Mart Ayı Burçlar

  • 1 Mart 2017
Mart Ayı Burçlar

Merhabalar,

Mart ayımız oldukça hareketli geçeceğe benziyor. Venüs retro hareketi 4 Mart/16 Nisan arası ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar, hukuki konular, finansal yanı, evlilik ve özel hayata dair önemli kararlar vermekte zorluklar, çekişmeler ya da istediğimiz şekilde olayları kontrol etme şansını zorlamaktan kaçınmamız gerekeceğini anlatıyor.

Mars’ın Boğa burcuna geçeceği 10 Mart sonrası ise yaklaşık 1,5 aylık süreçte sahip olduklarımızı korumak, finansal anlamda güven ve istikrar tesis etmek adına mücadeleci bir tutum içine girileceğini gösteriyor.

Boğa burcunda bir Mars ile ayrıca insiyatif almakla ilgili yavaşlamalar, temkinli olmak, hayatın pratik yanlarına odaklanmak, riskten uzak hareket etmekten bahsedebiliriz. Kendimizi ortaya koyacağımız konuların daha ziyade para ve güvenlik içeren temalara yönelik olacağı söylenebilir. Kıskançlık ve öfke krizleri içimizde birikirken sonradan patlama riski getirebilir. Enerjimiz daha çok savunmaya dönük olacaktır. Sahip olmacı tutumlar dikkat çekecektir.

KOÇ YÜKSELEN KOÇ (22 Mart-21 Nisan/Ateş-Öncü)

Mart ayına Yeni ay ışığı büyürken girildi. Venüs retro (geri hareketi) ise önemli. 4 Mart sonrası gerek ilişkiler, gerekse ortaklıklar adına çözüm isteyen durumları akılcı, sağduyulu ve yumuşak geçişlerle ele almanız gerekecek. Aynı zamanda parasal konular, kazançlar, yatırım, alım/satım, ticari boyutu, başkalarından beklenen destekler, yatırım planları adına bir takım projeleri aceleye getirmemelisiniz ay süresince. Bu konularla ilgili değerlendirilmesi gereken öncelikler, kararlar aşaması sizi insiyatif almaya iterken esnek olmakta fayda var. 10 Mart tarihinde Mars 2. eviniz Boğa burcunda. Demek ki finansal konular oldukça önemli bu ay sizler için. Kazançlarınız, giderleriniz, bütçeniz, beklenen parasal kazanımlar, ortaklıkları içine alan yanı sizi yakından ilgilendirecek. Bütçe, gelir gider dengesi, iş ve yeteneklerin sayesinde gelecek kazançlar yolda. Oldukça hırslı ve girişken olunacak şartlar güven aradığınız konularda mücadele arzusu da getiriyor. 14 Mart’a dek kafa karışıklıkları, bulanık şartlar, zihinsel yorgunluklar, yanlış anlamalar veya hatalara açık olduğunuzu unutmadan arka plan işlerin hazırlığı, projelendirilmesi, yorgunluk ve sağlık konularınıza yönelik çözüm arayışları adına olumlu kullanılabilir. Risk almamak şartı ile. Aynı hafta iş, verimlilik, çalışma ortamı, sağlık, yeni projeler ve bırakılması gereken alışkanlıklar adına sonuç odaklı bir hafta olacaktır. Düzen, kurmak yeni proje bağlantıları içine girme zamanı belki de. Hemen sonrasında gayet aktif, hızlı girişimci düşünceler, yakın çere konuları, kendinizi ifade edeceğiniz, işe dair projeler hızlanıyor Merkür burcunuzda zira. Sağlık ve işe dair konulara hakim olma şansınız var. İlişkilerde biz diyebilmek başkalarını dinlemek önemli. Çekişmelere zemin hazırlamaktan kaçınılmalı. Güneş 20 Mart burcunuza geçiyor önemli bir süreç başlıyor. Nice sağlıklı, huzurlu yaşlar, keyifli Solar dönemi dilerim. Tebrikler.♥ Pek çok konuda belirsizlikler, elinizi bağlayan konular geride kalırken cesaretiniz ön planda. Önemli başlangıçlar, hazırlıkların hayata geçmesi yönünde harekete geçirici olacak. 28 Mart tarihi majör süreç başlıyor. Burcunuzda Yeniay/Venüs ile.. Gerek kişisel adımlar, hedefler, atılımlar adına geçmişle ilgili venüsyen konuların tümünü içine alan konuların içinde olduğu atılımlar var. Özellikle ilişkiler, alacaklar, kişisel yatırımlar, kazançlar açısından çok daha istikrarlı planların hayata geçme zamanı yaklaşıyor. İşinizin ortaklı boyutu, başkaları ile olan parasal paylaşımlar, yine finansal anlamda kişisel planlar, hedefler, ödemeler dengesi adına istikrar ve güven sağlayan kararlara yol açabilir. Ancak fazladan yapılacak harcamalar, masraflar ya da yatırım planlarına yönelik yanını da göz önünde bulundurmalısınız.

BOĞA YÜKSELEN BOĞA (21 Nisan-20 Mayıs/Toprak-Sabit)

Mart ayına Yeni ay ışığı büyürken giriliyor. Venüs retro (geri hareketi) ise önemli. 4 Mart sonrası İlişkiler, sağlık, iş, gerekse ortaklıklar adına çözüm isteyen durumları akış içinde karşılamanız gerekecek. Aynı zamanda parasal konular, işe dair sorumluluklar, yükler adına biraz yıpratıcı olabilir. Yalnızlığın tadını çıkarmak zor olabilir, gereksiz söylenti ya da kırgınlıkları akışına bırakmak ya da başkalarına destek vermek zorunda kalabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ilişkiler ya da kişiler tekrar gündeme taşınabilir ya da bir şekilde kendinizi bu konuların içinde bulabilirsiniz. Başkaları için kendinizi tüketebileceğiniz, destek olunması gereken konular yanında eski arkadaşlarla bir araya gelmek ya da bazı sorunların tekrarlanması mümkün. Dinlenin, kendinizi adayacağınız konularda sınır çizmeye çalışın lütfen. 10 Mart tarihinde Mars burcunuzda.  Biraz daha rahat, bilinçli, dışadönük döneme giriş yapılıyor. En azından ertelenen kişisel adımlar, başlangıçlar adına önünüzü görerek harekete geçiyorsunuz. İlişkiler cephesinde biriken birtakım gerginlikleri ortaya dökmekten ziyade önceliklerinizi yeniden gözden geçirmeye yönelik olmaya gayret edilebilir. Aynı zamanda farkında olmadığınız yorgunlukları gözlemlemeli, sağlığınıza karşı özenli yaklaşmalısınız. 14 Mart sonrası kafa karışıklıkları, bulanık şartlar, zihinsel yorgunluklar, yanlış anlamalar veya hatalara açık zamanlar. Zihnen yavaşlamalı, iyimser duygular ve düşüncelerle zamanınızı doldurmalısınız. Sağlık bu dönem önemli olurken kontrol edemediğiniz zorunluluklar, yorgunluklar ekstra tüketici olabilir. Aynı hafta sosyal çevre, arkadaşlıklar, aşk ve çocuklarla ilgili konularda sizleri ilgilendirecek. Çeşitli toplantılar, dostluklar, paylaşımlar yanında çocuklarla ilgili konuları organize etme, üzerinde çalışılan hobi/iş, proje anlamında kararlar alma süreci bir yandan da. 20 Mart Güneş Koç geçişi ile önemli sizler için. Pek çok konuda belirsizlikler, elinizi bağlayan konular, sağlık, düzen, sizi engelleyen ve uğraşılması gereken durumlar devam ediyor olacak. Yalnızlık ihtiyacınızın artmasına rağmen, aileye yönelik konular, çeşitli sorumluluklar artıyor olacak. Aşırı tüketici konuları dengelemeli dinlenmeye, düşen enerjinizi toparlamaya gayret etmeli, destek almalısınız. 28 Mart tarihi majör dönem. Yeniay/Retro Venüs ile! geçmişte olup bitenler, sağlığınızı zorlayan yorgunluklar, başkaları için yapılan fedakarlıklar ve kendi iç dünyanıza yönelik farkındalık süreci. Bir yandan da geri planda yaşanan her türlü karışıklığın getirdiği çözüm arayışları devrede olacak. Başkalar için değil biraz da kendiniz için fedakarlık yapmak, kendi sağlığınızı da göz önünde bulundurmak gerekebilir. Sağduyu, sabır ve metanetle.

İKİZLER Yükselen İKİZLER (21 Mayıs-20 Haziran/Hava-Değişken)

Mart ayına Yeni ay ışığı büyürken giriliyor. Venüs retro (geri hareketi) ise önemli. 4 Mart sonrası gerek ilişkiler, gerekse ortaklıklar adına çözüm isteyen durumları, arkadaşlık ilişkilerini, takım çalışmalarını, işten beklenen gelirleri, yeni bir ortak proje çalışmasını gözden geçirmek adına aceleci olunmamalı. Çeşitli uzlaşmazlıklar, ortak hareket edilmesi gereken organizasyonlar adına biraz sakinlik işe yarayacaktır. 10 Mart tarihine dek bu konularda oldukça hareketli ve girişimcisiniz. Ancak Mars 12. eviniz Boğa burcuna geçişi ile finansal konular oldukça önemli olacak gibi. Bu anlamda korkular, arkadan iş çevirme, gizli eylemler, elde olmayan nedenler bir arada sizi sıkıştırabilir, yorabilir. Gerek ortak gerekse iş hayatını ilgilendiren sorumlulukların organize edilme süreci bir yandan da. Sağlığınızı zorlayan şartlar aşırı yorgunluktan, sorumluluk almaktan kaynaklanabilir. İşlerinizin arka planda hazırlıkları adına biraz izole hareket edilebilir. Kazançlarınız, giderleriniz, bütçeniz ya da geçmişle ilgili bir sorun yorucu olabilir belki.  14 Mart’a dek ise iş hayatınızda aktif ve yaratıcı bir süreç. Yeni görüşmeler, proje içerikli planlar var. Sonrasında gayet aktif, hızlı, girişimci olunacak süreç. İş odaklı takım çalışmaları, arkadaş, dostla beraber hareket edilecek eylemler zihinsel anlamda dinamik şartlar getiriyor. Aynı hafta iş ve ev arasında oldukça gergin birkaç gün var. Evde gerekli olan yapılanmalar, düzen değişiklikleri, lokasyon planları ya da ailevi konulara yönelik konularda karar almak gerekebilir.  Özellikle Güneş 20 Mart tarihinde Koç burcuna geçtiğinde önemli bir süreç. Pek çok konuda kontrolü ele almak, önderlik etmek, yaratıcı planları ortak çalışmalara yönlendirmek mümkün. Özellikle 28 Mart tarihi önemli. Hızlanıyorsunuz. 11. evinizde oluşacak Koç Yeniay/Venüs ile.  Kişisel adımlar, hedefler, atılımlar adına önemli planlar yapıyorsunuz. Bir yandan da önceden yaşanan sorunlar, ortak işler, aşk hayatına dönük yeni gelişmeleri değerlendirme dönemi başlıyor. Arka planda sizi oyalayan,  kolay hareket etmenizi, uygulamanızı zorlaştıran çeşitli şartları dikkate almak durumunda kalınabilir.

YENGEÇ Yükselen YENGEÇ (21 Haziran-20 Temmuz/Su-Öncü)

Mart ayına Yeni ay ışığı büyürken giriliyor. Venüs retro (geri hareketi) ise önemli. 4 Mart sonrası  gerek ilişkiler, gerekse iş ve kariyere dönük hedefler adına çözüm isteyen durumları gözden geçirmek, beklentilerinizi yeniden değerlendirmek gerekecek. Aynı zamanda parasal konular, kazançlar, ortaklık düşünülen projeler, iş arayışları, başkalarından beklenen destekler, atamalar, birtakım ailevi konuları içine alan planlar aceleye getirilmemeli ay süresince. Çeşitli uzlaşmazlıklar tavan yapabilir. Aynı zamanda ev ve aileyi ilgilendiren temalar da sizi bağlıyor olacak. 10 Mart tarihinde Mars 11. eviniz Boğa burcunda. Demek ki finansal konular, hedefler ve iş hayatı açısından oldukça önemli bir ay. Kazançlarınız, beklenen parasal promosyonlar, ortaklıkları içine alan yanı sizi yakından ilgilendirecek. İşle bağlantılı ortak çalışmalar oldukça mücadeleci geçse de hırs ve istikrarlı bir tutum sergilemenin sakıncası yok. Ancak 14 Mart tarihine dek, yurt dışı planlar, yolculuklar, uzak ya da yakın çevre bağlantılı konular, eğitim, iletişim gerektiren projelerde net olmakta fayda var. Aynı hafta eğitim, yolculuk, yurt dışı ticari konular, işle ilintili projelerin görünür olacağı, ne tür argümanlarla yola devam edeceğiniz hakkında kararlar var. 20 Mart Güneş Koç burcu geçişi ile hızlanıyor, kariyer ve amaçlarda beklentilere güvenle odaklanıyorsunuz. Başarılı olma arzusu yanında ast üst ilişkileri, başarılarınızı sergileme fırsatı, yeni iş beklentileri adına harekete geçirici şartlar bulunacak. Özellikle 28 Mart Yeni ay/Venüs ile birlikte üzerinde düşünülmesi gereken öneriler, geçmişle ilgili bir iş konusu, ortaklık, kadınlarla ilintili yanları dikkat çekiyor. İşe dair hedefler, projelere ve ev yönelik planlar üzerinden kendinizi hazırlama zamanı. İçinde finansal konularında olduğu çeşitli hedefler, iş, arkadaş/dost bağlantılı girişilecek işlerin parasal yanı önemli olacak. Rekabet her açıdan öne çıkabilir. Sosyal hayatınız canlanırken, aşk ilişkilerinde farklı rüzgarlar esebilir.

ASLAN Yükselen ASLAN (22 Temmuz-21 Ağustos/Ateş-Sabit)

Mart ayına Yeni ay ışığı büyürken giriliyor. Venüs retro (geri hareketi) ise önemli. 4 Mart sonrası pek çok konu gündeminizde yer tutacak. Gerek ilişkiler, gerekse iş ve kariyere dönük hedefler, yurt dışı temaslar, eğitim, akademik boyutu, yolculuk planlarının gözden geçirilmesi gereken bir ay açıkçası. Bu konularda oldukça hevesli bir o kadar da cesursunuz. Ancak geçmişle ilgili bir iş projesi ya da hukuki bir konu hakkında çeşitli mücadeleler yaşanabilir. Çeşitli hedeflerin ne derece uzun soluklu olacağı hakkında birtakım arayışlar, incelemeler, sorgulamalar peşindesiniz. 10 Mart tarihinde Mars 10.eviniz Boğa burcuna geçerken demek ki kariyer hayatı, finansal boyutu, işe dair hedefler üzerinden oldukça önemli girişimler süreci başlıyor. Ev ve iş hayatını dengelemek, iş görüşmeleri, finansal beklentiler, beraber çalışılan kişilerde olmak üzere biraz sakinliğe ihtiyacınız var. Daha uzun vadeli projeler üretmek, kalıcılık taşıyan planlar, beklentiler öncelikli. 14 Mart’a dek kafa karışıklıkları, bulanık şartlar, parasal konular, ödemeler, vergi ve kredilerle ilgili alanda çeşitli arayışların olduğu zamanlar bir yandan da. Ortak para konularında daha titiz olmaya gayret etmeli, haklarınıza sahip çıkmaya, destek almaya çalışmalısınız. Aynı hafta para durumunuz, ödemeler ve bütçeye dair ciddi kararlar, sorunları aşma mücadelesi biraz yorucu olabilir kimileri adına. Hemen ardından Merkür Koç yolculuğu gayet aktif, hızlı girişimlerin öne çıkacağı dönemi hızlandırıyor. İletişim, reklam, medya ve işe dair proje ve koşturmacalar adına hareket başlıyor. 20 Mart Güneş Koç burcu geçişi ile bu konular ivme kazanıyor, yerinde duramaz hale geliyorsunuz. Özellikle 28 Mart tarihi majör bir süreç. Koç burcundaki Yeniay/Venüs ile.. Gerek kişisel adımlar, hedefler, atılımlar adına önemli planlara hız veriliyor. İş ve yurt dışı bağlantılı temaslar, eğitim, medya, sunum planları yanında yasal süreçlere dair beklenmedik gelişmeler sürprizleri de işaret edebilir. Çeşitli yolculuk planları, uzun zamandır görüşmediğiniz kişilerle buluşmalar, geçmiş ilişkiler de olmak üzere çeşitli gelişmeler sizi meşgul ediyor olacak. Hukuki konularda geçmişte çözülmeyen meseleler adına gelişmeler beklenebilir. Kariyere yönelik tüm projelerin, başarıların, iş değişiklikleri düşünenler adına maddi konular önemli olacaktır.

BAŞAK Yükselen BAŞAK (22 Ağustos-21 Eylül/Toprak-Değişken)

Mart ayına Yeni ay ışığı büyürken giriliyor. Venüs retro (geri hareketi) ise önemli. 4 Mart sonrası   gerek ilişkiler, gerekse ortaklıklar adına çözün isteyen durumlara karşı sağduyulu olmak gerekecek.  Parasal konular, kazançlar, yatırım, alım/satım, ticari, yanı, başkalarından beklenen destekler, yatırım planları adına bir takım projelerde aceleci olunmamalı ay süresince. Geçmişten bu yana beklenen birtakım şanslar finansal anlamda nefes almanızı kolaylaştırabilir. Verilen ya da kişisel borçların yapılandırılması adına fırsatların ne derece kullanılabilir olduğuna dair planlar üzerinde durulabilir. Eş ya da ortaktan kaynaklanan olanaklar bulunabilir. Çeşitli anlamda bütçenin, masrafların yapılandırılması adına çözüm arayışlarınız olacak belli ki. 10 Mart tarihinde Mars 9. eviniz Boğa burcunda. Demek ki finansal konular, kazanç arayışları, iş ortaklıklarının yurt dışı boyutu, yolculuklar ve kariyere dönük istikrar sağlayacak planlar olacak. Ancak 14 Mart’a dek kafa karışıklıkları, yanlış anlamalar veya anlaşmaların içerebileceği hatalara açık olunabilir. Ortaklıklar, anlaşmalar ve özel hayata dair konularda bazı belirsizlikler sizi yorabilir. Aynı hafta bu durumun getirdiği net gelişmeler, destekler, başkalarına bağlı olunan iş hayatı, anlaşmalar yönünde karar aşaması yaşanabilir. Aynı hafta bazı engellerin hafiflediği, netleştiği, kişisel anlamda iradenizi ortaya koyabileceğiniz adımlar, kararlar süreci. Hemen sonrasında gayet aktif, hızlı kararlar, iş ve finansal alanda beklenen anlaşmalar, resmi prosedürler, bankalarla ilgili yanı önemli görünüyor. Muhasebe, hesap işlemleri, kredi alımı, ödemeleri anlamında yüklü bir gündem. Özellikle Güneş 20 Mart Güneş Koç burcu geçişi  önemli.  Borç/ödeme, alacak, miras, hak edişler, eş, ortak açısından öne çıkan parasal konular karşınızda. 28 Mart tarihinde Koç burcunda yaşanacak Yeniay Venüs ile, beklenen açılımların, desteklerin olabileceği koşullar başlıyor.

TERAZİ Yükselen TERAZİ (22 Eylül-23 Ekim/Hava-Öncü)

Mart ayına Yeni ay ışığı büyürken giriliyor. Günlük hayatın düzenlenmesi, işe dair sorumluluk ve projeler adına hareketli zamanlar ay ortasına dek. Venüs retro (geri hareketi) ise önemli. 4 Mart sonrası gerek ilişkiler, gerekse ortaklıklar adına çözüm isteyen, uzlaşı gerektiren her konuda iki kez düşünmeniz gereken süreç taşıyor sizlere. Bir yandan da yeni ilişkiler, ortaklık önerileri, yasal konular, özel hayata ilişkin gelişmeler aktifleşiyor. Çeşitli uzlaşmazlıkları, çatışmaları, ilerletmekte zorluk yaşayabileceğiniz konuları dikkatli izlemelisiniz.  10 Mart tarihinde Mars 8. eviniz Boğa burcunda. Finansal konular oldukça önemli bu ay sizler için. Kazançlarınız, giderleriniz, bütçeniz, beklenen parasal kazanımlar, ortaklıkları içine alan yanı sizi yakından ilgilendirecek. Hukuki sürece dair gelişmeler, kredi ve ödemeler dengeniz adına mücadeleci bir dönem. Ortak giderleri dizginlemek, haklarınıza sahip çıkmak, eşin, ortağın para durumuna yönelik meseleler, yatırımlar devrede olabilir. Bu arada 14 Mart’a dek kafa karışıklıkları, bulanık şartlar, zihinsel yorgunluklar, işe dair iletişim, yazışmalar boyutu yorucu geçebilir. Dikkatinizi toplamakta zorlanabilirsiniz. Aynı anda pek çok işle meşgul olmanız gerekebilir. Aynı hafta içinde para durumunuzu ilgilendiren sonuçlar, bütçe ve ödemeler adına netlik kazanan durumlar yeni bir yol haritası çizmeye itecektir.  Güneş 20 Mart karşıt burcunuza geçtiğinde süreç hız kazanıyor . Pek çok konuda belirsizlikler, elinizi bağlayan konular geride kalıyor olsa da dışsal şartların hayatınız üzerindeki etkisi artıyor. Ortaklıklarda, başkalarının içinde olduğu işbirliklerinde sizi harekete geçiren etkiler var.  Yeni ortaklıkların, anlaşmaların önünü açacak gelişmeler girebilir hayatınıza. Belki yeni bir ilişki de işin içinde olabilir. Ancak ‘’Venüs sizi çok yakından ilgilendirmekte bunu unutmayın’’ Geçmiş bir ilişkinin/ortaklığın yaratacağı durumları iyi gözlemlemeli, acele karar vermemelisiniz. 28 Mart tarihi majör süreci başlatıyor. 7.evinizde Yeniay/Venüs ile. Önerilerin ne derece hayata geçebileceği, gerek kişisel beklentileriniz, gerekse başkaları ile olan bağlarınız sorgulanacak. Eş/ortağın hayatında yaşanabilecek değişimler de dikkat çekebilir. Aynı zamanda parasal konular, kazançlar, yatırım, alım/satım, ticari, yanı, başkalarından beklenen destekler, yatırım planları adına bir takım projeleri içine alan gelişmeler bu bağlamda sizi ilgilendiriyor.  Boşanma, nafaka, ortaklığı ilgilendiren para konuları adına önemli bir aşamada görünüyorsunuz.

AKREP Yükselen AKREP (24 Ekim-22 Kasım/Su- Sabit)

Mart ayına Yeni ay ışığı büyürken giriliyor. Venüs retro (geri hareketi) ise önemli. 4 Mart sonrası  öncelikle iş ortamı, düzen değişiklikleri, iş ilişkileri/projeleri, eleman değişiklikleri ve sağlık adına gelişebilecek durumları akılcı, ele almanız gerekecek. Çeşitli işlerin üstesinden gelme çabası yanında, sağlık konularında destek alınacak koşullara işaret edebilir kimileri adına. Koşulları zorlamamalı, önceliklerinizi önemsemelisiniz. Geçmişle ilgili sağlığa ilişkin konulara da dikkat çekebilir gelişmeler. Aynı zamanda parasal alanda kazanç getirecek durumlar, başkalarından beklenen destekler, bir takım projeler aceleye getirilmemeli ay süresince.  Proje bazlı konular, iş ilişkileri ve yeni bağlantılar adına ortam hazırlamak, çeşitli girişimleri, önerileri, iş potansiyeli adına arayışları gözden geçirmek gerekecek. 10 Mart tarihinde Mars 7. eviniz Boğa burcunda. Demek ki iş ortaklıkları, birlikte hareket edilmesi gereken yanı, finansal boyutu, anlaşmalar ve özel hayat adına oldukça önemli bu ay sizler için. Kazançlarınız, ortaklıkları içine alan yanı sizi yakından ilgilendirecek. Geçmişten gelen geri dönüşler öne çıkabilir. 14 Mart’a dek ise, kafa karışıklıkları, bulanık şartlar, zihinsel yorgunluklar, yanlış anlamalar veya hatalara kararlara açıksınız. Aşk, çocuklarla ilgili konular, keyiflere yönelik harcamalar ve yaratıcı çalışmalarda hareket var. Bu arada aynı hafta Başak Dolunayı ile çeşitli kararların, ortak iş konularının, meslekten beklenen parasal kazançlarınız üzerinden yeni kararlar alma süreci. Daha farklı ortak organizasyonlar, ekip işleri, dostlarla buluşmalar da gündeme gelebilir. Sonrasında gayet aktif, hızlı girişimci düşünceler, ofis/çalışma koşulları, temposu adına hareket artıyor.  İşe dair proje ve koşturmacalar hızlanıyor. Güneş 20 Mart Koç burcu geçişi ile önemli bir süreç . Pek çok konuda belirsizlikler, elinizi bağlayan konulara karşı kararlı çözümler aramak, emek ve hizmet temaları bir arada ilerleyecek. Çeşitli anlamda başkalarına destek olmak, işbirliği geliştirmek, iş becerilerinizi ortaya koymaktan çekinmeyeceksiniz.  Ancak enerjinizi dikkatli kullanmalı, aşırı iş yüklenmekten kaçınmalısınız. Yine bu süreçte işten ziyade kendi beden/ruh sağlığı adına dinlenmek, molalar vermekten kaçınmayın. 28 Mart tarihi ise majör bir süreç. Koç burcunda Yeniay/Venüs ile. Günlük hayatın düzenlenmesi, kişisel adımlar, hedefler, müşterilere yönelik atılımlar, temaslar, iş arayışları, görüşmeleri, ortam değişiklikleri, kurumun sektörel anlamda yapacağı yenilikler kimilerini bağlıyor olabilir. Beraber çalışılan kişilerle ilgili konular, aşırı temponun yaratacağı yorgunluklara dikkat etmeli, sağlık kontrolleriniz varsa göz atmak destek almak için harekete geçilebilir. Kendi işini kurmak isteyenler adına çeşitli ataklar dönemi olabilir. Ancak ortaklıklar, eş, anlaşmalar, maddi manevi paylaşılan değerler, rekabet içeren konular adına başkalarına bağlı hareket edilmesi gereken şartlara biraz özen..Bir yandan da her açıdan çeşitli desteklere ihtiyaç duyulacak, başkalarından gelecek önerileri istikrarlı biçimde değerlendirme zamanı.

YAY Yükselen YAY (22 Kasım-21 Aralık/Ateş-Değişken)

Yeni ay etkileri büyümekte olup, aile, yerleşim, anne/baba ve özel hayat ya da yatırım içeren konular gündeminizde. Mart ayına Venüs duraklaması ile girilirken,  4 Mart tarihinde başlayan geri hareketi ile gerek aşk ilişkileri, gerekse üzerinde çalışılan hobi, yaratıcı eylemler, medya, iletişim, konuları ve kendinizi göstermek istediğiniz çeşitli projeler adına sağduyulu geçişlerle ele alma süreci. Aynı zamanda spekülatif konular, hedeflenen kazançlar, yatırım, alım/satım, ya da babadan/aileden gelebilecek destek boyutu gündemde kimilerimiz adına. Bu konularla ilgili değerlendirilmesi gereken öncelikler, kararların nasıl ilerleyeceği hakkında arayışlar söz konusu. 10 Mart tarihinde Mars 6. eviniz Boğa burcunda. Demek ki finansal konular ve iş hayatı oldukça önemli olacak bu ay. Kazançlarınızı etkileyen iş projeleri, günlük hayatın düzenini, sağlık ve konforu bir arada sağlama çabası, işte istikrar ve güven arayışı sizi yakından ilgilendirecek. Yeteneklerinize güvenebileceğiniz girişimler, iş fırsatları sayesinde gelecek kazançlar yolda. Oldukça hırslı ve girişken olunacak şartlarla mücadele etme gücünüz var. 14 Mart’a dek kafa karışıklıkları, bulanık şartlar, zihinsel yorgunluklar, aile içi ilişkiler adına biraz yorucu olabilir. Sonrasında gayet aktif, hızlı girişimci fikirler, kendinizi ifade edeceğiniz konular, işe dair proje ve koşturmacalar hızlanıyor. Aynı hafta dolunay ile kariyere yönelik beklentiler, ast üst ilişkileri, projelerin sonuçlanması, mesleki alanda alınan sorumlulukları yerine getirme zorunluluğu ve ailevi konular çok daha net gözlerle değerlendirme zamanı. Güneş 20 Mart Koç burcu geçişi önemli süreç başlıyor. Cesaretiniz ön planda. Önemli başlangıçlar, hazırlıkların hayata geçmesi yönünde itici bir güç veriyor. 28 Mart tarihi majör etkiler Koç burcunda yaşanan Yeni ay/Venüs ile hızlanıyor. Gerek kişisel adımlar, gerekse hedefler, atılımlar söz konusu. Özellikle ilişkiler, kişisel yatırımlar, kazançlar açısından çok daha istikrarlı planlar dönemi. Yaratıcı eylemlerin iş hayatına yansıtılması, günlük işlerin artan temposu, düzen sağlanması gereken iş hayatı, yeni projeler adına somut işler üretme potansiyeli artıyor. Aşırı yorgunlukları dengelemek, dinlenmek, planlı olmak ve sağlığınıza da gereken önemi vermek gerekecek.

OĞLAK Yükselen OĞLAK (22 Aralık-22 Ocak/Toprak-Öncü)

Mart ayına Yeni ay ışığı büyürken giriliyor. İşe dair sorumluluk ve projeler adına hareketli zamanlar ay ortasına dek. Yakın çevre ilişkileri, belki lokasyon değişiklikleri ya da iletişim, zihinsel açıdan sizi meşgul eden konular sürmekte. 4 Mart sonrası Venüs retro (geri hareketi) ise önemli. Yaşanan yere dair konular, aile, baba, evde düşünülen değişiklikler, bakım, tadilat ve aile içi ilişkiler adına sizi etkileyen, sorumlu kılan ve aksayan bazı durumları sakin yönetmek gerekecek. 10 Mart ise Mars 5. eviniz Boğa burcunda. Demek ki finansal konular, iş hayatı, hobiler, yaratıcı işleriniz, sportif eylemler, çocuklarla ilgili meşguliyetler, aileden gelebilecek destekler, aşk hayatı, cinsel keyifler da olmak üzere konfor aradığınız konularda aktif bir ay. Kazançlarınızı etkileyen iş projeleri, ya da emlak yatırımı, spekülatif bir konu da olmak üzere bir hayli uğraş verilecek. Daha somut verilerle hareket etmek, yeteneklerinizi kazanca çevirmek, sosyal hayatta olmak üzere yoğun bir dönem. 14 Mart’a dek kafa karışıklıkları, bulanık şartlar, zihinsel yorgunluklar söz konusu. Sonrasında gayet aktif, hızlı girişimci ruh hali eve/yuva temalarına odaklanıyor. Alım satım arayışları, ailenizle, yerleşimle ilgili konulara daha hızlı çözümler ararken,  aynı hafta dolunay etkisi ile yurt dışı temaslar, eğitim projeleri, ticari bağlantılar, belki başka bir yere yerleşmekle ilgili düşünceler üzerinden karar alma aşaması. Güneş’in 20 Mart Koç burcu geçişi ise önemli olacak. Önemli başlangıçlar, yuvaya dönük hazırlıkların hayata geçmesi yönünde güç veriyor. 28 Mart tarihi majör tarih.  Koç burcunda yaşanan Yeni ay/Venüs ile. Gerek kişisel adımlar, hedefler, atılımlar adına, gerekse yatırım düşünülen konular, baba, yaşanan yere dair pek çok plan üzerinden adımlar var. Birtakım sonlanmaların ardından yukarıdaki meseleler, içine alan gelişmeler var. Evden iş üretmek, aileden gelen destekler, çocuğunuzla ilgili projeler adına uzun vadeli, kalıcı, güven aradığınız hamlelere girişiliyor olacak. Hayatın tadı, keyfi, kendinizi huzurlu hissedeceğiniz geziler yanında aşkta olası birtakım çatışmaları soğukkanlı karşılamak gerekecek.

KOVA Yükselen KOVA (22 Ocak-19 Şubat/Hava-Sabit)

Yeni ay etkileri ay ortasına dek büyümekte. Venüs retro (geri hareketi) ise önemli. 4 Mart sonrası   Venüs retro (geri hareketi) ile kardeşlerle ilişkiler, yakın çevre bağları, yerleşimle alakalı planlar, satış/pazarlama, medya, zihinsel  projeler, anlaşmalar, yolculuklar adına bir hayli yüklü gündeminiz var. Bu konulara dair çeşitli aksaklıkları sakin karşılamalı, gerektiği yerde oluruna bırakmalısınız. 10 Mart ise Mars 4. eviniz Boğa burcunda. Demek ki finansal konular, eve dair yatırım işleri, yerleşmekle tadilat yapmakla alakalı konular ağırlıklı olacak gibi. Aile, özel hayat ve güvenlikle ilgili konularda sakin olmalısınız. Uzun vadeli planlarınızda kalıcılık içeren pek çok işe girişme arzunuz olsa da kariyerde biraz mücadele, biraz da sabır isteyen durumlar olabilir. 14 Mart’a dek kafa karışıklıkları, parasal konular, ödemeler, ya da beklenen parasal konular hakkında dikkatli olunmalı. Sonrasında gayet aktif, hızlı girişimci ruh hali, zihinsel anlamda yakın çevre ve iletişim temalarına odaklanıyor. Anlaşmalar, zihinsel/entelektüel çalışmalara, sözlerinizle başkalarını ikna edebileceğiniz konulara yoğunlaşıyorsunuz. Söylemleriniz, iletişim tarzınız biraz çatışmacı olabilir.  Aynı hafta  dolunay etkisi ile başkaları ile olan parasal konular, ortak yatırımlar, beklenen destekler adına  karar alma aşaması. Güneş’in 20 Mart Koç burcu geçişi ise önemli olacak. Önemli başlangıçlar, ortaklıkların getirdiği anlaşmalar, medya ya da yolculuk planları önceliğiniz. 28 Mart tarihi majör tarih.  Koç burcunda yaşanan Yeni ay/Venüs ile. Gerek kişisel adımlar, hedefler, iş ilişkilerini ilgilendiren açılımlar, sözleşmeler, eğitsel konular yanında lokasyon planları, alım/satım işleri olanlar adına önemli bir dönem. Ev hayatınızı, yaşanan yeri, ortamı, şartları içine alan konulara odaklı olunacak. Daha fazla huzur ve güven aradığınız bu süreç uzun soluklu istekler var. Bir yandan da aileniz, özel hayatınızda sizin almanız gereken sorumluluklar bağlayıcı olacak gibi.

BALIK Yükselen BALIK (20 Şubat-21 Mart/Su-Değişken)

Burcunuzda yaşanan Yeni ay etkileri büyüyor. Kişisel hedefler, başlangıçlar ve özellikle kariyere dönük atılımlar adına kararlı ve net olmanız gereken zaman dilimi önemli ay ortasına dek. Ayrıca Mart ayına Venüs duraklaması ile girilirken 4 Mart sonrası başlayan retro (geri hareketi) süresince, gerek kazançlar, gerekse ortaklıklar adına çözün isteyen durumları akılcı bir gözle bakmak gerekecek.  Parasal konular, kazançlar, yatırım, alım/satım, ticari, yanı, başkalarından beklenen destekler, yatırım planları adına bir takım projelerde aceleci olunmamalı. Çeşitli anlamda bütçenin, masrafların yapılandırılması adına çözüm arayışlarınız olacak belli ki. 10 Mart tarihinde Mars 3. eviniz Boğa burcunda. Demek ki finansal konular, kazanç arayışları, iş ortaklıkları boyutu, belki yasal yanı, yolculuklar ve kariyere dönük istikrar aranan anlaşmalar planlarınız dahilinde. Ancak 14 Mart’a dek kafa karışıklıkları, yanlış anlamalara meydan vermemelisiniz özellikle özel hayata dair konularda. Hemen sonrasında gayet aktif, hızlı kararlar, iş ve finansal alanda beklenen anlaşmalar, destekler adına aktif bir süreç.  20 Mart Güneş Koç burcu geçişi ile önemli sizler için. Parasal konular öncelik kazanıyor. Kazançlar, bütçe, eldeki birikimlerin değerlendirilmesi, alacak/verecek hesapları ve işe dair projelerin anlaşmalar boyutu hızlanıyor. 28 Mart tarihi majör bir süreç. Yaşanan Yeniay/Venüs ile. Gerek kişisel adımlar, hedefler, atılımlar gerekse finansal konuların, iş hayatının her boyutu ile değerlendirilmesi gereken planlara vurgu yapacak etkiler var. Geçmişten gelen parasal konular, hak edişler, anlaşmalar, başkalarının içinde olduğu finansal meseleler önceliğiniz. Bu durumun getirdiği yakın çevre bağları, belki yasal boyutu, yolculuk, eğitim, zihinsel bir projenin de içinde olduğu işleriniz önemli görünüyor.

 

Sevgiler

 

Güner Yönel

 

İletişim:gyonellibra@gmail.com

Web:www.guneryonel.com

@GunerYonel

Bilgiler geneldir. Sizlerin isteği üzerine hazırlanmaktadır. Doğum anı haritanızla ilgili net bilgilere dayanmayan yorumlar olduğunu bilmelisiniz.

Danışmanlık talepleriniz yanında bilgi almak için; (Doğum bilgileri; Gün, ay, yıl, saat ve doğum yeri olmak üzere)  E:mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.