Yeni Yıl Burçlar 2018

  • 18 Aralık 2017
Yeni Yıl Burçlar 2018

Sağlıklı, umutlu Yeni Yıl dileklerimle Merhabalar,

Yılın ilk ayına Oğlak dönemine yakışan bir tempo ile giriliyor.

İlk Yeni ayı Oğlak burcunda yaşanırken hayatın sorumluluklarına, kariyere, hedeflere yönelik ataklar zamanı. Hemen ardından ateş topu Aslan burcunda ilk Ay Tutulması/Dolunay etkileri Ocak ayının hızlı geçeceğini anlatıyor.

2018 yılında Merkür retro hareketi Ateş burçlarında yaşanacak.!  Koç burcundaki retro dönemi 22 Mart/15 Nisan, Aslan retro süreci 25 Temmuz/20 Ağustos dönemi yaşanırken, yılın son Merkür retro hareketi 16 Kasım tarihinde Yay burcunda başlıyor 1/8 Aralık sürecinde Akrep burcunda devam ediyor olacak.

Merkür geri gittiği zamanlarda nasıl etkileniriz:

Haberleşme, iletişim, iletişim araçları, yolculuklarla ilgili birtakım aksaklıklar yaşanabilir. Yanlış bilgi akışı, iletişimde yanlış anlaşılmalar, bilgisayar ve teknolojik aletlerde çıkabilecek sorunlar veya yolculuk esnasında ortaya çıkan sıkıntılarla uğraşabiliriz. ”Merkür geri giderken” verilen pek çok kararı tekrar gözden geçirmek gerekecektir. Eksik yönler, hatalar, aniden verilen kararları düzeltmek için daha fazla çaba göstermemiz, geçmişe bir bakmamız gerekecek. Net ve son kararın Merkür düze döndükten sonra verme ihtiyacı duyulacaktır belki de. Zira o dönem verilen kararlardan dönmek, düzeltmeler yapma gereği duyulabilir. Geçmiş ve o ana dair ilişkilerde dahil olmak üzere. (Merkür genel anlamda iletişim, eğitim, yolculuklar, pazarlıklar, yazışmalar, anlaşmalar, aracılar ve kardeşleri sembolize eder)

Yıl ortasından sonra Venüs&Mars retro hareketleri önemli olacaktır.!

Venüs’ün geri hareketi süresince 5 Ekim/16 Kasım arasında;

Aşkı bulmak, uyum yakalamak için daha fazla çaba göstermek gerekecek. İlişkilerde kendimizi sorgulamak, beraberliklerde sıkıntıya düştüğümüz konuları daha rahat görebileceğiniz bir dönem olarak değerlendirmeye gayret edelim lütfen. Aceleye gerek yok. Aşk ve beraberlikler, evlenmek, ticari ortaklıklara girmek, parasal konularda beklediğimiz tatmini yaşamaktan mahrum bırakabilir. Barış yapmak zorlaşabilir. Hayattan zevk almak, eğlence, zevkli alışverişlerden, konfor, estetik yaratmak istediğimiz her tür eylemden haz almak hoşnutluk duymak kolay olmayacaktır. Bir miktar içe dönmek, yalnızlık duygusu, sosyal hayattan uzaklaşmak özellikle ilişkileri yeniden düşünmemiz gereken duygularla yüklü olunacak bu süreçte. Geçmişte yaşanan aşklar, ilişkiler yeniden aklımızı çelmeye, bizi düşünmeye itecektir. Derin bir özlem duygusu kimilerini tekrar bağlantı kurmaya yöneltirken, pişmanlıklar kırıklıklar çokça gündemi doldurabilir. Yeni bir şans vermek ne derece tatmin edici olabilir en çok kafa karıştıran yanı da bu olacak gibi. Bu süreçte yeni tanışmaların, başlayan ilişkilerin ne derece kalıcılık içereceği ayrı bir problem kaynağı olurken bize güven/sağlamlık duygusu vermekten uzak kalabilir.

-Venüs Sabit/Su burcu Akrep’te retro iken daha tutkulu, yaralayıcı, kendimizi tüketebileceğimiz durumlara açık olma ihtimali bulunmakta.(5 Ekim/31 Ekim arasında Akrep)

-Terazi sürecinde yaşanacak geri hareketinde ise aşk, uyum, uzlaşı, ahenk, romantizm, evlilik, bir arada olma arzusu, uzlaşma gerektiren durumlar hakkında çekinceler yaşanacaktır.

31 Ekim/16 Kasım arası Terazi burcunda geri hareketi devam ederken 2 Aralık /7 Ocak 2019 sürecinde Akrep burcunda transitini tamamlayacak. (Detaylı bilgi paylaşımı yapılacaktır)

MARS Retro hareketi Kova&Oğlak burçlarında!

16 Mayıs Mars Kova geçişi ile karşınıza çıkan olaylara ve konulara dikkat ettiğimizde ne tür gelişmelerle bir arada olabileceğimizi gözlemleyebiliriz.

26 Haziran/27 Ağustos sürecini içine alan Retro hareketinin Kova burcundaki seyri 26 Mayıs/12 Ağustos aralığında yaşanırken, 13/27 Ağustos diliminde ise Oğlak burcunda sürecektir.

12 Eylül/16 Kasım arası normal Mars Kova seyri devam edecektir. MARS doğasında savaş, mücadele, insiyatif kullanmak, hedefe yönelmekle yakından ilgili temalar barındırmaktadır. Genel anlamda Satürn burcu olan (Kova; özgürlüğümüz, bireysel girişimlerimiz, arkadaşlıklarımız, ideallerimiz, grup odaklı hedeflerimiz/Oğlak; İş hayatımız, amaçlarımız, kariyer planlarımız, yetkili kişiler/kurumlarla olan temaslarımız, hırslarımız, yönetsel konularımız, organize edilmesi gereken projelerimiz adına) huzursuz edici, engelleyici hali ile bizlere zorlayıcı temalar getirebilir. Retro yapacağı zaman diliminde öncelikle hırslarımız yönünde ilerlemek, yeni projelere başlamak, hedefe ulaşmak için uygun bir dönemde olmayacağız. Sonuç almak istediğimiz konularda zorluklarla karşılaşabiliriz. Daha kontrollü, sakin, dengeleyici bir tutum sergilemek zorundayız. Bizleri zorlayan duraklamalara ve engellere dikkat etmeliyiz.

-Kişisel girişimlerde, ortaya koymak istenilen projelerde, hedeflerde, insiyatif almamız gereken konularda ilerlemek zorlaşacaktır. Özellikle haritada Mars’ın hangi evde geri gittiğine çok dikkat etmek gerekir. Bu evin anlattığı konularda engeller, çatışmalar, rekabet, beklemeler öne çıkabilir. Mars doğası nedeniyle atağa geçmek, başlangıç yapmakla ilgili olduğu için geri gittiği sürece önemli adımlar atmak,  projelere başlamak adına insiyatif alamamak çeşitli problemler getirirken gecikmeler yaşatır. Tüm eylemlerimizi, atağa geçmemiz gereken konuları retro süresince zorlamaktan kaçınmalıyız. Kadın haritasında ise erkek figürü olarak düşünebiliriz.!

Ay Düğümlerinin halen Aslan/Kova ekseninde olması kadersel değişimlerin 2018 yılında güçlü biçimde hayatımızı etkilemeye devam edeceğini gösteriyor.

Tutulmalar Şubat 2018 itibari ile başlıyor. Güneş/Ay tutulmalarının getireceği kadersel etkilerle beraber haritalarımızda Aslan/Kova burçlarının bulunduğu alanlarda başlayan değişimler hızlıca çevreleyecektir yıl içinde. Sabit burçlar, Boğa, Aslan, Akrep ve Kova’lar tutulmaların hedefindeki burçlar olurken özellikle (harita akslarında ise) bu dört burcun bulunduğu 1/4/7/10 evler köklü değişimlere sahne olacaktır. (Kuzey Düğüm Aslan/Güney Düğüm Kova)

Ayrıca tutulmalarda mars retro etkisi önemli olacaktır.!

Kuzey Düğüm Aslan (Güneş tutulmaları)

Genel anlamda, kendimizden emin, yaratıcı potansiyelimizi şekillendirmek adına kadersel değişimler getirmekte. Sahip olmak istediğimiz güç, kendimizi/karizmamızı gösterme arzumuz bir yandan da egosantrik yanlarımıza vurgu yapacaktır. Bu tutulmalar dönemi yapıcı, olmak, özellikle içimizdeki sevgiyi, aşkı, kendimize güvenimizi baskı kurmadan, başkaları ile paylaşmak, topluluklarda ve gruplarda ortak çıkarları gözeterek kullanma dönemi kısaca söylemek gerekirse. (Tutulmalarla ilgili detaylı paylaşım yapılacaktır)

31 Ocak yılın ilk Ay tutulması/Dolunay Aslan burcunda Kuzey Düğüm yönünde (16:25)

16 Şubat Kova burcunda Güney düğüm yönünde Güneş tutulması (00:10)

13 Temmuz Yengeç burcunda Kuzey düğüm yönünde Parçalı Güneş tutulması (05:48)

27 Temmuz Kova burcunda Güney Düğüm yönünde Dolunay/Ay tutulması/Dolunay (23:19)

11 Ağustos Aslan burcunda Kuzey Düğüm yönünde/Yeni Ay- Güneş tutulması (12:57)

Son yılların en majör olayı ise Uranüs’ün Koç seyrine veda edecek olması!

Ateş burçlarında (Koç&Yay) ilerleyen, işbirliği yapan Satürn/Uranüs  son derece cesur, girişken, yenilenmeye yönelik adımlarımızı başka bir aşamaya taşımamız adına; bu kez toprak elementi burçlarda bizi desteklemeye devam edecek. (Boğa&Oğlak) burçlarında  çok daha kalıcı, somut, elle tutulur yapılanmaları hayata geçirebileceğimiz zamanlara taşıyacaktır.

Uranüs’ün Toprak/sabit burç olan Boğa geçişi Mayıs/Kasım aralığında bulunduğu yaşam alanında Kasım sürecine dek ilk derecelerden kendini hissettirecektir. (Detaylı bilgi paylaşımı Mayıs ayında sizlerle)

Güneş Burcunuz ve Yükselen Burcunuz ile birlikte okuyunuz lütfen♥

                                                                      KOÇ/YÜKSELEN KOÇ 

Jüpiter’in 8.evinizdeki seyri sürmekte. Gerek duygusal gerekse maddi paylaşımlarda esen fırtınayı dindirmek üzere harekete geçme imkanı verecektir. Aşırı sabırsız tutumunuzu dizginleyerek ortaklı paralar, miras, borçlar, eşin/ortağın para durumu, ortak gelirler/bütçeye yönelik yeni düzenlemeler adına çok şey yapılabilir. Var olan ödemeler dengesini toparlamak, yeni yatırımlara kişisel/ortaklı girişmek adına elverişli şartlar öne çıkabilir. Aile geçmişinden gelen bir miras olmak üzere çeşitli finansal paylaşımlar veya yatırım planları içinde bulabilirsiniz kendinizi. Aynı zamanda maddi/manevi anlamda yenilenmek, ortak sorumlulukları yüklenmek, krizleri aşmak konusunda çaba gösterme zamanı. Özellikle iş ilişkilerinde kendi çıkarlarınızı koruyabileceğiniz, kariyerde yeni oluşumlara eşlik edeceğiniz imkanlar yanında sermayenin başkalarından karşılanabileceği şanslar bulunabilir. Bu arada boşanmanın getirdiği nafaka, yabancıların içinde olduğu finansal/ya da yasal boyutu ile ilgilenmek gerekebilir. Ölçüyü aşan bir riskten uzak kalmak kaydı ile. Ruhsal/spritüel konulara ilginiz artarken gerek sağlık, gerekse psikolojik anlamda yıpranmışlıklara çözüm aramanın tam zamanı olabilir kimiler adına.

Jüpiter’in Retro yapacağı (8 Mart/11 Temmuz) arasında; 

Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıkları, ilişkileri yeniden gözden geçirmek yatırım, borçlar ve vergi konularında dair yeni düzenlemeler yapılması gerekecek.

8 Kasım sonrası Jüpiter Yay burcu geçişi ile;

Dış dünyada yeni şanslar aramanın zamanı geliyor. Gerek kariyer gerekse kendi kişisel gelişiminiz adına yurt dışı bağlantıların önemini bilerek yeni girişimlere yol alınıyor. Mesleki konuların getirdiği yolculuklar, yeni kişilerle temaslar, farklı bağlantılar, eğitsel temalar, hayat görüşünüzün yenileneceği enteresan yerler/konuların ilginizi çekeceği dönem olacaktır. İş, akademik fırsatların dış dünyadan geleceği, güçlü kişilerle temasların getireceği fırsatlar önem kazanacaktır.

20 Aralık 2017 sonrası Satürn Oğlak burcu geçişi ile;

Kariyerde uzun soluklu sorumluluklar, alınan görevler, mesleki hedefler açısından Satürn etkileri altındasınız. Aslında kariyerde son bir çıkış dönemi yaşanırken şimdiye dek kendinize, kariyerinize yaptığınız yatırımların sonuçları görünür olacak. Tamamen mesleki hedeflerin bilincinde hareket edilecek uzun soluklu bir dönem. Tam anlamı ile sağlam kariyer planları, kurumsal anlamda kalıcılık içeren adımlar, çalışılan kurumun yapısında değişiklikler, görev tanımları dikkat çekebilir.  Kendi işini kurmak isteyenler adına azimli, amaçlara odaklı önemli süreç olacaktır. Aslında şimdiye dek kendinize, kariyerinize yaptığınız yatırımların sonuçlarının görünür olacağı söylenebilir. Liderlik, öncülük özelliklerinizi ne derece hayata geçirebildiniz,? Satürn Yay seyri sürecinde kendinizi ne derece geliştirdiniz, hazırlık yaptınız? Hırsların, gayretlerin sonuçlarının hangi aşamada olduğuna dair gözlem süreci. Mesleki hedeflerde yeni sorumluluklar almak yanında, otorite ile ilişkiler anlamında yük getirirken, gerek iş hayatı gerekse özel hayata ilişkin kısıtlamalara, sorunlara yol açabilir. Aşırı hırsın, yeni bir statü arayışının kendi iç dünyanıza, özel hayata ilişkin ailevi konuları ötelemeye kadar götürebilir kimilerini. Başarılarınızı, hedeflerinizi baltalayacak tutumlar, kişiler, baskılar ya da 14 yıl önce başlayan döngüde yaptıklarınıza bağlı sonuçları ödül olarak gelebilir. Evlilik, boşanma, anne, ailevi konulara dair gelişmelere odaklanmak zorunda kalınabilir. Bu arada gelecek planları, grup çalışmaları, toplumu ilgilendiren her türlü konunun içinde yer almak üzere amaçları organize etme zamanı.

Uranüs Boğa burcu geçişi Mayıs ortası!

2. evinizde yolculuğuna başlarken gerek yetenekler gerekse iş hayatına dair alışılmadık bir sürece giriş yapılıyor. Her şeyden önce para kazanma, maddi değer yaratma, sahip olma dürtünüz bambaşka bir ruh kazanacaktır. Ölçülü, kontrollü harcama kalıplarınız yerini başka alışkanlıklara bırakabilir. Ani para giriş, çıkışlarına hazır olmalısınız. Farklı iş kollarından kazanç yaratmaya yönelik yenilenmeler öne çıkabilir. Sahip olduğunuz değerlerin değişebileceği, tutucu yanlarınızın bir hayli gerilerde kalacağı zamanlar dikkat çekecektir. Paranın sizi özgürleştireceği duygusuna odaklanmanız maddi zorunluluklara veda etme gücünü verecektir. Özellikle yılın  ikinci yarısı Satürn ile olan etkileşimi uzun soluklu finansal planlar, kariyere, hedeflere, iş hayatına yönelik beklentiler adına kalıcı yapılanmaların başladığı dönem olacaktır.2019 yılı itibari ile pek çok açıdan farkındalık kazanacak eylemler hızlanmakta olacak.

                                                                   BOĞA/YÜKSELEN BOĞA

Her açıdan hayatınıza giren kişilerden destek görmek, işbirlikleri kurmak yeni ortaklıklar yapmak adına olanaklar var. Bir yandan da amaçlar ve iş hayatına ilişkin beklentilerin yükselişe geçeceği bu dönem özellikle ufuk çizgisi üzerinde seyreden Jüpiter’in ekstra şansları öncelikle ilişkiler, yakın arkadaşlıklar, ortaklıklar üzerinden önemli bir dönem olacağı. İlk etapta hayatınıza maddi/manevi güven aradığınız yeni bir ilişkiye kucak açılacağı, derinlik beklentisinin artacağı dönem. Süregelen ilişkilerin evlilik aşamasına taşınabileceği süreklilik kazanacağı zaman dilimi olarak görebiliriz. Çok sorunlu ilişkilerde ayrılık/boşanma süreci gündemi meşgul edebilir kimileri adına. Genel anlamda iş hayatını yakından ilgilendiren önemli temaslar, ortaklıklar, anlaşmalar boyutu öne çıkarken, eşin hayatında başlayan değişimler, yabancılarla ilgili yanı, yurt dışı temasları adına geliştirici süreç yaşanabilir. Bir yandan da içinde maddi yanı olan parasal meseleler, hukuki boyutu, eşin kazançlarına ilişkin yanı kimilerinin gündeminde sıkça yer alabilir. Her türlü ilişkide yeni şanslar, başkalarından destekler, doğru olanı seçebilme becerisi öne çıkarken sorun bağlarda, ortaklıklarda açık düşmanlıklar, rekabet içeren konular sakınılması gereken yanları.

Jüpiter’in Retro yapacağı (8 Mart/11 Temmuz) arasında; 

Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların,  beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıkları, ilişkileri, başkaları ile olan işbirlikleri ve destekleri, hukuki konuları yeniden gözden geçirmek, ılımlı olmak gerekecek.

8 Kasım sonrası Jüpiter Yay burcu geçişi ile;

Yatırımlar, borç alacak konuları, ortak paylaşımlar, eş/ortak yolu ile gelebilecek destekler zamanı. Aileyi içine alan miras, alım satım ve yatırım konuları önceliğiniz haline gelebilir. Başkalarının, eşin ve diğer fırsatların getireceği finansal kaynaklardan yararlanma şansınız ise artıyor. Kişisel anlamda yatırım,  borçları toparlama, vergi, prim ödemelerini yapılandırma zamanı olabilir. Kredibiliteniz açısından verimli ve değişim içeren bu süreç maddi, manevi, ruhsal anlamda bereketli, iyileştirici etkilerini gösterecektir. Eşin, ortağın para durumunda genişleyen imkanlar da söz konusu.

Satürn Oğlak burcu geçişi ile amaçlarda, hedeflerde çıkış zamanı; 9.ev

Kendinize yaptığınız yatırımların, hazırlıkların altyapısı daha bir güçlü kurulmakta. Toplum karşısında kendinizi göstermeden önce son bir ivme, emek, uzun soluklu planları organize etme vakti. Kariyere dair önemli eğitimler, akademik planlar, yabancılarla temasların gündeme gelmesi, yeni ilişkilerin kurulması söz konusu. İşe, kariyere yönelik hedeflerde başka bir aşama kaydetmek ya da eğitimle ilgili artan sorumlulukların gündeme gelmesi mümkün. Akademik bir ünvan, üniversitelerle bağlantılı girişimler, ticari seçimler kimileri adına önemli testler/sorumluluklar getirebilir. Kendinize yaptığınız yatırımların, hazırlıkların altyapısı daha bir güçlü kurulmakta. Toplum karşısında kendinizi göstermeden önce son bir ivme, emek, uzun soluklu planları organize etme vakti. Bunu yaparken dış dünya/toplum ilişkileri ciddiyet kazanacaktır. Kariyere dair önemli eğitimler, akademik planlar, yabancılarla ilişkilerin gündeme gelmesi, yeni ilişkilerin kurulması söz konusu. İşe, kariyere yönelik hedeflerde başka bir aşama kaydetmek ya da eğitimle ilgili artan sorumlulukların, yolculukların öne çıkabileceği zamanlar çevreleyebilir. Dünya görüşünüzü yenilemek, tutarlılık kazanmak, yabancı kültürlerin, değerlerin, felsefelerin kafanızda yeniden şekillenmesi adına önemli. Toplumla ilişkilerin yeniden yapılandırılacağı süreç ile bazı gecikmeler, kısıtlamalar, eşin kardeşleri/yurt dışı bağlantılı konuları gündemi doldurabilir. Hukuki konular öncelikli olabilir kimileri adına. Bu dönemi hayat tecrübelerinizi geliştirmek, sizden daha deneyimli kişilerden yararlanmak, ticari, uluslararası hedefleri yerli yerine oturtmak adına ciddi arayışlara girişme zamanı.

Uranüs Boğa burcu geçişi ile değişim süreci başlıyor. Mayıs ortası!

Bambaşka bir rüzgar estirecek hayatınızda. Var olan bağlardan kurtulmak, sizi özgürleştiren şartlara uyum sağlamak adına sürprizler yaşanabilir. Bir yandan da ilişkilere limit koyabilir, var olan bağlara nokta koyabilirsiniz. Ani evlilikler gündeme gelebilir. Aslında en önemli etkisi kimlik, kişilik, hayatı kucaklama tarzınız ve fiziksel görünüşünüz üzerinden yaşanabilir. İmajınıza yönelik çok yeni kararlar alabilirsiniz. Dünyaya, dışarıda olup biten her şeye yaklaşımınız daha önce hiç denemediğiniz, düşünmediğiniz yeniliklere kapı aralama anlamında beklenmedik tutumlara götürebilir. Elbette sağlık, bedene dair, yaş aralığına göre çeşitli uyarılar verebilir. Her açıdan kendinizi tazelemek, yeni başlangıçlar, farkında olmadığınız doğal yeteneklerin geliştirileceği fırsatları adım adım hayata geçirme, gerçekleştirme çabası söz konusu. Kasım ilk haftasına kadar. Ardından 2019 Mart itibari ile esas anlamda harekete geçirici süreç hızlanacaktır.

                                                                İKİZLER/YÜKSELEN İKİZLER

Jüpiter transiti 8 Kasım’a dek günlük hayatınıza iyimserlik, rehavet, tatlı tatlı bir tembellik taşıyor. Rutin hayatı yeniden düzenlemek, sağlıkla ilgili konular, beslenme, türlü alışkanlıkların getirdiği handikaplara göz atma zamanı. Ruh/bedensel ihtiyaçlarınızın farkında olmak önemli olacak. Sağlıkta koruyucu etkiler altında olsanız bile beslenme alışkanlıklarınıza göz atarken, diyet kararlarınızda profesyonelce alınacak yardımlara açık olun. Küçük bir evcil canlı edinebilir, var olanların hayatını kolaylaştıracak şartlar oluşturabilirsiniz. Çalışma hayatı olanlar adına son derece verimli bir dönem. İş ortamında düzen sağlamak, yeni bir ortam oluşturmak, ofis yenilenmeleri, bununla ilgili lokasyon değişiklikleri daha geniş, ferah iş şartlarına kavuşacağınızı gösteriyor belki de. Yeni iş arkadaşları edinirken eleman yenilenmeleri yanında çalışmaktan keyif alınacak süreç. Yeni iş imkanları, beraber çalışılan kişilerden alınacak destekler, işin halkla ilişkiler boyutu,  belki eğitim, çeşitli iş projeleri artabilir. Özellikle son bir yıldır kendinize yaptığınız yatırımların, yeteneklerin profesyonelce kullanılması, ustalığınızı, becerilerinizi ortaya koyma, elle tutulur hale getirme şansını kullanma zamanı. Biraz da tutkulu, tüketici rutinlere giriş. Yeni iş fırsatları yanında özellikle kendi işini yapanlar adına geniş imkanlar, müşteri ilişkilerini geliştirmek şeklinde değerlendirilebilir.

Jüpiter’in Retro yapacağı (8 Mart/11 Temmuz) arasında;

Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. İş ilişkilerini, projeleri ve sağlık konularını gözden geçirmek, ılımlı olmak gerekecek.

8 Kasım sonrası Jüpiter Yay burcu geçişi ile; 

Yeni bir dönem başlıyor. İlişkiler, ortaklıklar, eşin hayatında yaşanan genişlemeler, fırsatlar, başkalarından gelecek destekler görünür olacak. Özel hayata dair kararlar, uzaklarla bağlantısı olan ya da yabancı bir partner yer edebilir hayatınızda. Maddi manevi paylaşımların içinde olduğu yenilenmeler içindesiniz. Yeni iş ortaklıkları yanında evliliklerin yaşanabileceği dönem söz konusu. Kariyer hayatınızı ilgilendiren önemli açılımlar aynı zamana içinde yabancıların olduğu temalara işaret ederken, akademik, eğitsel anlamda çok daha geniş imkanlar getirecek işbirliklerinden fayda sağlamak mümkün. Dış dünyanın, toplumla ilişkilerin karşınıza çıkaracağı şanslar yeni ortaklıklara yol açabilir.

Satürn Oğlak burcu geçişi ise 2,5 yıllık süreçte 8.evinizden etkileyecektir;

Önemli ortaklıklar, iş ilişkilerini içine alan konuların parasal boyutu sizi ilgilendirecek. Uzun soluklu işler, içinde finansal planların, yatırımların önünü açan kararlar zamanı olsa da eşle, ortakla olan finansal bağların sorgulanması gereken temalar olabilir. Bu durum çeşitli sorunlara zemin hazırlayabilir kimileri adına. Çok boyutlu harcamalardan ziyade kısıtlama yapılması, ortak kaynak/bütçenin düzenlenmesi zorunluluk olacak. Konsolide bir bütçe! Profesyonel iş hayatını içine alan önemli bağlantılar kurulabilir. Ortak/eş vasıtası ile beklenen desteklerde kısıtlamalar yanında kontrollü yeni borçlar alınabilir. Miras, aile içi paylaşımı içeren konular, kişisel yatırımlar adına köklü kararlar dönemi olabilir kimileri için. Geçmiş borçların, ödemelerin getirdiği krizlerin temizliğine girişebilirsiniz. Özellikle finansal konuların devletle olan bağlantısı eskiyi kapsayan ödemelere vergi, prim, banka bağlantılı yanına dikkat çekebilir. Bu anlamda yasal yanı olan konularla ilgilenmeniz gereken durumlara maruz kalabilirsiniz. Bu türde gelişmeleri akıllıca yönetmek size bağlı. Geçmişte yaptığınız haksızlıkları sürdürmeyin. Geri dönüşleri daha ağır olabilir, arının kirli hesaplardan lütfen şayet işverenseniz. Bir yandan da ortak paylaşılan değerlerin üzerinden yaşanacak yol ayrımları, belki boşanmanın getirdiği ödemeler, nafaka, mirasın pay edilmesine yönelik uğraşlar olacaktır kimileri adına. Başkalarının parasal sorumluluklarını almak durumunda kalabilirsiniz. Bu ev başka bir boyutu ile bakıldığında içsel anlamda bir değerlendirme yapmak, kendi içinizde ruhsal olarak dönüşmek, korkularınızı aşmak adına çeşitli deneyimlere sahne olabilir. Geçmişle ilgili sağlık konularından kurtulma çabası ayrı bir olasılık olurken derin (duygusal, cinsel, ruhsal) bağlarda sorunların çözümüne yönelik kararlar veya mesafe getiren durumlar içinde kalınabilir.

Uranüs 12. evinizde Mayıs ortası!

Mayıs ortasından yıl sonuna dek beklenmedik durumlarla karşılaşma olasılığını size hissettirebilir. Bir takım gizli etkiler, sırlar, kendinizden sakladığınız ya da farkında olunmayan korkularla bir araya gelmek mesela. Tüm bunlardan özgürleşme, aydınlanma, farkındalık kazanmak adına çeşitli deneyimler bekliyor sizi. Her açıdan beden/ruh sağlığınızı korumak, kemikleşmiş olan yılların alışkanlıklarına veda etmek, düzeninizle ilgili rutinleri yenilemek adına orada olacaktır.  Özellikle şu döneme dek bastırılan her şeyin gün yüzüne çıkabileceği duygu durumları dikkat çekebilir. Toplumu ilgilendiren farklı iş kolları, üstü kapalı kalmış bilgiler, çok farklı kolektif çalışmalar, kurumlar, gruplar/işle bağlantılı konularda yenilenmeler söz konusu.

                                                                 YENGEÇ/YÜKSELEN YENGEÇ

8 Kasım tarihine kadar Jüpiter sizleri pozitif bir evden etkiliyor. 5. ev temaları arasında aşk ilk sırada. İlişkilerin getireceği romantizm eşliğinde son derece keyifli, aşka dair etkiler var. Olabildiğince dışa dönük, sosyal yaşanacak bu süreçte özellikle alkış almak istediğiniz konularda dikkat çekecek işler üretebilirsiniz. Sanat, yaratıcı boyutu olan işler, yeni hobiler ya da kendinizi mutlu hissedeceğiniz çalışmalar kişisel ifade, tatmin adına olumlu destekler vermekte. Ürünlerin tanıtımı, reklam/medya bağlantısına dair uğraşlar adına süreç devam ediyor. Entelektüel açıdan sizi geliştirecek, öne çıkaracak ortaklaşa konulara yer bulunacak belli. Asc/Mc noktasına yapacağı üçgen açılarla işte de şanslı etkiler/kazançlarda görünür olacak. Kendinizi geliştireceğiniz, göstereceğiniz her konuda tutku var. Değişik eğitim, iş projelerinin yansımaları fırsatlara yakınlaştırmakta sizleri. Aynı zamanda çocuk sahibi olma keyfi anne adaylarını yakından ilgilendirecek. Çocuklarla ilişkilerinizi düzenlemek, onların hayatında yaşanmakta olan başarılar, gelişmeler, değişimler yaşanabilir. Bolca seyahat edebilirsiniz. Kişisel ya da aileden gelecek finansal yatırım atakları öncelikli olabilir. Yeteneklerinizi derinden ele alabileceğiniz yeni arayışlar, keyiflere yapılacak harcamalar söz konusu. Yolculukların, aşkın öğretici yanı dışında karşınıza çıkabilecek kişilerin deneyimlerinden yararlanmak adına olumlu. Babanın serveti/desteğini alabilmek yanında, hediyeler, giyim, zevklerde yenilenmeler,  eğlence anlayışınızı değiştirecek seçimlerde olası.

Jüpiter’in Retro yapacağı (8 Mart/11 Temmuz) arasında; 

Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Özel, duygusal hayatı, alım satım konularını yeniden gözden geçirilmesi gereken süreç olacaktır.

8 Kasım sonrası Jüpiter Yay burcu geçişi ile; 

Enteresan gelişmeler oldukça şanslı iş fırsatlarına yol açabilir. Oldukça keyifli bir iş ortamı, ferahlık yaratan düzenlemeler/ortam değişiklikleri, yeni iş arkadaşları, eleman değişiklikleri açısından olumlu bir süreç. Özellikle iş ilişkileri, yetenekler, becerileri kullanabilmek adına destekleyici fırsatlar bulunabilir. İşle alakalı eğitim, yolculuk temaları gündeme gelebilir.Kendi işini kurmak isteyenler adına verimli bir döneme giriş yapılacak. Sağlık, alışkanlıklar, beslenme düzeni adına onarıcı, tedavi edici adımlar atabilirsiniz.

Satürn Oğlak burcu geçişi ise 2,5 yıllık süreçte 7.evinizden etkileyecektir;

Dışsal şartlara bağlı kalınacak zamanlar. İlişkiler, evlilik, ortaklı her tür konu adına önemli bir geçiş. Dış dünya ile ilişkileri yeniden öğrenmek, tanımlamak, eksiklerimizi görmek adına belki de unutulan çeşitli sorumlulukları hatırlatacak. Kimileri adına baskı kuracaktır. İlişkide yeterince sorumluluk almak ötelendi ise yükler artabilir. Evliliklerin sağlamlaşması adına olumlu kullanılabilir. Uzun soluklu işler, içinde finansal planların, yatırımların, eşle, ortakla olan bağların sorgulanması olası. Çeşitli imkanlar, anlaşmalar, iş arayışları, ortaklı işler, destekler, kendi hedeflerinize dair beklentilerde belli ki çok sabırlı olunması gerekecek. Uzun uzadıya bir ilişkinin evliliğe taşınması, bağlar kurulması mümkün. Sizden olgun, tecrübeli, statüsü olan tercihler yaşanabilir özel hayatta. Çok yıpranmış bağlarda ise çözüm bekleyen sıkıntılara göz atmak, aşılamayan durumlarda çözümsüz kalmanın getireceği şartlar çevreleyebilir. Yıpranmış arkadaşlıklara veda olabileceği gibi artık daha gerçekçi, tecrübeli arkadaşlıklar edinmek mesela. Özellikle eşin hayatında başlayacak önemli yapılanmalar, değişimler sizi bir şekilde etkileyecektir. Yasal konuları, kariyerde çıkış getiren şartları, oluşumları hayata geçirmek adına sorumluluklar, dışsal koşulların belirlediği beklemeler sizlerle.

Uranüs rüzgarı ise Mayıs ortasından sonra esiyor.!

11.evinizde esecek bu rüzgar çok farklı çevrelere giriş yapmak, arkadaş, dost ilişkilerinde yenilenmeler, var olan bazı arkadaşlıkların hayatınızdan çıkması mümkün. Daha ziyade grup odaklı yenilenmeler, işten gelen kazançlarda değişik alternatifler öne çıkacaktır. İş kaynaklı bir organizasyonun yönetimi, daha özerk hareket edebilmek, çeşitli sosyal bağlar oluşturmak, kendi gelecek ümitleriniz, umutlarınız adına yeni enerjiler taşıyacaktır. Ortak payda üretilmeyen dostluklarda zorunlu bir kopuş olabilir. Kimi arkadaşların hayatında farklı değişimler yaşanabilir. Yılın ikinci yarısı Satürn ile olan etkileşimi uzun soluklu planlar, arkadaşlıklar, iş odaklı işbirlikleri adına kalıcı yapılanmaların başladığı dönem olacaktır.

                                                                   ASLAN/YÜKSELEN ASLAN

Jüpiter’in 4 eviniz Akrep burcundaki yolculuğu 8.Kasım sürecine dek bitişler/başlangıçlar üzerinden esiyor. Olası en güçlü gelişme iç dünyanızda huzur yaratmak/bulmak, psikolojik durumunuzu onarmak, ruhsal gelişiminizi destekleyecek konulara yer açmak için harika bir zaman dilimi. Aile, kendi iç dünyanızda de uyum ve huzur havası eserken, yaşanan yerle ilgili güzel değişiklikler, yuvanın yenilenmesi, daha geniş bir eve yerleşmek, evde düşünülen yeniliklerin yapılması, konfor yaratmak adına belli ki harcamalar da getirebilecek. Kimileri eldeki kaynaklar, ya da aileden gelen destekle yatırım odaklı alım satım işlerine girişebilirler. Önemli bitiş ve başlangıçların yaşanacağı bu dönem pek çok açıdan destek aldığınız süreç olsa da önemli bir içsel değişim zamanı. Aile içi ilişkiler, özel hayata dair bazı sorunlara çözüm bulmak, ailenin genişlemesi mümkün. Belki bir bebek olayı kimilerini yuvaya bağlayan başka bir neden olabilir. Bazılarınız evlilik yapabileceği gibi, lokasyon değişikliği olabilir. Evde yabancılarla ilgili bir konu daha fazla gündeme taşınırken kimilerimiz çeşitli nedenler/seçimler sonucu kariyer planlarını yenilemek üzere evden çalışmak, iş üretme hazırlıkları yapabilir. Bu transit etki bir yandan da babanın ya da geçmişten gelen gayrimenkul, taşınmaz mallar, toprağa dair konular hakkında bazı dinamikleri harekete geçiren gelişmeler taşıyabilir kimilerine.

Jüpiter’in Retro yapacağı (8 Mart/11 Temmuz) arasında;

Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Aile içi ilişkileri, yerleşim, eve yönelik planları, işe dair hedefleri yeniden gözden geçirmek, üzerinde çalışmak gerekecek.

8 Kasım sonrası Jüpiter Yay burcu geçişi ile; 

Hayatın tüm yüklerinden uzaklaşıyor, dış dünyaya hızlıca giriş yapıyorsunuz. İçinizden geldiği gibi yaşamak, aşkta heyecan arayışı. Uzun zamandır ihtiyacınız olan duyguları yaşamaya kendinizi mutlu etmeye yönelik her şeye hazırsınız. Anne olmak, çocuklarınızla ilişkilerden daha fazla keyif almak, onların yaşamlarında başlayan değişimler olumlu bir dönemi işaret ediyor. Medya ilintili ataklar, kendinizi ifade edeceğiniz çalışmalar, üzerinde çalıştığınız işleri profesyonel bir boyuta taşımak, belki yeni bir hobi edinmek adına şanslı bir süreç. Bol seyahat edebilirsiniz. Kendinizi geliştireceğiniz adımlar, öğretiler, kazançlarınızı etkileyecek projeler anlamında ferah bir dönem yaşatacaktır. Hayatın güzelliklerine, sevdiklerinize harcamalar, hediyeler artarken, yatırım içeren kararlar hayata geçebilir. Jüpiteri güçlü/rahat açılar altında olanlar için tatlı riskler alma zamanı. Spekülatif/şans oyunlarından çeşitli promosyonlar denenebilir.

Satürn Oğlak burcu geçişi ise 2,5 yıllık süreçte 6.evinizden etkileyecektir;

Şimdiye dek hayatınızda yer etmiş alışkanlıklara yönelik yükleri gözlemleme zamanı. İş hayatına dair her konuda yükler artarken yeni bir düzen sağlama zorunluluğu var. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Çalışma hayatınız varsa yeteneklerin, becerilerin üzerinde daha fazla durmak, kendinizi geliştirmek, eksiklerinizi gözlemlemek adına ciddi bir süreç. Üretkenlik, çok çaba, çok emek sizden 7. eve geçtiğinde karşılığı Satürn’den olacaktır. Kazançlara yönelik planlarda önemli olacak, yeni projeler üretmek, iş kurma girişimleri, ustalık kazandığınız konulara yönelik sistemli bir oluşum sağlamak mesela. Ofis, iş ortamına yönelik yeni organizasyonlar, değişiklikler, ofis içinde ortam değişikliklerinin işaretlerini verebilir kimileri adına. İşinizin profesyonel boyutu her açıdan kalıcı girişimlere yol açarken bir yandan da çok sıkı bir çalışma temposu başlıyor. En önemlisi bu ev alanı sağlıkla alakalı zayıflıkları, göz ardı ettiklerimizi karşımıza çıkarabilir. Geçmişte yaşanan rahatsızlıklara lütfen dikkat. Dişler, eklemler, iskelet sistemine ait sorunlarınıza çözümler bulmak adına her türlü önlemi almanız zorunlu hale gelebilir. Çeşitli tedaviler, kronikleşmiş sorunlara kalıcı çözüm bulmak adına. Hayat şartlarınızı, yaşam biçiminizi zorlayan alışkanlıklar, ezberler, kronik biçimde taşınan yükleri elemek en doğrusu olacak yaş aralığına göre elbette. Zamanı doğru kullanmak, işe yarar hale getirmek için özenli, tertipli, seçici olmaktan kaçınmayın. Özellikle hayat düzeninde sizi zorlayan, kısıtlayan, tüketen rutin alışkanlıkları bırakmak gerekecek.  Yeni bir yaşam düzeni inşa etmek zorunda olduğunuzu hissediyor olmalısınız. Hizmet duygusu da işin içinde olacaktır ancak üzerinizdeki baskıların ne kadarını tolere edebilirsiniz? Bu sorulara cevaplar bulmak gerekecek. Destekten yoksunluk, çalıştığınız kurum ya da kendinize ait iş düzeninizle ilgili yapılanmalar, düzenlemeler zamanı. Ortaklaşa konular, hukuki meseleler ya da eşi ilgilendiren durumların devlete ilişkin yanına daha gerçekçi yaklaşma zorunluluğu doğabilir.

Uranüs rüzgarı en tepede Mayıs ortası!

10.evinizde hızlıca esmeye başlıyor Mayıs ortasından sonra. Son 7 yıldır kendinizi geliştirmek, yenilemek, hayata bakışınızı tamamen değiştirmek anlamında çok deneyim yaşadınız. Şimdi bu etki ile vazgeçmediğiniz güvenlik duygusunun yerine başka şeyler koyma zamanı. Sosyal statünüzde, kariyerde, iş seçimlerinde standartlarınız değişecek büyük olasılıkla. Bu yöndeki ezberler bozulurken büyük ölçüde özgürlük, kendi başınalık ya da sizi bağlayan durumlardan sıyrılma arzusu yükseliyor. Çok fazla otorite baskısı varsa ipler kopabilir. Radikal kararlar zamanı aslında. İş değişiklikleri ya da sahip olduğunuz işi bambaşka bir noktaya taşımak, amaçlarınızı yenilemek, yeni yollar aramak, kendi seçimlerinizi hayata geçirmek esas hedefiniz olacak. Son derece özgür/özgün yollar bulabilir, ortaklı bir iş yapıyorsanız bağları kopartabilir veya özgürlüğünüzü kısıtlamayan kolektif işlere girişebilirsiniz. Yıl sonuna dek çok emek isteyen, oturmuş düzeni yenilemeye yönelik hırslı, elle tutulur planlar, projeler içinde olabilirsiniz. Bu dönemde yapılan tüm atakların, çalışmaların esas anlamda 2019 itibari ile hız kazanacağı söylenebilir. Yılın ikinci yarısı Satürn ile olan etkileşimi uzun soluklu planlar, kariyere yönelik projeler, yeni amaçlar belirlemek adına kalıcı yapılanmaların başladığı dönem olacaktır.

                                                                    BAŞAK/YÜKSELEN BAŞAK

Jüpiter’in 3. evinizde getireceği şanslar geniş bir yelpazede düşünülmeli. Zira kariyerde önemli olan çıkış dönemini destekliyor. Özellikle zihinsel açıdan aktif zamanlar. Kendi içinde  derinlik taşıyan ince çalışmalara yönelme şansınız sürmekte. İçinde eğitim/iletişim konularının olduğu her tür temaya açıksınız. Çok daha fazla kişisel gelişiminize destek veren entelektüel çalışmalar, satış/pazarlama konuları, olumlu yönde gelişecek büyük ölçekli anlaşmalar, iş bağlantı araştırmalar sürüyor halen. Web, blog çalışmalarında yeni tasarımlar yapılabilir. Tanıtım ve sunumlar adına çok hoş denemeler, yenilikler yapabilir sesinizi, düşüncelerinizi geniş çevrelere duyurabilirsiniz. Güçlü ifade yeteneğiniz yanınızda olacaktır. Projeleriniz arasında yazmak, bir yayın evi ile işbirliği yapmak için hoş imkanlar var düşünenler adına. Yazılı/görsel basın, medya ve digital iletişim kanallarını olabildiğince kullanın lütfen. Şansınız orada. İşinizin ticari boyutuna dair son derece akıllıca girişimler/anlaşmaların yapılabileceği söylenebilir. Yolculuklar da sıklaşıyor. Bir başka açıdan bakıldığında yakın çevre, kardeşler, kuzenler ve akrabalarla olan ilişkilerin yeniden ele alınması, varsa sorunların yapıcı biçimde onarılması, bağların güçlenmesi konusunda destekleyici. Özellikle kardeşlerin hayatında yaşanan güzel etkiler, gelişmeler gözlemleyebilirsiniz. Yeni bir dil öğrenme arzusu, eğitim ve sınav süreçleri içinde olunabilir.

Jüpiter’in Retro yapacağı (8 Mart/11 Temmuz) arasında;  

Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz.  Alım, satım, ticari, anlaşma, eğitsel, vb konuların yeniden gözden geçirilmesi gereken süreç olacaktır.

8 Kasım sonrası Jüpiter Yay burcu geçişi ile;

Enteresan, oldukça şanslı gelişmeler yuvanızda sizi bekliyor. Jüpiter’in tüm bereketini iyimserliğini aile içi ilişkilerde hissedeceksiniz. İç dünyanızda aradığınız huzur, yakınlar, özel hayata ilişkin keyifli bağlar yeniden sıklaşıyor. Özellikle yerleşik düzeninizle alakalı pek çok planı hayat geçirme şansı başlıyor. Yeni bir ev alımı geniş, konforlu mekan seçimlerine götürebilir. Yaşanan yerde çok güzel değişiklikler, onarım, bakım, eşya yenilenmeleri, tadilat işlerine girişebilirsiniz. Bu arada babanın, geçmişin getirdiği toprağa dair yeni yatırım planları öne çıkabilir. Büyük ihtimalle içinde yabancıların, uzaklarla ilgili konuların olduğu temalar yoğunlaşacaktır evde. Bu durumun iş hayatınızı, dış dünyadan gelecek çeşitli fırsatların hazırlığı şeklinde karşınıza çıkma olasılığı güçlü. Özel hayatta evlilik gerçekleştirme, çevre değişikliği veya ailede genişleme şeklinde şanslar sizlerle.

Satürn Oğlak burcu geçişi ise 2,5 yıllık süreçte 5.evinizden etkileyecektir; 

Sizler adına önemli bir çıkış söz konusu iş hayatında. Son Yay burcu dönemi sağlam temeller atıldıysa yetenekleri, işe dair uzun vadeli beklentiler üzerinden ortaya koyabilmenin taşıdığı sorumluluklar olacak. Özellikle kendinizi ifade etmeniz gereken her konuda somut, elle tutulur, getirisi olan projeler üretmek üzere harekete geçmekte kararlı ve istikrarlı zamanlar. Yetenekler, işe dair projeler sorumluluk artışına sebep olurken, önemli bir yaratımdan bahsedilebilir. Aşk! Elbette bu konuyu daha fazla ciddiye alacak belki de bundan sonrası için kolları sıvayacak kimileri. Özel hayatta devam eden ilişkilerin kalıcılığı sorgulanırken, evlilik adına destekleyici olabilir. Ancak bu yolda gerçekten size eşlik etme gücünü kendinde bulanlar yanınızda yer alacaktır. Kimileri çocuklarının artan sorumlulukları karşısında test edilecekler, ihmal ettikleri yanları, bağları tekrar ele alacaklar. Onları hayatında yaşanan değişim yanında belki anne olmakla ilgili bir sorumluluk süreci başlayacak yeni anne adayları adına. Spekülatif anlamda risk almaktan ziyade aileden gelen finansal kazanımlar, uzun soluklu yatırım, ev, emlak konularını içine alan planları hayata geçirme gücü aranacaktır.

Uranüs rüzgarı ise çok uzaklardan geliyor. Mayıs ortası!

Uzun yıllardan sonra tırmanış zamanı. Hayata bakışınızı yenileme, var olan ezberlerin, inançların, uzaklarla alakalı bağların her açıdan bambaşka noktalara sizi taşımak üzere orada olacağını bilmek gerekiyor. Köhneleşmiş düşüncelerden uzaklaşarak önünüzü açacak kişiler, yabancılarla bağlantılı konular uluslararası ticaret, iş hayatında yeni tecrübeler kazanmak adına ciddi anlamda farkındalık getirecektir. Yeni ilgi alanları, öğretiler, farklı kişilerden kazanılacak deneyimler, hayat tecrübeleri, eğitsel konular adına beklemediğiniz aklınızda olmayan yenilikler. Yılın ikinci yarısı Satürn ile olan etkileşimi uzun soluklu planlar, kariyere yönelik projeler, uzun soluklu yurt dışı hedefler, kendinizi geliştirebilmek, yeni hedefler belirlemek adına kalıcı yapılanmaların başladığı dönem olacaktır.

                                                                   TERAZİ/YÜKSELEN TERAZİ

Jüpiter 2. ev seyri ile maddi konular öncelikli yer tutmakta. Öncelikle kendinize verdiğiniz değeri yeniden tanımlamak, bu yöndeki beklentilerinizin sınırlarını tekrar belirlemek gerekecek. Özellikle son bir yıldır kendinize, yeteneklerinize yönelik yapılan yatırımların, hazırlıkların kazanca yönelik yanları odak noktanız olmakta. Bu nedenle diğerleri ile sağlam bağlar kurarken, ortaklıkları içine alan çeşitli parasal işler, kazanç yaratma potansiyeli, iş hayatı adına artan bir tempo söz konusu olabilir. Hak ettiğinizi elde edebilmek için daha fazla emek vermek, çalışmak, üretmek, yeteneklerinizi parlatmak, çeşitli projeler ortaya koymak için güzel bir dönem. Daha fazla birikim yapma imkanı yaratmak biraz da sizin elinizde. Elbette harcamalar, bütçe, borçlar ayrı bir önem kazanmakta olup bütçeyi tertiplemek, borçların yükünden kurtulmak adına daha rahat şartlar yaratma çabası söz konusu. Eğitim, düşüncelerinizi pazarlamak, bilgi anlamında tecrübelerinizi kazanca çevirebilmek yanında iş arayışı içinde olanların yeni fırsatlar yaratabileceği zaman diliminden bahsedilebilir. Değerli ürünlere yönelik giderler yanında, kişisel/ortaklı yatırımlar, alım/satım konuları önemli bir yer tutabilir istekleriniz arasında.  Özellikle kar/zarar dengesi, taşınabilir mallar üzerinden yeni yapılanmalar içinden geçilebileceği başka bir ihtimal.

Jüpiter’in Retro yapacağı (8 Mart/11 Temmuz) arasında; 

Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıklarda, bütçeyi ilgilendiren parasal beklentilerde, işle ilgili fırsatlarda, kişisel kazançların yaratacağı avantajlarda ölçülü, riskten uzak kalmak gerekecek.

8 Kasım sonrası Jüpiter Yay burcu geçişi ile;

Yakın çevre, kardeşler, kuzenler, akraba ilişkileri renk kazanabilir. Kardeş hayatında yaşanan yenilenmeler mümkün. Daha sık yolculuk yapabilir, taşınma ya da yerleşik düzene dair önemli değişikliklere gidebilirsiniz. Bu geçişin ana teması eğitim, işe ve ticari boyutuna dair projeler, anlaşmalar yönünde gelişmelere vurgu yapabilir. Bu geçiş ile çok şey öğreneceğiniz  söylenebilir.  Bilgilerinizi geniş kitlelere ulaştırmak, başkalarına aktarabilmek adına fırsatlar yaratabilirsiniz. Medya bağlantısı, yayıncılıkla ilgili planları olanlar yanında bu mecraların tüm olanaklarından her tür iş dahil olmak üzere yararlanılabilir. Yeni bir dil öğrenmek, eğitim hayatında beklenen başarıyı yakalamak olası. Ayrıca, kitap yazmak, yayın evi ile yapılacak anlaşma fırsatları destekleyici etkiler getirebilir mesela.

Satürn Oğlak burcu geçişi ise 2,5 yıllık süreçte 4.evinizden etkileyecektir;

Yeni bir temel atmak adına hayatın en dip noktasındasınız! Hayatınıza dair pek çok konu üzerinden yaşanacak uzun soluklu planlar sabır istiyor. Aile büyüklerinin (yaşlı) sorumlulukları ya da onların yaşadığı bazı durumlar sizi bağlayacak, yükler biraz artacaktır belki de. Baba, kökler, iç dünyanıza dair yeni bir bakış açısı kazanma süreci. Bir yandan da kariyere dair hedeflerde dikkatli/sabırlı olunması gereken bu süreci gerçekçi ele almak gerekecek. Oldukça kalıcı planların hazırlığı şeklinde kendini gösterebilir olaylar. Aile ve yuvaya dair sorumluluklar, belki evlilik kararının öne çıkması yanında kişisel yetenekler, iş/hobi olarak gördüğünüz konuların evde üretilmesi, spekülatif yatırımlar hakkında akılcı, uzun vadeli planları içinde olunabilir. Ev alım/satım işleri, babadan, geçmişinden kaynaklı finansal destek yanında yer değişikliği anlamında köklü sorumlulukları almanın zamanı gelmiş olabilir. Belki de yaşanan mekanla, yerle ilgili toprağa dair ilgili yeni yapılanmaların içinden geçilebilir. Bu süreci aştığınızda önemli aşamaların ardından ilerleyen dönemde sabır/emek ikilisinin size çok şey kazandıracağını bilmelisiniz. Bu dönem ayrıca iş ve ev hayatı arasında dengede kalmak önemli olurken, gelecek yönünde daha tutarlı olmayı başarmaktan bahsedilebilir. Kimileri adına emeklilik sürecine ilişkin gelişmeler olabilir.

Uranüs finansal konularda etkiliyor Mayıs ortası!

Yolunda gitmeyen ilişkiler, ortaklıklar, dışsal şartlara bağlı olduğunuz her konuda yeni ayarlamalar yapmak gerekecek. Elbette şu an yaşanmakta olan karmik etkileri anlatır 8. ev.  Her şeyden önce beklenmedik şekilde bilinçaltı çeşitli korkuların farkına varmanızı sağlayacaktır. Bunlardan özgürleşmek, özellikle başkalarına bağlı olduğunuz finansal krizleri aşmak, bağımsızlık duygusuna ihtiyaç duymak adına ezberleri bozma zamanı. Aslında yeni bir dönemin başlangıcı olarak düşünmeli, ortaklıklarda, ortağın, eşin finansal durumunda yaşanabilecek ani değişikliklere hazır olmalısınız. Ortak bütçenin, harcamalar dengesinin yön değiştirmesi mümkün. Sürekli başkasının kaynaklarına bağımlı ya da borçlu olanlar bunlardan sıyrılma mücadelesi verebilirler.  Ani bir miras, beklenmedik bir paylaşım  konusu öne çıkabilir. Bir yandan da psişik konulara ilginiz artacak,bu yönde derin araştırmalara odaklanacaksınız.  Ortak yatırımlar, pay savaşı içeren durumlar, yakın duygusal/ruhsal bağlarda değişik bakış açıları kazanmanız olası. Yılın ikinci yarısı Satürn ile olan etkileşimi uzun soluklu finansal planlar, kariyere, yerleşime, yatırıma yönelik hedefler içinde olabilirsiniz. Alım,satım işleri, borçlar cephesinde kalıcı yapılanmaların üzerinde durmaya başlıyorsunuz.

                                                                     AKREP YÜKSELEN AKREP

Jüpiter hayatınızda pek çok alanda fırsatlar getirmiş olmalı 4 aylık süreçte. Kasım ayına dek Jüpiter’in burcunuzda yer alması ile adeta hayatı farklı gözlerle kucaklamak  sizin elinizde.  Yeni başlangıçlar, hedefleri bilinçli biçimde ortaya koyma vakti. Doğuştan gelen kabiliyetleri yeniden keşfedeceğiniz bu süreçte derin düşünebilme beceriniz sizinle. Kişiliğimizi etkin, akıcı biçimde kullanmak yanında, yeteneklerimizi parlatarak, başkalarının kaynaklarından yararlanma becerisini kullanarak güven kazanmaya başlıyorsunuz. Her şeyden önce son bir yıldır geri planda yapılan hazırlıklar, verilen emeklerin ardından daha kararlı ataklar yapma zamanı. Kişisel anlamda imaj, fiziksel görünüm, giyim tarzında yeni değişiklikler yapmayı tercih edebilirsiniz. Ancak aşırı kilo riskine dikkat etmelisiniz. Elbette bu kadar sıradan olmayacak istekleriniz. Kendinizi ruhsal anlamda güçlendirmek, hayatı daha deneyimci gözlerle kucaklamak, kendinizi geliştirmek, yenilemek, olgunluk kazanmak anlamında çeşitli şanslarla buluşabilirsiniz. Kişisel yeteneklerinizi görünür kılacağınız, kazançlara yönelik yeni ataklar planlayacağınız fırsatlar yaratmak önceliğiniz ayrıca Akrep olarak. İlişkiler cephesinde ise aşırı tutku, sahiplenme, kriz yaratabilecek tutumları aştığınızda, yüzeysel bağlardan sıyrılarak keyifli ilişkilerin kapısı aralanabilir, evlilik tercih edilebilir, bu yönde kararlara götürebilir kimilerini. Yaratıcı işleri, sadece sizin keyif aldığınız konuları geliştirmek yanında, çocuklarınızı ilgilendiren çeşitli değişimlerin getirdiği sorumluluklar ele alınabilir. Onların talih/kısmetlerine dair gelişmeler öne çıkabilir. Kimileri adına ise hamilelik/doğumların yaşanabileceği bir süreç yaşanabilir.

Jüpiter’in Retro yapacağı (8 Mart/11 Temmuz) arasında; 

Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıkları, ilişkileri, kişisel hedefleri yeniden gözden geçirmek, iç gözlem yapmak, ılımlı olmak gerekecek.

8 Kasım sonrası Jüpiter Yay burcu geçişi ile;

Son bir yıldır kişisel anlamda yapılan yatırımların, bağlantıların getireceği elle tutulur finansal kazanımlara odaklanma süreci başlıyor. İş hayatında yeteneklerin kazanca dönüşmesi,  ödemeler dengesi, bütçe, kazanç getirecek fırsatlar yaratma zamanı. Özellikle iş fırsatları, ortak ya da eşten beklenen destekler, yatırımlar, alım/satım üzerinden sağlanacak avantajlar öne çıkıyor olacak.

Satürn Oğlak burcu geçişi ise 2,5 yıllık süreçte 3.evinizden etkileyecektir;

Çok başka temalar giriyor hayatınıza. İşe dair sorumluluklar, anlaşmalar, kendinize koyduğunuz kalıcı hedefler açısından önemli olacaktır. Artan ciddiyet sıkı bir tempo getirecek. İş nedeni ile yapılacak yolculuklar gündeme gelebilir. Özellikle zihnen yüklü olunacak bu süreçte bakış açınızı daha gerçekçi kılmak, sizi meşgul eden konulara sorumluluk içinde yaklaşmak gerekecek. Yakın çevrenizden kaynaklanan her türlü konunun getireceği sorumluluklar mesela. Önemli bir eğitim temasına girişmek, bu yöndeki planları organize etmek şeklinde sorumluluk taşıyabilir. İşinizin ticari boyutuna dair önemli, uzun vadeli yapılanmaların zamanı gelmiş olabilir. Kardeş, kuzen, yakın akraba ilişkileri sorgulanırken zaman zaman mesafe girebilir kimileri adına. Kardeşin hayatında önem arz eden koşullar gelişebilir. Bir yandan da kişisel hedefler, aile, baba ve yaşanan yere yönelik çözüm bekleyen konular, taşınma, mülk alımı anlamında, yatırımlarınızda önemli açılımların başlaması mümkün. Çok yakın arkadaşlıklar, sürekli temas halinde olduğunuz komşuluk ilişkilerinde, yaşadığınız bina ile ilgili konularda sorumluluklar, ya da geçmişten gelen sorunların çözümüne yönelik meşguliyetler ağırlık kazanabilir.

Uranüs rüzgarı 7.evinizden karşınızda Mayıs ortası!

Yolunda gitmeyen ilişkiler, ortaklıklar, dışsal şartlara bağlı olduğunuz her konuda yeni ayarlamalar yapmak gerekecek. Daha ziyade ilişkiler ve iş bağları adına bakış açınızı yaklaşımınızı değiştirmeye iten durumlar, kişiler üzerinden yaşanma olasılığı var. İlişkide, evlilikte bastırılan, görmezden gelinen sorunların çözümüne yönelik zamanlar bir yandan da özgürlük içeren bağlara yol açabilir. Sıradanlıktan kurtulma baskısı gerginlik taşırken ani ayrılıklar, evlilikler, açık düşmanlıklar ya da davalar adına elektrikli süreç getirebilir. Yeni işbirlikleri, farklı yapıda insanlarla ortaklı bağlar, sosyal/toplumsal ilişkilerde de yeni bir hava estirecektir. Eş, ortak, çok yakın arkadaşlar ve işbirliği içinde olduğunuz kişilerin hayatında farklı yenilenmeler yaşanıyor olabilir. Yılın ikinci yarısı Satürn ile olan etkileşimi uzun soluklu işbirlikleri anlaşmalar, planlar, kariyer, ortaklı konulara yönelik farklı hedefler belirlemek adına kalıcı yapılanmaların başladığı dönem olacaktır.

                                                                        YAY/YÜKSELEN YAY

Jüpiter’in 12. evinizde iken öncelikle gizli, bastırılmış, psikolojik anlamda bilinçaltına atılan korkularla baş edebilme, onları aşabilme gücü sizlerle. Kendi kendinizi rehabilite edeceğiniz dönem olarak görülebilir aslında. Koruyucu etkiler altında olmanız yanı sıra geçmişte yapılan iyiliklerin geri dönüşlerini kucaklama şansınız var. En dipte bir yerlerde saklı olan gizli yeteneklerinizi başkalarının hayrına olabilecek şekilde kullanmak, kapanan bir dönemi geri planda hazırlık yaparak geçirmek, ruhsal anlamda gelişime, yeni tecrübelere açık olmak adına olumlu bir evre.  Kalben başkalarına dokunabileceğiniz çeşitli konular, destek vermeniz gereken durumlar, kişiler, çalışmalar içine girebilirsiniz. Bu anlamda şifa aradığınız konularda yardımlar yanınızda olacaktır. İçinizde sakladığınız her şey bambaşka tınılarla ortaya çıkabilir. Yaratıcı, spritüel, ruhsal alanda pek çok yeni şey keşfederken kendinize bilinçli bir hedef koymak konusunda aceleci olmamalısınız. Bu transitin etkisi altında iken geçmişle, ailenin geçmişi ile alakalı konular, kişiler karşınıza çıkarken finansal konular olmak üzere göremediğiniz, bilemediğiniz risklere karşı dikkatli olmalısınız. Hayatı akışına bırakabilmek, ihtiyacınız olan yalnızlığı, sessizliği dinlerken kendinize ait bir alan yaratmaya çalışmak dönemin en değerli ödülü olabilir. Zorlandığınız, ihmal ettiğiniz her türlü alışkanlığa veda özellikle tutsaklık duygusu ve ilişkiler hakkında taşıdığınız gizli korkulardan arınmak adına bu dönemin en güzel kazanımı olacaktır.

Jüpiter’in Retro yapacağı (8 Mart/11 Temmuz) arasında;

Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek gizli şansların, fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Her açıdan hazırlıkları, sağlığı gözden geçirmek, akışta kalmak gerekecek.

8 Kasım sonrası Jüpiter (Yay) burcunuza geçişi ile;

Geçmişi ardınızda bırakarak hayata yeniden başlama dönemi. Sağlık, bedenait sıkıntıları aşmak yenilenmek mümkün. Kilo artışına dikkat etmek kaydı ile. Kişisel atılımlarınız, iş ve parasal hedefleriniz adına önemli adımlar, içinde yabancılar ve akademik konuların da olduğu gelişime, şansa açık bir yıl geçireceksiniz. Genel anlamda iyimserlik hayatınızın pek çok alanında hakim olurken başkalarının kaynakları, finansal konuları içine alan yenilenmeler, özel hayata dair pozitif duygulara, adımlara yer açılıyor.

Satürn Oğlak burcu geçişi ise 2,5 yıllık süreçte 5.evinizden etkileyecektir;

2.evinizdeki Satürn ile finansal anlamda, iş hayatına dair hedeflerde, kardeşlerle ilgili paylaşımlarda, işinizin devletle olan boyutunda, resmiyetle ilişkisinde, yatırımlarda uzun soluklu projelere yer açma dönemi. Yetenekler, kazanç kapasiteniz hakkında kalıcı planlar yapmak ekonomik göstergeleri ele alarak yapılandırmak, uzun soluklu kılmak adına önemli kararlar zamanı. İş odaklı planların, hedeflerin, kazanç boyutunun çok daha akılcı ele alınması ile kalıcılık aradığınız arayışlar, sorumluluk alma yetinizle alakalı olacaktır. Bütçeniz, harcama kalıplarınız, borç/alacak temaları, başkalarından beklenen destekler anlamında belki de toparlanması gereken durumları aşma çabası öne çıkacak. İş hayatını ilgilendiren her türlü hedefinizde daha profesyonelce beklentiler içindesiniz. Anlaşmalar, eğitim içerikli, ticari boyutu olan anlaşmalar için kalıcı ataklar zamanı. Kısıtlı bir bütçe varsa daha temkinli olmak, harcama kalıplarınızı yapılandırmak, özenle tutarlılık kazandırmak gerekecek bu alana. Finansal konularda daha bir sorumluluk içinde yaklaşmak, kalıcı yatırımların önünü açacak girişimlere adım adım ilerlemek, ekonomi yapmak adına tutarlı kararlar alma zamanı.

Uranüs çok başka öncelikler taşıyor sizlere Mayıs ortası!

Çalışma hayatı olan veya olmayanlar adına rutin hayat değişiyor. Aniden çalışmaya, iş hayatına atılmaya karar verilebilecek zaman dilimi. Aslında aktif çalışanlar için başka şeyler söylüyor. Sıradan olan çalışma koşullarından kurtulmak, özgür hareket etmekten yana kararlar alınabilir. İş pozisyonunda değişiklikler, iş ortamında yenilenmeler, farklı bir sektör seçimler arasında olabilir. Çeşitli zorunluluklar, beraber çalışılan kişilere zaman zaman isyan oluşabilir. Daha özgürleştirici şartlara yönelirken, özellikle rutin alışkanlıklar, sağlıkta sizi zayıf düşüren bağımlılıklar, beslenme, uyku, günlük sorumluluklar adına farklı bir sistem kurulabilir. Çok farklı yetenekler geliştirmek, öğrenmek, çeşitli teknikler, beceriler edinmek adına enteresan seçimler yapılabilir. Yılın ikinci yarısı Satürn ile olan etkileşimi uzun soluklu finansal kazançlar oluşturmak, kariyere, bu yöndeki beklentilere odaklanmak mümkün. Projeler belirlemek üretken olmak, somut işler çıkarmak adına kalıcı yapılanmaların başladığı dönem olacaktır.

                                                                   OĞLAK/YÜKSELEN OĞLAK

Jüpiter Akrep seyri sürerken destekleyici imkanlar devam ediyor. İçinde bulunduğunuz sosyal çevre yenilenirken size yer açacak çeşitli olanaklara açıksınız halen. Yeni arkadaşlıklar edinmeniz mümkün Var olan dostluk/arkadaşlık ilişkilerinde yaşanacak karşılıklı destekler, çeşitli ortak eylem planları, içinde eğitim, zihinsel temalarının olduğu aktiviteler içinde yer alma şansı vermekte. Ortak umutların etrafında buluşmak, sizinle paylaşmaya hazır kişilerle çok iş çıkaracağınız koşullar, dış dünyada olacağınız söylenebilir. Kişisel anlamda gelecekle ilgili planlar/projeler, iş odaklı çalışma planları, grup aktiviteleri belki dernek/vakıf çalışmalarının getireceği projeler finansal kazanımlarda önemli bir yer tutabilir. Sosyal açıdan geniş olanaklar, arkadaşlarınızın hayatında yaşanan olumlu gelişmeler başka güzel bir olasılık. Özellikle işle ilintili konular, yeni gruplarla bağlarınız yanında, işin akademik ya da eğitsel boyutuna öncelik verilebilir. Bu arada her tür proje, gelecekle ilgili tasarıda başkalarının tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. Cemiyet hayatında yeni çevrelere girebilirsiniz. Farklı ve donanımlı kişilerle temaslarınızı güçlendirmek için kararlı bir duruş sergileme şansınız  var. Sizi yansıtan, aynı çizgide olan, ortak paydaşlık içinde hareket edebilecek kişilerle yola devam etmekten yana bir değişim yaşanabilir. Maddi çıkarlarda ortak bir eylem söz konusu ise güç dengesini korumak önemli olacaktır. Arkadaşların, dostların hayatında yaşanan değişimde söz konusu kimileri adına Bir yandan da kendinizden vereceğiniz, yardım, sosyal ölçekli gruplaşmalar, dayanışma içeren bağlar söz konusu.

Jüpiter’in Retro yapacağı (8 Mart/11 Temmuz) arasında; 

Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Ortaklıkları, sosyal ilişkileri, grup paylaşımları, etkinlikleri,  geleceğe dönük planları yeniden gözden geçirmek gerekecek.

8 Kasım sonrası Jüpiter Yay burcu geçişi ile;

Biraz geçmişle hesaplaşmak, kontrol edilemeyen hırsları, sizi bağlayan konuları akışına bırakmak, hayata güvenmeniz gereken süreç. Özellikle kendinize bile itiraf edemediğiniz gizli tutkular ya da hayatınızda düzene, kurallara ilişkin korkular içeren yüzleşmeler, iyileştirici deneyimler yaşamak mümkün. Sağlık ve bağımlılıklar adına kendinize karşı ayrı bir özen göstermeniz gerekecek. Başkalarına yararlı çalışmalar başta olmak üzere arka planda bazı fedakarlıklar yapılsa da çok iş üreteceğiniz konular, araştırmalar, ruhsal anlamda sizi yenileyecek manevi zenginlikler gündeminize yerleşiyor.

Satürn Oğlak burcu geçişi ise 2,5 yıllık süreçte (Asc)den etkileyecektir;

Hayatın kontrolünü ele alıyorsunuz. Kolay mı olacak? Elbette hayatı sabırlı, metanetle kucakladığınızda meyveleri ilerleyen dönemde gelecektir. Akıntıya kürek çektiğiniz, sizi engelleyen, belirsizlik yaratmış, ilerlemeyen konular arasından elemeler halen gündemde. İşe yaramayan, miyadı dolmuş, geçmişe dair konular hayatınızdan çıkmayı sürdürecek. Hayat planlarınız netlik kazanırken, önemli başlangıçlar evresi. Uzun vadeli projeler, kalıcılık istediğiniz kararları hayata geçirmek, hayat yönünüzü istikrarla oluşturmak, bir adım öteye taşımak adına emin adımlar atılabilir. Önemli başlangıçlar parasal konular, kişisel yetenekleri geliştirmek, iş hayatı kendinize güvenerek inşa etmeniz gereken temalar olacak. Sağlığınız önemli elbette! Bedeninizi korumak, zayıflıkları toparlamak, yaşanan sağlık problemi varsa üstünde durmak, kilo anlamında fazlalıklardan kurtulmak için harika bir dönem. Yavaş yavaş, bilinçli bir destekle. İlişkilere olan yaklaşımınız da nasibini alacaktır bu geçişten. Hayata daha gerçekçi gözlerle bakmak, diğer insanlarla aranıza sınır çizmek, size her anlamda eşlik edemeyen ilişkilerde bitişler veya hayatınıza uzun soluklu almak istediğiniz bir beraberlik diğer bir olasılık. Olgunlaşmak, büyümek belki de kimileri adına hayat deneyimleri anlamında tecrübe kazanmaktan bahsedilebilir. Alternatif iş seçimleri, sizi özgürleştiren sıra dışı kaynak arayışları ve bütçeye, ödemelere yönelik krizleri aşma mücadelesi yeni bir sistem oluşturma kararlılığı. İş potansiyeli, başkaları ile olan paylaşımlar, gelir gider dengesi ve yatırımlar adına önemli açılımların başladığı süreçler kadersel etkiler getirecektir.

Uranüs rüzgarı çok başka öncelikler taşıyor Mayıs ortası!

Hayatın keyifleri, huzur aradığınız aşk ilişkileri yön değiştiriyor. Daha esnek olmak, sahiplenici yanlarınızı değiştirmek, farklı kişilerden etkilenmeniz, sevgi ilişkilerinde alışkanlıkları bırakmak şeklinde yaşanabilir. Aslında yeteneklerin başka bir aşamaya taşınacağı, kendinizi geliştireceğiniz konular üzerinden kazanç sağlamak mümkün bu uzunca süreçte. Sanatsal, yaratıcı çalışmalarda farklı nüanslar denemek, yeni bir form yaratmak mümkün. Astroloji yeni hobiniz olabilir. Ya da sizi mutlu eden bir hobiye başka gözlerle bakmak, geliştirmek için çeşitli alternatifler yaratma şansınız var. Aniden çocuk sahibi olmaya karar verebilir kimileri. Çocuklarınızla olan bağların esnemesi, onların özgürlüklerini ilan ettiği, yaşamlarında değişikliklerin başladığını görebilirsiniz. Yılın ikinci yarısından sonra Satürn ile olan etkileşimi uzun soluklu hayat planları, kendinizi ifade edebileceğiniz uğraşlar, yetenekler, yerleşime yönelik kalıcı projeler belirlemek, hayatın hiç olmadığı kadar farklı yönlerine uyumlanmak adına çeşitli yapılanmaların başladığı dönem olacaktır.

                                                                    KOVA/YÜKSELEN KOVA

Jüpiter halen 10. evinizde iken bir yıl önce kazandığınız deneyimleri iş hayatına, topluma sunacağınız geçiş dönemi. Kariyer, amaç odaklı planlar, mesleki anlamda beklentilerin büyüdüğü zamanlar sürmekte. Hayatınıza yeni bir yön vermek gayeniz olurken iş hayatınızda oldukça görünür etkiler yaratacak seçimlere yönelebilirsiniz. Mesleğinizin akademik yanı, görev tanımlarında ödül, kendi işini kurmak isteyenlerin cesaretlendiği, profesyonel anlamda yeni hedefler koyma vakti. Güçlü destekler alma şansınız bir yandan da başarılarınızı topluma sunma, görünür olma fırsatı sağlayabilir. Sosyal statüde yaşanan değişiklikler evlilik/boşanma şeklinde görünür olacaktır.  Finansal anlamda çok farklı kazançların kapısını aralayacak iş bağlantıları kurmak, projeler üretmek isteyenler için fırsatlar olacaktır. Geleceğe dönük büyük planların dostlar, arkadaşlar, otoritelerce desteklenmesi mümkün. Bir eğitim konusu ya da yolculuk gerektiren bir tema olabileceği gibi, prestij getiren yeni iş olanakları mümkün. Ast üst ilişkilerinin ılımlı ilerletmek, maddi açıdan da destek getirecek imkanlardan yanında özellikle yeni iş arayışları olanlar çok uluslu ya da içinde yabancıların olduğu işlerden yana fırsatlar çıkabilir. İçinde medya/basın, eğitim, iletişim temaları bulunan konularda bilgilerinizi, tecrübelerinizi sunacağınız imkanlar yaratabilme becerisi yüksek.

Jüpiter’in Retro yapacağı (8 Mart/11 Temmuz) arasında; 

Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Hedefleri, işe dair amaçları, işle alakalı projeleri yeniden gözden geçirmek  gerekecek.

8 Kasım sonrası Jüpiter Yay burcu geçişi ile; 

Sosyal açıdan çevrenizin genişlemesi, iş, dost odaklı takım çalışmaları, işten beklenen kazançlarda artış yanında gelecekle ilgili pek çok plan yapıyor olacaksınız. Aynı zamanda özel hayat, çocuklar ve aşk ilişkilerinde daha rahat bir süreç yaşanabilir kimileri adına. Çeşitli değişimlerin içinde yeni sosyal bağlar, eğitsel konular, yeni arkadaşlıklar, takım/dayanışma ruhu taşıyan eylemler öne çıkacaktır. Kendi kişisel umutlarınız, idealleriniz büyürken bu yönde hevesli, cesur, iyimser etkiler altında hareket edeceksiniz. Destek aldığınız duygusunu hissetmek, ilişkiler, dostluklar, cemiyet hayatı, uluslararası bir çalışmanın içinde olabilirsiniz.

Satürn Oğlak burcu geçişi ise 2,5 yıllık süreçte 12. evinizde;

İçe dönüş, arınma, temizlik! Hayata dair büyük ölçekli beklentilerde risk almak bir yana! Bir süreliğine geri çekilme zamanı. Bu evin size mesajı daha ziyade hayatınızda süregelen, akmayan süreci akılcı yönetmek, kendinizi yargılamadan, kurban psikolojisi yaşamadan geçirmek olmalı. Yeni bir girişimde bulunmaktan öte şartları fazla zorlamadan yaşamak olmalı önceliğiniz. Aslında büyük değişimler yapmak istiyorsunuz ancak biraz zaman ihtiyacınız var! Hatalarla yüzleşmek, geçmişle ilgili sizi yoran temaları bırakmak, sağlığınıza özen göstermek konusunda gereken çaba gösterilmeli burada. Eskiye dair tanıdıklar, kişiler, durumlar, size yaslanmak isteyenler çıkabilir karşınıza. Başkalarının, iş hayatının sorumlulukları, sizden beklentiler yorucu olsa da arka planda bundan sonraki önemli döngüyü dikkatli tasarlamak/yönetmek gerekecek. Geçmişe sünger çekme zamanı aslında. Psikolojik/ruhsal anlamda belki de tek ihtiyacınız bu olacak. Şimdiye dek hayatınızda yer eden pek çok şeyi, sayfayı, konuyu geri planda bırakırken iş hayatında farklı hedefler, oluşumlar içinde yer alınabilir.

Uranüs rüzgarı 4. evinizde Mayıs ortası!

Var olan yerleşik düzene dair yeni durumlar içinden geçilebilir. Yaşanan yuvaya ilişkin yenilenmeler, ev alım/satım ya da yaşanan bina/mekan üzerinden sürpriz şekilde değişiklikler öne çıkabilir. Aslında yılın ikinci yarısı Satürn ile olan etkileşimi kariyere, yerleşime yönelik kalıcı hedefler belirlemek belki de çevre değişikliği yapmak adına adına kalıcı yapılanmaların başladığı dönem olarak ilk sinyalini verebilir.

                                                                    BALIK/YÜKSELEN BALIK

Oldukça yeni hedefler, yerler, kişiler, dünyalar, hayata bakışınızı derinleştirecek temalar öne çıkmakta. Eğitim, lisan, yurt dışı yolculukların size sağlayacağı imkanları kullanabilecek cesaretiniz olacak. İş hayatında güçlü bağlantılar kurabileceğiniz kişilerle kesişen yollar dikkat çekerken, akademik hayata ilişkin planlar yapanlarımız olacaktır elbette. Aynı zamanda ticari bağlantıları olanlar adına iş amaçlı yolculuklar, çeşitli arayışlar eklenebilir. Bir süreliğine yurt dışına yerleşmek yanında düşünsel anlamda size farklı ufuklar açacak felsefeler/doktrinler kişisel gelişiminiz adına bu süreci değerlendirme vakti. Zira  kariyere yatırım yapıldığı zamanlardan geçiyorsunuz. Ayrıca çocuğunuz varsa eğitim hayatına ilişkin pozitif arayışlara gidebilirsiniz. Bir yandan da hukuki anlamda çeşitli konularla içli dışlı olmak, seminer, konferans, medya bağlantılı, çeşitli iş, dış dünyadan gelecek fırsatları gözlemek,değerlendirmek anlamında kararlılık içindesiniz.  Kasım dönemine dek toplumla ilişkilerinizi güçlendirecek, geniş olanaklar getirecek güçlü kişilerle bağlantılar içinde olma şansı var. Hukuki konulara vurgu yapan gelişmeler olumlu yönde hızlanırken, yayıncılık, medya bağlantılı konuları olanlarımız son derece önemli yapılanmalar içinde yol alacaklardır. Sizden farklı kişilerle bir araya gelmek, onların tecrübelerinden yararlanmak adına adına pozitif. Yurt dışı yolculukların getireceği deneyimler oldukça geliştirici keyifler/keşifler şeklinde olacaktır.

Jüpiter’in Retro yapacağı (8 Mart/11 Temmuz) arasında;

Yukarıdaki konularda şansınızı zorlamamalı, gelebilecek fırsatların beklemede olacağını bilmelisiniz. Yurt dışı ilişkileri, medya, akademik, hukuki ya da yabancıların içinde olduğu planları yeniden gözden geçirmek gerekecek.

8 Kasım sonrası Jüpiter Yay burcu geçişi ile;

Sizin yöneticiniz olarak dış dünyada yeni şanslar aramanın zamanı diyor. Gerek kariyer gerekse kendi kişisel gelişiminiz adına yurt dışı bağlantıların önemini bilerek yeni girişimlere yol alınıyor. Mesleki konuların getirdiği yolculuklar, yeni iş ilişkileri, ast/üstlerle olan  temaslar faydalı, genişleyen imkanlar taşımakta. İş ve finansal fırsatların dış dünyadan geleceği girişimler önem kazanacaktır. Kazandığınız tecrübeleri iş hayatında değerlendirmek, dikkat çekmek, belki işin akademik boyutuna yönelik yanı, maddi kazanımlar, yeni iş olanaklarının devrede olacağı fırsatlar dönemi. İçinde yabancıların, çok uluslu kurumların olduğu imkanlar sizi çevreleyebilir. Hedeflerinizi, iş ilişkilerinizi geliştirme fırsatını kullanabilirsiniz. Çeşitli başarıların görünür olacağı, çeşitli ünvan kazanımları, gelecekle ilgili iş hedeflerinde iyimserlik getiren etkiler söz konusu.

Satürn Oğlak burcu geçişi ise 2,5 yıllık süreçte 11. evden etkileyecektir;

Toplum karşısındaki duruşunuz adına 10.evdeki yapılanmaların veya zorlukların ardından başkaları ile bir araya gelme dönemi. Uyum göstermek, yardımlaşmak, takım çalışması anlamında yeni sorumluluklar alınması gereken koşullar içinde olabilirsiniz. Bu yöndeki talepler, beklentiler iş ve sosyal bağlarda çeşitli yön değişikliklerini beraberinde getirebilir. Bu alanı uzun vadeye yayılacak biçimde yapılandırmak, iş hayatında daha az beklenti içinde olmanız gereken zamanlara ilerliyorsunuz bir bakıma. İşten gelen kazançlar, işin kurumsal boyutu, ortak aktiviteler, güçlü bağlar, geleceğe dönük inşa etmeniz gereken planlarda gerçekçi olmak, uzun soluklu hedefleri ele almak gerekecek. Ancak Satürn bu evde artık sadece kendinizle ilgili değil toplumu ilgilendiren temalarda sorumluluk almaktan bahseder. Hayatınızda, kişisel tasarılarınızda yeni yapılanmalar zamanı olsa da sosyal çevre, arkadaşlık ilişkileri daha fazla ciddiyet kazanırken miyadı bitmiş bağların birtakım elemelerden geçeceği dönem. Arkadaşların hayatında başlayan çeşitli değişimler yaşanırken artık az/öz tecrübeli arkadaşlık ilişkileri kurulabilir. Aşk, çocuklarla ilgili sorumluluklardan biraz uzak kalmak gerekebilir. Kendi kişisel umutlarınızı gerçekçi kılmak, başkalarına fazla dayanmadan ilerlemek, bu anlamda kendinizden beklentilerde tatmin yaşanıyorsa elle tutulur somut gelecek planlarına odaklanma şansınız var. Ümitsizlik, karamsarlık sarmalına izin vermemelisiniz.

Uranüs yenilikleri 3. evinizden Mayıs ortası!

Artık var olan düşüncelerinizi yenilemek, tazelemek, fikrisabit tutumlardan özgürleşeceğiniz başka bir dönem başlıyor. Bilgi dağarcığınızı, öğrenme hevesinizi yenilemek, zenginleştirmek mümkün. Hayatı algılama biçiminiz değişecektir. Yakın çevre, kardeşlerle ilişkileriniz, eğitim planlarınız adına çok yönlü yenilikler yapmak, ani gelişmelere tanıklık etmek, sıra dışı konulara yakınlaşmanız adına Uranüs yanınızda. Lokasyon değişiklikleri, kardeşlerin hayatında başlayan yenilenmeler öne çıkabilir. İşinizin iletişim, reklam, satış/pazarlama ya da ticari boyutuna dair farklı arayışlar, yöntemler içinde olabilirsiniz. Yılın ikinci yarısı Satürn ile olan etkileşimi yeni çevreler, destek gördüğünüz şartlar, kişiler, gruplar ve iş odaklı çalışmalar açısından uzun soluklu yeni fikirleri hayata geçirmek adına yeni bir yapılanma süreci olarak etkisini gösterecektir.

Sevgiler ♥

Güner Yönel

Dikkatinize: Bilgiler doğum anı haritalarından bağımsızdır, geneldir.

Libra Astroloji&Danışmanlık/Eğitim

www.guneryonel.com

İletişim: gyonellibra@gmail.com