Aslan Burçları 2016 Yılı

  • 27 Kasım 2015
Aslan Burçları 2016 Yılı

Jüpiter Başak seyri ile değer sisteminizi oluşturmak, kendi emeğinizle oluşturacağınız kaynak arayışı ve kazançlara yönelik girişimler sürüyor. Süreci dikkatli yönettiğinizde kazançlı çıkacağınız zaman dilimi Eylül ayına dek sizlerle. İş potansiyeli yaratmak için çeşitli fırsatlar planlayabilir, müşteri ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. İçinde eğitim, akademik çalışmalar, ticari konular ve alım satım projelerine dair yeni dengeler kurmak ve kendinizi geliştirmek üzere etkin eylemlere girişebilirsiniz.  Büyük olasılıkla işinizin reklam ve iletişimle ilgili boyutu varsa bu zaman diliminde zihinsel becerileriniz ve donanımlarınız ön planda. Yaratıcı eylemler ve yeteneklerin somut çalışmalarla ve emekle desteklendiği şartlar profesyonelce adımlara yönelirken, yeni gelir kapıları açabilir kimilerinize. Destek alacağınız iş ilişkileri gündeme gelebilir. Ortaklaşa para konuları, devletle ilintili, geçmişten gelen miras ya da hukuki yanı olan parasal konulara vurgu yapan alacak verecek meseleleri ele alınabilir. ‘’Özellikle hukuki boyutu varsa güvenebileceğiniz kişilerden (Avukatınız) destek alma şansı bulunabilir.’’ Çalışma hayatında farklı iş girişimleri yaparken bütçenizde yaşanan daralmayı aşacak önlemler sizleri daha çok dikkatli olmaya itmeli ölçülü olmalısınız. Jüpiter’in verdiği iyimserliği ölçülü kullanmalısınız anlamı çıkarılabilir. Emek vererek ve üzerinde çalışarak uzmanlaştığınız her konu kazançlarda artış sağlarken, tasarrufa yönelerek akıllıca birikim/bütçe planı yapılabilir. Bazılarınız alım/satım konularına ölçülü biçimde yönelirken karlı çıkılacak ticari işlere girişebilirler.

9 Eylül sonrası verimli ve keyifli bir dönem başlıyor, JÜPİTER 3. eviniz Terazi’de;

Başlayacak olan Jüpiter süreci pek çok açıdan önemli gelişmeler taşıyacaktır sizlere. Ciddi boyutta iş bağlantıları ve anlaşmaların öne çıkma olasılığı yanında, kendinizi her açıdan geliştireceğiniz entelektüel konulara odaklanma şansınız var. Hava burcu olan Terazi’deki Jüpiter bir bakıma kendinizi ifade edeceğiniz zihinsel çalışmalar, sunumlar, bilgi danışmanlığı ve eğitim konularında yanınızda olacaktır. Eğitimle ilgili araştırmalar, yolculuk ve zihinsel aktivitelerin yoğunluğu verimli bir süreç taşıyacaktır. Farklı arayışları olanlar bu dönemde yeni bir lisan öğrenme arzusunu gerçekleştirebilir. İşinizin medya/reklam ve sosyal ağların çeşitli uzantıları ile iç içe bir dönem geçirirken yaptığınız işin tanıtım ve ticari boyutuna ilişkin çeşitli yazışmalar zihnen yüklü bir gündeme işaret edecektir. Yaratıcı yeteneklerin geliştirildiği son dönem estetik tonlar katarken, keyifli işle bağlantılı çalışmalara yönelebilirsiniz. Jüpiter aynı zamanda kardeşler, akrabalar, yakın çevre ilişkileri açısından da olumlu paylaşımlara yol açabilir. Eskisinden daha sıcak buluşmalar, ilişkilerin gelişeceği şartları sunabilir sizlere. ‘’Asc/orada bulunan planetler ve 5. evinizde planetler varsa, gökyüzü her açıdan sizlere beklediğinizden fazla şans yağdırabilir.’’  Satürn 5. ev/Jüpiter 3. ev; Karşılıklı etkileşim ile ekstra hoş desteklerle buluşabilirsiniz.

Aşkta ciddiyet, yaratıcı yetenekler ve sorumluluklar, Satürn 5. eviniz Yay burcunda;

Uzun zamandır verilen emeklerin dış dünyada karşılık bulacağı şartlar Satürn ile destekliyor sizi. Özellikle iş hayatında ne yöne gitmek istediğiniz hakkında önemli girişimler ve arayışların getirdiği ciddi sorumluluklardan söz edebiliriz. Dışa vurulacak yaratıcı çalışmalar, artistik yetenekler belki de akademik açıdan önem taşıyan konulara ciddiyetle eğilme sürecinin tam da içindesiniz. İşinizin içinde eğitim, iletişim, medya veya reklam bağlantısı önemli bir yer tutabilir. Ciddi yapılanmaların içinden geçtiğinizi bilerek hareket etmek, özellikle çalışma hayatı olanların gündemini bolca meşgul edecektir. Son derece profesyonelce işlere girişirken, büyük ihtimalle işin uzun vadeli boyutuna yönelik hamleler peşinde olunacaktır. Kimileriniz ise yeni bir bebek düşüncesine kapılarak artık bu konuda sorumluluk almak isteyebilirler. Anne olanlar ise çocukların hayatında yaşanan önemli gelişmelere göz atmak zorunda kalabilir. Yalnız olan yükselen Aslan’lar ise aşka eskisinden daha gerçekçi ve sağlam bakacakları bir dönem geçirecekler büyük olasılıkla. Bunu yaparken geçmişten gelen bir ilişki yeniden test edilebilir ya da olgun, akademik yanı, uzaklarla bağlantısı olan veya başka bir yerde yaşayan kalıcı bir ilişkiye sıcak bakabilir. Ancak iş hayatının getirdiği artan ve yükselen tempo bazılarına daha ölçülü bir yaşam standartı dayatırken keyif ve iş arasında denge kurmayı unutmamalı biraz olsun şımaracağınız sosyal ilişkilere ve keyiflere de yer açmalısınız. Yine 2016 yılında ilk etkisini ilk kez hissedeceğiniz Satürn/Uranüs akıcı desteğine dikkat edin. Sizi uyandıran ve yenileyen yurt dışı ilişkiler, akademik çalışmalar, medya ve yeni insanlarla bir araya geleceğiniz fırsatlar var. Çalışmalarınızı çok daha geniş bir dünyaya gösterebileceğiniz olanaklara doğru ilerliyor olacaksınız. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Aşk hayatınızda gecikmeler belki mesafe duygusu yıpratıcı olurken, finansal konularda alınacak kararlar, harcamaların getireceği yanlış sonuçlara karşı uyanık olmalısınız.

*2015 Mart ve 2016 Aralık dönemi; üzerinde çalıştığınız konuların dış dünyaya sunumu, getireceği fırsatlar, reklam ve medya ayağı dikkat çekici bir noktaya taşınabilir. Eğitsel, hukuki ve içinde anlaşmaların olduğu çeşitli gelişmelerin avantajları öne çıkabilir. Özellikle Aralık dönemi aynı zamanda aşk ve hayata bakışınızı yenilediğiniz uzun vadeli akıcı şartlar oluşturma fırsatı bulunabilir. Bu süreç yeni bir aşk ilişkisini de başlatıyor olabilir. Jüpiter 3. ev etkisi eklendiğinde.

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

3 Ocak/6 Mart arası Mars 4. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!  

Ocak ayına Mars’ın sevmediği bir alanda giriş yapıyorsunuz. Öncelikle biraz yorucu bir dönem olacağını bilmelisiniz. Tüm planlarınızı gözden geçirmeli organize olmaya çalışmalısınız. Ev, yaşanan yerle ilgili güvenliğin sağlanması, yerleşime yönelik değişiklikler, alım/satım planları, aile ve büyüklerle alakalı konularda sizi sorumlu kılan pek çok gelişme dikkat çekecektir. Ancak özel hayat ve aile ile ilişkilere biraz dikkatli yaklaşmak yanında özellikle iş hayatına dair hedeflere beklentilerin düşüşe geçebileceği şartlar dikkate almalısınız. Gelişen olayları dikkatli yönetmeye gayret etmelisiniz. Eldeki kaynaklar ve babaya dair konularda fazladan çaba göstermek yanında kariyer konularında yaşanabilecek düşüş stres kaynağı olabilir.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 4. Evinizde; Retro!

Yer değişiklikleri ve taşınmalar yönünde mücadele süreciniz uzayabilir. Artan giderleri, harcamaları kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Eldeki maddi kaynakların doğru kullanımı konusunda kararlarınızda acele etmeyin. Özellikle alım/satım, tadilat ve bakım konularını ilerletmekte zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Aile içi çatışmaları büyüklerle ilgili meşguliyetler ve özel hayata yansıyacak sorunları aşmak için daha fazla özveri içinde kalmak soğukkanlı olmanız gerek.  Eve taşıyacağınız yaratıcı konular veya işle ilgili projeleri ayrı bir yük kaynağı olabilir. Aynı zamanda emlak/ toprağa ait bir alım satım projesi adına aceleci olmayın.  Bir yandan da iş hayatı aktif olanlar için temkinli davranmakta yarar var. İş ve ev arasında denge sağlamanız gereken süreçleri sabırlı geçirmelisiniz. Olayları doğru yönetmekte,  planlarınızı ilerletmekte zorluklar yaşanabilir.

6 Mart sonrası 5. eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Aradığınız heyecan ve arzular yükselişte. Kendinizi ifade etmek istediğiniz konularda öne çıkmak, yaratıcı çalışmalarda gereken değişiklikleri yapmak için oldukça tutkulu hareket ediyorsunuz. Hobilerinizi geliştirirken, bu alanda yeni arayışlara gidebilme ve kazanç sağlama şansınız var. Ses getirecek fırsatlar karşınıza çıkabilir. Sahne önü ya da arkası işler, medya, iletişim ve reklam konularında önemli bağlantılar kurulabilir. Sosyal ilişkilerde artan canlılık ise hayatın keyiflerini yaşamaya itecektir büyük ihtimalle sizleri.  Zaman zaman gergin ve çatışma içinde yol alacağınız aşkta ise risk ve heyecan dorukta. Tutku/kıskançlık bir arada olabilir. Bazılarınız hız, sürat, heyecan ve rekabet içeren sportif eylemlere daha fazla yer açabilir hayatında. Çocuklarla ilişkilerin yenilendiği, onların yaşayacağı heyecanlar da sizi etkileyecektir. Bebek isteyenler adına ise son derece aktif bir dönem yaşanabilir. Tatil planları da başka bir opsiyon olabilir. Yolculuklar ve spekülatif konular gündemde olabilir. Aileden gelen veya kişisel yatırım planları üzerinden atılımlar yapılabilir.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Öncelikle üzerinde çalıştığınız yaratıcı bir proje ya da farklı bir eylem varsa istediğiniz ölçüde ilerlemeniz zorlaşacaktır. Sevgi ve tutku ile bağlı olduğunuz her konu uğraştırıcı olabilir.  Planlarınızı ilerletmekte sıkıntı yaşarken, aşkta sorunlar ve sizi yoran mücadele öne çıkabilir. Aşkta yaşanabilecek sorunları aşmakta zorlanabilirsiniz. Bir yandan da bebek sahibi olmakla ilgili veya çocuklarınızı ilgilendiren konular size daha fazla yük getirebilir. Riskli finansal girişimler, borsa, gayrimenkul ve alım satım işlemlerinizi yeterince dikkatli yönetmekte zorlanabilir,aileden beklenen bu yöndeki destekler aksadığını görebilirsiniz. Yukarıdaki konularda yaşanan aksaklıkları 3 Ağustos/28 Eylül tarihleri arasında akıcı biçimde yoluna koyacağınız zamanlar olacaktır.

 

2016 yılınız sevgi, huzur ve mutlulukla dolsun dilerim…♥♥♥

Güner Yönel

Libra Astrolojik Danışmanlık Eğitim

www.guneryonel.com

Danışmanlık ve bilgi almak isterseniz: Doğru doğum bilgileriniz Gün, ay, yıl, yer ve saat olmak üzere; E-mail: gyonellibra@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul dışında yaşayanların E.Mail yolu ile bilgileri gönderilmektedir.