Ağustos Ayı Burçlar

  • 30 Temmuz 2017
Ağustos Ayı Burçlar

Merhabalar,

Neşeli, spontan, hayattan keyif aldığımız, biraz da bizi şımartan Ağustos ayı dileklerimle. Keyifli okumalar, sevgiler♥♥

Yükselen KOÇ

26 Ağustosa kadar Venüs yuvada çeşitli keyifler, düzenlemeler, bakım, dekoratif değişiklikler adına destekleyici. Bir yere yerleşmekle ilgili harekete geçirici olabilir. Ev alım/satım konuları düşünülebilir. Aileniz, yakınlarınızla olan bağlar daha sıkı ve kucaklayıcı yaşanacaktır büyük ihtimalle. Ayın ilk haftası; 7 Ağustos tarihinde Kova burcunda Ay tutulması! Sosyal çevrede, arkadaşlık, grup çalışmaları, işten/anneden gelen parasal beklentiler adına kararlar süreci olacaktır. Gelecekle ilgili farklı bir yön arayışı, sizi özgürleştiren durumlar, farklı sosyal çevrelere giriş çeşitli imkanların önünü açabilir. Kadın arkadaşlarla ilişkiler ise destekleyici. 13 Ağustos sonrası Merkür retro Başak burcunda! Bu tarihe kadar günlük işler, düzen, tertip, iş, sağlık, beslenme, geçmişten bugüne taşınan işleri yeniden toparlamak, ele almak gerekecek. Yeni iş projeleri, organize edilmesi gereken pek çok iş, sağlıkla ilgili aradığınız destekler adına verimli bir dönem olarak kullanılabilir. Aksi halde toparlanması gereken konuları yeniden değerlendirmek, eksikleri görmek adına acele hareket edilmemeli 5 Eylüle dek. . 21 Ağustos Aslan burcu Güneş tutulması/Yeni ay! Oldukça keyifli, dışa dönük, cesur, hayatınıza anlam getiren ataklar zamanı. Yeni bir aşk ilişkisi, duygusal bağlarda sizi mutlu edecek adımlar, bebek sahibi olmak, aileden gelen finansal kaynaklar, yatırım amaçlı girişimler, çocukların hayatına yönelik önemli gelişmeler hayatınızın merkezinde. İş hayatını içine alan, başarıların görünür olacağı çeşitli ataklara sahne olabilir eylemleriniz. 23 Ağustos ise Güneş Başak burcunda! Günlük hayatınız, rutinleriniz yoğunlaşmakta. Artık keyiflere ara vermek, üretken olmak, iş görüşmeleri, ofis ortamı, becerilerinizi fayda yaratacak biçimde ortaya koyma zamanı bir aylık süreçte. Sağlıkla ilgili çeşitli önlemler, yorgunlukları, dikkate almanız gereken iş şartlarını dikkatli geçirmelisiniz. 26 Ağustos sonrası Venüs Aslan geçişi ile tamamen evden uzaklaşıyorsunuz. Keyifler, duygusal bağlar, yaratıcı hobiler, sosyal hayatta keyifler artıyor. Aşkta coşkulu, spontan, girişkensiniz. Sanat, kendi mutluluklarınız, çocuklarla ilişkiler, seyahatler gündemde. Tatil planları yaparken, eş/aşk ilişkileri adına oldukça bonkörlük yapacağınız zamanlar. Kendiniz, çocuklarınız ya da sevdiğiniz için kesenin ağzını açabilirsiniz.

Yükselen BOĞA

26 Ağustosa kadar Venüs yakın çevre ilişkileri, akrabalar, yolculuklar, kardeşler cephesinde sıcak etkiler vermekte. Uzun zamandır görmediğiniz sevdiklerinizi, yakınlarınızı ziyaret edebilirsiniz. İş hayatına yönelik planla/proje, zihinsel çalışmalar ya da anlaşmalar gündemde olabilir çalışanlar adına. Ayın ilk haftası; 7 Ağustos Kova burcunda Ay tutulması! En tepede yaşanacak bu etki ile iş hayatında, hedeflerde, görev değişikliklerinde, anne/aile konularında beklenen sonuçlarla berabersiniz. Yeni bir yön bulmak, kendi özgürlüğünüzü ön planda tutmak, aile ilişkileri de içinde olmak üzere karar almanız gereken gelişmeler var. 13 Ağustos sonrası Merkür retro Başak burcunda! Çocukların hayatına yönelik konular, aşk, keyifler, yolculuklar öncelikli görünüyor. Bu anlamda organize edilmesi gereken öncelikler varsa üzerinde durmakta fayda var. Aksi halde birtakım yeniden gözden geçirmeler, aksaklıklar dönemi yaşanabilir 5 Eylüle dek. Aşk ilişkilerinde sizi yoran durumlar, eski bir ilişki gündeme gelse bile kesin kararlar almamalısınız. Tatil planlarınızda aksaklıklar olabilir. 21 Ağustos tarihi Aslan burcu (yeni ay) Güneş tutulması gerçekleşiyor! Bu süreç önemli bir dönemi başlatıyor. Özel hayatınız, yerleşik düzeniniz, aile/babanın hayatında yaşanan değişiklikler, kariyere dönük önemli kararlar, yaşanan yerle ilgili çeşitli planların hızlıca, cesaretle ele alınacağı adımlara yol açacak etkiler taşıyor. Kimileri adına çevre/ev değişiklikleri, evde önemli yapılanmalar, mülk alım/satım ya da köklü bakım, onarım planları gündeme gelebilir. 23 Ağustos Güneş Başak geçişi ile! Artık daha dışa dönük, eyleme geçeceğiniz konular içindesiniz. Çocuklar, sevdiklerinizle geziler, aşk ilişkileri hayatınızın odağında olacak. Yeni bir gezi, keyiflere harcamalar, arkadaş, sosyal çevre bağları, babadan gelen parasal destekler öne çıkabilir. 26 Ağustos sonrası Venüs Aslan burcunda. Yuvada, ailede, bağlarda sıcak zamanlar getireceğinin göstergesi. Düşündüğünüz değişiklikler, ev alım satım ya da dekoratif anlamda her türlü yenilenmeyi yapma şansınız bu süreçte hızlanabilir. Ev ortamında sosyal paylaşımlar, yakınlarla ilişkiler gündemde olacak.

Yükselen İKİZLER

26 Ağustosa kadar Venüs kazançlarınızı, bütçenizi, eldeki nakit durumu değerlendirmek adına destek verecektir. Yeni işbirlikleri, anlaşmalar gündeme gelirken, gelirlerde olumlu ilerlemeler söz konusu. Aile, yuva, kişisel keyiflere harcamalar da söz konusu.  İş hayatına yönelik planla/proje, yeteneklerinize yönelik çalışmalar ya da anlaşmalar planlara olabilir çalışanlar adına. Ayın ilk haftası; 7 Ağustos Kova burcunda Ay tutulması! Bu etki ile yurt dışı hedefler, eğitim, akademik planların netleşmesi, medya/yayın dünyasına ilişkin projeler hakkında sonuç alınacak bir dönem. Aynı zamanda iş hayatında çok daha farklı hedefler, siz özgürleştiren temalar, yolculuklar, hukuki konulara yönelik gelişmelerle iç içe olunabilir. 13 Ağustos sonrası Merkür retro Başak burcunda! Evde, yuvada, ailevi konularda, taşınma planları ve düzen oluşturma çabası ön planda. Bu tarihe dek çözülmesi gereken konuları hayata geçmesi yönünde girişimler yapılabilir. Aksi halde planları ilerletmekle ilgili terslikler oyalayıcı olacaktır. Daha önceden kira anlaşması yapıldı ise taşınma süreci olabilir kimileri adına. Emlak/alım satım işlerine dair yeniden düşünülmesi gereken durumlar yaşanabilir 5 Eylüle dek. 21 Ağustos Aslan burcu Güneş tutulması, Yeni ay. Bu süreç önemli bir dönemi başlatıyor. Kariyer, finansal konular adına hayatınıza ivme kazanacak başlangıçlar söz konusu. Anlaşmalar, medya/kitap, yeni bir eğitim projesi geliştirmek adına çeşitli değişimler söz konusu. Yakın çevre değişikliği, yaşanan yerle ilgili çeşitli planların hızlıca, cesaretle ele alınacağı adımlara, kararlara yol açabilir. Kardeşin hayatında önemli değişimler dönemi başlıyor olabilir. 23 Ağustos Güneş Başak geçişi ile! Daha içedönük süreç sizi dış dünyadan biraz uzaklaştıran şartlara giriş yapılıyor. Yerleşik düzenle ilgili koşturmacalar, aile, eve dönük sorumluluklar artışa geçiyor bir aylık süreçte. 26 Ağustos sonrası Venüs Aslan geçişi ile dikkat çekici düşünceler, bilgilerinizi başkalarına aktarabileceğiniz sunumlar, yeni bir workshop çalışması, kısa bir kurs süreci, yaratıcı yeteneklerin medya bağlantısı, kısa keyifli yolculuklar, anlaşmalar adına güzel zamanlara giriş yapılıyor olacak.

Yükselen YENGEÇ

26 Ağustosa dek Venüs ilişkiler, kendinizle ilgili konular, sevdikleriniz, aileniz, korumak istediğiniz her tür temada sıcak etkiler vermekte. Uzun zamandır görmediğiniz sevdiklerinizi, yakınlarınızı ziyaret edebilirsiniz. İş hayatına yönelik planla/proje, zihinsel çalışmalar ya da yolculuklar gündemde olabilir. Ayın ilk haftası; 7 Ağustos Kova burcunda Ay tutulması! İş ortaklıklarının parasal yanı, kişisel ya da ortak bütçe, harcamalar, krediler, başkalarından beklenen parasal desteklerin ne durumda olduğuna dair net bir dönem. Sağlıkla ilgili bir konuya çözüm arama süreci olabilir. Krediler, bankalarla olan ilişkiler, ortak bütçe adına bazı krizleri aşma zamanı olarak değerlendirmek, yüklerden kurtulmak gayeniz. 13 Ağustos sonrası Merkür retro Başak burcunda! Oldukça yoğun tempolu bir yandan da zihinsel anlamda sizi yoran bir süreç olabilir. Yakın çevre, kardeşler, yolculuk, eğitim projeleri anlamında çeşitli hazırlıkların retro dönemine dek ele alınması halinde rahatsınız. Aksi halde her türlü, bilgi, iletişim, anlaşma içeren konuları yeniden gözden geçirmek adına aceleci olmamalı, satır aralarına dikkat etmelisiniz 5 Eylüle dek. 21 Ağustos tarihinde yaşanacak Aslan burcu (Yeni ay) Güneş tutulması! Önemli bir dönemi başlatıyor. Kariyer, çeşitli parasal yatırımların, planların hızlıca, cesaretle ele alınacağı adımlara götürüyor olmalı sizleri. Baba ya da çeşitli destekleri, kendi girişimlerinizin hızlanacağı finansal konular hayatın merkezinde. Önemli yatırımlar, iş ve yeteneklerin üzerinden gelecek kazançlar, bu yönde değişim yaratma arzunuz güçlenecektir. 23 Ağustos Güneş Başak! Artık daha dışadönük, eyleme geçeceğiniz konular içindesiniz. Yolculuklar, düşünsel konular, yakın çevre ilişkileri üzerinden organize edilmesi gereken pek çok sorumluluk olacak gibi. Özellikle alım/satım ve para konularında detaycı ve iş bitirici şartları yönetmek, yolculukları hayata geçirmek mümkün. 26 Ağustos sonrası Venüs Aslan burcu geçişi ile oldukça keyifli kazançlar, harcamalar, anlaşmalar, lüks giderler, bütçenizi yeniden tanzim etmek adına girişimler dönemi. İş ortalıkları ya da kazanç getirecek çeşitli fırsatları değerlendirme, yatırım odaklı düşünme şansınız yükselişte.

Yükselen ASLAN  

26 Ağustosa dek Venüs iş, yakın çevreye yönelik planla/proje, zihinsel çalışmalar arka planın önemli gündemi haline gelebilir çalışanlar adına. Genel anlamda biraz yalnızlık, kendinizle baş başa kalmak, anılara yolculuk dönemi. İlişkilerle ilgili kafa karışıklıklarına kapılmadan arka planda oldukça verimli çalışmalar yapabilirsiniz. Başkalarına destek olabilirsiniz. Evcil hayvanlarınıza özenle çözümler üretebilirsiniz. Yaratıcı, esin kaynağı olabilen işlerde son derece güzel çalışmalar yapılabilir. Ancak özel hayata dair belirsizlik taşıyan ya da platonik duygular içinde olmak sizi yorabilir. Bu anlamda önemli kararlar vermemelisiniz. Ayın ilk haftası; 7 Ağustos Kova burcunda Ay tutulması! Ortaklık, evlilik, anlaşmalar, iş hayatına dair beklentiler anlamında kararlar aşaması. Evlilik, sorunlu bir beraberlikten özgürleşme, yasal bir konunun getirdiği sonuçlar alınabilir.  Yeni bir yön bulmak, kendi özgürlüğünüzü ön planda tutmak adına karar almanız gereken gelişmelerle karşılaşmanız, yakın arkadaşlık, dostluk ilişkilerinde yenilenmeler yaşamanız mümkün. Yeni işbirliklerine, özel hayatta alınacak kararlara yol açacak etkiler taşımakta olup eşin hayatında esen yeni rüzgarlar dikkat çekebilir.13 Ağustos sonrası Merkür retro Başak burcunda! Bu sürece dek belli ki maddi konular, kazanç potansiyeliniz, bütçenizi akıllıca planlamanız gerekiyor. Çeşitli projelerin getireceği kazanımlar kar sağlayıcı olacaktır. Yeni kazanç yolları bulmak, ödemeler dengenizi ayarlamak adına zekice planlar yapılabilir. Ancak retro dönemi beklenmedik giderler, unutulan ödemeler, para ihtiyacının öne çıkması mümkün 5 Eylüle dek.  21 Ağustos burcunuzda önemli bir Güneş tutulması (Yeni ay) var! Önemli bir sayfa başlatıyor hayatınızda. Özel hayatınız, babaya dair konular, kariyere dönük hızlıca, cesaretle atılacak adımlara ilerlediğiniz süreç olacaktır. Kendi şansınızı kendinizin yaratacağı girişimler ön planda. Hayata dair hedefler tazelenirken, ilişkilerde dengeli olmakta fayda var. 23 Ağustos Güneş Başak burcunda! Artık kazanç/bütçe, yatırım, iş bağlantılı konularda eylemler süreklilik kazanıyor bir ay süresince. Odak noktanız, kararlılık içinde hareket etmek, emek vererek elde edilecek gelirlere yönelik olacaktır. 26 Ağustos sonrası Venüs burcunuzda. Taşıdığınız çoğu yükten uzaklaşıyor, dış dünyaya tekrar bir merhaba diyorsunuz. Öncelikle son derece güvenli hayattan keyif alan, sosyal/özel ilişkilere yönelme süreci. Dikkat çekici biçimde güzellik, bakım, imajınızla ilgili değişikliklere hız verilebilir. Bunların yanında yaşam hedefleriniz hakkında kararlılık, motivasyon yüksekliği var. Yeni girişimler iş temaslarınız, işbirliği getiren konular, başkalarını etkileme gücü şeklinde çeşitli avantajları değerlendirme süreci olacaktır.

 

Yükselen BAŞAK  

26 Ağustosa dek Venüs Yengeç seyri, sosyal çevreniz, keyifler, arkadaşlıklar cephesinde sıcak etkiler vermekte. Uzun zamandır görmediğiniz sevdiklerinizi, yakınlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Yeni insanlar, işle ilgili sorumluluklar, kazanç beklentileri içinde olunabilir. İş projelerinin ortak kotarılacağı planlar yapılabilir. Ayın ilk haftası; 7 Ağustos Kova burcunda Ay tutulması! Bu etki ile iş hayatında, hedeflerde, görev değişikliklerinde, süregelen iş projelerinde yenilenmeler,  birtakım sonuçlar getirmekte. Tamamlanan konuların ardından daha özgür olunacak, belki çeşitli teknolojik/alternatif desteklerle beraber yeni bir ekip kurmak adına olumlu kararlar zamanı. Ofis içinde yeni bir mekan yaratmak, çalışma ortamını yenilemek mümkün. Bir yandan da Yeni bir yön bulmak üzere yeni iş arayışları, projelere dönük gelişmeler olabilir. 13 Ağustos sonrası Merkür retrosu (Başak) burcunuzda! Kişisel konular, iş hayatına ilişkin iletişim, yolculuk, sözleşme anlamında hızlı hareket etme şansınız var. Çeşitli zorunlulukları organize ederek işin içinden çıkılabilir. Ancak retro sonrasına kalan işleri, planları, iş/ilişki bağlantılı yanlarını yeniden ele almak, sağlıkla ilgili zayıflıkları düşünmek gerekecek 5 Eylüle dek. 21 Ağustos Aslan burcu Güneş tutulması! Bu süreç önemli bir dönemi başlatıyor. Öncelikle sağlığınızla alakalı ihmal edilen konulara yakından bakmak, iç dünyanızda gurur yaptığınız konuları çözmek, ruhsal anlamda kendinizi yenilemek adına olumlu. Çalışma hayatını içine alan çeşitli konular, organize işler, yönetsel konularda yaratıcılığınızı, ekip çalışmasında göstermekten ziyade fedakarlıklar/hazırlıklar içindesiniz. 23 Ağustos Güneş Başak! Artık daha dışadönük ve eyleme geçeceğiniz konulara yol alınıyor. Kendinize yeni hedefler koymak, göstermek, etkinliğinizi kullanmak, sağlıkla ilgili yorgunlukları atmak adına canlanıyorsunuz bir ay süresince. Belirsizlik içeren konuları çok daha net ilerlemek, kişisel hedefleri hızlandırmanız mümkün. 26 Ağustos sonrası Venüs 12. evinizde olacak. Bu konum para ve iş planlarında risk almamalı, elden geldiğince akışta kalmanız gerektiğini söylüyor. Özel hayatta gururun getireceği açmazlar, iş ve ilişkilerde geri planda kalmanız gereken şartları zorlamamalısınız.

Yükselen TERAZİ

26 Ağustosa dek Venüs kariyer hayatınızda aktif bir dönem getiriyor. İş ilişkilerinden fayda sağlanacak zamanlar. Maddi ve sosyal anlamda destekleyici etkiler başarılı, harekete geçirici kararlara götürecektir sizi. Gelecekle işe dair projeler, kadınlarla ilişkilerde avantajlar söz konusu. Özellikle işte verdiğiniz emeklerin finansal karşılığı önemli hedefiniz. Ayın ilk haftası; 7 Ağustos Kova burcunda Ay tutulması! Bu etki ile aşk hayatında kararlar dikkat çekerken yeni bir ilişkiye yelken açılacağı süreç. Bir yandan da iş hayatında kendinize yeni hedefler koymak, yaratıcı yeteneklerinizi göstermek adına çeşitli imkanlar ön planda. Yeteneklerin görünür olacağı ataklar aynı zamanda kazanç getirici, farklı çevrelere girmenizi sağlayacak boyutta olabilir. Değişik bir hobi sizi mutlu edebilir. Annelik, çocukların hayatına yönelik planlar, yolculuk, aileden gelen finansal desteklerin değerlendirilmesi, keyifler üzerinden yaşanacak hoş gelişmeler süreci. Sorunlu ilişkiler adına sonlanmalar olabilir aşkta. 13 Ağustos sonrası Merkür retrosu (Başak) burcunda! Biraz geri planda kafa karışıklığı, geçmiş konuların gözden geçirilmesi, toparlanması adına zihnen yorgunluk içinde bırakabilir sizi. Ancak çok iş çıkarabilir hataları, eksikleri görebilirsiniz. Şayet yaratıcı bir çalışma dönemi içindeyseniz sıkı çalışarak çok iş üretebilirsiniz. Zaman zaman huzursuzlukları, kendinize aşırı yüklenerek sağlığınızı zorlayacak noktaya taşımamalısınız 5 Eylüle dek. 21 Ağustos ise 2. bir Yeni ay/ Aslan burcu Güneş tutulması! Majör döneme giriş. Gelecekle ilgili güzel duygular, hevesler içindesiniz. Ben neler istiyorum, ideallerim neler, umutlarıma nasıl destek bulabilirim sorularının cevapları burada. Sosyal çevrenizi yenileyeceğiniz, içinde bulunduğunuz gruplar, arkadaşlıklar, dostluklar üzerinden önemli yenilenmelerin önünü açacak şahane gelişmeler başlıyor. Çok yeni çevrelerden destekler gelebilir, size destek olacak güçlü kişilerle tanışabilirsiniz. Bir yandan da iş hayatını içine alan hedefler aktifleşiyor. Kazanç getiren oluşumlar ivme kazanacak. Dostların hayatında yaşanan önemli değişimlere tanık olabilirsiniz. 23 Ağustos ise Güneş Başak burcunda! Artık daha içe dönük, dinlenceye ihtiyaç duyacağınız dönem. Aslında önemli hazırlıklar adına bu geçişe ihtiyacınız var. Ruhunuzu sakinleştirmek, üretmek, sağlıkla ilgilenmek, destek almak, organize edilmesi gereken konuları toparlamak size düşecek. Yeter ki sizi aşan durumları kontrol etmeyin, zorlamayın. Belli ki önemli başlangıçların, kararların ardından emek isteyen hazırlıklar, sorumluluklar artıyor. Size destek almadan çaba göstermeniz gerektiğini söylüyor bir ay süresince. 26 Ağustos sonrası Venüs Aslan burcunda. Oldukça sosyal, keyifli, yeni ortamlar, kişiler, arkadaşlarla paylaşımlar, finansal beklentilerinizi etkileyecek fırsatlar özellikle kadınlarla ilişkiler önemli gelişmelerin habercisi olabilir.

Yükselen AKREP  

26 Ağustosa kadar sosyal/toplumla ilişkiler, yolculuklar, yurt dışı bağlantılı temaslar Venüs eşliğinde keyifli zamanlar getirmekte. Gelecekle ilgili düşüncelerin destek gördüğü ilişkiler de söz konusu. İşinizin tanıtım, medya, iletişim bağlantısı adına yeni gelişmeler, eğitim ve akademik hedefler de işin içinde olabilir. Ayın ilk haftası; 7 Ağustos Kova burcunda Ay tutulması! evde, ailede, yaşanan yerde sizi bağlayan çeşitli konularda net kararlar dönemi. Yerleşim hayatınızı etkileyecek, taşınma, ev alımı, buna yönelik bir yatırım planı adına sonuç odaklı gelişmeler söz konusu. Aile/özel ve iş hayatı arasında kalmanın getireceği gerginlikleri, inatlaşmaları körüklememelisiniz. 13 Ağustos sonrası Merkür retrosu (Başak) burcunda! Bu tarihe kadar işle ilgili çeşitli konuları organize etmek, parasal kazançları iyi gözetmek gerekecek. Takım çalışmaları, işle ilgili ilişkiler, arkadaşlık bağları adına canlı bir dönem. Geri hareketi süresince aksayan iletişim, yanlış anlamalar, organize işlerin akıcı ilerlememesi sizi zorlamamalı. Üzerinde düşünülmesi gereken konular olacak belli ki.5 Eylüle dek temkinli olmak gerekecek. 21 Ağustos ise 2. Bir Yeni ay/ Aslan burcu Güneş tutulması! Majör bir dönemin başlangıcı. Kariyerde uzun soluklu olacak adımlar, seçimler, yeni bir yol haritası, başarıya odaklı kararlar dönemi. Kendinizi kanıtlamak istediğiniz her konudan kazançlı çıkabilirsiniz. Prestij getiren iş ilişkileri, çalışılan kurumun yapısında, belki patronun hedeflerinde önemli değişimler, üstlerle, çalışma arkadaşlarınızla alakalı bağların yenilendiği zamanlar. Yeni bir atama, iş kararı, yönetsel becerilerinizi gösterebileceğiniz seçimler hayat hedeflerinde önemli olacaktır. Baba, ailevi konularda önemli bir hareketlilik taşıyabilir. Ego savaşları, rekabet, aşırı benmerkezci tutumlara dikkat edilmeli. Kin, öç duygusuna yer verilmemeli. 23 Ağustos süreci Güneş Başak burcunda! (1.ay) İş hayatında ivme kazanan konular ortak çalışmalara yansımakta. Çeşitli grup etkinlikleri, toplantılar, organize işler oldukça etkin, verimli işler çıkaracağınızı gösteriyor. Kişisel anlamda gelecek beklentilerinde akılcı manevralar söz konusu. Organize planlar, işle ilgili detaylı uğraşlar, bunların yönetimi oldukça hareketli zamanlara götürüyor sizi.  26 Ağustos sonrası iş hayatında güçlü destekler, işbirlikleri, finansal beklentiler anlamında olumlu açılımlar sizlerle.

Yükselen YAY  

26 Ağustosa dek Venüs parasal konularda aktif bir dönem getiriyor. İş ilişkilerinden fayda sağlanacak zamanları değerlendirmek, bütçeyi tanzim etmek, ödemeleri, alacakları/borçları düzenlemek gerekecek. Maddi anlamda çeşitli fırsatlar eş/ortak desteği ile gelirken çeşitli krizler, ortak giderlere önlemci yaklaşmak gerek. Ayın ilk haftası; 7 Ağustos Kova burcunda Ay tutulması! Pek çok konuda hızlı gelişmeler yaşanabilir. İş ve para konularını ilgilendiren anlaşmalar, medya, iletişim, üzerinde çalıştığınız iş projeleri, eğitim, kardeş ve yakınlarla alakalı birtakım tamamlanmalar söz konusu. Reklam, tanıtım, medya ilişkili girişimlerin yenilik içermesi söz konusu. 13 Ağustos sonrası Merkür retrosu (Başak) burcunda! Kariyerde, iş ilişkileri ve projelerde pek çok detay, kararın yeniden gözlemlenmesi gerekebilir. Geçmişten gelen iş önerileri yanında, proje planlarında hayata geçirmekte zorlandığınız konular olabilir. Ancak çok iş çıkarabilir hataları, eksikleri görebilirsiniz. Daha önce başvurulan iş görüşmelerinden geri dönüş beklenebilir. 5 Eylül sonrası olası aksayan her türlü plan yolunda gidecektir. 21 Ağustos ise 2. bir Yeni ay/ Aslan burcu Güneş tutulması! Önemli bir dönemin başlangıcı. Hayata bakışınızı yenileyen adımlar, uzaklarla ilgili hedefler, akademik planlar, hukuki konular, iş hayatını içine alan çeşitli yeni projeler bazında ufuklar genişliyor. Çok yeni çevrelere girebilir, size destek olacak güçlü kişilerle tanışabilirsiniz. Bir yandan da iş hayatını içine alan hedefler yanında önemli seyahatlerin gündeme gelmesi söz konusu. 23 Ağustos Güneş Başak burcunda! (1.ay) Aslında önemli hedefler ortaya koymak adına bu geçişe ihtiyacınız var. Belli ki önemli başlangıçların ardından kariyere dönük çalışmalar, kendinizi göstereceğiniz başarılar, yeni iş ilişkileri/projeleri devrede. Gelecek beklentiler, organize planlar, işle ilgili detaylı uğraşların yönetimi oldukça aktif/yoğun götürüyor sizi. 26 Ağustos sonrası Venüs Aslan geçişi ile pek çok anlamda hayatınız renkleniyor, krizleri geri planda bırakıyorsunuz. Keyfe keder yolculuklar, yeni bir lisan eğitimi, yurt dışı ilişkileri bağlayan organize edilmesi gereken işler, uzaklarla ilgisi olan yeni bir ilişki her anlamda pozitif şartlara çekileceğinizi, farklı kültürlerden kişilerden etkileneceğinizi anlatıyor olabilir.

Yükselen OĞLAK

26 Ağustosa kadar Venüs Yengeç seyri yakın ilişkiler, özel hayat, evlilik, ailenin içinde olduğu konular sizi yakından ilgilendiriyor. Güven veren ilişki yaşayanlar adına evlilik kararı gündeme gelebilir. Kariyer hayatını ilgilendiren pek çok yeni öneri, uzun soluklu ortaklıklar adına harekete geçirici olacaktır.  Ayın ilk haftası; 7 Ağustos Kova burcunda Ay tutulması! Bu etki ile kazançlar, bütçe ve iş potansiyelinizi harekete geçiren kararlar aşaması. Eldeki nakit durum, bütçe planlaması, borçların hangi merkezde olduğuna dair konular önceliğiniz. Aynı zamanda ödemeler dengenizi düzenlemek adına çeşitli destekler, eşten kaynaklanan imkanlar söz konusu. Bir yandan da iş hayatında kendinize yeni hedefler koymak, yaratıcı yeteneklerinizi göstermek adına çeşitli imkanlar peşinde olmalısınız. Beklenen parasal anlaşmaların sonuçları öne çıkabilir. 13 Ağustos sonrası Merkür retrosu (Başak) burcunda! Eğitim, iletişim, yurt dışı bağlantılı temaslar, yakın/uzak çevre bağlantılı ticari konular, yolculuklarınız ön planda. Retro dönemine dek tamamlanamayanlar hakkında yeniden çek edilmesi gereken eksiklikleri düzenleme zamanı. Yolculuklar, uzaklarla ilgili ticari konularda veya yasal bir süreç varsa 5 Eylül sonrası rahat ilerleyecektir. 21 Ağustos ise 2. Yeni ay/ Aslan burcu Güneş tutulması! Başlayan süreç önemli. Kariyerde ortaklı adımlar, seçimler, yeni bir yol haritası, başarıya odaklı kararlar dönemi. Kendinizi kanıtlamak istediğiniz her konudan kazançlı çıkma arzunuz yükselişte. Özellikle baba bağlantılı belki miras konusu, eş ya da ortaklı işlerden beklenen yeni finansal destekler, yatırımlar, var olan parasal sorunların aşılmasına yönelik adımlar dönemi. Eşin/ortağın finansal durumunda yaşanan değişimlerin yansımaları, krediler adına önemli ataklar yapılabilir. Yaşanan finansal krizleri başkalarının bankaların, kredi kuruluşlarının desteği ile aşarken ölçülü olmakta fayda var.  23 Ağustos Güneş Başak! (1.ay Belli ki önemli başlangıçların ardından kariyere dönük çalışmalar, seyahat içeren boyutu, yeni iş projeleri devrede. Daha rahat ilerlemek, uzaklarla ilgili konuları organize etmek, sıklaşan yolculukları ya da hukuki konuları yönetmek adına aktif bir süreç olacaktır.

Yükselen KOVA  

26 Ağustosa dek Venüs iş çevresi, ortamı, günlük hayatın rutinlerinde sıcak etkiler vermekte. Servis aldığınız çeşitli konularda arayış, eve yardımcı bir kadın almak, iş bağlantılı eleman seçimleri adına sizi oyalayacak gibi duruyor ay sonuna dek. İş hayatına yönelik planla/proje üretmek adına aktifsiniz. Ayın ilk haftası; 7 Ağustos (Kova) burcunuzda Ay tutulması! Bu etki ile iş hayatında, hedeflerde, görev değişikliklerinde, sağlıkla ilgili zayıflıklara ilaç olacak sonuçlarla berabersiniz. Yeni bir yön bulmak, kendi özgürlüğünüzü ön planda tutmak isterken dış dünyada sizi bağlayan ortaklı konular, özel hayata ilişkin temalar bazı gerginliklere sahne olabilir. 13 Ağustos sonrası Merkür retro Başak burcunda! Ortaklı paralar, başkalarından beklenen destekler, kredi/ödeme planları, finansal anlamda ihtiyaç duyulan kaynaklar peşinde olunabilir. Retro dönemine dek aşılamayan şartları zorlamak, sıkıntıları yüklenmekten kaçınmak 5 Eylül sonrasında ele almak mümkün. 21 Ağustos Aslan burcu Güneş tutulması! Bu süreç önemli bir dönemi başlatıyor. Özel hayatınız, evlilik kararları, yeni bir ilişkinin ilk adımı, kariyerde şans getiren destekler yeni fırsatlara yol alınacağını anlatıyor. Ortak ya da eşin hayatında başlayan yenilenmeler de söz konusu olabilir. Yasal bir sürecin işareti olabilir kimileri adına. 23 Ağustos Güneş Başak! Artık daha ziyade finansal konuların ortaklı boyutu, alacaklar, ödemeler dengesi, eş ya da ortaktan gelecek destekler açısından sizi meşgul eden gelişmeler var. Yeni borçlanma ihtiyacı duyulabileceği gibi var olanların üstesinden gelme çabası söz konusu. 26 Ağustosa sonrası ise, Venüs Aslan burcunda.  İşbirliği gerektiren pek çok konunun hayatınıza getireceği çeşitlilik, heyecan var. Yasal süreçler adına pozitif fırsatları kullanabilirsiniz. Süren ilişkinin evlilik boyutuna taşınması, öneriler, yeni bir ortaklığa girişilecek zamanlar olarak değerlendirilebilir. Yakın arkadaşlıklar, diğer bağlar adına rekabet içeren şartlar, aşırı ego, size dayatılan koşullara bağlı kalma durumu soğukkanlı olmaya zorlayacaktır.

Yükselen BALIK

26 Ağustosa dek Venüs sosyal ilişkiler, sevdikleriniz, aşk ilişkileriniz, çocuğunuzla  ilgili konularda yapıcı, sıcak etkiler vermekte. Uzun zamandır görmediğiniz sevdiklerinizle bir araya gelebilir, belki tatil planları organize edebilirsiniz. Evle ilgili çeşitli hoş planlar, sizi mutlu eden uğraşlar yanında sevgi ilişkilerinde yapıcı, huzurlu bir dönem. Ev ya da kişisel kişisel keyiflere yönelik çeşitli giderler, sosyal çevrede bilindik huzur arayışı sizlerle. Yeni bir emlak yatırımı/planı üzerinde düşünebilirsiniz.  Ayın ilk haftası; 7 Ağustos Kova burcunda Ay tutulması! Yaşanacak bu etki ile iş hayatında, hedeflerde, görevler, yeni ay dönemi başlayan projeler anlamında sonuçlar evresi. Aynı zamanda geçmiş konular, sağlık ya da içinde bulunduğunuz çalışma koşullarında önemli kararlar aşaması. Bırakılması gereken alışkanlıklar, yöntemler, bağımlılıklar adına yeni bir yön bulma gayreti söz konusu. 13 Ağustos sonrası Merkür retro Başak burcunda! Bu sürece iş ortaklıkları, bu anlamda başkaları ile akılcı temaslar, öneriler, iletişimin artacağın gösteriyor. Bu konuların dışında anlaşmalar, davalarla ilgili konular varsa akıl danışabileceğiniz süreçler. 5 Eylüle dek bu anlamda bitmeyen, ilerlemeyen aksaklıkları yeniden gözden geçirmek, geçmişe gitmek, hataları, eksiklikleri ele almak mümkün olacaktır. 21 Ağustos Aslan burcu Güneş tutulması! Bu süreç önemli bir dönemi başlatıyor. Çalışma hayatınıza ilişkin yeni kararlar, hızlıca girişeceğiniz ataklar, ofis değişiklikleri, var olan çalışma ortamına yönelik düzenlemeler ele alınabilir. İşinizin eleman boyutu, sektörel anlamda yenilenmeler, iş arayışları adına canlandırıcı etkiler getirmekte. Ancak sağlığınızla ilgili konulara göz atmaktan, aşırı yükselen temponun risklerini görmezden gelmeyin lütfen. 23 Ağustos Güneş Başak! Ortaklık, ikili ilişkiler, özel hayat, evlilik, yakın arkadaşlıklar ve işbirlikleri adına aktif bir dönem. Son derece etkili, destek alınacak işbirlikleri gündeme taşınabilir. Özel hayata ilişkin yeni gelişmeler, eşle olan bağlar önemli bir yer tutarken iş ortaklıkları adına beklentiler artmakta. 26 Ağustos sonrası Venüs Aslan geçişi ile iş hayatınız, günlük rutinler, projeler, iş ilişkileri canlanıyor. Yeni eleman alımları, kendinize, yeteneklerinize güveneceğiniz planlar, üretkenlik, organize olunması gereken pek çok konu gündemde olacaktır. İş bağlantılı tanışacağınız kadın figürlerine yakınlık hissedilebilir veya yeni iş arkadaşlıkları gündeme gelebilir.

 

Güner Yönel

İletişim:gyonellibra@gmail.com

#LibraAstrology

Plasikers Atölyesi Viyana/1901