Eylül Ayı Burçlar

  • 6 Eylül 2016
Eylül Ayı Burçlar

KOÇ YÜKSELEN KOÇ (22 Mart-21 Nisan/Ateş-Öncü)

1 Eylül tarihinde 6. eviniz Başak burcundaki Güneş tutulması ile iş ortamına dair düzenlemeler, tertip ve çalışma koşullarına dair işlere girişiliyor. Yeni iş projeleri yanında geçmişten gelen iş konuları da gündeminizde Merkür geri hareketi nedeni ile. Detaylı konular, organize işler ve hizmet aldığınız kişi ve kurumlarla bağları tekrar gözden geçirme süreci bir yandan da. Sağlığınıza dair ihmal edilen konuları da dikkate almak gerek 16 Eylül Balık Ay tutulması dönemine dek. Bu arada 9 Eylül Jüpiter Terazi yolculuğu bambaşka güzel etkilerle bir arada olacağınız şanslar getiriyor. Yeni işbirlikleri, özel ilişkiler, arkadaşlıklar, ortaklıklar, yasal konular, başkalarından çok güzel destekler alınacak fırsatlar başlıyor. 23 Eylül Güneş Terazi de bu yöndeki gelişmelerin sağlayacağı fırsatlara destek verecek belli ki kısa vadede bir ay süresince. Bu arada Venüs 23 Eylül tarihine dek evlilik ve ortaklık kararlarının öne çıkacağı gelişmeler açısından destekleyici yanını gösteriyor. Yeni tanışmalar, evlilik ya da özel hayatta yeni kararlar ve işbirliklerini geliştirmek anlamında beklentiler artıyor. Hemen ardından ortak para konuları, eşin para durumu, müşterek kaynaklar, yatırımlar ve yeni destek arayışları adına temkinli olunması ölçüyü kaçırmadan finansal alanda krizleri de aşmak gerekiyor. Mars Oğlak (kariyer) evine geçişinin ardından oldukça hırslı, beklentilerin yükseldiği, yapılan hazırlıkların iş hayatında getireceği başarı dönemini hızlandırabilir. İş ve ailevi konular bir arada öne çıkarken iş arayışları, pozisyon değişiklikleri yanında istikrarlı kararların peşinde olunacak.

BOĞA YÜKSELEN BOĞA (21 Nisan-20 Mayıs/Toprak-Sabit)

1 Eylül tarihinde 5. eviniz Başak burcundaki Güneş tutulması ile yeni bir aşk ilişkisine yönelik heyecan, anne olmakla ilgili kararlar, çocukların hayatına ilişkin güzel gelişmeler, yeni bir hobi, genel olarak düzen sağlanmasına yönelik emekler ve organize sorumluluklar öne çıkıyor. Merkür geri hareketi ise bazıları adına eski bir ilişkiye yönelik kafa karışıklığı yaratabilir acele karar vermeyin. Yaratıcı uğraşların tekrar gözden geçirileceği, evden ya da babadan gelebilecek finansal yatırım planlarının da gündeme gelme olasılığı var. Günlük hayat düzeniniz ve rutinleriniz adına Venüs çalışma hayatı içinde olanlara güzel destekler veriyor. İş ortamında değişiklikler, ortak paslaşmalar, şıklık içeren iş ilişkileri keyifli geçecek gibi. Rutin hayat renk kazanırken sağlıkla ilgili olumlu girişimler, destekler söz konusu. Hemen ardından ilişkiler ve maddi manevi paylaşımlarda biraz dikkat edilmesi gerek. Eşin hayatında başlayan yenilenmeler, yakın arkadaşlıklar adına sizi bağlayan temalar öne çıkabilir. 9 Eylül Jüpiter Terazi yolculuğu bambaşka güzel etkilerle bir arada olacağınız şanslarla buluşturacak sizleri.  Öncelikle ofis yenilenmeleri, lokasyon değişiklikleri düşünenler adına tatlı bir süreç başlıyor. Yeni iş konuları, mekana dair yenilenmeler, şık bir ortam yaratmak yanında yeteneklerin iş hayatına yansıması yönünde başarılı bir dönem. 23 Eylül Güneş Terazi geçişi tam anlamı ile iş ve sorumlulukların artacağı, bağlantıların hızlanacağı bir süreç olacaktır. Sağlıkla ilgili konularınıza güzel çözümler bulacak olumlu desteklere açık olmalı fiziksel anlamda enerjinizi de korumaya çalışmalısınız.  Mars Oğlak geçişi ise tam anlamı ile ev hayatı, düzen, taşınma ya da aile işi dinamikler açısından disiplinli olma gereği taşıyor.  Kariyer beklentisi içinde olanlar ve çalışma hayatı sürenler biraz dikkatli ve sabırlı hareket edebilmeli. Aile büyüklerinin yüklediği sorumluluklar da devrede olacaktır belki. Yurt dışı konular, eşin yakınları ile ilgili meseleler ve yolculuklar bir arada ilerlemeye başlıyor.

İKİZLER Yükselen İKİZLER (21 Mayıs-20 Haziran/Hava-Değişken)

1 Eylül tarihinde 4. eviniz Başak burcundaki Güneş tutulması ile gerek ev hayatı gerekse iş hayatına yönelik olumlu başlangıçlar süreci. Özellikle toprağa dair bir alım satım konusu, yerleşik düzeni ilgilendiren yapılanmalar, evde düşünülen bakım ve yenilenme çabaları üzerinde durulacak. Merkür geri hareketi süresince bir daha dikkatli olmak, planları tazelemek gözden kaçan detayları ayrıntılı biçimde ele almak gerekiyor. Lokasyon değişiklikleri de gündeme gelebilir. Emlak alım satımı ya da taşınmaya dair konuları yeniden gözden geçirmek gerekebilecek. Bu arada Venüs 23 Eylül tarihine dek duygusal bağlar, sevgi ilişkileri ve çocuklarla ilgili keyiflerde canlı zamanlar sunuyor. Aşk ve sanatsal çalışmalarda keyif veren adımlar atılabilir. Hayatın hoş yanlarına farklı hobilere yönelebilirsiniz. Hemen ardından iş ortamı ve günlük rutinlerde mcadele getiren şartlar ve sağlık temalarına yönelik planlara göz atılıyor. 9 Eylül Jüpiter Terazi yolculuğu ise bambaşka güzelliklerin habercisi. Kariyere yönelik her konuda yapılan hazırlıkların tepe noktası. Yeni iş birlikleri, ortaklıklar, kendi işinizi genişletmeye yönelik girişimler, mesleki alanda kendinizi yenileyeceğiniz pozitif atılımlar başlıyor. Bu arada 23 Eylül Güneş Terazi geçişi her açıdan destekleyici ve görünür olacak başarılara işaret edecek. Kendinize güvenin artacağı bu ay tam anlamı ile parlıyor olacaksınız. Finansal kazanımlar da tatmin edici boyutta olacak elbette. Ailenin kaynaklarına yönelik planlar yatırım projeleri gündemde. Mars Oğlak geçişi ise oldukça hırslı, beklentilerin yükseldiği süreçleri hızlandıracak. Ortak para konuları, bütçe, yatırım, vergi, prim ve borçlarla ilgili konulara yönelik çözüm arayışları stratejik kararlara itecektir sizleri, Eşin ya da ortağın maddi imkanları yanında kredilerle bağlantılı konularda öncelik kazanabilir. Dışsal koşullar, devletle ilgili resmiyet içeren konulara yönelik ödemeler gündeme gelebilir. Ortak giderlerde artışları ve bütçeyi yeniden düzenleme dönemi.

YENGEÇ Yükselen YENGEÇ (21 Haziran-20 Temmuz/Su-Öncü)

1 Eylül tarihinde 3. eviniz Başak burcundaki Güneş tutulması ile yakın çevre, kardeşler, eğitim ve zihinsel anlamda sizi ilgilendiren konulara giriş yapıyorsunuz. Lokasyon değişiklikleri, iş ve ticari yanının getirdiği sözleşmeler,  yolculuklar, web, blog çalışmalarına yönelik çalışmalara girişilebilir Birtakım sunum ve tanıtımların organizasyonların hızlanmasının ardından 16 Eylül Balık Ay tutulmasına dek bu konular sizi bağlamakta. 9 Eylül Jüpiter Terazi yolculuğu bambaşka güzel etkilerle bir arada olacağınız şanslarla buluşturacak sizleri. Ailenizle olan ilişkilerde barış havası eserken, yaşanan yere dair değişiklikleri, ev alımı, aileden gelen destekler yolda. 23 Eylül Güneş Terazi geçişi   ise tamamen yuvada sizi bağlayan konular, aile veya özel hayatınıza dair sorumluluklara göz atıyorsunuz. Bu arada Venüs 23 Eylül tarihine dek evde istediğiniz ortamı yaratmak, şıklık arayışı, ilişkilerin verdiği huzurla keyifli bir dönemi de getiriyor.  Hemen ardından aşk, çocuklar, yaratıcı yetenekler, sosyal hayat ve keyiflere giden harcamaları dikkate almak biraz da bu konulara tutku ile yaklaşmak söz konusu. 27 Eylül ise Mars’ın Oğlak 7. evinize geçişi ile oldukça hırslı, beklentilerin yükseldiği yapılan hazırlıkların iş hayatına dair yansımaları öne çıkıyor.  Profesyonel anlamda ortaklıklar, işbirlikleri ve öneriler karşınıza çıkabilir. Eş ya da ortağın hayatında yaşanan değişikliklere eşlik ederken yalnız olanların yeni bir partner edinmesi mümkün. Yalnız bir takım sorunların akıllıca değerlendirmek, gereksiz rekabetten kaçınmak gerekecek. Uzun soluklu ilişkilerin test edilmesi yanında gerek özel gerekse iş anlamında harekete geçirici şartlar başlıyor.

ASLAN Yükselen ASLAN (22 Temmuz-21 Ağustos/Ateş-Sabit)

Eylül ayına Başak burcunda Güneş tutulması eşliğinde girdiniz. Parasal alanda yeni kaynak arayışları, kazançlara yönelik planlar, geçmişle ilgili alacak ve ödemeler yanında iş hayatına yönelik çabaların içinden geçiyor olacaksınız. 16 Eylül Balık Ay tutulması ortak para konuları miras ve parasal açıdan alacakların üzerinden yaşanacak sonlanmaları da anlatıyor olabilir. Bu yönde uzlaşı isteyen her şarttan kazançlı çıkılabilir ancak bazı kabullenmeler ve fedakarlıklar unutulmamalı.  Ortak iş yapılan kişilerden başka alternatif işbirliklerine gidilebilir. Geçmişle ilgili ödemeler, kendi bütçeniz, bankalarla olan ilişkilerin netlik kazanması mümkün. 9 Eylül Jüpiter Terazi geçişi ile çok başka avantajlar, keyifler getireceği. Artık kendinizi geliştirmek, keyifli yolculuk ve getirdiği pozitif kazanımlar iş anlamında da ciddi gelişmelere götürecektir sizleri. Özellikle Terazi Yeni ay dönemi önemli olacaktır. Bu ay Merkür geri hareketi ise 23 Eylül tarihine kadar sizleri gerek ticari, gerekse iş konularının getirdiği anlaşmalar ve parasal yanlarına yönelik düşüncelerinizi yeniden düşünmeye itiyor. Bu arada Venüs Terazi seyri 23 Eylül’e dek oldukça avantajlı etkiler taşıyor her şeye rağmen. Yakın çevrenizle ilişkiler, iş ve kariyer hayatınıza yönelik anlaşmalar, işbirlikleri, kardeş ve akrabalar yanında kimileri yer değişikliklerine dair uğraşların içinde olabilir. Yeni kontratlar, kısa yolculuklar önemli gelişmeleri getirmekte. Zihinsel açıdan yoğun olunacak bu süreci prezantasyon, sunum, reklam, satış ve pazarlama işlerini organize etmek üzere canlı şartlar var. Zira 23 Eylül Güneş Terazi geçişi de eklenince tam anlamı ile yukarıdaki konuların hız kazanması desteklendiğiniz şartlar ve diplomasi en önemli destekçiniz. Hemen ardından Venüs Akrep geçişi ile taşınma düşünenler adına yeni koşturmacalar, evde başlayan sorumluluklar, özel hayat ve yaşanılan yere dair düzenlemeler başlıyor. Ailenizle yakından ilgilenmek, yakınların ziyaretleri ve evden iş yapmak şeklinde çeşitli meşguliyetler var.

BAŞAK Yükselen BAŞAK (22 Ağustos-21 Eylül/Toprak-Değişken)

1 Eylül tarihinde burcunuzdaki Güneş tutulması ile kişisel açıdan sizi ilgilendiren başlangıçlar dönemi içindesiniz. Sağlık, önemli kararlar, hedefler ve ilişkilere yönelik adımlar atılmış olmalı. 16 Eylül Balık burcunda yaşanacak Ay tutulması ile gerek kendi tercihleriniz gerekse ilişkiler, yakın arkadaşlıklar ve ortaklıklar adına net gözlerle bakılacak yeni değerlendirmelerin yapılacağı şartlar söz konusu.  Ancak 23 Eylül tarihine dek gerek kararlarınız gerekse sağlık/ilişkiler açısından gözden geçirmeniz gereken detayları göz önünde bulundurmalısınız. 9 Eylül Jüpiter Terazi yolculuğu ise bambaşka güzel etkilerle bir arada olacağınız şanslarla buluşturacak sizleri. İş ve para durumunda beklenen şanslar yanında kendinize yaptığınız yatırımların  meyvelerini toplama dönemi. Keyifler ve lükse gidecek harcamalar olsa da daha kalıcı birikimler süreci olarak düşünmekte fayda var.  Yeni finansal desteklerin değerlendirilmesi kazanımlara odaklanma şansı sizlerle. 23 Eylül Güneş Terazi geçişi bu anlamda olumlu etkiler taşıyor.  Özellikle Venüs 23 Eylül tarihine dek yukarıdaki parasal konularda olumlu kararlara yol açarken, sizi mutlu eden harcamalar da olabilir. Hemen ardından yakın çevre ilişkileri, zihinsel faaliyetler ve bilgi akışının hızlanacağı zamanlar başlıyor. Eğitim konularında daha derin ve araştırmacı yanlarınızla hareket edebileceksiniz. 27 Eylül Mars Oğlak geçişi ile dış dünyada yapacak çok işiniz olacak. Hobilerinize ciddi yaklaşmak, üzerinde çalışmak, aşk ve sosyal hayatın getirdiği heyecanlara ölçülü yaklaşmak isterken kısa tatil ya da yolculuklar sıklaşabilir. Anne olanların çocukları ile ilgili sorumlulukları artarken, onların hayatını organize edilmesi gereken işler gündemde.

TERAZİ Yükselen TERAZİ (22 Eylül-23 Ekim/Hava-Öncü)  

1 Eylül tarihinde 12. eviniz Başak burcundaki Güneş tutulması ile sağlık, sizi zorlayan koşullar, çalışma rutinleri ve iş hayatına dair konulara yönelik adımlar atma süreci. Biraz eli kol bağlı kalabilir kendinizi kurban hissettiğiniz konuları toparlama mücadelesi içinde bulabilirsiniz kendiniz. Her açıdan akışta kalmak ancak sağlık sorunları ya da yorgunluklara karşı özenli olmak gerekiyor. Biraz içe çekilmek, dış dünyadan uzaklaşmak enerjinizi korumak adına önemli olmalı. Birtakım dedikodulara maruz kalabilirsiniz. En güzeli kendi iç huzurunuzu bozan kişilerden ve konulardan sıyrılarak kendinizi düşünmek olmalı. Ardından zaten sizi bekleyen hoş bir dönem başlıyor. 9 Eylül Jüpiter Terazi yolculuğu bambaşka güzel etkilerle bir arada olacağınız şanslarla buluşturacak sizleri. Son bir yıldır taşıdığınız yükler geçmişte kalırken bir anlamda yeni bir sayfa açma dönemi hayatınızda. Geri planda yapılan hazırlıkların ön plana çıkacağı önemli başlangıçlar yapılabilecek. İlişkiler, ortaklıklar, kariyer ve finansal konularda yeni bir soluk girecek hayatınıza. Kendinizi geliştireceğiniz nice konu ön planda olacak elbette. 23 Eylül tarihine kadar Venüs etkisi ise oldukça keyifli kararlar almak adına sizi destekliyor. Başkaları ile olan ilişkilerde, dış görünümünüz ve sağlığa yönelik estetik çözümler bulabilir dış dünyadaki güzel etkileri kendinize çekebilirsiniz. Sosyal bağlar adına oldukça canlı bir dönem ayrıca. Yine aynı süreçte Güneş Terazi geçişi tam anlamı ile öncelikle Güneş Dönüşü haritanızın hızlandığı süreç olacaktır. Nice sağlıklı, huzurlu, sevgi dolu yaşlar dilerim. Tebrikler.♥ Bilinçli, dışa dönük, ortaklıklar, dostluklar, sosyal bağlar yanında kendinize güveninizi kazanacağınız bir ay başlıyor. Farkındalığı yüksek kararlar alırken, iş ve gelecekle alakalı projelerin hızlanması mümkün.  Eylül sonu Mars Oğlak geçişinin ardından oldukça hırslı, organize ve sistemli biçimde yaşanan yere dair planlara göz atma vakti. Yuvanızla ilgili düzenlemeler, taşınma, eve dair giderler, belki alım satım konuları ve tadilat işleri gündeme gelecek kimileri adına. Aile içi ilişkiler ya da anne/baba ya dair konular ise dikkatli izlenmeli. Onların ihtiyaçlarını göz ardı etmeyeceğinizi bilerek sabırlı olmalısınız. İş ve özel hayata ilişkin konuların ağırlığı karşısında biraz da sağduyu gerekiyor.  

AKREP Yükselen AKREP (24 Ekim-22 Kasım/Su- Sabit)

1 Eylül tarihinde 11. eviniz Başak burcundaki Güneş tutulması ile öncelikle iş ve takım çalışmalarına yönelik adımlar atılıyor. Yeni grup çalışmaları, kazançlara yönelik girişimler, destekler ve organize olunması gereken sosyal işler ön planda. Anneden gelen finansal desteklerden de yararlanma şansı bulunabilir. Geniş grupları içine alan fırsatlar her açıdan önemli olacaktır. İş hayatına dair uzun soluklu projelere de öncelik veriyorsunuz. 9 Eylül Jüpiter Terazi yolculuğu bambaşka bir etki getiriyor genel olarak. Biraz geri planda hayat düzeniniz ve yüklendiğiniz sorumlulukların ilişkiler boyutu sizi yakından ilgilendirecek. Bu etki ile geçmişi bırakmaya yönelik sorgulamalar, başkalarına destek olunacak yardım temaları da tercihleriniz arasında olabilir. Aslında biraz geri planda hazırlık yapmak dinlenmek adına olumlu bakılabilir. 23 Eylül Güneş Terazi geçişi özellikle sağlığınız adına birtakım zayıflıkları ve yorgunlukları dikkate almalısınız diyor. Çok fazla emek vermek, geri planda yoğun bir sorumluluk almak gerekebilir. Bu arada Venüs 23 Eylül tarihine dek ilişkiler ve ortaklıklarda göremediğiniz konularla uğraşabilirsiniz. Yalnızlık ve platonik bir ilişki ya da gizli kapaklı hareket edilecek konulara  özenli yaklaşmalısınız. Bu alanda emin olamadığınız kararlardan biraz da sakınmak gerekecek. Hemen ardından Mars Oğlak geçişinin oldukça hırslı, beklentilerin yükseldiği yapılan hazırlıkların iş hayatında başarılara imza atılacağı süreçleri hızlandıracağı söylenebilir. İş adına sürekli yolculuk, görüşmeler, müzakereler ve yakın çevre ilişkilerinin yoğunlaşacağı dönem olacaktır. Kardeşler, kuzenler veya akrabalarla ilişkilerde biraz mesafe yaşanabilir.

YAY Yükselen YAY (22 Kasım-21 Aralık/Ateş-Değişken)

1 Eylül tarihinde 10. eviniz Başak burcundaki Güneş tutulması ile kariyer hayatınız, mesleki hedefleriniz adına ayakları yere basan kararlar ve başlangıçlar dönemi. Yeni açılımlar, görev değişiklikleri peşinde olabilirsiniz. Ancak bu konudaki beklentileri Merkür geri hareketini dikkate alarak değerlendirmeli aile/yuvaya dair konuları da dikkate alarak hareket etmelisiniz. 23 Eylül tarihine dek Venüs gerek iş herekse sosyal ilişkilerde destekleyici yanlarını sunuyor. Yeni çevreler, kişiler, dostluklar fayda yaratacak paylaşımlar getiriyor. Ortak çalışmalar, işten ya da anneden gelen destekler yanında gelecekle ilgili pek çok plan devrede.  9 Eylül Jüpiter Terazi yolculuğu ile bambaşka güzel etkilerle bir arada olacağınız şanslara yol alıyorsunuz. Oldukça keyifli geçecek bir yıl diliminde çeşitli topluluklar, arkadaşlarla yapılan işler, meslekten gelen kazançların avantajları söz konusu. Büyük ümitleriniz çevrenizin desteği ile daha da büyüyecektir. 23 Eylül Güneş Terazi geçişi ile oldukça yoğun bir tempo başlıyor. İşinizin ortaklaşa yanı ve önemli organizasyonlar dikkat çekmeye başlıyor. Ortak bir sosyal ağın içinde yer alacağınız gibi, kişisel anlamda projelerin maddi manevi getirileri olacaktır. Ay sonu itibari ile Mars Oğlak geçişinin ardından oldukça hırslı, beklentilerin yükseldiği yapılan hazırlıkların iş hayatında başarılara imza atılacağı süreçleri hızlandıracak. Kazanç sisteminizi yerli yerinde oturtmak, alım satım konuları, iş bağlantıları, yeteneklerin getireceği finansal kazanımlar için akıllıca mücadele edebilirsiniz. Bütçe ve ödemeler dengesi adına istikrarlı adımlar atma şansınız var. Masraflar, kontrol edilemeyen giderlerin dışında hareket etmek yerine daha ziyade istikrarlı yatırım planları olanlar adına kazanç getirici uzun vadeli  girişimler yapılabilir.

OĞLAK Yükselen OĞLAK (22 Aralık-22 Ocak/Toprak-Öncü)

1 Eylül tarihinde 9. eviniz Başak burcundaki Güneş tutulması ile işe dair hedefler, ticari konular ve uluslararası yanı, en önemlisi akademik planlar, yolculuklar, yasal meseleler adına adımlar atma sürecine girdiniz. 16 Eylül Balık burcundaki Ay tutulması dönemine dek girişimler büyürken sonuçlanma sürecine ilerliyorsunuz aynı zamanda. Venüs Terazi seyri ise iş hayatına ilişkin güzel temaslar, destekler, görev tanımları, iş görüşmeleri, dış dünyada dikkat çekilecek gelişmeler ve finansal anlamda güzel gelişmelere yol açıyor. 9 Eylül Jüpiter Terazi yolculuğu ise bambaşka güzel etkilerle bir arada olacağınız şanslarla buluşturacak sizleri. Özel hayat ve kariyerde yeni hedefler peşinde olunacak dönem çok daha özel açılımlara ödüllere götürecek bir yıl süresince. 23 Eylül Güneş Terazi geçişi ise aile, yuva ve iş hayatına dair sorumluluklar yanında, başarıya odaklı desteklerin habercisi. İşe dair amaçlarda son derece yapıcı ve görünür destekler sizlerle. 26 Eylül sonrası Mars burcunuza geçtiğinde biraz olsun kısıtlı şartları geri planda bırakıyorsunuz. Oldukça hırslı, beklentilerin yükseldiği yapılan hazırlıklara start verme dönemi. Gerek hayata dair beklentiler, önemli başlangıçlar, ailevi, yuvaya dair konuların aşılmasına yönelik sorumlulukları üstlenmeye başlıyorsunuz. Umutlarınızı sorumluluk duygusu ile ele alırken kararlılık göstereceğiniz gelişmelere yakınsınız. Sağlık, kişisel konular ve ilişkiler de olmak üzere son derece bilinçli kararlara odaklanıyorsunuz.  

KOVA Yükselen KOVA (22 Ocak-19 Şubat/Hava-Sabit)

1 Eylül tarihinde 8. eviniz Başak burcundaki Güneş tutulması ile ödemeler, ortak para konuları, yatırım ve ortaklaşa iş yapılan kişilerle önemli adımlara girişiliyor. Aynı zamanda kredi ve yaşanan parasal sorunların aşılacağı çözümleri hayata geçirme dönemi olacaktır. Eşin, ortağın para durumundan kaynaklanan yenilenmeler de ön planda. Merkür geri hareketi bu anlamda sizi daha dikkatli olmaya iterken geçmişten gelen ödemeler, ortak giderler, finansal konuların resmi detayları oyalayıcı olacak gibi duruyor. Bir yandan da 23 Eylüle kadar Venüs Terazi yolculuğu yurt dışı ilişkiler, işle ilgili hedefler, hukuki konular ve akademik/eğitsel planlar adına çok hoş destekler getiriyor. Basın, yayın, ticari ve uluslararası konuları olanlar adına yeni açılımlar yapılabilir, kararlar alınabilir.  9 Eylül Jüpiter Terazi yolculuğu ise zaten bambaşka güzel etkilerle bir arada olacağınız şanslarla buluşmak üzeresiniz. Kazançlara yönelik yurt dışı arayışlar, geleceğe dönük planlar/hayaller, üniversiteler, dil ve çeşitli açılardan sizi geliştirecek, yeni tecrübeler kazanmaya yönelik pek konu heyecanlı bir yıl getirecek. Çok sık yapılacak yolculuklar yurt dışı ilişkileri güçlendirecek etkiler getirecektir. 23 Eylül Güneş Terazi geçişi ile yaşanan krizler ve yükler geri planda kalıyor. Yukarıdaki konularda oldukça girişken ve güvenle hareket ederken, eşle, işle ilgili yapılacak yolculuklar ve kişisel hedeflere yönelik arayışlar var bir ay süresince. 27 Eylül Mars Oğlak 12. ev geçişinin ardından oldukça hırslı, beklentilerin yükseldiği ancak hazırlıkların geri planda sürdürülmesi gereken koşullar içindesiniz biraz. Özellikle kariyere yönelik istekler, destekler konusunda sabırlı olunmalı. Başkalarının işlerini yükleneceğiniz, biraz da dış dünyadan uzaklaşacağınız söylenebilir. Sosyal ve toplumsal açıdan sizi bağlayan ortak sorumluluklar öne çıkarken sağlık ve yakın çevre ilişkilerini de dikkatli izlemek gerekecek. Karşınıza kontrol edilemeyen konular çıktığında akışına bırakmakta fayda var.

BALIK Yükselen BALIK (20 Şubat-21 Mart/Su-Değişken)

1 Eylül tarihinde 7. eviniz Başak burcundaki Güneş tutulması ile önemli başlangıçlar içindesiniz. Yeni işbirlikleri, ortaklıklar ve evlilik kararlarına yol açan gelişmelere yol alınacak dönem başlamış durumda. İş ilişkilerini ilgilendiren açılımlar ön plana geçerken eşin ya da ortağın hayatındaki değişiklikler de söz konusu. 16 Eylül Balık Ay tutulmasına dek olayların ne yönde geliştiğini dikkatle izlemelisiniz. Ancak Merkür geri hareketi bu yöndeki kararların, alınan önerilerin tekrar gözden geçirilmesi konusunda sizi uyarıyor. 9 Eylül Jüpiter Terazi yolculuğu ise bambaşka güzel etkilerle bir arada olacağınız şanslar getiriyor. Ortaklıkların parasal yanı, yeni kazanım ve yatırımlar, eşi ya da iş ortaklığı yaptığınız kişilerin para durumundan gelen destekler adına keyifli bir süreç içindesiniz. 23 Eylül Güneş Terazi geçişi yine kriz yaratan parasal sorunların çözümüne yönelik kararlar dönemini hızlandırıyor. Alacaklar, kredi ve kartlar yanında sermayenin karşıdan sağlanacağı pozitif beklentilerle buluşma şansı var ortalık düşünenler adına. Bütçeye yönelik planlar da devrede. Bu arada Venüs 23 Eylül tarihine dek gerek özel yakın duygusal bağlarda gerekse finansal şanslar adına aradığınız desteği verecektir.  26 Eylül Mars Oğlak geçişinin ardından oldukça hırslı, beklentilerin yükseldiği yapılan hazırlıkların iş hayatında ortak projelere kanalize edildiği sürece ilerliyorsunuz bir yandan da. Yeni başarılar ve finansal kazanımlar da olacaktır. Arkadaşlıklar, sosyal bağlar daha ziyade iş bağlantılı bir çevreyi içine alırken, kişisel hedefleriniz içinde bulunduğunuz süreci hızlandıracak. Gelecekle ilgili planlar, umutlarda ayaklar yere basarken yeni bir iş örgütlenmesi içinde olunabilir. Sorumlulukların artacağı şartlara yürüyorsunuz ayrıca.

JÜPİTER Terazi geçişi ile ilgili detaylı bilgiler hafta sonu sizlerle.

Keyifli, olabildiğince huzurlu bir Eylül ayı diliyorum.

Not: Bilgiler sizlerin isteğiniz üzerine hazırlanmaktadır. Net doğum bilgileri ışığında değil, genel yorumlar olduğunu bilmenizi isterim.  Güneş ve Yükselen burcunuzla birlikte takip edebilirsiniz.

Güner Yönel

İletişim: gyonellibra@gmail.com