2016 Yeni Yıl Burçlar

  • 15 Aralık 2015
2016 Yeni Yıl Burçlar

                                                      MUTLU HUZURLU BİR YIL DİLEKLERİMLE

 

Koç/Yükselen KOÇ

Jüpiter Başak yolculuğu çalışma hayatı olanlar adına verimlilik getirirken, iş hayatına dair yeteneklere güvenerek ilerleme şansı veriyor. Bir yandan da iş koşullarında yaşanacak yenilenmeler, düzenin değişmesi, daha geniş bir çalışma ortamı yaratmak konusunda fırsatlara açıksınız. Ustalaşmak istediğiniz yeni konular bulabilir,  tecrübelerinizi elle tutulur hale getirmek ve faydalı işler üretmek adına çok şey yapabilirsiniz. Belki eğitim ve yolculukların içinde olduğu iş ilişkileri ve projeleri içinde yer alınabilir. Yeni iş girişimleri, görev değişiklikleri için olumlu destekler bulunabilir. Özellikle işin arka planı pek çoğunuzu yakından ilgilendirecektir. Hizmet temaları, fedakarlık içinde olunması gereken şartları kabullenmelisiniz. Bu dönem çok sıkı çalışılması gereken organize işler sizi bağlayacaktır ama kazanç ta getirecektir. İş projelerinin artışa geçmesi, fazlasıyla detayları konuların sizi çevrelemesi ile müşteri ilişkileriniz önem kazanacaktır. Altınızda çalışan kişiler varsa sağlık ve çalışma koşullarına yönelik faydalı şartlar yaratmaya girişebilir değişikliğe gidebilirsiniz mesela. Kişisel sağlığınızda ise sizleri koruyan etkiler altında olsanız da fazla rehavete kapılmamalısınız. Özellikle 9 Mart tarihli Güneş tutulması etkilerine karşı önlemci olmalı iş ve sağlık konularında akışta kalmalısınız.

9 Eylül 2016 sonrası şahane bir dönem, JÜPİTER 7. eviniz Terazi’de;

Artık iş hayatına, ortaklıklara, özel hayata, hukuki konulara, anlaşmalara ve sizi zenginleştirecek pek çok yeni gelişmeye yol alacaksınız 1 yıl süresince. Son dönemde yaşanan bir beraberlik varsa evliliğe taşınabileceği adımlar ya da çok yeni ilişkilerin başlayacağı güzel gelişmeler hayatınızda. Aşk evliliği yapma olasılığı artarken yurt dışı bağlantılı, yabancı veya yurt dışı bağları olan kişilerle bir araya gelme şansınız var. Evli olanların eşlerinin hayatında yaşanan olumlu gelişmeler de unutulmamalı. Sizin dışınızda gelişen güzel şanslar özellikle ikili ilişkiler ve ortaklaşa konularda denge yaratmak, ortak beklentilerden yarar sağlamak konusunda çok keyifli bir süreç olacaktır. Başkalarının tecrübelerinden yararlanacağınız güzel bağlar ön planda. Aynı zamanda iş hayatına dair olumlu yönde kurulacak ortaklıklar bir yandan da yurt dışı odaklı ilişkilerin genişleyeceği fırsatların karşınıza çıkacağı dönemin içinde yer alma şansı verecektir. Yabancılarla alakalı konularda son derece destekleyici bağlantıların kurulması, hukuki ve yasal konulara yönelik parlak bir dönem yaşanacağı söylenebilir. Özellikle Eylül/Ekim süreci son derece destekleyici ve şans getirici etkilerin içinden geçeceğiniz süreç olarak dikkat çekecektir. Size sunulan imkanlar yakın arkadaşlıkları, onlarla yapılacak işleri anlatırken, bir bakıma işe dair beklentilerin maddi boyutu üzerinden yaşanacak geniş fırsatlara yol açabilecektir.

Yeni deneyimler, eğitim ve kariyer, Satürn 9.eviniz Yay burcunda;

9. eviniz olan Yay burcuna geçişi ile yeni konular ve öğretiler peşindesiniz. Hayatınıza yeni bir yön vermek aynı zamanda kariyere yönelik yatırımların ciddi ölçüde sizi disipline zorlayacağı bu dönemin önemini fark etmiş olmalısınız son aylarda. Meslek evinize girmeden önce yaşanacak etkiler sorumluluk duygunuzu geliştirmek, toplumla ilişkilerinizi yapılandırmak yönünde gelişmelerin içinde olacaksınız. Yurt dışı bağlantılı iş ilişkileri çeşitli sorumluluklarla karşılaşma dönemi oldukça fazla ciddiyet getirecektir. Uluslararası ilişkiler, medya/yayıncılık konuları ve ticari bağlantılar adına uzun soluklu ancak yavaş ilerleyen süreçler önemli bağlantıları beraberinde getirebilir. Yaşanacak bu dönem bir yandan da test getiren yanlarını hissettirecektir sizlere. Hayatı başka gözlerle sorgulamak isterken kişisel hedeflerden uzaklaşmamak olmalı ana temanız. Uzun yolculuklar, hukuki konular, stres yaratan legal olmayan veya devletle ilintili sorunlarla karşılaşmamak adına sorumluluk duygusu içinde hareket etmelisiniz. Kimileriniz üniversitelerle olan bağlar, sizden tecrübeli kişilerin getirdiği kurallar, dayatmalar karşısında bazı gecikmeler ve beklemeler olabileceğini unutmamalısınız. Kariyerde başlayan bu önemli çıkışı süreci emek verilmesi gereken 2 yıl geçireceğinizi anlatıyor. Bazılarımız geçmişte bırakılan akademik bir çalışmaya yeniden yol alabilirler. Ayrıca Akademik bir unvan beklentisi içinde olanların sabırlı hareket etmeleri gerekecek.‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Elde olmayan nedenler, kontrol edemediğiniz gizlilik içeren durumlar, fedakarlık edilmesi gereken şartlar bulanıklık ve karmaşa yaratabilir.

*2016 Mart ve 2016 Aralık ayı dönemi; hayatınızda var olan sorumluluklar, yurt dışı ilişkiler, akademik ya da uzaklarla olan iş bağlantıları adına oldukça şanslı bir süreç. Gerek hukuki gerekse ortaklıklar, eğitim ve yabancılarla olan bağlantılarda son derece akıcı ve yenileyen gelişmeler karşınıza çıkabilir özellikle Aralık dönemi ilişkiler, ortaklık ve geniş imkanlar getiren işbirliklerinde şanslı gelişmeler içindesiniz.

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

3 Ocak/6 Mart arası Mars 8. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına önemli beklentilerle giriyorsunuz. Tüm konsantrasyon ortaklaşa para konuları, borçlar, ödemeler, krediler ve finansal yatırımlara yönelik olacağa benziyor. Oldukça kararlı hareket edebilir hedefe odaklı planlarınıza yeni bir yön verme süreci yaşayabilirsiniz. Yeni finansal desteklerin peşinden giderken  bankalar, ortak ya da eşin kaynaklarından yararlanma şansınız var. Bu arada miras ya da paylaşım içeren bir konu da işin içinde olabilir. Ödemeler dengenizi onarmak isterken, alacak ve prim, vergi ödemelerine yönelik konuları önemsemeniz gerekecek. Bir yandan da korkular, psikolojik ya da operasyon gerektiren konulara çözüm arayışınız olabilir. Her şeye rağmen dışsal koşullar içinde olduğunuzu bilmeli bir takım olası krizleri doğru yönetmelisiniz. Başkalarının finansal sorumlulukları yanında ortak harcamalar/bütçenin yeniden düzenlenmesi için dikkatli adımlar atmaya çalışın. Ortak yatırım, alım satım, eşin ya da ortağın para durumunda yaşanan gelişmelerden kazançlı çıkılabilir.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 8. evinizde; Retro!

Yukarıdaki konuların getireceği çözümsüzlükler, başkalarına bağlı olduğunuz parasal temalar, geçmişten gelen borçlar, miras, yatırımlar, hisseli konular, hak arayışları, sağlıkla ilgili konuların yorgunlukları ve mücadelesi önemli bir yer tutabilir hayatınızda. Beklediğiniz destekler, ödemeler dengesi, kredi ve yatırım planlarınızı ilerletmekte zorlanabilirsiniz. Tatsız beklemeler yaratabilir. İçinde bulunduğunuz koşulları ne derece soğukkanlı ve yapıcı ilerletileceği iyi düşünmeli olayları zorlamamalısınız. 30 Haziran/3 Ağustos tarihleri arasında yukarıdaki olası sorunların üstesinden gelineceği dönem olacaktır.

6 Mart sonrası 9. eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Tüm dikkatiniz ve motivasyonunuz yabancıları içine alan projeler, eğitsel, medya ilintili konular, yolculuklar ve kişisel gelişim konuları yanında işle bağlantılı hedefler olarak görünüyor. İşin ithalat/ihracat bağlantısı da işin içinde olabilir kimileri için. Kendinizi yenilemek adına çeşitli sempozyumlar, tanıtım ve hedefe yönelik fırsatları kovalama arzunuz sizi harekete geçirecektir. Akademik planlar, yolculuklar, hukuki meseleler içinde yabancıların olduğu her tür bağlantı ve iş hayatına yönelik projeler ön planda olacaktır. Bu yöndeki tüm çalışmalarınızı 17 Nisan tarihine dek dikkatli yönetmeli ve ciddiye almalısınız. Özellikle hukuki boyutu olan konularınız varsa çok daha dikkatli ve uyanık olmakta fayda var.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Yurt dışı bağlantılı konular, ticari bağlantılar, ithalat/ihracat işlemleri, eğitsel projeler, uzaklarla olan temaslar aksaklıklar getirebilir. Aşırı iyimserlik ve tedbirsizlik tüm planlarınıza, üniversitelerle ilgili çalışmalarınızda, yolculuklarda ve yukarıdaki konularda istediğiniz ölçüde ilerlemenizi zorlaştıracaktır. Özellikle görüşlerinizi başkalarına dayatma riski ve fütursuzca bir fanatizm sorunları büyütecektir. Hukuki boyutu olan konularınız, iş ve parasal paylaşımların getirebileceği yasal süreç varsa sizi çok daha dikkatli ve uyanık olmaya itmeli. 3 Ağustos/28 Eylül tarihleri arasında bu konuları daha rahat hayata geçireceğiniz süreç olacaktır.

Boğa/Yükselen Boğa

Jüpiter Başak yolculuğu ile seyahatler, yenilikler ve hobileriniz üzerinden yaşanan değişik aktivitelerle meşgulsünüz Eylül ayına dek. Belki şimdiye dek çalıştığınız işlerin ince yanlarını keşfederken bu konularla ilgili değişik denemelere girişmiş olmalısınız. Özenle ele alacağınız yeteneklerinizin görünür olması, yaratıcı işlerle uğraşanların şansını artırabilir. Asc/Mc noktasına yapacağı üçgen açılarla işte de şanslı etkiler getirecektir. Kendinizi geliştireceğiniz ve göstereceğiniz değişik eğitim ya da yaratıcı iş projeler içinde olabilirsiniz halen. Bu yöndeki girişimleriniz size finansal kaynak yaratacak imkanlar getirebilir. Aynı zamanda çocuk sahibi olmak gibi bir yaratıcılık mutluluk kaynakları arasında önemli bir yer tutabilir. Sevgi ilişkilerine daha yakın olmak isterken, çeşitli fırsatlar aşkta yeni heyecanlara yol alacağınız tanışmalar, flörtler ve yeni ilişkiler hayatınıza girebilir. Çocuk sahibi olanların ilişkilerini düzenlemek, onların hayatında yaşanan gelişmeler keyifli bir deneyim olmaktan çok sorumluluk duygusu getirecektir. Baba ya da aileden gelen finansal destekler de bu dönemin başka bir olasılığı. Uzun zamandır almak istediğiniz toprağa ait bir yatırım planı varsa veya spekülatif bir girişim düşünüyorsanız yeni destekler                                                                                                                                   

9 Eylül sonrası işte yetenekler ve şanslar, JÜPİTER 6. eviniz Terazi’de;

Artık iş hayatı, çalışma koşulları ve iş ilişkiler adına çok tatlı bir dönem. Özellikle yeteneklerin dikkat çekici biçimde kullanılma olasılığı artarken, iş arayışları ve görüşmeleri için olumlu şartları değerlendirme şansınız var. Aynı zamanda iş ilişkilerinden destek görmek, ortak projelere girişmek, uyum içinde yeniliklere ve içinde eğitsel konuların olduğu organizasyonlara yönelmek adına cazip avantajlar bulabilirsiniz. İş ortamına dair güzel yenilenmeler, ofisin yeniden düzenlenmesi yanında içinde iletişim ve yolculukların olduğu temalar da olabilir bir yıl süresince. Mesela daha geniş bir ofise taşınma ihtimali doğabilir. Kendinizi verimli düşüncelere odaklamak yolu ile becerilerinizi ustalık kazanabileceğiniz temalara yönlendirebilirsiniz. İşveren tarafından sağlanabilecek bir eğitim teması da hayata geçebilir. İş beklentisiz olanlar bu süreçte son derece olumlu destekler ve işbirliği kuracakları konulara da yönelebilirler. Sağlıkla ilgili sorunlarınız varsa dikkatli olmalı, özellikle bir Boğa olarak tatlı tembellik ve hareketsizliğin yaratacağı risklere dikkat etmelisiniz. En çok kilo sorunları, aşırı beslenmeden kaynaklanan sorunlara önlemci yaklaşmalısınız.

Ortak paylaşımlar/finansal sorumluluklar, SATÜRN 8. eviniz Yay burcunda;

Son aylarda karşınızda duran konuların farkında olmalısınız. Başkaları ile olan parasal paylaşımlar, ortak finansal konular ve ilişkilerde yaşanabilecek dönüşüm başka bir boyuta taşınmış durumda. Bundan sonra kendi kaynaklarınıza güvenmek ve başkaları ile parasal bağları kontrollü ilerletmek gerekecek. Bir takım kısıtlamalar, devletle ilintili ödemeler, geçmişten gelen vergi ve primler adına zorlayıcı şartları aşma çabanız ön planda.  Son derece akılcı ve ölçülü olmayı öğreneceksiniz. Ortağın ya da sizin aldığınız risklerin getirdiği stresleri aşmak isterken, eşin veya karşınızdaki kişilerin finansal açıdan kısıtlı şartları sizlere yansıyabilir. Parasal alanda bağımlılıklarınızı bırakmak yanında kendi finansal birikimlerinize güvenerek yaşamanız gerekebilir. Yabancıların içinde olduğu finansal yatırım ya da ev veya aile içi paylaşımları gündeme taşıyan çözülmesi gereken sorunlarla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bazılarınız adına yatırım fonları da işin içinde olabilir. Yakın duygusal bağları içine alan stres ve mesafe ikili ilişkiler adına zorlayıcı olabilir kimileri adına. Belki ayrılığın getireceği nafaka, tazminat ödemeleri karşısında bocalama yaşanabilir. Sağlıkla alakalı sorunlara kalıcı çözümler üretmek başka bir senaryo olabilir. Her şekilde sınırların aşırı zorlandığı bu ev konularında büyük ölçekli riskleri bir kenara iterken uzun vadeli ve kalıcı adımlar atabileceğiniz bir süreç yaşanacak iki yıl süresince. Kariyer hayatına yönelik uzun soluklu ve ivme kazanacağınız olumlu bir döneme hazırlanıyorsanız biraz da sizlerin çaba göstermesi zorunlu olacaktır. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Gelecekle ilgili ümitler ve beklentilerde endişe ve çelişkiler sizi çevreleyebilir. Bu alanda çok daha gerçekçi bir tavır sergilemek yanında hayal kırıklığı yaratabilecek etkiler ve kararlardan korunmaya çalışmalısınız.

*Mart 2016 ve Aralık 2016 dönemi; finansal konular, geçmişten beklenen parasal meseleler, yatırım ve alım satım konuları açısından size destek verecek koşullar karşınıza çıkabilir olası krizleri aşabileceğiniz imkanlar bulabilirsiniz. Özellikle Aralık süreci iş fırsatlarına dair şanslar, sağlık yanında çalışma hayatında önemli destekler getirecek gelişmeler hızlanacaktır.

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

3 Ocak/6 Mart arası Mars 7. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Maddi manevi güven aradığınız ilişkiler, evlilik, yakın arkadaşlıklar ve ortaklıklar hayatınızda önemli bir yer tutmaya başlıyor. Kısacası sizi size yansıtan kişiler, işbirliği ve ortaklık içinde olduğunuz bağlantılar üzerinden dışsal koşullar devrede olacaktır. Yeni önerilerin, anlaşmaların ve uzlaşma sağlanması gereken konuların son derece soğukkanlı yönetilmesi gerekiyor. Geçmişle ilgili bir konu yanında hukuki gelişmelerin kimilerinin karşısına çıkma olasılığı unutulmamalı. Eşten ya da ortaktan kaynaklanan gelişmelerin getirdiği sorumluluklar sizi bağlayabilir. Belki yeni ortaklıkların getireceği avantajlar karşısında işbirliği içinde olmaya gayret etmeniz gerekecek. Yeni ilişkilerin de başlayabileceği bu dönem hiçbir konuda tek başınıza karar alma gücünüz yok iken dikkatli hareket etmelisiniz.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 7. evinizde; Retro!

İlişkiler, ortaklıklar, maddi manevi paylaşım içinde olduğunuz bağlar ve hukuki alanda karşınıza çıkan sorunları tek başınıza yönetmekte zorluklar söz konusu. İkili ilişkilerde başlayan huzursuzluk ve sizi yoran etkiler yanında yeni bir ortaklık kurmak konusunda mücadele devreye girebilir. Özellikle yukarıdaki konularda çözüm bekleyen gelişmeleri tekrar masaya yatırmak zorunluluğu doğabilir. Uzlaşı sağlamak ve başkalarının beklentilerine ayak uydurmakta sıkıntılar yaşanabilir. Eş ya da ortağın hayatında yaşanan değişiklikler mücadele alanınız haline gelebilir. Ortaklıklarda istediğiniz yönde ilerlemekte zorlanabilir, boşanma ya da hukuki alanda problemi olanlar sorunları sabırla aşma çabası içinde olmaya gayret ederken, gereksiz muhalefet/düşmanlık yaratan kışkırtıcı tavırlardan kaçınılmalı.

6 Mart sonrası 8. eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Ortaklıkların parasal boyutu önemli oluyor. Yeni işbirlikleri, alacak ve ödemeler, kredi planlarınız ve başkalarından beklenen desteklere odaklanma süreci olacaktır. Yeni finansal ortaklıklara yönelmek adına daha fazla efor ve anlayış geliştirmeniz gereken bu dönem biraz dikkatli olmalısınız. Boyunuzu aşan beklentiler yerine daha küçük ölçekli planlar yapmalı, banka ve kredilerle ilgili hedeflerinize öncelik vermelisiniz. Belki kişisel yatırımların planlandığı bu dönem finansal destekler peşinde olabilirsiniz. Bu nedenle aileden gelebilecek yardımlar, kurumlarla olan ilişkilerinize önem vermelisiniz. Prim ve vergi ödemeleri yanında geçmişten gelen borçlara yönelik konular da olabilir.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Eşin ya da ortaklaşa maddi konularda yaşanacak değişiklikler, alabileceği riskler veya sınırları zorlayan yanları sizde huzursuzluk kaynağı olacaktır. Bir yandan da alışkın olduğunuz şartların sizlere yaşatacağı değişim ve krizleri deneyimlemek söz konusu. Alacak verecek işleriniz, ortak yatırım planlarınız hakkında mücadele ederken, ortak harcamalarda beklemedik artışlar unutulmamalı. Miras ya da diğer parasal paylaşımlarda hak arayışı, borçların, ödemelerin tanzimi finansal konuların yeniden yapılandırılma işlemleri oldukça zorlu ve mücadeleci bir döneme işaret edecektir.

İkizler/Yükselen İkizler

Jüpiter Başak etkisi devam ederken, yer değişikliği yaşamak, evde düşünülen yenilenmeleri ve eksikleri organize etmek konusunda gayretli bir dönemdesiniz. Aile içi ilişkiler ve özel hayata dair bazı sorunlara yapıcı adımlar atılabilir. Yaşanan bu süreç artık aileniz, yakınlar, anne ve babaya dair konularda ele alınması gereken sorumluluklara da yer açma vakti. Aynı zamanda bolluk ve refah getiren imkanlar, ailenin genişlemesi ve daha fazla konfor arayışına girişebilirsiniz. Yeni ve geniş bir mekanı yaratmak yanında, toprağa ait alım satım projelerinin hayata geçebileceği uzun vadeli ve kalıcı fırsatlar göz atma ihtiyacı doğabilir. Özellikle eldeki birikimler üzerinden evde bakım, onarım ve eşya yenileme yoluna gidebilir kimileriniz. Evliliklerin yapılabileceği gibi, evde yabancılarla ilgili bir konu daha fazla gündeme taşınırken bazılarınız çeşitli nedenlerden ötürü başka bir kente/ülkeye yerleşmek konusunda adım atabilirler. Bir yandan da iş ve yaşadığınız yer ve yuvada başlayan yenilenmeleri çok iyi organize edebilirsiniz.

9 Eylül sonrası şahane bir dönem, Jüpiter şansları 5. eviniz Terazi’de;

Bir yıl süresince son derece dışa dönük koşullar hayatınıza keyif ve eğlence getiriyor. Aşk hayatınız canlanırken, sevgi ilişkilerinizde ahenk ve uyum yaratmak adına güzel etkiler taşıyacaktır. Aynı zamanda romantizm ve erotizm aşkın tadını almak konusunda son derece keyifli ve eğlenceli bir hale gelebilir. Cazibenizi kullanmaktan çekinmeyin. Belki sadece kendinizi mutlu edeceğiniz yeni hobiler, yaratıcı yeteneklerinizi keşfedeceğiniz çalışmalar, sanat, entelektüel ve estetik değeri olan konulara ilginiz artacaktır. Kendinizi bu konular üzerinden yenileyeceğinizi ve ifade edebileceğinizi bilmeli içinizden geldiği gibi davranmanın keyfine varmalısınız. Bu tür eylemlerinizin belki yayın dünyası, medya, iletişim ve reklam alanında yapılacak girişimler de sizleri mutlu eden gelişmeler getirebilir. Giyim/kuşam zevkinize yönelik değişiklikler, sevdiklerinizi, kendinizi şımartmak adına zevkli hediyeler de bir hayli harcama getirebilir. Eğlence hayatı ve gevşeyeceğiniz sosyal bağlar oldukça canlı bir atmosfer getirecektir. Aynı zamanda yeteneklerin getireceği tatlı kazançlara odaklanmakta yarar var. Ayrıca spora başlamak isterseniz estetik bir dal olan tenis seçilebilir. Son derece keyifli tatiller, kendinizi mutlu edeceğiniz konforlu yolculuklar ve sevdiklerinizle birlikte yaşanacak paylaşımlar yaşanabilir. Bebek sahibi olmakla ilgili heyecanlı bir olay bu sürecin en hoş kazanımı olabilir. Var olan çocukların hayatında yaşanan güzel gelişmeler ise unutulmamalı. Sevdikleriniz, tatil keyifleri ve kendiniz için bonkörce harcamalar yapabilir sosyal ilişkilerin avantajlarına yakınlaşabilirsiniz. Ailenin ya da babanın finansal kaynaklarından yararlanma şansı da başka bir ihtimal olacaktır.

İlişkiler, ortaklıklar ve başkalarının etkisi, Satürn 7. eviniz Yay burcunda;

Satürn 7. ev geçişi ile çabalarınızın ve hedeflerinizin görünür olacağı uzunca bir dönem içinde olduğunuzu biliyorsunuz. Birebir ilişkiler, ortaklıklar ve yasal konular en önemli önceliğiniz olmaya başladı belki de. Aynı zamanda yolunda gitmeyen bağların test edileceği, size eşlik etmeyen ilişkilerin sorun kaynağı olması da olası. Yalnız olanlar ciddi beraberlikler, belki yaşça büyük ya da olgun bir eş seçiminin getireceği sorumluluklara yol alabilirler. Yapılacak evlilik görev ve sorumlulukların getirdiği yüklere işaret edebilir.  Evli olanlar için eşin hayatında yaşanan önemli değişimler de ön plana geçebilir. Bir yandan da sizin dışınızdaki insanlarla kurulacak yeni ilişkiler farklı tecrübeler ve ortaklıkların üzerinden ilerleme şansı verecektir. Sabırla metanetle. Başkalarının beklentilerini göz ardı etmemeli, denge kurmak tüm anlaşmaların getireceği ortak paydaya sorumluluk duygusu ile yaklaşmalısınız. Size güç kazandıracak işbirlikleri bir nebze de olsa beklemelere ve yavaş ilerlediğinizi düşündüğünüz temalara dikkat çekerken, kariyer hayatına yönelik önemli çıkışların başladığını bilmelisiniz. Kariyere yönelik akademik planlara dair bir seçim yapmaya karar verilebilir. Ancak hayatınızda yasal konular varsa belki de geçmişten gelen hesaplaşmaların hukuki yanları olabileceğini unutmadan belki de uzlaşmanız gerektiğini göreceksiniz. Yurt dışı bağlantılı sizi geliştirecek konular yanında başkaları ile olan finansal paylaşımlar ve kriz getiren anlaşmazlıklara gerçekçi gözlerle bakma zamanı geldi belki de. Kimileriniz adına ortaklaşa para konularında geçmişten gelen anlaşmazlıklar gündeme taşınabilir. Hukuki boyutunda ise profesyonelce desteklere ihtiyaç duyabilirsiniz. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Hayata ve kariyere yönelik amaçlarınız, ortaklıklarınız ve ilişkilerinizde ayaklar sağlam basmalı ve gerçekçi olmaktan uzaklaşılmamalı. Özellikle sınırlarınızı iyi çizmeli, karmaşa ve kafa karışıklığı yaratabilecek durumların yaratacağı engelleri dikkate almalısınız.

*2016 Mart ve 2016 Aralık dönemi; ortaklıklar, hukuki konular, yurt dışı bağlantılı ilişkiler ve iş hayatınıza dair hedeflerde son derece yenileyici bir o kadar da uzun vadeli şanslara yol alabileceğiniz etkiler içindesiniz. Özelikle Aralık dönemi yeni ortaklıklar, özel hayata dair hızlıca gelişebilecek şanslı etkilere işaret ediyor.  

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri; 

3 Ocak/6 Mart arası Mars 6. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Rutin hayatınız canlanırken, pek çok konuda daha aktif ve girişken hareket edeceğiniz öncelikler var. Özellikle çalışma hayatı olanlar adına yeni sorumluluklar, çalışma koşullarının getirdiği yükler ağırlık kazanabilir. Başkalarından çok fazla destek alınamayacak bu dönem işte istikrar ve kararlılık söz konusu. İş disiplini ve değişik çalışma teknikleri öğrenmek açısından oldukça verimli ve hevesli çalışacağınız bir süreç olabilir. Üzerinde çalıştığınız bir işi daha ziyade ortak eylemleri ya da başkalarına da destek olunması gereken şartları öne çıkarabilir. Yeni iş projelerinde aktif görevler üstlenebilirsiniz.  İş bağlantıları, beklenen kazançlar, yeteneklerle ilgili eğitim planları öne çıkabilir. İş değişiklikleri ya da görüşmeleri adına şanslı koşulları yukarıdaki tarihler arasında iyi değerlendirmeye çalışın lütfen.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 6. Evinizde; Retro!

Öncelikle beraber çalıştığınız kişilerin rahatlığı karşısında ilişkilerin yıpratıcı yanına dikkat etmelisiniz.  Uzlaşmazlıklar ve gerginlikler hassas dengenizi bozabilir. İş bağlantıları, beklenen kazançlar, yeteneklerle ilgili eğitim planlarını ilerletmekle ilgili sorunlar sizi bağlayacaktır. İş değişiklikleri ya da görüşmeleri adına koşulları zorlamak yerine biraz sabırlı olmalısınız. Yukarıdaki konularda çözümsüzlükler, bitmeyen iş projelerinin tekrardan ele alınması ya da iş görüşmelerinin yaratacağı sıkıntılar yorucu olacaktır. Yukarıdaki konularda yaşanabilecek aksaklıklar bir yandan da sağlığınıza yönelik her konuda dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatacaktır sizlere.

6 Mart sonrası 7. Eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

İçinde iş ve ortak eylemlerin olduğu şartlar ön planda. Ayrıca ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar belki hukuki meseleler önceliğiniz olmaya başlıyor büyük ihtimalle. Kariyer veya gelecekle ilgili umutlara yönelik şartlar biraz mücadele alanı haline gelebilir. Başkalarının dayatacağı koşulları, uzlaşma ve işbirliği geliştirmek yolu ile aşmaya gayret etmelisiniz. Evlilik, yeni ilişkiler ve ortaklaşa işlerde harekete geçirici şartlar içinde olsanız da dışsal etkiler söz konusu. Yeni işbirlikleri ve ortaklıkların hayata geçmesi adına son derece dikkatli yönetilmesi gereken konulara mantıklı yaklaşmak gerekecek. İşten kaynaklanan bir takım ortak konular veya çalışılan kişilerle ilgili gelişmeler öne çıkabilir.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

İlişkiler, evlilik, ortaklıklar ve arkadaşlıklarda yaşanan sorunlar aşılamadı ise  olaylara göz atma vakti. Anlaşmalar ve hukuki davaların getireceği stresleri ciddiye alın. Başkalarının dayatacağı koşulların yönetmekte zorlanabilirsiniz. Yakın ilişkiler ve ortaklıklar alanında mücadele öne çıkabilir. Daha fazla uzlaşı ve uyum içinde olun. Bu dönemde masaya yatırılması gereken konuların bilincinde hareket etmelisiniz. Evlilik, ortaklık, yakın arkadaşlık ve anlaşmalar yönünde stres artabilir. İlerletmekte zorlandığınız ortaklıklar, anlaşmalar, hukuki konular aksayabilir. Açık düşmanlıklar yaşanabilir. Ayrıca finansal paylaşımlar, yatırımlar, ortaklaşa maddi konuların paylaşımı hakkında çözümsüzlük içinde kalabilirsiniz. 3 Ağustos/28 Eylül tarihleri arasında son derece akıcı ve sorunları aşmaya yönelik zamanlar olacaktır.   

Yengeç/Yükselen Yengeç

Jüpiter Başak burcunda bulunan Jüpiter’in getirdiği şanslar oldukça somut işler çıkarmak konusunda sizleri destekliyor. Özellikle zihinsel açıdan konsantre olunması gereken çalışmalar, eğitim konuları adına geliştirici etkiler altındasınız halen. Yeni şeyler öğrenmek ve uygulamak konusunda ön plana çıkacağınız adımlar Eylül ayına dek devem edecektir. Satış ve pazarlama konuları, iş bağlantıları yanında web, blog çalışmaları ve tanıtımların/sunumların detaylı yanları ile ilgilenmeniz gerekebilir. İş ve eğitim çalışmalarının getireceği yolculuklar sıklaşabilir. Ticari ve iş bağlantıları olanların son derece akıllıca girişimler yapabileceği ve anlaşmalar sağlayabileceği süreç olumlu gelişmelerle bir arada olduğunuz koşulları karşınıza çıkarmış olmalı. Varsa yazılı ve görsel basın, medya ve iletişim kanallarını kullanma şansını olabildiğince kullanma gayret edin lütfen. Bu konudaki eksiklerinizi tamamlamak ayrı bir uğraş olabilir. Bir başka açıdan bakıldığında yakın çevre, kardeşler, kuzenler ve akrabalarla olan ilişkilerin yeniden ele alınması, varsa sorunların yapıcı biçimde onarılması ve bağların güçlenmesi konusunda şanslı etkilere sahipsiniz. Özellikle kardeşlerin yaşadığı güzel gelişmeleri gözlemleyebilirsiniz. Yeni bir dil öğrenme ya da sizi geliştiren çeşitli eğitimler bu dönem son derece eğitici olacaktır. Yazma yeteneği olanlar yine çok güzel işler çıkarabilir, çevrelerine faydalı olacak bir yandan da kendilerini geliştirebilecekleri eğitimle ilgili eylemlere girişebilirler.

9 Eylül sonrası aile ve yuvada huzurlu ve keyifli bir dönem başlıyor, JÜPİTER 4. eviniz Terazi’de;

Keyifli ve sıcak gelişecek ilişkilerin yaşanacağı fırsatları bir yıl süresince kullanmak vakti. Denge ve uyum içinde yürütülecek ilişkiler özel hayatınızı da içine alan güzel gelişmeleri beraberinde getirebilir. Belki bazılarınız evlilik hayatına giriş yaparken ailede genişleme yanında yeni bir bebek olayı gerçekleşebilir. Bu arada kendinizi güvende hissedeceğiniz bağlar, finansal yatırımlara veya ev alımına yönelik kararların bir yıl süresince üzerinde düşünüleceği dönem olacaktır. Taşınmaz değerler, gayrimenkuller üzerinden düşünülen alım satım konuları devreye girebilir. Ayrıca yaşanan yerle ilgili güzel değişiklikler, konfor yaratmak adına tadilat ve evin yeniden tasarlanması şeklinde planlara yönelebilirsiniz. Oldukça huzurlu, geniş ve rafine bir atmosfer yaratma şansınız olacaktır. Yer değişiklikleri olasılığını bir yıl süresince hayata geçirme şansını kullanabilirsiniz dilerseniz. Tüm bunların yanında aile ve diğer akrabalarla ilgili olumlu koşullar da mutlu olayların habercisi olurken anne/baba desteğini finansal anlamda da yanınızda hissedebilirsiniz. Yaşanan yerle ilgili güvenlik temaları, aidiyet duygusu psikolojik anlamda huzurla yaşanacaktır aslında. Terazi burcunda bir takım planetler varsa (Güneş, Ay Venüs) çok daha önemli adımlar, akıcı gelişmeler hayatınıza girebilir.

İş ortamı, sağlık ve düzen, Satürn 6. eviniz Yay burcunda;

Yaşamdan biraz uzak kalan bu ev senaryoları öncelikle sağlık ve bedene yönelik ihmal edilen konulara odaklanma zorunluluğu içindesiniz artık. Çok daha sağlıklı beslenmek, alışkanlıkların getirdiği zararları ortadan kaldırmak adına disipline girme vakti aslında. Özellikle 2016 Haziran ve Aralık dönemi çok yoğun çalışmanın yanında sağlıkla ilgili konulara ayrı bir özen göstermek gerekecek. Çalışma hayatı olanlar adına sorumluluklar artarken, şimdiye dek gösterilen çabalara yeni beceriler edinmek ve ustalaşma gayretine girişilmesi gerekecek. Bu konuda göstereceğiniz her çaba iki yıl sonra kendinize koyduğunuz hedeflere/fırsatlara hazırlamakta olacak aslında. Çalışma şartlarında kısıtlayıcı konular, zorunlu görevler ve destek almakta zorlanacağınız ilişkiler yük gelebilir. Altınızda çalışan kişilerle mesafe ya da ayrılık söz konusu olabilir. İş değişiklikleri, kendi işinizi kurma çabası oldukça mücadeleci etkiler taşısa da son derece bilinçli olmak, eksiklerinizi ve zayıflıklarınızı görmeniz adına olumlu gözlerle bakılmalı bu sürece. Başkalarının sorumluluklarını almanız gereken bu zaman süresince, çok fazla takdir beklememeyi öğreneceksiniz. Yeni iş konuları yabancılar, ya da uzaklarla ilgili konulara dikkat çekebilir. Bazı kısıtlamalar aslında sizin günlük rutinler ve düzen anlayışınızı biraz da disiplin altına almaya yöneltmek adına gerekli aslında. Eşin ya da ortaklaşa konuların sizlere yükleyebileceği sorunlara daha yakından bakma ihtiyacı da sizlere çeşitli sorumluluklar yükleyebilir. Uzun zamandır çalıştığınız kişilerle yaşanacak tatsızlıklar ise başka bir olasılık. Aktif bir iş hayatı olmayanlar ise sağlık, diyet, beslenmeleriyle ilgili alışkanlıklarına göz atarken günlük rutinleri/hayatı biraz toparlamak ve daha fazla sorumluluk almak durumunda kalabilirler. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Hayata bakış açınızı sorgularken, özellikle sizi etkileyecek yabancılarla ilgili konuların ve gelişmelerin getirebileceği karmaşalar karşısında uyanık olmalısınız.

*2016 Mart ve 2016 Aralık dönemi;  gerek kariyer gerekse çalışma şartları açısından son derece akıcı şanslar var. Kendinizi hazır hissedeceğiniz hedeflere odaklanma dönemi olacaktır. Yeni kararlar, bir yandan da önemli iş fırsatları getirebilir. Özellikle ev ve aile hayatına yönelik fırsatlar Aralık sürecinde keyifli gelişmelere yol açacaktır. 

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

3 Ocak/6 Mart arası Mars 5. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına son derece heyecanlı ve arzulu duygularla giriyorsunuz.  Hırslı ve tutkulu olduğunuz yaratıcı konularda ve hobilerde dikkat çekici çalışmalara yönelebilirsiniz. Özellikle kişisel yaratıcılığınızı ortaya koymanız gereken çalışmalar iş hayatınızı ilgilendiren temaları da içine alabilir. Aşkta ise sizi harekete geçiren etkiler söz konusu. Güçlü arzular bir yandan da çatışma ve kıskançlık içeren duygulara yol açabilir. Bu arada yeni bir aşkın getireceği tutkular var. Farklı hobilere yönelim yanında keyiflere yapılacak harcamalar unutulmamalı. Yeni bir bebek planı veya çocuklarınızla ilgili konulara yol açan planlar ve uğraşlar devrede olacaktır. Giderler çocuklar ve keyifleri içine alırken, spekülatüf konularda bu tarihler arasında girişimler yapabilir aileden gelen destekle yatırım planlarını hayata geçirebilirsiniz.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 5. Eviniz Akrep’te; Retro!

Aşkta çözümsüzlük içeren sorunlar öne çıkabilir. Partnerinizle ilişkilere dikkat etmeli, daha esnek ve yapıcı olmalısınız. İstenmeyen hamileliklere dikkat. Ayrıca keyiflere yapılacak harcamalar, gereksiz giderler ekonomik anlamda kontrol edilemez bir hale gelebilir. Yatırımlarınız, ve ortaklaşa finansal girişimler konusunda gelişebilecek olaylar planlarınızı sekteye uğratabilir. Sizin dışınızda gelişebilecek riskleri yönetmekte zorlanabilirsiniz. Çocuklarla yaşanacak sıkıntılar yanında belki aşırı giderler yükselişe geçebilir. Yaşanabilecek çatışmalar yanında işte aldığınız projelerin ilerletilmesi, sosyal çalışmalarda yaşanacak rekabet sorunların büyümesine zemin hazırlayabilir.

6 Mart sonrası 6. Eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Rutin hayatınız canlanırken, pek çok konuda aktif ve girişken hareket edeceğiniz öncelikler var. Özellikle aktif iş hayatı olanlar adına yeni sorumluluklar, çalışma koşullarının getirdiği yükler ağırlık kazanabilir. Başkalarından çok fazla destek alınamayacak bu dönem sıkı bir iş disiplini ve değişik çalışma teknikleri öğrenmek açısından oldukça verimli işler üretilebilir. Üzerinde çalışılan değişik iş projelerinde aktif görevler üstlenebilirsiniz. Ancak beraber çalıştığınız kişilere destek olmak yanında sağlıkla ilgili konularınıza da göz atma vakti olabilir. İşle ilgili görüşmeleri de hızlandırma şansını kullanmaya gayret etmelisiniz.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Retro dönemi beraber çalıştığınız kişilerin rahatlığı karşısında ilişkilerin yıpratıcı yanına dikkat etmelisiniz.  Uzlaşmazlıklar ve gerginlikler hassas dengenizi bozabilir. Kazançlarınızı ilgilendiren iş bağlantıları veya işle ilgili eğitim planlarını ilerletmekte zorlanabilirsiniz. İş değişiklikleri ya da görüşmeleri adına isteklerinize ulaşmak, sağlık ve düzen gerektiren konuları rayına oturtmak kolay olmayacaktır. Belki kiracılar, hizmet ve servis aldığınız kişiler veya beraber çalıştığınız kişilerle sorunlar, başkalarının işlerini yüklenmek zorunda kalabilirsiniz. Sağlık ve fiziksel açıdan yorgunluk yaratan koşullara hazırlıklı olmalısınız. Alınan hizmet ve iş projelerinin yeniden düzenlenmesi bir yandan da köleleşme süreci yaşanabilir. 3 Ağustos/28 Eylül tarihleri arsında sizi sıkıştıran koşulları aşma şansı bulunacaktır.

Aslan/Yükselen Aslan

Jüpiter Başak seyri ile değer sisteminizi oluşturmak, kendi emeğinizle oluşturacağınız kaynak arayışı ve kazançlara yönelik girişimler sürüyor. Süreci dikkatli yönettiğinizde kazançlı çıkacağınız zaman dilimi Eylül ayına dek sizlerle. İş potansiyeli yaratmak için çeşitli fırsatlar planlayabilir, müşteri ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. İçinde eğitim, akademik çalışmalar, ticari konular ve alım satım projelerine dair yeni dengeler kurmak ve kendinizi geliştirmek üzere etkin eylemlere girişebilirsiniz.  Büyük olasılıkla işinizin reklam ve iletişimle ilgili boyutu varsa bu zaman diliminde zihinsel becerileriniz ve donanımlarınız ön planda. Yaratıcı eylemler ve yeteneklerin somut çalışmalarla ve emekle desteklendiği şartlar profesyonelce adımlara yönelirken, yeni gelir kapıları açabilir kimilerinize. Destek alacağınız iş ilişkileri gündeme gelebilir. Ortaklaşa para konuları, devletle ilintili, geçmişten gelen miras ya da hukuki yanı olan parasal konulara vurgu yapan alacak verecek meseleleri ele alınabilir. ‘’Özellikle hukuki boyutu varsa güvenebileceğiniz kişilerden (Avukatınız) destek alma şansı bulunabilir.’’ Çalışma hayatında farklı iş girişimleri yaparken bütçenizde yaşanan daralmayı aşacak önlemler sizleri daha çok dikkatli olmaya itmeli ölçülü olmalısınız. Jüpiter’in verdiği iyimserliği ölçülü kullanmalısınız anlamı çıkarılabilir. Emek vererek ve üzerinde çalışarak uzmanlaştığınız her konu kazançlarda artış sağlarken, tasarrufa yönelerek akıllıca birikim/bütçe planı yapılabilir. Bazılarınız alım/satım konularına ölçülü biçimde yönelirken karlı çıkılacak ticari işlere girişebilirler.

9 Eylül sonrası verimli ve keyifli bir dönem başlıyor, JÜPİTER 3. eviniz Terazi’de;

Başlayacak olan Jüpiter süreci pek çok açıdan önemli gelişmeler taşıyacaktır sizlere. Ciddi boyutta iş bağlantıları ve anlaşmaların öne çıkma olasılığı yanında, kendinizi her açıdan geliştireceğiniz entelektüel konulara odaklanma şansınız var. Hava burcu olan Terazi’deki Jüpiter bir bakıma kendinizi ifade edeceğiniz zihinsel çalışmalar, sunumlar, bilgi danışmanlığı ve eğitim konularında yanınızda olacaktır. Eğitimle ilgili araştırmalar, yolculuk ve zihinsel aktivitelerin yoğunluğu verimli bir süreç taşıyacaktır. Farklı arayışları olanlar bu dönemde yeni bir lisan öğrenme arzusunu gerçekleştirebilir. İşinizin medya/reklam ve sosyal ağların çeşitli uzantıları ile iç içe bir dönem geçirirken yaptığınız işin tanıtım ve ticari boyutuna ilişkin çeşitli yazışmalar zihnen yüklü bir gündeme işaret edecektir. Yaratıcı yeteneklerin geliştirildiği son dönem estetik tonlar katarken, keyifli işle bağlantılı çalışmalara yönelebilirsiniz. Jüpiter aynı zamanda kardeşler, akrabalar, yakın çevre ilişkileri açısından da olumlu paylaşımlara yol açabilir. Eskisinden daha sıcak buluşmalar, ilişkilerin gelişeceği şartları sunabilir sizlere. ‘’Asc/orada bulunan planetler ve 5. evinizde planetler varsa, gökyüzü her açıdan sizlere beklediğinizden fazla şans yağdırabilir.’’ Satürn 5. ev/Jüpiter 3. ev karşılıklı etkileşimi ekstra hoş destekler getirebilecektir.

Aşkta ciddiyet, yaratıcı yetenekler ve sorumluluklar, Satürn 5. eviniz Yay burcunda;

Uzun zamandır verilen emeklerin dış dünyada karşılık bulacağı şartlar Satürn ile destekliyor sizi. Özellikle iş hayatında ne yöne gitmek istediğiniz hakkında önemli girişimler ve arayışların getirdiği ciddi sorumluluklardan söz edebiliriz. Dışa vurulacak yaratıcı çalışmalar, artistik yetenekler belki de akademik açıdan önem taşıyan konulara ciddiyetle eğilme sürecinin tam da içindesiniz. İşinizin içinde eğitim, iletişim, medya veya reklam bağlantısı önemli bir yer tutabilir. Ciddi yapılanmaların içinden geçtiğinizi bilerek hareket etmek, özellikle çalışma hayatı olanların gündemini bolca meşgul edecektir. Son derece profesyonelce işlere girişirken, büyük ihtimalle işin uzun vadeli boyutuna yönelik hamleler peşinde olunacaktır. Kimileriniz ise yeni bir bebek düşüncesine kapılarak artık bu konuda sorumluluk almak isteyebilirler. Anne olanlar ise çocukların hayatında yaşanan önemli gelişmelere göz atmak zorunda kalabilir. Yalnız olan yükselen Aslan’lar ise aşka eskisinden daha gerçekçi ve sağlam bakacakları bir dönem geçirecekler büyük olasılıkla. Bunu yaparken geçmişten gelen bir ilişki yeniden test edilebilir ya da olgun, akademik yanı, uzaklarla bağlantısı olan veya başka bir yerde yaşayan kalıcı bir ilişkiye sıcak bakabilir. Ancak iş hayatının getirdiği artan ve yükselen tempo bazılarına daha ölçülü bir yaşam standartı dayatırken keyif ve iş arasında denge kurmayı unutmamalı biraz olsun şımaracağınız sosyal ilişkilere ve keyiflere de yer açmalısınız. Yine 2016 yılında ilk etkisini ilk kez hissedeceğiniz Satürn/Uranüs akıcı desteğine dikkat edin. Sizi uyandıran ve yenileyen yurt dışı ilişkiler, akademik çalışmalar, medya ve yeni insanlarla bir araya geleceğiniz fırsatlar var. Çalışmalarınızı çok daha geniş bir dünyaya gösterebileceğiniz olanaklara doğru ilerliyor olacaksınız. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Aşk hayatınızda gecikmeler belki mesafe duygusu yıpratıcı olurken, finansal konularda alınacak kararlar, harcamaların getireceği yanlış sonuçlara karşı uyanık olmalısınız.

*2016 Mart ve 2016 Aralık dönemi; üzerinde çalıştığınız konuların dış dünyaya sunumu, getireceği fırsatlar, reklam ve medya ayağı dikkat çekici bir noktaya taşınabilir. Eğitsel, hukuki ve içinde anlaşmaların olduğu çeşitli gelişmelerin avantajları öne çıkabilir. Özellikle Aralık dönemi aynı zamanda aşk ve hayata bakışınızı yenilediğiniz uzun vadeli akıcı şartlar oluşturma fırsatı bulunabilir. Bu süreç yeni bir aşk ilişkisini de başlatıyor olabilir. Jüpiter 3. ev etkisi eklendiğinde.

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

3 Ocak/6 Mart arası Mars 4. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına Mars’ın sevmediği bir alanda giriş yapıyorsunuz. Öncelikle biraz yorucu bir dönem olacağını bilmelisiniz. Tüm planlarınızı gözden geçirmeli organize olmaya çalışmalısınız. Ev, yaşanan yerle ilgili güvenliğin sağlanması, yerleşime yönelik değişiklikler, alım/satım planları, aile ve büyüklerle alakalı konularda sizi sorumlu kılan pek çok gelişme dikkat çekecektir. Ancak özel hayat ve aile ile ilişkilere biraz dikkatli yaklaşmak yanında özellikle iş hayatına dair hedeflere beklentilerin düşüşe geçebileceği şartlar dikkate almalısınız. Gelişen olayları dikkatli yönetmeye gayret etmelisiniz. Eldeki kaynaklar ve babaya dair konularda fazladan çaba göstermek yanında kariyer konularında yaşanabilecek düşüş stres kaynağı olabilir.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 4. Evinizde; Retro!

Yer değişiklikleri ve taşınmalar yönünde mücadele süreciniz uzayabilir. Artan giderleri, harcamaları kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Eldeki maddi kaynakların doğru kullanımı konusunda kararlarınızda acele etmeyin. Özellikle alım/satım, tadilat ve bakım konularını ilerletmekte zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Aile içi çatışmaları büyüklerle ilgili meşguliyetler ve özel hayata yansıyacak sorunları aşmak için daha fazla özveri içinde kalmak soğukkanlı olmanız gerek.  Eve taşıyacağınız yaratıcı konular veya işle ilgili projeleri ayrı bir yük kaynağı olabilir. Aynı zamanda emlak/ toprağa ait bir alım satım projesi adına aceleci olmayın.  Bir yandan da iş hayatı aktif olanlar için temkinli davranmakta yarar var. İş ve ev arasında denge sağlamanız gereken süreçleri sabırlı geçirmelisiniz. Olayları doğru yönetmekte,  planlarınızı ilerletmekte zorluklar yaşanabilir.

6 Mart sonrası 5. eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Aradığınız heyecan ve arzular yükselişte. Kendinizi ifade etmek istediğiniz konularda öne çıkmak, yaratıcı çalışmalarda gereken değişiklikleri yapmak için oldukça tutkulu hareket ediyorsunuz. Hobilerinizi geliştirirken, bu alanda yeni arayışlara gidebilme ve kazanç sağlama şansınız var. Ses getirecek fırsatlar karşınıza çıkabilir. Sahne önü ya da arkası işler, medya, iletişim ve reklam konularında önemli bağlantılar kurulabilir. Sosyal ilişkilerde artan canlılık ise hayatın keyiflerini yaşamaya itecektir büyük ihtimalle sizleri.  Zaman zaman gergin ve çatışma içinde yol alacağınız aşkta ise risk ve heyecan dorukta. Tutku/kıskançlık bir arada olabilir. Bazılarınız hız, sürat, heyecan ve rekabet içeren sportif eylemlere daha fazla yer açabilir hayatında. Çocuklarla ilişkilerin yenilendiği, onların yaşayacağı heyecanlar da sizi etkileyecektir. Bebek isteyenler adına ise son derece aktif bir dönem yaşanabilir. Tatil planları da başka bir opsiyon olabilir. Yolculuklar ve spekülatif konular gündemde olabilir. Aileden gelen veya kişisel yatırım planları üzerinden atılımlar yapılabilir.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Öncelikle üzerinde çalıştığınız yaratıcı bir proje ya da farklı bir eylem varsa istediğiniz ölçüde ilerlemeniz zorlaşacaktır. Sevgi ve tutku ile bağlı olduğunuz her konu uğraştırıcı olabilir.  Planlarınızı ilerletmekte sıkıntı yaşarken, aşkta sorunlar ve sizi yoran mücadele öne çıkabilir. Aşkta yaşanabilecek sorunları aşmakta zorlanabilirsiniz. Bir yandan da bebek sahibi olmakla ilgili veya çocuklarınızı ilgilendiren konular size daha fazla yük getirebilir. Riskli finansal girişimler, borsa, gayrimenkul ve alım satım işlemlerinizi yeterince dikkatli yönetmekte zorlanabilir, aileden beklenen bu yöndeki destekler aksadığını görebilirsiniz. Yukarıdaki konularda yaşanan aksaklıkları 3 Ağustos/28 Eylül tarihleri arasında akıcı biçimde yoluna koyacağınız zamanlar olacaktır.

Başak/Yükselen Başak 

Jüpiter 1. ev yolculuğu ile hayata geçirmek istediğiniz çok şey var. Çok yeni bir dönemin içinden geçerken hayata  ve kendinize olan güveniniz yükselişte. Kişisel isteklerinizin peşinden giderken, ilişkilerde yaşanan olumlu gelişmeler çeşitli desteklere açık olacağınız fırsatlar devam edecektir. Ortaklık ve ilişkilerden yana saygınlık kazandıracak olumlu etkileri de söz konusu. Bir yandan da sağlıkla ilgili bir sorun yaşamış ve ihmal etmişseniz hızlı bir iyileşme süreci olacaktır. Her zaman fit ve genç kalan sizler bu süreçte kilo artışı riskini dikkate almakta ve dengeyi korumakta özenli olacaksınız. (Erkek/Kadın) özel hayatta evliliklerin yaşanabileceği şanslar devam ediyor. Aynı zamanda doğum/annelik konularının getireceği mutluluklar unutulmamalı kadınlar adına. Yolculuklar, eğitsel konular, ortak işlerin hızlıca getireceği imkanlar güvenle ve temkinli biçimde öne çıkacağınızı şartlar devam edecektir. Kendinizi her açıdan yenileyeceğiniz bu süreçte ortaklıklar, işbirliği içeren konular ve dışsal koşulların getireceği gelişmeler fırsata dönüşebilir halen. Başkalarını içine alan pek çok faydalı işlerin organizasyonu hayat planlarınızın merkezine oturabilir. Ortaklıkları ilgilendiren yenilenmeler yakın arkadaşlar veya akrabalarla girişilecek ticari çalışmaları da anlatıyor olabilir.  Ayrıca kişisel yeteneklerin kazanca çevrileceği ticari konular da hayatınızda. Kişisel açıdan kendinizi yenilemek, içinde yabancıların olduğu konular daha fazla yakınlaşmak adına çeşitli adımlara yönelme süreci içindesiniz.                                                                                     

9 Eylül sonrası tatlı kazançlar ve yatırımlar dönemi,  JÜPİTER 2. eviniz Terazi’de;

Finansal açıdan çok keyifli ve bereketli bir yıl olacaktır. Son bir yıldır emek verdiğiniz, kendinizi geliştirdiğiniz hazırlık sürecinin ardından artık çok daha fazla destek alacağınız bir dönem başlıyor denilebilir. Gerek ortaklıklar, gerekse iş ve eşten gelecek kazanımlar bütçenize nefes aldıracak olanaklarla buluşturacaktır sizleri. Kendi çabalarınız ve yeni ortaklıklara yol açan fırsatların getirileri aynı zamanda bütçenizi toparlamak yanında, ödemeler dengenizi kurmakta destekleyici olacaktır. Kimileriniz elindeki birikimleri değerlendirmek adına yatırıma yönelik kararlar alırken, kimileri de kendi işini kurmak konusunda fırsat yaratma gayretine girişebilir. Ticari konular, alım satım işleri, güzellik ve estetik içeren faaliyetler ya da ortak girişilecek konulara göz atabilir. Ancak aşırı savurganlık, lükse olan düşkünlük ve haddini aşan beklentiler zarara uğramanıza yol açabilir. Satürn 4. evinizde yol alırken tam tersi konsolide bir bütçe ve risk içermeyen projelere odaklanmakta yarar var.

Kariyerde bekleme, ev/ aileye ilişkin sorumluluklar, Satürn 4. eviniz Yay burcunda;

Oldukça önemli ve sabır isteyen bir döneme girdiniz Satürn ile beraber. 2 yıl süresince istediğiniz yönde hareket edemeseniz bile aslında çok uzun soluklu bir planlama ile işe ait hedeflere hangi yollarla gideceğinize karar verme dönemi. İlerisi için bu transitin ne derece değerli olduğunu görmeli asla karamsarlığa teslim olmamalısınız. Genel olarak hayatınıza getireceği önemli sorumluluklar yuva, aile ve büyükleri içine alan konulara yakından bakmaya itebilir. Evde yaşlıların hayatına dair olup bitenler yanında, yerleşim veya yaşanan evle ilgili önemli değişiklikler de çözmeniz gereken diğer konular arasında yer alabilir. Kimileriniz bir dönemin kapanması ile evlilik hayatının getirdiği sorumluluklara yol alabilir yeni bir hayata başlayabilir. Emlak alım satım mevzuları, ya da eldeki finansal kaynakların değerlendirilmesi adına sağlam ve uzun vadeli kararlar almak konusunda testten geçeceğiniz bir süreç getirebilir sizlere. Her açıdan yavaş ve temkinli ilerlemeniz gereken bu zaman diliminde psikolojik durumunuzu korumalı özellikle kariyer hayatınıza yönelik net tür kalıcı adımlar atacağınıza odaklanmalısınız aslında. Kimileriniz için evden iş hayatını yönetirken beceriler ve yeteneklerin üzerinden yapılacak çalışmalara odaklanma gereği duyabilirsiniz. İçinde yabancıların olduğu konular içinde de olunabilir. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi  Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Evlilik hayatı, ilişkiler adına bazı karmaşalar getirebilir kimilerinize. Sizleri fedakarlık yapmaya iten bu yöndeki konular bir yandan da ortaklıkları içine alan belirsizlikler karşısında gerçekçi olmaya zorlayacaktır.

*2016 Mart ve 2016 Aralık dönemi; çeşitli kazanımlar, finansal konular, yetenekler ve aileden gelen destekler üzerinden hayata geçebilir. Son derece somut beklentilerle harekete geçebilirsiniz. Yeni yatırımlarında öne çıkacağı ortak alım/satım ve paylaşımları yanında iş ve ev hayatına dair ciddi yapılanmalar dikkat çekecektir. Özellikle Aralık dönemi yatırım, alım satım konuları ve beklenen finansal destekler görünür olacaktır.

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

3 Ocak/6 Mart arası Mars 3. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına oldukça hızlı bir giriş yapıyorsunuz. Yakın çevre, akrabalar ve kardeşlerle ilişkiler yoğun bir tempo ve paylaşım içerebilir. Yakın çevre ve akrabalardan destek alacağınız konulara sıkı sarılmalı, kısa yolculuk ve iş planlarınıza dikkatli organize etme şansınız var.  Ayrıca işle ilgili anlaşma ve sözleşmeler, içinde parasal paylaşımların olduğu konuşmalar, anlaşmalar, ticari ya da zihinsel konulara vurgu yapan gelişmeler artışa geçiyor. İşinizi ilgilendiren yolculuklar, web ya da diğer medya bağlantılı çalışmalarınızı doğru biçimde yönetebilir sık yolculuk yapabilirsiniz. Aynı zamanda eğitsel bir konunun getirdiği aşrı odaklanma süreci olacaktır kimileri adına. Bu arada iş veya parasal bir konunun getireceği anlaşmalar ortaklaşa bir konunun görüşülmesi adına planlar bu tarihler arasında size çeşitli sorumluluklar yükleyecektir.

 27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar Akrep’te 3. evinizde; Retro!

Yukarıdaki konularla ilgili adımlar bazı beklemelere sahne olabilir. Özellikle sözleşmeler hakkında önemli sorunları aşmakta zorlanabilirsiniz. Blog ve tanıtım çalışmaları varsa, yapmak istediğiniz değişiklikler ve tasarımlarda karşınıza çıkabilecek aksaklıklar oldukça oyalayıcı bir dönem getirebilir. Veya bu konudaki ortak bir projenin çalışmalarına başlamadıysanız beklediğinizden daha fazla zaman alabilir. Sözleşmelerin tekrar yapılması, gözden geçirilmesi, daha fazla öğrenme isteği, komşu ya da yakın çevre ile olan ilişkilere fazladan sıkıntı yaratabilir. İşe dair planların aksaması ya da yorucu şartlar getirmesi söz konusu. Olası şartları soğukkanlı karşılamalı 30 Haziran/3 Ağustos arası akılcı sonuçlar kaydedebilir, çözüm odaklı davranarak planlar ilerletebilir.

6 Mart sonrası 4. Eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Tüm önceliğiniz evde sizi bağlayan ailevi konulara ve kardeşlerle ilgili sorunlara odaklanmak olacak. Ancak bu süreç içinde sizi bekleyen bazı engeller olabilir. Hem iş hem de aile hayatında istikrarı bozan şartlara dikkat etmelisiniz. Zira çabanız ve motivasyonunuz test altında. Özellikle evde başlayan hareketin yanı sıra aile içi ilişkiler açısından yorucu bir dönem olabilir. Sert ve kırıcı diyaloglardan, öfkenizi diğerlerine yansıtmaktan kaçınmalısınız. Anne, baba ve özel hayata ilişkin hassasiyetler zorlayabilir. Bir yandan da eldeki kaynaklar yanında, finansal konularda neler yapılabileceği hakkında yeni bir gündem sizi bekliyor olmalı. Yatırımlar ve emlakla ilgili planlara hız verilebilir. Taşınma, yuvada yapılması gereken değişiklikler, yenilenmeler ve bakım onarım konularını şansa bırakmamalı aşırı harcamaları kontrol etmelisiniz.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Öncelikle çalışanlar adına kariyer ve iş planları yavaşlayacak stres kaynağı olacaktır. Aile, yerleşimi ilgilendiren temalar, güvenlik ve evde yapılması gereken değişiklikler, alım satım projeleriniz, büyüklerle ilgili sorumluluklar yanında yukarıdaki eylemlerin getirdiği uğraşlar istediğiniz biçimde ilerlemeyecektir. Biraz sabır biraz da sakinlik içinde beklemelisiniz. 3 Ağustos/28 Eylül tarihleri arasında daha bilinçli ve dikkatli ilerletileceği süreç olacaktır. Yaşanan aksaklıkların zorlamaktan kaçınmalısınız.

Terazi/Yükselen Terazi

Jüpiter Başak etkisi ile iç dünyanıza yolculuğunuz sürüyor. Mutluluk ve anlam arayışı kendi içinizde yolculuklara götürüyor sizleri. Hoşgörü, kabullenmek ve biraz da boyun eğmenin getireceği tecrübelerin kazanımları ile 2016 Eylül ayına yeni bir nefesle başlama şansı verecektir. Sağlıkla ilgili alınması gereken önlemler, beden ve ruh sağlığınızı onarmanın yanı sıra sizi zorlayan alışkanlıklarınız varsa, özellikle tutsaklık duygusu ve gizli korkulardan arınmak adına bu dönem çok değerli olabilir. Bir yandan da hazırlıklarınızı geri planda organize etmeye devam ediyorsunuz. Özellikle iş hayatı ve çalışma şartlarında daha ziyade başkalarına destek ve yardımda bulunacağınız koşullar biraz fedakarlık isteyecektir. Bu yönde sizleri zorlayan ve mecbur bırakan konulara rağmen korunduğunuzu unutmayın. Başkalarının ihtiyaçlarına, beklentilerine duyarlılık içinde yaklaşırken esin kaynağı yaratacak ince işlerin organizasyonlarını çok önemsemelisiniz. Özellikle iş hayatının mutfağında çok iş ve hizmet teması sizleri bağlayacaktır. İnce detaylardan çok iş çıkarabilirsiniz. Bilgi ve düşüncelerinizi başkalarına faydalı olacak biçimde kullanabilir, çeşitli eğitsel/zihinsel temalara daha fazla yer açabilir üzerinde çalıştığınız konularda araştırmalar yapabilirsiniz. Daha yaratıcı ve araştırıcı yanlarınıza yönelmek yolu ile geri planda çalışmak sizlere çok şey kazandırırken sosyal açıdan başkalarına destek olabileceğiniz konularda gönüllü görevler alınabilir.                              

9 Eylül sonrası parlıyorsunuz. İlişkiler ve girişimler,  JÜPİTER 1. eviniz Terazi’de;

Son bir yıldır biraz geri planda kaldınız ve çok şeyin hazırlıklarını yapınız. Artık birinci evinize geçmesi ile çok farklı gelişmelerle hayatınıza güzellikler girecek. Öncelikle dış dünyaya açık olacağınız, kişisel gücünüzü yeniden ortaya koyacağınız zaman dilimi başlıyor. Ayrıca özel ve sosyal ilişkilerden yana size şans getirecek pek çok yenilik peşinde koşma vakti. Son derece açık fikirli ve iyimser olunacak bu süreç özellikle kendinizi geliştireceğiniz ve zihinsel açıdan zenginlik katacak değişik konular gündeminizde yer alacaktır. Yolculuklar, akademik arayışlar veya yabancılarla ilgili temalar hayatınızda daha fazla yer tutarken ilişkilerden yana çok şanslı bir dönem aslında. Süregelen bir ilişki hakkında alınacak evlilik kararı ya da başkalarının dikkatini oldukça çekeceğiniz bu süreç yeni bir ilişkinin başlayacağı şanslı dönem olabilir. Annelik ise başka bir keyif kaynağı olabilir kimileri adına. Ayrıca bu transit etkisi sizlerin biraz tembelliğe ve hayatın keyifli yanlarına olan eğiliminizi beslerken kilo alma riskini beraberinde getirebilir. Fiziksel (imaj ve estetik)açıdan son derece dikkat çekici değişiklikler yapılabilir. En önemli gelişmeler ise iş ve kariyere yönelik hedeflere artık başka gözlerle bakmak ve belki de iş ortaklıkları adına yeni arayışlara gitmek olacaktır.

Eğitim, kardeşler, işin yaratıcı boyutu ve anlaşmalar, Satürn 3. eviniz Yay burcunda;

Zihinsel açıdan sizleri yoracak ancak geliştirecek önemli bir süreç getirmiş olmalı Satürn etkisi. Eğitim hayatı olanların çok daha fazla konsantre olunması gereken konulara odaklanmak önceliğiniz artık. Üzerinde çalışılması gereken her projeye ciddiyetle yaklaşmak yanında içinde medya, yayıncılık veya görsel araçların bulunduğu gelişmeler olabilir. Çalışmalarınıza daha somut bir form kazandırmak için bilinçli ve kararlı olmak gerekecek. Özellikle mesleki çalışmalar adına önemli aktiviteler organize etmek, yolculuklar, kendinizi ifade edeceğiniz konuşmalar ve araştırmalar önem kazanacak. İçinde yazılı ya da görsel medyanın olduğu çeşitli projeler içinde olabilirsiniz artık. Bu konuda uzun vadeli anlaşmalar yapılabilir biraz sabırla. Özellikle yılın ikinci yarısında şanslı etkiler (Satürn 3. Ev/Jüpiter 1. Ev) somut kazanımlara işaret edecektir. Bir yandan da ticari bağlantıların getirdiği sorumluluklar, işle ilgili sözleşmeler yapılabilir. Yaşanacak bazı gecikmelerin değerli olduğu unutulmamalı. Daha fazla dış dünyaya açılmak, okumak ve geliştirici temalara yer açmak zorunlu bir gereksinim olurken, kişisel açıdan kendinize yaptığınız yatırımların en önemli kısmı yaşanıyor olacaktır aslında. Zekanızı verimli projelere odaklarken, aynı zamanda sözleriniz ve yazdıklarınızla daha fazla mücadele etmek durumundasınız. Satürn yakın çevre ve kardeşlerle ilişkileri de bir ölçüde etkileyebilir. Onların hayatında yaşanan önemli gelişmeler yanında bir miktar sorumluluk ya da mesafe getiren koşullar öne çıkabilir. Artan sorumluluklar bir miktar test getirirken lokasyon değişiklikleri yaşanabilir. Eğitim ve tez çalışmaları olanlar oldukça emek verecekleri süreçten başarıyla çıkma mücadelesi yaşarken, kariyeri ilgilendiren önemli yolculuklar hayatınıza girebilir. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. İş hayatı, çalışma koşulları ve altınızda çalışan kişilerle ilgili daha fazla fedakarlık yapılması gereken bu süreç bir ölçüde olsa yıpratıcı olabilir. İşinizin yaratıcı boyutu varsa hayal gücünden daha fazla yararlanma şansını kullanmaya çalışmalısınız.  

*2016 Mart ve 2016 Aralık dönemi; ilişkiler, ortaklıklar, işbirlikleri, kendi hedefleriniz, anlaşmalar yanında eğitsel ve ticari açıdan önem taşıyan konularda son derece akıcı süreçler sizlerle. Bir yandan da aile ve özel hayata dair konularda uzun soluklu şanslı kararlar ve destekler alınabilir. Özellikle Aralık süreci üzerinde çalıştığınız kişisel konularda son derece etkin, geliştirici ve öne çıkmanızı sağlayacak gelişmelere açıksınız.                           

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

 3 Ocak/6 Mart arası Mars 2. eviniz Akrep burcunda iken; Lütfen dikkat!

Ocak ayına çok daha sıkı bir çalışma temposu ve parasal konulara odaklanarak giriyor olacaksınız. Kazançlara yönelik iş planları, ortak iş projeleri, başkaları ile olan ortak paralar, harcama ve borçlara yönelik girişimler ön planda büyük ihtimalle. Çok daha fazla harcama yapabileceğiniz gibi ekstra giderler de unutulmamalı. Aynı zamanda yeteneklerin kazanca dönüşmesi, çok çaba ile gelirleri artırmaya yönelik girişimler ön planda olacaktır. Bütçeyi dengeleme arzunuz yanında ortaklık, eş ya da işbirliği gerektiren konulardan kaynak sağlanabilir. Hayatınıza giren ortaklı çalışmalar, işbirliği gerektiren maddi konular üzerinden stresli ve mücadele getiren bu dönemi kararlı yönetme şansınız var. Alım satım ve yatırım planlarınızda ise akıllıca girişimler yapılabilir.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 2. evinizde; Retro!

Bu süreçte yapacağı geri harekete dikkat etmelisiniz. Bütçenizi dengeleme arzunuz yanında ortaklık, eş ya da işbirliği gerektiren konulardan beklenen kaynaklara istediğiniz şekilde ulaşmak zorlaşabilir. Ortak projeler üretmek ve başkalarının kaynakları ile ilgili planlara ve hedeflerde aksamalar olabilir. Kaynak girişinin yanında beklenmedik giderler, kontrol edilemeyen harcamalar yaşayabilirsiniz. Bütçenizin dengesini bozacak beklenmedik sorunlar, alacaklarınızı tahsil etmekte yaşanacak beklemeler olabilir. Ortaklaşa iş anlaşmalarından retro döneminde sonuç almanız zorlaşabilir.

6 Mart sonrası 3. Eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Kardeşler ve yakınlarla ilişkiler canlılık kazanırken gereksiz sürtüşmelerden kaçınmalı, kişisel planlarınıza odaklanmalısınız. Zira bu süreçte sıklaşan seyahatler, sizi yenileyen düşünsel konular ve işle ilgili fikir alışverişleri hızlanıyor. Bir yandan da eğitim ve zihinsel açıdan dikkatinizi vermeniz gereken konular önem kazanabilir. Aktifleşen bu konularda yeni bilgiler ve kazandıracağı deneyimleri başkalarına aktarma şansınız olacaktır. Aynı zamanda medya, iletişim ve internet çalışmaları olanlar çok farklı sunumlar ve satış pazarlama yöntemleri geliştirebilirler. İş ve parasal ortaklıkları içine alan yeni anlaşmalar açısından rekabet ortamı doğsa da şanslı gelişmeler sizi bekliyor. Akıcı destekler bulunabilir. Tanıtımların hız kazanacağı, başkalarını ikna edeceğiniz konuşmalar eşliğinde hızlıca ilerlemeye gayret etmelisiniz. 17 Nisan tarihine dek.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Seyahatlerde aksaklıklar, işle ilgili her konunun yeniden düzenlenmesi, önemli projelerin tekrar gözden geçirilmesi gerekebilir. Aksaklıklar aynı zamanda satış pazarlama konularında beklenmedik sorunları aşmakta zorlanabileceğiniz şartları karşınıza çıkarabilir.  Yukarıdaki konular da olmak üzere üzerinde çalıştığınız zihinsel ya da eğitsel bir konunun yeniden düzenlenme mücadelesi, iş ve paraya yönelik ortak konulara dair sözleşmelerin yeniden gözden geçirilmesi gereken dönem biraz sorunlu geçebilir. Kardeşler ve yakın çevre ile ilgili sorunlara da dikkat etmelisiniz. Engelleri zorlamamalı 3 Ağustos/27 Eylül aralığındaki sürece bırakmalısınız.

Akrep/Yükselen Akrep

Jüpiter eşliğinde gelecekle ilgili ümitleriniz önceliğiniz. Çok daha güvenilir ve ortak paydaşlık kurulacak geniş organizasyonların içinde yer alma şansınız devam ediyor. Sosyal açıdan geniş olanakların ve kişilerin destekleri yanında sizler de başkalarına destek olurken,  aynı zamanda sosyal cemaatler ya da saygın kişilerle kurulacak ilişkiler ağı çeşitli avantajlar sunuyor sizlere. Özellikle işle ilintili konular, yeni gruplarla bağlarınız finansal kaynak yaratmakta ilgili fırsatlar getirebilir. Farklı bir sosyal ağın içinde yer alabilirsiniz. Belki geniş bir toplumsal örgütlenmeden söz edilebilir kimileriniz adına. Bazılarınız işin akademik ya da eğitsel boyutuna öncelik verebilir. Bu arada her tür proje ve gelecekle ilgili tasarıda hayata dar kalıplardan bakmaktan kaçındığınızda çok daha aktif roller üstlenebilir, başkalarının tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. Siz de başkalarının yanında olabilirsiniz. Bir başka fırsat ise yaratıcı yeteneklerin uzun vadeli planlara dahil edilmesi yönünde alınacak kararlar olabilir. Cemiyet hayatının getireceği olanaklar farklı ve donanımlı kişilerle temaslarınızı güçlendirmek ve kararlı bir duruş sergileme şansınız gerek iş gerekse ortak eylemlerden gelecek kazançlara yol açacaktır. Arkadaşlarla yolculuklar, felsefi paylaşımlar ve yeni tanışacağınız kişilerin size verecekleri destekler maddi/manevi açıdan tatmin getirecektir.          

9 Eylül sonrası başka bir dönem ve içe dönüş, JÜPİTER 12. eviniz Terazi’de;

Biraz dinlenmek biraz da yalnızlığı yaşamak isterken kendi kendinizi tüketeceğiniz duygulardan uzak durulmalı mümkün olduğunca. Daha ziyade ilginizi kendi iç dünyanıza yöneltmekten keyif almaya gayret etmelisiniz. Çok yeni duygular, iç huzurunuzu besleyen konular ve bir yıl süresince sizi koruyan şartlar var aslında. Ancak Yükselen Akrep olarak gizleyici ve şüpheci yanlarınızın kendi kendinize zarar vermekten başka bir işe yaramayacağını bilmelisiniz. Özellikle ilişkiler ve ortaklıklar açısından özenli olmalısınız. Ön plana çıkmaktan kaçınacağınız bu süreç perde arkası çalışmaların ve üreteceğiniz işlerin yoğunluğu artabilir. Belki yaratıcı eylemler üzerinde çalışanların gizli yeteneklerini keşfetmek ve ilhama açık olacakları süreç yaşanabilir. Ayrıca kollektif eylemler, başkalarına destek olacağınız konular içinde yer alabilirsiniz. Ruhsal açıdan da çeşitli tecrübeler getirecek arayışların boyutu oldukça geliştirici ve eğitici olabilir. Özellikle Eylül/Ekim dönemi üstü kapalı konular netlik kazanırken şimdiye dek bırakılamayan alışkanlıklara veda zamanı olarak değerlendirebilirsiniz. Yine bu dönemde gizli kapaklı işler ya da sizden saklanan bir takım konularla uğraşmak durumunda kalınabilir. Daha çok bir yıl süresince geçmişle ilgili sırlar, ilişkiler ve ortaklıklara yönelik kalıplaşmış duyguları ve endişeleri aşma çabası göstermeli, iç sesinize çok daha fazla kulak vermelisiniz. Bu zaman dilimini tam anlamı ile hazırlık süreci olarak değerlendirmenizde fayda var.

Kazançlar, bütçe, gayret ve disiplin; Satürn 2. eviniz Yay burcunda;

Bu etki ile kaynaklarınızı gerçekçi kullanmak, ekonomik anlamda bütçenizi toparlamak ve kazanç kapasitenizi etkileyecek planlara yönelme süreci. Var olan finansal sıkıntıların çözümü yanında yeteneklerin hangi alanlarda kazanca dönüşeceği hakkında arayışlara konsantre olma zorunluluğu var artık. Özellikle yeni projeler üretmek adına sıkı bir çalışma temposu sizleri bekliyor. Belki eğitim, yayıncılık, akademik tercihler, içinde yabancıların olduğu ticari konulara odaklanma dönemi de olabilir. Büyük ölçekli yatırımlar ve alım satım planlarında sizi bir miktar sınırlayacak şartlar aynı zamanda gelir gider dengenizi yeniden inşa etmeye zorlayabilir. Daha dikkatli adımlar atarken takıntı haline getirebileceğiniz yokluk duygusu zorlayıcı olabilir. Nakit durumunuzu ve bütçenizi daha idareli kontrollü kullanmalısınız. Ayrıca emek vererek kazanç sağlamak yanında borç alacak konularını yeniden yapılandırmak ve harcama kalıplarınıza ayar vermek durumundasınız. Nakit kaynakların ne şekilde kullanılacağı hakkında yatırımlar düşünebilir belki toprağa dair uzun vadeli projelere yönelebilirsiniz. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Sizi etkileyen zevkler, harcamalar, risk içeren spekülatif konular/yatırımlar belki çocuklar için yapılması gereken fedakarlıklar planlarınızı hayli aksatabilir.

*2016 Mart ve 2016 Aralık dönemi; iş ve kazançlara yönelik akıcı planlar yapabilir yatırımla ilgili projelere yönelebilirsiniz. Yerleşim ve ev değişiklikleri yanında önemli iş projelerinin getireceği yenilikler ve yapılanmaların dikkat çekeceği zamanlar olabilir ayrıca. Özellikle Aralık süreci aynı zamanda iş hayatını içine alan önemli yenilenmeler ve kazançların öne çıkacağı söylenebilir.

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;

3 Ocak/6 Mart arası Mars 1. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına yepyeni düşüncelerle giriyor olmalısınız. Mars 1. evinizde iken fiziksel açıdan yoğun bir dönem olacaktır. Hareketli işler, beden ve sağlıkla ilgili konular, yeni başlangıçlar, kişisel konularda atılacak adımlara odaklanacaksınız. Yeni adımlarınız ve projeleriniz öne çıkarken, tüm önemli kararların ilişkiler de dahil olmak üzere titizlikle üzerinde durmanız gerekecek. Tutku ile sarıldığınız işler ve düzen konularını yerinde organize etmeye çalışın. Bu konularda tamamlanamayan işler sonrasında uğraştırıcı olabilecektir. Fiziksel açıdan yenilenme arzunuz yanında özel ve genel hayat akışına dair önemli başlangıçlar ve motivasyon söz konusu.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 1. eviniz Akrep’te; Retro!

Yukarıdaki konularda yeteri kadar kontrol edemediğiniz, yorgun kılan ve istediğiniz ölçüde ilerletilemeyen şartlar sizi çevreleyebilir. Kişisel projelerin, işle ilgili planların, sağlıkla ilgili gözden kaçan konuların üzerinden tekrar geçmek ve sabırlı olmak gerekecek. Fiziksel görünümünüz ve sağlığınızla ilgili önemli konuları bu döneme taşımayın lütfen. Sportif faaliyetler yanında, varsa kilo ile ilgili düşüncelerinizde aşırı ısrarcı olmayın. İlişkileri de içine alan çeşitli sorunlarla uğraşmak, kişisel açıdan önem taşıyan konuları ilerletmek zaman alacaktır.

6 Mart sonrası 2. eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Kişisel kazançlar, yetenekler, ödemeler ve bütçe ile ilgili konularda atılım dönemi. Yatırım, alım satım konuları, iş ilişkilerini içine alan özellikle beceriler üzerinden gelecek kazançlar olumlu getiriler sağlayabilir. Hırs ve motivasyon artışı sosyal ve kültürel konular yanında eğitim, medya ya da yabancıların içinde olduğu konulara sürükleyebilir sizleri. Maddi konularda ivme kazandıracak planlar yanında enerjinizi kazançlara yönelik konulara kanalize ederek mücadeleci ancak kararlı bir süreç olacaktır. Hırsınız ve motivasyonlarınızın yükselişe geçmesi ile kaynakları geliştirmek ve genişletmek konusunda oldukça bereketli ve şanslı bir dönem olacaktır. Alım satım planlarınız, yatırıma yönelik projeleriniz akıcı ilerleyecektir. Mars yolculuğu süresince aşırı harcamalar, kontrol edilemeyen para çıkışları ve ödemeler de gündeme gelebilir. Risklerde ölçülü olmalısınız. İşe ait yenilenmelerin ve görüşmelerin sıklaşacağı bu süreçte tüm bağlantılarınızı 17 Nisan tarihine dek düzenlemeli zamanı iyi değerlendirmelisiniz.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında Mars; Retro!

Yukarıdaki konularda daha fazla mücadele, beklentilerinizin sizi tatmin etmemesi, ya da ödemelerle ilgili sorunlar zorlayıcı olabilir. Bu arada harcamalar olacaktır fakat önemli yatırım planlarınız yanında alım satım işlemlerinize yönelik aksilikler ve gereksiz giderlerin kontrol edilmesi zorlaşabilir. Bütçenizi dengelemek zorlaşabilir, alacak ve ödemeler konusunda zorlanabilirsiniz. İşle ilgili bağlantı ve projeler yanında  para durumunuzla ilgili beklentilerde gereksiz mücadele içinde olmamalısınız. 3 Ağustos sonrası bu konularda son derece rahat ilerleyeceğiniz dönem başlayacaktır.

Yay/Yükselen Yay

Jüpiter eşliğinde kariyerde çıkış yanında yeni iş ilişkilerinin ön plana çıktığı şartlarla buluşmuş olmalısınız büyük ölçüde. İş bağlantılarınız uzaklarla ilgili bir eğitim konusu ya da yolculuk gerektiren bir tema olabileceği gibi, prestij getiren yeni iş fırsatları olarak sürecektir. Yeni bir iş organizasyonun içinde yer alınabilir. Kariyere yönelik beklentilerin süreceği bu dönem şans getiren ilişkiler ağı kurulabilir halen.  Maddi açıdan da destek getirecek imkanlardan söz edilebilir. Özellikle yeni iş arayışları olanlar çok uluslu ya da yabancıların olduğu işlerle buluşabilirler. İşle ilgili girişimlerin etkileri tatmin edici boyutlarda olabilir. Belki içinde medya/basın ve iletişim temaları bulunan konularda çeşitli fırsatlar, bilgi ve tecrübelerinizi sunacağınız imkanlar yaratabilme becerisi getirecektir çoğunuza. Terfi bekleyenler başkalarının gözünde önemli pozisyona gelmeleri mümkün. Satürn 1. evinizde iken aslında sorumluluk yüklenmeye başladığınız son dönemde Jüpiter hedeflerinize daha iyimser ve mantıklı yaklaşmak konusunda önemli destekler verecektir.  Aile ilişkileri, özel hayata dair statü getiren gelişmeler (evlilik) kimilerinin hayatında öncelikli yer tutabilir.

9 Eylül sonrası keyifli bir dönem başlıyor, JÜPİTER 11. eviniz Terazi’de;

Neredeyse çok az bir çabayla isteklerinizi elde etmeye başlıyorsunuz. Son derece keyifli ve benefik bir ev olduğunu düşünürsek sosyal açıdan destek gördüğünüz şartlar başlıyor. Birçok arkadaş ve dostun yanınızda olduğunu hissetmek yolu ile keyifli bir yıl geçirme şansınız var. Ortak eylemlerin, sosyal bağların ve dostlukların getireceği çeşitli fırsatlarla bir arada olurken, maddi açıdan kazançlarınızı etkileyecek fırsatlar olacak büyük olasılıkla. Özellikle iş hayatını içine alan ortak eylemler, grup çalışmaları yanında dostlarla girişilecek ortak işler başarıyla yürütülecektir. Kendinizi adayacağınız çeşitli sosyal yardım konuları olsa da, daha ziyade dayanışma içinde olduğunuz kişilerle dikkat çekici eylemlerin içinde olacaksınız. Popüler olabileceğiniz bu süreç çeşitli keyiflere ve zevklere de yöneleceğinizi anlatıyor olabilir. İçinde eğitsel bir konu ya da yabancı içerikli konuların olduğu konular çevrenizi genişletmek yanında yeni ilişkilere sürükleneceğiniz hoş fırsatlar sunabilir. Gelecekle ilgili ümitler/beklentiler büyürken arkadaşlık ve dostlukların sunacağı cömert destekler söz konusu.  Bu süreç ayrıca cemiyet hayatının getirdiği saygın ilişkilere, akademik veya sanatla ilgili konulara dikkat çekebilir.

Yeni bir ben! sağlık, ilişkiler ve yeni başlangıçlar, Satürn 1. evinizde Yay burcunda;

Gereksiz ve ağır yüklerin atıldığı son iki yılın ardından önemli başlangıçların içindesiniz. Geçmişi ardınızda bırakmanın rahatlığı olsa da öncelikle kim olduğunuz konusunda yeni bir kişilik ve kimlikle yola çıkma mücadelesi getiriyor olacak. Kendinizle ilgili eksiklerin üzerinde durmak, sağlık ve kilo sorunlarınız varsa onlara eğilmek ve yeni temeller atacağınız hayata dair pek çok konuda somut gelişmeler kaydetmek görevleriniz arasında. En önemlisi yolunda gitmeyen ilişkiler ve bağların sınavdan geçmesi dersler arasında yerini alırken, hayatınızdan çıkması gerekenler veya sınırlarınızı daha net çizeceğiniz söylenebilir. Hayatın pek çok sayfasını yeniden yapılandırılacak bu zaman süresince yolunda giden ilişkilerin evliliğe dönüşmesi mümkün. İş hayatında çok daha kalıcı ve uzun vadeli projeler üretmek, kendinizi bu yönde geliştirmek ve üstesinden gelme çabası sizlere önemli getiriler sağlayacaktır. Hayata bakış açınız, yeni bir imaj ve kararlılık önemli başlangıçlara işaret edecektir. Belki kardeşler, finansal konular, işle ilgili kalıcı adımlar sizlere stresli bir dönem taşısa da gerekli çözüm yollarını bulmak konusunda yeni bir döneme giriş yaptınız. Hayata dair ezberler değişirken kendinize yeni ve uzun soluklu bir yol haritası hazırlamak konusunda disiplin en önemli dayanağınız olacaktır. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Genel olarak bedensel sağlığınıza karşı özenli olmaya gayret etmelisiniz. Ayrıca, ev hayatınız, aile ve yuvayı içine alan birçok konuda planlarınızı hayata geçirecek  motivasyonu bulmakta zorlanabilirsiniz. Olası konulara gerçekçi yaklaşmanızda fayda var. 

*2016 Mart ve 2016 Aralık dönemi; Geleceğe dönük umutlar, sosyal çevrenin getirdiği şanslar, çocuklarla ilgili keyifler, yaratıcı eylemlerde yapılacak değişimler, medya, iletişim bağlantısı, aileyi içine alan destekler yanında aynı zamanda alternatif yollardan gelecek kazançların olabileceği dönemler. Kişisel çabalar ve adımların sonucunda kendinizi göstereceğiniz fırsatları gündeme taşıyabilir.  Özellikle Aralık süreci gerek sosyal çevre gerekse kişisel hedefler hakkında uzun vadeli işbirlikleri kurulurken işten gelen kazançlar da var.  

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri; 

3 Ocak/6 Mart arası Mars 12. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına biraz zorlu şartlarda giriş yapıyorsunuz. Öncelikle biraz geri planda ve içe dönük bir zaman dilimi yaşayacağınızı dikkate almalısınız. Üzerinde çalıştığınız konular, kişisel planlar, yaratıcı eylemler, düşünülen yolculuklar ve çocuklarla ilgili konularda daha fazla uğraş vermeniz ve organize olmaya yönelmeniz söz konusu. Bu tarihler arasında isteklerinizi akıcı biçimde ilerletmek yine de kolay olmayacaktır.  Sizi zorlayan çalışma şartları ve sağlıkla ilgili önceden ihmal edilen meselelere karşı önlemci olmaya çalışmalısınız. Elde olmayan nedenler ve gizlilik içeren konular sizi sıkıştırabilir. Üzerinde çalıştığınız konuların derin araştırmaları yanında kişisel planların hazırlıkları açısından çok şey üretebilirsiniz aslında.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 12. evinizde; Retro!

Yukarıdaki konular yanında üstü örtülü kalmış meseleler, sizden saklanan konular, geçmişten gelen sorunlar tekrar gündeme gelebilir. Zorlayan ve elde olmayan koşulların esiri olunabilir. Sizler de gizleyici olabilirsiniz. Öfkenizi bastırmalı bu süreçte daha soğukkanlı olmalı ve güçlü durmalısınız. Akışta kalarak riski eylemlerden ve kafa karıştıran konularda olduğunca uzak durmalı akışta kalmalısınız. Risk taşıyan ve farkında olamadığınız her konuda aceleci kararlar almaktan kaçının. Üzerinde çalıştığınız konulara fazladan çaba gösterilmesi gerekebilir.

6 Mart sonrası 1. eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Son derece atak, girişimci ve heyecanla yeni adımlara yol alınacak dönem olacaktır. Kendinizden emin hareket edeceğiniz bu dönem çeşitli adımları ve başlangıçları hızlandırmak yanında çocuklar, yaratıcı eylemler, kendinizi göstermek istediğiniz projeler, aşk ilişkileri ve spekülatif yatırımlarda çeşitli planlar öne çıkabilir. Hayatın çeşitli alanında genişlemekten yana daha cesur olabilirsiniz. Bu tür eylemleriniz ve ilişkileri de içine alan kararlarınızı 17 Nisan tarihine kadar hayata geçirmeye gayret etmelisiniz.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Yukarıdaki konularda istediğiniz ölçüde ilerlemek, beklentileri hayata geçirmek, sağlık ve bedene dair düşüncelerinizi uygulamak sorun yaratacaktır. Olası riskleri büyütmek, huzursuzluk, boyunuzu aşana kararlar almak gereksiz yere enerjinizi tüketebileceği gibi, tepkilerinizi kontrol edemediğiniz durumlar özellikle ilişkilerde sorunları büyütebilir. 3 Ağustos sonrası çok daha rahat ilerleyeceğiniz sürece giriş yapacaksınız. Operasyon ya da sağlıkla ilgili bir girişimizi varsa bu dönemde ertelemeniz yararlı olacaktır. 2 Ağustos sonrası yaşanabilecek aksaklıkları daha kolay hayata geçirme şansınız var.

Oğlak/Yükselen Oğlak

Jüpiter Başak etkisi ile hayatı büyük ölçekte algılıyorsunuz. Daha ziyade akla ve kişisel farkındalık yaratacak konulara yönelme dönemi olacaktır Eylül ayına dek. Planlarınıza akademik çalışmalar ve eğitimle ilgili projeleri eklerken, yurt dışı bağlantılı iş bağlantıları da önceliğiniz olabilir. Belki dil ve farklı bir alanda kendinizi geliştireceğiniz eğitsel temalara yönelme süreci başlamış olmalı kimileri için. Akademik bir planda hayata geçebilir bu süreçte kimileri için. Yurt dışı faaliyetler, yolculuklar ve farklı kişilerin getireceği konuları daha iyi organize etmek ve çaba göstermek zamanı aslında. Özellikle toplumla ilişkilerinizi güçlendirecek ve geniş olanaklar getirecek güçlü kişilerle bağlantılar bir yıl sonrasında iş hayatına adapte edeceğiniz tecrübeleri gündeme almanızı sağlayacaktır. Hukuki konulara vurgu yapan gelişmeler yanında yayıncılık, medya bağlantılı konuları olanların son derece önemli yapılandırmaları da devam devam ediyor olacak. Bir yandan da işin ticari boyutu, uluslararası bağlantıları, ihracat/ithalat ayağı üzerinden fırsatlar çeşitli destekleri gündeme getirebilir. Ortaklıkların yurt dışı boyutu yanında işi içine alan organizasyonlar sorumluluklara dikkat çekecektir. Ortaklıkların yabancılarla olan bağlantısına dikkat etmeli fırsatlara açık bu dönemi verimli ve etkin kullanmalısınız.

9 Eylül sonrası kariyer ve başarı ön planda, JÜPİTER 10. eviniz Terazi’de                       

Bu süreçle birlikte önemli bir çıkış söz konusu. Özellikle kariyerle ilgili hedeflerde iyimser bir döneme giriş yapılıyor. Son bir yıldır kendinizi geliştirdiğiniz konuları güvenle iş hayatına aktarma şansı sizlerle. Güveninizin artacağı bu dönemde iş hayatına yönelik beklentileriniz yeni görevler, terfiler ve yeni bir ortaklık içeren iş konusu şeklinde size ödül olarak dönecektir. Toplumla olan ilişkilerin getireceği fırsatlar bir yandan da maddi olarak geniş fırsatlar sunarken, yeni ortaklıklara, çalıştığınız kurumun sunacağı avantajlara dikkat çekebilir. Başarılar maddi ve manevi ölçekte kendini gösterirken tanınırlık ve mevkinizde yaşanacak yükseliş yönetsel kabiliyetlerin ortaya konabileceği olanaklar yol açacaktır. Patronlar ya da çalışılan kurumun size sağlayacağı fırsatlar yanında, sosyal statünüzü ilgilendiren özel hayat dair gelişmelerle gündeme gelebilirsiniz. Her ne kadar Satürn 12. Evinizde ilerliyor olsa da bu etki bir ölçüde kendinizi daha güvende hissedeceğiniz bir iyimserlik taşıyacaktır sizlere.                                                  

Bırakma, yeni döngüye hazırlık ve sabır, Satürn Yay burcunda 12. evinizde;

Çok önemli bir döngüyü arkanızda bırakacağınız bir transit altındasınız. Öncelikle hırsların ve beklentilerin bir kenara itilmesi yönünde sizi  zorlayacağını bilmelisiniz. Bir takım belirsizliklere rağmen bu etkiyi akıllıca ve sabırla kucaklarsanız, hayatınıza yeniden yön vereceğiniz sürece güç kazanarak çıkabileceksiniz. Geçmişte kalması gerekenlerin neler olabileceği üstünde düşünmeli vazgeçmeyi bilmelisiniz. Hırsınızı törpülemek, yaşanacak kısıtlamaları olgunlukla karşılamak zor gelse de başarısızlık korkusunu yenmek temel dersiniz bu olacaktır. İş hayatında beklentilerinizin istediğiniz ölçüde gerçekleşmemesi veya uzaklarla bağlantılı konular, yolculukların bazı engellere takılması sizleri zorlayabilir. Geçmişte gözü kapalı hareket ettiğiniz konular üzerinden yaşanacak kabullenmeler, arka planda çalışmanız gereken işler, kendinizden çok başkalarının adına çaba göstermeniz gereken fedakarlıklar öne çıkabilir. Belki sosyal yardım aktiviteleri, başkalarının size dayanacağı ya da desteğinize ihtiyaç duyacağı konulara arkanızı dönmeyin. Bilinç dışı hezeyanlar, tatminsizlik duygusu sakınmanız gereken en önemli ince ayrıntı olabilir. Şimdiye dek kendinizden sakladığınız korkuları cesurca kucaklamalı ve nasıl baş edeceğiniz konusunda destek aramalısınız belki de. İş hayatında önemli bir dönemin kapanması anlamı çıksa da bu dönem aynı zamanda sizi zorlayan alışkanlıklara veda etme dönemi olacaktır. Beden ve ruh sağlığınıza yönelik risk taşıyan her konuya özenle yaklaşmalı talihsiz olduğunuz inancından uzak durmalısınız.  Medya, yabancılar ya da inançlar konusunda zayıflıklarla yüzleşmek yanında kontrol kaybı getirebilir. Kuralsızlığın getirdiği endişelerle baş başa kalmanın getirdiği korkularla şanssızlığınızı yaratan siz olmayın lütfen. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Arka planda göremediğiniz ve kontrol edemediğiniz konular sizi yorgun kılabilir. Psikolojik durumunuzu etkileyen konuları ayırt etmekte zorlanmanız yanında, yakın çevre ilişkilerinin getirdiği fedakarlıklarda gerçekçi olmaya gayret etmelisiniz. 

*2016 Mart ve 2016 Aralık dönemi;  İş hayatı ve eve dair konularda size beklemediğiniz fırsatlar getirirken, yerleşim ya da yaşanan yerle ilgili yenilikleri hayata geçirme şansınız var. Özellikle Aralık dönemi aynı zamanda iş hayatınızı içine alan önemli desteklerin, görünür olacak başarıların önünü açacak şekilde gelişebilir. 

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri; 

3 Ocak/6 Mart arası Mars 11. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına yeni planlar ve heveslerle giriyor olmalısınız. Bu süreçte gelecekle ilgili planlar, sosyal aktiviteler, arkadaş ve dost çevrenizle girişilecek işler öne çıkarken, iş hayatı ve beklenen kazançlar yönünde mücadele içinde olabilirsiniz. Sosyal bir örgütlenme ya da iş hayatını içine alan hedeflerin getirdiği ortak sorumluluklar dikkat çekerken çalışmalarınızı yeteri kadar ciddiye alanız gerekecek. Önemli sorumluluklar yanında başkalarına destek olmanız gereken iş konularını dikkatli yönetmeye gayret etmeli 27 Mayıs tarihine dek olabildiğince hızlı ve etkin ilerlemeye çalışmalısınız.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 11. evinizde; Retro!

Yukarıdaki konularda, organize edilmesi ve işbirliği içeren planlar, gelecekle ilgili iş ve umutları içine alan projelerde aksaklıklar gündeme gelebilir. Başkalarına daha fazla destek olmanız gereken şartlar beklenmedik bir rekabet ortamına itebilir sizi. Bir sistem oluşturma çabanız yanında ortak organizasyonların istenilen ölçüde ilerlemesi zorlaşabilir. Çalışılan konuların tekrar üzerinden geçilmesi ve fazladan çaba gösterilmesi gereken şartlar sizleri zorlayabilir. Belki finansal beklentilerle ilgili sıkıntılarda tatminsizlik getirebilir.

6 Mart sonrası 12. eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Enerjinizin düşük olacağı bu dönem biraz kendinize karşı özenli olmalı, gereksiz endişelere kapılmamalısınız. Zira sizler son derece metodik ve kuralcı olmanıza rağmen pek çok konuda akışa teslim olmakta zorlanabilirsiniz. Özellikle düzensizlik ve kuralsızlığın getirdiği karışıklıklar sizi yorabilir. Birçok konuda kafanızda değişik planlar yapıyor olsanız bile kendinizi engellenmiş duygusu içinde bulabilirsiniz. Özellikle yukarıdaki Mars Akrep dönemi başlayan konuların getirdiği sorumluluklar yorucu şartları anlatıyor olabilir. Hazırlıklar ve geri planda yapılması gereken yorucu uğraşlar içinde boğulabilirsiniz. Sağlık temalarına özellikle dikkat etmeniz gerek. 17 Nisan’a dek biraz akışta kalmalı biraz da temkinli olmalısınız.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Birçok konuda kafanızda değişik planlar yapıyor olsanız bile kendinizi engellenmiş duygusu içinde bulabilirsiniz. Ayrıca hırsınızı kontrol etmeli ve gereksiz risklerden kaçınmalısınız. Başta sağlık olmak üzere yaşamınızda kontrol dışı gelişebilecek olaylar ve karşısında kendinizi korumak adına akışta olmaya gayret edin lütfen. Bunu yaparken arkanızdan çevrilen gizli kapaklı işler, dedikodulara kapalı olmaya çalışın. Aynı zamanda geçmişle ilgili konularla yüzleşmek için çeşitli alternatifler yaratabilirsiniz. Bilinçaltı karmaşaları aşmak adına size destek olacak ruhsal konuları önemsemelisiniz. 3 Ağustos sonrası aileye ait konular, yuvada yapılmak istenen değişikliklere ve ortak çalışmalar ve dostluklara daha net gözlerle bakma şansınız artıyor. İşle ilgili konuları geri planda yürütebilirsiniz. 28 Eylül sonrası Mars burcunuza geçtiğinde çok daha bilinçli ve istikrarlı adımlar atılabilecektir.

Kova/Yükselen Kova 

Jüpiter Başak seyri ile özellikle duygusal ve zihinsel gerginlikleri aşmak adına psikolojik bir yenilenme içine girebilirsiniz. Bu süreçte aynı zamanda finansal açıdan daha fazla arayış içinde olacağınızı gösteriyor. Krediler, ödemeler, alacaklar, bankalarla olan ilişkileri gündeme getiren konuları düzenlemeye devam ediyorsunuz. Kredibilite artışı olasılığına rağmen ölçülü beklentilerle hareket etmelisiniz. Daha fazla destek göreceğiniz finansal konular borçlarınızı ödemek yanında, yeni bir yatırım/alım-satım konusuna işaret edebilir. Eşin/ortağın para durumundan yararlanma şansı bulabilirsiniz. Aynı zamanda ortak yatırım projelerinin hayata geçebileceği kararlara yönelme dönemi olabilir. Ortak kazançlarda yaşanacak artışlarda olacaktır. Miras, parasal paylaşımlar, nafaka, prim ve vergilerle ilgili iyileştirici ve çözüm üretmeye yönelik kararların alınması gerekebilir. Yaşadığınız güven eksikliği ya da stres kaynağı olan konulara parmak basmak adına olumlu kazanımların içinden geçme şansı verecek olmasıdır.  Hayata dair çeşitli korkulara olan direncinizi güçlendirmek adına çeşitli bilgilere ulaşarak ilgi alanlarınızı büyütebilirsiniz. Şansınızı fazla zorlamadan zorlukları aşmak ve yüklerden kurtulmak adına ruhsal bütünlüğünüzü korumak en temel arzunuz olacaktır.

9 Eylül sonrası şahane bir dönem başlıyor. Jüpiter 9. Eviniz Terazi’de   

Sizi bağlayan ve biraz da krizleri aşma çabası içinde olduğunuz konular geçmişte kalıyor. Bu yolculuk olabildiğince dış dünyaya açık ve ilginizi büyüteceğiniz temalar taşıyacaktır. Özellikle yabancılarla kurulacak ilişkiler, iş ya da akademik alanda size destek olacak bağlantılar üzerinden şanslı gelişmelere yol alacaksınız. Yüksek öğrenimle ilgili arayışlar, lisan ya da farklı bir konuda eğitim alma ihtimaliniz yükselirken, toplumla olan ilişkiler son derece keyif verici bir noktaya taşınabilir. Çeşitli sunumlar, sosyal çevrenizin genişleyeceği fırsatlar bulabilirsiniz. Bir yandan da işe dair ve kişisel tatmine yönelik seyahatler son derece yararlı olacaktır. Şimdiye dek görmediğiniz yerlere yolculuk yapabilir, kültürel ve sanatsal zenginlikler keşfedebilirsiniz. Yeni ilgi alanları bulacağınız bir yıl süresince yayın, medya, reklam ve iletişim dünyasını içine alan her tür girişim işinizi daha geniş çevrelere duyurma şansı getirecektir. Hukuki konularda destekleyici gelişmeler de sizleri yakından ilgilendirecek.

Gelecek yönünde planlar, ortak sorumluluklar ve dostluklarda test, Satürn 11. evinizde Yay burcunda;    

Artık başkaları ile bir araya gelerek ortak bir bilinç oluşturmanız gereken bu süreç önemli olacaktır. Kişisel beklentileriniz ve gelecekle ilgili tasarılarınız ön planda olsa da daha ziyade kariyerde yaşanan yön değişikliği sizleri kolektif çalışmaların içinde yer almaya itecektir. İş hayatınız grup odaklı devam ederken kendinize yakın hissettiğiniz kişilerle yola devam etmek, dernek ve toplumsal konulara vurgu yapan sosyal çalışmalara yönelmeniz mümkün. Büyük ölçekli projelerin daha fazla önem kazanması yanında kimileri geçmişten bu güne taşıdıkları dostlukları ardında bırakabilir, bazılarınız arkadaşların hayatında yaşanan değişimde tanık olabilir. Olgun ve tecrübeli insanlarla bir araya geleceğiniz gelişmeler bir yandan da sosyal çevrenizde değişen koşullar içinde olduğunuzu anlatacaktır. Bir miktar karamsarlık yaşansa da edindiğiniz tecrübeleri başkalarının yararına sunacağınız toplumsal örgütlenmeler ve içinde eğitim konularının olduğu bilgi aktarımının öne çıkma şansı var. Gereken çabanın gösterilmesi halinde ödül aksi durumda biraz karamsarlık çevreleyebilir. Buna izin vermemeli iş hayatı ve gelecekle ilgili projelerinize sıkıca sarılmalısınız. Yoğun tempo içindeyken az ve öz arkadaşlıklar, dostluklar peşindesiniz bir yandan da. İş ve parasal beklentilerde de biraz daha gerçekçi olmalı size düşen fedakarlıkların sınırlarını iyi çizmelisiniz. Zaman zaman dostların yaşadığı sıkıntılar ve açmazlar size bazı sorumluluk taşıyabilir. Kişisel beklentiler gelecekle ilgili konular biraz kaygı yaratsa da emin ve yavaş adımlarla ilerlemeyi başarabilirsiniz. Bu yolculuk arkadaş çevresinde daralma,  gereksiz olan ilişkilerin bir kenara bırakılması veya arkadaşların yaşadığı sorunlar nedeni ile artan sorumluluklara dikkat. Şimdiye dek kazanılan deneyimlerin büyük ölçekli projeleri içine alması yanında, arkadaşlarla girişilecek yeni ortak projelerin yapılandırılması söz konusu. Satürn’ün sizlere bu dönemde geleceğinize daha ciddi ve tutarlı biçimde bakmanız gerektiği konusunda uyarıları da olacaktır. İşten gelen kazançlarınızı gözden geçirebilir, beklentilerinizi daha gerçekçi bir boyutta düşünebilirsiniz. Bu transiti bir yükseliş dönemi olarak görmemeli tam tersi, ilerisi için daha ayağı yere basan düşünceler oluşturmak olduğunu bilmelisiniz.  İçinde dayanışma olan her  çalışma belki de eğitimle ilgili konular ve iletişim içeren organizasyonlarda yer almanızı sağlayacaktır. En önemli etki olan Satürn/Neptün karesi 2016 Haziran ve Eylül döneminde etkisi artacaktır; Özellikle iş hayatına dair meseleler, parasal konular ve harcamalardan kaynaklanabilecek gelişmelere temkinli yaklaşmalısınız.     

*2016 Mart ve 2016 Aralık dönemi olmak üzere; Düşüncelerinizi yenilediğiniz, sosyal örgütlenmeler, arkadaşlıklar ve işle ilgili anlaşmalar üzerinden yaşanacak somut projeler ve önemli kararlara sürükleyebilir sizi. Bir yandan da yurt dışı bağlantılı konular, akademik veya farklı bir eğitsel çalışma yanında yolculukların içinde olabileceği gelişmeler yeni işbirliklerine yol açabilecek düzeye taşınabilir. Özellikle Aralık süreci her açıdan şans getiren kişisel ya da uluslararası konularda son derece destekleyici projelere yönelmeniz mümkün.                              

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri;  

3 Ocak/6 Mart arası Mars 10. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına son derece aktif ve hırslı bir giriş yapıyorsunuz. Bu süreçte iş hayatı, hedefler, amaçlar, işinizin organize edilmesi gereken yanları, görev değişiklikleri, belki atamalarla ilgili konulara daha fazla odaklanıyor olacaksınız. Beklentilerin yükselişe geçeceği bu dönem içinde çeşitli nedenlerden ötürü rekabet ve mücadele öne çıkabilir. İşle ilgili anlaşmalar, arayışlar ve maddi ölçekteki isteklerinize güçlü bir şekilde sarılabilirsiniz. Artan sorumluluklar, bir yandan da özel ve ev hayatına dair konuları ihmal etmenize yol açabilir. Bu yüzden dengeyi korumak gereksiz çatışmaları soğukkanlı karşılamakta fayda var. Özellikle üstler/yöneticiler ve beraber çalıştığınız kişilere karşı.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 10. evinizde; Retro!

İşe dair planlar, üstler ya da çalışılan kurumun yaşadığı stresler mücadele içinde olacağınız şartlar taşıyabilir sizlere. Kariyere yönelik bağlantılar, kendi işiniz varsa onunla ilgili girişimler, amaçlara dair hedeflerde istediğiniz ölçüde ilerlemek zorlaşabilir. Üstlerle olan bağlarınızda sakin olunması gereken bir dönem olacaktır. Üzerinizdeki baskı artarken olayları sağduyulu yönetmeye gayret etmelisiniz. Yukarıdaki dönem başlayan iş projeleri ve fazladan alınan sorumluluklar sizi bağlarken istediğiniz ölçüde ilerlemeniz kolay olmayacaktır.  Görev değişiklikleri, atamalar ya da iş görüşmeleri adına gizlilik ya da rekabet içeren koşullara karşı uyanık olmalısınız. Kesin kararlar ve diğer planlarda 30 Haziran/3 Ağustos arası değerlendirme hayata geçirme imkanı yaratabilirsiniz.

6 Mart sonrası 11. eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

Ortak bir eylem içinde olunabileceği gibi, işin ortaklaşa boyutu, arkadaşlıklar, dostluklar, ekip çalışması gerektiren eylemler ve işten beklenen finansal kazançlara odaklanırken gelecekle ilgili iş ve genel istekler ön planda olacaktır. Ayrıca toplumu ilgilendiren ortak bir organizasyon (eğitim, cemiyet, vakıf) çalışmaları hakkında yeni bir örgütlenme çabası içinde olunabilir. İçinde eğitim ya da yabancıların olduğu temalar da unutulmamalı. Özellikle finansal kazançlar üzerinden yaşanabilecek rekabetin dostluk ilişkilerinde zorluk kaynağı yaratmaması adına sorumluluk duygusu içinde ve soğukkanlı olmakta yarar var. Dostluklar ve ortak çalışmalarda kendinizden vereceğiniz konular fazladan yük getirebilir. Sizi sorumlu kılan konuları 17 Nisan tarihine dek tamamlama şansını kullanma gayreti içinde olmaya çalışın.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Yukarıdaki eylemlerin aksayabileceği, planların üzerinden tekrar geçileceği, belki beklenmedik uyuşmazlıkların öne çıkacağı şartlar zorlayıcı olabilir. Gelecekle ilgili iş ve kişisel beklentilerde bakış açınızı değiştirmek, yeni bir strateji oluşturmak zorunda kalabilirsiniz. Başlayan organize işlerin yavaş ilerlemesi ve beklediğiniz kadar verimli olunmadığı düşüncesi yorucu zamanlara işaret edecektir. Dayanışma ve ortak hareket edilmesi gereken konular ekstra sorumluluk altına gireceğinizi gösteriyor olabilir. Sizin başkalarına destek olmanız gereken koşullar belirebilir. Satürn de orada iken bu etki sizleri daha yakından etkileyecektir. 3 Ağustos/28 Eylül tarihleri arasında aksayan konuları ve beklentileri hayata geçirmek mümkün.                             

Balık/Yükselen Balık                                                   

Jüpiter Başak eşliğinde ilişkilerin, ortaklıkların altını çizen iyimser dönem içindesiniz halen. Öncelikle kariyer hayatınıza ilişkin yeni fırsatlar sizinle olabilir. Başkaları ile ilişkilerin güçleneceği, size destek olacak kişilerle işbirliği yapacağınız dönem ise devam ediyor. Mesleki açıdan çıkışta olduğunuz ve aşırı sorumluluk aldığınız süreci eklersek, içinde yabancıların ya da uzaklarla bağlantısı olan kişilerle bir arada yürüyeceğiniz süreçlerin avantajlarını kullanıyorsunuz. Yeni ortaklıklar kurulabileceği gibi ikili ilişkilerde olumlu bir atmosfer var. Evlilik kararlarının hayata geçebileceği süreçte yalnız olanların hayatına yeni ilişkiler ve arkadaşlıklar girecektir. Eşin hayatında yaşanan olumlu gelişmeler olacaktır. İdeallerinize ışık tutan kişilerin sunacağı fırsatları bilerek yol almak, tecrübelerinden yararlanmak başka bir pozitif getiri aslında. Zira Eylül Yeni Ay oluşumu yanında Kasım ayında Ay düğümleri yer değiştirirken (1/7 aksında) yaşanacak tutulmalar eşliğinde yenilenmelerle sizlerin artık değişime doğru ilerleyeceğinizi gösteriyor. Bu alanda çok daha fazla taahhüt altına gireceğiniz geniş olanaklar kullanılabilir. İş hayatının ticari boyutu ile oldukça şanslı girişimlere yönelebilir, güçlü bir ortaklık kuracağınız fırsatlar bulabilirsiniz.                  

9 Eylül sonrası finansal destekler ve ortak yatırımlar,  JÜPİTER 8. eviniz Terazi’de;

Her şeyden önce hayata karşı tutumunuz iyimserlik kazanırken, korkularınızı aşmak konusunda son derece güzel bir atmosfer içine giriyorsunuz. Yakın duygusal ilişkilerde ise uyum ve keyif getirecek bağlar söz konusu. En önemlisi finansal açıdan oldukça rahat destekler bulacağınız dönem başlıyor. Mesela, evlilik ya da miras yolu ile edinilecek paylaşımlar içinde olunması gerekebilir bu tür konusu olanların. Genel olarak ortağınız varsa onun finansal durumunda yaşanan pozitif gelişmelerden yararlanabilirsiniz. Bankalarla olan bağlarınız, kredi ihtiyaçlarınız adına ise kredibilitenize güvenebilirsiniz. Aşırı riskten uzak kalmak kaydı ile çeşitli kişisel ya da ortak yatırım ve alım satım konularına girişilebilir. Yeni ortaklıklarda ise kararsızlık ya da güvensizlik yaratan kişilere karşı dikkatli olmalısınız. Aynı zamanda bu süreç ortak harcamaların ve giderlerin yükselişe geçebileceğini anlatıyor olabilir. Özellikle spekülatif konulara biraz özen. Primler, vergi ve diğer ödemelerin kolaylıkla üstesinden gelineceği şartlar da söz konusu. İş yönetimi ve kariyer hayatını içine alan finansal getiriler de sizlere bir yıl süresince hoş fırsatlar sunacaktır.

Kariyerde yapılanmalar ve mesleki hedefler, Satürn Yay burcunda 10. evinizde; 

Artık kariyer hayatınız ve amaçlarınız hakkında önemli bir süreç içindesiniz. Sosyal ve toplumsal açıdan önemli beklentilere gireceğiniz şartları en verimli biçimde değerlendirmek ve çıkış getiren olanakları kullanmak size düşecektir. Görev değişiklikleri, beklenen atamalar ya da kendi işinizle ilgili kalıcı seçimler yapmak konusunda tedbirli ve sistemli olmanız gerekecek. İçinde yolculuklar, ticari konular, uzaklarla ilgili bağlantılar belki akademik hedeflerin olduğu iş projeleri bir takım mücadeleci ve sabır gerektiren şartları beraberinde getirebilir. Çalışılan kurumun yapısında yaşanacak olası değişiklikler ve üstlerin hayatında ortaya çıkan farklı temalar iş ilişkileri açısından da önem kazanacaktır. Bir yandan da evlilik şeklinde yaşanacak sosyal statüde değişiklikler başka bir sorumluluk alanı olabilecektir. Kimileri için boşanma süreci de olabilir bu yolculuk. Uzun seyahatlerin ya da hukuki konuların getireceği sorumluluklar test edici yüzünü de gösterecektir. Yavaş ve emin adımlarla ilerlenmesi gereken bu önemli transit etkileri yapılanmalar içinden geçmeniz yanında iş hayatında tatminsizlik getiren yanlarını da hissettirebilir. Özellikle kural getiren ve sınır koyan ast üst ilişkileri bir tür sınav olarak düşünülmeli, sabırlı olunmalı. Anne ve ya da evle ilgili konularda daha fazla artan bir yük olarak görülebilir. ‘’En önemli etki 2016 Haziran ve Eylül dönemi Satürn/Neptün kontağı olacaktır. Kariyer ve amaçlara dair planları gerçekçi bir temele dayandırmak gerekecek. Aşırı hayal ve sorumluluk duygusundan uzak hareket etmek hedeflerde akılcı olmaktan uzaklaştırabilir. Yeni bir vizyon belirlemek ve doğru analizler önemli olacaktır.

*2016 Mart ve 2016 Aralık dönemi; Kariyerde önemli atılımlar aynı zamanda cesaret gerektiren yenilikler yapmaya itebilir sizleri.  Mesleki açıdan somut değerler yaratmak adına girişimler yapılabilir. Özellikle Aralık süreci aynı zamanda ortaklaşa iş ve finansal konularda destekleyici şartlara yol açacaktır.                          

Mars transitleri: Yay ve Akrep burçlarında yaşanırken olası Retro etkileri; 

3 Ocak/6 Mart arası Mars 9. eviniz Akrep burcunda; Lütfen dikkat!

Ocak ayına girerken sizi eyleme geçiren konular yoğunlaşıyor olacak. Yurt dışı hedefleriniz, uzun ya da kısa yolculuklarınız, yabancılarla ilgili planlarınız ve akademik çalışmalarınıza tüm dikkatinizle odaklanmaya başlıyorsunuz. Kariyer hayatınıza yönelik önemli planlar yaparken, bu konunun yurt dışı bağlantılarında ve uzaklarla olan temaslara yönelme şansınız var.  Medya, iletişim, yayıncılık ve hukuki konularda mücadele öne çıkabilir. Bu konuları olabildiğince iyi organize etmelisiniz.

27 Mayıs/30 Haziran arası ise Mars tekrar 9. evinizde; Retro!

Yukarıdaki konularla ilgili projelerinize kilitlenmekte zorlanabilir, olayları ilerletmekte sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Uzaklarla ilgili ilişkilerde işbirliği içinde olmaya çalışın. Belki işten kaynaklanan eğitsel bir konunun getireceği sıkıntılı bir süreç öne çıkabilir. Kendi haklarınızı korumak isterken baskıcı ve uzlaşmaz adımlar atmaktan kaçının. Yakın çevre ilişkileri, zihinsel açıdan sizi sorumlu kılan konular, yolculuklarda yaşanabilecek sıkıntılar da unutulmamalı.  Finansal bir konunun hukuki yanı, tanıtım, yolculuk ve eğitsel planlara dair aksaklıkları yeniden gözden geçirmeniz gereken mücadeleci bir süreç yaşanabilir. 

6 Mart sonrası 10. eviniz Yay burcunda seyredecek Mars ise;

İş hayatında çok yeni planlar yapıyor çıtanızı yükseltiyorsunuz. Son dönemde kazandığınız deneyimleri mesleki şimdi kullanma vakti. Sağduyulu ilerlemeye çalışmalı bu alanda sizi destekleyen iş ilişkilerinin getireceği imkanlara yakın durmalısınız. Özellikle yeteneklerinizi sergilemek, dikkat çekeceğiniz çalışmalarla göz doldurmak için değişik girişimler yapabilirsiniz. Yeter ki istikrarı koruyabilin. Zira işle bağlantılı eğitsel temalar ve yolculuklar gündeme gelirken sorumluluklarınız artacaktır. İşinizin bir bölümü, eğitim,  akademik bir çalışma ya da yabancıları ilgilendiren bir konu olarak karşınıza çıkabilir. Kariyer hayatınızı ilgilendiren yeni hedeflere odaklanmışken iş değişiklikleri adına da olumlu şartlar ve iş görüşmelerine hızlıca yönelme şansınız var.

Aksi halde geri hareket yapacağı 17 Nisan/27 Mayıs arasında; Retro!

Kariyer ve amaçlara yönelik planlarda istediğiniz yönde ilerlemek zorlaşabilir.  Özellikle iş bağlantıları, arayışları ve ast üst ilişkileri adına stresli bir dönem olacaktır. Dikkatli ve ölçülü hareket etmeniz gerekecek. İş hayatına yönelik projeler, sorumluluk gerektiren her gelişme beklediğinizden uzun sürebilir. İş arayışları veya görüşmelerinde beklemeler yanında yukarıdaki konularda yeni kararlar almak ve hayata geçirmek zorlaşabilir.  Anne, aile belki işinizin ya da çalışılan kurumun yapısından kaynaklanabilecek hukuki boyutu sizleri etkileyecektir. Sizi bağlayan her gelişmeyi dikkate almalı sabırlı olmalısınız. 3 Ağustos 28 Eylül tarihleri arasında konular son derece hızlı ve etkin ilerletilebilir.

Güner Yönel

2015 Kasım, Moda