Terazi Burçları 2016

  • 27 Kasım 2015
Terazi Burçları 2016

Jüpiter Başak etkisi ile iç dünyanıza yolculuğunuz sürüyor. Mutluluk ve anlam arayışı kendi içinizde yolculuklara götürüyor sizleri. Hoşgörü, kabullenmek ve biraz da boyun eğmenin getireceği tecrübelerin kazanımları ile 2016 Eylül ayına yeni bir nefesle başlama şansı verecektir. Sağlıkla ilgili alınması gereken önlemler, beden ve ruh sağlığınızı onarmanın yanı sıra sizi zorlayan alışkanlıklarınız varsa, özellikle tutsaklık duygusu ve gizli korkulardan arınmak adına bu dönem çok değerli olabilir. Bir yandan da hazırlıklarınızı geri planda organize etmeye devam ediyorsunuz. Özellikle iş hayatı ve çalışma şartlarında daha ziyade başkalarına destek ve yardımda bulunacağınız koşullar biraz fedakarlık isteyecektir. Bu yönde sizleri zorlayan ve mecbur bırakan konulara rağmen korunduğunuzu unutmayın. Başkalarının ihtiyaçlarına, beklentilerine duyarlılık içinde yaklaşırken esin kaynağı yaratacak ince işlerin organizasyonlarını çok önemsemelisiniz. Özellikle iş hayatının mutfağında çok iş ve hizmet teması sizleri bağlayacaktır. İnce detaylardan çok iş çıkarabilirsiniz. Bilgi ve düşüncelerinizi başkalarına faydalı olacak biçimde kullanabilir, çeşitli eğitsel/zihinsel temalara daha fazla yer açabilir üzerinde çalıştığınız konularda araştırmalar yapabilirsiniz. Daha yaratıcı ve araştırıcı yanlarınıza yönelmek yolu ile geri planda çalışmak sizlere çok şey kazandırırken sosyal açıdan başkalarına destek olabileceğiniz konularda gönüllü görevler alınabilir.                              

9 Eylül sonrası parlıyorsunuz. İlişkiler ve girişimler,  JÜPİTER 1. eviniz Terazi’de;

Son bir yıldır biraz geri planda kaldınız ve çok şeyin hazırlıklarını yapınız. Artık birinci evinize geçmesi ile çok farklı gelişmelerle hayatınıza güzellikler girecek. Öncelikle dış dünyaya açık olacağınız, kişisel gücünüzü yeniden ortaya koyacağınız zaman dilimi başlıyor. Ayrıca özel ve sosyal ilişkilerden yana size şans getirecek pek çok yenilik peşinde koşma vakti. Son derece açık fikirli ve iyimser olunacak bu süreç özellikle kendinizi geliştireceğiniz ve zihinsel açıdan zenginlik katacak değişik konular gündeminizde yer alacaktır. Yolculuklar, akademik arayışlar veya yabancılarla ilgili temalar hayatınızda daha fazla yer tutarken ilişkilerden yana çok şanslı bir dönem aslında. Süregelen bir ilişki hakkında alınacak evlilik kararı ya da başkalarının dikkatini oldukça çekeceğiniz bu süreç yeni bir ilişkinin başlayacağı şanslı dönem olabilir. Annelik ise başka bir keyif kaynağı olabilir kimileri adına. Ayrıca bu transit etkisi sizlerin biraz tembelliğe ve hayatın keyifli yanlarına olan eğiliminizi beslerken kilo alma riskini beraberinde getirebilir. Fiziksel (imaj ve estetik)açıdan son derece dikkat çekici değişiklikler yapılabilir. En önemli gelişmeler ise iş ve kariyere yönelik hedeflere artık başka gözlerle bakmak ve belki de iş ortaklıkları adına yeni arayışlara gitmek olacaktır.

Eğitim, kardeşler, işin yaratıcı boyutu ve anlaşmalar, Satürn 3. eviniz Yay burcunda;

Zihinsel açıdan sizleri yoracak ancak geliştirecek önemli bir süreç getirmiş olmalı Satürn etkisi. Eğitim hayatı olanların çok daha fazla konsantre olunması gereken konulara odaklanmak önceliğiniz artık. Üzerinde çalışılması gereken her projeye ciddiyetle yaklaşmak yanında içinde medya, yayıncılık veya görsel araçların bulunduğu gelişmeler olabilir. Çalışmalarınıza daha somut bir form kazandırmak için bilinçli ve kararlı olmak gerekecek. Özellikle mesleki çalışmalar adına önemli aktiviteler organize etmek, yolculuklar, kendinizi ifade edeceğiniz konuşmalar ve araştırmalar önem kazanacak. İçinde yazılı ya da görsel medyanın olduğu çeşitli projeler içinde olabilirsiniz artık. Bu konuda uzun vadeli anlaşmalar yapılabilir biraz sabırla. Özellikle yılın ikinci yarısında şanslı etkiler (Satürn 3. Ev/Jüpiter 1. Ev) somut kazanımlara işaret edecektir. Bir yandan da ticari bağlantıların getirdiği sorumluluklar, işle ilgili sözleşmeler yapılabilir. Yaşanacak bazı gecikmelerin değerli olduğu unutulmamalı. Daha fazla dış dünyaya açılmak, okumak ve geliştirici temalara yer açmak zorunlu bir gereksinim olurken, kişisel açıdan kendinize yaptığınız yatırımların en önemli kısmı yaşanıyor olacaktır aslında. Zekanızı verimli projelere odaklarken, aynı zamanda sözleriniz ve yazdıklarınızla daha fazla mücadele etmek durumundasınız. Satürn yakın çevre ve kardeşlerle ilişkileri de bir ölçüde etkileyebilir. Onların hayatında yaşanan önemli gelişmeler yanında bir miktar sorumluluk ya da mesafe getiren koşullar öne çıkabilir. Artan sorumluluklar bir miktar test getirirken lokasyon değişiklikleri yaşanabilir. Eğitim ve tez çalışmaları olanlar oldukça emek verecekleri süreçten başarıyla çıkma mücadelesi yaşarken, kariyeri ilgilendiren önemli yolculuklar hayatınıza girebilir. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. İş hayatı, çalışma koşulları ve altınızda çalışan kişilerle ilgili daha fazla fedakarlık yapılması gereken bu süreç bir ölçüde olsa yıpratıcı olabilir. İşinizin yaratıcı boyutu varsa hayal gücünden daha fazla yararlanma şansını kullanmaya çalışmalısınız.  

*2015 Mart ve 2016 Aralık dönemi; ilişkiler, ortaklıklar, işbirlikleri, kendi hedefleriniz, anlaşmalar yanında eğitsel ve ticari açıdan önem taşıyan konularda son derece akıcı süreçler sizlerle. Bir yandan da aile ve özel hayata dair konularda uzun soluklu şanslı kararlar ve destekler alınabilir. Özellikle Aralık süreci üzerinde çalıştığınız kişisel konularda son derece etkin, geliştirici ve öne çıkmanızı sağlayacak gelişmelere açıksınız.                                                   

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

3 Ocak/6 Mart arası Mars 2. eviniz Akrep burcunda iken; Lütfen dikkat!

Ocak ayına çok daha sıkı bir çalışma temposu ve parasal konulara odaklanarak giriyor olacaksınız. Kazançlara yönelik iş planları, ortak iş projeleri, başkaları ile olan ortak paralar, harcama ve borçlara yönelik girişimler ön planda büyük ihtimalle. Çok daha fazla harcama yapabileceğiniz gibi ekstra giderler de unutulmamalı. Aynı zamanda yeteneklerin kazanca dönüşmesi, çok çaba ile gelirleri artırmaya yönelik girişimler ön planda olacaktır. Bütçeyi dengeleme arzunuz yanında ortaklık, eş ya da işbirliği gerektiren konulardan kaynak sağlanabilir. Hayatınıza giren ortaklı çalışmalar, işbirliği gerektiren maddi konular üzerinden stresli ve mücadele getiren bu dönemi kararlı yönetme şansınız var. Alım satım ve yatırım planlarınızda ise akıllıca girişimler yapılabilir.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 2. evinizde; Retro!

Bu süreçte yapacağı geri harekete dikkat etmelisiniz. Bütçenizi dengeleme arzunuz yanında ortaklık, eş ya da işbirliği gerektiren konulardan beklenen kaynaklara istediğiniz şekilde ulaşmak zorlaşabilir. Ortak projeler üretmek ve başkalarının kaynakları ile ilgili planlara ve hedeflerde aksamalar olabilir. Kaynak girişinin yanında beklenmedik giderler, kontrol edilemeyen harcamalar yaşayabilirsiniz. Bütçenizin dengesini bozacak beklenmedik sorunlar, alacaklarınızı tahsil etmekte yaşanacak beklemeler olabilir. Ortaklaşa iş anlaşmalarından retro döneminde sonuç almanız zorlaşabilir.

6 Mart sonrası 3. Eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Kardeşler ve yakınlarla ilişkiler canlılık kazanırken gereksiz sürtüşmelerden kaçınmalı, kişisel planlarınıza odaklanmalısınız. Zira bu süreçte sıklaşan seyahatler, sizi yenileyen düşünsel konular ve işle ilgili fikir alışverişleri hızlanıyor. Bir yandan da eğitim ve zihinsel açıdan dikkatinizi vermeniz gereken konular önem kazanabilir. Aktifleşen bu konularda yeni bilgiler ve kazandıracağı deneyimleri başkalarına aktarma şansınız olacaktır. Aynı zamanda medya, iletişim ve internet çalışmaları olanlar çok farklı sunumlar ve satış pazarlama yöntemleri geliştirebilirler. İş ve parasal ortaklıkları içine alan yeni anlaşmalar açısından rekabet ortamı doğsa da şanslı gelişmeler sizi bekliyor. Akıcı destekler bulunabilir. Tanıtımların hız kazanacağı, başkalarını ikna edeceğiniz konuşmalar eşliğinde hızlıca ilerlemeye gayret etmelisiniz. 17 Nisan tarihine dek.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Seyahatlerde aksaklıklar, işle ilgili her konunun yeniden düzenlenmesi, önemli projelerin tekrar gözden geçirilmesi gerekebilir. Aksaklıklar aynı zamanda satış pazarlama konularında beklenmedik sorunları aşmakta zorlanabileceğiniz şartları karşınıza çıkarabilir.  Yukarıdaki konular da olmak üzere üzerinde çalıştığınız zihinsel ya da eğitsel bir konunun yeniden düzenlenme mücadelesi, iş ve paraya yönelik ortak konulara dair sözleşmelerin yeniden gözden geçirilmesi gereken dönem biraz sorunlu geçebilir. Kardeşler ve yakın çevre ile ilgili sorunlara da dikkat etmelisiniz. Engelleri zorlamamalı 3 Ağustos/27 Eylül aralığındaki sürece bırakmalısınız.

2016 yılınız sevgi, huzur ve mutlulukla dolsun dilerim…♥♥♥

Güner Yönel

Libra Astrolojik Danışmanlık/Eğitim

www.guneryonel.com

Danışmanlık ve bilgi almak isterseniz: Doğru doğum bilgileriniz Gün, ay, yıl, yer ve saat olmak üzere; E-mail: gyonellibra@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul dışında yaşayanların E.Mail yolu ile bilgileri gönderilmektedir.