Burçlar 2019

  • 29 Aralık 2018
Burçlar 2019

Merhabalar,

Sağlıklı, huzurlu, sevgiye kucak açmak üzere mutlu bir yıl dilerim♥♥♥

Koç yükselen Koç:

Bir yıl boyunca Jüpiter eşliğinde geniş imkanlar yaratma, kariyerde çıkış yaşama olasılığı var. Kendinize, kariyerinize yatırım yaptığınız şu dönem içinde akıcı şanslar barındırıyor. Ufuklarınızı, hayata bakış açınızı besleyen, yenileyen fırsatlarla buluşmanız mümkün. Çok yeni, sizden farklı düşünen kişilerle bir arada olmanızın sağlayacağı avantajlar özellikle eğitim, akademik, uluslararası işler, ticari hedefleri olanlar adına destekler getirebilir. Akla yönelik gelişimden söz edersek, bu dönem aynı zamanda kariyer hayatınızı yakından ilgilendirecektir. Özellikle iş hayatına hazırlık süreci öncesi yeni oluşumları fırsata çevirebilirsiniz. Uzakları içine alan yeni arayışlar, kişisel gelişimize yönelik eğitici programlar, kurslar, üniversite eğitimine dair olumlu bir atmosfer esiyor.  Belki bazılarınız için medya, iletişim ağları ile ilgili konular daha sık gündeme gelebilir. Bu yönde bağlantılar kurulabilir. Ayrıca basın, yayın temaları, hukuksal konular üzerinden daha geniş, pozitif aşamaların başarı getirmesi mümkün haritanıza bağlı olarak. En önemlisi toplumla uyum içerisinde hareket edeceğiniz, hayat felsefenize yönelik yeniliklere adapte olacağınız dönem. Farklı kültürlere olan ilginiz artarken çeşitli yolculuklardan, zihinsel açıdan sizi besleyen kişilerden, durumlarda etkilenebilirsiniz. Başka bir ülke ya da kente yerleşme olasılığı kimilerinin öncelikleri arasında yer alabilir.

URANÜS!

Finansal kazançlarda yenilikler yapma, yetenekleri başka bir aşamaya taşıma cesareti

Genel anlamda Mayıs 2018 itibari ile sizi özgürleştirecek radikal kararlara doğru yolculuk başladı, ilk fragmanını yansıttı. Hiç düşünmediğiniz olanaklar yaratırken, finansal durumunuzu, kazançlarınızı, kendinize verdiğiniz değeri yenilemekten bahsedilebilir. Parasal anlamda çok farklı, bilindik olanın dışında arayışlar, yaklaşımlar, seçimler içinde olacaksınız Zaman zaman para durumunuzda dengesiz, stabil olmayan hatta riskli durumlar barındırsa da maddi manevi değerler anlamında sizi özgürleştirecek yeniliklere yol açacaktır. Sahip olduğunuz birikimler, yeteneklerin getireceği farklı kazançlar, iş fırsatları açısından farkındalık getiren durumlar olası. Bu arada harcama, biriktirme, sahip olma alışkanlıklarınızda farkındalık kazanmanız mümkün. Yeteneklerinizi çok daha özgün bir hale getirebileceğini olanaklar yaratma şansı verecektir. Farklı alanlarda yatırımlar, alternatif yollardan gelir elde etmeniz söz konusu. Para kaynaklarınız, maddi gelirleriniz, kariyeriniz üzerinden değişimler yaşanabilir. Özellikle para kazanma potansiyelinizi farklı kararlar alarak başka bir hedef üzerinden hayata geçirme olasılığı güçlenmekte. Mesleki hedeflerde başka bir amaca yürümek, idealleriniz, ortak çalışma potansiyeliniz, arkadaşlarla olan iş bağlarınızdan özgürleşme anlamında yenilikler gelebilir. Şimdiye dek birlikte çalıştığınız kişilerden özgürleşmek yolu ile başka bir yol seçme olasılığı bulunmakta.

SATÜRN!

Kariyerde, amaçlarda artan yükler, sorumluluklar, yeni bir yol haritası çizme zamanı

Son bir yıldır tamamen mesleki hedeflerin bilincinde hareket edilecek uzun soluklu bu dönem devam etmekte. Tam anlamı ile sağlam kariyer planları, kurumsal anlamda kalıcılık içeren adımlar, çalışılan kurumun yapısında değişiklikler, görev tanımları, kendi işini kurmak isteyenler adına azimli, amaçlara odaklı önemli süreç taşımakta. Aslında kariyerde son bir çıkış dönemi yaşanırken şimdiye dek kendinize, kariyerinize yaptığınız yatırımların sonuçlarının görünür olacağı söylenebilir. Liderlik, öncülük özelliklerinizi ne derece hayata geçirebildiniz,? Satürn Yay seyri sürecinde kendinizi ne derece geliştirdiniz, hazırlık yaptınız? Olumlu ya da olumsuz anlamda bunları görme zamanı. Hırsların, gayretlerin sonuçlarının hangi aşamada olduğuna dair gözlem süreci. Mesleki hedeflerde yeni sorumluluklar almak yanında, otorite ile ilişkiler anlamında yük getirirken, gerek iş hayatı gerekse özel hayata ilişkin kısıtlamalara, sorunlara yol açabilir. Aşırı hırsın, yeni bir statü arayışının kendi iç dünyanıza, özel hayata ilişkin ailevi konuları ötelemeye kadar götürebilir kimilerini. Başarılarınızı, hedeflerinizi baltalayacak tutumlar, kişiler, baskılar ya da 14 yıl önce başlayan döngüde yaptıklarınıza bağlı sonuçları ödül olarak gelebilir. Evlilik, boşanma, anne, ailevi konulara dair gelişmelere odaklanmak zorunluluk haline gelebilir kimileri adına Bu arada gelecek planları, grup çalışmaları, toplumu ilgilendiren her türlü konunun içinde yer almak üzere amaçları organize etme zamanı. Karmik düğümlerin getireceği değişimler ise Güneş/Ay tutulmaları olarak Yengeç-Oğlak ekseninde yaşanacak. 4/10. ev alanlarından sizleri etkileyecek.

Boğa yükselen Boğa:

Jüpiter seyri ile maddi açıdan tatmin, geniş olanaklar sunabilecek gelişmeler bir yıllık süreçte yanınızda. İş hayatında yeni ortaklıklar, finansal açıdan destek göreceğiniz imkanlar üzerinden ilerleme şansı var. Bir yıl önce başlayan ortaklaşa işlerin parasal meyvelerini toplayabilirsiniz. Özellikle eşin ya da ortağın para durumunda yaşanacak olumlu gelişmelerin yansımaları olacaktır. Bir yandan da borç, alacak konularında geçmişte sorun yaratan, bugüne taşınan krizleri aşmak için şanslara açıksınız haritanız elverdiği ölçüde. Ortak yatırım projelerinin yoğun olabileceği, kredi arayışlarını, bankalarla olan ilişkileri olumlu ilerletme şansı bulabilirsiniz. Özellikle sigorta, borç alacak temalarında destekleyici gelişmeler, miras işlemleri dikkat çekebilir. Kredibiliteniz yükselişte olacaktır. Ancak krizler genişlemek için vardır düşüncesinden uzak durulmalı. Özellikle büyük bir borcun altına girmek ya da başkalarının parasal sorumluluğunu almak konusunda çekinceli olunmalı. Jüpiter riskleri sezebilme gücü verirken koruyucu yanlarını abartmamakta fayda var. Değişimi beraberinde getirecek bu transit bir yandan da işte göstereceğiniz performansı destekler nitelikte olacaktır. Çıtanızı yükselteceğiniz bir yıl süresince güçlü kişilerden destekler almaya adaysınız. Ayrıca aileden gelebilecek kaynaklara, yatırımlara yönelme şansınız bulunuyor. Sağlığınızla alakalı fayda sağlamak, çözüm bulmak kolay olacaktır.

URANÜS!

Yeni bir ben, yeni bir kimlik kazanma, hayatı hiç olmadığı kadar farklı algılama zamanı

Son yedi yıllık süreçte hayatınızı kolay kontrol edemediğiniz durumlar içinde kaldınız. Elde olmayan kontrol dışı faktörlerle karşılaştınız. Bilinçaltı düşünceler, fikirler yanında içsel anlamda pek çok hazırlık içinden geçildikten sonra bunları hayata geçirme fırsatını kullanmak durumundasınız. Bundan sonrası süreçte Uranüs değişmez dediğiniz tüm ezberlerinizi sarsacak ancak kendinizi değiştirme gücünü kazanacaksınız. Kişiliğinizde radikal değişiklikler, kendinizden beklentileriniz başka bir arenaya taşınacak. Yaşam alışkanlıklarınız, çevresel değişiklikler, hayat amaçlarınız üzerinden farklı seçimlere götürebilir. Aynı zamanda ilişkilere bakış açınızı yenilemek, tutucu yanlarınızı esneterek ilişkiler üzerinden yenilenmek olası. Ancak ilişkilerde ani kopmalar ya da ani beraberlikler farklı bir gündem yaratabilir kimileri adına. Özellikle kendi tercihlerinizi, kişisel adımlarınızı, hedeflerinizi, başlangıçlarınızı ortaya koymak anlamında özgürce karar verebilme gücü kazanma zamanı. Kendinizi değiştirmek, baştan yaratmak, kimlik, kişilik üzerinden yeni bir imaj ortaya koymak şaşırtıcı olabilir dış dünyada. Bir yandan da var olan yeteneklerinizi keşfetmek, geliştirmek, kariyer, amaçlar yönünde önemli ataklar yapılması olası.

SATÜRN!

Sorumluluklar, hayatın gerçekleri, kısıtlamalar

Son bir yıldır Satürn eşliğinde kendinize yaptığınız yatırımların, hazırlıkların altyapısı daha bir güçlü kurulmakta. Toplum karşısında kendinizi göstermeden önce son bir ivme, emek, uzun soluklu planları organize etme vakti. Bunu yaparken dış dünya/toplum ilişkileri ciddiyet kazanacaktır. Kariyere dair önemli eğitimler, akademik planlar, yabancılarla ilişkilerin gündeme gelmesi, yeni ilişkilerin kurulması söz konusu. İşe, kariyere yönelik hedefleri başka bir aşama kaydetmek ya da eğitimle ilgili artan sorumlulukların, yolculukların öne çıkabileceği zamanlar yoğunlaşacaktır. Dünya görüşünüzü yenilemek, tutarlılık kazanmak, hayata daha pragmatik gözlerle bakmak, size yabancı kültürlerin, değerlerin, felsefelerin kafanızda yeniden şekillenmesi adına önemli yapılanmalara yol alınıyor. Akademik bir ünvan, üniversitelerle bağlantılı girişimler, seçimler kimileri adına önemli testler getirebilir. Bazı gecikmeler, kısıtlamalar baskısını hissettirecektir. Eşin kardeşleri/yurt dışı bağlantılı konuları gündemi doldurabilir. Hukuki konular da öncelikli olabilir kimileri adına. Bu dönemi hayat tecrübelerinizi geliştirmek, sizden daha deneyimli kişilerden yararlanmak, ticari, uluslararası hedefleri yerli yerine oturtmak adına ciddi arayışlar kadersel tutulmalarla bağlayıcı olacaktır. Karmik düğümlerin getireceği değişimler ise Güneş/Ay tutulmaları olarak Yengeç-Oğlak ekseninde yaşanacak. 3/9. ev alanlarından sizleri etkileyecek.

İkizler yükselen İkizler:

Beklediğiniz fırsatlar karşınızda. Zira ufuk çizgisi üstünde bir Jüpiter bir yıl sizinle. Size çok şey katacak kişilerle ilişkileri, bağları sıkı tutma zamanı. Çok yeni kişilerle ortaklıklara, farklı projelere girişeceğiniz bu dönemde maddi açıdan size fırsatlar sunacak öneriler olacaktır. Öncelikle toplumsal açıdan kendinize önemli yerler edinme şansınız var. Arkadaşlık, dostluk temeline dayanan ilişkilerden destek görmek yanında, toplumu, başkalarını etkileyebilme gücünüz artacak. İş ortaklıklarının yükselişe geçme imkanı, bu alanda yeni işbirlikleri, anlaşmalar kariyer cephesinde damgasını vurabilir. İçinde yabancıların, yurt dışı bağlantılı kişilerin olduğu farklı tecrübeler, eğitim, akademik beklentiler her açıdan zenginleştirici olanaklar sağlayacaktır. Yaşamdan zevk alan, iyimser, güçlü, iddialı olan kişilerden çok şey öğrenebilirsiniz. Önemli davalar,  anlaşmaların olumlu ilerleyeceği bu süreçte aşırı güven risk getirebilir. Jüpiter‘in bu yolculuğu sizi ikili ilişkiler, evlilik temalarında da destekliyor. Şanslı olacağınız, hayatınıza alacağınız kişiler, bakış açınızı büyüteceğiniz,  iyimser, kişilerle tanışma imkanı taşımakta. Yabancı kişilerle keyifli ilişkiler, yakınlıklar kurulabilir. Yeni bir ilişkiye başlamak ya da var olan ilişkiyi resmi bir boyuta taşımak, ortaklıklarda yeni kararlar alınması mümkün. Eşin önemli, pozitif aşamalardan geçeceği bir dönem olacağı söylenebilir.

URANÜS!

Bilinçaltı uyanış, ruhsal alanda farkındalık dönemi

Bundan sonrası süreçte öncelikle kendi korkularınızla yüzleşmek, farkındalık kazanmanın getirdiği özgürlük süreci. Ani riskler, göremediğiniz durumlar, kontrol edilemeyen çeşitli temalar finansal konuları içine alacak şekilde sizleri ilgilendirecek. Bir yandan da hayatın kontrolünü elinizde tutamamanın getireceği durumlar karşısında kabullenmeler öne çıkacaktır. Psikolojik, ruhsal boyutta aşılması gereken geçmişten bu güne taşınan ezberler bırakılacak. Özellikle birikimler, maddi kaynaklarınız, yatırımlarınız, bütçeniz açısından zaman zaman sizi değişime zorlayan şartlar oluşabilir. Sosyal, toplumsal anlamda sizi bağlayan kolektif çalışmalar, yeni oluşumlar, ruhsal konuların getirdiği açılımlar bilinçaltı uyanışa eşlik edecektir. Yepyeni bir iç benlik kazanma potansiyeli söz konusu. Hayat rutinleriniz, çalışma, iş koşullarınızda değişen şartlar öne çıkabilir. Her türlü farkında olmadığınız alışkanlıklar, bağımlılıklar adına pek çok alternatif yaratmak, içsel olarak kendinizi yenilemek, yaratıcı yeteneklerin başka bir soluk kazanması olası. Sizi bilinç dışı yöneten ezberlere veda ederken, yaşam alışkanlıklarınızı tazelemek ani sezgisel sıçramalar getirecektir. Özellikle yaratıcı çalışmaları olanların ilham alacakları uyanıştan bahsedilebilir. Aynı zamanda hayata bakışınızı, uzaklarla ilgili hedeflerinizi, yurt dışı bağlantılı konularınızı fark yaratacak boyuta taşımanız mümkün. İçinde bulunduğunuz gruplar, kişiler, durumlar üzerinden sizi/diğerlerini şaşırtan yenilikler öne çıkabilir. Başka bir ülkeye yerleşmek, bir ideal uğruna bir süreliğine yaşamak anlamında seçimler yapabilir kimileri. Akademik alan, uzaklarla ilgili hedefler, bilinçaltı, perde arkası hazırlıklara girişilen konular çok yeni yurt dışı deneyimlerine açık olunacağını anlatıyor. Kimilerini uluslararası işler, organizasyonlar, kişiler üzerinden farklı deneyimlere götürecektir zaman içinde. Sizin ya da başkalarının gizlediği sırların ortaya çıkması bir diğer olasılık.

SATÜRN!

Ortaklı işler, finansal konular/geçmiş borçlar, devlete dair boyutu, iş hayatında çıkış trendi yakalama çabası

Son bir yıldır sizi bağlayan ortaklı para konuları devam etmekte. Önemli ortaklıklar, iş ilişkilerini içine alan konuların parasal boyutu sizi yakından ilgilendirecek. Uzun soluklu işler, içinde finansal planların, yatırımların önünü açan kararlar zamanı olsa da eşle, ortakla olan finansal bağların sorgulanması gereken temalar içindesiniz. Bu durum çeşitli sorunlara zemin hazırlayabilir kimileri adına. Çok boyutlu harcamalardan ziyade kısıtlama yapılması, ortak kaynak/bütçenin düzenlenmesi belki de zorunluluk olacak. Konsolide bir bütçe! Profesyonel iş hayatını içine alan önemli bağlantılar kurulabilir. Ortak/eş vasıtası ile beklenen desteklerde kısıtlamalar yaşanabilir. Ayrıca kontrollü yeni borçlar alınabilir, kalıcı yatırımlar yapılabilir. Miras, aile içi paylaşımı içeren konular gündemi meşgul edebilir. Geçmiş borçların, ödemelerin getirdiği krizlerin temizliğine girişebilirsiniz. Özellikle finansal konuların devletle olan bağlantısı eskiyi kapsayan ödemelere vergi, prim, banka bağlantılı yanı, belki yasal boyutu kimilerini bağlayacaktır. Bir yandan da ortak paylaşılan değerlerin üzerinden yaşanacak yol ayrımları, belki boşanmanın getirdiği ödemeler, nafaka, mirasın pay edilmesine yönelik uğraşlar olacaktır. Başkalarının parasal sorumluluklarını almak durumunda kalabilirsiniz. Bu ev başka bir boyutu ile bakıldığında içsel anlamda bir değerlendirme yapmak, kendi içinizde ruhsal olarak dönüşmek, korkularınızı aşmak adına çeşitli deneyimlere sahne olabilir. Geçmişle ilgili sağlık konularından kurtulma çabası ayrı bir olasılık olurken derin (duygusal,cinsel,ruhsal) bağlarda sorunların çözümüne yönelik kararlar içinde olunabilir. Karmik düğümlerin getireceği değişimler ise Güneş/Ay tutulmaları olarak Yengeç-Oğlak ekseninde yaşanacak. 2/8. ev alanlarından sizleri etkileyecek.

Yengeç yükselen Yengeç:

Jüpiter eşliğinde bir yıllık süreç gerek iş hayatınız gerekse, çalışma şartlarında destekleyecek güzel bir dönem içindesiniz. Artık eğlencenin adı iş oluyor. Kendinizi istekli, şevkli hissedeceğiniz bu dönemde iyimserlik rüzgarı günlük hayatınıza yansıyacaktır. İş konularında yeteneklerinizi sergileyeceğiniz fırsatlar birbiri ardına gelmeye başlayacak. İşinizin bir bölümü eğitsel temaları içinde barındırabilir, yabancı bir kurum öne çıkabilir ya da işverenin sağladığı bir eğitim, proje teması hayatınıza girebilir. Aynı zamanda değişik iş kollarının içinde olduğu yenilikler yapılabilir. Çok yeni iş projelerinde aktif görevler alınabilir. Düşündüğünüz yeni iş beklentileri, iş kurmak adına yararlı görüşmeler yapılabilir. İşte ortam değişiklikleri, görev dağılımında yaşanacak olası yenilikler imkan dahilinde olacaktır. Bir bakıma ustalık, uzmanlık kazanacağınız dönem söz konusu. Diyet, sağlık, hijyenle ilgili endişelerinize göz atmak, beden ve ruh sağlığınıza ilişkin yeni bir denge kurmak adına destekleyici. Sağlığınız adına sadece kendi temel ihtiyaçlarınızın farkında olmaya gayret etmeli, çeşitli alışkanlıklarınızı disipline sokmak adına rehavetten uzak durmalısınız. Özellikle aşırı beslenme riskinin getireceği kilo sorunları, yan etkileri unutulmamalı. Çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerin iyimserlik kazanması ile bu dönemde destek alabilirsiniz. Eleman değişikliği, çalışma ortamında daha ferah, geniş şartlar yaratmak, ofis değişikliği şeklinde girişimler olası.

URANÜS!

Umutlarınız, arkadaş, sosyal çevreniz yenileniyor

Son yedi yıldır amaçlar, mesleki hedefler, kariyer planları ve sosyal statü anlamında pek çok riskler aldınız, girişimler yaptınız, yaşam yönünüz yenilendi. Hayat size cesur olmayı öğretti. Şimdi dost bir evden gelen Uranüs çeşitli fırsatları beraberinde getirecektir. Yeter ki siz dış dünyada yer almak, kabuğunuzdan çıkmak isteyin. Yepyeni ümitler, umutlar peşinde koşulacak. Ani değişimlerin arkadaş, iş ve sosyal farkındalığınızı etkileyecek alandan size paylaşmayı öğreteceğini bilmelisiniz. Çeşitli sosyal örgütler, dayanışma içeren şartlar öne çıkarken, eski arkadaşlar gidebilir yenileri hayatınıza girebilir. Eskisinden daha farklı, değişik şekilde sizi motive eden ortamlar, kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Özellikle gelecek hedeflerinizi sıfırlayacak ani yenilenmeler iş hayatında olabilecek çevresel yenilenmeler söz konusu. Kazançlarınızı etkileyecek bir hale de bürünecektir. Daha alternatif bir gruplaşma içinde olmanız başka bir olasılık. Sadece kendiniz için değil seçim yapmaksızın tüm insanlar, toplumu ilgilendiren temalar işin içinde olabilir. Aşk ve çocuklarla olan ilişkilerinizi bakış açınızı değiştirecek, sabit, tutucu yanların yenileneceği farkındalıklar olası. Özellikle sizlerin değişime açık, gönüllü olacağınızı düşünüyorum. Son yıllarda bu denli bireyselliğinizi geliştirmeyi başardıktan sonra bundan sonraki zaman dilimi parlayacak gibi duruyor. Toplumsal alanda sizinle dayanışma içine girecek, ortak idealleri paylaşacağınız kişilerle, oluşumlarla bir araya gelinmesi, uranüsyen kişilerle tanışmanız mümkün. Arkadaşlarla beraber hareket edilecek pek çok yeni etkinlik, ekip çalışmasına girişilmesi mümkün. Yalnız Yengeçler ani aşkların rüzgarına kapılabilir, ilişkiler daha ziyade sosyal ortamlardan, arkadaş ya da dost çevrenizden karşınıza çıkabilir.

SATÜRN!

Majör dönem kariyer/ilişkiler üzerinden testler getiriyor

Son bir yıldır dışsal şartlara bağlı olarak ilişkiler, evlilik, ortaklı her tür konu üzerinden önemli bir geçiş yaşanıyor. Dış dünya ile ilişkileri yeniden öğrenmek, tanımlamak, eksiklerinizi görmek adına belki de unutulan çeşitli sorumlulukları hatırlatacak. Kimileri adına baskı kuracaktır. İlişkide yeterince sorumluluklar ötelendi ise yükler artabilir. Kimileri adına evliliklerin sağlamlaşması adına olumlu etkiler söz konusu elbette. Uzun soluklu işler, içinde finansal planların, yatırımların, eşle, ortakla olan bağların sorgulanması olası. Çeşitli imkanlar, anlaşmalar, iş arayışları, ortaklı işler, destekler, kendi hedeflerinize dair beklentilerde belli ki sabırlı olunması gerekecek. Uzun uzadıya bir ilişkinin evliliğe taşınması, sıkı bağlar kurulması mümkün. . Çok yıpranmış bağlarda ise çözüm bekleyen sıkıntılara göz atmak, aşılamayan durumlarda çözümsüz kalmanın getireceği bitişler yaşanabilir. Yıpranmış arkadaşlıklara veda olabileceği gibi artık daha gerçekçi, tecrübeli, olgun arkadaşlıklar edinmek ya da arkadaşların hayatında yaşanan değişikliklere tanık olabilirsiniz. Özellikle eşin hayatında başlayacak önemli yapılanmalar, değişimler sizi bir şekilde etkileyecektir. Yasal konuları, kariyerde çıkış getiren şartları, oluşumları hayata geçirmek adına sorumluluklar sizlerle. Karmik düğümlerin getireceği değişimler ise Güneş/Ay tutulmaları olarak Yengeç-Oğlak ekseninde yaşanacak. 1/7. ev alanlarından sizleri etkileyecek.

Aslan yükselen Aslan:

Jüpiter sayesinde bir yıl olsa da derin bir nefes alma, iyimserlik kazanma şansınız devam etmekte. Hayatın olumlu yanlarını keşfetmek, özgürlüğün tadını çıkarmak için yılın en keyifli planlarına start veriliyor. Sosyal, kültürel konulara fazlasıyla yer açabilir, eğlence hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Yalnız olanlarınız heyecan getiren yeni ilişkilere cesaretle başlayabilir. Belki yabancılarla ilgili temasların hayatınıza getireceği sürpriz bir ilişkiye yol alabilir, çok hoş seyahatler yapabilirsiniz. Özellikle uzaklarla ilgili konular, senaryolara yönelme fırsatı artıyor. Hobi arayışı içinde olanlarınız içinse çok hoş seçimler,  şimdiye kadar denemediğiniz uğraşlar üzerinden keyif verici olacaktır. Ya da kendinizi sahnede hissedeceğiniz sanatın farklı dallarına göz atabilirsiniz. Özellikle yaratıcı, tiyatral, creatif konularla ilgilenenler adına önemli hamleler, parlayan enerjiler öne çıkabilir. Yükselene/Mc noktasına yapacağı açılarla akıcı fırsatlar hızlanabilir, yaratıcılığınızı herkese gösterebilir, finansal kazanca çevirebilirsiniz. Ne yaparsanız yapın mutlaka bir şeyler ortaya koyun, tembelliğe, keyiflere, gereksiz para harcamalarına heba etmeyin bu dönemi. Bazılarınızın anne olabileceği ya da bebek hazırlıklarına başlayacağı bir yıl olabilir. Başka bir keyif ise çocuklarınızla ilişkilerde çok olumlu bir hava eseceği, onların hayata dair seçimlerinde, kararlarında olumlu girişimler yapma, kararlar alma zamanı kimileri adına. İlişkiler genişliyor, öğretiyor diyebiliriz.

URANÜS!

Biraz meydan okumak, özgürleşmek, kariyerde yeni arayışlar

Yeni dönemde Uranüs en tepede elbette sabit/statükocu/istikrara odaklı sizleri şaşırtmayı başardı Mayıs ayından bu yana. Siz de başkalarını belki! Son sekiz yıldır kazandığınız tecrübeleri kariyerde ortaya koymak adına alternatif seçimler yapma zamanı. Özgür hareket edebilme cesareti göstermek, esnek olmak ilerleyen yıllarda çok şey kazandıracaktır sizlere. Kariyer, amaçlar, toplumsal roller, mesleki anlamda kendinizden beklentileriniz ani değişikliklere uğrayabilir. Otoritelerle mücadele, özgürlük isteği uğruna çeşitli riskler barındırabilir özellikle ast/üst ilişkilerinde. Ancak kariyerde ani fırsatlar, yön değişiklikleri, teknoloji, medya vb, hiç düşünmediğiniz bir iş seçimi gündeme gelebilir. Kurum ya da işverenin hayatında önemli yön değişikliği olabilir. Aslında bundan sonraki süreçte hayatımızda, gitmek istediğiniz yönde ‘’esas ben ne istiyorum’’? sorusu sorulacak belli ki. Bunları tespit etmek, ardından radikal seçimler yapmak olası. Her ne olursa olsun yaşanan her sürpriz gelişmenin hayat yönünüzde yeni bir ivme kazandırması, alışılmış kalıplardan, durağan, sıkıcı şartlardan uzaklaşmanız adına itici güç olacağıdır. Bundan sonra amaçlarınızı başka bir aşamaya taşımak adına Uranüs’ün değişim, uyanış enerjisini hafife almamalısınız. Daha ziyade sizi özgürleştiren, farkındalık yaratan, yeteneklerinizi, tecrübelerinizi bambaşka alanlarda ortaya koyma cesaretini kullanabilmek olmalı. Özel ilişkiler, evlilik, iş ortaklıkları adına radikal bir süreç getirebilir. Bu anlamda yeni gelişmelerle toplumsal statünüz, amaçlarınız, rolleriniz yeniliklerle gelecektir. Gelen değişimi görmeniz, fırsata çevirmeye çalışmanızın ilerleyen yıllarda mesleğinize şekil verecek olması çok mümkün. Toplumla ilişkilerde değişimler yaşanırken aile, yuva veya ebeveynlere dair gelişmeler beklenebilir.

SATÜRN!

Tam anlamı ile kendinize yatırım yapma, hayatınıza yeni bir düzen getirme zamanı

Son bir yıldır gerek ruh/beden gerekse alışkanlıklara yönelik taşıdığınız yükleri gözlemleme zamanı yaşadınız. İş hayatına dair her konuda yükler artarken yeni bir düzen sağlama zorunluluğu var. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Çalışma hayatınız varsa yeteneklerin, becerilerin üzerinde daha fazla durmak, kendinizi geliştirmek, eksiklerinizi gözlemlemek adına ciddi süreç baskısını bu yılda hissettirecek. Üretkenlik, çok çaba, çok emek sizden 7. eve geçtiğinde karşılığı Satürn’den olacaktır. Kazançlara yönelik planlarda önemli olacak, yeni projeler üretmek, iş kurma girişimleri, ustalık kazandığınız konulara yönelik sistemli bir oluşum sağlamak mesela. Ofis, iş ortamına yönelik yeni organizasyonlar, değişiklikler, ofis içinde ortam değişikliklerinin işaretlerini verebilir kimileri adına. İşinizin profesyonel boyutu her açıdan kalıcı girişimlere yol açarken bir yandan da çok sıkı bir çalışma temposu olacak. En önemlisi bu ev alanı sağlıkla alakalı zayıflıkları, göz ardı edilenleri karşımıza çıkarabilir. Geçmişte yaşanan rahatsızlıklara dikkat lütfen. Dişler, eklemler, iskelet sistemine ait sorunlarınıza çözümler bulmak adına her türlü önlemi almanız zorunlu hale gelebilir. Çeşitli tedaviler, kronikleşmiş sorunlara kalıcı çözüm bulmak adına. Hayat şartlarınızı, yaşam biçiminizi zorlayan alışkanlıklar, ezberler, kronik biçimde taşınan yükleri elemek en doğrusu olacak yaş aralığına göre elbette. Zamanı doğru kullanmak, işe yarar hale getirmek için özenli, tertipli, seçici olmaktan kaçınmayın. Özellikle hayat düzeninde sizi zorlayan, kısıtlayan, tüketen rutin alışkanlıkları bırakmak, yeni bir rutin oluşturmak zorunda olduğunuzu hissediyor olmalısınız. Hizmet duygusu da işin içinde olacaktır ancak üzerinizdeki baskıların ne kadarını tolere edebilirsiniz? Bu sorulara cevaplar bulmak gerekecek. Destekten yoksunluk, çalıştığınız kurum ya da kendinize ait iş düzeninizle ilgili yapılanmalar, düzenlemeler gündeme gelebilir. Ortaklaşa konular, hukuki meseleler ya da eşi ilgilendiren durumların devlete ilişkin yanına daha gerçekçi yaklaşma zorunluluğu doğabilir. Kronik işsizlik sorunu yaşayanların da iş hayatlarına dair önemli yapılanmalara girişeceği süreç olarak düşünülebilir. Karmik düğümlerin getireceği değişimler ise Güneş/Ay tutulmaları olarak Yengeç-Oğlak ekseninde yaşanacak. 6/12. ev alanlarından sizleri etkileyecek.

Başak yükselen Başak:

Jüpiter’in getireceği bolluk/bereket ev, aile hayatınız üzerinden yansıyacaktır. Büyük ihtimalle yer değişiklikleri düşünüyorsanız en keyifli, arzu ettiğiniz gelişmeler bu dönemde hayata geçebilir. Belki ev almak isteyenler bir yandan da aileden, babadan gelecek destekle işe girişebilirler. Bu ev büyük bir ihtimalle geniş, konforlu bir mekan olacaktır. Aynı zamanda uzun vadeli planlarda köklü değişiklikler, başkalarının finansal desteği ile atılacak adımlar öne çıkabilir. Yaşanan yerle ilgili güvenlik oluşturma temaları da söz konusu. Belki eldeki kaynakların, toprağa ait bir meselenin getirdiği yatırım projeleri (Emlak alım/ satım) hayata geçebilir. Bazılarınızın ise yaşanılan yerde düşünülen çeşitli planları olabilir. Mesela konforlu hale getirmek istediğiniz mekanı yeniden düzenleyebilir, bakım, onarım işlerinizi bu süreçte yapabilirsiniz. Kimileriniz ise iş hayatına ait çalışmalarını evine taşıyabilir, yardım alabilir, işte kalıcı temellere odaklanabilir. Jüpiter transiti ailenizle ilişkilerin çok keyifli geçeceği döneme de işaret ediyor. Özel hayatınızda, yakınlarla olan bağlarınızı sıcak tutacağınız olumlu paylaşımlar yaşanacaktır. Bu arada aile içinde, yuvada yabancılarla ilgili temaların gündeme yerleşmesi, çok konuşulur olması mümkün. Ailenin yaşadığı yeni oluşumlar pozitif yönde olacaktır. En değerli getirisi kendi iç dünyanızda huzurla buluşmak olacaktır.

URANÜS!

Ufuklarınız, hayat  felsefeniz değişiyor, düşünce kalıplarınız yenileniyor

Yeni dönemde kıstırılmışlık duygusundan uzaklaşmak, özgürleştiğinizi hissetmek Mayıs ayından bu yana sizleri daha cesur kılıyor olmalı. Yeter ki alışıldık, tutucu, eskiye bağlı ezberleri bir kenara itme cesareti gösterin. Hayatınızı pek çok anlamda zenginleştirecek, çok şey öğretecek, fikirsel anlamda uyanış getirecek imkanlara yol alınıyor. Yine uzakların, yabancıların, yolculukların hayatınıza taşıyacağı yenilikler eğitim, ticari, akademik ya da kendinizi uzmanlaştırmak istediğiniz bir konu üzerinden yenliklere açmanız gerekecek. Güzel bir evden gelen Uranüs daveti özellikle iş hayatınız, becerileriniz, ustalık kazanmak istediğiniz konularda yolculuk, eğitim, profesyonelleşmek adına çeşitli arayışlar özgürlük alanı da açacaktır. Başkalarından çok şey öğreneceğiniz yeni kişiler, ilişkiler, ani yurt dışı iş seyahatleri daha fazla gündemde olacak gibi. Başka bir olasılık işinizi genişletmek üzere fırsatlar, meslekte yükseliş, cesur davranmanız gereken olanaklar bulmanız cabası. Özellikle kişisel yeteneklerinizi somutlaştırmak, profesyonel boyuta taşımak adına emeklerin karşılığı zamanla gelecektir. Kendinize yeni vizyonlar katabilmek, sıradanın dışında bakış açıları kazanmak için fırsatlar kovalamak heyecanına alıştırın, kendinize güveninizi tazeleyin. Sürpriz gelişmeleri fırsata çevirmek, değişmez dediğiniz inançlarınız, hayata bakış açınızla ilgili kalıpların kırılması olası. Kimileri adına ilk kez yurt dışı yolculukları deneyimlenmesi mümkün. Yeni akademik bir atak, ticari, uluslararası bir konunun içinde yer alma imkanı olabilir.

SATÜRN!

Zorlu sürecin ardından bu dönem Satürn sizden ne bekliyor?

Son bir yıldır kendinizi geliştirmek, yeteneklerinizi sağlam kılmak, bunları inşa etme zamanı yaşandı diyebiliriz. Bu nedenle sizler adına önemli bir çıkış söz konusu iş hayatında. Son Yay burcu dönemi sağlam temeller atıldıysa yetenekleri, işe dair uzun vadeli beklentiler üzerinden ortaya koyabilmenin taşıdığı sorumluluklar olacak. Özellikle kendinizi ifade etmeniz gereken her konuda somut, elle tutulur, getirisi olan projeler üretmek üzere harekete geçmekte kararlı, istikrarlı zamanlar yaratma süreci devam edecek. Yetenekler, işe dair projeler sorumluluk artışına sebep olurken, önemli bir yaratımdan bahsedilebilir. Aşk! Elbette bu konuyu daha fazla ciddiye alacak belki de bundan sonrası için kalıcı kararlar alabilecek. Özel hayatta devam eden ilişkilerin kalıcılığı sorgulanırken, evlilik adına destekleyici olabilir. Ancak bu yolda gerçekten size eşlik etme gücünü kendinde bulanlar yanınızda yer alacaktır. Kimileri çocuklarının artan sorumlulukları karşısında test edilecekler, ihmal ettikleri sorumlulukları, bağları tekrar ele alacaklar. Onları hayatında yaşanan değişim yanında belki anne/baba olmakla ilgili bir sorumluluk süreci başlayacak yeni adaylar adına. Spekülatif anlamda risk almaktan ziyade aileden gelen finansal kazanımlar, uzun soluklu yatırım, ev, emlak konularını içine alan planları hayata geçirme gücü mücadeleyi beraberinde getirecektir. Karmik düğümlerin getireceği değişimler ise Güneş/Ay tutulmaları olarak Yengeç-Oğlak ekseninde yaşanacak. 5/11. ev alanlarından sizleri etkileyecek.

Terazi yükselen Terazi:

Jüpiter sayesinde iletişim becerileriniz, meraklı yanlarınız eğitsel konular, üzerinde çalışmayı düşündüğünüz zihinsel aktivitelerde önemli araştırmalara gireceğiniz dönem sürmekte. Çok daha fazla iş, kişisel yolculuk yapabileceğiniz bu zaman süresince ikna kabiliyetiniz, veri toplama yeteneğiniz sizi yeniliklerin içine çekecektir. Düşüncelerinizi başkaları ile paylaşacağınız ortamlar yaratabilirsiniz. Özellikle kariyerle ilgili yaşanabilecek gelişmeler sizlere anlaşmalar üzerinden sağlanacak çeşitli fırsatlar getirebilir (Eğitim, sosyal medya üzerinden bilgilerinizi yayabilmek, bilgi danışmanlığı, yayın evi ile anlaşmak, kitap yazmak). Yakın çevre, kardeşler, iletişim içinde olduğunuz kişilerle ilişkiler iyimserlik kazanırken özellikle kardeşlerin yaşadığı olumlu gelişmeler çok olası. İnternet, blog/satış/pazarlama/E-ticaret konularının getireceği geniş olanaklara odaklanmak mümkün. Medya bağlantılı girişimlerin hızlanacağı bu zaman süresince kültürel/entelektüel bir hareketin, konunun, lisan öğrenme, çeşitli kurslardan yararlanma yolu ile kişisel bir eylemin içinde yer alabilirsiniz. İşle ilgili sunumlar, ortaklaşa işler hakkında fikir alışverişleri, anlaşmalar, piar çalışmaları yapılabilir. Reklam, basın yayın dünyası, ticari konular olmak üzere ilişkiler canlı, şans getirici olacaktır.

URANÜS!

Maddi, manevi ortaklaşa bağlardan özgürleşme

Yeni dönemde Uranüs Boğa geçişi ile hayatın bilinmeyen yönlerine ilgi, metafizik konularda gelişmeye açık durmak, farkındalık geliştirme süreci. En önemli boyutu ise duygusal yakın ilişkiler, finansal konular olacaktır. Gerek kişisel para durumunuz gerekse ortaklaşa finansal imkanlar, yatırım planların daha farklı gözlerle değerlendirme süreci. Zaman zaman başkalarından gelen kaynaklarda dengesiz, tutarsız şartlara hazır olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Kişisel değerleri dengede tutmak, bilindik stratejileri değiştirmek, riskli olabilecek maddi/manevi anlamda değişim yaratabilmek adına başkaları ile ilişkilerinizi ( miras, vergi, bankalar, yatırımlar, eşin parası, yatırım fonları, borsa, gayrimenkul vb)  konuları olanların yeni farkındalıklara açık olması gerekecek. Kimi zaman aniden gelişen krizler, durumlardan kaynaklanan ani para girişleri, çıkışlarına dikkat etmelisiniz. Ancak spekülatif etkilere de karşı son derece dikkatli olunmalı. Mahrem, çok yakın duygusal bağlarda sizi değiştiren tecrübelerin ardından özgürleşmekten bahsedilebilir. Ani evlilik, boşanma başka bir olasılık. Yeni iş fırsatları yaratmak, kişisel kaynakları, ortaklaşa para imkanlarını daha farklı biçimde değerlendirmek, gerektiğinde ölçülü bir risk almak olasılık dahilinde. Korkularınızla yüzleşmek, aşmak, maddi/manevi/duygusal değişime yol almak yanında, (Asc derecenize açısal etkileşim yaptığı) dönemlerde sağlık açısından özenli olmakta fayda var.

SATÜRN!

Yeni bir temel atmak adına dipten çıkma mücadelesi

Son bir yıldır hayatınıza dair pek çok konu üzerinden yaşanan baskılar, uzun soluklu planlara vurgu yapan etkiler vardı. Aile büyüklerinin (yaşlı) sorumlulukları ya da onların yaşadığı bazı durumlar sizi bağlayacak, yükler biraz artacaktır. Baba, kökler, iç dünyanıza dair yeni bir bakış açısı kazanma süreci. Bir yandan da kariyer hedeflerinde dikkatli/sabırlı olunması gereken bu süreci gerçekçi ele almak gerekecek. Oldukça kalıcı planların hazırlığı şeklinde kendini gösterebilir olaylar. Aile ve yuvaya dair sorumluluklar, belki evlilik kararının öne çıkması yanında kişisel yetenekler, iş/hobi olarak gördüğünüz konuların evde üretilmesi, spekülatif yatırımlar hakkında akılcı, uzun vadeli planları içinde olunabilir. Ev alım/satım işleri, babadan, geçmişinden kaynaklı finansal destek yanında yer değişikliği anlamında köklü sorumlulukları almanın zamanı gelmiş olabilir. Belki de yaşanan mekanla, yerle ilgili toprağa dair ilgili yeni yapılanmaların içinden geçilecek. Bu süreci aştığınızda önemli aşamaların eşiğinden geçerek ilerleyen dönemde sabır/emek ikilisinin size çok şey kazandıracağını bilerek hareket etmelisiniz. Bu dönem ayrıca iş ve ev hayatı arasında dengede kalmak önemli olurken, gelecek yönünde daha tutarlı olmayı başarma hırsından bahsedilebilir. Kimileri adına emeklilik sürecine ilişkin gelişmeler içinden geçmeleri mümkün. Karmik düğümlerin getireceği değişimler ise Güneş/Ay tutulmaları olarak Yengeç-Oğlak ekseninde yaşanacak. 4/10. ev alanlarından sizleri etkileyecek.

Akrep Yükselen Akrep:

Jüpiter, son bir yıldır kendinize yaptığınız yatırımların finansal kazançlara dönüşme fırsatı sunmakta. Sizler için parasal anlamda şansla buluşacağınız bir yıl olabilir. Cepteki paranın önemi artarken, sahip olduklarınızı yeniden tanımlama zamanı. İlk etapta kendi değer sisteminizi kendinizin kuracağı bu dönem başarılı olmanız zor değil. Öncelikle her koşulda kendinizi zengin hissedeceğiniz, cömertliğin tadını çıkaracağınız, maddi, manevi bereket artışı yaşanacağı söylense de geldiği gibi gidebilecek paraları kontrol edebilmek önemli. Ancak kendinize güven sağlayacak adımlar atarken biraz olsun temkinli davranmakta yarar var. Değişik fırsatlarla karşılaşırken bunları akıllıca hayata geçirmek, bütçeyi düzenlemek, gelir/gider dengenizi rayına oturtmak, birikim yapmaya gayret etmek için güzel bir dönem. Öncelikle kişisel becerileriniz, yetenekleriniz üzerinden sağlanacak kazançlar yaratacak adımlar yolda. Kazançların, kaynakların genişleyeceği bu dönemde yurt dışı bağlantılı ticari gelişmeler, işler üzerinden sağlanabilir. Baba ya da organize, ticari işlerin size kazandıracağı olanaklar sayesinde gelir gider dengenizi yeniden oluşturabilirsiniz. Bolluk, başarı, yükseliş eşliğinde önemli ölçüde birikim yapabilmek sizin elinizde. Büyük ölçekli alım satım planlarınız öne çıkabilir. Sizi mutlu edecek kişisel keyiflere yapılacak harcamalar,  fütursuzca giderlere yol açacak bonkörlük zamanı değil yazık ki.

URANÜS!

İlişkiler, evlilik, ortaklıklar aniden değişiyor

Bu dönemde başkaları ile olan ilişkileri yeniden tanımlamak gerekecek. Ben/sen dengesi tam anlamı ile farkındalık getirecek boyutta yaşanabilir. Dışsal koşullardan kaynaklanan pek çok yenilenme hayatınızı farklı anlamlarda ivme kazandırabilir, zaman zaman şaşırtıcı sürprizler öne çıkabilir. Her şeyden önce aşırı sahiplenici, geleneksel, kalıcı, değer yargılarından taviz vermeyen yapınız değişmekte. Daha fazla esneklik ilişkilerde durağanın dışında heyecanlara götürebilir. İlişkileri kontrol etmekten ziyade kendi bakış açınızı yenilemek, alıştığınız istikrarı sarsan şartları yönetmek size düşecek. Kişiler, durumlar eşliğinde kendinizi yenilerken, sizden farkı kişilerle tanışmak, çok yakın arkadaşların hayatında esen farklı bir rüzgar dikkat çekici olabilir. Özel hayatta eş üzerinden, size karşı olan tutumundan yaşanabilecek radikal değişiklikler olası. Özellikle yorgun, durağan giden ilişkilerde yenilenme, heyecan katmak başarıldığında ilişkiler başka bir form kazanabilir. Ya da özgürleşmek istediğiniz adımlar, eşin özgürleşme arzusu kimilerini yakından ilgilendirecektir. Ani evlilikler, boşanmalar olabileceği gibi ilişkinin formu başka bir aşamaya taşınabilir. Bir yandan da ev/yerleşik düzen değişikliği adına cesur kararlara yönelme fırsatı doğacaktır süreç devamında. Bu etki iş ortaklıkları adına denenmemiş işbirliklerine yol almak üzere önemli farkındalıklar taşıyacaktır. Yeni fırsatlar, değişimler davalar anlamında beklenmedik durumların içinde olmak mümkün. Yeni işbirlikleri, ortaklıklar, yeniden yapılanması gereken dış dünya ile olan bağlar uzun soluklu yenilenmelerde ustaca hareket edebileceğiniz koşullar geçilecektir. Zaman zaman ani başlayan biten iş ortaklıkları dikkat çekebilir kimileri adına.

SATÜRN!

Kişisel alanda yapılanma sürüyor

Son bir yıldır çok başka temalar girdi hayatınıza. İşe dair sorumluluklar, anlaşmalar, kendinize koyduğunuz kalıcı hedefler açısından önemli süreç devam edecektir.  Artan ciddiyet sıkı bir tempo getirecek. İş nedeni ile yapılacak yolculuklar gündeme gelebilir. Özellikle zihnen yüklü olunacak bu süreçte bakış açınızı daha gerçekçi kılmak, sizi meşgul eden konulara sorumluluk içinde yaklaşmak gerekecek. Yakın çevrenizden kaynaklanan her türlü konunun getireceği sorumluluklar mesela. Önemli bir eğitim temasına girişmek, bu yöndeki planları organize etmek şeklinde sorumluluk taşıyabilir. İşinizin ticari boyutuna dair önemli, uzun vadeli yapılanmaların zamanı gelmiş olabilir. Kardeş, kuzen, yakın akraba ilişkileri sorgulanırken zaman zaman mesafe girebilir, ya da uzun zamandır uzak kaldığınız yakınlarla ilişkiler yeniden hayatınıza girebilir kimileri adına. Kardeşin hayatında önem arz eden koşullar gelişebilir. Bir yandan da kişisel hedefler, aile, baba ve yaşanan yere yönelik çözüm bekleyen konular, taşınma, mülk alımı anlamında, yatırımlarınızda önemli açılımların başlaması mümkün sabırla, sebat ederek. Çok yakın arkadaşlıklar, sürekli temas halinde olduğunuz komşuluk ilişkilerinde, yaşadığınız bina ile ilgili konularda sorumluluklar, ya da geçmişten gelen sorunların çözümüne yönelik meşguliyetler ağırlıklı olarak hissedilecektir. Karmik düğümlerin getireceği değişimler ise Güneş/Ay tutulmaları olarak Yengeç-Oğlak ekseninde yaşanacak. 3/9. ev alanlarından sizleri etkileyecek.

Yay Yükselen Yay:

Jüpiter’in şanslarını elinizde tutuyorsunuz

Bir yıl içinde sizi mutlu edecek gelişmeleri içinize sindirerek hayata geçebileceğiniz zamanlar içindesiniz. 2019 sonu ise emeklerin karşılığının geleceği sürece hazırlık olacaktır. Genel olarak yeni bir solukla öncelikle başkalarının ilgisini, dikkatini çekeceğiniz, iyimserliğiniz sayesinde gerek dış dünya gerekse özel ilişkilerde önemli kararlara götürebilir. Aslında kişisel anlamda gelişiminiz, yolculuklar, içinde her türlü yabancılarla ilgili temalardan, iş hayatınıza yansımalarından söz edilebilir. Bundan sonrası için pozitif bakış açısı geliştirmek, yapamadıklarınızı yapar hale gelmek, pek çok kapının açılacağı süreç olabilir. Kendinize olan güveniniz yükselirken kendi yaşamınızı yeniden şekillendirmek adına önemli atılımlar zamanı. Bazılarınız için bu dönem anneliğe adım atmak ya da anneliği yaşamak olabilir. İlişkisi olanlar içinse keyifli, coşkulu beraberlikleri evliliğe taşıyabilirler. Yine bu dönem kişisel açıdan kendinizi geliştireceğiniz değişik konulara ilginiz artacaktır. Ortaklıklar, yatırımlar, aileden gelecek imkanlar başka fırsatların önünü açabilir. Finansal konularda beklentilerin artacağı bu süreçte ortak projeleri yönetmek, değişik avantajlar, alacak, ödemelerle ilgili konularda risk almadığınız sürece sizi destekleyecektir.

URANÜS!

Çalışma yöntemlerinize yenilik, heyecan katabilirsiniz

Son yedi yıldır cesurca hareket edilen, hayatın riskli yanlarına dokunan, çocuklarla ilişkilerin özgürleştiği, sürpriz bir annelik, spekülatif alanda risklerin alındığı süreç yaşandı. En önemlisi tek başınıza kendinize yatırım yaptığınız hobilerde radikal ilerlemeler öne çıktı. Bu yeni dönemde yaşamsal alışkanlıklarınız değişiyor! Öncelikle rutin hayatı yaşama şeklinizi başka bir noktaya taşıyarak alışkanlıklardan özgürleşme olarak düşünebilirsiniz. İş hayatında kendi işinizi başka bir aşamaya taşımak, alternatif çalışma koşulları yaratmak, düzenli, stabil iş şartlarını değiştirmek adına pek yenilik yapılması mümkün. Çalışma hayatı olmayanlar daha özgür, sürpriz iş olanakları yaratabilecekleri gibi sık iş değişimleri olası kimileri adına. Özellikle yeteneklerin geliştirebileceği çeşitlilikler, işinizi ele alma tarzınız, yaratıcı fikirlerle donanmak olası. Sağlıkta boğaz, tiroid, diabet, beslenme/bağımlılık yaratan alışkanlıklara önem verilmesi, beklenmedik şekilde ortaya çıkabilecek sağlık konularında alternatif çözümler/tedaviler bulunması mümkün. Özellikle (asc derecesine açısal etkileşim) yaptığı dönemlere özenle yaklaşmalısınız. Bu arada işten beklenen kazançlar adına çok daha yeni projeler, müşteri ilişkileri yeteneklerden sağlanacak kazançları yakından ilgilendirecek. Uzun soluklu hayat alışkanlıkları, çalışma şekliniz tazeleniyor elbette. Kendi işini kurmak isteyenler adına oldukça somut, elle tutulur ancak yenilik yaratma prensibinden yola çıkarak gelecek fırsatlar yaratmak imkan dahilinde. Sıra dışı çalışma yöntemleri, teknoloji ile iç içe olmaktan söz edebiliriz genel anlamda. İşveren olanlar adına iş ilişkileri heyecan kazanırken, başkaldıran tutumlar, ani uyumsuzluklar göze batabilir.

SATÜRN!

Kendi değer sisteminizi yeniden inşa etme mücadelesi

Son bir yıldır 2. evinizdeki Satürn ile finansal anlamda, iş hayatına dair hedeflerde yüzünüzü gerçeklere döndünüz. İşinizin devletle olan boyutunda, yatırımlarda uzun soluklu projelere yer açma dönemi yaşandı. Yetenekler, kazanç kapasiteniz hakkında kalıcı planlar yapmak ekonomik göstergeleri ele almak, yapılandırmak, uzun soluklu kılmak adına önemli sorumluluklar altındasınız. İş odaklı planların, hedeflerin, kazanç boyutunun çok daha akılcı ele alınması ile kalıcılık aradığınız arayışlar içindesiniz. Bu durum sizin sorumluluk alma yetinizle alakalı olacaktır. Bütçeniz, harcama kalıplarınız, borç/alacak temaları, başkalarından beklenen destekler anlamında belki de toparlanması gereken durumları aşma çabası öne çıkacak. İş hayatını ilgilendiren her türlü hedefinizde daha profesyonelce beklentiler, anlaşmalar, ticari boyutuna yönelik kalıcı ataklar zamanı. Kısıtlı bir bütçe varsa karşınızda daha temkinli olmak, harcama kalıplarınızı yapılandırmak, özenle tutarlılık kazandırmak gerekecek bu alana. Finansal konularda daha gerçekçi yaklaşmak, kısıtlamaların farkında olmak zorunluluk olarak duruyor. Kalıcı yatırımların önünü açacak girişimlere adım adım ilerlemek, ekonomi yapmak adına tutarlı kararlar alma zamanı. Karmik düğümlerin getireceği değişimler ise Güneş/Ay tutulmaları olarak Yengeç-Oğlak ekseninde yaşanacak. 2/8. ev alanlarından sizleri etkileyecek.

Oğlak Yükselen Oğlak:

Jüpiter’in şansları iç dünyanızda yer buluyor

Sizler bu dönemi geçiş süreci olarak düşünürken, hayatın ruhsal boyutu içinde yer alma zamanı. Çünkü geçmişte yaptığınız iyiliklerin karşılığı sizi bulacaktır. Yeter ki akışta kalın, sizi yoran, bağlayan alışkanlıklar, bağımlılıklardan uzaklaşmaya gayret edin. Başkalarına destek olacağınız, daha çok kendinizden vereceğiniz çalışmalar yeterince geliştirici olacaktır. Dayanışma, karşılıksız vermek yanında gizli kalan yaratıcılığınızı keşfetmek için çok keyifli bir süreç. Başkalarına ilham verebileceğiniz her türlü çalışmaya yer açabileceksiniz. Arka planda olup biten konulara daha bilinçli baktığınızda ruhsal/derin konulara daha büyük bir yakınlık duyabilirsiniz. Özellikle kişisel amaçlarda yanınızda olacak kişilerin desteği, dayanışması önemli olacaktır. Sağlığınızla ilgili sorunlarınızı varsa daha kolay aşabileceğiniz önlemler almayı ihmal etmeyin. Ayrıca eşin sağlığı yanında iş hayatına dair olumlu imkanların, desteklerin öne çıkması mümkün. Yalnızlık, sessizlik içinde gezinmek hayatın anlamını bulmak size bambaşka bir deneyim taşırken, bir yıl sonra hayata geçireceğiniz kararların, hamlelerin hazırlıklarını yapabileceğinizi bilmelisiniz. Riskten uzak, etik değerlere yakın kalmak şartı ile önemli bir hazırlık süreci.

URANÜS!

Heyecanlı aşklar, değişen yaratıcı yetenekler

Uranüs Boğa burcu geçişi ile umulmadık şekilde yenilenme arzusu ile doluyorsunuz Hayatın hiç olmadığı kadar heyecanlı bir oyun alanı olarak görmeniz mümkün. Hayatın keyifleri, harcama kalıplarınız, sizi mutlu eden değer yargıları tamamen yön değiştirecek, bu yöndeki bağlılıklardan uzaklaşmak isteyeceksiniz. Özgür aşklar, ani başlayan biten sevgi ilişkileri hayatla olan bağınızı yenileyebilir. Mutluluk kaynaklarınızı, size haz veren her konuyu çeşitlendirmeniz mümkün. Sürpriz annelik/babalık yaşamak, çocuğun hayatında tazelenen gelişmeler öne çıkabilir. Özellikle çocuğun yeteneklerini keşfetmek, onu yönlendirmek konusunda farklı yöntemler, arayışlar içinde olunabilir. Bir yandan da çocuklardan özgürleşme, onların hayatın içine karışması anlamında yenilikler olacaktır. Şayet kendinize has yaratıcı çalışmalar, yetenekler varsa bunları çok başka bir aşamaya taşımak, profesyonelleşmek mümkün. Hiç düşünmediğiniz hobilere yönelebilir, özellikle kariyer hayatınızda vurgulu, sizi özgürleştiren ataklar içinde bulabilirsiniz kendinizi. Haritanızın dinamikleri izin verdiği ölçüde! Yeter ki alışkanlıklar, ezberler, sağlamcı, tutucu, geleneksel normların dışına çıkmaya gönüllü olun. Riskli işler, spekülatif yanı, babanın kaynaklarında, servetinden, topraktan gelen bir desteğin gündeminizde yer alması olası. Ancak beklenmedik kayıplar, dengesiz harcamalar, aniden gelen kazançlar olabileceği gibi çalkantılı durumları göz ardı etmemelisiniz. Eğlence anlayışınız, hayattan aldığınız keyifler, sosyal becerileriniz, harcama alışkanlıklarınız oldukça yenileyici olacaktır.

SATÜRN!

Yeni bir dönem başlıyor

Satürn sizden hayatınızın kontrolünü elinize almanızı istiyor. Kolay mı olacak? Elbette hayatı sabırla, metanetle kucakladığınızda meyveleri ilerleyen dönemde gelecektir. Akıntıya kürek çektiğiniz, sizi engelleyen, belirsizlik yaratmış, ilerlemeyen konular arasından elemeler halen gündemde. İşe yaramayan, miyadı dolmuş, geçmişe dair konular hayatınızdan çıkmayı sürdürecek. Hayat planlarınız netlik kazanırken, önemli başlangıçlar evresindesiniz. Uzun vadeli projeler, kalıcılık istediğiniz kararları hayata geçirmek için çeşitli yükler altındasınız. Hayat yönünüzü istikrarla oluşturmak, bir adım öteye taşımak adına emin adımlarla ilerleme zamanı. Önemli başlangıçlar parasal konular, kişisel yetenekleri geliştirmek, iş hayatı, kendinize güvenerek inşa etmeniz gereken temalar olarak sizinle. Sağlığınız önemli elbette! Bedeninizi korumak, zayıflıkları toparlamak, yaşanan sağlık problemi varsa üstünde durmak, kilo anlamında fazlalıklardan kurtulmak için elverişli bir dönem. Yavaş yavaş, bilinçli bir destekle. İlişkilere olan yaklaşımınız da nasibini alacaktır bu geçişten. Hayata daha gerçekçi gözlerle bakmak, diğer insanlarla aranıza sınır çizmek, size her anlamda eşlik edemeyen ilişkilerde bitişler veya hayatınıza uzun soluklu almak istediğiniz bir beraberlik diğer bir olasılık. Olgunlaşmak, büyümek belki de kimileri adına hayat deneyimleri anlamında tecrübe kazanmaktan bahsedilebilir. Alternatif iş seçimleri, sizi özgürleştiren sıra dışı kaynak arayışları ve bütçeye, ödemelere yönelik krizleri aşma mücadelesi yeni bir sistem oluşturma kararlılığı. İş potansiyeli, başkaları ile olan paylaşımlar, gelir gider dengesi, yatırımlar adına önemli açılımların başladığı süreçler kadersel etkiler getirecektir. Karmik düğümlerin getireceği değişimler ise Güneş/Ay tutulmaları olarak Yengeç-Oğlak ekseninde yaşanacak. 1/7. ev alanlarından sizleri etkileyecek.

Kova burcu Yükselen Kova:

Jüpiter’in şansları ümitlerinizi büyütmekte!

‘’İyi ruh’’ evi olarak bilinen 11. evdeki bu etkinin yükselen burcunuza açı yapacak olması pozitif etki, destek getirecektir. Artık sosyal paylaşım/katılım gerektiren alanlarda yer almanın zamanı. Her ne kadar uzunca bir döngüyü kapatma evresinde olsanız da yeni bir soluk alma şansı vermekte. Öncelikle çalışanlar için iş hayatında kazanılan deneyimleri devam ettirme, başkalarına sunma, finansal getirilerine odaklanma dönemi. Aynı zamanda işten gelen maddi kazanımların bereketli olacağı söylenebilir. Ortak yapılacak çalışmalar, topluma, sosyal dayanışmaya yönelik idealist yaklaşımlar sizi çevreleyecek. Dünyanızı, sosyal çevrenizi genişletecek kişilerle değişik paylaşımlar yaşayabilir, güçlü destekleri yanınızda hissedebilirsiniz. Arkadaşlık beklentileriniz artarken saygın, sınıf bilinci olan kişilerle tanışma şansınız var. Belki bu kişilerle akademik ortamlarda karşılaşabilirsiniz.  Ya da arkadaş, dost ilişkilerinin ortaklaşa ele alınacağı bir çalışmaya start verilebilir. Sosyal, dışa dönük olan sizler değişik toplantılar, dayanışma gerektiren konular, sosyal hayatın farklı yanlarını yaşarken, aşk ilişkilerinden de payınızı alabilirsiniz. Arkadaş, sosyal çevrenizde yaşanacak tanışmalar bu dönemde öne çıkabilir. Bol bol sosyalleşmek, çevrenizi genişletme çabası içinde olmanız lehinize. Gelecekle ilgili yeni planlarınız, ümitleriniz büyürken, dostlardan, arkadaşlardan gelecek destekler sizi mutlu edici, geliştirici yönde olacaktır.

Uranüs!

Bu rüzgar ile temeller sarsılıyor, yenileniyor, amaçlar tazeleniyor

Hayatınız adına önemli bir milat! Aidiyet duygunuz, aile ve geçmişle olan bağlarınızda sizi sınırlayan koşullardan bağımsız hareket etme cesareti vermekte. Özellikle en derinlerde saklı olan psikolojik bağlar, sıkı sıkıya bağlı olduğunuz aile, yuva anlamında kopuşlar, uzaklaşmalar, özgürleşmeler yaşanabilir. Belki de evlenerek aileden uzaklaşmak olabileceği gibi başka bir kente yerleşmek ya da tek başınalık arzusu yeni seçimlere götürecek. Yaşam alanınızı yenilemek, zaman zaman stabil olmayan yerleşik düzene geçmek yanında ev alanınızda toptan bir yenilenme getirebilir. Aile, babanın hayatına dair yeni gelişmeler öne çıkabilir. Bir yandan da hayat hedefleriniz, amaçlarınız, kariyere dönük projeleriniz, hedefleriniz anlamında yeni olanaklar yaratmak şeklinde çok farklı seçimler, yön değişiklikleri gündeme taşıma cesaretini göstereceksiniz. Kimileri adına kariyer bağlantılı kent değişikliği olasılıklar arasında yer alabilir. İlişkiler, özel hayatı içine alan sorunlu bağlardan özgürleşme yaşanabilir evliler adına. Aslında sizler için bir dönem kapanıyor, çok başka başlangıçlar sürecine giriyorsunuz. Klasik yerleşim alışkanlıkları, yaşam alanınızdaki düzen, konfor duygunuz daha minimal bir atmosfere bürünebilir. Yaşanan bina ile ilgili ani gelişmeler beklenebilir. En önemlisi halen kariyer kişisel hedefler adına önemli hazırlıklar içindeyken, arka planda verilen emekler, çok yeni açılımların hemen öncesinde kendi yeteneklerinize odaklanmak, hayat amaçlarınızı içine alan yeni durumlara cesaretle girişilecek gibi görünüyor. Bu arada kardeşlerin para durumuna ilişkin yenilenmeler, sürpriz gelişmeler olasılık dahilinde.

SATÜRN!

İçe dönüş, arınma, temizlik

Hayata dair büyük ölçekli beklentilerde risk almak bir yana, geri çekilme zamanı. Bu evin size mesajı daha ziyade hayatınızda süregelen, akmayan süreci akılcı yönetmek, kendinizi yargılamadan, kurban psikolojisi yaşamadan geçirmek olmalı. Yeni bir girişimde bulunmaktan öte şartları kabullenmek, arka planda hazırlık yapmak olmalı önceliğiniz. Aslında büyük değişimler yapmak istiyorsunuz ancak biraz zaman ihtiyacınız var! Hatalarla yüzleşmek, geçmişle ilgili sizi yoran temaları bırakmak, sağlığınıza özen göstermek konusunda gereken çaba gösterilmeli burada. Eskiye dair tanıdıklar, kişiler, durumlar, size yaslanmak isteyenler çıkabilir karşınıza. Başkalarının, iş hayatının sorumlulukları, sizden beklentiler yorucu olsa da arka planda bundan sonraki önemli döngüyü dikkatli tasarlamak/yönetmek gerekecek. Geçmişe sünger çekme, ardından veda etme süreci içindesiniz halen. Psikolojik/ruhsal anlamda belki de tek ihtiyacınız bu olacak. Şimdiye dek hayatınızda yer eden pek çok şeyi, sayfayı, konuyu geri planda bırakırken iş hayatında farklı hedefler, oluşumlar içinde yer alma çabası sizi bağlamaya devam edecektir. Karmik düğümlerin getireceği değişimler ise; Güneş/Ay tutulmaları olarak Yengeç-Oğlak ekseninde yaşanacak. 6/12. ev alanlarından sizleri etkileyecek!

Balık Yükselen Balık:

Jüpiter’in şans, fırsat getiren yanları, bir yıl süresince kariyer hayatınızda yeni adımlar atabilmeniz adına yanınızda. Uzun süredir beklediğiniz olumlu fırsatlarla buluşmak, kendinizi daha geniş bir dünyaya sunmak, mesleki açıdan yeni başarılara yol almanız mümkün. İş hayatınızı ilgilendiren yeni ilişkiler önünüzü açacak şekilde gelişirken, üstlerle ilişkilerin, güçlü kişilerin desteğini alabilirsiniz. Belki bu süreçte daha fazla iş yolculuğu yapabilir, yabancılarla bağlantılı konuların, kurumların içinde yer alabilirsiniz. Çoğunuz için beklenen terfileri maddi, manevi anlamda ödül olarak düşünülebilir. Kurulacak iş bağlantıları, alacağınız unvanlar maddi açıdan da tatmin edici olanaklar getirebilir. En önemlisi alınacak toplumsal rollerin kazandıracağı saygınlık dikkate değer olabilir. Yeter ki siz son dönemde edindiğiniz tecrübeleri, deneyimler, iş hayatına katabilin, amaçlarınızı gerçekleştireceğinize inanın. Meslek ya da pozisyon değişikliği içinde olanlar ise uluslararası bir konunun içinde yer alabilirler. Kısacası kariyerde amaçlarınızın peşinden güvenle gideceğiniz bir yıl. Bunu yaparken yaratıcı yeteneklerin sergileneceği, başkalarının dikkatini daha fazla çekeceğiniz şanslar sizinle olabilir. Kimileriniz ise iş hayatına akademik planlarını dahil edebilir. Aile, yuva temalarının daha görünür olacağı bu dönemde aile büyükleri ile ilişkiler, bağlar yakınlaşıyor, destek veriyor olacak. Sosyal statüde yaşanacak değişiklikler yaşanabilir kadınlar adına (evlilik)

URANÜS!

Daha orijinal, fark yaratan düşüncelere tutunma zamanı

Çok farklı ilgi alanları, eğitim konuları, bilgiyi, düşüncelerinizi yaratıcı biçimde ortaya koyma şansı başladı. Daha ziyade entelektüel kapasitenize yatırım yapmanız mümkün. Düşünceleriniz değiştiğinde yapabileceklerinizin sınırları da değişecektir.  Kişisel anlamda kendinizi geliştirebilmek adına farklı bir dil öğrenmek, ezberleri değiştirmek adına sınırları genişletme aşaması olarak düşünülebilir. Sıra dışı düşünceler, özgün fikirler, zihinsel potansiyelinizi geliştirecek çeşitli eğitimler almak, öğrendikleriniz ile ilerleyen dönemde kullanabilmeniz adına olumlu olacaktır. Özellikle yakın çevre, kardeş, akraba ilişkilerinde başka bir rüzgar eserken, kardeşlerle ilişkilerin başka bir yöne evrilmesi mümkün. Onların hayatında enteresan gelişmeler yaşanabilir. Kimi zaman mesafe girse de ilişkilerin yapısının/doğasının değişmesi mümkün. Özellikle kardeşlerle yapılan işlerde devamlılık sağlamak bu zaman zarfında kesintiye uğrayabilir kimileri adına. İşinizin eğitim, medya, satış/pazarlama, iletişim boyutu varsa son derece çeşitlilik içeren arayışlardan, yeni yöntemleri hayatınıza almaktan, kendinizi geliştirmekten bahsedilebilir. Ya da medya kanalları üzerinden reklam, yayın, yazılı/görsel basın, E-ticaret boyutunu çok daha farklı biçimde değerlendirme fırsatı yaratılabilir. Çeşitli vesilelerle lokasyon, çevre ya da kent değişikliği yerleşik düzenle ilgili konularda radikal seçimlere götürebilir kimi Balık’ları.

SATÜRN!

Geleceği yeniden planlamak.

Son bir yıldır meslek hayatınızda süren yapılanmalar size rota çizme mücadelesi getirdi. Bu süreçte üzerinizdeki baskıların neler olduğu hakkında bilgi sahibi oldunuz büyük ihtimalle. Artık mesleğinizde sıçrama yaşamaktan ziyade uyum göstermeniz, yardımlaşmak, takım çalışması anlamında yeni sorumluluklar almanız gereken koşullar sürecek. Bu yöndeki talepler, beklentiler iş ve sosyal bağlarda çeşitli yön değişikliklerini beraberinde getirebilir. Bu alanı uzun vadeye yayılacak biçimde yapılandırmak, iş hayatında daha az beklenti içinde olmak gerekiyor şu dönemde. İşten gelen kazançlar, işin kurumsal boyutu, ortak aktiviteler, güçlü bağlar, geleceğe dönük inşa etmeniz gereken planlarda gerçekçi olmak gerekecek. Ancak Satürn bu evde sadece kendinizle ilgili değil toplumu ilgilendiren temalarda sorumluluk almaktan bahseder. Hayatınızda, kişisel tasarılarınızda yeni yapılanmalar zamanı olsa da sosyal çevre, arkadaşlık ilişkileri daha fazla ciddiyet kazanırken miyadı bitmiş bağların birtakım elemelerden getirmesi mümkün. Arkadaşların hayatında başlayan çeşitli değişimler yaşanırken artık az/öz tecrübeli arkadaşlıkların zamanı Aşk, çocuklarla ilgili sorumluluklardan biraz uzak kalma zorunluluğu yorucu oldu elbette. Kendi kişisel umutlarınızı gerçekçi kılmak, başkalarına fazla dayanmadan ilerlemek için elle tutulur, somut gelecek planlarına odaklanmak zorunluluklar arasında elbette. Ümitsizlik, karamsarlık içeren duyguların sizi çevrelemesine izin vermemelisiniz. Karmik düğümlerin getireceği değişimler ise Güneş/Ay tutulmaları olarak Yengeç-Oğlak ekseninde yaşanacak. 5/11. ev alanlarından sizleri etkileyecek.

Aslan&Oğlak&Yengeç burçlarında yaşanacak Güneş/Ay tutulma bilgilerinde buluşmak üzere.

-6 Ocak 2019 Güney düğüm yönünde Güneş tutulması

-21 Ocak tarihinde Aslan burcunda yaşanacak Ay tutulması/Dolunay ile 2018 yılını bağlayan temaların finali olarak düşünülebilir.

-2 Temmuz Yengeç burcunda Güneş tutulması (Kuzey D)

-16 Temmuz Oğlak burcunda Ay tutulması/Dolunay (Güney D)

-Yılın son tutulması ise 26 Aralık Oğlak burcunda Jüpiter eşliğinde/Uranüs bağlantılı Güneş tutulması.

Güner Yönel

Bilginize: Öngörümler geneldir.

İletişim: gyonellibra@gmail.com

www.guneryonel.com

@LibraAstroloji&Danışmanlık

@LibraAtölye