Boğa Burçları 2016

  • 26 Kasım 2015
Boğa Burçları 2016

Jüpiter Başak yolculuğu ile seyahatler, yenilikler ve hobileriniz üzerinden yaşanan değişik aktivitelerle meşgulsünüz Eylül ayına dek. Belki şimdiye dek çalıştığınız işlerin ince yanlarını keşfederken bu konularla ilgili değişik denemelere girişmiş olmalısınız. Özenle ele alacağınız yeteneklerinizin görünür olması, yaratıcı işlerle uğraşanların şansını artırabilir. Asc/Mc noktasına yapacağı üçgen açılarla işte de şanslı etkiler getirecektir. Kendinizi geliştireceğiniz ve göstereceğiniz değişik eğitim ya da yaratıcı iş projeler içinde olabilirsiniz halen. Bu yöndeki girişimleriniz size finansal kaynak yaratacak imkanlar getirebilir. Aynı zamanda çocuk sahibi olmak gibi bir yaratıcılık mutluluk kaynakları arasında önemli bir yer tutabilir. Sevgi ilişkilerine daha yakın olmak isterken, çeşitli fırsatlar aşkta yeni heyecanlara yol alacağınız tanışmalar, flörtler ve yeni ilişkiler hayatınıza girebilir. Çocuk sahibi olanların ilişkilerini düzenlemek, onların hayatında yaşanan gelişmeler keyifli bir deneyim olmaktan çok sorumluluk duygusu getirecektir. Baba ya da aileden gelen finansal destekler de bu dönemin başka bir olasılığı. Uzun zamandır almak istediğiniz toprağa ait bir yatırım planı varsa veya spekülatif bir girişim düşünüyorsanız size destek olacak kişilerden faydalanabilirsiniz.                                                                                                                                                                                 

9 Eylül sonrası işte yetenekler ve şanslar, JÜPİTER 6. eviniz Terazi’de;

Artık iş hayatı, çalışma koşulları ve iş ilişkiler adına çok tatlı bir dönem. Özellikle yeteneklerin dikkat çekici biçimde kullanılma olasılığı artarken, iş arayışları ve görüşmeleri için olumlu şartları değerlendirme şansınız var. Aynı zamanda iş ilişkilerinden destek görmek, ortak projelere girişmek, uyum içinde yeniliklere ve içinde eğitsel konuların olduğu organizasyonlara yönelmek adına cazip avantajlar bulabilirsiniz. İş ortamına dair güzel yenilenmeler, ofisin yeniden düzenlenmesi yanında içinde iletişim ve yolculukların olduğu temalar da olabilir bir yıl süresince. Mesela daha geniş bir ofise taşınma ihtimali doğabilir. Kendinizi verimli düşüncelere odaklamak yolu ile becerilerinizi ustalık kazanabileceğiniz temalara yönlendirebilirsiniz. İşveren tarafından sağlanabilecek bir eğitim teması da hayata geçebilir. İş beklentisiz olanlar bu süreçte son derece olumlu destekler ve işbirliği kuracakları konulara da yönelebilirler. Sağlıkla ilgili sorunlarınız varsa dikkatli olmalı, özellikle bir Boğa olarak tatlı tembellik ve hareketsizliğin yaratacağı risklere dikkat etmelisiniz. En çok kilo sorunları, aşırı beslenmeden kaynaklanan sorunlara önlemci yaklaşmalısınız.

Ortak paylaşımlar/finansal sorumluluklar, SATÜRN 8. eviniz Yay burcunda;

Son aylarda karşınızda duran konuların farkında olmalısınız. Başkaları ile olan parasal paylaşımlar, ortak finansal konular ve ilişkilerde yaşanabilecek dönüşüm başka bir boyuta taşınmış durumda. Bundan sonra kendi kaynaklarınıza güvenmek ve başkaları ile parasal bağları kontrollü ilerletmek gerekecek. Bir takım kısıtlamalar, devletle ilintili ödemeler, geçmişten gelen vergi ve primler adına zorlayıcı şartları aşma çabanız ön planda.  Son derece akılcı ve ölçülü olmayı öğreneceksiniz. Ortağın ya da sizin aldığınız risklerin getirdiği stresleri aşmak isterken, eşin veya karşınızdaki kişilerin finansal açıdan kısıtlı şartları sizlere yansıyabilir. Parasal alanda bağımlılıklarınızı bırakmak yanında kendi finansal birikimlerinize güvenerek yaşamanız gerekebilir. Yabancıların içinde olduğu finansal yatırım ya da ev veya aile içi paylaşımları gündeme taşıyan çözülmesi gereken sorunlarla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bazılarınız adına yatırım fonları da işin içinde olabilir. Yakın duygusal bağları içine alan stres ve mesafe ikili ilişkiler adına zorlayıcı olabilir kimileri adına. Belki ayrılığın getireceği nafaka, tazminat ödemeleri karşısında bocalama yaşanabilir. Sağlıkla alakalı sorunlara kalıcı çözümler üretmek başka bir senaryo olabilir. Her şekilde sınırların aşırı zorlandığı bu ev konularında büyük ölçekli riskleri bir kenara iterken uzun vadeli ve kalıcı adımlar atabileceğiniz bir süreç yaşanacak iki yıl süresince. Kariyer hayatına yönelik uzun soluklu ve ivme kazanacağınız olumlu bir döneme hazırlanıyorsanız biraz da sizlerin çaba göstermesi zorunlu olacaktır. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Gelecekle ilgili ümitler ve beklentilerde endişe ve çelişkiler sizi çevreleyebilir. Bu alanda çok daha gerçekçi bir tavır sergilemek yanında hayal kırıklığı yaratabilecek etkiler ve kararlardan korunmaya çalışmalısınız.

*Mart 2016 ve Aralık 2016 dönemi; finansal konular, geçmişten beklenen parasal meseleler, yatırım ve alım satım konuları açısından size destek verecek koşullar karşınıza çıkabilir olası krizleri aşabileceğiniz imkanlar bulabilirsiniz. Özellikle Aralık süreci iş fırsatlarına dair şanslar, sağlık yanında çalışma hayatında önemli destekler getirecek gelişmeler hızlanacaktır.

Mars transitleri:Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

3 Ocak/6 Mart arası Mars 7. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Maddi manevi güven aradığınız ilişkiler, evlilik, yakın arkadaşlıklar ve ortaklıklar hayatınızda önemli bir yer tutmaya başlıyor. Kısacası sizi size yansıtan kişiler, işbirliği ve ortaklık içinde olduğunuz bağlantılar üzerinden dışsal koşullar devrede olacaktır. Yeni önerilerin, anlaşmaların ve uzlaşma sağlanması gereken konuların son derece soğukkanlı yönetilmesi gerekiyor. Geçmişle ilgili bir konu yanında hukuki gelişmelerin kimilerinin karşısına çıkma olasılığı unutulmamalı. Eşten ya da ortaktan kaynaklanan gelişmelerin getirdiği sorumluluklar sizi bağlayabilir. Belki yeni ortaklıkların getireceği avantajlar karşısında işbirliği içinde olmaya gayret etmeniz gerekecek. Yeni ilişkilerin de başlayabileceği bu dönem hiçbir konuda tek başınıza karar alma gücünüz yok iken dikkatli hareket etmelisiniz.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 7. evinizde; Retro!

İlişkiler, ortaklıklar, maddi manevi paylaşım içinde olduğunuz bağlar ve hukuki alanda karşınıza çıkan sorunları tek başınıza yönetmekte zorluklar söz konusu. İkili ilişkilerde başlayan huzursuzluk ve sizi yoran etkiler yanında yeni bir ortaklık kurmak konusunda mücadele devreye girebilir. Özellikle yukarıdaki konularda çözüm bekleyen gelişmeleri tekrar masaya yatırmak zorunluluğu doğabilir. Uzlaşı sağlamak ve başkalarının beklentilerine ayak uydurmakta sıkıntılar yaşanabilir. Eş ya da ortağın hayatında yaşanan değişiklikler mücadele alanınız haline gelebilir. Ortaklıklarda istediğiniz yönde ilerlemekte zorlanabilir, boşanma ya da hukuki alanda problemi olanlar sorunları sabırla aşma çabası içinde olmaya gayret ederken, gereksiz muhalefet/düşmanlık yaratan kışkırtıcı tavırlardan kaçınılmalı.

6 Mart sonrası 8. eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Ortaklıkların parasal boyutu önemli oluyor. Yeni işbirlikleri, alacak ve ödemeler, kredi planlarınız ve başkalarından beklenen desteklere odaklanma süreci olacaktır. Yeni finansal ortaklıklara yönelmek adına daha fazla efor ve anlayış geliştirmeniz gereken bu dönem biraz dikkatli olmalısınız. Boyunuzu aşan beklentiler yerine daha küçük ölçekli planlar yapmalı, banka ve kredilerle ilgili hedeflerinize öncelik vermelisiniz. Belki kişisel yatırımların planlandığı bu dönem finansal destekler peşinde olabilirsiniz. Bu nedenle aileden gelebilecek yardımlar, kurumlarla olan ilişkilerinize önem vermelisiniz. Prim ve vergi ödemeleri yanında geçmişten gelen borçlara yönelik konular da olabilir.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Eşin ya da ortaklaşa maddi konularda yaşanacak değişiklikler, alabileceği riskler veya sınırları zorlayan yanları sizde huzursuzluk kaynağı olacaktır. Bir yandan da alışkın olduğunuz şartların sizlere yaşatacağı değişim ve krizleri deneyimlemek söz konusu. Alacak verecek işleriniz, ortak yatırım planlarınız hakkında mücadele ederken, ortak harcamalarda beklemedik artışlar unutulmamalı. Miras ya da diğer parasal paylaşımlarda hak arayışı, borçların, ödemelerin tanzimi finansal konuların yeniden yapılandırılma işlemleri oldukça zorlu ve mücadeleci bir döneme işaret edecektir.

 

2016 yılınız sevgi, huzur ve mutlulukla dolsun dilerim. ♥♥♥

 

Güner Yönel

 

Libra Astrolojik Danışmanlık/Eğitim

 

www.guneryonel.com

 

Danışmanlık ve bilgi almak isterseniz: Doğru doğum bilgileriniz Gün, ay, yıl, yer ve saat olmak üzere; E-mail: gyonellibra@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul dışında yaşayanların E.Mail yolu ile bilgileri gönderilmektedir.