Aşkın Halleri 2013 Ekim

  • 6 Ekim 2013

AŞKIN HALLERİ ( 2013 EKİM)
Venüs Akrep burcundaki yolculuğuna devam ediyor. 11 Eylül’den bu yana Venüs’ün hayatımıza getirdiği etkilerle ilişkilerden keyif almadığımız görünüyor. Bu süreçte bizi son derece derinden etkileyen gelişmeler yaşamış olabiliriz. Aşırı kıskançlık duyguları ile ilişkilerimizi kontrol etme arzumuz bizi yormuş ve yıpratmış olmalı. Kendimizi daha tutkulu ortaya koyduğumuz söylenebilir. Derin İlişkilere sürüklendiğimiz bu sürecin etkileri üzerinde durmamız ve düşünmemiz gerekecek. İlişkilerimizi sürekli dönüştürme isteği ile hareket etmemizin bize getireceği zararları görmeli, artık pek çok sorunu beraberinde getirecek adımlar atmaktan kaçınmalıyız. İlişkimizi yok edecek kararlar almamalıyız. Özellikle bugün Ay Akrep burcunda yerini korurken kontrolü elden bırakmamakta yarar var. Yaşanan sorunların farkında olmalı, gizemli davranışlarımıza son vermeliyiz. Zira şans getirecek olumlu etkiler bu ay bize daha yakın olacak. Moral bozan gelişmeleri tolere edeceğimiz destekler var. Uyum sağlamak ve koruyucu olmak kolaylaşacak. Sevgimizi iletebileceğimiz fırsatları görmezden gelmemeliyiz.
Akşam saatlerinden sonra Venüs Yay burcunda olacak. İlişkilerde yaşanan yoğun baskı ve huzursuzluk yerini daha keyifli paylaşımlara bırakacak. Özellikle 8 Ekim günü ilerleyen saatlerde Ay/ Venüs buluşması dikkat çekecek. İyimser ve coşkulu olacağımız, ilişkilerin eğlenceli yanlarını keşfedeceğimiz bir süreç yaşayabiliriz. Hatta zaman zaman şıpsevdi ve havai yanlarımızı abartabiliriz. Kolay iletişim kurabileceğimiz bu ay bizi geliştirecek ve farklı kültürlerden etkilenebileceğimiz kişilerle bir araya gelme şansımız olabilir. Özgürlüğümüzü ön planda tutabiliriz.
8-9-10 Ekim tarihlerinde romantik hayallere dalarken, aşkta gözü kapalı hareket etme riski var. İlişkilerin soyut bir ideal şeklinde algılanması ile hayal kırıklıklarına dikkat edilmeli. Özellikle yeni tanışmalarda kendimizi kandırmaya meyilli olabiliriz. Bu günlerde acele karar vermekten kaçınılmalı. 11-23 Ekim tarihleri arasında son derece çılgın ve akıcı günler yaşanabilir. Ani başlayan aşklar yanında, var olan ilişkilerde özgürlük arayışı içine girilebilir. Aşka bakışımızın yenilendiği, heyecan arayışının arttığı günler söz konusu. Ancak 19 Ekim tam anlamıyla gergin bir döneme işaret etmekte. İlişkilerde ben sen teması açığa çıkarken uzlaşma sağlanması adına soğukkanlı olunması gereken kritik günler. Dolunay etkisi Terazi/Koç aksında yaşanırken, biriken gerginliğin boşalması söz konusu. Duygusal enerjilerin yükseldiği ve aniden açığa çıkacağı bir kaç gün tepkilerimizi kontrol etmeliyiz. İlişkilerde inatlaşma yaşanırken, denge arayışı ve uzlaşma sağlanması gereken bir dönem olduğu unutulmamalı. Bu günleri dikkatli geçirmeli, objektif olmanın getireceği avantajları kullanmalıyız. İlişkilerimizde aldığımız kararların sonuçlarını gördüğümüz önemi bir dönemdeyiz.

Güner YÖNEL