İkizler Burçları 2016

  • 26 Kasım 2015
İkizler Burçları 2016

Jüpiter Başak etkisi devam ederken, yer değişikliği yaşamak, evde düşünülen yenilenmeleri ve eksikleri organize etmek konusunda gayretli bir dönemdesiniz. Aile içi ilişkiler ve özel hayata dair bazı sorunlara yapıcı adımlar atılabilir. Yaşanan bu süreç artık aileniz, yakınlar, anne ve babaya dair konularda ele alınması gereken sorumluluklara da yer açma vakti. Aynı zamanda bolluk ve refah getiren imkanlar, ailenin genişlemesi ve daha fazla konfor arayışına girişebilirsiniz. Yeni ve geniş bir mekanı yaratmak yanında, toprağa ait alım satım projelerinin hayata geçebileceği uzun vadeli ve kalıcı fırsatlar göz atma ihtiyacı doğabilir. Özellikle eldeki birikimler üzerinden evde bakım, onarım ve eşya yenileme yoluna gidebilir kimileriniz. Evliliklerin yapılabileceği gibi, evde yabancılarla ilgili bir konu daha fazla gündeme taşınırken bazılarınız çeşitli nedenlerden ötürü başka bir kente/ülkeye yerleşmek konusunda adım atabilirler. Bir yandan da iş ve yaşadığınız yer ve yuvada başlayan yenilenmeleri çok iyi organize edebilirsiniz.

9 Eylül sonrası şahane bir dönem, Jüpiter şansları 5. eviniz Terazi’de;

Bir yıl süresince son derece dışa dönük koşullar hayatınıza keyif ve eğlence getiriyor. Aşk hayatınız canlanırken, sevgi ilişkilerinizde ahenk ve uyum yaratmak adına güzel etkiler taşıyacaktır. Aynı zamanda romantizm ve erotizm aşkın tadını almak konusunda son derece keyifli ve eğlenceli bir hale gelebilir. Cazibenizi kullanmaktan çekinmeyin. Belki sadece kendinizi mutlu edeceğiniz yeni hobiler, yaratıcı yeteneklerinizi keşfedeceğiniz çalışmalar, sanat, entelektüel ve estetik değeri olan konulara ilginiz artacaktır. Kendinizi bu konular üzerinden yenileyeceğinizi ve ifade edebileceğinizi bilmeli içinizden geldiği gibi davranmanın keyfine varmalısınız. Bu tür eylemlerinizin belki yayın dünyası, medya, iletişim ve reklam alanında yapılacak girişimler de sizleri mutlu eden gelişmeler getirebilir. Giyim/kuşam zevkinize yönelik değişiklikler, sevdiklerinizi, kendinizi şımartmak adına zevkli hediyeler de bir hayli harcama getirebilir. Eğlence hayatı ve gevşeyeceğiniz sosyal bağlar oldukça canlı bir atmosfer getirecektir. Aynı zamanda yeteneklerin getireceği tatlı kazançlara odaklanmakta yarar var. Ayrıca spora başlamak isterseniz estetik bir dal olan tenis seçilebilir. Son derece keyifli tatiller, kendinizi mutlu edeceğiniz konforlu yolculuklar ve sevdiklerinizle birlikte yaşanacak paylaşımlar yaşanabilir. Bebek sahibi olmakla ilgili heyecanlı bir olay bu sürecin en hoş kazanımı olabilir. Var olan çocukların hayatında yaşanan güzel gelişmeler ise unutulmamalı. Sevdikleriniz, tatil keyifleri ve kendiniz için bonkörce harcamalar yapabilir sosyal ilişkilerin avantajlarına yakınlaşabilirsiniz. Ailenin ya da babanın finansal kaynaklarından yararlanma şansı da başka bir ihtimal olacaktır.

İlişkiler, ortaklıklar ve başkalarının etkisi, Satürn 7. eviniz Yay burcunda;

Satürn 7. ev geçişi ile çabalarınızın ve hedeflerinizin görünür olacağı uzunca bir dönem içinde olduğunuzu biliyorsunuz. Birebir ilişkiler, ortaklıklar ve yasal konular en önemli önceliğiniz olmaya başladı belki de. Aynı zamanda yolunda gitmeyen bağların test edileceği, size eşlik etmeyen ilişkilerin sorun kaynağı olması da olası. Yalnız olanlar ciddi beraberlikler, belki yaşça büyük ya da olgun bir eş seçiminin getireceği sorumluluklara yol alabilirler. Yapılacak evlilik görev ve sorumlulukların getirdiği yüklere işaret edebilir.  Evli olanlar için eşin hayatında yaşanan önemli değişimler de ön plana geçebilir. Bir yandan da sizin dışınızdaki insanlarla kurulacak yeni ilişkiler farklı tecrübeler ve ortaklıkların üzerinden ilerleme şansı verecektir. Sabırla metanetle. Başkalarının beklentilerini göz ardı etmemeli, denge kurmak tüm anlaşmaların getireceği ortak paydaya sorumluluk duygusu ile yaklaşmalısınız. Size güç kazandıracak işbirlikleri bir nebze de olsa beklemelere ve yavaş ilerlediğinizi düşündüğünüz temalara dikkat çekerken, kariyer hayatına yönelik önemli çıkışların başladığını bilmelisiniz. Kariyere yönelik akademik planlara dair bir seçim yapmaya karar verilebilir. Ancak hayatınızda yasal konular varsa belki de geçmişten gelen hesaplaşmaların hukuki yanları olabileceğini unutmadan belki de uzlaşmanız gerektiğini göreceksiniz. Yurt dışı bağlantılı sizi geliştirecek konular yanında başkaları ile olan finansal paylaşımlar ve kriz getiren anlaşmazlıklara gerçekçi gözlerle bakma zamanı geldi belki de. Kimileriniz adına ortaklaşa para konularında geçmişten gelen anlaşmazlıklar gündeme taşınabilir. Hukuki boyutunda ise profesyonelce desteklere ihtiyaç duyabilirsiniz. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Hayata ve kariyere yönelik amaçlarınız, ortaklıklarınız ve ilişkilerinizde ayaklar sağlam basmalı ve gerçekçi olmaktan uzaklaşılmamalı. Özellikle sınırlarınızı iyi çizmeli, karmaşa ve kafa karışıklığı yaratabilecek durumların yaratacağı engelleri dikkate almalısınız.

*2016 Mart ve 2016 Aralık dönemi; ortaklıklar, hukuki konular, yurt dışı bağlantılı ilişkiler ve iş hayatınıza dair hedeflerde son derece yenileyici bir o kadar da uzun vadeli şanslara yol alabileceğiniz etkiler içindesiniz. Özelikle Aralık dönemi yeni ortaklıklar, özel hayata dair hızlıca gelişebilecek şanslı etkilere işaret ediyor.  

Mars transitleri:Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

3 Ocak/6 Mart arası Mars 6. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Rutin hayatınız canlanırken, pek çok konuda daha aktif ve girişken hareket edeceğiniz öncelikler var. Özellikle çalışma hayatı olanlar adına yeni sorumluluklar, çalışma koşullarının getirdiği yükler ağırlık kazanabilir. Başkalarından çok fazla destek alınamayacak bu dönem işte istikrar ve kararlılık söz konusu. İş disiplini ve değişik çalışma teknikleri öğrenmek açısından oldukça verimli ve hevesli çalışacağınız bir süreç olabilir. Üzerinde çalıştığınız bir işi daha ziyade ortak eylemleri ya da başkalarına da destek olunması gereken şartları öne çıkarabilir. Yeni iş projelerinde aktif görevler üstlenebilirsiniz.  İş bağlantıları, beklenen kazançlar, yeteneklerle ilgili eğitim planları öne çıkabilir. İş değişiklikleri ya da görüşmeleri adına şanslı koşulları yukarıdaki tarihler arasında iyi değerlendirmeye çalışın lütfen.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 6. Evinizde; Retro!  

Öncelikle beraber çalıştığınız kişilerin rahatlığı karşısında ilişkilerin yıpratıcı yanına dikkat etmelisiniz.  Uzlaşmazlıklar ve gerginlikler hassas dengenizi bozabilir. İş bağlantıları, beklenen kazançlar, yeteneklerle ilgili eğitim planlarını ilerletmekle ilgili sorunlar sizi bağlayacaktır. İş değişiklikleri ya da görüşmeleri adına koşulları zorlamak yerine biraz sabırlı olmalısınız. Yukarıdaki konularda çözümsüzlükler, bitmeyen iş projelerinin tekrardan ele alınması ya da iş görüşmelerinin yaratacağı sıkıntılar yorucu olacaktır. Yukarıdaki konularda yaşanabilecek aksaklıklar bir yandan da sağlığınıza yönelik her konuda dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatacaktır sizlere.

6 Mart sonrası 7. Eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

İçinde iş ve ortak eylemlerin olduğu şartlar ön planda. Ayrıca ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar belki hukuki meseleler önceliğiniz olmaya başlıyor büyük ihtimalle. Kariyer veya gelecekle ilgili umutlara yönelik şartlar biraz mücadele alanı haline gelebilir. Başkalarının dayatacağı koşulları, uzlaşma ve işbirliği geliştirmek yolu ile aşmaya gayret etmelisiniz. Evlilik, yeni ilişkiler ve ortaklaşa işlerde harekete geçirici şartlar içinde olsanız da dışsal etkiler söz konusu. Yeni işbirlikleri ve ortaklıkların hayata geçmesi adına son derece dikkatli yönetilmesi gereken konulara mantıklı yaklaşmak gerekecek. İşten kaynaklanan bir takım ortak konular veya çalışılan kişilerle ilgili gelişmeler öne çıkabilir.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!  

İlişkiler, evlilik, ortaklıklar ve arkadaşlıklarda yaşanan sorunlar aşılamadı ise  olaylara göz atma vakti. Anlaşmalar ve hukuki davaların getireceği stresleri ciddiye alın. Başkalarının dayatacağı koşulların yönetmekte zorlanabilirsiniz. Yakın ilişkiler ve ortaklıklar alanında mücadele öne çıkabilir. Daha fazla uzlaşı ve uyum içinde olun. Bu dönemde masaya yatırılması gereken konuların bilincinde hareket etmelisiniz. Evlilik, ortaklık, yakın arkadaşlık ve anlaşmalar yönünde stres artabilir. İlerletmekte zorlandığınız ortaklıklar, anlaşmalar, hukuki konular aksayabilir. Açık düşmanlıklar yaşanabilir. Ayrıca finansal paylaşımlar, yatırımlar, ortaklaşa maddi konuların paylaşımı hakkında çözümsüzlük içinde kalabilirsiniz. 3 Ağustos/28 Eylül tarihleri arasında son derece akıcı ve sornları aşmaya yönelik zamanlar olacaktır.   

                                                   

2016 yılınız sevgi, huzur ve mutlulukla dolsun dilerim..♥♥♥

Güner Yönel

Libra Astrolojik Danışmanlık/Eğitim

www.guneryonel.com

Danışmanlık ve bilgi almak isterseniz: Doğru doğum bilgileriniz Gün, ay, yıl, yer ve saat olmak üzere; E-mail: gyonellibra@gmail.com’dan iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul dışında yaşayanların E.Mail yolu ile bilgileri gönderilmektedir.