Aşkın Halleri (Kasım 2013)

  • 31 Ekim 2013

Merhaba,

Venüs 7 Ekim tarihinden itibaren Yay burcunda süren yolculuğuna son vermek üzere. Artık Ateş elementinin verdiği heyecan ve özgürlük duygusu yerini daha serinkanlı olunması gereken bir döneme bırakıyor. 5 Kasım akşam saatlerinden itibaren Aşk gezegeni Venüs Oğlak burcunda yerini alacak. Toprak elementinin verdiği sağlamlık duygusu ile ayakların yere basma zamanı diyebiliriz. İlişkilerde elle tutulur beklentiler içinde olacağız. Heyecan ve romantizm yaşamaktan uzaklaşmamız da söz konusu. Sevgimizi ve ilgimizi ölçülü iletirken, bu yöndeki beklentilerimizin sınırlanacağı söylenebilir. Zira Venüs tüm yumuşaklığını ve akıcılığını burada göstermekte zorlanacaktır. Çok daha mantık ağırlıklı düşünürken, ilişkilerimizde aradığımız keyfi pek bulamayabiliriz.  Bu dönemde istikrar ve güven arayışımız öncelikli olacak. İlişkilerimizi gözden geçirmek, sorumluluk duygusu ile hareket etmek, farkında olmadığımız zayıflıklarımızı onarmak için çaba göstermeliyiz.

6-7 KASIM: Duygularımızı ortaya koymakta zorluklar söz konusu. Kendimizi kısıtlayacağımız bu günlerde mutlu olmak çok kolay olmayacak. İlişkilerimizde mesafe ve soğukluk yaşanabilir.

11-12 KASIM: İlişkilerde güçlü olma arzusu ile hareket edilebilir. Aşırı tutku, kontrol etme arzusu ile tüketici ve yorucu zamanlar yaşanabilir.  Gizleyici ve baskıcı yanlarımızla ilişkimize zarar verebilir, ya da biz kendimizi baskı altında hissedebiliriz.

19 KASIM: Duygusal açıdan derinlik öne çıkarken, çatışmalara açık olacağımız bir gün söz konusu. Sabırsızlıktan kaçınmalıyız. İlişkilere olan bakış açımızı yenilemeye gayret etmeliyiz.

21 KASIM: Duygularda fanatizm öne çıkıyor. İlişkilerimizi manipüle edecek adımlardan kaçınmalıyız. Duygusal güç savaşları akşam saatlerinden sonra yoğunlaşabilir. Soğukkanlı olma zamanı.

22-24 KASIM:  Bizi zorlayan etkilerden uzaklaşabileceğimiz görünüyor. Olası gelişmeleri soğukkanlı ve akılcı karşılamayı başaracağımız zamanları değerlendirmeliyiz. Karşılıklı desteğin öne çıkması ile moralimiz yerine gelecek.

27-28 KASIM: Tüm problemlerimizle yüzleşeceğimiz, farkındalık kazanacağımız söylenebilir. Sevgimizi korumaya yönelik adımlar atılabilir.  Duygularımızı daha sıcak ifade etmeyi başarabiliriz.  Sorunlarımızı aşacağımız pek çok fırsat yaratabiliriz.

 

 

Güner Yönel