Oğlak Burçları 2016

  • 28 Kasım 2015
Oğlak Burçları 2016

Bu dönem Jüpiter Başak etkisi ile hayatı büyük ölçekte algılıyorsunuz. Daha ziyade akla ve kişisel farkındalık yaratacak konulara yönelme dönemi olacaktır Eylül ayına dek. Planlarınıza akademik çalışmalar ve eğitimle ilgili projeleri eklerken, yurt dışı bağlantılı iş bağlantıları da önceliğiniz olabilir. Belki dil ve farklı bir alanda kendinizi geliştireceğiniz eğitsel temalara yönelme süreci başlamış olmalı kimileri için. Akademik bir planda hayata geçebilir bu süreçte kimileri için. Yurt dışı faaliyetlerin, yolculukların ve farklı kişilerin getireceği konuları daha iyi organize etmek ve çaba göstermek zamanı aslında. Özellikle toplumla ilişkilerinizi güçlendirecek ve geniş olanaklar getirecek güçlü kişilerle bağlantılar bir yıl sonrasında iş hayatına adapte edeceğiniz tecrübeleri gündeme almanızı sağlayacaktır. Hukuki konulara vurgu yapan gelişmeler yanında yayıncılık, medya bağlantılı konuları olanların son derece önemli yapılandırmaları da devam devam ediyor olacak. Bir yandan da işin ticari boyutu, uluslararası bağlantıları, ihracat/ithalat ayağı üzerinden fırsatlar çeşitli destekleri gündeme getirebilir. Ortaklıkların yurt dışı boyutu yanında işi içine alan organizasyonlar sorumluluklara dikkat çekecektir. Ortaklıkların yabancılarla olan bağlantısına dikkat etmeli fırsatlara açık bu dönemi verimli ve etkin kullanmalısınız.

9 Eylül sonrası kariyer ve başarı ön planda, JÜPİTER 10. eviniz Terazi’de                       

Bu süreçle birlikte önemli bir çıkış söz konusu. Özellikle kariyerle ilgili hedeflerde iyimser bir döneme giriş yapılıyor. Son bir yıldır kendinizi geliştirdiğiniz konuları güvenle iş hayatına aktarma şansı sizlerle. Güveninizin artacağı bu dönemde iş hayatına yönelik beklentileriniz yeni görevler, terfiler ve yeni bir ortaklık içeren iş konusu şeklinde size ödül olarak dönecektir. Toplumla olan ilişkilerin getireceği fırsatlar bir yandan da maddi olarak geniş fırsatlar sunarken, yeni ortaklıklara, çalıştığınız kurumun sunacağı avantajlara dikkat çekebilir. Başarılar maddi ve manevi ölçekte kendini gösterirken tanınırlık ve mevkinizde yaşanacak yükseliş yönetsel kabiliyetlerin ortaya konabileceği olanaklar yol açacaktır. Patronlar ya da çalışılan kurumun size sağlayacağı fırsatlar yanında, sosyal statünüzü ilgilendiren özel hayat dair gelişmelerle gündeme gelebilirsiniz. Her ne kadar Satürn 12. Evinizde ilerliyor olsa da bu etki bir ölçüde kendinizi daha güvende hissedeceğiniz bir iyimserlik taşıyacaktır sizlere.                                                          

Bırakma, yeni döngüye hazırlık ve sabır, Satürn Yay burcunda 12. evinizde;

Çok önemli bir döngüyü arkanızda bırakacağınız bir transit altındasınız. Öncelikle hırsların ve beklentilerin bir kenara itilmesi yönünde sizi  zorlayacağını bilmelisiniz. Bir takım belirsizliklere rağmen bu etkiyi akıllıca ve sabırla kucaklarsanız, hayatınıza yeniden yön vereceğiniz sürece güç kazanarak çıkabileceksiniz. Geçmişte kalması gerekenlerin neler olabileceği üstünde düşünmeli vazgeçmeyi bilmelisiniz. Hırsınızı törpülemek, yaşanacak kısıtlamaları olgunlukla karşılamak zor gelse de başarısızlık korkusunu yenmek temel dersiniz bu olacaktır. İş hayatında beklentilerinizin istediğiniz ölçüde gerçekleşmemesi veya uzaklarla bağlantılı konular, yolculukların bazı engellere takılması sizleri zorlayabilir. Geçmişte gözü kapalı hareket ettiğiniz konular üzerinden yaşanacak kabullenmeler, arka planda çalışmanız gereken işler, kendinizden çok başkalarının adına çaba göstermeniz gereken fedakarlıklar öne çıkabilir. Belki sosyal yardım aktiviteleri, başkalarının size dayanacağı ya da desteğinize ihtiyaç duyacağı konulara arkanızı dönmeyin. Bilinç dışı hezeyanlar, tatminsizlik duygusu sakınmanız gereken en önemli ince ayrıntı olabilir. Şimdiye dek kendinizden sakladığınız korkuları cesurca kucaklamalı ve nasıl baş edeceğiniz konusunda destek aramalısınız belki de. İş hayatında önemli bir dönemin kapanması anlamı çıksa da bu dönem aynı zamanda sizi zorlayan alışkanlıklara veda etme dönemi olacaktır. Beden ve ruh sağlığınıza yönelik risk taşıyan her konuya özenle yaklaşmalı talihsiz olduğunuz inancından uzak durmalısınız.  Medya, yabancılar ya da inançlar konusunda zayıflıklarla yüzleşmek yanında kontrol kaybı getirebilir. Kuralsızlığın getirdiği endişelerle baş başa kalmanın getirdiği korkularla şanssızlığınızı yaratan siz olmayın lütfen. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Arka planda göremediğiniz ve kontrol edemediğiniz konular sizi yorgun kılabilir. Psikolojik durumunuzu etkileyen konuları ayırt etmekte zorlanmanız yanında, yakın çevre ilişkilerinin getirdiği fedakarlıklarda gerçekçi olmaya gayret etmelisiniz. 

*2015 Mart ve 2016 Aralık dönemi;  İş hayatı ve eve dair konularda size beklemediğiniz fırsatlar getirirken, yerleşim ya da yaşanan yerle ilgili yenilikleri hayata geçirme şansınız var. Özellikle Aralık dönemi aynı zamanda iş hayatınızı içine alan önemli desteklerin, görünür olacak başarıların önünü açacak şekilde gelişebilir. 

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri; 

3 Ocak/6 Mart arası Mars 11. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına yeni planlar ve heveslerle giriyor olmalısınız. Bu süreçte gelecekle ilgili planlar, sosyal aktiviteler, arkadaş ve dost çevrenizle girişilecek işler öne çıkarken, iş hayatı ve beklenen kazançlar yönünde mücadele içinde olabilirsiniz. Sosyal bir örgütlenme ya da iş hayatını içine alan hedeflerin getirdiği ortak sorumluluklar dikkat çekerken çalışmalarınızı yeteri kadar ciddiye alanız gerekecek. Önemli sorumluluklar yanında başkalarına destek olmanız gereken iş konularını dikkatli yönetmeye gayret etmeli 27 Mayıs tarihine dek olabildiğince hızlı ve etkin ilerlemeye çalışmalısınız.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 11. evinizde; Retro!

Yukarıdaki konularda, organize edilmesi ve işbirliği içeren planlar, gelecekle ilgili iş ve umutları içine alan projelerde aksaklıklar gündeme gelebilir. Başkalarına daha fazla destek olmanız gereken şartlar beklenmedik bir rekabet ortamına itebilir sizi. Bir sistem oluşturma çabanız yanında ortak organizasyonların istenilen ölçüde ilerlemesi zorlaşabilir. Çalışılan konuların tekrar üzerinden geçilmesi ve fazladan çaba gösterilmesi gereken şartlar sizleri zorlayabilir. Belki finansal beklentilerle ilgili sıkıntılarda tatminsizlik getirebilir.

6 Mart sonrası 12. eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Enerjinizin düşük olacağı bu dönem biraz kendinize karşı özenli olmalı, gereksiz endişelere kapılmamalısınız. Zira sizler son derece metodik ve kuralcı olmanıza rağmen pek çok konuda akışa teslim olmakta zorlanabilirsiniz. Özellikle düzensizlik ve kuralsızlığın getirdiği karışıklıklar sizi yorabilir. Birçok konuda kafanızda değişik planlar yapıyor olsanız bile kendinizi engellenmiş duygusu içinde bulabilirsiniz. Özellikle yukarıdaki Mars Akrep dönemi başlayan konuların getirdiği sorumluluklar yorucu şartları anlatıyor olabilir. Hazırlıklar ve geri planda yapılması gereken yorucu uğraşlar içinde boğulabilirsiniz. Sağlık temalarına özellikle dikkat etmeniz gerek. 17 Nisan’a dek biraz akışta kalmalı biraz da temkinli olmalısınız.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Birçok konuda kafanızda değişik planlar yapıyor olsanız bile kendinizi engellenmiş duygusu içinde bulabilirsiniz. Ayrıca hırsınızı kontrol etmeli ve gereksiz risklerden kaçınmalısınız. Başta sağlık olmak üzere yaşamınızda kontrol dışı gelişebilecek olaylar ve karşısında kendinizi korumak adına akışta olmaya gayret edin lütfen. Bunu yaparken arkanızdan çevrilen gizli kapaklı işler, dedikodulara kapalı olmaya çalışın. Aynı zamanda geçmişle ilgili konularla yüzleşmek için çeşitli alternatifler yaratabilirsiniz. Bilinçaltı karmaşaları aşmak adına size destek olacak ruhsal konuları önemsemelisiniz. 3 Ağustos sonrası aileye ait konular, yuvada yapılmak istenen değişikliklere ve ortak çalışmalar ve dostluklara daha net gözlerle bakma şansınız artıyor. İşle ilgili konuları geri planda yürütebilirsiniz. 28 Eylül sonrası Mars burcunuza geçtiğinde çok daha bilinçli ve istikrarlı adımlar atılabilecektir.

2016 yılınız sevgi, huzur ve mutlulukla dolsun dilerim…♥♥♥

Güner Yönel

www.guneryonel.com

Danışmanlık ve bilgi almak isterseniz: Doğru doğum bilgileriniz Gün, ay, yıl, yer ve saat olmak üzere; E-mail: gyonellibra@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul dışında yaşayanların E.Mail yolu ile bilgileri gönderilmektedir.