Kova Burçları 2016

  • 28 Kasım 2015
Kova Burçları 2016

Jüpiter Başak seyri ile özellikle duygusal ve zihinsel gerginlikleri aşmak adına psikolojik bir yenilenme içine girebilirsiniz. Bu süreçte aynı zamanda finansal açıdan daha fazla arayış içinde olacağınızı gösteriyor. Krediler, ödemeler, alacaklar, bankalarla olan ilişkileri gündeme getiren konuları düzenlemeye devam ediyorsunuz. Kredibiliteniz artarken ölçülü beklentilerle hareket etmelisiniz. Daha fazla destek göreceğiniz finansal konular borçlarınızı ödemek yanında, yeni bir yatırım/alım-satım konusuna işaret edebilir. Eşin/ortağın para durumundan yararlanma şansı bulabilirsiniz. Aynı zamanda ortak yatırım projelerinin hayata geçebileceği kararlara yönelme dönemi olabilir. Ortak kazançlarda yaşanacak artışlarda olacaktır. Miras, parasal paylaşımlar, nafaka, prim ve vergilerle ilgili iyileştirici ve çözüm üretmeye yönelik kararların alınması gerekebilir. Yaşadığınız güven eksikliği ya da stres kaynağı olan konulara parmak basmak adına olumlu kazanımların içinden geçme şansı verecek olmasıdır.  Hayata dair çeşitli korkulara olan direncinizi güçlendirmek adına çeşitli bilgilere ulaşarak ilgi alanlarınızı büyütebilirsiniz. Şansınızı fazla zorlamadan zorlukları aşmak ve yüklerden kurtulmak adına ruhsal bütünlüğünüzü korumak en temel arzunuz olacaktır.

9 Eylül sonrası şahane bir dönem başlıyor. Jüpiter 9. Eviniz Terazi’de   

Sizi bağlayan ve biraz da krizleri aşma çabası içinde olduğunuz konular geçmişte kalıyor. Bu yolculuk olabildiğince dış dünyaya açık ve ilginizi büyüteceğiniz temalar taşıyacaktır. Özellikle yabancılarla kurulacak ilişkiler, iş ya da akademik alanda size destek olacak bağlantılar üzerinden şanslı gelişmelere yol alacaksınız. Yüksek öğrenimle ilgili arayışlar, lisan ya da farklı bir konuda eğitim alma ihtimaliniz yükselirken, toplumla olan ilişkiler son derece keyif verici bir noktaya taşınabilir. Çeşitli sunumlar, sosyal çevrenizin genişleyeceği fırsatlar bulabilirsiniz. Bir yandan da işe dair ve kişisel tatmine yönelik seyahatler son derece yararlı olacaktır. Şimdiye dek görmediğiniz yerlere yolculuk yapabilir, kültürel ve sanatsal zenginlikler keşfedebilirsiniz. Yeni ilgi alanları bulacağınız bir yıl süresince yayın, medya, reklam ve iletişim dünyasını içine alan her tür girişim işinizi daha geniş çevrelere duyurma şansı getirecektir. Hukuki konularda destekleyici gelişmeler de sizleri yakından ilgilendirecek.

Gelecek yönünde planlar, ortak sorumluluklar ve dostluklarda test, Satürn 11. evinizde Yay burcunda;    

Artık başkaları ile bir araya gelerek ortak bir bilinç oluşturmanız gereken bu süreç önemli olacaktır. Kişisel beklentileriniz ve gelecekle ilgili tasarılarınız ön planda olsa da daha ziyade kariyerde yaşanan yön değişikliği sizleri kolektif çalışmaların içinde yer almaya itecektir. İş hayatınız grup odaklı devam ederken kendinize yakın hissettiğiniz kişilerle yola devam etmek, dernek ve toplumsal konulara vurgu yapan sosyal çalışmalara yönelmeniz mümkün. Büyük ölçekli projelerin daha fazla önem kazanması yanında kimileri geçmişten bu güne taşıdıkları dostlukları ardında bırakabilir, bazılarınız arkadaşların hayatında yaşanan değişimde tanık olabilir. Olgun ve tecrübeli insanlarla bir araya geleceğiniz gelişmeler bir yandan da sosyal çevrenizde değişen koşullar içinde olduğunuzu anlatacaktır. Bir miktar karamsarlık yaşansa da edindiğiniz tecrübeleri başkalarının yararına sunacağınız toplumsal örgütlenmeler ve içinde eğitim konularının olduğu bilgi aktarımının öne çıkma şansı var. Gereken çabanın gösterilmesi halinde ödül aksi durumda biraz karamsarlık çevreleyebilir. Buna izin vermemeli iş hayatı ve gelecekle ilgili projelerinize sıkıca sarılmalısınız. Yoğun tempo içindeyken az ve öz arkadaşlıklar, dostluklar peşindesiniz bir yandan da. İş ve parasal beklentilerde de biraz daha gerçekçi olmalı size düşen fedakarlıkların sınırlarını iyi çizmelisiniz. Zaman zaman dostların yaşadığı sıkıntılar ve açmazlar size bazı sorumluluk taşıyabilir. Kişisel beklentiler gelecekle ilgili konular biraz kaygı yaratsa da emin ve yavaş adımlarla ilerlemeyi başarabilirsiniz. Bu yolculuk arkadaş çevresinde daralma,  gereksiz olan ilişkilerin bir kenara bırakılması veya arkadaşların yaşadığı sorunlar nedeni ile artan sorumluluklara dikkat. Şimdiye dek kazanılan deneyimlerin büyük ölçekli projeleri içine alması yanında, arkadaşlarla girişilecek yeni ortak projelerin yapılandırılması söz konusu. Satürn’ün sizlere bu dönemde geleceğinize daha ciddi ve tutarlı biçimde bakmanız gerektiği konusunda uyarıları da olacaktır. İşten gelen kazançlarınızı gözden geçirebilir, beklentilerinizi daha gerçekçi bir boyutta düşünebilirsiniz. Bu transiti bir yükseliş dönemi olarak görmemeli tam tersi, ilerisi için daha ayağı yere basan düşünceler oluşturmak olduğunu bilmelisiniz.  İçinde dayanışma olan her  çalışma belki de eğitimle ilgili konular ve iletişim içeren organizasyonlarda yer almanızı sağlayacaktır. En önemli etki olan Satürn/Neptün karesi 2016 Haziran ve Eylül döneminde etkisi artacaktır; Özellikle iş hayatına dair meseleler, parasal konular ve harcamalardan kaynaklanabilecek gelişmelere temkinli yaklaşmalısınız.        

*2016 Mart ve 2016 Aralık dönemi olmak üzere; Düşüncelerinizi yenilediğiniz, sosyal örgütlenmeler, arkadaşlıklar ve işle ilgili anlaşmalar üzerinden yaşanacak somut projeler ve önemli kararlara sürükleyebilir sizi. Bir yandan da yurt dışı bağlantılı konular, akademik veya farklı bir eğitsel çalışma yanında yolculukların içinde olabileceği gelişmeler yeni işbirliklerine yol açabilecek düzeye taşınabilir. Özellikle Aralık süreci her açıdan şans getiren kişisel ya da uluslararası konularda son derece destekleyici projelere yönelmeniz mümkün.                               

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri; 

3 Ocak/6 Mart arası Mars 10. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına son derece aktif ve hırslı bir giriş yapıyorsunuz. Bu süreçte iş hayatı, hedefler, amaçlar, işinizin organize edilmesi gereken yanları, görev değişiklikleri, belki atamalarla ilgili konulara daha fazla odaklanıyor olacaksınız. Beklentilerin yükselişe geçeceği bu dönem içinde çeşitli nedenlerden ötürü rekabet ve mücadele öne çıkabilir. İşle ilgili anlaşmalar, arayışlar ve maddi ölçekteki isteklerinize güçlü bir şekilde sarılabilirsiniz. Artan sorumluluklar, bir yandan da özel ve ev hayatına dair konuları ihmal etmenize yol açabilir. Bu yüzden dengeyi korumak gereksiz çatışmaları soğukkanlı karşılamakta fayda var. Özellikle üstler/yöneticiler ve beraber çalıştığınız kişilere karşı.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 10. evinizde; Retro!

İşe dair planlar, üstler ya da çalışılan kurumun yaşadığı stresler mücadele içinde olacağınız şartlar taşıyabilir sizlere. Kariyere yönelik bağlantılar, kendi işiniz varsa onunla ilgili girişimler, amaçlara dair hedeflerde istediğiniz ölçüde ilerlemek zorlaşabilir. Üstlerle olan bağlarınızda sakin olunması gereken bir dönem olacaktır. Üzerinizdeki baskı artarken olayları sağduyulu yönetmeye gayret etmelisiniz. Yukarıdaki dönem başlayan iş projeleri ve fazladan alınan sorumluluklar sizi bağlarken istediğiniz ölçüde ilerlemeniz kolay olmayacaktır.  Görev değişiklikleri, atamalar ya da iş görüşmeleri adına gizlilik ya da rekabet içeren koşullara karşı uyanık olmalısınız. Kesin kararlar ve diğer planlarda 30 Haziran/3 Ağustos arası değerlendirme hayata geçirme imkanı yaratabilirsiniz.

6 Mart sonrası 11. eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Ortak bir eylem içinde olunabileceği gibi, işin ortaklaşa boyutu, arkadaşlıklar, dostluklar, ekip çalışması gerektiren eylemler ve işten beklenen finansal kazançlara odaklanırken gelecekle ilgili iş ve genel istekler ön planda olacaktır. Ayrıca toplumu ilgilendiren ortak bir organizasyon (eğitim, cemiyet, vakıf) çalışmaları hakkında yeni bir örgütlenme çabası içinde olunabilir. İçinde eğitim ya da yabancıların olduğu temalar da unutulmamalı. Özellikle finansal kazançlar üzerinden yaşanabilecek rekabetin dostluk ilişkilerinde zorluk kaynağı yaratmaması adına sorumluluk duygusu içinde ve soğukkanlı olmakta yarar var. Dostluklar ve ortak çalışmalarda kendinizden vereceğiniz konular fazladan yük getirebilir. Sizi sorumlu kılan konuları 17 Nisan tarihine dek tamamlama şansını kullanma gayreti içinde olmaya çalışın.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Yukarıdaki eylemlerin aksayabileceği, planların üzerinden tekrar geçileceği, belki beklenmedik uyuşmazlıkların öne çıkacağı şartlar zorlayıcı olabilir. Gelecekle ilgili iş ve kişisel beklentilerde bakış açınızı değiştirmek, yeni bir strateji oluşturmak zorunda kalabilirsiniz. Başlayan organize işlerin yavaş ilerlemesi ve beklediğiniz kadar verimli olunmadığı düşüncesi yorucu zamanlara işaret edecektir. Dayanışma ve ortak hareket edilmesi gereken konular ekstra sorumluluk altına gireceğinizi gösteriyor olabilir. Sizin başkalarına destek olmanız gereken koşullar belirebilir. Satürn de orada iken bu etki sizleri daha yakından etkileyecektir. 3 Ağustos/28 Eylül tarihleri arasında aksayan konuları ve beklentileri hayata geçirmek mümkün.                              

                                   

2016 yılınız sevgi, huzur ve mutlulukla dolsun dilerim…♥♥♥

 

Güner Yönel 

www.guneryonel.com

Danışmanlık ve bilgi almak isterseniz: Doğru doğum bilgileriniz Gün, ay, yıl, yer ve saat olmak üzere; E-mail: gyonellibra@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul dışında yaşayanların E.Mail yolu ile bilgileri gönderilmektedir.