Akrep Burçları 2016

  • 27 Kasım 2015
Akrep Burçları 2016

Jüpiter eşliğinde gelecekle ilgili ümitleriniz önceliğiniz. Çok daha güvenilir ve ortak paydaşlık kurulacak geniş organizasyonların içinde yer alma şansınız devam ediyor. Sosyal açıdan geniş olanakların ve kişilerin destekleri yanında sizler de başkalarına destek olurken,  aynı zamanda sosyal cemaatler ya da saygın kişilerle kurulacak ilişkiler ağı çeşitli avantajlar sunuyor sizlere. Özellikle işle ilintili konular, yeni gruplarla bağlarınız finansal kaynak yaratmakta ilgili fırsatlar getirebilir. Farklı bir sosyal ağın içinde yer alabilirsiniz. Belki geniş bir toplumsal örgütlenmeden söz edilebilir kimileriniz adına. Bazılarınız işin akademik ya da eğitsel boyutuna öncelik verebilir. Bu arada her tür proje ve gelecekle ilgili tasarıda hayata dar kalıplardan bakmaktan kaçındığınızda çok daha aktif roller üstlenebilir, başkalarının tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. Siz de başkalarının yanında olabilirsiniz. Bir başka fırsat ise yaratıcı yeteneklerin uzun vadeli planlara dahil edilmesi yönünde alınacak kararlar olabilir. Cemiyet hayatının getireceği olanaklar farklı ve donanımlı kişilerle temaslarınızı güçlendirmek ve kararlı bir duruş sergileme şansınız gerek iş gerekse ortak eylemlerden gelecek kazançlara yol açacaktır. Arkadaşlarla yolculuklar, felsefi paylaşımlar ve yeni tanışacağınız kişilerin size verecekleri destekler maddi/manevi açıdan tatmin getirecektir.                                                                     

9 Eylül sonrası başka bir dönem ve içe dönüş, JÜPİTER 12. eviniz Terazi’de;

Biraz dinlenmek biraz da yalnızlığı yaşamak isterken kendi kendinizi tüketeceğiniz duygulardan uzak durulmalı mümkün olduğunca. Daha ziyade ilginizi kendi iç dünyanıza yöneltmekten keyif almaya gayret etmelisiniz. Çok yeni duygular, iç huzurunuzu besleyen konular ve bir yıl süresince sizi koruyan şartlar var aslında. Ancak Yükselen Akrep olarak gizleyici ve şüpheci yanlarınızın kendi kendinize zarar vermekten başka bir işe yaramayacağını bilmelisiniz. Özellikle ilişkiler ve ortaklıklar açısından özenli olmalısınız. Ön plana çıkmaktan kaçınacağınız bu süreç perde arkası çalışmaların ve üreteceğiniz işlerin yoğunluğu artabilir. Belki yaratıcı eylemler üzerinde çalışanların gizli yeteneklerini keşfetmek ve ilhama açık olacakları süreç yaşanabilir. Ayrıca kollektif eylemler, başkalarına destek olacağınız konular içinde yer alabilirsiniz. Ruhsal açıdan da çeşitli tecrübeler getirecek arayışların boyutu oldukça geliştirici ve eğitici olabilir. Özellikle Eylül/Ekim dönemi üstü kapalı konular netlik kazanırken şimdiye dek bırakılamayan alışkanlıklara veda zamanı olarak değerlendirebilirsiniz. Yine bu dönemde gizli kapaklı işler ya da sizden saklanan bir takım konularla uğraşmak durumunda kalınabilir. Daha çok bir yıl süresince geçmişle ilgili sırlar, ilişkiler ve ortaklıklara yönelik kalıplaşmış duyguları ve endişeleri aşma çabası göstermeli, iç sesinize çok daha fazla kulak vermelisiniz. Bu zaman dilimini tam anlamı ile hazırlık süreci olarak değerlendirmenizde fayda var.

Kazançlar, bütçe, gayret ve disiplin; Satürn 2. eviniz Yay burcunda;

Bu etki ile kaynaklarınızı gerçekçi kullanmak, ekonomik anlamda bütçenizi toparlamak ve kazanç kapasitenizi etkileyecek planlara yönelme süreci. Var olan finansal sıkıntıların çözümü yanında yeteneklerin hangi alanlarda kazanca dönüşeceği hakkında arayışlara konsantre olma zorunluluğu var artık. Özellikle yeni projeler üretmek adına sıkı bir çalışma temposu sizleri bekliyor. Belki eğitim, yayıncılık, akademik tercihler, içinde yabancıların olduğu ticari konulara odaklanma dönemi de olabilir. Büyük ölçekli yatırımlar ve alım satım planlarında sizi bir miktar sınırlayacak şartlar aynı zamanda gelir gider dengenizi yeniden inşa etmeye zorlayabilir. Daha dikkatli adımlar atarken takıntı haline getirebileceğiniz yokluk duygusu zorlayıcı olabilir. Nakit durumunuzu ve bütçenizi daha idareli kontrollü kullanmalısınız. Ayrıca emek vererek kazanç sağlamak yanında borç alacak konularını yeniden yapılandırmak ve harcama kalıplarınıza ayar vermek durumundasınız. Nakit kaynakların ne şekilde kullanılacağı hakkında yatırımlar düşünebilir belki toprağa dair uzun vadeli projelere yönelebilirsiniz. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Sizi etkileyen zevkler, harcamalar, risk içeren spekülatif konular/yatırımlar belki çocuklar için yapılması gereken fedakarlıklar planlarınızı hayli aksatabilir.

*2015 Mart ve 2016 Aralık dönemi; iş ve kazançlara yönelik akıcı planlar yapabilir yatırımla ilgili projelere yönelebilirsiniz. Yerleşim ve ev değişiklikleri yanında önemli iş projelerinin getireceği yenilikler ve yapılanmaların dikkat çekeceği zamanlar olabilir ayrıca. Özellikle Aralık süreci aynı zamanda iş hayatını içine alan önemli yenilenmeler ve kazançların öne çıkacağı söylenebilir.

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

3 Ocak/6 Mart arası Mars 1. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına yepyeni düşüncelerle giriyor olmalısınız. Mars 1. evinizde iken fiziksel açıdan yoğun bir dönem olacaktır. Hareketli işler, beden ve sağlıkla ilgili konular, yeni başlangıçlar, kişisel konularda atılacak adımlara odaklanacaksınız. Yeni adımlarınız ve projeleriniz öne çıkarken, tüm önemli kararların ilişkiler de dahil olmak üzere titizlikle üzerinde durmanız gerekecek. Tutku ile sarıldığınız işler ve düzen konularını yerinde organize etmeye çalışın. Bu konularda tamamlanamayan işler sonrasında uğraştırıcı olabilecektir. Fiziksel açıdan yenilenme arzunuz yanında özel ve genel hayat akışına dair önemli başlangıçlar ve motivasyon söz konusu.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 1. eviniz Akrep’te; Retro!

Yukarıdaki konularda yeteri kadar kontrol edemediğiniz, yorgun kılan ve istediğiniz ölçüde ilerletilemeyen şartlar sizi çevreleyebilir. Kişisel projelerin, işle ilgili planların, sağlıkla ilgili gözden kaçan konuların üzerinden tekrar geçmek ve sabırlı olmak gerekecek. Fiziksel görünümünüz ve sağlığınızla ilgili önemli konuları bu döneme taşımayın lütfen. Sportif faaliyetler yanında, varsa kilo ile ilgili düşüncelerinizde aşırı ısrarcı olmayın. İlişkileri de içine alan çeşitli sorunlarla uğraşmak, kişisel açıdan önem taşıyan konuları ilerletmek zaman alacaktır.

6 Mart sonrası 2. eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Kişisel kazançlar, yetenekler, ödemeler ve bütçe ile ilgili konularda atılım dönemi. Yatırım, alım satım konuları, iş ilişkilerini içine alan özellikle beceriler üzerinden gelecek kazançlar olumlu getiriler sağlayabilir. Hırs ve motivasyon artışı sosyal ve kültürel konular yanında eğitim, medya ya da yabancıların içinde olduğu konulara sürükleyebilir sizleri. Maddi konularda ivme kazandıracak planlar yanında enerjinizi kazançlara yönelik konulara kanalize ederek mücadeleci ancak kararlı bir süreç olacaktır. Hırsınız ve motivasyonlarınızın yükselişe geçmesi ile kaynakları geliştirmek ve genişletmek konusunda oldukça bereketli ve şanslı bir dönem olacaktır. Alım satım planlarınız, yatırıma yönelik projeleriniz akıcı ilerleyecektir. Mars yolculuğu süresince aşırı harcamalar, kontrol edilemeyen para çıkışları ve ödemeler de gündeme gelebilir. Risklerde ölçülü olmalısınız. İşe ait yenilenmelerin ve görüşmelerin sıklaşacağı bu süreçte tüm bağlantılarınızı 17 Nisan tarihine dek düzenlemeli zamanı iyi değerlendirmelisiniz.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında Mars; Retro!

Yukarıdaki konularda daha fazla mücadele, beklentilerinizin sizi tatmin etmemesi, ya da ödemelerle ilgili sorunlar zorlayıcı olabilir. Bu arada harcamalar olacaktır fakat önemli yatırım planlarınız yanında alım satım işlemlerinize yönelik aksilikler ve gereksiz giderlerin kontrol edilmesi zorlaşabilir. Bütçenizi dengelemek zorlaşabilir, alacak ve ödemeler konusunda zorlanabilirsiniz. İşle ilgili bağlantı ve projeler yanında  para durumunuzla ilgili beklentilerde gereksiz mücadele içinde olmamalısınız. 3 Ağustos sonrası bu konularda son derece rahat ilerleyeceğiniz dönem başlayacaktır.

2016 yılınız sevgi, huzur ve mutlulukla dolsun dilerim…♥♥♥

Güner Yönel

Libra Astrolojik Danışmanlık ve Eğitim

www.guneryonel.com

Danışmanlık ve bilgi almak isterseniz: Doğru doğum bilgileriniz Gün, ay, yıl, yer ve saat olmak üzere; E-mail: gyonellibra@gmail.com’dan iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul dışında yaşayanların E.Mail yolu ile bilgileri gönderilmektedir.