Başak Burçları 2016

  • 27 Kasım 2015
Başak Burçları 2016

Jüpiter 1. ev yolculuğu ile hayata geçirmek istediğiniz çok şey var. Çok yeni bir dönemin içinden geçerken hayata  ve kendinize olan güveniniz yükselişte. Kişisel isteklerinizin peşinden giderken, ilişkilerde yaşanan olumlu gelişmeler çeşitli desteklere açık olacağınız fırsatlar devam edecektir. Ortaklık ve ilişkilerden yana saygınlık kazandıracak olumlu etkileri de söz konusu. Bir yandan da sağlıkla ilgili bir sorun yaşamış ve ihmal etmişseniz hızlı bir iyileşme süreci olacaktır. Her zaman fit ve genç kalan sizler bu süreçte kilo artışı riskini dikkate almakta ve dengeyi korumakta özenli olacaksınız. (Erkek/Kadın) özel hayatta evliliklerin yaşanabileceği şanslar devam ediyor. Aynı zamanda doğum/annelik konularının getireceği mutluluklar unutulmamalı kadınlar adına. Yolculuklar, eğitsel konular, ortak işlerin hızlıca getireceği imkanlar güvenle ve temkinli biçimde öne çıkacağınızı şartlar devam edecektir. Kendinizi her açıdan yenileyeceğiniz bu süreçte ortaklıklar, işbirliği içeren konular ve dışsal koşulların getireceği gelişmeler fırsata dönüşebilir halen. Başkalarını içine alan pek çok faydalı işlerin organizasyonu hayat planlarınızın merkezine oturabilir. Ortaklıkları ilgilendiren yenilenmeler yakın arkadaşlar veya akrabalarla girişilecek ticari çalışmaları da anlatıyor olabilir.  Ayrıca kişisel yeteneklerin kazanca çevrileceği ticari konular da hayatınızda. Kişisel açıdan kendinizi yenilemek, içinde yabancıların olduğu konular daha fazla yakınlaşmak adına çeşitli adımlara yönelme süreci içindesiniz.                                                                                            

9 Eylül sonrası tatlı kazançlar ve yatırımlar dönemi,  JÜPİTER 2. eviniz Terazi’de;

Finansal açıdan çok keyifli ve bereketli bir yıl olacaktır. Son bir yıldır emek verdiğiniz, kendinizi geliştirdiğiniz hazırlık sürecinin ardından artık çok daha fazla destek alacağınız bir dönem başlıyor denilebilir. Gerek ortaklıklar, gerekse iş ve eşten gelecek kazanımlar bütçenize nefes aldıracak olanaklarla buluşturacaktır sizleri. Kendi çabalarınız ve yeni ortaklıklara yol açan fırsatların getirileri aynı zamanda bütçenizi toparlamak yanında, ödemeler dengenizi kurmakta destekleyici olacaktır. Kimileriniz elindeki birikimleri değerlendirmek adına yatırıma yönelik kararlar alırken, kimileri de kendi işini kurmak konusunda fırsat yaratma gayretine girişebilir. Ticari konular, alım satım işleri, güzellik ve estetik içeren faaliyetler ya da ortak girişilecek konulara göz atabilir. Ancak aşırı savurganlık, lükse olan düşkünlük ve haddini aşan beklentiler zarara uğramanıza yol açabilir. Satürn 4. evinizde yol alırken tam tersi konsolide bir bütçe ve risk içermeyen projelere odaklanmakta yarar var.

Kariyerde bekleme, ev/ aileye ilişkin sorumluluklar, Satürn 4. eviniz Yay burcunda;

Oldukça önemli ve sabır isteyen bir döneme girdiniz Satürn ile beraber. 2 yıl süresince istediğiniz yönde hareket edemeseniz bile aslında çok uzun soluklu bir planlama ile işe ait hedeflere hangi yollarla gideceğinize karar verme dönemi. İlerisi için bu transitin ne derece değerli olduğunu görmeli asla karamsarlığa teslim olmamalısınız. Genel olarak hayatınıza getireceği önemli sorumluluklar yuva, aile ve büyükleri içine alan konulara yakından bakmaya itebilir. Evde yaşlıların hayatına dair olup bitenler yanında, yerleşim veya yaşanan evle ilgili önemli değişiklikler de çözmeniz gereken diğer konular arasında yer alabilir. Kimileriniz bir dönemin kapanması ile evlilik hayatının getirdiği sorumluluklara yol alabilir yeni bir hayata başlayabilir. Emlak alım satım mevzuları, ya da eldeki finansal kaynakların değerlendirilmesi adına sağlam ve uzun vadeli kararlar almak konusunda testten geçeceğiniz bir süreç getirebilir sizlere. Her açıdan yavaş ve temkinli ilerlemeniz gereken bu zaman diliminde psikolojik durumunuzu korumalı özellikle kariyer hayatınıza yönelik net tür kalıcı adımlar atacağınıza odaklanmalısınız aslında. Kimileriniz için evden iş hayatını yönetirken beceriler ve yeteneklerin üzerinden yapılacak çalışmalara odaklanma gereği duyabilirsiniz. İçinde yabancıların olduğu konular içinde de olunabilir. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi  Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Evlilik hayatı, ilişkiler adına bazı karmaşalar getirebilir kimilerinize. Sizleri fedakarlık yapmaya iten bu yöndeki konular bir yandan da ortaklıkları içine alan belirsizlikler karşısında gerçekçi olmaya zorlayacaktır.

*2015 Mart ve 2016 Aralık dönemi; çeşitli kazanımlar, finansal konular, yetenekler ve aileden gelen destekler üzerinden hayata geçebilir. Son derece somut beklentilerle harekete geçebilirsiniz. Yeni yatırımlarında öne çıkacağı ortak alım/satım ve paylaşımları yanında iş ve ev hayatına dair ciddi yapılanmalar dikkat çekecektir. Özellikle Aralık dönemi yatırım, alım satım konuları ve beklenen finansal destekler görünür olacaktır.

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

3 Ocak/6 Mart arası Mars 3. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına oldukça hızlı bir giriş yapıyorsunuz. Yakın çevre, akrabalar ve kardeşlerle ilişkiler yoğun bir tempo ve paylaşım içerebilir. Yakın çevre ve akrabalardan destek alacağınız konulara sıkı sarılmalı, kısa yolculuk ve iş planlarınıza dikkatli organize etme şansınız var.  Ayrıca işle ilgili anlaşma ve sözleşmeler, içinde parasal paylaşımların olduğu konuşmalar, anlaşmalar, ticari ya da zihinsel konulara vurgu yapan gelişmeler artışa geçiyor. İşinizi ilgilendiren yolculuklar, web ya da diğer medya bağlantılı çalışmalarınızı doğru biçimde yönetebilir sık yolculuk yapabilirsiniz. Aynı zamanda eğitsel bir konunun getirdiği aşrı odaklanma süreci olacaktır kimileri adına. Bu arada iş veya parasal bir konunun getireceği anlaşmalar ortaklaşa bir konunun görüşülmesi adına planlar bu tarihler arasında size çeşitli sorumluluklar yükleyecektir.

 27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar Akrep’te 3. evinizde; Retro!

Yukarıdaki konularla ilgili adımlar bazı beklemelere sahne olabilir. Özellikle sözleşmeler hakkında önemli sorunları aşmakta zorlanabilirsiniz. Blog ve tanıtım çalışmaları varsa, yapmak istediğiniz değişiklikler ve tasarımlarda karşınıza çıkabilecek aksaklıklar oldukça oyalayıcı bir dönem getirebilir. Veya bu konudaki ortak bir projenin çalışmalarına başlamadıysanız beklediğinizden daha fazla zaman alabilir. Sözleşmelerin tekrar yapılması, gözden geçirilmesi, daha fazla öğrenme isteği, komşu ya da yakın çevre ile olan ilişkilere fazladan sıkıntı yaratabilir. İşe dair planların aksaması ya da yorucu şartlar getirmesi söz konusu. Olası şartları soğukkanlı karşılamalı 30 Haziran/3 Ağustos arası akılcı sonuçlar kaydedebilir, çözüm odaklı davranarak planlar ilerletebilir.

6 Mart sonrası 4. Eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Tüm önceliğiniz evde sizi bağlayan ailevi konulara ve kardeşlerle ilgili sorunlara odaklanmak olacak. Ancak bu süreç içinde sizi bekleyen bazı engeller olabilir. Hem iş hem de aile hayatında istikrarı bozan şartlara dikkat etmelisiniz. Zira çabanız ve motivasyonunuz test altında. Özellikle evde başlayan hareketin yanı sıra aile içi ilişkiler açısından yorucu bir dönem olabilir. Sert ve kırıcı diyaloglardan, öfkenizi diğerlerine yansıtmaktan kaçınmalısınız. Anne, baba ve özel hayata ilişkin hassasiyetler zorlayabilir. Bir yandan da eldeki kaynaklar yanında, finansal konularda neler yapılabileceği hakkında yeni bir gündem sizi bekliyor olmalı. Yatırımlar ve emlakla ilgili planlara hız verilebilir. Taşınma, yuvada yapılması gereken değişiklikler, yenilenmeler ve bakım onarım konularını şansa bırakmamalı aşırı harcamaları kontrol etmelisiniz.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Öncelikle çalışanlar adına kariyer ve iş planları yavaşlayacak stres kaynağı olacaktır. Aile, yerleşimi ilgilendiren temalar, güvenlik ve evde yapılması gereken değişiklikler, alım satım projeleriniz, büyüklerle ilgili sorumluluklar yanında yukarıdaki eylemlerin getirdiği uğraşlar istediğiniz biçimde ilerlemeyecektir. Biraz sabır biraz da sakinlik içinde beklemelisiniz. 3 Ağustos/28 Eylül tarihleri arasında daha bilinçli ve dikkatli ilerletileceği süreç olacaktır. Yaşanan aksaklıkların zorlamaktan kaçınmalısınız.

 

2016 yılınız sevgi, huzur ve mutlulukla dolsun dilerim…♥♥♥

Güner Yönel

Lİbra Astrolojik Danışmanlık Eğitim

www.guneryonel.com

Danışmanlık ve bilgi almak isterseniz: Doğru doğum bilgileriniz Gün, ay, yıl, yer ve saat olmak üzere; E-mail: gyonellibra@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul dışında yaşayanların E.Mail yolu ile bilgileri gönderilmektedir.