Boğa Burcunda Yeni Ay

  • 17 Mayıs 2015
Boğa Burcunda Yeni Ay

*Maddi manevi güven arayışı, huzur ve uzun vadeli temeli sağlam planlara işaret edecektir. Finansal konular, iş hayatına dair parasal mevzular, toprağa dayalı gelirler ve mülk gayrimenkul konuları ön planda olacaktır. Boğa Yeni Ayı ile uzun soluklu yatırımlara yöneleceğimiz de söylenebilir.

*Ayrıca güç ve dayanıklılığı sembolize eden Boğa teması güven, huzur ve istikrar arayışımıza vurgu yapan gelişmeler içinden geçtiğimizi anlatıyor.  Çok daha kalıcı ve uzun vadeli planlara yöneldiğimiz son dönemde maddi güvenceye olan ihtiyacımıza bakma süreci.

*Venüs ise Yengeç burcunda ilerliyor. Son derece korumacı ve güvenlik duygusu içinde hareket edeceğimiz konulara işaret etmekte.  Uzun vadeli ilişkiler ve evlilik temalarında yeni girişimler dikkat çekebilir.

*Ancak; Merkür İkizler geri hareketi başlamak üzere iken, geriye dönük pek çok düşüncenin ortaya çıkması aynı zamanda çift durumların yaşanabileceğini anlatıyor. Belirsizlikler ve yanılgılar Merkür/Neptün etkisi altında sıkça yaşanabilir. Verilen sözlerin yerine getirilmemesi ya da güven kaybı yaratacak anlaşmalara dikkat etmeliyiz. Projeleri ilerletmekle ilgili sıkıntılar, yanlış anlaşılmalar öne çıkabilir. Yeni Ay dönemi atılan adımlar ve başlangıçların önemli gelişmeleri beraberinde getireceğini bilmeli ancak ‘’Merkür Retro’’ etkisini ilişkiler anlamında da dikkate almalıyız.

*Merkür geri hareketinin sona ereceği 12 Haziran’a dek temkinli ilerlerken, güçlenen Jüpiter/Uranüs etkisinin getireceği akıcı şartların eşliğinde cesaret ve yenilenmelerin özgürce hayatımıza girmesi söz konusu.

Yükselen Koç:

Yeni Ay sizlerin 2. evinizde meydana geliyor. Yeni kazançların öne çıkacağı adımlara ve finansal durumunuzu ilgilendiren kararlara odaklanmış olmalısınız son günlerde. İş ve yeteneklerin size sağlayacağı kazanımlar ve yeni iş projelerinin hazırlıkları da hızlanmış olabilir. Bir yandan da belki içinde kardeşlerin olduğu parasal mevzular gündeme taşınmış olmalı. Bu alanda çok daha somut planlar ve iş girişimleri peşindesiniz. Aynı zamanda evin, ailenin kaynakları ya da geçmişten gelen birikimler hakkında uzun vadeli yatırıma yönelik projeler üretiyor olabilirsiniz. Finansal anlaşmaların, mali konuların istediğiniz yönde ilerlemeyeceğini bilerek Merkür geri hareketini dikkate almalısınız. İletişim, haberleşme, eğitim, anlaşmalar, ticari konular ve yolculuk planları biraz dikkatli olmaya itecektir sizleri. Ajandanızı, iş girişimlerini ve eğitim çalışmalarınızı yeniden gözden geçirmekte fayda var. 12 Haziran’a dek yakınlarla olan iletişim ve diğer konularda yapılacak ön görüşmelerin ardından hızlanan bir süreç olacaktır.

Yükselen Boğa:

Burcunuzda yaşanacak Yeni Ay etkisi ile bedeniniz, sağlığınız ve ilişkilerinize yeniden göz atma ihtiyacı içinde olabilirsiniz.  Hayatın keyifli yanları, güven ve huzur arayışınız ise ön planda olacaktır. Mevcut durumunuza yönelik kararlara temkinli bakmalısınız. Zira yeni iş ve projelere odaklanırken özellikle iş, gelirler ve bütçenizi ilgilendiren konularda dikkatli olunmalı.  Alım/satım projeleri, ticari konular ve finansal bağlantılar üzerinden beklenen kazanımlara yönelik adımlarınızda dikkatli olduğunuzda kazançlı çıkılabilir. Bazılarınız kardeşlerin içinde olduğu temalar yaşıyor olabilir bu dönem. Alacak ve borçlar konusunda akılcı planlar yapmalı, geçmişten gelen para konularında yaşanacak çift durumlara önlemci yaklaşarak 12 Haziran sonrası hızlıca gelişen konularınızı yönetiyor olacaksınız.

Yükselen İkizler:

Yaşanacak Yeni Ay 12. evinizde gerçekleşiyor. Bu nedenle yalnız kalmak ve kendi iç dünyanıza dönmekten yana bir süreç içindesiniz son günlerde aslında. Bunu yaparken bilinçaltı korkularınız maddi konuları düşündürüyor olmalı sizlere büyük ihtimalle.  Güven duygunuzu sarsan etkiler, gizli kapaklı işler ve farkında olmadığınız parasal endişelerin esiri olma riskinden uzak durmalısınız. Sağlık ve beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Mali konularda göremediğiniz şeyler yanlış sonuçlar getirebilir. Özellikle iş hayatına dair plan ve projelerin üzerinde akıllıca durulması yönünde uyarıları dikkate almalısınız. En önemlisi ilişkilerde, aile hayatında ve kariyer planlarında hesapların iyi yönetilmesi gerekecek. Biraz esneklik kazanmak,  dengede kalmak ve duygusal açıdan sizi yoran geçmiş etkilerden sıyrılma süreci olacaktır. Her açıdan kişisel adımlarınız yanında iş anlaşmaları ve kontratların ön hazırlıkların yapılma süreci dikkat istiyor. 12 Haziran sonrası son derece akıcı geri dönüşleri olacaktır.

Yükselen Yengeç:  

11.evinizde yaşanacak Yeni Ay arkadaş çevreniz ve sosyal ilişkilerden gelecek desteklere yol aldığınızı gösteriyor. Ortak yeni organizasyonların ve aktif olunacak eylemlerin iş hayatını içine alacak şekilde gelişmesi de söz konusu. Bu yüzden kişisel beklentiler ve ileriye dönük umutlarda yeni adımlar üzerinde duruyor olmalısınız. Özellikle uzun vadeli parasal planlarda istikrar ve güven arayışınız kendi çıkarlarınıza sahip çıkmanız konusunda etkili olacaktır. Geçmişten gelen iş anlaşmaları,  parasal açıdan avantaj sağlayan bağlantılar üzerinde akıllıca alınacak kararlara yönelirken, kafa karışıklığı yaratan konuşmalar olabilir. Biraz gizlilik içinde hareket ederken yanlış anlamalara dikkat edin lütfen. Birlikte hareket edeceğiniz kişilere ve söylentilere karşı önlemci olun. Kararlarınızın ve yeni projelerin 12 Haziran sonrasında çok daha akıcı ilerlemesi mümkün. Geri planda çalışılması gereken hazırlık sürecini doğru yönetmeli ve sağlıkla ilgili endişe yaratabilecek şartlara dikkat etmelisiniz.

Yükselen Aslan:

Yeni Ay 10. evinizde oluşurken son derece kararlı adımlar atacağınız söylenebilir. Kariyerde somut beklentiler aradığınız son dönemin artık ne şekilde ilerleyeceği konusunda gelişen olaylara odaklısınız. Uzun vadeli planlara odaklanmak yolu ile amaçlarınızın görünür olacağı adımlar atmaktan yanasınız. Bunu yaparken bir süre geri planda kalmak gerekebilir. Olayların akışını zorlamadan projelerin hazırlıklarını yapmak, güvensizlik yaratan endişeler ve korkulardan sıyrılmak için zamana ihtiyacınız var belli ki. Üstlerle ilişkilerde daha ölçülü olmak ve ilerletemediğiniz konularda aceleci olmaktan kaçınmalısınız. Mevcut durumu gözden geçirmeli aksayan ortak çalışmalar ve arkadaşlarla olan ortak eylemler ve işten gelen finansal kazançlarda önemli kararlar almamalısınız. İş değişiklikleri ve işten gelen kazançlar dahil olmak üzere 12 Haziran sonrası hızlıca projelerinize yönelebilirsiniz.

Yükselen Başak:

Yeni Ay 9. evinizde yaşanırken hayata dair planlarınız yurt dışı ilintili konulara vurgu yapıyor. Eğitim çalışmaları, akademik arayışlar, uluslararası ticari bağlantılar medya ve iletişim konuları gündeminize yer tutmuş olmalı son günlerde. İşte bu konular üzerinden sağlamlık taşıyan hedeflere yakınlaşıyorsunuz. Önemli girişimlerin elle tutulur hale geleceği kalıcı kararlar alınacak şartlar içindesiniz aslında.  Temeli sağlam olan iş projelerine odaklanmaktan yana önemli adımlar atılabilir. Ancak eski projelerin üzerinde durmak, mali yanını göz ardı etmeden, kariyer ve ev hayatı dahil olmak üzere çift durumları dikkate almalısınız. İş değişikliği düşünenler ve proje hazırlığında olanlarınız bir süre beklentilerini gözden geçirmek durumundalar. Harekete geçirici şartlara rağmen geçmiş iş konularını ele almak, iş ilişkilerine özen göstermek ve planlı ilerlemek gerekecek. İş arayışları olanlarınız başvurularını bu dönem yaparken, geri dönüşleri konusunda aceleci olmamalı. 12 Haziran sonrası maddi anlamda da harekete geçirici ve somut getirileri olan karar alma süreci yaşanacaktır.

Yükselen Terazi:

Yeni Ay 8. evinizde gerçekleşirken dışsal koşulların getirdiği çeşitli avantajlara açıksınız. Yeni ortak yatırımlar, borç alacak konuları, eşin para durumunda yaşanan yenilenmeler içinden geçiyor olmalısınız. Aynı zamanda ortaklaşa yatırım planlarının uzun vadeli ölçekte hayata geçebileceği beklentiler üzerinde durulabilir. Borç ve ödemeleri yapılandırma arzusu kredi arayışlarına gidilebileceğini gösteriyor olabilir bazılarınız adına.  Birtakım krizlerin içinden geçenler şanslı desteklerle bulabilirler. Bir yandan da iş hayatı ve kariyere yönelik planların hazırlıkları söz konusu.. Güven arayışını aileden gelecek destekler üzerinden bulabilirsiniz. İş ilişkilerinin getirdiği çeşitli imkanlar önemli bağlantılar kurma şansı verecektir. Uzun vadede yapmak istedikleriniz eğitim, ticaret, satış pazarlama konularını içine alabilir.  İlişkilerde opsiyonlu düşünürken, yeni fikirler açık olmak ve  esneklik gerekecek. 12 Haziran sonrası girişimlerinizi hızlıca hayata geçireceğiniz ve kendinizi geliştireceğiniz dönem netlik kazanacaktır.

Yükselen Akrep:

Yeni Ay 7. evinizde yaşanırken önemli bağlantılar içinden geçiyorsunuz. Her ne kadar dışsal koşullar içinde olsanız da yeni desteklere yol açan işbirliklerinin kurulacağı günler uzak değil. Ortaklıklar, içinde maddi konuların olduğu anlaşmalar ön plana geçebilir. Maddi manevi güven aradığınız ilişkiler alanında yeni beraberlikler başlayabilecektir. Gerçekçi olurken ilişkinin hangi boyuta taşınacağı konusunda aceleci davranılmamalı. Mali ortaklıklar, çeşitli yatırım araçları, ödemeler dengesi ve ortak harcamalarda dikkatli olmanız gerekecektir. Ödeme planlarınızı yeniden gözden geçirmek yanında eşin ya da ortağın para durumunu göz ardı etmekten kaçınmalısınız. Her açıdan başkalarının fikirlerinden yararlanmak isterken soru işaretlerini iyi okumalı, birlikte hareket edeceğiniz kişilerle hesaplarınızı kontrol etmelisiniz. (Banka, ortak giderler ve kredi kartları) 12 Haziran sonrası yukarıdaki konular yanında yasal işlemler varsa hukuksal gelişmeler hızlıca çözüme kavuşacaktır.

Yükselen Yay:

Yeni Ay 6. evinizde yaşanırken, sağlıkla ilgili konulara dikkat çekecektir. Beslenme ve yaşam standardınızı yeniden düzenlemek için güzel bir süreç olabilir. Çalışanlar için yeni işlere ve anlaşmalara vurgu yapıyor olmalı aynı zamanda.  Eldeki projeleri geliştirmek isterken,  geçmişten gelen iş konularının öne çıkması da mümkün. Çalıştığınız kişiler ya da yerle ilgili değişiklikler gündeme gelebilir.  Gündelik yaşam ve çalışma hayatında daha fazla güven arayışının aynı zamanda ikili ilişkilere yansımaları gündeme taşınıyor olacaktır. Güven vermeyen gelişmeleri dikkate almakta fayda var. Problemlerin konuşulması, ya da ara verilen ilişkilerin üzerinde durulma süreci yaşanacaktır. Yeni tanışmaların biraz çekinceli karşılanması yanında olası iş ortaklıkları ve anlaşmaların 12 Haziran sonrası netlik kazanması mümkün olacaktır.

Yükselen Oğlak:

Oluşan Yeni Ay 5. evinizde sizlere çeşitli fırsatlar ve kendinizi göstereceğiniz eylemlere sürüklüyor olmalı. Son dönemde evden gelen desteklerin finansal boyutu bir yandan da yatırım odaklı planlar üzerinden ilerleyeceğiniz adımlara yol açabilir. Aşk hayatında keyif veren gelişmeler yanında özel hayata ve evlilik konusunda karar alma aşamasında olsanız da aceleci olmayın. Yaratıcı eylemler ve yetenekler önemli olacaktır. Çocuklarınızla ilgili gelişmeler ve sosyal hayatın getirdiği keyiflere yönelebilirsiniz. Ancak iş hayatına yansıyan karışıklıkları ele almanız gereken süreci unutmayın. Çalışma düzeninizi yenilemek, iş görüşmelerinizi planlamak ve yarım kalan iş projelerini ele almak konusunda sizleri meşgul edecektir. İş çevrenizde bulunan kişilerle ilişkilerde iletişimi önemsemeli bir takım dedikodulara meydan vermemelisiniz. Teknik konular, arşiv çalışmaları eksiklerin görülmesi anlamında destekleyici etkiler getirecektir. Bir yandan da sağlıkla ilgili endişelere göz atma gereği doğabilir. İş görüşmelerinin sonuçları ve yukarıdaki tüm gelişmeler 12 Haziran sonrası verimli sonuçlar alınacaktır. Diyet ve beslenme ve sağlık temalarınıza karşı daha fazla özen göstermeye çalışmalısınız.

Yükselen Kova:

4.Evinizde meydana gelecek Yeni Ay aile, yerleşim, tadilat ve alım satım konularına odaklanmaya başladığınızı anlatıyor. Güvenli ve sağlam adımlar atarken kalıcı kararlar almaktan yana planlar yapıyor olmalısınız son dönemde. Yer değiştirme, alım satım konuları gündeme gelirken aile içi ilişkilerde huzur ve güven öne çıkacaktır. Emlakçınızla yapılacak görüşmelerin gündeme gelmesi halinde acele karar vermekten kaçınmalısınız. Riski adımlar sorun yaratabilir. Aynı zamanda çocuklarınız ve aşk ilişkilerin getirdiği çelişkiler dikkat çekecektir. Çocuk sahibi olmak yanında onlarla olan ilişkilerin yeniden gözden geçirilme süreci daha fazla iletişim içinde olmaya zorlayacaktır kimilerinizi. Aynı zamanda ikili ilişkilerde çift durumlar, geçmişten gelen bir ilişki kafa karışıklığı yaratabilir. Geçici ilişkiler yanında sağlıklı seçimler yapmakta zorlanabilir, yaşanacak kararsızlıklar bazılarınızı sıkıştırabilir. Yeni tanışmaların getireceği soru işaretlerine dikkat etmelisiniz. Yetenekler ve yaratıcı eylemlerde kendinizi öne çıkaracağınız projeler ve yukarıdaki etkiler 12 Haziran sonrası netleşir olacaktır.

Yükselen Balık:

Yeni Ay sizlerin 3. evinizde gerçekleşirken yakın çevre ilişkilerine yönelik etkiler getirecektir. İstikrar ve güven arayışınız kardeşlerle ilgili konuları içinde barındırıyor olabilir. Bir yandan da iletişim trafiğiniz artarken kısa yolculuk planları yapıyor olmalısınız. Eğitim, zihinsel çalışmalar, sözleşmeler yanında ticari konuların getirdiği anlaşma planları üzerinden yaptığınız çalışmalarınıza göz atmaya çalışın. Ancak aile ve özel hayata dair konular gündeminizi dolduracaktır.  Taşınma, evde yapılması gereken değişikliklerde acele etmeyin. Hızlı sonuç almaktan çok yarım kalan işlerin ele alınması gereken bu zaman dilimi aksi durumda sizleri zorlayabilir. Belki alım/satım/kiralama konuları yanında iş hayatında beklentileri netleştirme süreci olacaktır. Şehir değişiklikleri düşünenler adına üzerinde durulması gereken meseleler aksayabilir. 12 Haziran sonrası doğru adımların atılması yönünde çift durumların etkisinden uzaklaşıyor olacaksınız.

Güner Yönel

17 Mayıs, Moda

Sevgilerimle…

 

gyonellibra@gmail.com adresinden sorularınız adına ulaşabilirsiniz.