Aşkın Halleri Aralık

  • 30 Kasım 2013

Merhabalar,  

Venüs, 5 Kasım 2013 Oğlak burcunda başladığı yolculuğuna devam ederken 21 Aralık 2013/31 Ocak 2014 tarihlerinde Retro yapacak. 6 Martta ise Oğlak burcunu terk edecek. 

Bu yüzden, Aşka dair yazacak hoş şeyler bulamadım. En azından minik uyarılarla önümüzdeki sürece  yönelik bilgiler aktarmaya çalıştım.

Beğenilerimiz, sosyal ilişkilerimiz, huzurumuz, estetik değerlerimiz, uyum ve ahenk yaratma becerimizle ilgili ipuçlarını Venüs’te bulabiliriz. Duygularla renklenen beğeniler, ruh cömertliği yanında, maddi manevi değerlerimiz unutulmamalı. Kısacası güzellik, denge ve ilişkileri içine alan her konuda bizi zorlayan etkilerle bir arada olacağımız günlere artık çok yakınız.

Her şeyden önce aşkın tadını alma fikrinden ve romantizm beklentisinden vazgeçmeliyiz. Aksine, ilişkilerde soğukkanlı, akılcı olmanın tam da sırası. İlişkilerimizi sorgulamak, şimdiye dek yaptığımız hataları masaya yatırmak ve yüzleşmek için sağduyulu olmamız gerekecek. Daha çok hazırlık, düzeltme ve eksikleri tamamlama dönemi olacağını bilmeliyiz.

Bu dönemde geçmişten gelen eski aşklar, flörtler karşımıza çıkabilir veya biz onların hayatına dahil olmak isteyebiliriz. Süregelen ancak, sorun yaşanan ilişkiler sağlam bir temele dayanıyor ise problemleri aşmak için çok uygun bir dönem olabilir.

Aynı zamanda, kişisel değerlerimiz, ortaklıklarla ilgili fikirlerimiz, içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar, kişisel olarak sahip olduğumuz şeylerle alakalı düşüncelerimiz de değişecektir. Finansal yatırımlarımız, harcamalarımız ve profesyonel planlarımızda da dikkatli olmamız gerekecek. Evlilik ve ortaklıkla ilgili girişimler, estetik amaçlı operasyonlar, estetik bakımlar, ortaklıklar ve anlaşmaları Retro döneminde yapmaktan kaçınmalıyız.

Güzellik ve estetik yaratmak isteğimiz domestik konularda da acele ile hareket etmeyelim. Sosyal hayatın keyiflerinden ise bir süre uzaklaşma ihtiyacı duyabiliriz. Sevgimizi iletmekle ilgili problemler, güvensizlikler de ilişkilerde soğuk rüzgarlar estirebilir. Zira her tür ilişkimizde ciddi ve ölçülü olmak önem kazanacaktır. Özelikle yakın ilişkilerde normların dışında arayışlara girmekten ziyade, tutarlı, istikrarlı ve geleneksel değerlerin önemli olacağı bir dönem yaşayacağız.

 

Güner Yönel

Kasım 2013, Moda