YENGEÇ

MUTLU YILLAR                                                                                                    

YENGEÇ BURCU/YÜKSELEN YENGEÇ   

Sevgili Yengeç’ler Pluton 2008 den bu yana 7. Evinizde ilerliyor. Dışsal koşulların getirdiği mücadeleniz devam etmekte. Gerek iş ortaklıkları gerekse ikili ilişkilerde başlayan dönüşüm size çok şey öğretti. Bazılarınızın evlilikleri biterken, devam eden ilişkilerde de büyük bir değişimden geçiyorsunuz. Ciddi karşıtlıkların yaşandığı bu alanda güçlenmeyi öğrenmek ve kendi haklarınıza sahip çıkmak zorunda olduğunuz süreç devam ediyor. Özellikle bu sene Nisan ve Aralık, Uranüs/Pluton karesi iş ortaklıkları, kariyer ve ilişkiler üzerinden yaşanacak baskılara dikkat çekecek. Radikal gelişmelere, dönüşen şartların getirdiklerine yer açın. Hayat sizi yaşadığınız kritik dönemlere direnç göstermemeniz konusunda uyarıyor sanki.

Kariyer ve İş

Bir başka yenilenme, ani gelişmeler Uranüs ile hayatınıza girdi. Uranüs pek çok Yengeç burcunun kariyer hayatına vurgu yapan gelişmeler getirdi. Mesleki alanda daha fazla risk almayı öğrenmeye devam. Biraz da hiç tanımadığınız cesaret duygusu ile tanışmanın getirdiği stresler söz konusu. Bir yandan da aile, anne baba ile ilgili temalar, yerleşik düzende sizi etkileyen gelişmeler öne çıkıyor. Amaçlara, mesleki hedeflere yönelik konular, ortaklaşa işlerde kendisini gösterdi. Özellikle Kasım 2013’de başlayan son önemli kırılma ile yeni bir ivme kazandınız. 2014 Nisan ve Aralık döneminde tekrarlayacak Uranüs/Pluton etkisinin getirdiklerine baktığınızda çok şey değişmiş olacak.

Kendinizi disiplin altına almaya zorlayan Satürn’ün itici bir güç olduğu söylenebilir. Yaratıcı yanlarınızı geliştirmek adına yenilenmeleri halen hayatınıza alıyorsunuz. Ancak, Satürn 24 Aralık sonrası 6. Evinizde size bambaşka temalar getirecek. İş hayatında artan sorumluluklar,  düzen ve sağlık konuları önem kazanacak. 7. Ev çizgisine kadar kendinize yaptığınız yatırımların süreceği kritik bir süreç başlayacak. Daha fazla çalışmak, rutin işler, yeteneklerin doğru yönde kullanımı çok önem kazanacak.

17 Temmuz sonrası ise Jüpiter 2.eviniz olan Aslan burcunda yerini alacak. Daha somut planlar yapabilir, parasal konulara odaklanabilirsiniz. Bu yönde atacağınız adımlar kazançlarınızı artıracağınız gelişmeler sunacak size. Başkalarından destek görmek, finansal açıdan babanın olanakları yanında iş hayatından gelecek kazanımlar olabilir. Yeteneklerinize olan güveniniz ise sizin için BONUS olacaktır. İş hayatı ve yabancılarla ilgili ticari konular yeni fırsatlar getirebilir. Ancak bütçenizi akıllıca yönetmeli, abartıdan kaçınmalısınız. Aşırı harcamalar, kendinizi mutlu etmek için yapacağınız lüks giderlerde ölçüyü kaçırmayın.

25 Temmuz tarihindeki Jüpiter/Güneş kavuşumu, 27 Temmuz’daki Yeni ay finansal açıdan en verimli ve bereketli bir dönemi gösteriyor. Maddi alanda yeni adımlar atabilir, kazançlarınızı artırmak konusunda cesur kararlar alabilirsiniz. 18-21 Ağustos ise beklediğiniz paralarda akıcılık yaşanacak. Bir yandan da keyfi harcamalara yönelme riskiniz var. Eldeki kaynakları sağlamlaştırmak, uzun vadeli yatırımlara yönelmek konusunda kararlı olmaya bakın.

JÜPİTER’İN getirdikleri,

Jüpiter 2013 Haziran ayından bu yana sizlerle beraber. Üzerinizdeki baskı kuran temalardan biraz olsun uzaklaştınız. Jüpiter’in Yengeç burcundaki yolculuğundan bu yana yaşadığınız iyimser dönemler sürüyor. Hayatın olumlu yanları, kişisel açıdan kendinizi geliştirebileceğiniz olanaklar size yakın. Özellikle uzaklarla ilgili temalar ve eğitim hayatına odaklanmak konusunda değişik fırsatlarınız sürmekte.

Aile ile olan bağlar, anne ve yuva le ilgili pozitif temalar size moral kazandırmış olmalı. Başlangıçlarınızda başarıya yakınlaşmak, hayatı deneyimci gözlerle karşılamak sizi mutlu etmeye yetecek. Yabancıları içine alan temalar da size heyecan katıyor olmalı. Aynı zamanda iş ortamında alınan sorumlulukların ve yüklerin üstesinden geleceğiniz görünüyor. Kendinize olan inancınız ve güveniniz sayesinde yeni adımlar atmayı sürdürmelisiniz.

Aşk ve İlişkiler

2012 Ekim ayından bu yana Satürn Akrep burcunda ve 5. evinizde gezinmekte. Satürn test eden, kısıtlayan, sorumluluk getiren yanları ile sizi çoğu konuda zorluyor. Çocuklarla ilişkilerde daha gerçekçi düşünürken, artan sorumluluklarda farkındalık kazanıyorsunuz. Diğer yandan çocuk sahibi olmayı erteleyen, çekinceleri olanlar için denemeye değer dönemler söz konusu. 2014 Mayıs Jüpiter/Satürn etkisi ile bu konuda daha kararlı olabilir, somut beklentiler içine girilebilir.

Hobilerini iş olarak geliştirmek isteyenleriniz ise çabalamaya devam edecekler. Ancak evlilikle ilgili konularda da sorumluluk altında olanlarınız dikkat etmeli. Eşin duygusal durumuna karşı daha derin bir bakış açısı geliştirmek, dönüşen ilişkiyi rayına oturtmak konusunda görevleriniz devam ediyor.

Jüpiter’in 1. Evdeki yolculuğu da genel olarak ilişkilerde olumlu bir hava estirmiş olmalı. Pek çok Yengeç’in ilişkilerden yana şanslı ve iyimser oldukları süreçler yaşadığı söylenebilir. Bereket ve şans getiren yanları ile bu gezegen halen çok şey vadedebilir.

Ancak bazılarınız için aşka daha çekinceli gözlerle bakıldığı bir dönem yaşanmış olmalı. Var olan ilişkilerin zorlanması, olgun, kural getiren ve sorumluluğa dayalı  yaşanan aşklar gündeme gelmiş olabilir. Belki de yaşanan yıpranmalara rağmen test ettiğiniz ilişkileri sürdürüyor olabilirsiniz. Aralık dönemine kadar gereksiz ve tüketici bulduğunuz ilişkilerde yeni kararlar alabilirsiniz. (12/26 Nisan  Jüpiter/Pluton) dönemi ilişkilerde yaşanabilecek muhalefet ve güç çatışmasına dikkat etmelisiniz.

Venüs geri giderken,

İşbirliği gerektiren konular ve ilişkilerde güven kaybı ve testler öne çıkabilir. İkili ilişkiler ve ortaklıklarda, yakın arkadaşlıklarda problemler yaşanabilir. Olası davalarda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sona erebilecek ortaklıklar, özel ilişkilerde yaşanacak uyuşmazlıklar ve yeni ortaklıklar konusunda çıkabilecek problemleri şimdiden öngörmelisiniz. Özellikle evlilik, ortaklıklar ve davalar konusunda Venüs’ü iyi izlemek gerekecek. Güven sağlanabilmesi adına duygular yerine daha rasyonel bir duruş sergilenmesi akıllıca olacaktır. Retro süresince bu konularda özellikle evlilik ve yeni bir ortaklık kararı almaktan sakının.

MARS gerilerken,

7 Aralık 2013 tarihinde 4. eviniz Terazi’de ilerleyen Mars size dikkat çekici gelişmeler taşımakta. Evde güvenliğin sağlanması adına daha fazla çaba göstermeye başlamış olmalısınız. Yer değişiklikleri, taşınmalar yönünde mücadele süreci denilebilir. Bu konularda artan giderler göze çarpacak. Eldeki maddi kaynakların doğru kullanımı konusunda dikkatli olmalısınız. Aile içi çatışmalara, özel hayata yansıyacak sorunlara dikkat adin. Diğer yandan çocuklarla ilgili sorunların, ev içinde ektra bir sorumluluk ya da masraflara yol açacağını bilmelisiniz.

Eve taşıyacağınız yaratıcı konular, işle ilgili sorumluluklar olabilir. Aynı zamanda emlak yatırımı, toprağa ait bir proje için dikkatli olunmalı.  Bir yandan da iş hayatı aktif olanlar için temkinli davranmakta yarar var. İş ve ev arasında denge sağlamanız gereken süreçleri sabırlı geçirmelisiniz. 1 Mart’a kadar olayları doğru yönetmek gerekiyor. Aksi halde 20 Mayıs’a kadar pek çok planınızı ilerletmekte sorunlar yaşanabilir.

 

Güner Yönel

Kasım 2013, Moda

1 Comments

  1. Pingback: 2014 Burç Yorumları | Gökyüzü Hepimizin

Comments are closed.