Yengeç Burçları 2016

  • 26 Kasım 2015
Yengeç Burçları 2016

Başak burcunda bulunan Jüpiter’in getirdiği şanslar oldukça somut işler çıkarmak konusunda sizleri destekliyor. Özellikle zihinsel açıdan konsantre olunması gereken çalışmalar, eğitim konuları adına geliştirici etkiler altındasınız halen. Yeni şeyler öğrenmek ve uygulamak konusunda ön plana çıkacağınız adımlar Eylül ayına dek devem edecektir. Satış ve pazarlama konuları, iş bağlantıları yanında web, blog çalışmaları ve tanıtımların/sunumların detaylı yanları ile ilgilenmeniz gerekebilir. İş ve eğitim çalışmalarının getireceği yolculuklar sıklaşabilir. Ticari ve iş bağlantıları olanların son derece akıllıca girişimler yapabileceği ve anlaşmalar sağlayabileceği süreç olumlu gelişmelerle bir arada olduğunuz koşulları karşınıza çıkarmış olmalı. Varsa yazılı ve görsel basın, medya ve iletişim kanallarını kullanma şansını olabildiğince kullanma gayret edin lütfen. Bu konudaki eksiklerinizi tamamlamak ayrı bir uğraş olabilir. Bir başka açıdan bakıldığında yakın çevre, kardeşler, kuzenler ve akrabalarla olan ilişkilerin yeniden ele alınması, varsa sorunların yapıcı biçimde onarılması ve bağların güçlenmesi konusunda şanslı etkilere sahipsiniz. Özellikle kardeşlerin yaşadığı güzel gelişmeleri gözlemleyebilirsiniz. Yeni bir dil öğrenme ya da sizi geliştiren çeşitli eğitimler bu dönem son derece eğitici olacaktır. Yazma yeteneği olanlar yine çok güzel işler çıkarabilir, çevrelerine faydalı olacak bir yandan da kendilerini geliştirebilecekleri eğitimle ilgili eylemlere girişebilirler.

9 Eylül sonrası aile ve yuvada huzurlu ve keyifli bir dönem başlıyor, JÜPİTER 4. eviniz Terazi’de;

Keyifli ve sıcak gelişecek ilişkilerin yaşanacağı fırsatları bir yıl süresince kullanmak vakti. Denge ve uyum içinde yürütülecek ilişkiler özel hayatınızı da içine alan güzel gelişmeleri beraberinde getirebilir. Belki bazılarınız evlilik hayatına giriş yaparken ailede genişleme yanında yeni bir bebek olayı gerçekleşebilir. Bu arada kendinizi güvende hissedeceğiniz bağlar, finansal yatırımlara veya ev alımına yönelik kararların bir yıl süresince üzerinde düşünüleceği dönem olacaktır. Taşınmaz değerler, gayrimenkuller üzerinden düşünülen alım satım konuları devreye girebilir. Ayrıca yaşanan yerle ilgili güzel değişiklikler, konfor yaratmak adına tadilat ve evin yeniden tasarlanması şeklinde planlara yönelebilirsiniz. Oldukça huzurlu, geniş ve rafine bir atmosfer yaratma şansınız olacaktır. Yer değişiklikleri olasılığını bir yıl süresince hayata geçirme şansını kullanabilirsiniz dilerseniz. Tüm bunların yanında aile ve diğer akrabalarla ilgili olumlu koşullar da mutlu olayların habercisi olurken anne/baba desteğini finansal anlamda da yanınızda hissedebilirsiniz. Yaşanan yerle ilgili güvenlik temaları, aidiyet duygusu psikolojik anlamda huzurla yaşanacaktır aslında. Terazi burcunda bir takım planetler varsa (Güneş, Ay Venüs) çok daha önemli adımlar, akıcı gelişmeler hayatınıza girebilir.

İş ortamı, sağlık ve düzen, Satürn 6. eviniz Yay burcunda; 

Yaşamdan biraz uzak kalan bu ev senaryoları öncelikle sağlık ve bedene yönelik ihmal edilen konulara odaklanma zorunluluğu içindesiniz artık. Çok daha sağlıklı beslenmek, alışkanlıkların getirdiği zararları ortadan kaldırmak adına disipline girme vakti aslında. Özellikle 2016 Haziran ve Aralık dönemi çok yoğun çalışmanın yanında sağlıkla ilgili konulara ayrı bir özen göstermek gerekecek. Çalışma hayatı olanlar adına sorumluluklar artarken, şimdiye dek gösterilen çabalara yeni beceriler edinmek ve ustalaşma gayretine girişilmesi gerekecek. Bu konuda göstereceğiniz her çaba iki yıl sonra kendinize koyduğunuz hedeflere/fırsatlara hazırlamakta olacak aslında. Çalışma şartlarında kısıtlayıcı konular, zorunlu görevler ve destek almakta zorlanacağınız ilişkiler yük gelebilir. Altınızda çalışan kişilerle mesafe ya da ayrılık söz konusu olabilir. İş değişiklikleri, kendi işinizi kurma çabası oldukça mücadeleci etkiler taşısa da son derece bilinçli olmak, eksiklerinizi ve zayıflıklarınızı görmeniz adına olumlu gözlerle bakılmalı bu sürece. Başkalarının sorumluluklarını almanız gereken bu zaman süresince, çok fazla takdir beklememeyi öğreneceksiniz. Yeni iş konuları yabancılar, ya da uzaklarla ilgili konulara dikkat çekebilir. Bazı kısıtlamalar aslında sizin günlük rutinler ve düzen anlayışınızı biraz da disiplin altına almaya yöneltmek adına gerekli aslında. Eşin ya da ortaklaşa konuların sizlere yükleyebileceği sorunlara daha yakından bakma ihtiyacı da sizlere çeşitli sorumluluklar yükleyebilir. Uzun zamandır çalıştığınız kişilerle yaşanacak tatsızlıklar ise başka bir olasılık. Aktif bir iş hayatı olmayanlar ise sağlık, diyet, beslenmeleriyle ilgili alışkanlıklarına göz atarken günlük rutinleri/hayatı biraz toparlamak ve daha fazla sorumluluk almak durumunda kalabilirler. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Hayata bakış açınızı sorgularken, özellikle sizi etkileyecek yabancılarla ilgili konuların ve gelişmelerin getirebileceği karmaşalar karşısında uyanık olmalısınız.

*2016 Mart ve 2016 Aralık dönemi;  gerek kariyer gerekse çalışma şartları açısından son derece akıcı şanslar var. Kendinizi hazır hissedeceğiniz hedeflere odaklanma dönemi olacaktır. Yeni kararlar, bir yandan da önemli iş fırsatları getirebilir. Özellikle ev ve aile hayatına yönelik fırsatlar Aralık sürecinde keyifli gelişmelere yol açacaktır. 

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

3 Ocak/6 Mart arası Mars 5. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına son derece heyecanlı ve arzulu duygularla giriyorsunuz.  Hırslı ve tutkulu olduğunuz yaratıcı konularda ve hobilerde dikkat çekici çalışmalara yönelebilirsiniz. Özellikle kişisel yaratıcılığınızı ortaya koymanız gereken çalışmalar iş hayatınızı ilgilendiren temaları da içine alabilir. Aşkta ise sizi harekete geçiren etkiler söz konusu. Güçlü arzular bir yandan da çatışma ve kıskançlık içeren duygulara yol açabilir. Bu arada yeni bir aşkın getireceği tutkular var. Farklı hobilere yönelim yanında keyiflere yapılacak harcamalar unutulmamalı. Yeni bir bebek planı veya çocuklarınızla ilgili konulara yol açan planlar ve uğraşlar devrede olacaktır. Giderler çocuklar ve keyifleri içine alırken, spekülatüf konularda bu tarihler arasında girişimler yapabilir aileden gelen destekle yatırım planlarını hayata geçirebilirsiniz.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 5. Eviniz Akrep’te; Retro!

Aşkta çözümsüzlük içeren sorunlar öne çıkabilir. Partnerinizle ilişkilere dikkat etmeli, daha esnek ve yapıcı olmalısınız. İstenmeyen hamileliklere dikkat. Ayrıca keyiflere yapılacak harcamalar, gereksiz giderler ekonomik anlamda kontrol edilemez bir hale gelebilir. Yatırımlarınız, ve ortaklaşa finansal girişimler konusunda gelişebilecek olaylar planlarınızı sekteye uğratabilir. Sizin dışınızda gelişebilecek riskleri yönetmekte zorlanabilirsiniz. Çocuklarla yaşanacak sıkıntılar yanında belki aşırı giderler yükselişe geçebilir. Yaşanabilecek çatışmalar yanında işte aldığınız projelerin ilerletilmesi, sosyal çalışmalarda yaşanacak rekabet sorunların büyümesine zemin hazırlayabilir.

6 Mart sonrası 6. Eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Rutin hayatınız canlanırken, pek çok konuda aktif ve girişken hareket edeceğiniz öncelikler var. Özellikle aktif iş hayatı olanlar adına yeni sorumluluklar, çalışma koşullarının getirdiği yükler ağırlık kazanabilir. Başkalarından çok fazla destek alınamayacak bu dönem sıkı bir iş disiplini ve değişik çalışma teknikleri öğrenmek açısından oldukça verimli işler üretilebilir. Üzerinde çalışılan değişik iş projelerinde aktif görevler üstlenebilirsiniz. Ancak beraber çalıştığınız kişilere destek olmak yanında sağlıkla ilgili konularınıza da göz atma vakti olabilir. İşle ilgili görüşmeleri de hızlandırma şansını kullanmaya gayret etmelisiniz.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Retro dönemi beraber çalıştığınız kişilerin rahatlığı karşısında ilişkilerin yıpratıcı yanına dikkat etmelisiniz.  Uzlaşmazlıklar ve gerginlikler hassas dengenizi bozabilir. Kazançlarınızı ilgilendiren iş bağlantıları veya işle ilgili eğitim planlarını ilerletmekte zorlanabilirsiniz. İş değişiklikleri ya da görüşmeleri adına isteklerinize ulaşmak, sağlık ve düzen gerektiren konuları rayına oturtmak kolay olmayacaktır. Belki kiracılar, hizmet ve servis aldığınız kişiler veya beraber çalıştığınız kişilerle sorunlar, başkalarının işlerini yüklenmek zorunda kalabilirsiniz. Sağlık ve fiziksel açıdan yorgunluk yaratan koşullara hazırlıklı olmalısınız. Alınan hizmet ve iş projelerinin yeniden düzenlenmesi bir yandan da köleleşme süreci yaşanabilir. 3 Ağustos/28 Eylül tarihleri arsında sizi sıkıştıran koşulları aşma şansı bulunacaktır.

2016 yılınız sevgi, huzur ve mutlulukla dolsun dilerim…♥♥♥

Güner Yönel

Libra Astrolojik Danışmanlık/Eğitim

www.guneryonel.com

Danışmanlık ve bilgi almak isterseniz: Doğru doğum bilgileriniz Gün, ay, yıl, yer ve saat olmak üzere; E-mail: gyonellibra@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul dışında yaşayanların E.Mail yolu ile bilgileri gönderilmektedir.