Yay Burcu 2016

  • 28 Kasım 2015
Yay Burcu 2016

Jüpiter eşliğinde kariyerde çıkış yanında yeni iş ilişkilerinin ön plana çıktığı şartlarla buluşmuş olmalısınız büyük ölçüde. İş bağlantılarınız uzaklarla ilgili bir eğitim konusu ya da yolculuk gerektiren bir tema olabileceği gibi, prestij getiren yeni iş fırsatları olarak sürecektir. Yeni bir iş organizasyonun içinde yer alınabilir. Kariyere yönelik beklentilerin süreceği bu dönem şans getiren ilişkiler ağı kurulabilir halen.  Maddi açıdan da destek getirecek imkanlardan söz edilebilir. Özellikle yeni iş arayışları olanlar çok uluslu ya da yabancıların olduğu işlerle buluşabilirler. İşle ilgili girişimlerin etkileri tatmin edici boyutlarda olabilir. Belki içinde medya/basın ve iletişim temaları bulunan konularda çeşitli fırsatlar, bilgi ve tecrübelerinizi sunacağınız imkanlar yaratabilme becerisi getirecektir çoğunuza. Terfi bekleyenler başkalarının gözünde önemli pozisyona gelmeleri mümkün. Satürn 1. evinizde iken aslında sorumluluk yüklenmeye başladığınız son dönemde Jüpiter hedeflerinize daha iyimser ve mantıklı yaklaşmak konusunda önemli destekler verecektir.  Aile ilişkileri, özel hayata dair statü getiren gelişmeler (evlilik) kimilerinin hayatında öncelikli yer tutabilir.

9 Eylül sonrası keyifli bir dönem başlıyor, JÜPİTER 11. eviniz Terazi’de;

Neredeyse çok az bir çabayla isteklerinizi elde etmeye başlıyorsunuz. Son derece keyifli ve benefik bir ev olduğunu düşünürsek sosyal açıdan destek gördüğünüz şartlar başlıyor. Birçok arkadaş ve dostun yanınızda olduğunu hissetmek yolu ile keyifli bir yıl geçirme şansınız var. Ortak eylemlerin, sosyal bağların ve dostlukların getireceği çeşitli fırsatlarla bir arada olurken, maddi açıdan kazançlarınızı etkileyecek fırsatlar olacak büyük olasılıkla. Özellikle iş hayatını içine alan ortak eylemler, grup çalışmaları yanında dostlarla girişilecek ortak işler başarıyla yürütülecektir. Kendinizi adayacağınız çeşitli sosyal yardım konuları olsa da, daha ziyade dayanışma içinde olduğunuz kişilerle dikkat çekici eylemlerin içinde olacaksınız. Popüler olabileceğiniz bu süreç çeşitli keyiflere ve zevklere de yöneleceğinizi anlatıyor olabilir. İçinde eğitsel bir konu ya da yabancı içerikli konuların olduğu konular çevrenizi genişletmek yanında yeni ilişkilere sürükleneceğiniz hoş fırsatlar sunabilir. Gelecekle ilgili ümitler/beklentiler büyürken arkadaşlık ve dostlukların sunacağı cömert destekler söz konusu.  Bu süreç ayrıca cemiyet hayatının getirdiği saygın ilişkilere, akademik veya sanatla ilgili konulara dikkat çekebilir.

Yeni bir ben! sağlık, ilişkiler ve yeni başlangıçlar, Satürn 1. evinizde Yay burcunda;

Gereksiz ve ağır yüklerin atıldığı son iki yılın ardından önemli başlangıçların içindesiniz. Geçmişi ardınızda bırakmanın rahatlığı olsa da öncelikle kim olduğunuz konusunda yeni bir kişilik ve kimlikle yola çıkma mücadelesi getiriyor olacak. Kendinizle ilgili eksiklerin üzerinde durmak, sağlık ve kilo sorunlarınız varsa onlara eğilmek ve yeni temeller atacağınız hayata dair pek çok konuda somut gelişmeler kaydetmek görevleriniz arasında. En önemlisi yolunda gitmeyen ilişkiler ve bağların sınavdan geçmesi dersler arasında yerini alırken, hayatınızdan çıkması gerekenler veya sınırlarınızı daha net çizeceğiniz söylenebilir. Hayatın pek çok sayfasını yeniden yapılandırılacak bu zaman süresince yolunda giden ilişkilerin evliliğe dönüşmesi mümkün. İş hayatında çok daha kalıcı ve uzun vadeli projeler üretmek, kendinizi bu yönde geliştirmek ve üstesinden gelme çabası sizlere önemli getiriler sağlayacaktır. Hayata bakış açınız, yeni bir imaj ve kararlılık önemli başlangıçlara işaret edecektir. Belki kardeşler, finansal konular, işle ilgili kalıcı adımlar sizlere stresli bir dönem taşısa da gerekli çözüm yollarını bulmak konusunda yeni bir döneme giriş yaptınız. Hayata dair ezberler değişirken kendinize yeni ve uzun soluklu bir yol haritası hazırlamak konusunda disiplin en önemli dayanağınız olacaktır. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Genel olarak bedensel sağlığınıza karşı özenli olmaya gayret etmelisiniz. Ayrıca, ev hayatınız, aile ve yuvayı içine alan birçok konuda planlarınızı hayata geçirecek  motivasyonu bulmakta zorlanabilirsiniz. Olası konulara gerçekçi yaklaşmanızda fayda var. 

*2016 Mart ve 2016 Aralık dönemi; Geleceğe dönük umutlar, sosyal çevrenin getirdiği şanslar, çocuklarla ilgili keyifler, yaratıcı eylemlerde yapılacak değişimler, medya, iletişim bağlantısı, aileyi içine alan destekler yanında aynı zamanda alternatif yollardan gelecek kazançların olabileceği dönemler. Kişisel çabalar ve adımların sonucunda kendinizi göstereceğiniz fırsatları gündeme taşıyabilir.  Özellikle Aralık süreci gerek sosyal çevre gerekse kişisel hedefler hakkında uzun vadeli işbirlikleri kurulurken işten gelen kazançlar sa var.  

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

3 Ocak/6 Mart arası Mars 12. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına biraz zorlu şartlarda giriş yapıyorsunuz. Öncelikle biraz geri planda ve içe dönük bir zaman dilimi yaşayacağınızı dikkate almalısınız. Üzerinde çalıştığınız konular, kişisel planlar, yaratıcı eylemler, düşünülen yolculuklar ve çocuklarla ilgili konularda daha fazla uğraş vermeniz ve organize olmaya yönelmeniz söz konusu. Bu tarihler arasında isteklerinizi akıcı biçimde ilerletmek yine de kolay olmayacaktır.  Sizi zorlayan çalışma şartları ve sağlıkla ilgili önceden ihmal edilen meselelere karşı önlemci olmaya çalışmalısınız. Elde olmayan nedenler ve gizlilik içeren konular sizi sıkıştırabilir. Üzerinde çalıştığınız konuların derin araştırmaları yanında kişisel planların hazırlıkları açısından çok şey üretebilirsiniz aslında.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 12. evinizde; Retro!

Yukarıdaki konular yanında üstü örtülü kalmış meseleler, sizden saklanan konular, geçmişten gelen sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Zorlayan ve elde olmayan koşulların esiri olunabilir. Sizler de gizleyici olabilirsiniz. Öfkenizi bastırmalı bu süreçte daha soğukkanlı olmalı ve güçlü durmalısınız. Akışta kalarak riski eylemlerden ve kafa karıştıran konularda olduğunca uzak durmalı akışta kalmalısınız. Risk taşıyan ve farkında olamadığınız her konuda aceleci kararlar almaktan kaçının. Üzerinde çalıştığınız konulara fazladan çaba gösterilmesi gerekebilir.

6 Mart sonrası 1. eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Son derece atak, girişimci ve heyecanla yeni adımlara yol alınacak dönem olacaktır. Kendinizden emin hareket edeceğiniz bu dönem çeşitli adımları ve başlangıçları hızlandırmak yanında çocuklar, yaratıcı eylemler, kendinizi göstermek istediğiniz projeler, aşk ilişkileri ve spekülatif yatırımlarda çeşitli planlar öne çıkabilir. Hayatın çeşitli alanında genişlemekten yana daha cesur olabilirsiniz. Bu tür eylemleriniz ve ilişkileri de içine alan kararlarınızı 17 Nisan tarihine kadar hayata geçirmeye gayret etmelisiniz.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Yukarıdaki konularda istediğiniz ölçüde ilerlemek, beklentileri hayata geçirmek, sağlık ve bedene dair düşüncelerinizi uygulamak sorun yaratacaktır. Olası riskleri büyütmek, huzursuzluk, boyunuzu aşana kararlar almak gereksiz yere enerjinizi tüketebileceği gibi, tepkilerinizi kontrol edemediğiniz durumlar özellikle ilişkilerde sorunları büyütebilir. 3 Ağustos sonrası çok daha rahat ilerleyeceğiniz sürece giriş yapacaksınız. Operasyon ya da sağlıkla ilgili bir girişimizi varsa bu dönemde ertelemeniz yararlı olacaktır. 2 Ağustos sonrası yaşanabilecek aksaklıkları daha kolay hayata geçirme şansınız var.

 

2016 yılınız sevgi, huzur ve mutlulukla dolsun dilerim… ♥♥♥

 

Güner Yönel

 

 

www.guneryonel.com

Danışmanlık ve bilgi almak isterseniz: Doğru doğum bilgileriniz Gün, ay, yıl, yer ve saat olmak üzere; E-mail: gyonellibra@gmail.com’dan iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul dışında yaşayanların E.Mail yolu ile bilgileri gönderilmektedir.