Kasım Ayı Burçlar

  • 30 Ekim 2017
Kasım Ayı Burçlar

Merhabalar,

-4 Kasımda Boğa burcunda Dolunay!

-5 Kasım itibari ile Merkür Yay burcunda

(Merkür 11 Ocak sürecine dek retro hareketi dahil Yay burcunun bulunduğu ev alanında seyir edecek)

-7 Kasım Venüs Akrep burcu geçişi başlıyor

-18 Kasım Akrep burcunda Yeni Ay

-22 Kasım Güneş Yay burcu geçişi

Koç:

Boğa Dolunay etkileri ile maddi/manevi kazanımlarınız, gelirleriniz, yatırımlarınız hakkında yeni kararlar zamanı. Babanın kazançları, çocukların iş ve hedefleri, eşin/ortağın kazanç, kredi ve borç konuları yanında ortak yatırımların hangi aşamada olduğu hakkında yeni bir yön belirlemekten yanasınız. Kişisel yatırımlar, alım satım konuları, bütçeye dair arayışlar sizi ilgilendirecek.

5 Kasım sonrası Merkür Yay burcunda ay süresince. Son derece enerjik, kendinizi ifade edeceğiniz, etkileyici olabileceğiniz konular hayatınızın merkezinde. Yolculuklar, hukuki konular, yakın/uzak çevre ilişkileri gündeminizde. Özellikle ay sonunda çeşitli geri dönüşler, yasal konular, yolculuklar adına dikkatinizi vermeniz gereken gelişmelere odaklanmak, çıkabilecek stresli konuşmalar, sizi zorlayacak kişilerle iletişimin dili ne dikkat etmelisiniz. Yasal süreç, sınavlar, işle ilgili temaslar dahil olmak üzere.

Bir yandan da 7 Kasım Venüs Akrep geçişi ile bütçeniz, ortak harcamalarınız, yatırımlarınız, eş/ortak üzerinden beklenen destekler arayışları için yeni planlar zamanı. Aynı zamanda oldukça tutkulu beraberliklere dikkat çekerken gereksiz korku ve takıntılara yer verilmemeli. Özellikle Kasım ortasına kadar çeşitli fırsatlar bulunabilir. Ödemeler, kredi beklentileri, alacaklara dair olumlu günler değerlendirilebilir. Sınırları zorlamamak kaydı ile. Özellikle 18 Kasımda Akrep burcunda yeni ay doğarken her anlamda kararlı, finansal açıdan var olan krizleri çözmeye yönelik çeşitli planlar, adımlar evresine giriliyor. Yeni kaynak arayışları, iş hayatına dair adımlar, borçlar, vergi/prim ödemeleri, miras, başkalarının kaynakları ile ilgili konularla iç içesiniz. Çeşitli değişimlerin sizi beklediği bu süreçte çeşitli uzlaşmazlıklar, anlaşma gerektiren durumlar, ilişkiler cephesinde diplomasi önemli olacaktır. Alacaklar, davalarla ilgili bir konu varsa çözüm odaklı gelişmeler mücadele gerektirebilir.

22 Kasım Güneş Yay burcu geçişi ile pek çok stresten, sizi bağlayan temalardan uzaklaşıyorsunuz. İş ve uzaklarla alakalı temalar, yolculuklar, yasal meseleler, eğitim planları adına iyimser zamanlar söz konusu bir ay süresince. Kişisel gelişiminize yönelik arayışlar, kariyerde aradığınız destekler, güçlü kişilerden alacağınız öneriler doğrultusunda önemli zamanlar içindesiniz.

Boğa:

Dolunay sizi direk kendinizle ilgili konular, genel anlamda sağlığınız, fiziksel görünümünüz ve ilişkileriniz adına yeni gelişmelere odaklıyor. Önemli başlangıçlar, ilişkileri ilgilendiren boyutu önemli elbette. Çok yakın çevre, kardeşler, babanın işi ya da anne de olmak üzere onlardan gelecek birtakım destekler öne çıkabilir. Ayrıca çocukların eğitim hayatına ilişkin gelişmelerin sonuçları üzerinden yeni kararların alınabileceği olasılıklar var. Eş, yakınları veya kardeşleri ile ilgili konular yanında evlilik ve ortak işleriniz adına devam eden sorumluluklar ön planda iken dışsal koşulların göz ardı edilmemesi gerekiyor. Günlük hayat, iş planları, projeler, anlaşmalar adına canlı, somut işler çıkarabileceğiniz eylemler sizi bağlıyor. Kiralama, hizmet aldığınız çeşitli kişiler/yerler, sağlık, beslenme, diyet, sağlıkta destek alınacak şartlar rahatlıkla kullanılabilir. İş odaklı çalışmaların sosyal bir organizasyon, beceriler adına hayata geçirmek istediğiniz konular var.

5 Kasım sonrası Merkür Yay burcunda. Çeşitli para konuları, ödemeler, evraklar, muhasebeciniz, eşin para durumuna dair konular, bankalarla olan temaslar gündemde. Ay sonunda eski ödemlerin, borçların ya da eşin para durumuna ilişkin konuların getirdiği karışıklıkları iyi gözlemelisiniz.  Beklenmedik, unutulmuş ödemeler uğraştırabilir. Beklenen desteklerde gecikme yaşanabilir.

Bir yandan da 7 Kasım Venüs Akrep geçişi ile yakın ilişkiler, arkadaşlıklar, evlilik, maddi manevi bağların içinde olduğu ortaklıklar gündemde. Çeşitli öneriler, anlaşmalar, evlilik kararları öne çıkabilir. Eşin içinde bulunduğu sıkışık koşullar, ona destek olmanız gereken durumlar içinde olabilirsiniz. Yakın arkadaşlıklarla olan paylaşımlar artabilir. 18 Kasımda ise Akrep burcunda yeni ay doğarken hedeflerde farklı bir sayfa açılmakta. Aradığınız değişim ortaklıklara yönelik beklentiler, yasal konular, eşin hayatında başlayan değişim adına önemli gündem maddeleriniz var. Kasım ayı süresince üzerine gittiğiniz her konuda farklı bir rüzgar esecektir. Özel hayata dair önemli kararların alınacağı dönem olabilir kimilerinin adına.

22 Kasım ise Güneş Yay burcu geçişi ile bir aylık süreç parasal konulara vurgu yapacak. Eş vasıtası ile pek çok parasal konu gündemi belirleyecek. Ortak bütçe, eşten beklenen destek, ödemeler, kredi, vergi, geçmiş borçlarla ilgili konuların mücadelesi olabilir. Özellikle ayın son günlerinde bu yönde sizi sıkıştıran durumları dikkate almalı, psikolojik anlamda sağlam durmaya çalışmalısınız. Kısıtlayıcı etkiler bir yandan da sizi motive edebilir.

İkizler:

Bilinçaltı sıkıntılar, maddi açıdan sizi yoran, endişelendiren durumlar, gizli saklı işler, kontrol edilemeyen belki geçmişe dair durumların ortaya çıkması bir takım kabullenmeler içinden geçme gayretine götürebilir Özellikle ruh durumunuzu etkileyen bağımlılıkları, sizi zorlayan tempoyu,  işe dair projeleri sonlandırmak mümkün. Beslenme/uyku düzeninize karşı özenli olmalısınız. Çalışma hayatına ilişkin yorucu tempo, destek görmekte zorlandığınız şartlara rağmen süreç devam etmekte olup, yaratıcı, esinleneceğiniz temalar, yetenekler,  aşk hayatında, işinizin tanıtım, medya boyutu adına heyecanlı, verimli bir dönem.

5 Kasım sonrası Merkür Yay burcunda ay süresince. Hareketli zamanlar işbirliği gerektiren konular devrede. Fikir alışverişleri, yakın ilişkiler, anlaşmalar, özel hayat ve yabancılarla ilgili türlü temalar gündemde yer alıyor. Yeni öneriler, sosyal açıdan farkı kişiler, temalarla bir arada olacağınız süreç içindesiniz. Ayın son günleri kontratlar, davalar adına stresli zamanları dikkatli yönetmek, baskı yaratan fikirsel uyuşmazlıklara esnek yaklaşmak gerekecek.

Bir yandan da 7 Kasım Venüs Akrep geçişi ile biraz geri planda iş üretmek, tutkuyla işlerinize sarılmak, üretmek, araştırmalar yapmak adına destekleyici. Dolunay dönemi alınan kararların getirdiği mecburi işler, çalışma rutinleri, işle ilgili konular, günlük hayat düzeni, yaratıcı yanların iş hayatına aktarımı, düzen gerektiren konuların halledilmesi, yeni eleman değişiklikleri adına girişimler zamanı. Kasım ortasına kadar pek çok açıdan proje bolluğu, kazançların bir arada ilerleme şansı var. Özellikle 18 Kasım Akrep burcunda yeni ayı doğarken başka bir gündem başlıyor. Aradığınız değişim, hedeflere yönelik beklentiler, mesleki açıdan tatmin aradığınız konularda hırslı zamanlar. Yeni bir görev tanımı yanında, iş görüşmeleri, talepleri, çalışanlarla ilgili konular gündeminizde. Ofis içinde yenilenme, farklı bir düzen kurmak, çeşitli işlerin organizasyonu yanında sağlığınızla ilgili konularda destek arama zamanı olarak değerlendirilebilir.

22 Kasım Güneş Yay burcu geçişi ile pek çok stresten, sizi bağlayan temadan uzaklaşıyorsunuz. İş ve uzaklarla alakalı temalar, yasal meseleler, yakın ilişkiler, evlilik planları adına iyimser zamanlar söz konusu bir ay süresince. Pek çok açıdan size destek verecek gelişmeler içinde yol alınırken, özel hayata, ortaklıklara dair çeşitli gelişmelerle gündeminiz dolacak.

Yengeç:

Boğa Dolunayı ile arkadaşlar, sosyal çevreniz, işle ilgili ortak projeler, gelirler üzerinden gelişecek konular yeni kararlara götürüyor sizleri. Anneden gelebilecek finansal destekler, geleceğe dönük planlarınız hakkında beklentiler içine girerken işe dair projelerin sonuçlarına yol alınıyor. Çocuklar, yaratıcı eylemler ve aşk hayatında da özenli olunması gereken bağlar, sorumluluklar var aslında. Uzun vadeli beklentilerinizi dile getireceğiniz şartların içinden geçeceksiniz. İş odaklı çalışmalar, sosyal bir organizasyon, kariyer planları öncelikli olabilir. Ya da takım çalışmalarını hayata geçirme şansı yanında oldukça sosyal, dışadönük, keyifli bir çevre içinde yer almanızı sağlayacak durumlar gelişebilir. Daha fazla güven ve istikrar sağlama çabanız söz konusu. Evde planlanması gereken pek çok konu bir yandan da kariyerde bir miktar baskı altında olduğunuzu hatırlatıyor.

5 Kasım sonrası Merkür Yay burcunda ay süresince. Son derece artan bir iletişim, hizmet temaları, yazışmalar, iş ortamında düzenlenmesi gereken konular günlük hayatı hareketli kılıyor. Ay sonu  fazladan konsantre olmanız gereken iş projeleri üzerine eğilmeniz gerekecek. Zihnen sizi yoran şartları doğru yönetmeli, iş ilişkilerinde sakin olmalısınız.

Bir yandan da 7 Kasım sonrası Venüs Akrep geçişi ile yeni/tutkulu bir aşk, çocuklarla ilgili konular, hobi, eğlence, sosyal hayata dair dışa dönük zamanlar. Daha sahip olmacı, arzulu, kendinizi ispat etmek isterken, pek çok arzunuzu hayata geçirmekte kararlısınız. Özellikle anne olmakla ilgili arzular artışta kimileri adına. Ay ortasına kadar önemli projeler, keyiflere gidecek harcamalar artışa geçebilir. 18 Kasımda Akrep burcunda yeni ayı doğarken kariyerde yeni bir açılım beklenebilir. Aradığınız değişim, hedeflere yönelik beklentiler, mesleki açıdan tatmin sağlayan beklentiler var. Hobilerden kazanç,  işe dair önemli projeler, dikkat çekeceğiniz çalışmalar, alım/satım işleri, evi ilgilendiren giderler adına yeni bir plan yapmak adına önemli bir süreç. Yalnız olanlar tutkulu bir aşkın, keyifli harcamaların içinde bulabilir kendini.

22 Kasım sonrası Güneş Yay burcu geçişi ile öncelikle daha fazla emek, çaba, hizmet, organize konular sizi bağlayacak. Yeni sorumluluklar devrede olurken, başkalarına destek olmak, günlük tüm hayatı tasarlamak isterken sağlığı korumak, dinlenceler yaratmaktan geri durmayın. Gelirleri artırmaya yönelik yeni kararlar gündeme gelebilir. Daha fazla detay sizler için yorucu olacaktır bir yandan da.

Aslan:

Kariyer hayatınız, amaçlarınız, statünüz ve bu yöndeki projeleriniz netleşiyor. Gerek iş seçimleri gerekse kendinizden beklentileriniz hakkında yeni kararlar süreci. Aynı zamanda anneyi ilgilendiren durumlar, eşin babası ya da ailesine yönelik konular, çocukların sağlığı ya da iş koşulları adına beklenen gelişmeler karşınızda. Mesleki anlamda yeni kararlar, sağlam hedefler önceliğiniz. Bir yandan da aileniz, yaşadığınız yere dair sorumluluklar, özel hayata ilişkin sorumluluklar devam ederken, kendi iş ve çalışma koşullarınızda daha fazla planlı olmak, üretmek, yeni iş girişimlerini profesyonel boyutta düşünmek gerekecek. İletişim, eğitim, prezantasyon, iletişim, işbirliği, başkalarını etkileyebileceğiniz çeşitli ataklar, anlaşmalar gündeme taşınabilir.

5 Kasım sonrası Merkür Yay burcunda. Son derece enerjik, kendinizi ifade edeceğiniz, etkileyici olabileceğiniz konular, iletişim, reklam, medya belki aşk ilişkileri adına canlı bir dönem içindesiniz ay süresince. Ayın son günleri üzerinde çalıştığınız çeşitli projelerde dikkat verilmesi gereken durumlar olabilir.

Bir yandan da 7 Kasım Venüs Akrep geçişi ile biraz geri planda iş üretmek, evde sorumluluk almak, işi eve taşımak, yuvada sosyalleşmek, konuk ağırlamak, baba/ailevi/yuva temalarının getirdiği konulara yer açmak gerekebilir. Kimileri adına yerleşim/ev düzenlenmesi/taşınmaya dair gelişmeler öne çıkabilir.  Kasım ortasına kadar pek çok sorumluluğu bir arada ilerletmek, eldeki kaynakları sağlıklı kullanmak, yatırım boyutuna dair planlar yapmak adına harekete geçilebilir. Özellikle 18 Kasımda Akrep yeni ayı ile bu yöndeki planların daha kararlı biçimde ortaya konma dönemi başlamakta. Başlangıçlar şimdilik dış dünyada ses getirmese de iş hayatında önemli kararlar dönemi olabilir. Ev, yuvada planlanan değişiklikler, emlak alımı adına çeşitli ataklar zamanı.

22 Kasım Güneş Yay burcu geçişi ile biraz olsun dış dünyada yer alıyor, hayatın olumlu yanları, arkadaşlıklar, üzerine eğildiğiniz hobiler, zevk aldığınız, kendinizi göstermek istediğiniz çalışmalar ön plana geçiyor. Reklam, medya, iletişim bağlantısı adına çeşitli girişimler yapılabilir. Özellikle aşkta yeni heyecan arayanlar için canlı bir dönem olabilir. Gerek yukarıdaki konular gerekse çocukların hayatı, eğitim planları, sorumlulukları adına ayın son günleri oldukça fazla disiplin, meşguliyet, kendinizi ifade etmeniz gereken çeşitli konularda konsantrasyon sağlamanız gereken zamanlar olacak.

Başak:

Boğa Dolunay etkileri ile iş planları, yurt dışı projeler adına somut işler çıkarabileceğiniz eylemlere ilerliyorsunuz.  İş odaklı hedeflerin organizasyonu, kariyer planlarını hayata geçirme şansı oldukça fazla. Yabancılarla ilgili yanı, işinizin ticari boyutu, uzaklarla olan bağlantısı, eğitim, eşin yakınlarına dair meseleler ön planda. Daha uzun vadeli hedefle ve kalıcılık istediğiniz iş hayatına ilişkin konularda yaşanan soru işaretlerinin cevabı sizde aslında. Çocuklarınız, duygusal ilişkileriniz de ön planda. Yolculuk planlarınız devrede olabilir bu dönem. En önemlisi işe dair yeteneklerinize güven duymalı çekincelerinizi üzerinizden atmalısınız.

5 Kasım sonrası Merkür Yay burcunda. Son derece enerjik anca içe dönük zaman dilimi ay süresince. Ev hayatı, aile ilişkileri, özel hayat, yakınlar, yerleşimi ilgilendiren süreçler olarak sizi meşgul edebilir. Ayın son günleri iş/ ev arasında alınan sorumluluklar artışa geçerken stres yönetimi önemli olacaktır.

Bir yandan da Venüs 7 Kasım Venüs Akrep burcu geçişi ile yakın çevre ilişkiler, işe dair konular, anlaşmalar, eğitim, ticari meseleler, tanıtım konuları odağınızda. Çeşitli anlaşmalar, fırsatlar iş/kazanç üzerinden yaşanacak yeni anlaşmaları gündeme taşıyabilir. Yakın çevre bağlantılı çok ziyaret/yolculuk yapılabilir.   Ay ortasına kadar bu anlamda oldukça destekleyici etkiler söz konusu. Gerek ortaklı gerek özel hayata dair konularda. Özellikle 18 Kasımda Akrep burcu Yeni ayı ile kariyerde yeni oluşumlar, bir aradığınız değişim, hedeflere yönelik beklentiler üzerinden tatmin sağlayan adımlar zamanı. Yeni bir görev tanımı yanında, iş anlaşmaları, kendi çabanızla ortaya çıkabilecek çeşitli olanaklar önemli olacaktır.

22 Kasım Güneş Yay burcu geçişi ile evde sizi bekleyen sorumluluklar olacak. Bir ay süresince yuva, aile, büyükler, onların sizden beklentileri adına içe dönük zamanlar. Evde daha fazla zaman geçirmek, dinlenmek, yapılması gerekenleri organize etmek için yorucu bir ay olsa da, taşınma, mülk/alım, satımına ait planların önemi artacaktır kimileri adına.

Terazi:

Boğa Dolunay etkileri ile yeni kaynak ihtiyaçları içinde olduğunuzu görebilirsiniz. Başkalarından, işten, eşten beklenen parasal desteklerin ne kadar güven verdiği üzerinde düşünmek için doğru, uzun vadeli, kalıcı beklentiler ortaya koyma zamanı. Nakit ihtiyacınız artabilir. Kredi alımı, borçlanarak çözüm bulma arayışında dikkatli olmalısınız. Dışsal koşullar bağlı olduğunuz bu dönem elden geldiğince kendinize güvenmek, işbirliği geliştirmek, sosyal bağlar kurabilmek adına harekete geçmek için sorumluluklar artmakta olup ikili ilişkilerde ani kopmalar ya da gereksiz özgürlük taleplerine dikkat edilmeli. İyi düşünülmeli bu anlamda ortaya çıkabilecek gelişmeler üzerinde

5 Kasım sonrası Merkür Yay burcunda. Oldukça enerjik, hareketli bir dönem. İletişim, sosyal paylaşım kanalları, medya, satış/pazarlama, eğitim, zihinsel bir uğraş içeren çeşitli aktiviteler önem kazanmakta. Yolculuklar, işin ticari boyutu öncelik kazanabilir. Yasal konularda çeşitli görüşmeler öne çıkabilir. Ay sonunda yukarıdaki konularda son derece disiplinli, emek isteyen, konsantre olunması gereken süreç başlıyor. Zihnen yorgun ancak çok iş çıkarmaya eğilimlisiniz. Bir miktar karamsar düşüncelerden uzaklaşmak, gerekiyorsa anlaşma gerektiren konularda dikkatli bir dil kullanmak en doğrusu. Özellikle ayın son günleri yolculuklarda, yakın çevre ilişkilerinde dikkatli olmalısınız.

Bir yandan da 7 Kasım Venüs Akrep geçişi ile kazanç sisteminiz, eldeki nakit paraya ilişkin durumlar, iş ve beklentiler adına harekete geçiyorsunuz. Odak noktanız farklı kazanç yolları bulmak, işten gelen gelirleri dönüştürmek, ortaklı konuların getirdiği para meselelerini ele almak olacak. Çeşitli yatırım planları, alım, satım işleri, ortaklı para konuları gündeme gelebilir. Kasım ortasına kadar çeşitli para akışlarını doğru yönetmek, müsriflikten kaçınmak, borçları, ödemeler dengesini doğru yönetmek gerekecek. 18 Kasımda ise Akrep burcunda yeni ayı doğarken işe dair konularda yeni bir sayfa söz konusu. Aradığınız değişim, hedeflere yönelik beklentiler, mesleki açıdan tatmin sağlayan açılımlar, eldeki nakit duruma göre strateji belirleme, ortaklı boyutuna yönelik kararlar adına önemli bir süreç.

22 Kasım Güneş Yay burcu geçişi ile yakın çevre, iletişim, eğitim, ticari işleriniz, yolculuk ve yasal konularınız varsa ivme kazanan zamanlar. İşinizin tanıtım boyutu, yazmak, eğitim projelerinize odaklanmak, zihinsel anlamda yoğun/farklı çalışmalar içine girilmesi mümkün bir aylık süreçte.

Akrep:

Boğa Dolunay etkileri ile ilişkiler, ortaklaşa konular, yasal süreçlere ilişkin yeni bir değerlendirme yapma vakti. Var olan koşulları korumak isterken yeni işbirlikleri, ortaklıklar, ikili ilişkilerde güven ihtiyacınız artıyor, sizi karar aşamasına götürüyor. Özellikle ikili ilişkiler boyutunda sorumluluk almaya dair endişeleriniz varsa yüzleşmekten korkmayın. Evlilik, boşanma, anlaşmalar, başkalarından beklentilerin artması yanında kendi şahsi başlangıçlarınız, sağlık ve genel anlamda kariyere yönelik öncelikleriniz sürmekte. Bir miktar zamana ihtiyacınız olsa da belirsizlikleri, kafanızdaki soru işaretlerini aşmaya başlıyorsunuz ilk hafta itibari ile.

5 Kasım sonrası Merkür Yay burcunda. Kazançlar nasıl artar, harcamalar nasıl dengelenir, ödemeler, gelir gider durumunuza dair bir bilanço hazırlığı içinde olabilirsiniz. Yeni iş anlaşmaları, görüşmeleri adına girişimler düşünülebilir. Ayın son günleri beklenen paralar, ödemeler, harcamalar konusunda sizi kısıtlayabilecek şartları doğru yönetmek, sağlam kararlar almak gerekecek.

Bir yandan da 7 Kasım Venüs Akrep geçişi ile pek çok kısıtlayıcı konudan uzaklaşıyorsunuz. Öncelikle ilişkilerde tutku, dış dünya ile bağlarda ihtiras rüzgarları esecek gibi. Aşırı sahiplenme, gizemli tutumlardan uzak durabildiğinizde çekicilik/cazibe yanınızda. Fiziksel imajınız, giyim zevkleriniz, dış görünüşünüz hakkında yeni değişiklikler yapılabilir. Ay ortasına kadar kendi şansınızı yaratabileceğiniz, yeteneklerinizi harekete geçirebileceğiniz çeşitli adımlar zamanı. Aşk, yaratıcı işler, çocuklarınızla ilgili konular oldukça haz odaklı olunacağını anlatıyor. Romantik bir ilişki kimilerini büyüleyecek şekilde gelişebilir. Gözü kapalı hareket edilmemeli gerek aşk gerekse spekülatif anlamda. Önerim bu yönde. 18 Kasımda ise Akrep yeni ayı doğarken kariyerde yeni bir sayfa açılmakta. Aradığınız değişim adına birkaç gün sonra atağa geçme zamanı. Gerek sağlık gerekse kariyer anlamında hırslı, başarıya odaklı zamanlar adına destekleyici olsa da bazı belirsizlikleri dikkate almakta fayda var.

22 Kasım Güneş Yay burcu geçişi ile odak noktanız tamamen kazançlara yönelik konular olacak. Daha kararlı, gelirlerinizi artırmak, bütçeyi tertiplemek, yeni iş bağlantıları yaratmak adına bir ay süresince yanınızda.

Yay:

Boğa Dolunay etkileri ile günlük hayat, iş planları, projeler, anlaşmalar adına canlı, verimli bir dönem. somut işler çıkarabileceğiniz eylemlere ilerliyorsunuz. Beslenme, diyet, sağlıkta destek alınacak şartlar rahatlıkla kullanılabilir. İş odaklı çalışmalar, yetenekleri, kariyer planları ya da hizmet gerektiren zorunluluklar adına planları hayata geçirme şansı, oldukça etkin kararlar getiriyor.

5 Kasım sonrası Merkür burcunuzda. Son derece enerjik, kendinizi ifade edeceğiniz, etkileyici olabileceğiniz konular hayatınızın merkezinde. İletişim ağırlıklı konular önceliğiniz. Ayın son günlerinde beklenen paralar ya da anlaşmaların yaratacağı stresi, kısıtlamaları dikkate almalısınız. Daha kalıcı planlar adına sizi uyaran etkiler gerek ilişkiler, gerekse yorgunlukların getirdiği sinirsel hassasiyetler üzerinden yaşanabilir. Serinkanlı olmakta yarar var.

Bir yandan da 7 Kasımda Venüs Akrep geçişi ile biraz geri planda iş üretmek, tutkuyla işlerinize sarılmak, üretmek, araştırmalar yapmak adına destekleyici. Dolunay dönemi alınan kararların getirdiği mecburi işlerle beraber sosyal hayattan bir ölçüde uzaklaşmak zorunda kalabilirsiniz.  Sosyal bir amaç ya da işten kaynaklanan çeşitli çalışmaların yükleri, planları sizi yakından ilgilendirecek. Sosyal hayattan bir nebze uzaklaşmanız olasılığı yanında ilişkilerde belirsizlik yaşayanlarımız bir süre sabırlı olmalı. Gereksiz risk, gizlilikten uzak durmalı. Ay ortasına kadar pek işinizi tertiplemek adına verimli günler. 18 Kasımda ise Akrep burcunda yeni ayı doğarken bir çok belirsizliğin farkına varma zamanı. Önemli hazırlıklar, işe ait konular, sağlık, gizli/belirsiz konuların üzerinde düşünmek, ruhsal farkındalık adına önemli olacaktır.

22 Kasım Güneş Yay burcu geçişi ile farkındalığınız artıyor, bilinçli, özgür, dışadönük hareket etme zamanı bir ay süresince. Kişisel hedefler, kariyer, yolculuklar adına etkin zamanlar. Sağlığınız konusunda çeşitli kararlar alınabilir. Sosyal ilişkiler, özel hayat yanında çocuğunuzla ilgili konular yanında, yeteneklerinize dair güzel bir dönemin planlaması yapılabilir.

Oğlak:

Boğa Dolunay etkileri ile aşk, sevgi ilişkileri, hayatın güzel yanları, keyif aldığınız hobiler adına olumlu bir dönem getirmekte. Bu anlamda somut, elle tutulur çalışmalar, başkalarının dikkatini çekeceğiniz sunumlar, tanıtım planları devreye girebilir. Aynı zamanda çocuklarınızla ilgili olumlu gelişmelerin içinden geçiyor olabilirsiniz. Mutluluk kaynaklarınız artarken, huzur, güvenli paylaşımlar odağınızda. Kariyer hayatınıza ilişkin konularda olumlu gelişmelerin, ardından gelecek fırsatlar, ortaklıklar, hayat yönünüzü destekleyecek gelişmeleri taşımakta. Kimi Oğlaklar anne olmakla ilgili hoş kararlar alabilirler. Aile içi ilişkilerde, eve dair konularda daha sakin olmakta fayda var haftanın ilk günleri.

5 Kasım sonrası Merkür Yay burcunda. Ay süresince çeşitli çalışmalara odaklanmak, geri planda hazırlık yapmak, iş hayatına dair çalışmaları düzenlemek adına arka plan işlerin organize edilmesi yanında zihinsel konularla içli dışlı olma zamanı. Ancak sizi oldukça tüketebilecek düzensizlik karşısında tedbirli olmalısınız özellikle ayın son günlerinde.

Bir yandan da 7 Kasım Venüs Akrep burcu geçişi ile tutkuyla işlerinize sarılmak,  ortak çalışmalar, sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar adına tempo yükselişte. Daha ziyade sosyal etkinlikler, çevrenizde sizi destekleyen dostlar, toplantılar, yeni çevre bağlantılı gelişmeler önemli görünüyor. Kariyerle ilintili çeşitli ataklar söz konusu. Ay ortasına dek bu anlamda çeşitli kazançlar, işbirliği içinde hareket edilecek çeşitli paylaşımlar gelecekle ilgili planlarınızı önemli ölçüde etkileyecek gibi duruyor. 18 Kasımda ise Akrep burcunda oluşan Yeni ay tam anlamı ile umutlarınız, sosyal bağlarınız, yeni ilişkiler ağı, sosyal bir örgütlenme, ortak çalışmalar yapmak adına önemli olacaktır. Kariyerle alakalı çeşitli projelerin görünür olacağı bu dönem aile/yuva hayatını bir arada ilerletmek gerekecek.

22 Kasım Güneş Yay burcu geçişi ile belli ki önemli hazırlıklar içinde kalmaya devam ediyorsunuz bir ay süresince. Arka plan işler, ruhsal konular, kendi beden/ruh bütünlüğünüz adına gerekli bir süreç aslında. Çok iş çıkarabileceğiniz bu dönemde yine de sağlığınızı korumalı, düşen enerjinizi toparlamak için daha önlemci/özenli olmalısınız.

Kova:

Yaşanacak Boğa Dolunay etkileri ile yuvada yeni gelişmeler olmalı. Güvenli bir ortam yaratmak, taşınma, yerleşim alanında düzen, bakım, tadilat tarzında kalıcı kararlar öne çıkabilir. Çeşitli alım satım işleri adına uzun vadeli beklentiler içinde olunabilir. Bir yandan da kimileri adına çevre değişikliği gündeme gelebilir. Bu arada yurt dışı ilintili konular, eğitim, yasal süreçler, yabancılarla ilgili çeşitli uğraşlar tüm hızı ile sürmekte.

5 Kasım sonrası Merkür Yay burcunda. Son derece enerjik, kendinizi ifade edeceğiniz, iletişim, arkadaşlıklar, sosyal bir etkinlik ağı hayatınızın merkezinde. Sosyal paylaşım içeren çeşitli aktiviteler, belki aşk arayışı ya da yeni arkadaşlıklar kurma zamanı ay süresince. Zihinsel açıdan eğlenceli zamanlar.

Bir yandan da 7 Kasım Venüs Akrep geçişi ile kariyeriniz önemli. Yeni işbirlikleri, finansal talepler, işle ilgili projeler, çeşitli görev değişiklikleri, görüşmeler adına canlı bir dönem başlıyor. Ailevi konular da sorumluluklar arasında yer alıyor büyük ihtimalle. Ay ortasına kadar bu anlamda kendinize güvenerek hareket edeceğiniz adımlar söz konusu. Özellikle 18 Kasımda Akrep burcunda Yeni ay etkisi ile  kariyerde yeni bir sayfa açma isteği var. Aradığınız değişim, hedeflerinize yönelik kararlar,, mesleki açıdan tatmin beklediğiniz açılımlar zamanı. Yeni bir görev tanımı yanında, iş görüşmeleri, talepleri, üstlerle ilişkiler adına önemli başlangıçlar zamanı. İşin yurt dışı bağlantısı, eğitim boyutu, iletişimle bağlantılı yanı ya da seyahat gerektiren yanı öne çıkabilir. Yakın/uzak çevre ilintili yolculuk, yasal konular olmak üzere meşguliyetler arasındaki yerini koruyacak.

22 Kasım Güneş Yay burcu geçişi ile sosyal çevrenizde olumlu bir hava esiyor. Bir ay süresince sıcak dostluklar, sosyal organizasyonlar, işle alakalı takım çalışmaları, kazançları etkileyecek destekler için harekete geçiyorsunuz. Yeni ortamlar, kişiler, konular yanında gelecekle ilgili çeşitli planlarınız öne çıkıyor. Özellikle ayın son günlerinde zihinsel açıdan yoğun bir yandan da iletişim anlamında bazı aksaklıklar getirebilir. Sosyal ilişkilere, aşka dair konulara daha esnek bakmakta, sorunları büyütmemekte fayda var.

Balık:

Boğa burcundaki Dolunay ile yakın çevre, kardeşler, iş odaklı planlar, içinde belki paranın olduğu anlaşmalar üzerinden güven aradığınız önemli kararlar süreci. Aynı zamanda yurt dışı bağlantılı işler, hukuki konular, eğitim ya da işin ticari yanına dair sorumluluklar sürerken yolculuklar, uzaklarla ilgili temaslar, danışmanız gereken kişilerle bir araya gelmeniz gerekebilir. Ortak para mevzuları, finansal meseleler, işlerinizle ilgili yolculuklar devrede olabilir. Kardeş hayatında yaşanacak bazı yeni gelişmelere tanık olabilirsiniz.

5 Kasım sonrası Merkür Yay burcunda. Mesleki planlar, anlaşmalar, iletişim içeren çeşitli projeler ön planda. İş görüşmeleri adına canlı bir tempo başlıyor. Ev/iş arasında organize edilmesi gereken çeşitli konular içindesiniz. Ayın son günleri daha planlı olmalı, önemli görüşmeler/toplantılar, anlaşmalar adına dikkatli hareket etmelisiniz. Beklenmedik olası baskılar sizi yıldırmamalı.

Bir yandan da 7 Kasım tarihinde Venüs Akrep geçişi ile öncelikler yer değiştiriyor. Yeni işbirlikleri yurt dışı bağlantılı konuları, mesleki planları içine alabilir. Yolculuklar, yasal süreçler adına arayışlar söz konusu kimileri için. Yeni kişilerle bir araya gelmek, çeşitli öğretilere ilgi duymak, eşin, yakın arkadaşların içinde olduğu konularla ilgilenmek mümkün. Ay ortasına kadar bu anlamda kendinize güvenerek hareket edeceğiniz adımlar, şansların üzerine gitmek söz konusu. Özellikle 18 Kasımda Akrep burcunda Yeni ay etkisi ile kariyerde olmak üzere yeni bir sayfa açmakta kararlısınız. Aradığınız değişim, hedeflere yönelik beklentiler çeşitli avantajları beraberinde getirebilir.Güçlü kişilerle bağları sıkı tutmakta fayda var.  Bu arada yasal konuların parasal boyutu, ortak giderler, işten beklenen finansal gelirler adına bir müddet daha mücadeleniz sürecektir.

22 Kasım Güneş Yay burcu geçişi ile kariyerde önemli yapılanmalar, iş değişiklikleri, arayışları, kendinizi göstereceğiniz projeler üzerinden canlı bir dönem. Çeşitli destekler, üstlerle ilişkiler, başarıya odaklı olacağınız girişimler bir ay süresince sizi yakından ilgilendirecek.

 

 

‘’Satürn Oğlak transit’’ bilgilerinde buluşmak üzere Sevgiyle kalın.

 

Güner Yönel

 

#LibraAstroloji

www.guneryonel.com

İletişim:gyonellibra@gmail.com