Gökyüzünde Bu Hafta

  • 8 Nisan 2014
Gökyüzünde Bu Hafta

7 Nisan Pazartesi

Ay Yengeç burcunda iken duygusal ihtiyaçlarımıza odaklıyız. Artan yoğun beklentiler gereksiz endişeleri öne çıkarabilir. Yine de kırılganlık, gerginlik yaratan etkileri aşma şansımız var. Başkalarının ihtiyaçları ve gereksinimleri konusunda yapıcı çaba gösterebiliriz. Akşam saatlerinde Merkür Koç yolculuğu bizi etkileyen her konuda harekete geçirici şartlar bulabiliriz. Dağınık ve karmaşa içeren düşüncelerden uzaklaşıyoruz.

8 Nisan Salı

Ay Yengeçte iken duygular ve sezgiler hayatımızı yönetmeye devam ediyor. Ancak gün ortasında Ay Aslan burcunda yerini alacak. Kendimizi çekici ve cazibeli hissetmeye hazırlanalım Duygusal açıdan enerjik olacağımız zamanları planlamakta yarar var. Aşırı bencilik ve inattan kaçınarak akıcı bir gün geçirebiliriz. Kendimizi göstereceğimiz ortamlarda bulunabilir, hayat yaşamaya değer düşüncesi ile dış dünyaya yönelebiliriz. Özellikle artistik yeteneklerimizi harekete geçiren düşüncelere açık olalım. Koç burcunda ilerleyen Merkür/Ay ilişkisi zekamızı yaratıcı biçimde kullanabileceğimizi, hızlı kararlar alabileceğimizi gösteriyor. Entelektüel açıdan geliştirici imkanlar bulabiliriz.

9 Nisan Çarşamba

Yaratıcı eylemler hız kazanıyor. Duygusal açıdan artan özgürlük duygusu ile spontan ve direk yaklaşımlar sergilememiz mümkün. Değişen hızlı koşullara ve anlık durumlara adapte olacağımız söylenebilir. Venüs/Neptün etkisi yaklaşırken, ilişkilerde aşırı hayalperest olmayalım ama aşktan da uzak durmayalım. Artistik konular, yaratıcılık gerektiren uğraşlar ve çocuklarımızla ilgilenerek günü keyifli geçirebiliriz.

10 Nisan Perşembe

İnsiyatif kullanmak konusunda akıcı enerjiler var. Harekete geçeceğimiz konularda kendimizi ortaya koyabilir, isteklerimizin peşinden koşabiliriz. Ancak aşırı hırs ve ego bu dönem yaşanan gerginlikleri olumsuz yönde etkileyecektir. Yıkıcı etkiler yaratacak çatışmalardan kaçınmalıyız. Ayrıca Ay/Satürn zorlayıcı yüzü eklenince duygusal açıdan bizi kısıtlayan yalnızlık duygusu hakim olabilir. Bilinçli olduğumuzda olayları doğru yönetebiliriz. Aile ile ilgili sorunlar baş gösterebilir. Tüm gün boşlukta kalan ay bizi hareketsiz kılabilir.

11 Nisan Cuma

Ay Başak yolculuğu ile duygusal açıdan daha gerçekçi tepkiler vermeye, makul adımlar atmaya başlıyoruz. Ancak kendimizi bilinçsizce eleştirmekten kaçınmalı, Ay/Venüs etkisinin getireceği huzursuzlukları dikkate almalıyız. Aksi halde karmaşık duyguları bizi engelleyecektir. İşte başarılı olmak, yeteneklerimizi sergilemek açısından verimli şartlar yaratabiliriz. Sağlıkla ilgili uğraşlar yanında pratik olunması gereken konularda faydalı işler çıkaracağımızı gösteriyor. Üzerinde çalışılan konuları detaylı gözlerle inceleme zamanı. Akşam saatlerine doğru Ay/Neptün etkisi ile rutinler aksayabilir. Duygusal endişelerin getireceği karmaşaya dikkat edelim.

12 Nisan Cumartesi

Ay Başak yolculuğu bize bitmeyen sorumlulukları hatırlatıyor. Ay/Jüpiter desteği ile ilgimizi ve sevgimizi yapıcı kullanabilir, duygularımızı paylaşmaya hazır olabiliriz. Bir yandan da ile Ay /Satürn kontağı bizi sıkıştıran konularda daha akılcı çözümler üreteceğimizi gösteriyor. Venüs/Neptün etkisi sürerken ilişkilerde gerçekçi olmak, güven sarsabilecek durumlara dikkat etmemiz konusunda bizi uyarıyor. Akşam saat 20:00 civarında Ay boşlukta ilerlemeye başlıyor.

13 Nisan Pazar

Haftanın son günü bizi sıkıştıran enerjiler altındayız. Gün ortasına kadar yeni bir adım atmak yerine fayda sağlayacağımız işlere yönelebiliriz. Değişik düzenlemeler, toparlanması gereken işler 11:30’a kadar bitirilebilir. Daha sonra Ay Terazi burcunda yerini alıyor. Terazi burcunda yaşanacak Ay tutulmasının etkileri artmakta. İlişkiler ve ortaklıklar açısından kritik zamanlar öncesindeyiz. Birtakım şeylerin açığa çıkacağı, hayatımızda var olan trendlerin hızla yön değiştireceği gelişmelere hazır olalım. Gün boyunca kişisel keyiflere yönelmeye gayret etmeliyiz.

Sevgilerimle

Güner Yönel

Nisan 2014, Moda