Aşkın Halleri

  • 30 Aralık 2013

Merhaba,

Hepimizin bildiği gibi sevgili VENÜS Oğlak burcundaki yolculuğunu sürdürürken 21 Aralık tarihinde gerilemeye başladı. 31 Ocak tarihine kadar ilişkilerimize  daha yakından bakma zorunluluğumuz var. Evlilik, özel hayata ilişkin önemli kararlar, güzellik yaratmak istediğimiz her konu, sosyal ilişkilerimiz ve para durumumuz hakkında hayatımıza giren konulara karşı çok daha dikkatli yaklaşmamız gerekiyor. Bu etkinin ana haritalara olan yansımalarından bahsetmeye çalıştım. Özellikle, Oğlak burcunun DOĞUM HARİTALARINIZDA bulunduğu yerleşime göre etkilerini daha anlaşılır biçimde görebilirsiniz. YÜKSELEN BURCUNUZA göre okumanızı öneririm.

 

Koç, Yükselen Koç:

İş hayatında çok daha hırslı bir dönemdesiniz. Bu alanda kendinizi kanıtlama arzunuz ve beklentileriniz büyüyor. Mesleki alanda yapmayı düşündüğünüz değişikliklerde acele etmeyin. İş görüşmelerinin yeniden gündeme gelmesi için fazladan çaba gerekecektir. Ancak ortaklıklar yolu ile yeni destekler aramalı, diplomasi geliştirmeye çalışmalısınız. Aksi halde iş hayatında beklediğiniz değişiklikler sekteye uğrayabilir. Yılın ilk günleri beklentiler ve kişisel hedeflerin öne çıkması söz konusu. Kendinizi topluma kanıtlamak için yeni adımlar atabilirsiniz. Ancak çıkarlarınızı korumak istediğiniz bu dönem çatışmalara dikkat edin. Ast üst ilişkilerinde ölçülü olma zamanı. Birtakım hukuki davaların da dikkat çekici olacağı söylenebilir. Bu gelişmeleri yönetmek isterken, maddi beklentilerde sorunlar artabilir. 1 Şubat sonrası bu konularda daha rahat ilerlemeye başlayacaksınız.

Boğa, Yükselen Boğa:

Son dönemde yurt dışı ilişkilerin getireceği fırsatlara odaklanmış olabilirsiniz. Ticari bağlantıların geliştirilmesi adına gerçekçi beklentiler içinde kalarak, önemli argümanlar geliştirmek, stratejinizi değiştirmek için arayışlarınız sürüyor. Uluslararası bağlantılarda pratik çözümler üretmek, yüksek eğitimle ilgili konulara gerçekçi planlarla yaklaşmanız gerekecek. Kalıcı sonuçlar almak ve menfaatlerinizin peşinden gitmek konusunda engellerle karşılaşabilirsiniz. Uzaklarla ilgili planlar, medya ve işbirliği içeren projeler, yolculuklar gündeminizde olsa bile, ilerlemekte zorlanabilirsiniz. İşinizle bağlantılı yolculuklarda, konferanslarda aksaklıklar öne çıkabilir. Sağlığınızı zorlayan gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda çıkar çatışmaları yanında, hukuki meselelerin getirdiği sorunlar baş gösterebilir. 1 Şubat sonrası bu konularda daha akıcı şartlar bulacaksınız.

İkizler, Yükselen İkizler:

Ortaklaşa para mevzuları sizi meşgul ediyor ve başkalarına bağlı kılıyor olabilir. Eşin ya da ortağın maddi durumunda yaşanan kısıtlı şartları dikkate almaya gayret edin. Sizi bağlayan finansal konuları aşmakta zorlanabilirsiniz. Beklediğiniz paralarda, alacaklarda gecikmeler sizi yorabilir. Özellikle ortaklaşa işlerde ve anlaşmalarda uyuşmazlıklar yaşanabilir. Geçmişten gelen maddi paylaşımlar kaygılarınızı büyütecektir. Eskiye ait borçlar, alacaklar, ödemeler ve gözden kaçan faturalar sorun olabilir. Yeni bir borç ya da kredi almak için uygun bir dönem olmayacaktır. En önemlisi, parasal anlaşmalarda, finansal yatırımlarınızda acele etmeyin. Aşk hayatınızı canlandırmak istediğiniz bu dönem, eski ilişkiler sizi heyecanlandırabilir. Ancak sürekliliği olmayacağını bilmelisiniz.1 Şubat sonrası beklentileriniz daha akıcı ilerleyecektir.

Yengeç, Yükselen Yengeç:

İkili ilişkilerde kendinizi pek mutlu ve rahat hissedemediğiniz bir dönemden geçiyorsunuz. İşbirliği gerektiren konular, ilişkilerde güven kaybı ve testler hayatınıza girmiş olmalı. İkili ilişkiler, ortaklıklar ve yakın arkadaşlıklarda problemler ortaya çıkabilir. Olası davalarda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sona erebilecek ortaklıklar, özel ilişkilerde yaşanacak uyuşmazlıklar ve yeni ortaklıklar konusunda çıkabilecek problemleri şimdiden öngörmelisiniz. Özellikle evlilik, ortaklıklar ve davalar konusunda Venüs’ü iyi izlemek gerekecek. Güven sağlanabilmesi adına duygular yerine daha rasyonel bir duruş sergilenmesi akıllıca olacaktır. Retro süresince bu konularda özellikle evlilik ve yeni bir ortaklık kararı almaktan sakının. 1 Şubat sonrasına bırakın.

Aslan, Yükselen Aslan:

İş hayatınızda, çalışma koşullarında zorluk kaynağı yaratan konuları, ilişkileri sorgulamaya başlamış olmalısınız. Ancak kişilik çatışmalarını, sizi uğraştıran sorunları aşmak için daha gerçekçi olmanızda fayda var. Üzerinde çalıştığınız iş projelerini ilerletmeye çalışmak, başkalarının sorumluluklarını almak yıpratıcı koşulların içinden geçtiğinize işaret ediyor. Emeklerinizin takdir edileceği ve görünür olacağı düşüncesinden vazgeçmelisiniz.  Kimseden destek beklemeden bu süreci geçirmeye gayret edin. Belki de amatörce yaptığınız bir iş konusunda ustalaşmak için daha profesyonel bir gayret içinde olabilirsiniz. Ancak konuşmalarınız ve sözcükleriniz, iletişim içinde olduğunuz kişilerle ilişkileri çıkmaza götürebilir. Tam aksi sakinliğinizi korumalısınız. Özellikle, sağlığınızı zorlayan konularda özenli olmalısınız.

Başak, Yükselen Başak:

Yalnız olanlarınızın flört hayatı canlanmış olmalı. Ancak eski sevgililerin tekrar ortaya çıkma olasılığı trafiği karıştırabilir. Sevgi alışverişinde tatmin olmakta sorunlar yaşayabilirsiniz. İlişkilerde yaşanan sorunlara daha yakından bakmak için olumlu bir süreç olacaktır. Bu dönemde farkında olmadan keyfe, güzelliklere daha fazla harcama yapabilir, sonradan pişman olabilirsiniz. Çocuklarınızla ilişkilerde mesafeli ve kuralcı olmanız sorunları aşmanızı zorlaştırabilir.  Tam tersi yaşadıkları problemleri anlamaya çalışmanız veya onların eğitim hayatları ile daha yakından ilgilenmeniz gereken bir dönem olacaktır.  İşten beklediğiniz maddi gelirlerde gecikmeler olabilir. Bu zaman diliminde spekülatif konularda şansınızı denemeyin. Yaratıcı bir uğraş, ya da işle ilgili bir proje için daha fazla emek vermeniz gerekebilir. Bu süreçte çok hoş aynı zamanda dikkat çeken çalışmalarla meşgul olabilirsiniz.

Terazi, Yükselen Terazi:

Aile bireyleri ile ilgili konulara öncelik vermiş ve sorumluluk almış olmalısınız. Ebeveynler, geçmişle ilgili konular daha fazla gündeme gelebilir, sizi yorabilir. Aynı zamanda aileniz ve özel hayatınızda akılcı davranmanız gereken gelişmelere dikkat edin. Aranızda yaşanan güven problemleri açığa çıkabilir. Çözüm üretmekte zorlanabilirsiniz. Miras ve borç alacak konularının getirdiği sorunları çözmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle yatırım planlarınızı etkileyecek kararlar zorluk kaynağı olabilir. Evde yapılması gereken değişiklikler, taşınma ve yerleşim konularında sizi baskı altına alan şartlar öne çıkabilir. Biraz hoşluk yaratayım derken mutsuzluğunuz artabilir. Kiralama ve ev alımı konusunda beklemediğiniz sorunlar sizi zorlaması da söz konusu. Eldeki kaynakların daha dikkatli kullanılması gereken bu süreç iş hayatında da ilerlemenizi zorlaştıracaktır. 1 Şubat sonrası harekete geçmeniz yararlı olacak.

Akrep, Yükselen Akrep:

Yakın çevrenizde olup biten konular, kardeşlerle ilgili sorumluluklar dikkat çekiyor olmalı. Onlarla ve yakın çevrenizle ilişkilerde anlaşmazlıklar öne çıkabilir. Ayrıca geçmişe ait sorunların ve dedikoduların etkisinde kalarak ilişkilerinizde mesafe yaşanıyor olabilir. Aynı zamanda eskiye yönelik ilişkilerin, konuşmaların ve haberlerin sizi uğraştıracağı gelişmelere dikkat etmelisiniz. İletişim konularında yanlış anlamalara, dikkat edin. Eğitimle ilgili projeler, yolculuklarda aksaklıklar yaşanabilir. Özellikle anlaşmalar, kontratlar açısından kritik bir dönem olacaktır. Karşılıklı çıkarların korunması adına gerçekçi beklentiler içinde olmalısınız. Ortaklaşa konular, işbirliği sağlanması gereken gelişmeleri yönetmek zorlaşabilir. 1 Şubat sonrasında problemlerin daha rahat aşılacağını bilmelisiniz.

Yay, Yükselen Yay:

Değer sisteminizi gerçekçi bir temele dayandırmak arzusu içindesiniz. Bu konuda sizi harekete geçiren kabiliyetiniz, yaratıcı becerileriniz ve akılcı manevralarla yol almak istiyor olabilirsiniz. Bütçenizi konsolide etmek, gelir ve harcamalarınızı kontrol altına alarak gerçekçi çözümler üretmeniz gerek. Finansal kaynaklarınızı artırmak için pratik çözümler bulmak, sağlam adımlar atmakta fayda var. Özellikle işbirliği gerektiren konuları, profesyonelce kurulacak ortaklıkları yeniden değerlendirmek gerekecek. Yatırımlarınız, emlak alımı satımı, spekülatif konular bu retro sürecinde size zarar getirebilir. Eldeki nakit durumunuzu korumaya gayret etmelisiniz. Belki de, arkadaşlarla yapılacak ortaklaşa bir iş projesinin sonuçlanması, getireceği kazançlar aksayabilir ya da çıkar çatışmaları yaşanabilir. Tüm alım satım ve yatırım işlerinizi 1 Şubat sonrasına bırakmanız faydalı olacak.

Oğlak, Yükselen Oğlak:

Dikkat çekici olmaktan ve sosyal hayatın içinde yer almaktan keyif alıyor olmalısınız. Ancak daha öncelikli konularınız olduğunu siz de biliyorsunuz. İş hayatınız ve özel ilişkileriniz üzerinde ciddiyetle durduğunuz bir süreçtesiniz.  Son dönemde çıkarlarınız üzerinde kafa yorduğunuz söylenebilir. Bu yüzden ne yapacaksanız kendi kendinize yapacaksınız. Ancak sadece baskıcı, kuralcı ve hesapçı yanlarınızla hareket ederseniz sorunları aşmakta zorlanırsınız. Şu dönem sorguladığınız ilişkilere ve özel hayata yön vermek, evlilik ve ortaklık kararı almak doğru olmayacaktır. Aşk hayatınız ve çocuklarınızla ilgili konular da sizi meşgul edecektir. İş hayatında somut beklentiler, amaçlara ait hırslar peşinden giderken, retro dönemine atacağınız adımlar sorun yaratacaktır. 1 Şubat sonrasında daha rahat ilerleyeceğinizi bilmelisiniz.

Kova, Yükselen Kova:

İçinde bulunduğunuz yalnızlıkla, geri planda durmakla barışık olabilirsiniz. Ancak olay bu kadar basit yaşanmayacak elbette. Aşk hayatınız, ilişkileriniz, süren ortaklıklarınız ve değer yargılarınızı gözden geçirme zamanı. Bunların size neler ifade ettiğini düşünmek ve yüzleşmek için önemli bir zamanlama. Ancak şimdiye dek yaşadıklarınızı iyi gözlemlemelisiniz. 5 Kasımdan bu yana karşınıza çıkan konular elde olmayan gelişmeler taşımaya devam edebilir. İşte yaşanabilecek sorunları, arka planda olup bitenleri göz ardı etmeyin. İşte bu yüzden geçmişe biraz dikkatli bakın. Perde arkasında kalan konuları size hatırlatacak bu süreci, sizin nasıl karşılayacağınız çok önemli. Geçmişte yapılan hatalarla yüzleşmeniz gerekebilir. Belki platonik bir ilişki sizi çok daha mutlu edebilir. Ya da geçmişte yaşanan bir aşk hikayesi, herkesten gizlemek isteyeceğiniz bir ilişki içinde olabilirsiniz. Veya siz kendi kendinizle mutlu olmayı tercih edebilirsiniz. Maddi konularda çıkarlarınızı korumakta bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Yatırım planlarınızda dikkatli olun. Eve ve ailenize ait konuları hayata geçirmekte zorlanabilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı işlerinizde ise aksaklıklar öne çıkabilir. İnançlarınızı, düşüncelerinizi şekillendirmek için yazmak ve düşünmek size yeni ilhamlar verebilir. Şahane bir yaratıcılık çıkarabileceğiniz konulara yönelebilirsiniz.  

Balık , Yükselen Balık:

Sosyal hayatın içinde yer aldığınız, yeni işbirlikleri geçirmek istediğiniz bu dönem çok önemli görünüyor. Aynı zamanda hayata bakışınızı değiştirecek kişilerle bir araya gelme fırsatı size yeni tecrübeler kazandırabilir. Ayrıca kendinize farklı hedefler koyuyor olmalısınız. Ancak planlanan grup çalışmaları, organizasyonel işlerde istediğiniz gibi ilerlemekte zorlanabilirsiniz. Başkalarının desteğine bu günlerde çok fazla güvenmeyin. Ortaklaşa gelirlerde, eşin para durumunda yaşanan zorluklar da sizi etkileyecektir. İşten gelecek maddi kazançlarda tatminsizlik olabilir. Uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşlar, eski dostlar hayatınıza yeniden girebilir. Tüm ilişkiler ve beklentilerde profesyonelce bir tutum içinde kalmanız gerekecek. En çok ortak yürütülmesi gereken projelerde aksaklıklar sizi olumsuz yönde etkileyebilir. Sorumlulukları paylaşmak adına daha fazla mücadele vermeniz gerekebilir. 1 Şubat sonrası hedeflerinizi ve planlarınızı daha akıcı ilerletebilirsiniz.

Sevgilerimle,

Güner Yönel

Aralık 2013, Moda