumluluk getiren koşullara dikkat etmeli, şartları zorlamak yerine biraz akışta kalmalısınız. Merkür düz hareketi ile arkadaşlar, işten gelen kazançlar, ortak eylemler adına harekete geçme zamanı gelirken, 12 Ocak sonrası kariyerle ilgili kararlar beklentiler, adımlar, iş projeleri çok daha net ve planlı ilerlemekle ilgili sıkıntılar, karamsarlık,  kariyerde aksayan görüşmeler, anlaşmalar yanında iletişim konuları zihnen sizi zorlayabilir. Bu şartlar 20 Ocak sürecine dek sizinle. Ayın son günleri iş ilişkilerinde çatışmacı tutumlar, sürtüşmeler sorun yaratabilir. 12 Ocak Yengeç Dolunay dönemi çalışma şartları, üzerinde çalıştığınız projeler, işe dair aktiviteler, rutin sorumluluklar ve sağlıkla ilgili zayıflıkları net olarak görmek yanında bazı yüklerden kurtulma süreci.  3 Ocak sonrası Venüs Balık seyri ile tüm ay süresince temkinli olmalı, biraz dağınık enerjilerin, belirsizliklerin getirebileceği risklerini düşünmelisiniz. İlişkiler, para durumunuz ve bu konularla ilgili karmaşaları aşmaya çalışmak, çalışma potansiyeliniz, harcamalarınız, yatırım planlarınız ve bütçenizle ilgili konulara bakma zamanı. Çünkü Mars Balık seyri de orada iken paylaşımların parasal boyutu, işten beklenen kazançlar ve giderlerde temkinli olunmalı. Kontrol edemediğiniz para çıkıları yaşanabilir.  Risklerden sakınmak gerekecek. Kafanızdaki planları, hedefleri tasarlamak adına akılcı olunmalı süresince. Güneş Kova geçişi ile 20 Ocak sonrası daha fazla sosyalleşeceğiniz şartlar çeşitli destekler ve keyifli paylaşımlar öne çıkıyor. Yeni kişilerle kurulacak ilişkilerden faydalanmak yanında iş hayatının, ortaklıkların getireceği işbirlikleri ve ilişkilere odaklanabilirsiniz. 28 Ocak ise çok önemli Mars burcunuza geçerken yeni adımlar, başlangıçlar, önemli hedefler, hazırlık yaptığınız konulara yönelik girişimler zamanı. Yaşanan Kova yeni ayı eklendiğinde sizi özgürleştiren şartlara giriş yapıyorsunuz. Son derece dinamik ve güvenle girişilecek gelecek yönünde ümitlerinizi büyüttüğünüz, başkalarından destek aldığınız zamanlara odaklanıyor, İşbirliği geliştirmek, içinde çeşitli ortak çalışmaların olduğu aktiviteler, sosyal bağlar adına moralinizi yükselten gelişmeler yanında sorumluluk altına girmek gerekecek. Bir yandan da yurt dışı ilişkiler, yeni açılımlar, insiyatif almak istediğiniz konular, yurt dışı ilişkiler, eğitim ve medya bağlantılı konular devrede.

BALIK Yükselen BALIK (20 Şubat-21 Mart/Su-Değişken) az kaldı

Yeni yıla Oğlak burcunda yaşanan Yeni ay etkisi ile giriyorsunuz. Gelecek yönünde uzun soluklu planlar, arkadaşlarla girişilecek ortak işler, projeler, kazanımlar ve sosyal bağlar adına önemli planlar evresi. 12 Ocak sürecine dek kariyerde aksayan görüşmeler, anlaşmalar ise hızlanmakta. Son derece sistemli ve disiplinli olunacak bu süreçte iş hayatında sorumluluklar sürerken ayın son günleri iş ilişkilerinde çatışmacı tutumlar, sürtüşmeler ya da parasal açıdan gergin söylemler sorun yaratabilir. 12 Ocak Merkür Oğlak geçişi ile ortak iş projeleri ve hedefler üzerinde daha net kararlar almaya başlanıyor. Çeşitli fikir alışverişleri öne çıkabilir. 20 Ocak sürecine dek toplumsal açıdan gruplaşmalar ve yeni çevreler içindesiniz. Daha fazla sosyalleşeceğiniz şartlar çeşitli destekler ve birtakım sorumluluklara da vurgu yapacaktır.  Yeni kişilerle kurulacak ilişkilerden faydalanırken, bir yandan da iş hayatının getireceği kazanımlara odaklanabilirsiniz. Ay süresince Venüs Balık seyri ise çekicilik ve başkalarını etkilemek konusunda sizinle. Çeşitli imaj değişikliklerine gidilebilir.  Ancak Mars Balık seyri size bazı kararsızlıklar taşırken, sağlık, kişisel adımlar, hedefler adına dikkatli olmaya itecektir. Enerjinizi düşüren eylemler, yönsüzlük duygusu ağır basabilir. Özellikle ilişkilerde fedakarlıkların sınırını iyi çizmelisiniz. En önemlisi ayın ilk haftası önemli operasyonlardan, kaçınmakta fayda var. 12 Ocak Yengeç Dolunayı bir yandan da aşk ve sevgi ilişkilerinde karar aşamasına götürüyor. Var olan ilişkinin duygusal tonu, çocuklarınızla ilgili konular, annelik kararları, yaratıcı eylemler ya da yeni bir hobiye başlamak adına harekete geçirici. Aileden gelen finansal fırsatlar yanında çeşitli yatırım araçlarına yönelik planlara girişebilirsiniz. Bu arada sosyal bağların, sorumlulukların ve işle ilgili projelerin önemi sürüyor olacak. 20 Ocak sonrası Güneş Kova geçişi ile belli ki biraz geri çekilmek, işe dair koşullar ve sorumlulukları ele almak gerekiyor. Bazı bağımlılıklara veda ederken, sağlığınıza yönelik önlemlere başvurabilir, destek alabilirsiniz. Başkalarına destek olmanız gereken konular, aynı zamanda kariyerde artan tempo, üstlerle ilişkiler, amaçlar öncelikli. Mars Koç geçişi ile finansal anlamda oldukça cesur kararlar alınıyor. Yeni iş fırsatları, parasal yanı, harcamalar, bütçe ve yatırımlar adına start veriliyor. Kontrol edilemeyen giderler olsa da gelirlerde yükseliş söz konusu.

Bilginize: Yorumlar sizlerin isteğiniz üzerine hazırlanmaktadır. Net doğum bilgileri ışığında değil, genel olduğunu bilmenizi isterim.  Güneş ve Yükselen burcunuz ile birlikte takip edebilirsiniz.

Sevgiler

Güner Yönel

www.guneryonel.com

İletişim:gyonellibra@gmail.com

Libra Astrolojik Danışmanlık/Eğitim